PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گودی زیر چشم ناشی از عینک

amir marmoolak
08-08-2010, 22:06
سلام
من 18 سال دارم چشمام بخاطر عینک یکمی کبود و گود هست شماره ی چشمام هر کدوم حدود 7 هست راهی برای رفع گودی هست؟ در ضمن اگه روزی 2 3 ساعت لنز بزارم مشکلی داره ( موقع ورزش)؟:41::13:

Saeed System
09-08-2010, 13:39
عینک اصلا نباید با زیر چشم برخورد داشته باشه که گود و کبود کنه .

باید یا دماغه عینکت رو طوری تنظیم کنی عینک از زیر چشم جدا بشه و فاصله بگیره یا یه فریم جدید خریداری کنی.

در ضمن اگه روزی 2 3 ساعت لنز بزارم مشکلی داره ( موقع ورزش)؟:41::13:

نه چه مشکلی الان لنزهایی وجود داره که بهش میگن توریک که خودش وقتی میزاری تو چشم میچرخه و با محور چشم

خودش رو هماهنگ میکنه که قیمتش گرونه بالای 80 تومن و 1 هفته کامل میتونه تو چشم باشه و آخر هفته برای شستشو و

ضد عفونی درش بیاری

Saeed System
09-08-2010, 13:50
این2 عکس رو ببین عینک که دقیق ریگلاژ باشه با زیر چشم برخورد نداره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

malkemid
09-08-2010, 14:08
کلا یه عقیده ای هست که میگن کسی که عینکیه بعد از یه مدت چشمهاش گود می افته...بدون برخورد عینک.

ولی من فکر می کنم درست نیست...

0037
09-08-2010, 14:19
کلا یه عقیده ای هست که میگن کسی که عینکیه بعد از یه مدت چشمهاش گود می افته...بدون برخورد عینک.

برعكس به نظر من كاملاً درسته! من هم زير چشمم گود شده بود الان 9 ماهه اكثراً لنز ميزارم و اون گودي به ميزان زيادي رفع شده!

mojtaba-civil
09-08-2010, 15:05
سلام
من 18 سال دارم چشمام بخاطر عینک یکمی کبود و گود هست شماره ی چشمام هر کدوم حدود 7 هست راهی برای رفع گودی هست؟ در ضمن اگه روزی 2 3 ساعت لنز بزارم مشکلی داره ( موقع ورزش)؟:41::13:
من 25 سالمه و از اول دبستان عینک میزنم. البته من هر کدوم از چشمم نمرش حدود 4 هستش.
این گودی چشم بعد از مدتی استفاده از عینک به وجود میاد و بهترین راه برای اینکه استتارش کنی همون استفاده از عینکه. نمیدونم گودی چشم رفع میشه یا نه. فکر کنم بعد از مدتی استفاده نکردن از عینک بهتر بشه.

در ضمن موقع ورزش کردن به هیچ وجه از لنز استفاده نکن. کافیه ناخودآگاه چشمتو بخارونی، ممکنه لنز روی کره چشم بچرخه و درآوردنش دردسره. یا مثلا اگه لنزت بیفته به این راحتیها پیدا نمیشه.
اگه ورزش حرفه ای نمیکنی، موقع ورزش بهتره عینک قبلیت رو بزنی چشمت و یه کش عینک که مخصوص ورزش هست بگیری، مثل بند عینک نیست که قیافه آدم رو یه جوری میکنه. خیلی هم مشخص نیست،عینکت هم از چشمت نمیفته.
الان اسم دقیقشو یادم نیست چیه. فکر کنم همین کش عینک مخصوص ورزش بود. خودم چند سال پیش اتفاقی دیدم، گرفتم و استفاده کردم و کار رو راه مینداخت.
معلوم نیست که گیرت بیاد یا نه ولی اگه گیر بیاری خیلی راحت کارت راه میفته.
به هر حال تو از عینک قدیمی اگه استفاده کنی بهتره برات.
اگه به صورت حرفه ای ورزش میکنی باید یه مقدار تو خرج بیفتی.
البته به اینم بستگی داره که چه ورزشی بخوای بکنی.
مثلا واسه فوتبال میتونی از عینکهای ادگار داویدزی بگیری. :31::31::31:
ادگار داویدزو که میشناسی...؟؟؟
این عینکها بالای 100 تومن خرجشه.

