PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با گرافیک ATI HD 5770 فوری

Hitman67
09-08-2010, 23:21
سلام دوستان
من یه مشکلی پیدا کردم
من دو روزه این گرافیکو گرفتم دقیقا 18 مرداد ماه
مارکش اینه
XFX-ATI HD 5770
ولی وقتی میخوام گیم بازی کنم اولای بازی هنگ میکنه و باید با ALT+TAB برگردم تو ویندوز اول فکر کردم شاید از ویندوزم باشه ویندوزمو عوض کردم بازم درست نشد.
بعدش گفتم شاید از درایور باشه ولی آخرین درایورو از سایت ATI دانلود کردم که 112 مگ بود نصب کردم بازم درست نشد حتی گیم دیگه ای هم تست کردم گیمایی که تست کردم اینا بودن
ASSASSIN'S CREED II
Prince Of Persia:The Forgotten Sands
بازی اول خیلی روون اجرا میشه ولی وقتی که چند ثانیه میگذره یا میخوای با کاراکتر بپری هنگ میکنه نمیدونم از چشه خیلی نگرانم کرده
این سیستم منه
CPU:INTEL Q6600
RAM:2 GIG GS.KILL 1066
Power:580 Green
M.B:GIGABYTE-X38-DQ6
خواهشا کمکم کنید ولی یه نکنه مهم که وقتی با ALT+TAB برمیگردم ویندوز این میاد که به تشخیص خودم از درایوره ولی من درایورم آپدیته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خواهشا کمکم کنید نگید از گرافیکه چون قلبم وایمیسته:18:

mr.shadowshaman
09-08-2010, 23:32
نه از گرافیک نیست.از ویندوزه.سون رایتی خودش مشکل داره شما هم نسخه دسکاری شده ریختیی دیگه بدتر.یه ویندوز دیگه امتحان.نه این سونی که داری.
بعدا رمت رو 2db بیشتر کن.
یه حرفه ای میگه
cpu:intel = vga :nvida
cpu :amd =vga :ati

Alyssa
09-08-2010, 23:52
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

B.J.U
10-08-2010, 00:23

کاملا مخالفم
چیزی به نام مچ بودن قطعات وجود نداره
البته انویدیا که واقعا افتضاح هست

ali.sholug
10-08-2010, 15:00
سلام

اولا در مورد صحبت دوستمون در مورد مچ بودن قطعات شاید مفهومی نداشته باشه ولی بعضی قطعات متاسفانه بخاطر استفاده از منابع مشترک سخت افزاری با قطعات دیگه کانفلیکت میککنن و باعث هنگ کردن ریست شدن و موارد دیگه میشه پس اونجورا هم نیست که اصلا وجود نداشته باشه

در مورد دوم هم دوست من من هم کارتی با چیپ 5770 منتها با مارک دیگه ای اواخر پارسال خریدم مشکل عجیبی داشت جالب اینجاست که من که خودم 5 سال تو زمینه سخت افزار کار کردم همچین چیزی ندیده بودم مشکل موقعی پیش میومد که تو نت بودم و با اکپلورر یا فایرفاکس کار میکردم صفحه یهو تک رنگ میشد و قفل میکرد با خودم تصمیم گرفتم کارت رو بفرستم گارانتی ولی وقتی تو نت در مورد مشکلم گشتم موارد جالبی دستگیرم شد شما باید فریم ورک ATI 5770 رو پیدا کنی و آپدیتش کنی مشکلت 99 درصد حل میشه من خودم این کار رو کردم و مشکلم برطرف شد ولی هر چی گشتم نتونستم فایل و نرم افزار آپدیتش رو از تو سیستمم پیدا کنم شما هم بگرد من هم میگردم پیدا کردم برات آپ میکنم

ولی به قول دوستمون B.J.U اول درایور کارتت و مادر بردت رو از روی سی دی خودش نصب کن اگر حل نشد به فکر راه دیگه باش چون ویندوز 7 خودش اکثر قطعات رو میشناشه شاید کانفلیکت داشته باشه
موفق باشی

ali.sholug
10-08-2010, 15:16
بازم سلام
این لینک نرم افزار آپدیت هست که برای ATI هست چون احتمال دادم نتونی پیداش کنی

ولی آپدیت چیپت رو باید خودت بگردی پیدا کنی و خیلی دقت کن چون دقیقا باید هون مدل باشه و دقیقا چیپهای مموریش هم از همون نوع باشه

و در نهایت با چند نفر هم مشورت کن اگر فکر میکنی نمیتونی این کار رو انجام بدی این کار رو انجام نده

میتونی این XFX-ATI HD 5770 update bios رو تو گوگل یا هر موتور جستجوی دیگه تایپ کنی تا مطمئن بشی این مدل یکم مشکل داره ولی قابل حل هستش

موفق باشی

abi_mo
10-08-2010, 16:06
سلام دوست عزیز
منم همین مشکلو داشتم همین ارور لعنتی که میاد ، البته اینم بگم که کارت من 5850 هستش
نمیدونی چه تستایی رو که نکردم و چه کارایی رو که نکردم !
حتی کارت رو به نمایندگی فرستادم و اونا گفتن مشکلی نداره و برگشت خورد .
شاید باورت نشه ولی همینطوری الکی به جای رم های خودم یکی از رم های دوستمو به سیستم زدم
فکر می کنی چی شد ؟ دیگه هیچ اروری نمی داد !!
بعد یکی یکی رم های خودمو گذاشتم دیدم یکیش خرابه ( البته در حالت عادی مشکلی نداشت ولی وقتی
وارد بازی می شدی ارور می داد)
اینجاست که میگن تجربه به کار میاد چون هیچکدوم از برنامه های تستی هیچ مشکلی از رم نشون نمی دادند .
امیدوارم که مشکلت حل بشه .

