PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انواع سيستم عامل

arman_linkin
26-04-2006, 15:12
با سلام
لطفا هر كس مي دونه در مورده انواع سيستم عامل و ويژگي ها و تفاوتها شون برا من توضيح بده
راستي اگه مي خواين تو نظر خواهي شركت كنين لطفا دليل بيارين

Mohsen khan
26-04-2006, 16:01
خوب اکثر مردم دارن از ویندوز استفاده می کنن
پس نتیجه معلومه

hoseinquest
26-04-2006, 16:24
اصلا دلیل خوبی نیست چون بیشتر مردم از ویندوز استفاده میکنن اون بهتره. ویندوز چون زودتر از بقیه اومد تونست جا وا کنه. ولی خب یه یسستم عامل بسیار عالی هستش نه اینکه بقیه بد باشن و این بهترین

lopez
26-04-2006, 17:03
ويندوز بهترينه مي دونيد چرا نه به خاطر گستردگي استفاده اش بلكه به خاطر نرم افزار هاي كاربردي اش مثلا ببينيد براي ويندوز آفيس هست كه خيلي كارا رو راه ميندازه ولي لينوكس درسته از نظر امنيته وديگر بهتر باشه ولي نرك افزار هاي كاربردي مثل Ms Office نداره يا مثلا فتو شاپ وديگر نرم افزار ها

hoseinquest
26-04-2006, 17:22
کی گفته لینوکس یه open office داره که آفیس مایکروسافتو میخوره. منظور من اینه که چون ویندوز زودتر اومد تونست بازار نرم افزار های سازگار رو دست خودش بگیره. ضمنا لینوکس اوپن سورس هم هست که این خود شیه مزیت بزرگه و اینم که شما تو ایران ویندوزو با 300 تومن میخری تو خارج باید 10 ها دلار پول بدی در صورتی که لینوکس یا رایگان یا بسیار ارزان.

mohammad hamed
26-04-2006, 18:52
معلومه ديگه بهترين و راحت ترين سيستم عامل ويندوزه ديگه

j0l6
26-04-2006, 20:00
سلام
من از لینوکس خیلی ببیشتر از ویندوز خوشم میاد چون وقتی با لینوکس کار میکنی می فهمی چه خبره و تو کامپیوتر چه میگزره .یاد گرفتن لینوکس یعنی یادگیری کامپیوتر مثل ویندوز نیست که فقط با موس کار کنی و خودت هم نفهمی این کارا چه جوری انجام میشه و چه خبره
در کل برای یاد گیری و اشنا شدن با دنیای کامپیوتر یاد گیری لینوکس خیلی بهتر از ویندوز هستش ولی اگه میخوای فقط با موس کار کنی و چرا و چگونه برات مهم نباشه همین ویندوز خوبه
در مورد نرم افزار بگم که لینوکس همه نو نرم افزاری داره زیبایی لینوکس از ویندوز بیشتره با لینوکس هر کاری میشه کرد فقط باید یاد بگری اگه لینوکس رو یاد بگیری ویندوز رو فراموش میکنی

hoseinquest
26-04-2006, 20:50
حق با سینا جانه. دوستانی که فقط با ویندوز کار کردن از لینوکس ترس دارن