عینک اصلا نباید با زیر چشم برخورد داشته باشه که گود و کبود کنه .

باید یا دماغه عینکت رو طوری تنظیم کنی عینک از زیر چشم جدا بشه و فاصله بگیره یا یه فریم جدید خریداری کنی.

نه چه مشکلی الان لنزهایی وجود داره که بهش میگن توریک که خودش وقتی میزاری تو چشم میچرخه و با محور چشم

خودش رو هماهنگ میکنه که قیمتش گرونه بالای 80 تومن و 1 هفته کامل میتونه تو چشم باشه و آخر هفته برای شستشو و

ضد عفونی درش بیاری
در مورد این لنز چیز زیادی نمیدونم ولی فکر کنم تو ورزش حرفه ای نمیخوای بکنی و احتمالا نخوای تو خرج بیفتی. نظرات بالای من با در نظر گرفتن این فرض بود.
در ضمن احتمال میدم که این لنز هم به درد ورزش نمیخوره و ممکنه مشکلات لنزهای معمولی رو داشته باشه.
اگه ورزش حرفه ای میکنی حتما با یه عینک ساز یا یک چشم پزشک مشورت کن و به حرفهای ما کاری نداشته باش. چون ممکنه خدای نکرده به خاطر نظر غیر کارشناسانه ما چشمت آسیبی ببینه.

مشخصه که شما از عینک هیچی نمیدونی و گرنه همچین نظری نمیدادی.
اینو همه میدونن که استفاده طولانی مدت از عینک روی چشم گودی ایجاد میکنه.
لطفا نظر شخصیتون رو واسه خودتون نگه دارین.
اگه نمیتونین به دوستمون کمک کنین، پست الکی نگذارین.

malkemid
09-08-2010, 15:47
مشخصه که شما از عینک هیچی نمیدونی و گرنه همچین نظری نمیدادی.
اینو همه میدونن که استفاده طولانی مدت از عینک روی چشم گودی ایجاد میکنه که دلیل علمیش رو هم گفتم.
لطفا نظر شخصیتون رو واسه خودتون نگه دارین.
اگه نمیتونین به دوستمون کمک کنین، پست الکی نگذارین.

شما هم مشخصه که از ادب و شعور چیزی نمی دونی...بهتره اون چشمهای جفت 4 تو باز کنی ببینی من چی نوشتم...حکم که صادر نکردم؟!!اگه فکر می کنی من اشتباه کردم شما بیا خیلی مودبانه با دلایلت منو از اشتباه در بیار...

در ضمن من حدود 9 ساله که عینک با شماره 1.25 و اخیرا 1.75 می زنم و اصلا هم مشکل گود رفتگی چشم ندارم.

در گودرفتگی چشم خیلی از عوامل دخیله...مثل عوامل ارثی...

اگر هم عینک اثر داشته باشه(شایدشماره های بالا) دلیلش اون چیزی که به عنوان دلیل علمی!! آوردی نیست.

موقع دوربینی یا نزدیک بینی،اتفاقی که می افته اینه که تصویر جسم که باید روی شبکیه بیفته...می افته جلو یا پشت شبکیه....حالا کاری که عدسی عینک می کنه اینه که تصویر رو بندازه روی شبکیه...

پس قرار نیست که چشم عقب و جلو بشه تا تصویر بیفته روی شبکیه!!! اگه قرار بود چشم خودش عقب و جلو بشه دیگه عینک به چه درد می خوره؟

قله بلند
09-08-2010, 19:34
سلام. من حدوداً 4 الی 5 ساله که عینک می زنم. عینکم هم خیلی سبکه. چشم هام هم نزدیک بین و شماره هاش هم 1.25 و 1.75 هست ولی اصلاً دچار کبودی و گودی نشدم. من همیشه عینک نمی زنم. مثلاً برای درس خوندن، تلویزیون تماشا کردن و کار با کامپیوتر. در مواقع دیگه اصلاً عینک نمی زنم.
نمی دونم ولی سوال از عینک سازها و پزشکتون شاید مساله رو حل کنه.