ess_1362
10-08-2010, 19:07
سلام دوستان
من یه مشکلی پیدا کردم
من دو روزه این گرافیکو گرفتم دقیقا 18 مرداد ماه
مارکش اینه
XFX-ATI HD 5770
ولی وقتی میخوام گیم بازی کنم اولای بازی هنگ میکنه و باید با ALT+TAB برگردم تو ویندوز اول فکر کردم شاید از ویندوزم باشه ویندوزمو عوض کردم بازم درست نشد.
بعدش گفتم شاید از درایور باشه ولی آخرین درایورو از سایت ATI دانلود کردم که 112 مگ بود نصب کردم بازم درست نشد حتی گیم دیگه ای هم تست کردم گیمایی که تست کردم اینا بودن
ASSASSIN'S CREED II
Prince Of Persia:The Forgotten Sands
بازی اول خیلی روون اجرا میشه ولی وقتی که چند ثانیه میگذره یا میخوای با کاراکتر بپری هنگ میکنه نمیدونم از چشه خیلی نگرانم کرده
این سیستم منه
CPU:INTEL Q6600
RAM:2 GIG GS.KILL 1066
Power:580 Green
M.B:GIGABYTE-X38-DQ6
خواهشا کمکم کنید ولی یه نکنه مهم که وقتی با ALT+TAB برمیگردم ویندوز این میاد که به تشخیص خودم از درایوره ولی من درایورم آپدیته

مشكل شما از نظر من نرم افزاري هست
سعي كن يك ويندوز ديگه را نصب كني و حتما جديدترين نسخه DIRECTX را نصب كنيد
اگر بدين صورت حل نشد حين اجراي گيم با استفاده از GPU-Z يا HW MONITOR دماي كارت گرافيك را مشخص كنيد و نبايد اين دما از 80 درجه بيشتر باشه
اگر تمام اين موارد منتفي بود ميشه به اين نتيجه رسيد كه كارت شما مشكل داره و بايد براي نعويض ببريد گارانتي

یه حرفه ای میگه

من به حرفه اي بودن اين بنده خدا كاملا شك دارم
چيزي به نام مچ بودن هم اكنون بدين ترتيب در سخت افزار معني نداره

میتونی این XFX-ATI HD 5770 update bios رو تو گوگل یا هر موتور جستجوی دیگه تایپ کنی تا مطمئن بشی این مدل یکم مشکل داره ولی قابل حل هستش

نيازي به آپديت باياس كارت گرافيكي ندارند ولي اگر بتونند باياس مادربرد را آپديت كنند خيلي خوب هست

Alyssa
10-08-2010, 19:28

اگر لینک بالا رو مطالعه می کردید همه چیز روشن می شد ...
شما با یه ویندوز مثلا xp امتحان کنید . اگر مشکلی بوجود نیومد مشکل از ویندوز شمایه .
در ضمن من لینک بالا را دیشب تمام صفحاتش رو مطلعه کردم بد نبود شما هم یه نگاهی به اون ها مینداختید .

شما از چه ورزن ویندوز استفاده می کنید؟ 32 بیتی یا 64 بیتی ؟

در یکی از لینک ها گفته شده بود که کسایی که ایکس پی داشتند هیچ مشکلی با کارت گرافیک نیود ولی بعد از نصب سون مخصوصا روی 64 بیت این مشکل بروز پیدا می کنه ...
می نونید دایور های قدیمی رو هم یک امتحان بکنید چون بیان شده یود شاید مشکل از درایور باشه
بد نیست این کاررو هم انجام بدید ؟

این احتمالش کمه ولی شاید کرک های مربوط به بازی مشکل دارند (میگم احتمال کمی داره... در بعضی موارد بوده که کرک های بازی مشکل دارند وسبب بروز این مسایل میشند )
اگه به بازی های دیگه هم امتحان کنید بد نیست مثلا
Call Of Duty Modern WarFare 2
برای تست کردن بازی خوبیه و یا Resident evil 5
...

Hitman67
10-08-2010, 19:56
دوستان خیلی ممنون از کمکهاتون واقعا ممنونم ولی این کارته خیلی نگرانم کرده ای کاش انویدیا میگرفتم ATI همیشه دردسر داره میترسم از خود کارت باشه فعلا کاری نکردم الانم ویندوز سون 32 بیتی دارم تو اولای بازی هنگ میکنه تصمیم دارم ویستا بریزم ببینم چی میشه

mr.shadowshaman
10-08-2010, 21:51
شما فرق amd با ati رو میدونید.
این دوتا هیچ فرقی باهم نداره.امتحان کنید ati.com
ببینید به چه سایتی منتقل میشید
به نظر شما شرکت amd گرافیکاشو با cpu هاش مچ نمیکنه.معلومه میکنه.90% زمانی که intel به ati هست یه مشکل هم هست.یا خیلی مهم مثل این مورد یا جزئی.
الان ati از انویدیا عقب افتاده.بنابر این بیشتر قطعات رو مچ میکنه تا پول بیشتری در بیاره

HardWare Professor
10-08-2010, 22:05
الان ati از انویدیا عقب افتاده

میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟

فکر نمیکنم عقب افتاده باشه.{کارتهای سری 5 به نسبت قیمت در مقابل رقبای انویدیایی کارایی خوبی دارن}

Hitman67
10-08-2010, 22:42
بچه ها تورو خدا کمکم کنید الان من چیکار میتونم بکنم؟یعنی مشکل سخت افزاریه؟من ویندوز ویستا هم نصب کردم بازم همونه درایور آپدیت کردم دایرکت آخرین ورژن نصب کردم هیچ فرقی نمیکنه حتی رما رو یکی یکی امتحان کردم گفتم شاید از رم باشه ولی بازم از اون نبود نمیدونم دیگه چیکار میتونم بکنم

linkinkurd
10-08-2010, 22:54
برادر ببر گارانتی.

HardWare Professor
10-08-2010, 22:56
با یک انتی ویروس روز کل سیستم رو اسکن کن شاید نتیجه بگیری!

پاور سیستم؟تهویه کیس؟

mr.shadowshaman
10-08-2010, 23:11
اقا مشکل از گرافیکه.ببر گارانتی.
شما به فروش کارت تو ایران نگاه نکنید.سریه 5 ati گروه خوبی هست اما با عجله ساخته شده.الان ati سعی داره با ارزون کردن cpu , vga ها و مچ کردن اونها فروش خودشو بالا ببره.همیشه دوست داره یه قدم جلوتر باشه.همین هم هست.بعد گذشت زمان زیاد nvidia گرافیکی زد که تمام این سری رو بلعید.خیلی هم گرون نیست.یا gtx 295 پرفروش کارت گرافیک در جهان در سال 2009 بود با این که کلی گرافیک ati حتی زود تر هم اومده بودند و قیمت کمتری داشتند نصف این فروش رو نداشتند.
مایکروسافت با nvidia فناوری ای به نام zune ساخت.و انویدیا همه جره هوای این شرکت رو داشت.این کار باعث شد مایکروسافت هم همین کار رو بکنه.

