PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا برنامه ای هست که از حذف شدن فایل های مهم جلو گیری کنه؟

pars20
10-08-2010, 18:58
ایا برنامه ای هست که از حذف شدن فایل های مهم جلوگیری کنه؟

برای همه ما پیش اومده که فایلهای مهمی رو داشتیم ولی بعد از یه مدت که رفتیم سرا غش دیدیم که حذف شدن .معمولا این فایلها برای ما ارزش زیادی برای ما دارن. می خوام بدونم برنامه ای هست که از حذف شدن فایل جلو گیری کنه؟ یا موقع حذف این فایل های خاص یه اخطار بده فکر میکنم این برنامه به درد خیلی ها بخوره

***Spring***
10-08-2010, 23:49
سلام ...

خودبخود هیچ فایلی پاک یا حذف نمیشه ... سیستم شما یا ویروس داره ( از نوع ویروس‏های قوی و خطرناک ) ... یا موقع چک کردن و اسکن سیستم با آنتی ویروس ، اون آنتی ویروس فایل رو به عنوان ویروس شناخته و اماکن داره اون فایل واقعآ ویروسی هم شده باشه ... پیش میآد که بعضی وقتها آنتی ویروس روی بعضی نوع فایل‏ها حساس باشه و بعضی از اونها رو هم حذف کنه ، ولی دیگه نه همه‏ی فایل‏ها و همه نوع اونها رو ... یا به سیستم شما دسترسی دارند ، حالا از یا داخل منزل ، یا از طریق اینترنت و هــــک ... ببنید چه فایلهایی حذف شدند و چرا ... ولی اگه بطور اشتباهی یا تصادفی پاک شدند ، برای بازیابی اونها راه دارید ... موفق باشید ...

.

pars20
11-08-2010, 00:14
اسپرینگ جان
اولا تشکر دوما همه اینها رو خودم میدونم.نه ویروس دارم نه کسی بجز خودم به سیستم دسترسی داره.محاله کسی چند سال از کامپیوتر استفاده کنه و تجربه حذف شدن فایل رو نداشته باشه.
تا حالا شده 1 ساعت وقتت رو بزاری برای یه فایل؟ اگه بعد از یه سال رفتی سراغش و دیدی نیست چه حالی پیدا میکنی؟
میدونم که این فایل ها رو خودم اشتباهی حذف میکنم ولی
میخوام اگه حذف شد مطلع بشم.
کسی از همچنین برنامه ای سراغ نداره؟

*Batman*
11-08-2010, 03:11
سلام.
شما چند راه پیش رو دارید:
1- از ابزار جاسوسی! استفاده کنید که تغییرات در فایلها و فولدرها رو مانیتور کنه و گزارش بده.
مثلا برنامه TheFolderSpy این کارو انجام میده که میتونید از لینک زیر دانلودش کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2-از برنامه های محافظ فایلها و فولدرها مثل Folder Guard ، Folder Lock و نظیر آنها استفاده کنید.
این برنامه ها با پسوردگذاری روی فایلها و فولدرها از اونا محافظت میکنن.اگر پسورد رو فراموش کنید واقعا با مشکل مواجه میشید.
از این قبیل برنامه ها زیاده و بعضاً پر عیب و نقص هستن و فایلهای شما رو نابود میکنن.
بنابراین در صورت تمایل،از برنامه های معروف و باسابقه در این زمینه استفاده کنید.

3-دسترسی به فایلها و فولدرهای مورد نظر رو شدیدا محدود کنید.
تمامی دسترسی ها (Permission ها) رو حتی از یوزر خودتون سلب کنید!
به این ترتیب اگر حواستون هم نباشه نمیتونید اون فایل یا فولدر رو حذف کنید.

موفق باشید.

pars20
11-08-2010, 12:37
سلام.
شما چند راه پیش رو دارید:

3-دسترسی به فایلها و فولدرهای مورد نظر رو شدیدا محدود کنید.
تمامی دسترسی ها (Permission ها) رو حتی از یوزر خودتون سلب کنید!
به این ترتیب اگر حواستون هم نباشه نمیتونید اون فایل یا فولدر رو حذف کنید.

موفق باشید.

تشکر بتمن عزیز
میشه در مورد گزینه سوم تو ضیح بدبد چطوری میشه این کار رو انجام داد؟

*Batman*
11-08-2010, 18:47
شما باید روی فایل یا فولدر مربوطه کلیک راست کنید وگزینه Properties رو انتخاب کنید.
حالا به برگه Security برید و یوزر خودتون رو از لیست Group or user names انتخاب کنید.
بعد از قسمت Permissions همه دسترسی ها رو Deny کنید و بعد OK .
اگر برگه Security رو پیدا نمیکنید از لینک زیر کمک بگیرید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو این تاپیک ها هم چندتا شکل هست که کمک میکنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید.

FX
11-08-2010, 21:14
پیشنهاد من PC Security تو این جور مواقع که گفتی خیلی بدرد می خوره علاوه بر خاصیت اصلی اون
با یه سرچ کوچیک می تونی گیر بیاری