موقع دوربینی یا نزدیک بینی،اتفاقی که می افته اینه که تصویر جسم که باید روی شبکیه بیفته...می افته جلو یا پشت شبکیه....حالا کاری که عدسی عینک می کنه اینه که تصویر رو بندازه روی شبکیه...من با این نظر موافقم.
دوستان عزیز، malkemid و mojtaba-civil

من مطمئنم که اگه نمی خواستید دوستتون رو راهنمایی کنید، هرگز براتون هم مهم نبود و پاسخی نمی دادید و از تجربیاتتون با دوستتون نمی گفتید. همه ما آرزوی سلامتی و تندرستی یکدیگر رو داریم و سعی می کنیم که اگه چیزی رو بلدیم به هم بگیم تا برای فرد سوال کننده مشکل ما پیش نیاد.ضمن تشکر از شما و از همه دوستانی که بی ادعا و با کمال میل، تجربیاتشون رو در اختیار دیگران می گذارند، خواهش می کنم با جملات بهتری پاسخ یکدیگر رو بدید.

morsadr
10-08-2010, 00:11
به زبون ساده توضیحش این میشه: گودی چشم به خاطر این هست که عدسی سر راه چشم و تصویر قرار میگیره و باعث میشه که تصویر جدید کمی عقبتر تشکیل بشه و چشمت مجبوره که خودشو تطبیق بده و کمی عقبتر میره.
دوست عزیز مطلبی که شما می گید درست نیست . :13:
در عیوب انکساری مشکل همینه که تصویر جلوتر (نزدیک بین ) و یا دورتر (دور بین ) از شبکیه تشکیل میشه . کار عینک و لنز هم همینه که بیاد این عیب را اصلاح کنه و تصویر واضح را روی شبکیه بندازه تا فرد بتونه بصورت واضح اشیاء را ببینه .
در ضمن اگر هم قرار باشه به چشم فشار بیاد تا تصویر را روی شبکیه بندازه این عضلات مژگانی داخل چشم هستند که این کار را می کنند و ضخامت عدسی چشم را تغییر داده تا نقطه کانونی آن تغییر کنه و کره چشم حرکتی نداره که به داخل یا به بیرون حرکت کنه :41:

mojtaba-civil
10-08-2010, 06:03
شما هم مشخصه که از ادب و شعور چیزی نمی دونی...بهتره اون چشمهای جفت 4 تو باز کنی ببینی من چی نوشتم...حکم که صادر نکردم؟!!اگه فکر می کنی من اشتباه کردم شما بیا خیلی مودبانه با دلایلت منو از اشتباه در بیار...

در ضمن من حدود 9 ساله که عینک با شماره 1.25 و اخیرا 1.75 می زنم و اصلا هم مشکل گود رفتگی چشم ندارم.

در گودرفتگی چشم خیلی از عوامل دخیله...مثل عوامل ارثی...

اگر هم عینک اثر داشته باشه(شایدشماره های بالا) دلیلش اون چیزی که به عنوان دلیل علمی!! آوردی نیست.

موقع دوربینی یا نزدیک بینی،اتفاقی که می افته اینه که تصویر جسم که باید روی شبکیه بیفته...می افته جلو یا پشت شبکیه....حالا کاری که عدسی عینک می کنه اینه که تصویر رو بندازه روی شبکیه...