Master_Pa80
26-04-2006, 22:13
سلام دوستان عزيز ،
قبول نيست :rolleye: ، اينجا درباره همه چيز بحث كرديد الا سيستم عاملهاي Apple Mac و OS/2 ...
تازه تو نظر سنجيتون هم يادتون رفته اونها رو بذاريد ، پس نظرسنجيتون جامع نيست :ohno: !!!
از شوخي گذشته به نظر من هيچي تو راحتي و استفاده سهل و آسون و نصب راحت نرم افزارها و در دسترس بودن همه چيز به پاي ويندوز نميرسه !!! لينوكس فقط و فقط هسته قدرتمندي داره كه هيچ سيستم عاملي به پاش نميرسه ، تنها عيبش مديريت و كاركرد سخت تر با اون نسبت به ويندوز هست :puke: ...
من خودم چون اپل مكينتاش رو تست كردم ازش بسيار راضي بودم و نرم افزارهاي خاص خودش رو داره كه كم و كاستي براش به وجود نمياره :rolleye: ... تو برنامه نويسي كنترلها به نظر من از هر سيستم عاملي روتين تر هست و بهترين نتيجه گيري رو با بالاترين سرعت پردازش ميتونين درش داشته باشيد :laughing: ، در ارتباط با سخت افزارهاش بسيار عالي عمل ميكنه و محاله شما رو در اين قبيل ارتباطات لنگ بذاره ، نمونش ارتباطات بسيار صريحش با پورتها و درگاههاي ورودي و خروجي سيستم هست كه اگر ببينيد و در عمل ازش استفاده كنيد ( تو برنامه نويسي ، مخصوصا برنامه نويسي ميكروپروسسورها ) تازه ميفهميد وارد چه دنيايي شديد :rolleye: !!! ( Apple رو ميگم ها ) ، فقط بديش شايد اين باشه كه همه چيزش فقط و فقط براي خودش هست ، از سخت افزار و سيستم عاملش بگيريد تا نرم افزارهاش :puke: ...
تو برنامه نويسي همه ميگن لينوكس ، اما اونايي ميگن كه مكينتاش رو تا حالا بررسي نكردن :rolleye: ... توصيه ميكنم اين افراد حتما يك بررسي اجمالي روي مكينتاش هم داشته باشن ... ضرر نميكنن ;) ...
اما يك كمي هم درباره OS/2 كه خيلي خيلي ازش خوشم مياد ... در قدرت بسيار بالاي طراحي COM آبجكتها در اين سيستم عامل اوراق عهد بوق شك نكنيد :laughing: !!! من خودم اين رو هم تست كردم و از كاراييش بسيار راضي بودم و نميدونم اينجا جاش هست ازش صحبت كامل بشه يا نه ، اما نميخوام سرتون رو درد بيارم ، پس بيشتر از اين توضيح نميدم :) ...
خلاصه هر فردي بسته به نوع كارش ممكنه نظرات و برخوردهاي متفاوتي نسبت به يك سيستم عامل داشته باشه ...
حرف نهايي من اينه كه شما كه ميخوايد يك نظر سنجي راه بندازيد ، سعي كنيد جامع عمل كنيد ، نه دست و پا شكسته :ohno: !!! وقتي پاي سيستم عامل ها مياد وسط بايد همه رو با يك چشم نگاه كنيد :rolleye: ...
در هر صورت اميدوارم موفق و مويد باشيد دوستان من :cool: ...

arman_linkin
27-04-2006, 14:55
ويندوز بهترينه مي دونيد چرا نه به خاطر گستردگي استفاده اش بلكه به خاطر نرم افزار هاي كاربردي اش مثلا ببينيد براي ويندوز آفيس هست كه خيلي كارا رو راه ميندازه ولي لينوكس درسته از نظر امنيته وديگر بهتر باشه ولي نرك افزار هاي كاربردي مثل Ms Office نداره يا مثلا فتو شاپ وديگر نرم افزار ها
همين طور كه دوستان گفتن لينوكس هم نرمافزار هاي خودش رو داره كه بيشترشون از نرم افزار هاي ويندوز بهترن
اينم كه بيشتر مردم از windows استفاده مي كنن به خاطر اينه كه هم زودتر از linux و ... اومد هم كار با هاش خيلي راحته.هر كي زبان english بلد باشه مي تونه راحت و بدون هيچ آموزشي با ويندوز كار كنه
با تشكر :blink:

arman_linkin
27-04-2006, 14:55
خوب اکثر مردم دارن از ویندوز استفاده می کنن
پس نتیجه معلومه
به پست قبليم هم توجه كنيد :blink:

