PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال فنی !

hossein1111
11-08-2010, 11:05
سلام
تو یک خونه ای که دسکتاپ ندارن و فقط یه لپتاپ هست از کدوم سرویس میشه استفاده کرد؟
اینترنت باید به صورت وایرلس تو خونه شیر باشه ، پس adsl که نمیشه چون یه مودم وایرلس میخواد و اون مودم باید به یه دسکتاپی چیزی وصل باشه تا شیر کنه اینترنتو ! وایرلسم که کلی هزینه نصب اولیه میگیرن(آنتن و ... )که اصلا نمیصرفه . موند وایمکس و edge ایرانسل !

چه راهی مناسبه برای این جور مواقع ؟

KING_DESIGNER
11-08-2010, 11:15
سلام
تو یک خونه ای که دسکتاپ ندارن و فقط یه لپتاپ هست از کدوم سرویس میشه استفاده کرد؟
اینترنت باید به صورت وایرلس تو خونه شیر باشه ، پس adsl که نمیشه چون یه مودم وایرلس میخواد و اون مودم باید به یه دسکتاپی چیزی وصل باشه تا شیر کنه اینترنتو ! وایرلسم که کلی هزینه نصب اولیه میگیرن(آنتن و ... )که اصلا نمیصرفه . موند وایمکس و edge ایرانسل !

چه راهی مناسبه برای این جور مواقع ؟
کی گفته مودم وایرلس حتما باید به دسکتاپ وصل باشه
همینجوری هم میشه
مودم رو روشن میکنی با وایرلسی کانکت میشی
ولی برای رمزگزاری روی وایرلس چون خود لپتاپ هم وایرلس هست به مشکل میخوری که لازم هست اولین کانفیگ اولیه این سیستم روی یک سیستم دیگه انجام بشه
و شما مودم رو بیاری تو خونه بزنی تو پریز تلفن
همین
بهترین روش اگر ADSL داشته باشند همین مودم وایرلس ار هستش
شک نکن.

منم یه مدت سیستم نداشتم و با لپتاپ و مودم وایرلسم سر میکردم
خیلی باحال بود ولی خوب روی رمزگزاری روی امواج وایرلس به مشکل میخوردم که قلقش رو متوجه شدم
اولین کاریک ه میکنی باید مودم رو با یک لن به یک سیستم وصل کنی بعدش بری روی وایرلس امواج بدی.و
موفق باشی

hossein1111
11-08-2010, 14:14
کی گفته مودم وایرلس حتما باید به دسکتاپ وصل باشه
همینجوری هم میشه
مودم رو روشن میکنی با وایرلسی کانکت میشی
ولی برای رمزگزاری روی وایرلس چون خود لپتاپ هم وایرلس هست به مشکل میخوری که لازم هست اولین کانفیگ اولیه این سیستم روی یک سیستم دیگه انجام بشه
و شما مودم رو بیاری تو خونه بزنی تو پریز تلفن
همین
بهترین روش اگر ADSL داشته باشند همین مودم وایرلس ار هستش
شک نکن.

منم یه مدت سیستم نداشتم و با لپتاپ و مودم وایرلسم سر میکردم
خیلی باحال بود ولی خوب روی رمزگزاری روی امواج وایرلس به مشکل میخوردم که قلقش رو متوجه شدم
اولین کاریک ه میکنی باید مودم رو با یک لن به یک سیستم وصل کنی بعدش بری روی وایرلس امواج بدی.و
موفق باشی

اخه من خودم اینترنتم رو با کابل میگیرم و به روتر وصلش کردم برای خونه و همیشه باید دسکتاپ روشن باشه ... ، فکر کردم adsl هم سیستمش همینه !
خوب پس یه مودم وایرلس (لینکسیس خوبه دیگه ؟ ) بگیرم بعد تلفن رو به مودم وصصل میکنم و مودم رو روشن میکنم اینجوری اینترنت رو شیر میکنه ، همینه دیگه ؟