پس قرار نیست که چشم عقب و جلو بشه تا تصویر بیفته روی شبکیه!!! اگه قرار بود چشم خودش عقب و جلو بشه دیگه عینک به چه درد می خوره؟
من اون مطلب به اصطلاح علمی رو به عنوان شوخی مطرح کرده بودم که الان دیدم که هم لحنش تا حدودی جدی بود و هم شکلک خنده که نشون بده اون قسمتش شوخیه رو یادم رفته بگذارم، واسه همینم به نظر شوخی نمیومد.
متاسفانه چون شما از پستم ناراحت شدی ازش برای تمسخر من استفاده کردی، واسه همین اون دلیل رو پاک کردم.
در ضمن شما که پستت خیلی بدتر از پست من بود.

mojtaba-civil
10-08-2010, 06:28
سلام. من حدوداً 4 الی 5 ساله که عینک می زنم. عینکم هم خیلی سبکه. چشم هام هم نزدیک بین و شماره هاش هم 1.25 و 1.75 هست ولی اصلاً دچار کبودی و گودی نشدم. من همیشه عینک نمی زنم. مثلاً برای درس خوندن، تلویزیون تماشا کردن و کار با کامپیوتر. در مواقع دیگه اصلاً عینک نمی زنم.
نمی دونم ولی سوال از عینک سازها و پزشکتون شاید مساله رو حل کنه.
من با این نظر موافقم.
دوستان عزیز، malkemid و mojtaba-civil

من مطمئنم که اگه نمی خواستید دوستتون رو راهنمایی کنید، هرگز براتون هم مهم نبود و پاسخی نمی دادید و از تجربیاتتون با دوستتون نمی گفتید. همه ما آرزوی سلامتی و تندرستی یکدیگر رو داریم و سعی می کنیم که اگه چیزی رو بلدیم به هم بگیم تا برای فرد سوال کننده مشکل ما پیش نیاد.ضمن تشکر از شما و از همه دوستانی که بی ادعا و با کمال میل، تجربیاتشون رو در اختیار دیگران می گذارند، خواهش می کنم با جملات بهتری پاسخ یکدیگر رو بدید.

دوست عزیز مطلبی که شما می گید درست نیست . :13:
در عیوب انکساری مشکل همینه که تصویر جلوتر (نزدیک بین ) و یا دورتر (دور بین ) از شبکیه تشکیل میشه . کار عینک و لنز هم همینه که بیاد این عیب را اصلاح کنه و تصویر واضح را روی شبکیه بندازه تا فرد بتونه بصورت واضح اشیاء را ببینه .
در ضمن اگر هم قرار باشه به چشم فشار بیاد تا تصویر را روی شبکیه بندازه این عضلات مژگانی داخل چشم هستند که این کار را می کنند و ضخامت عدسی چشم را تغییر داده تا نقطه کانونی آن تغییر کنه و کره چشم حرکتی نداره که به داخل یا به بیرون حرکت کنه :41:
ممنون از نظرات خوبتون.
در جواب شما 2 دوست محترم هم لازم میدونم تکرار کنم که اون دلیل رو به عنوان شوخی گفته بودم که متاسفانه لحنش یه مقدار جدی شد و شکلک خنده رو فراموش کردم.
به خاطر این مسائل که اینجا پیش اومد، اون قسمت رو پاکش کردم.
در ضمن، دیگه اینقدر میدونم که اگه قرار بود چشم جلو و عقب بره باید برای بعضیها بیرون اومدگی چشم ایجاد میشد(یه چیز تو مایه های چشم قورباغه:31:).

malkemid
10-08-2010, 09:51
من اون مطلب به اصطلاح علمی رو به عنوان شوخی مطرح کرده بودم که الان دیدم که هم لحنش تا حدودی جدی بود و هم شکلک خنده که نشون بده اون قسمتش شوخیه رو یادم رفته بگذارم، واسه همینم به نظر شوخی نمیومد.
متاسفانه چون شما از پستم ناراحت شدی ازش برای تمسخر من استفاده کردی، واسه همین اون دلیل رو پاک کردم.
در ضمن شما که پستت خیلی بدتر از پست من بود.

اتفاقا اصلا هم شوخی نبود...اگه شوخی بود اونطور به من نمی پریدی و دلیل به اصطلاح علمیتو به رخ من نمی کشیدی!!شجاعت اعتراف به اشتباه رو داشته باش...همه اینجا هستیم که 4 تا کلمه یاد بگیریم.