arman_linkin
27-04-2006, 15:03
سلام دوستان عزيز ،
قبول نيست :rolleye: ، اينجا درباره همه چيز بحث كرديد الا سيستم عاملهاي Apple Mac و OS/2 ...
تازه تو نظر سنجيتون هم يادتون رفته اونها رو بذاريد ، پس نظرسنجيتون جامع نيست :ohno: !!!
از شوخي گذشته به نظر من هيچي تو راحتي و استفاده سهل و آسون و نصب راحت نرم افزارها و در دسترس بودن همه چيز به پاي ويندوز نميرسه !!! لينوكس فقط و فقط هسته قدرتمندي داره كه هيچ سيستم عاملي به پاش نميرسه ، تنها عيبش مديريت و كاركرد سخت تر با اون نسبت به ويندوز هست :puke: ...
من خودم چون اپل مكينتاش رو تست كردم ازش بسيار راضي بودم و نرم افزارهاي خاص خودش رو داره كه كم و كاستي براش به وجود نمياره :rolleye: ... تو برنامه نويسي كنترلها به نظر من از هر سيستم عاملي روتين تر هست و بهترين نتيجه گيري رو با بالاترين سرعت پردازش ميتونين درش داشته باشيد :laughing: ، در ارتباط با سخت افزارهاش بسيار عالي عمل ميكنه و محاله شما رو در اين قبيل ارتباطات لنگ بذاره ، نمونش ارتباطات بسيار صريحش با پورتها و درگاههاي ورودي و خروجي سيستم هست كه اگر ببينيد و در عمل ازش استفاده كنيد ( تو برنامه نويسي ، مخصوصا برنامه نويسي ميكروپروسسورها ) تازه ميفهميد وارد چه دنيايي شديد :rolleye: !!! ( Apple رو ميگم ها ) ، فقط بديش شايد اين باشه كه همه چيزش فقط و فقط براي خودش هست ، از سخت افزار و سيستم عاملش بگيريد تا نرم افزارهاش :puke: ...
تو برنامه نويسي همه ميگن لينوكس ، اما اونايي ميگن كه مكينتاش رو تا حالا بررسي نكردن :rolleye: ... توصيه ميكنم اين افراد حتما يك بررسي اجمالي روي مكينتاش هم داشته باشن ... ضرر نميكنن ;) ...
اما يك كمي هم درباره OS/2 كه خيلي خيلي ازش خوشم مياد ... در قدرت بسيار بالاي طراحي COM آبجكتها در اين سيستم عامل اوراق عهد بوق شك نكنيد :laughing: !!! من خودم اين رو هم تست كردم و از كاراييش بسيار راضي بودم و نميدونم اينجا جاش هست ازش صحبت كامل بشه يا نه ، اما نميخوام سرتون رو درد بيارم ، پس بيشتر از اين توضيح نميدم :) ...
خلاصه هر فردي بسته به نوع كارش ممكنه نظرات و برخوردهاي متفاوتي نسبت به يك سيستم عامل داشته باشه ...
حرف نهايي من اينه كه شما كه ميخوايد يك نظر سنجي راه بندازيد ، سعي كنيد جامع عمل كنيد ، نه دست و پا شكسته :ohno: !!! وقتي پاي سيستم عامل ها مياد وسط بايد همه رو با يك چشم نگاه كنيد :rolleye: ...
در هر صورت اميدوارم موفق و مويد باشيد دوستان من :cool: ...
همانطور كه گفتم من در مورد سيستم عامل زياد نميدونم
شما و بقيه دوستان لطف كنن يه ليست كامل از سيستم عامل ها بزارن تا من نظر سنجي رو درست كنم
راستي اگه كمتر از شكلك در پست هاي مفيدتون استفاده كنين من ممنون ميشم(از اين به بعد)(اصلا قصد تذكر نداشتم)
با تشكر

Master_Pa80
27-04-2006, 23:09
سلام آرمان جان ،
جدا دست شما درد نكنه ... دلت مياد آخه اينجوري ميزني تو ذوق يك جوون !!!
آخه مگه اين شكلكا چه اشكالي داره ؟؟؟ خوب اينا اگر مشكلي داشتن كه توي انجمن نميذاشتن دوست من ...
اما اشكالي نداره ، از اين به بعد سعي ميكنم تو تاپيكهايي كه شما درش بحث كردي من از شكلك كمتري استفاده كنم ... حالا ما رو ميبخشي دوست من ؟ اميدوارم هيچ وقت از دست ما ناراحت نباشي :) ...
و اما در مورد سيستم عامل ها ، حالا كه اينجوري شد ميخوام هر چي سيستم عامل تو دنيا هست رو اينجا براتون نام ببرم و معرفي كنم ، شما هم ميتوني به اين ترتيب يك گلچيني از همش در نظرسنجي جامعتون استفاده كني ... فقط قول بده كم و كاستي نذاري ... توضيح هر كدوم رو هم به صورت خيلي خلاصه ميدم ( فقط در حد آشنايي ) ، اميدوارم مفيد باشه دوست من ...
ميخوام براي شروع صاف برم سراغ سيستم عامل هاي Apple Macintosh ( البته اگر اشكالي نداشته باشه ) اين انتخابم به اين خاطر هست كه شايد خيلي از دوستان آشنايي كمتري با اين سيستم عاملها داشته باشن و فقط شايد تا اسمشون رو ميشنون سريع فقط اون سيب گاز زده رو به ياد بيارن و محيط زيباي اين سيستم عامل رو !!! اما من ميخوام كمي باريك بينانه تر شما رو با اين سيستم عامل آشنا كنم و چون خودم تا حدودي باهاش آشنايي دارم و عاشقش هستم ( البته نه اينكه خودم از Mac استفاده ميكنم ها ، نه ، من برخي مواقع كه كارم گيرش باشه از سيستمهاي دوستان استفاده ميبرم ) ، بد نيست شما هم كمي ازش بيشتر بدونيد ...
اما كمي در مورد تاريخچه اين سيستم عامل و نسخه هاي مختلف اون :
شركت Apple كار خودش رو در زمينه سيستم عاملها از سال 1978 تا 1983 با ساخت سيستم عاملي با نام Apple DOS براي ميكرو كامپيوترهاي سري Apple II آغاز كرد و مرحله به مرحله شروع به پيشرفت و ترقي كرد ...
سيستم عاملهاي مختلف اين شركت رو در زير ليست وار با توضيح مختصري درباره هر كدوم ميتونيد بيبنيد :