Hitman67
10-08-2010, 23:41
با یک انتی ویروس روز کل سیستم رو اسکن کن شاید نتیجه بگیری!

پاور سیستم؟تهویه کیس؟
تهویه کیس خوبه پاورم 580 گرین هستش باید ببرم گارانتی فکر کنم ای بابا عجب بدبختی افتادیم ای کاش انویدیا میگرفتم من همیشه میگم ATI همیشه دردسر داره اینم یکیش اولین باره که ATI میخرم

Hitman67
11-08-2010, 10:09
بچه ها تصمیم گرفتم امروز ببرم گارانتی اصلا کارتم خیلی داغ میکنه تو حالتی که با ویندوز کار میکنم 61 درجه سانتی گراد هستش فک نکنم طبیعی باشه امروز میبرم تبریز گارانتی

iceweek
11-08-2010, 11:51
بچه ها تصمیم گرفتم امروز ببرم گارانتی اصلا کارتم خیلی داغ میکنه تو حالتی که با ویندوز کار میکنم 61 درجه سانتی گراد هستش فک نکنم طبیعی باشه امروز میبرم تبریز گارانتی

بله غیر طبیعی هست.کارت من در حالت عادی دماش حدود 45 هست

mjorh
11-08-2010, 13:12

تورو خدا اگه مشکلت حل شد به منم بگو . چون من هم دقیقا همین مشکل رو 2 ماهه که دارم . هر کاری بگی کردم . اما اصلا نمیشه .

گارانتی هم فکر نکنم کاری بکونه .نامردا خیلی عوضین

ess_1362
11-08-2010, 13:21
شما فرق amd با ati رو میدونید.خوب ATI شركتي هست كه كارت هاي گرافيكي توليد مي كنه و الان حدود 3 سالي ميشه كه در تملك AMD در آمده

این دوتا هیچ فرقی باهم نداره.امتحان کنید ati.comچه ربطي داره!!!
اگر اينجوري حرف بزني خداي ناكرده من به سواد شما شك مي كنم:13:
آدرس سايت كه دليل نميشه كه هر دو شركت از اساس يكي باشند!!!

به نظر شما شرکت amd گرافیکاشو با cpu هاش مچ نمیکنه.معلومه میکنه.90% زمانی که intel به ati هست یه مشکل هم هست.یا خیلی مهم مثل این مورد یا جزئی.باز هم ميگم كه همچين چيزي اصلا از اساس فاقد اعتبار هست.
مثال ميزنم تمام بردهاي اينتل با تراشه هاي P45 و X38 و X48 فقط قابليت كراس فاير را دارند و با كارتهاي انويديا فقط بصورت تك كارت كار مي كنند كه اين يعني گفته شما از درجه اعتبار ساقط هست
خوب حتما ميگي كه اين مادربردها قديمي هستن
مثال بعدي : تمامي مادربردهاي سري X58 و P55 از اينتل فقط از كارتهاي ATI بصورت كراس فاير ساپورت مي كنند(البته پيش فرض ) كه سازندگان مادربرد با پرداخت حق ليسانس به انويديا قابليت SLI يا چند كارت انويديا را روي سيستم فعال مي كنند پس اين حرف شما كلا از درجه اعتبار ساقط هست**********

الان ati از انویدیا عقب افتاده.بنابر این بیشتر قطعات رو مچ میکنه تا پول بیشتری در بیاره چطوري عقب افتاده؟
فكر كنم شما مطالعه محدودي داريد.
چون در حال حاضر اين انويديا هست كه از ATI عقب افتاده (چه به لحاظ قيمت و چه به لحاظ عملكرد)
در حال حاضر قويترين كارت گرافيك انويديا GTX480 هست كه با مشكلات عديده اي روبرو هست و تواني كمي بيش از 5870 داره با قيمتي نزديك به 5970 در حالي كه اصلا از لحاظ عملكرد به 5970 نميرسه

از بحث منحرف نشيم

بچه ها تصمیم گرفتم امروز ببرم گارانتی اصلا کارتم خیلی داغ میکنه تو حالتی که با ویندوز کار میکنم 61 درجه سانتی گراد هستش فک نکنم طبیعی باشه امروز میبرم تبریز گارانتی دوست عزيز كارت گرافيك شما حتما ايراد داره و بايد تعويض بشه
گارانتي اين كار را براي شما انجام ميده و لازم نيست نگران باشيد
فقط اگر امكان داشته باشه كه تغيير برند بدين(كه 98% امكانش نيست) خيلي بهتر ميشه.مثلا برندهايي مثل سافاير يا پاوركالر جزء برندهاي خوش كيفيت و خوش قيمت سري 5 هستند
راجب كيفيت كارتهاي سري 5 هم اصلا لازم نيست نگران باشيد چون ميزان مرجوعي اين كارتها نسبت به كارتهاي GT400 بسيار كمتر هست و اين مورد شما كمي بدشانسي بوده

پ.ن : در مورد مطلب ستاره دار اضافه مي كنم كه اكثر برندهاي P55 فقط از كراس فاير ساپورت مي كنند و چند مدل محدود هم از كراس فاير و هم از SLI ساپورت مي كنند

mr.shadowshaman
11-08-2010, 15:48
خوب ATI شركتي هست كه كارت هاي گرافيكي توليد مي كنه و الان حدود 3 سالي ميشه كه در تملك AMD در آمده

چه ربطي داره!!!
اگر اينجوري حرف بزني خداي ناكرده من به سواد شما شك مي كنم:13:
آدرس سايت كه دليل نميشه كه هر دو شركت از اساس يكي باشند!!!