بعد برای تنظیم و رمز گذاری بیارم مثلا به پی سی خودم وصل کنم بعد برم تو وب بیس مودم تنظیمات و رمزگذاری رو انجام بدم ؟
چرا اولین کانفیگ رو رو یه سیستم دیگه انجام بدم ؟؟! خوب برای بار اول مودم رو با لن به لپ تاپ وصل میکنم و تنضیماتش رو انجام میدم ، میشه دیگه ؟

KING_DESIGNER
11-08-2010, 19:32
شما یه مودم بخر
برو روی یک سیستم دیگه یک کانکشن داخل مودم درست کن
وقتی که مودم درست دش اونوقت با خیال راحت روشنش کن و بوسیله امواج با لپتاپت کانکت میشی
وقتی که کانکت شد ازت رمز میخواد که همون رمزی که وارد کردی بهش میدی و دیگه هم مشکلی نخواهی داشت
میتونی هم بریج کانکت بشی poooe هم میتونی
مودم خوب هم asus g31
قیمت 70-75
گارانتی دالای

sei_pm
11-08-2010, 20:40
خوب پس یه مودم وایرلس (لینکسیس خوبه دیگه ؟ ) ؟

Linksys عالیه فکر گرفتن مودم های سری G از سرت بیرون کن. Wag 120n بگیر 68 تومن. پول بیشتر داشتی Wag 320n حدود 160 به بالا.

hossein1111
11-08-2010, 23:38
مرسی
آره خودمم از Linksys wrt120n استفاده میکنم ، راضیم ، کلا لینکسیس حرفه ای تره و حرف نداره.

KING_DESIGNER
11-08-2010, 23:46
که اینطور::27:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hossein1111
12-08-2010, 01:27
که اینطور::27:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ما مخلصیم هرچی شما بگی :31:

sei_pm
12-08-2010, 07:42
مرسی
آره خودمم از Linksys wrt120n استفاده میکنم ، راضیم ، کلا لینکسیس حرفه ای تره و حرف نداره.

اولا سریهای wrt مودم نیستند و روتر هستند
ثانیا اینجارو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا wag54 مشکلی نداشته. شما فکر کن یک مدل از یک برند معروف که فروش خیلی بالایی داره و تخصص اون تو کار شبکه هست و اینجوری نیست که هر چی بخواد برنه کم مونده باشه آبمیوه گیریش هم بیاد تو بازار باید چند تا خرابی داشته باشه تو اون تیراژ بالا یا خیر؟ یک سر به فروم پشتیبانی Linksys بزنید پر هست از اینجور مسائل که بیشترش حل میشه و ناشی از ضعف اطلاعات کاربره مشکل nikaan هم سخت افزاری بوده که گارانتی مشکلش رو برطرف کرد. نه مثل برندی که روتر دانلودر دار میزنه ولی خودش هم نمیدونه چی زده که تو کاتولوگش درست راهنمایی کنه.
مثلا نوکیا هم رسی.ور داشت ولی اون موقع با نصف همون پول می تونستی یک رسی.ور بگییری که کارایی بهتر و عمری مثل همون داشته باشه.
سری N نری G بگیری این هم شده جریان چند سال پیش طرف به جای اینکه 200 تومن بیشتر بده و از DVD استفاده کنه میرفت CD می گرفت.

hossein1111
12-08-2010, 09:43
اولا سریهای wrt مودم نیستند و روتر هستند

خوب مگه من گفتم مودمه ! :D

sei_pm
12-08-2010, 11:10
خوب مگه من گفتم مودمه ! :D

نه نگفتی.
شما که روتر وایرلس داری میتونی 20 تومن بدی یک مودم 8811 tplink بگیری و اینترنت رو با اون به صورت وایرلس شر کنی. لازم هم نیست Pc شما روشن بمونه.

hossein1111
13-08-2010, 01:26
نه نگفتی.
شما که روتر وایرلس داری میتونی 20 تومن بدی یک مودم 8811 tplink بگیری و اینترنت رو با اون به صورت وایرلس شر کنی. لازم هم نیست Pc شما روشن بمونه.

ممنونم دوست عزیز برای راهنمایی ، گفتم که برای خودم نمیخوام .