در ضمن من با هر کس به فراخور رفتار خودش صحبت می کنم.

جالبه که دلیل علمی! تو پاک کردی ولی اون قسمتی که داشتی منو قورت میدادی و میدونی منو ناراحت کرده رو حذف نکردی...خودت پست اول من و پست اول خودتو بخون ببین من حق دارم ناراحت باشم یا نه.

------------------------------

من یه پرس و جو کردم بین دور و اطرافیها..1 نفر از دوستام فقط این مشکلو داشت اونم نمره چشمش بالا هست.و می گفت از این ماساژور چشم ها یه مدت استفاده می کنه تاثیر خوبی داشته

Maziar_69
10-08-2010, 10:47
دوستان این بحث ها رو ول کنید حالا.
میگم نظرتون در مورد عمل لیزیک چیه؟
برگشت هم داره در طولانی مدت؟
چرا با وجود این همه آدم عینکی تعداد خیلی محدودی این عمل رو انجام میدن؟

من از یکی شنیدم که برگشت داره. یعنی بعد چند سال که از عمل میگذره دوباره چشم ضعیف میشه.

amir marmoolak
10-08-2010, 12:01
هیچکدوم از عینکهای امروزی به زیر چشم برخورد نمیکنه و اصلا ربطی به گودی زیر چشم نداره.
اونایی که شماره چشمشون بالا هست ، زیر چشمشون یه کمی گود میشه. حالا اینجا کسی هست که تجربه استفاده از لنز رو داشته باشه؟ دکتر به من گفت روزی 3-4 ساعت مشکلی نداره. فقط میخوام بدونم که موقع ورزش میوفته یا نه؟ ورزش حرفه ای هم نمیکنم.
در ضمن من راه حلی برای درمان گودی زیر چشم میخواستم نه اینکه علتش چیه

malkemid
10-08-2010, 12:27
هیچکدوم از عینکهای امروزی به زیر چشم برخورد نمیکنه و اصلا ربطی به گودی زیر چشم نداره.
اونایی که شماره چشمشون بالا هست ، زیر چشمشون یه کمی گود میشه. حالا اینجا کسی هست که تجربه استفاده از لنز رو داشته باشه؟ دکتر به من گفت روزی 3-4 ساعت مشکلی نداره. فقط میخوام بدونم که موقع ورزش میوفته یا نه؟ ورزش حرفه ای هم نمیکنم.

خوب برای هر درمانی اول باید علت رو بدونی دیگه...

در مورد لنز امکان اینکه بیفته هست...

mojtaba-civil
10-08-2010, 13:05
اتفاقا اصلا هم شوخی نبود...اگه شوخی بود اونطور به من نمی پریدی و دلیل به اصطلاح علمیتو به رخ من نمی کشیدی!!شجاعت اعتراف به اشتباه رو داشته باش...همه اینجا هستیم که 4 تا کلمه یاد بگیریم.

در ضمن من با هر کس به فراخور رفتار خودش صحبت می کنم.

جالبه که دلیل علمی! تو پاک کردی ولی اون قسمتی که داشتی منو قورت میدادی و میدونی منو ناراحت کرده رو حذف نکردی...خودت پست اول من و پست اول خودتو بخون ببین من حق دارم ناراحت باشم یا نه.

من که هر چی بگم تو بازم حرف خودتو میزنی.
پس همون جوابتو ندم بهتره.
تاپیک هم بیش از این به حاشیه نمیره.
تو جواب پست بد منو با ناسزا دادی. نمیخوام جواب توهینتو با توهین بدم.
اگه نظری که در مورد پستت دادم رو پاک نکردم دلیلش توهینت بود. اون پست من اونقدر تند نبود که جوابش اونجوری باشه.
همین جا تمومش کنیم بهتره.
موفق باشی...