باز هم ميگم كه همچين چيزي اصلا از اساس فاقد اعتبار هست.
مثال ميزنم تمام بردهاي اينتل با تراشه هاي P45 و X38 و X48 فقط قابليت كراس فاير را دارند و با كارتهاي انويديا فقط بصورت تك كارت كار مي كنند كه اين يعني گفته شما از درجه اعتبار ساقط هست
خوب حتما ميگي كه اين مادربردها قديمي هستن
مثال بعدي : تمامي مادربردهاي سري X58 و P55 از اينتل فقط از كارتهاي ATI بصورت كراس فاير ساپورت مي كنند(البته پيش فرض ) كه سازندگان مادربرد با پرداخت حق ليسانس به انويديا قابليت SLI يا چند كارت انويديا را روي سيستم فعال مي كنند پس اين حرف شما كلا از درجه اعتبار ساقط هست**********

چطوري عقب افتاده؟
فكر كنم شما مطالعه محدودي داريد.
چون در حال حاضر اين انويديا هست كه از ATI عقب افتاده (چه به لحاظ قيمت و چه به لحاظ عملكرد)
در حال حاضر قويترين كارت گرافيك انويديا GTX480 هست كه با مشكلات عديده اي روبرو هست و تواني كمي بيش از 5870 داره با قيمتي نزديك به 5970 در حالي كه اصلا از لحاظ عملكرد به 5970 نميرسه

از بحث منحرف نشيم

دوست عزيز كارت گرافيك شما حتما ايراد داره و بايد تعويض بشه
گارانتي اين كار را براي شما انجام ميده و لازم نيست نگران باشيد
فقط اگر امكان داشته باشه كه تغيير برند بدين(كه 98% امكانش نيست) خيلي بهتر ميشه.مثلا برندهايي مثل سافاير يا پاوركالر جزء برندهاي خوش كيفيت و خوش قيمت سري 5 هستند
راجب كيفيت كارتهاي سري 5 هم اصلا لازم نيست نگران باشيد چون ميزان مرجوعي اين كارتها نسبت به كارتهاي GT400 بسيار كمتر هست و اين مورد شما كمي بدشانسي بوده

پ.ن : در مورد مطلب ستاره دار اضافه مي كنم كه اكثر برندهاي P55 فقط از كراس فاير ساپورت مي كنند و چند مدل محدود هم از كراس فاير و هم از SLI ساپورت مي كنند

جون هر کی دوست داری به سواد من شک نکن.شما فکر میکنید چرا سایت ati .com خریده شده ولی وارد نشده به amd.com میرید.
بعد من دارم میگم عمل کرد قطعات یه شرکت در کار هم بهتره.اگه مایه داری امتحان کن.
در ضمت من کاری با مادر برد ندارم.اما بیشتر مادربرد ها آرم intel دارند چون پولشو میگیرند.
مشکلات gtx 480.یه کار گرافیک قبل عرضه در سخت ترین شرایط تست میشه.مشکل از جای دیگست.به زودی فروش کارت های گرافیک به وضوح حرف های من رو تایید میکنه

iceweek
12-08-2010, 10:37
جون هر کی دوست داری به سواد من شک نکن.شما فکر میکنید چرا سایت ati .com خریده شده ولی وارد نشده به amd.com میرید.
در ضمت من کاری با مادر برد ندارم.اما بیشتر مادربرد ها آرم intel دارند چون پولشو میگیرند.
مشکلات gtx 480.یه کار گرافیک قبل عرضه در سخت ترین شرایط تست میشه.مشکل از جای دیگست.به زودی فروش کارت های گرافیک به وضوح حرف های من رو تایید میکنه

ببخشید ولی حرفهای شما بی پایه و اساسه
این مچ بودن و...چیه شما میگی.در تستهایی که از کارتهای گرافیکی انجام میشه اکثرا از corei7 استفاده میشه و همه گرافیک ها را چه atiچه nvidia روش تست میکنن.

Behrouz_se60
12-08-2010, 15:52

شما باید قرارداد بین این دو شرکت بخونی چی نوشته الکی بدون دلیل نمیتونی بگی چرا اینطوریه باید یک توافق صورت گرفته باشه تا اینکار را بکنند .اینو بدون ای ام دی 5 میلیارد دلار شرکت ATI خریده پس حقشه.مباحث حقوقی در آمریکا بسیار سخت گیره.

وقتی یک شرکتی سهامش و تمامی مباحثش خریداری میشه یعنی سایت شرکت به خریدار تعلق پیدا میکنه در نتیجه آدرس سایت از

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تغییر میکنه البته این با توافق هست.

من مشکلی که شما میفرمایید تو کامپیوتر من هم نداشتم و مشخات کامپیوتر من هم تو همین لینک زیر .

این هم لینکش که میگفتند برند XFX یا Sapphire نخرید و من جواب دادم :

شما تو پست نگفتی چه ورژنی ؟

چرا 112 مگ ؟ الان ورژن 10.7 هست که ورژن کامل 53 مگ و برای 64 بیتی این مقدار 73 مگ .پس سوالم این است که 112 از کجا گرفتی ؟

واسه سون 32 بیتی :

واسه سون 64 بیتی :

شما تو کامپیوتر دیگه تست کردید ؟

mohsenslr
13-08-2010, 11:49

کلا شما این حرفا رو از کجا در میاری؟

mr.shadowshaman
13-08-2010, 14:36
از اونجایی که پسر خالم تو شرکت ati کار میکنه و برای خرید دستگام راهنمایی کرد.شما هیچی از amd با کاراش نمیدونید.
اون دوستمون که گفت تو تست از corei7 استفاده میشه.نکته همین جاست.توهمه این تست ها کارت های nvidia عملکرد بهتری داشتن.
یه مثال میزنم.nvidia 275 و ati 4890.
4890 یک گیگ ddr5.و gtx 275 حدود 900 مگابایت ddr3.
با این مشخصات عملکرد ati باید بهتر باشه
از cpu انتل corei7 در تست ها استفاده شده که تمام تست ها ati شکست خورد.
یه تست هم با cpu amd گرفته شد که در تمام تست ها nvidia شکست خورد.