1- Apple DOS :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولين سيستم عامل Apple سيستم عامل Apple DOS بود ، نسخه نهايي اين سيستم عامل در سال 1983 با ورژن Apple DOS 3.3 عرضه شد. سورس اين سيستم عامل از نوع بسته يا Closed بوده و تنها نرم افزارهاي مورد استفاده از اون Open Source بودن . نوع هسته يا Kernel اون از نوع Monolithic kernel بوده ، اين نوع هسته يك ارتباط دو طرفه با نرم افزار برقرار ميكنه :

اين سيستم عامل تقريبا عملكردي مشابه MS DOS داشته و خوب در زمان خودش چيز بدرد بخوري بوده كه البته فقط براي ميكروكامپيوترهاي Apple قابل استفاده بوده ...

2- ProDOS :

اين سيستم عامل مخفف عبارت Professional Disk Operating System هست و در واقع نسخه جديد Apple DOS محسوب ميشده كه از سال 1983 به بعد توليد شده ، اين سيستم عامل در خانواده سيستم عامل هاي SOS قرار ميگيره و سورسش از نوع بسته هست و از همان هسته Monolithic kernel استفاده ميكرده ... ( سيستم عاملهاي خانواده SOS يا Sophisticated Operating System در ميكروكامپيوترهاي سري Apple III استفاده ميشدن ) .
خلاصه سرتون رو درد نيارم ... آخرين ورژنش هم نسخه ProDOS 8 v2.0.3 بوده كه در سال 1993 توليد شده ...

3- GS/OS :

از اينجا به بعد ديگه Apple رفت تو كار ساخت كامپيوترهاي شخصي و سيستم عاملهاي اونها ، سيستم عامل GS/OS اولين سري از سيستم عاملهايي بوده كه Apple براي كامپيوترهاي شخصي خودش توليد كرده ... اين سيستم عامل جزو خانواده اي با همين نام يعني خانواده GS/OS قرار ميگيره ، نوع سورسش بسته بوده و هسته اون هم Monolithic kernel بوده ... آخرين ورژنش هم نسخه GS/OS v4.02 بوده كه همش در همون سال 1993 توليد و استفاده شده ...

4- Apple Lisa :

هر كي ندونه فكر ميكنه اين Apple چقدر عقده داشته كه اسم تمام فك و فاميلش رو اومده گذاشته روي سيستمهاش :laughing: ...
در همون سال 1993 بود كه Apple اولين رايانه شخصي خودش رو راهي بازار كرد و اسم اون رو Lisa گذاشته بود ... اين رايانه شخصي از سيستم عاملي با همين نام يعني Lisa استفاده ميكرده ، اون موقع تحولي بوده براي خودش ، با قيمت حدود 10000 دلار !!! و سيستم فلاپي درايو و هارد ديسك و يك پردازنده Motorola 68000 و ... غولي بوده براي خودش ...
اما Lisa نتونست مدت زيادي دووم بياره چون استقبال مردم از مدل Macintosh XL كه Apple تو همون سال عرضه كرد بيشتر از Lisa بود و اين پايان كار Lisa محسوب ميشد ... اينم سيستم Macintosh XL كه در زمان خودش از محبوبيت خاصي برخوردار بود :

5- A/UX :

اين سيستم عامل مخفف Apple Unix است ، از اينجا بود كه كم كم سيستم عامل سورس باز Unix جاي خودش رو در سيستم عاملهاي Apple باز كرد ، از سال 1988 تا 1995 روي اين سيستم عامل كار شد و ‌ وارد سيستم هاي Apple شد و در رايانه هاي سري Macintosh II و Quadra و Centris استفاده شد ... آخرين ورژنش نسخه A/UX 3.1.1 بود كه در سال 1995 عرضه و استفاده شد. اين سيستم عامل در خانواده UNIX System V قرار ميگيره و هسته اون Monolithic kernel بوده و سورسش نيز بسته بوده است ...