mojtaba-civil
10-08-2010, 13:13
تو پست اولیم هم گفتم که امکان افتادن لنز تو ورزش زیاده. خود کسایی که دائما از لنز استفاده میکنن موقع ورزش لنز رو در میارن.
در مورد اینکه لنز ممکنه روی کره چشم بچرخه یک مورد رو من خودم میدونم که اتفاق افتاده که اون در حال ورزش نبوده، در حال رانندگی بوده. دیگه ورزش که جای خود داره.
واسه ورزش از لنز استفاده نکن.
موفق باشی

mojtaba-civil
10-08-2010, 13:27
دوستان این بحث ها رو ول کنید حالا.
میگم نظرتون در مورد عمل لیزیک چیه؟
برگشت هم داره در طولانی مدت؟
چرا با وجود این همه آدم عینکی تعداد خیلی محدودی این عمل رو انجام میدن؟

من از یکی شنیدم که برگشت داره. یعنی بعد چند سال که از عمل میگذره دوباره چشم ضعیف میشه.

اگه میخوای از شر عینک راحت بشی لیزیک دیگه خیلی قدیمی شده، عمل لازک بهتره. عوارض لیزیک رو هم نداره.
یکی از دوستام پارسال لازک کرد خیلی راضی بود. شماره چشمهاش هم خیلی بالا بود، هر کدوم حدود8-9 بود.

amir marmoolak
11-08-2010, 00:43
عمل لازیک که نمیشه چون باید تا 24 25 سالگی صبر کنم تا شماره ثابت بشه. عینک ادگارد داویدزی هم گرونه 160 170 هزار پولش میشه لنز هم اینجوری که میگید به درد نمیخوره فکر کنم ورزش نکنم سنگین تره. امان از چشم ضعیف. باز خوبه سربازی معافم:31::5:

mojtaba-civil
11-08-2010, 21:43
عمل لازیک که نمیشه چون باید تا 24 25 سالگی صبر کنم تا شماره ثابت بشه. عینک ادگارد داویدزی هم گرونه 160 170 هزار پولش میشه لنز هم اینجوری که میگید به درد نمیخوره فکر کنم ورزش نکنم سنگین تره. امان از چشم ضعیف. باز خوبه سربازی معافم:31::5:
آره دیگه...

من چی بگم که به خاطر 0.25 نمره سربازی معاف نشدم.
سال 82 قبل از دانشگاه رفتم واسه معافی، بعد از 3-4 ماه دوندگی به خاطر اینکه مجموع نمره چشمهام 7.75 بود معاف نشدم، باید 8 میشد و تنها معاف از رزم شدم.
بعد از دانشگاه هم دیگه دیدم معاف از رزم ارزش دوندگی نداره.
تو هم یه چیز رو در نظر داشته باش، اگه معاف پزشکی بگیری بعدا برای استخدام مشکل پیدا میکنی. من قبل از دانشگاهم اینو نمیدونستم وگرنه دنبالش نمیرفتم.
ادارات دولتی و خصوصی تو آگهیهای استخدامشون ذکر میکنن که یکی از مدارک مورد نیاز کارت پایان خدمته به استثنای معافیت پزشکی. براشون فرقم نداره که یه نفر پاش قطع شده یا چشمش ضعیفه. نظام وظیفه واسه همه معافهای پزشکی کارت پایان خدمت قرمز میده و ادارات هم ملاکشون کارت پایان خدمته نه نوع ناراحتی یا نقصی که فرد داره.

در ضمن عینک ادگار داویدزی واسه ورزشکارهای حرفه ای واجبه.
من که یه عمر با عینک قدیمیم فوتبال و بسکتبال بازی کردم چیزیم نشد.
یکی از دوستام هست که شماره چشمش از تو بالاتره، هر چشمش 8-9 با چند نمره آستیگمات. اونم با عینک قدیمیش فوتبال بازی میکنه.
حالا خود دانی...
:11:

amir marmoolak
12-08-2010, 13:10
من خودم فوتبال زیاد بازی میکردم مشکلی نداشتم همین الان هم بدنسازی میرم هیچ مشکلی ندارم ولی دوست داشتم کلاس تکنو(اروبیک حرفه ای) برم که با عینک اصلا نمیشه. از راهنمایی هاتون :10::11:ممنون

mojtaba-civil
12-08-2010, 15:52
آره. درست میگی.
با عینک نمیشه:11:

mojtaba-civil
13-08-2010, 08:04
فکر کنم عینک ادگار داویدزی برای اروبیک مناسب باشه. من چند سال پیش یکی رو دیدم که اروبیک کار میکرد و از همون عینکا تهیه کرده بود.
فقط یه مقدار گرونه که خودتم اشاره کردی.