V i r u s e r
13-08-2010, 15:04
از اونجایی که پسر خالم تو شرکت ati کار میکنه و برای خرید دستگام راهنمایی کرد.شما هیچی از amd با کراش نمیدونید
سلام
پسرخالتون تو چه کشوریه؟:31:

Hitman67
14-08-2010, 12:14
دوستان از همتون ممنونم که کمکم کردید کارتو دادم گارانتی تبریز که تستش کنند امیدوارم مشکل از کارت باشه و عوض کنن در عیر اینصورت باید یکی یکی قطعه هامو عوض کنم ببینم کدومش با این مچ نیس یا یه انویدیا وردارم مثلا GTS250 فردا یعنی یکشنبه گفتنزنگ بزن بگیم تو چه وضعیتیه بچه ها دعا کنین درست شه.
از همتون ممنونم که کمکم کردید

iceweek
14-08-2010, 16:37
از اونجایی که پسر خالم تو شرکت ati کار میکنه و برای خرید دستگام راهنمایی کرد.شما هیچی از amd با کاراش نمیدونید.
اون دوستمون که گفت تو تست از corei7 استفاده میشه.نکته همین جاست.توهمه این تست ها کارت های nvidia عملکرد بهتری داشتن.
یه مثال میزنم.nvidia 275 و ati 4890.
4890 یک گیگ ddr5.و gtx 275 حدود 900 مگابایت ddr3.
با این مشخصات عملکرد ati باید بهتر باشه
از cpu انتل corei7 در تست ها استفاده شده که تمام تست ها ati شکست خورد.
یه تست هم با cpu amd گرفته شد که در تمام تست ها nvidia شکست خورد.

دو کارت را از نظر قیمت با هم مقایسه میکنن.بعد قدرت.بعد میفهمی کدوم کارت بهتره.مگه کارت گرافیک 2-3تا مشخصه داره که اون کمه و اون زیاد نتیجه بگیری کدوم باید قویتر باشه.
این دو کارتی که مثال زدی
در این تست cpu هم corei7 بوده
قیمت 4890 هم ارزونتر از 275 هست
یا 470 که قدرتش حدود 5850 هست ولی قیمت؟شما دوست داری میتونی جای 5850 یه 470 بگیری که زمستان هم گرمت کنه.

Hitman67
15-08-2010, 19:29
امروز رفتم گارانتی گفت کارتت مشکلی نداره با تری دی تست کردیم
دوستان یه کمک دیگه
لینک مستقیم نرم افزار تری دی مارک رو میخواستم همراه با کرک و سریال حجمش مهم نیس فقط لینکش اگه مستقیم باشه بهتره من چند جا سرچ کردم بیشترش یا از سرور حذف شدند یا لینک دانلود هست ولی لینک کرکش خرابه
ممنون میشم
فقط میخوام ببینم اگه با تری دی تو سیستم من مشکلی نداشته باشه پس فقط تو گیم مشکل داره که واسه تعویض ببرم

ess_1362
15-08-2010, 20:46
معمولا گرفيك را با 3D MARK تست نمي كنند
شما يك تست با نرم افزار FURMARK از كارت گرافيك بگير
البته دماي كارت گرافيك را حتما در حيت تست كنترل كن كه از 85 رد نشه(با كاتاليست يا GPU-Z)
اگر مشكل داشته باشه حتما در اين تست نشون ميده
تست هم حدود 6 تا دقيقه كافي هست
فقط حواست در حيت تست به دماي كارت گرافيك باشه

Hitman67
15-08-2010, 22:31
مرسی از لطفتون فقط اگه میشه لینک دانلود این نرم افزار رو بزارید

sirchicco
15-08-2010, 23:30
FURMARK 1.8.2

Hitman67
15-08-2010, 23:37

این تستو با frumark گرفتم
بعد 15 ثانیهدما به 81 میرسه بعدش هنگ میکنه یعنی مشکل از دمای گرافیکه؟

Hitman67
16-08-2010, 03:40
دوستان با دست کاری توی اور کاتالیست دیگه تو بازی هنگ نمیکنه من نمیخوام کارتم آور باشه فقط بگید مموری و جی پی یو رو در چه حد بزارم که متوسط باشه و دور فن چقدر باید باشه؟
من اینجوری تغییر دادم که الان تو بازی دیگه هنگ نمیکنه
GPU:780
Memory Clock:1040
Fan Speed:60%
یعنی از اینا بوده که تو گیم هنگ میکرده؟یعنی کارت سالمه؟

V i r u s e r
16-08-2010, 08:49
الان شما Underclock كرديد

HardWare Professor
16-08-2010, 10:21
من اینجوری تغییر دادم که الان تو بازی دیگه هنگ نمیکنه
GPU:780
Memory Clock:1040
Fan Speed:60%
یعنی از اینا بوده که تو گیم هنگ میکرده؟یعنی کارت سالمه؟

دوست من شما فرکانس هسته و مموری کارتتون رو پایین اوردید!

به این معنی که فرکانس مموری کارتت رو از 1200 به 1040 تغییر دادی و فرکانس مموری موثر کارتت رو به 4160 رسوندی!

{مقدار پیش فرض 1200/4800 هست}

الان فقط از 80-90 درصد قدرت کارتت بهره میبری{در حد یک 5750}

بهتره مقادیر رو به مقدار اول یعنی 850/1200 برگردونی و بعد تهویه کیس رو چک کنی و اگر با هیچ روشی نشد بدون کارت مشکل داره!

Hitman67
16-08-2010, 12:04

به این معنی که فرکانس مموری کارتت رو از 1200 به 1040 تغییر دادی و فرکانس مموری موثر کارتت رو به 4160 رسوندی!