6- Mac OS :

بالاخره وارد دنياي سيستم عاملهاي محبوب Apple‌ شديم ... ديگه فكر كنم همه Mac OS‌ رو حتي در شنيدن نام و ديدن محيط بسيار زيباي اون بشناسن ، البته اوايل زياد هم زيبا نبوده اما كارايي بالايي داشته و زيبايي هم فاكتور بعدي بوده كه يواش يواش اضافه شده ...
Mac OS مخفف عبارت Macintosh Operating System است و در سال 1991 توسط Apple در سيستمهاي با نام Power PC يا PPC عرضه و استفاده شد ( البته بر روي ساير نسخه هاي آن به صورت آزمايشي در سالهاي متفاوت بررسي هايي صورت گرفته است ، حدودا از سال 1984 در سيستم هاي Macintosh 128K ) ...
سورس اين سيستم عامل از نوع بسته هست و در خانواده Classic Mac OS قرار ميگيرد ، از دو مدل هسته Monolithic و Nanokerne استفاده ميكند و آخرين نسخه آن با ورژن 9.2.2 Mac OS در دسامبر سال 2001 عرضه شد ...

7 - Mac OS X :

زيبايي و قدرت بسيار بالاي اين مدل از سيستم عامل Macintosh به حدي است كه هر كاربري را مجذوب خودش ميكند و در واقع نسخه پيشرفته Mac OS محسوب ميشود ، اين سيستم عامل نيز از سورس BSD استفاده كرده و در خانواده BSD قرار ميگيرد و سورس آن از نوع بسته هست و هسته آن Hybrid kernel ميباشد ...
هسته Hybrid علاوه بر ارتباط دو طرفه با نرم افزارها از يك منبع كنترل داخلي ( Server ) هم در هسته خودش استفاده ميبره كه سرعت پردازش و آناليز اطلاعات را بسيار افزايش ميده :

اين سيستم عامل در ورژنهاي مختلفي عرضه شد كه عبارتند از :
Mac OS X v10.0 (Cheetah)
Mac OS X v10.1 (Puma)
Mac OS X v10.2 (Jaguar)
Mac OS X v10.3 (Panther)
Mac OS X v10.4 (Tiger)
Mac OS X v10.5 (Leopard)

آخرين نسخه ارائه شده اين سيستم عامل ورژن Mac OS X 10.5 ( Leopard ) در سال 2006 هست كه تحول بسيار بزرگي محسوب ميشود ( اين دفعه مثل اينكه Apple با تموم شدن اسم فك و فاميلش رو به اسم حيوانات اهلي و دست آموزش آورده ;) !!! ) ...

8- Mac OS X Server‌ :

در اين بين سيستم عامل Mac OS X Server نيز عرضه شده است كه براي سرورها استفاده ميشود و قابليتها و نرم افزارهاي بسيار جالبي در طراحي آن به كار رفته اند ... اين سيستم عامل بيشتر در پردازنده هاي Apple x86 استفاده ميشه و امروزه همه با اون آشنايي دارن ... اين سيستم عامل جزو خانوادهBSD/Darwin/NEXTSTEP
ميباشد و آخرين نسخه اون ورژن 10.4.5 هست كه در سال 2006 عرضه شده . هسته اون هم از نوع Hybrid Kernel ميباشد و سورسش هم بسته است ( البته نوع Darwin آن كد باز ميباشد ) ...