zana5476
20-02-2017, 09:53
سلام.من چند وقت پیش می خواستم لنز تهیه کنم که منصرفم کردن.می خواستم بدونم واقعا لنز برا چشم ضرر داره یا نه؟به من گفتن تو روزایی که مثلا گردوخاک باشه باعث عفونت چشم می شه.
راستی منم با عینک دور چشام سیاه شده به نظرم تا فرم عینک کوچک تر باشه بهتره

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2017, 08:51
سلام.
من چند وقت پیش می خواستم لنز تهیه کنم که منصرفم کردن.می خواستم بدونم واقعا لنز برا چشم ضرر داره یا نه؟
به من گفتن تو روزایی که مثلا گردوخاک باشه باعث عفونت چشم می شه. راستی منم با عینک دور چشام سیاه شده به نظرم تا فرم عینک کوچک تر باشه بهتره

سلام
با تمام تبلیغاتی که در مورد لنزهای مدرن میشه اما بی ضرر نیست و عینک بهتره چون محاله چیزی به سطح چشم بچسبه اما بهش ضرر نزنه
الان عینکها سبک و راحت شده و فقط نگهداری میخواد تا نیافته , له نشه , خط و خدش نیافته روش
هر چه فریم عینک نازک تر باشه بهتره . عینک نیم فریم که فقط از بالا عدسی رو میگیره باز هم سبکتره و بهتر
عدسی هر چه باریکتر باشه سبکتره
در صفحات آخر تاپیک زیر اطلاعات مهمی در مورد عینک نوشته ام
پرونده ی لنز رو ببندین

M.R.S.
22-02-2017, 17:26
سلام.من چند وقت پیش می خواستم لنز تهیه کنم که منصرفم کردن.می خواستم بدونم واقعا لنز برا چشم ضرر داره یا نه؟به من گفتن تو روزایی که مثلا گردوخاک باشه باعث عفونت چشم می شه.
راستی منم با عینک دور چشام سیاه شده به نظرم تا فرم عینک کوچک تر باشه بهتره
لنز برای تصحیح نمره چشم،یک انتخاب هست که میشه بهش فکر کرد؛مسلما ما برای هر گونه مداخله ای در علم پزشکی یک سری عوارض متصور هستیم؛حتی یک استامینوفن ساده میتونه منجر به واکنش حساسیتی کشنده بشه!لنز ها هم از این مستثنا نیستند؛
عوارض لنز به دو دسته عفونی و غیر عفونی تقسیم بندی میشوند و همه اینها با رعایت موارد بهداشتی مربوط به مصرف لنز،قابل جلوگیری هستند و حتی در صورت بروز مشکل،درمان دارند؛

پس از لنز نترسید،برای مشورت هم بهتر هست با افراد دارای مدرک مربوط به رشته های پزشکی مشورت کنید نه کسانی که در مورد هرچیز نظر میدهند و با تحلیل و توجیه شخصی شما رو راهنمایی میکنند و نه اتکا به مطالب علمی؛
مسلما یک فرد اگاه میتونه راهنمای بهتری برای شما باشد و من توصیه میکنم برای انتخاب لنز حداقل با یک اپتومتریست مشورت کنید؛
پس بطور خلاصه نترسید،لنز ترسناک نیست و چشم را از بین نمیبرد،در حال حاضر یک نفر از هر ۶ نفر در ایالات متحده از لنز استفاده میکنند و در صورتی که مشکل شما با استفاده از لنز برطرف میشود،نباید بعلت ترش کاذب یا راهنمایی غلط از تصمیم خود منصرف شوید

Sent from my E5823 using Tapatalk