بهتره مقادیر رو به مقدار اول یعنی 850/1200 برگردونی و بعد تهویه کیس رو چک کنی و اگر با هیچ روشی نشد بدون کارت مشکل داره!
دوست عزیز ممنون از راهنماییت
ولی بعد 3 دقیقه هنگ میکنه اما با دور تند فن امتحان نکردم چون فکر میکنم از دمای کارته که بالا میره هنگ میکنه الان جی پی یو رو 850 هستش و مموری کلاک رو 1200 دور فن هم رو 62 درصد من میتونم دور فنو تا 80 ببرم؟مشکلی واسه کارت ایجاد نمیکنه؟آخه احساس میکنم خیلی داغ میکنه شاید با بالا بردن دور فن درست شه
ممنون میشم راهنمایی کنید:11:

ess_1362
16-08-2010, 12:05
كارت شما 100% مشكل داره
5770 بايد دماي فول لود حدود 75 تا 79 درجه باشه اون هم بعد از بيش از 6 دقيقه تست
اگر در 15 ثانيه دماش از 80 درجه مي گذره حتما ايراد داره
كارت را به همراه برنامه FURMARK ببر گارانتي و بهشون نشون بده(شايد اين مسولان شركت هم يك چيزي ياد بگيرند و شما هم يك ثوابي كرده باشي:31:)
بعد يك كارت جديد ازشون تحويل بگير و همونجا تست كن با همين برنامه.حدود 6 دقيقه كافي هست و اگر مشكلي نداشت كارت را تحويل بگيريد

Hitman67
16-08-2010, 12:13
كارت شما 100% مشكل داره
5770 بايد دماي فول لود حدود 75 تا 79 درجه باشه اون هم بعد از بيش از 6 دقيقه تست
اگر در 15 ثانيه دماش از 80 درجه مي گذره حتما ايراد داره
كارت را به همراه برنامه FURMARK ببر گارانتي و بهشون نشون بده(شايد اين مسولان شركت هم يك چيزي ياد بگيرند و شما هم يك ثوابي كرده باشي:31:)
بعد يك كارت جديد ازشون تحويل بگير و همونجا تست كن با همين برنامه.حدود 6 دقيقه كافي هست و اگر مشكلي نداشت كارت را تحويل بگيريد
مرسصی دوست عزیز ولی فکر نکنم گارانتی تو ایران چوری باشه که خونه زندگیشونو ول کنن بیان کارت منو تست کنن اگه آکبند باشه میدن به خودم میگن ببر

HardWare Professor
16-08-2010, 12:23
دور فن هم رو 62 درصد من میتونم دور فنو تا 80 ببرم

تهویه کیس چطوره؟

دور فن در حالت بدون فعالیت روی 62 هست؟

Hitman67
16-08-2010, 13:42
تهویه کیس چطوره؟

دور فن در حالت بدون فعالیت روی 62 هست؟
در حالت عادی 54 تا 57 میره
ولی تو بازی داغ میکنه
دور فن در حالت عادی روی 37 تا 40 درصد هستش
تهویه کیس از کجا بدونم خوبه یا بده؟نمیدونم بخدا
اینم عکس از کاتالیست

katlots
16-08-2010, 14:24
دوست عزیز من یه گرافیک 4890 داشتم همین مشکل رو داشت و دمای بالاش اعصابم رو خط خطی می کرد گارانتی هم فرستادم چیزی نفهمیدند عوضش کردن ولی من آخرش فروختم به یه بنده خدایی
صد در صد از دمای بالاست و کارتت خرابه ولی اگه ببری گارانتی می گن سالمه:10:

Hitman67
16-08-2010, 14:27
دوست عزیز من یه گرافیک 4890 داشتم همین مشکل رو داشت و دمای بالاش اعصابم رو خط خطی می کرد گارانتی هم فرستادم چیزی نفهمیدند عوضش کردن ولی من آخرش فروختم به یه بنده خدایی
صد در صد از دمای بالاست و کارتت خرابه ولی اگه ببری گارانتی می گن سالمه:10:
وقتی گارانتی عوضش کرد مشکلت حل شد؟

behzad_zn
19-08-2010, 23:28
سلام به همه
من امروز يه 5770 گرفتم
چطوري تستش كنم؟

akrami101
20-08-2010, 01:42
این نرم افزار FURMARK که وحشتناک دما رو میبره بالا . واسه من بعد از حدود 30 نانیه داشت میرسید به 90 منم ترسیدم بستمش. کارت گرافیک من : CLUB ATI HD 5770

yuzarsiff
20-08-2010, 11:17
سلام
آقا چرا این کارت گرافیک 5770 اینطوریه؟...من چند روزه خریدم اما زیاد حالی بهم نمی ده
دیروز خواستم تغییر رنگ بدهم دیدم اصلا گزینه های تغییر رنگ غیر فعاله!!!!!!!!!!بعد از چند ثانیه هم یهویی کل صفحه خاکستری شد و مجبور شدم ریست کنم!
وقتی کیسمو که کل قطعاتمو عوض کردم گرفتم یه ویندوز از قبل روش داشتم..گفتم قبل از نصب ویندوز دوباره برم یه بازی اجرا کنم ببینم چطوریه...pes2010 را با آخرین گرافیکش اجرا کردم اما بعد از یه مدت بازی صفحه سیاه می شد....صدای بازی میومد اما تصویر خیر و حتی به محیط ویندوز هم برنمی گشت و مجبور شدم ریست کنم...الان هنوز بازی تست نکردم ببینم چطوریه
در ضمن من درایورشو آپدیت نکردم احتمال داره مشکل از اون باشه؟
در ضمن gpu clock:157
memory clock:300
و دماش 50 هست اینا طبیعیه یا خیر؟
در ضمن من با برند گیگا خریدم و گارانتی سه ساله ی آواژنگ
تعریف این کارتو زیاد شنیده بودم اما الان می گم ای کاش gtx460 گرفته بودم به نظرم خیلی بهتر بود :13:

ess_1362
20-08-2010, 11:33
سلام
آقا چرا این کارت گرافیک 5770 اینطوریه؟...من چند روزه خریدم اما زیاد حالی بهم نمی ده
دیروز خواستم تغییر رنگ بدهم دیدم اصلا گزینه های تغییر رنگ غیر فعاله!!!!!!!!!!بعد از چند ثانیه هم یهویی کل صفحه خاکستری شد و مجبور شدم ریست کنم!
وقتی کیسمو که کل قطعاتمو عوض کردم گرفتم یه ویندوز از قبل روش داشتم..گفتم قبل از نصب ویندوز دوباره برم یه بازی اجرا کنم ببینم چطوریه...pes2010 را با آخرین گرافیکش اجرا کردم اما بعد از یه مدت بازی صفحه سیاه می شد....صدای بازی میومد اما تصویر خیر و حتی به محیط ویندوز هم برنمی گشت و مجبور شدم ریست کنم...الان هنوز بازی تست نکردم ببینم چطوریه
در ضمن من درایورشو آپدیت نکردم احتمال داره مشکل از اون باشه؟
در ضمن gpu clock:157
و دماش 50 هست اینا طبیعیه یا خیر؟
در ضمن من با برند گیگا خریدم و گارانتی سه ساله ی آواژنگ
تعریف این کارتو زیاد شنیده بودم اما الان می گم ای کاش gtx460 گرفته بودم به نظرم خیلی بهتر بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بايد حتما ويندوز عوض شود و درايور هم از نو وصل شود
آخه نميشه كه از درايور مثلا كارت انويديا براي رادئون استفاده كرد!!