9- Darwin :

اين سيستم عاملي كه الآن معرفي ميكنم در واقع يك سيستم عامل كپي برداري شده از Mac OS X هست كه سورسش به صورت باز عرضه شده ... هسته اون Hybrid Kernel از نوع XNU است و جزو خانواده BSD ها است ( به نماد اين سيستم عامل توجه كنيد ، خيلي شبيه نماد سيستم عامل FreeBSD هست ، درسته ؟ در مورد اون هم در آينده بحث ميكنيم ) ... آخرين نسخه اون هم ورژن Darwin 8.6 است كه در سال 2006 عرضه شده ، اين سيستم عامل كاري از گروه توسعه دهندگان ( Developers ) شركت Apple هست ... در واقع اين نسخه براي علاقمندان به توسعه سيستم عاملهاي Macintosh ارائه شده تا هر بلايي دوست دارن سرش بيارن !!!

اين بود مختصري از معرفي سيستم عاملهاي مختلف Apple Macintosh ، بايد بشينيم و منتظر آينده باشيم تا ببينيم Apple ديگه چي ميخواد عرضه كنه ...
براي اطلاعات تكميلي ميتوانيد به سايت Apple در آدرس زير مراجعه نماييد :

در مقالات بعدي به بررسي سيستم عاملهاي ديگري خواهم پرداخت كه كاربران كمتر با اونها آشنايي دارن ...
دوستان من هدفم فقط و فقط معرفي اين سيستم عامل ها است و زياد وارد جزئيات اونها نميشم ، توجه داشته باشيد كه در درون هر يك از اين سيستم عاملها دنيايي از اطلاعات وجود داره كه همه اونها در اينجا قابل بيان نيستن ، براي مثال تحولات سخت افزاري هر دهه و امكاناتي كه هر كدوم از اين سيستم عاملها در اختيار ميذارن ... اگر دوستاني علاقمند بودن بيشتر وارد جزئيات مورد خاصي بشم حتما بگن تا در اون مورد خاص بيشتر توضيحات بدم ...
اميدوارم در اين مقالات بتونم شما دوستان عزيز رو با سيستم عاملهاي مختلف آشنا كنم و اين مقالات براي شما مفيد باشه ، البته بيشتر تاكيدم روي مواردي هست كه كاربران كمتر با اونها آشنايي دارن و يا امكان آزمايش اونها براشون وجود نداره ...
هر سوالي بود در خدمت هستم.
منتظر مقاله بعدي باشيد ...
موفق و مويد باشيد دوستان من :cool: ...

arman_linkin
28-04-2006, 13:27
با سلام
اميدوارم از دست من ناراحت نشده باشي و تو ذوقت نخورده باشه ;)
من فقط برا اين گفتم از شكلك زياد استفاده نكنيد كه هم صفحات زودتر لود بشن هم خوندن پست هاي مفيدتون راحتتر بشه چون اين دليل نمي شه چون اين smaily ها رو گذاشتند ما در استفاده از اونا افراط كنيم
از پست كامل و خوبتون هم متشكرم..فقط يه مشكل :
حداكثر موارد براي نظر سنجي 20 تاست :sad: .و اينطور كه شما پيش مي رويد من نمي تونم همه رو تو نظر سنجي بيارم پس صبر مي كنم تا شما انواع سيستم عامل (linux.unix and etc) رو معرفي كني تا من مهمترين هاشو بزارم كساني هم كه مي بينن سيستم عامل مورد نظرشون تو موارد اعلام شده نيست از مورد other استفاده كنند
لطفا هر چه زودتر بقيه رو هم معرفي كنيد تا من برا چند روز آينده نظرسنجي رو درست كنم
با تشكر

arman_linkin
20-10-2006, 14:19
سلام
پس چي شد؟
راستي كسي مي دونه mac ox رو چي جوري ميشه تهيه كرد؟پوليه يا نه؟
با تشكر
آرمان

amoozgar
06-11-2007, 03:19
بستگی داره که از چه جهت بخواهیم برتری یکی رو نسبت به دیگری ثابت کنیم.
خوب تو ایران شاید همه بگن ویندوز و این هم دلایل زیادی داره که همخوانی نرم افزارها و عدم استفاده از osهای دیگه از جمله اونهاس.
به عنوان مثال در کارهای شبکه ای و Main Fraim ها هیچ کدوم به Unix نمیرسن که از لحاظ پردازششی هم میتونه تا 256 تا پردازنده رو ساپورت کنه و ...
صحبت در این زمینه زیاده.
موفق باشید

Farahmand Farshidy
06-11-2007, 09:40
سلام!

فکر نکنم اینجا کسی باشه که به حرف های ما گوش بده!

همه رفتند به دیار خودشون.بریم سراغ تاپیک های جدید و آنجا بحث کنیم.

مؤفق باشید!!
فرهمنــــــــــد