yuzarsiff
20-08-2010, 12:41
نه توی اون ویندوز قبلی درایور خود کارت را نصب کردم و امتحان کردم.
الان ویندوز 7 جدید نصب کردم همراه با آخرین آپدیتهایش.
فقط دیروز اون مشکلی که گفتم برام پیش اومد هنوز هم بازی تست نکردم ... نگفتید gpu clock:157
و دمای 50 اینا طبیعیه یا خیر؟

میشه بگید چطوری برم درایورو آپدیت کنم؟..از خود برنامه برم که نوشته check for update ؟ .. بعد توی اون صفحه ای که باز می شه چه گزینه هایی را باید انتخاب کنم؟
خودم اطلاع دارم فقط می خوام مطمئن شوم ممنون میشم جواب بدید چون حجمهای آپدیتش زیاده گفتم الکی دان نکنم.:46:

iceweek
20-08-2010, 13:28
gpu clock:157

وقتی گرافیک در حالت بی کاره اون دو فاکتور کاهش پیدا میکنن تا دما و مصرف کارت گرافیک کم بشن.
باید حدود 45 باشه.احتمالا کیس شما تهویش خوب نیست

میشه بگید چطوری برم درایورو آپدیت کنم؟..از خود برنامه برم که نوشته check for update ؟ .. بعد توی اون صفحه ای که باز می شه چه گزینه هایی را باید انتخاب کنم؟
خودم اطلاع دارم فقط می خوام مطمئن شوم ممنون میشم جواب بدید چون حجمهای آپدیتش زیاده گفتم الکی دان نکنم.

ازونجا هم میشه.
این تنظیماتشه.گزینه اخر هم سیستم عاملتون هرچی هستو انتخاب کنید

تعریف این کارتو زیاد شنیده بودم اما الان می گم ای کاش gtx460 گرفته بودم به نظرم خیلی بهتر بود
کارت خودم 5770 هست.هیچ مشکلی نداره.خیلی خوبه

Hitman67
20-08-2010, 16:46
من دوباره کارت رو بردم گارانتی با نرم افزار فرومارک گفتم تست کنن بعد گفتن از فنشه اگه اشکال نرم افزاری نداشته باشه تعویض میشه حالا گفتن تعویض میکنن امیدوارم دبه درنیارن

AMIRICE
20-08-2010, 16:50

بله این دما طبیعی هست

این Gpu clock با Memory برای 5770 درسته؟
850/1200

این که اندازه 5870 شد

alilmian
21-08-2010, 14:43
نه توی اون ویندوز قبلی درایور خود کارت را نصب کردم و امتحان کردم.
الان ویندوز 7 جدید نصب کردم همراه با آخرین آپدیتهایش.
فقط دیروز اون مشکلی که گفتم برام پیش اومد هنوز هم بازی تست نکردم ... نگفتید gpu clock:157

خودم اطلاع دارم فقط می خوام مطمئن شوم ممنون میشم جواب بدید چون حجمهای آپدیتش زیاده گفتم الکی دان نکنم.:46:

بله دوست عزیز طبیعی هست.من خودم sapphire 5770 دارم دما تو حالت ایدخ ال بین 43 تا 45 و تو حالت game حداکثر 55 و تو حالت overclock حداثر 60 باید باشه.البته این دمای کارت گرافیک به مرور زمان یه خاطر از بین رفتن چسب سیلیکن می ره بالا.اگه می خوای این طور نشه هر 1 سال یه بار(کارت های سری 5 مخصوصا) باید عوض شه اینم بگم که اگه فرار باشه هر سال عوض کنید نوع خوبش رو بگیر.

alilmian
21-08-2010, 15:05
بله این دما طبیعی هست

این Gpu clock با Memory برای 5770 درسته؟
850/1200

این که اندازه 5870 شد

دوست عزیز یه نگاهی به این لینک بنداز و دو کارت رو با هم مقایسه کن و ببین چه فرق زیادی دارند.

yuzarsiff
23-08-2010, 18:20
من کارت گرافیکم را آپدیت کردم خیلی از مشکلاتم حل شد ...
منتها یه کم دمای کارت گرافیکم گاهی توی کاتالیست بالا میره و به 65 میرسه(البته در هنگام اجرای بازی)
اما در حالتع ادی همان دور و بر 50 و 53 هست

من قسمت کاتالیست گرافیک را unlock نکرده بودم الان تازه قفلش را باز کردم ... این باز و بسته بودن کاتالیست تاثیر داره ؟ از همین جا میشه برای اورکلاک استفاده کرد ؟
الان fan control روی 50 هست می تونم تا 100 بالاش ببرم ؟
------
کسی جواب نمی ده :13:

Hitman67
29-08-2010, 19:10
بچه ها من گرافیکمو تعویض کردم مشکلی نداره مشکل از کنترولر فن بود که سرعت فن بالا نمیرفت و دما بالا میرفت ولی الان هر از گاهی که گیم بازی میکنم مصلا بعد از چند ساعت که دوباره میخوام بازی کنم یه صدای سوت مانندی نه دائمی بلکه 1 ثانیه شنیده میشه بعد بای هنگ میکنه شما میدونین از چی میتونه باشه؟

Hitman67
31-08-2010, 15:48
بچه ها من گرافیکمو تعویض کردم مشکلی نداره مشکل از کنترولر فن بود که سرعت فن بالا نمیرفت و دما بالا میرفت ولی الان هر از گاهی که گیم بازی میکنم مصلا بعد از چند ساعت که دوباره میخوام بازی کنم یه صدای سوت مانندی نه دائمی بلکه 1 ثانیه شنیده میشه بعد بای هنگ میکنه شما میدونین از چی میتونه باشه؟
کسی نیست جواب بده؟

ess_1362
31-08-2010, 18:37
کسی نیست جواب بده؟ اين صداي سوت متاسفانه اگر از فن گرافيك نباشه(كه نيست) از مدار تغذيه كارت هست
قبلا در مدل هاي 4890 از XFX اين مشكل را ديده بودم البته تك و توك كه ظاهرا شما هم اين مشكل را دارين
بايد دوباره عزم سفر كنيد و كارت را ببريد براي گارانتي

Hitman67
31-08-2010, 19:54
اين صداي سوت متاسفانه اگر از فن گرافيك نباشه(كه نيست) از مدار تغذيه كارت هست
قبلا در مدل هاي 4890 از XFX اين مشكل را ديده بودم البته تك و توك كه ظاهرا شما هم اين مشكل را دارين
بايد دوباره عزم سفر كنيد و كارت را ببريد براي گارانتي
دوست عزیز میتونه از رم باشه؟امروز بازی اساسین 2 همش هنگ میکرد تا یکی از رمها رو درآوردم دیگه بازی هنگ نکرد البته دوباره نزاشتم سر جاش ببینم هنگ میکنه یعنی بدون مشکل بدون یه رم بازی کردم و هنگ نکرد چنین چیزی ممکنه؟

ess_1362
01-09-2010, 10:09
دوست عزیز میتونه از رم باشه؟امروز بازی اساسین 2 همش هنگ میکرد تا یکی از رمها رو درآوردم دیگه بازی هنگ نکرد البته دوباره نزاشتم سر جاش ببینم هنگ میکنه یعنی بدون مشکل بدون یه رم بازی کردم و هنگ نکرد چنین چیزی ممکنه؟

نه به رم ربطي نداره
اون سوت بخاطر ايراد در مدار تغذيه كارت هست

Hitman67
01-09-2010, 13:29
نه به رم ربطي نداره
اون سوت بخاطر ايراد در مدار تغذيه كارت هست
پس چرا من وقتی یکی از رمها رو درمیارم صدای سوت دیگه نمیاد و راحت بازی میکنم ولی وقتی رمی که در آوردم رو دوباره سرجاش میزارم وقتی وارد گیم میشم صدای سوت میاد و هنگ میکنه؟

Hitman67
17-09-2010, 21:59
سلام دوستان
همچنان قصه ی درازی با این 5770 داریم تو عمرم این همه گرافیک عوض کردم اینجوریشو ندیده بودم
بچه ها من به خاطر مشکل دمای کارت و هنگ کردن بردم گارانتی و عوضش کردن الانم یه مشکل دیگه دارم وقتی وارد گیم میشی بعد چند دقیقه یه صدای سوت میاد و بازی هنگ میکنه که باید کامپیوتر رو ریست کنی.
مشکل از چیه؟

jojo_90
19-09-2010, 11:25
این همه نظر دادن ما هم یه نظری بدیم...:31:
بایوس مادربورد رو اپدیت کردی؟؟؟

Hitman67
21-09-2010, 12:45
این همه نظر دادن ما هم یه نظری بدیم...:31:
بایوس مادربورد رو اپدیت کردی؟؟؟
بله آپدیت کردم

Hitman67
21-09-2010, 17:35
آقا از رم بود حل شد صدای سوتم مال هارد دیسک بود.

m.b.h.a
22-09-2010, 17:37
سلام ....

دوست عزیز من هم مشکلی مشابه شما دارم با ان تفاوت که :

هنوز مطمئن نیستم مشکل از گرافیکه چون برای مثال توی بعضی بازی های خاص مثل Dirt 2 ، assassins creed II و Crysis warhead صفحه سیاه میشد و یا خوط زرد رنگ عمودی روی تصویر میومد .حتی بعضی مواقع هم صدا هنوز منظم بود .

هدفم از این پست اینه که بدونم شما چکار کردید من هم همون کار رو انجام بدم . البته بقول شما من هم با تغییر اسلات رم ها زمان هنگ رو تغییر میدادم ولی باز به هیچ نتیجه ای نرسیدم .

در ضمن با Furmark هم که تست گرفتم دما تا 93 با لا رفت و هیچ اتفاقی نیوفتاد نه سیستم هنگ کرد و نه ریست .
در حالی که 13 دقیقه تست هم گرفتیم دما توی 93 باقی موند و بالا نمی رفت .

میخواستم بگی دوست عزیز چه کارهایی رو انجام دادی تا من هم همون ها رو انجام بدم .
سیستم من :
x58a-ud3r
5770 gigabyte
3*2 elixir

mehr film
15-11-2010, 01:46
آقا ترسوندین ما رو یعنی 5770 اینقدر مشکل داره ؟؟؟؟
کدوم برندش از همه بهتره ؟

omid405
17-11-2010, 14:08
سلام.

چند وقتی هست که یهو صفحه بهم میریزه تا جایی که سیاه میشه دوباره به حالت اول برمیگرده و پیغام زیر میاد.ویندوز هم عوض کردم.بازم این پیام میاد.گرافیکم 9500gt.

display driver nvidia windows kernal mode.version 185.93 stopped responding and has successfuuly recoverd.

البته اینم بگم که این اتفاق از زمانی افتاد که من گرافیکو وصل کردم به lcd 37 از اون به بعد انجوری شد.
مشکل چیه؟
گرافیکم اپدیت کردم اما نشد.
از کجا میشه فهمید کارت گرافیکم سالم یا نیم سوز شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا کمک کنید

aluminum
27-02-2011, 00:58
دوستان من 5770 ایسوز گرفتم و با برنامه FURMARK 1.8.2
تست کردم دما از 51 درجه بعد از یک دقیقه به 80 درجه رسید
من دقیقا همون اروری که ببرای این دوستمون میداد رو توی ویندوز سون برای من هم میده
به نظرتون مشکل من هم مثل ایشون هست و باید کارتم رو ببرم گارانتیش برای تعویض