PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن بی خودی سیستم پس از بارگذاری ویندوز

mohsen.crazy
08-08-2010, 10:29
چند وقتی هست سیستمم به یه مشکل عجیب خوره!
هر جا میبرمش همه مخشون هنگ میکنه! نمیفهمن از چیه!
.
مشکل اینه که وقتی که روشنش میکنم بعد از چند دقیقه ییهو هنگ میکنه! با نرم افزارهای تست سخت افزار هم تست کردم. همه قطعات رو هم تست کرده هیچ مشکلی نشون نمیدن.
خیلی عجیبه!
.
جالب اینه که جاهای دیگه که میبرم واسه تست مثل مرد کار میکنه! اصلاً یه تیک هم نمیخوره! اما وقتی میارمش خونه چند روزی خوبه اما دوباره به حالت اولش بر میگرده! :18:
.
این مشکل بیشتر روی ویندوز 7 نسخه 64 بیت خودشو نشون میده!
.
کسی نمیدونه مشکل از چیه و باید چیکار کنم؟
.
مشخصات سیستم:

CPU: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz

MainBoard: GigaByte EP45T-UD3R

Graphic Card: MSI Geforce n9800GT

RAM: 2 x 2GB Geil DDR3 1333MHz

mohsen.crazy
08-08-2010, 19:18
کسی نیست جواب بده؟ :19:

mohsen.crazy
08-08-2010, 19:22
کسی نیست جواب ما رو بده؟:19:

mohsen.crazy
10-08-2010, 23:46
چراي كسي جواب من بدبخت رو نميده؟ :sad::41:

nemesis660
12-08-2010, 16:02
سلام
ممکنه مشکل نرم افزاری باشه یعنی در اثر نصب یه نرم افزار یا یه درایور بوجود اومده باشه.
پیشنهاد میدم یه ویندوز تازه نصب کنی و سیستم رو بعد از نصب هر درایور و نرم افزار مشکوک
تحت نظر بگیری.
موفق باشی.....

ess_1362
12-08-2010, 20:37
چند وقتی هست سیستمم به یه مشکل عجیب خوره!
هر جا میبرمش همه مخشون هنگ میکنه! نمیفهمن از چیه!
.
مشکل اینه که وقتی که روشنش میکنم بعد از چند دقیقه ییهو هنگ میکنه! با نرم افزارهای تست سخت افزار هم تست کردم. همه قطعات رو هم تست کرده هیچ مشکلی نشون نمیدن.
خیلی عجیبه!
.
جالب اینه که جاهای دیگه که میبرم واسه تست مثل مرد کار میکنه! اصلاً یه تیک هم نمیخوره! اما وقتی میارمش خونه چند روزی خوبه اما دوباره به حالت اولش بر میگرده! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.
این مشکل بیشتر روی ویندوز 7 نسخه 64 بیت خودشو نشون میده!
.
کسی نمیدونه مشکل از چیه و باید چیکار کنم؟
.
مشخصات سیستم:

CPU: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz

MainBoard: GigaByte EP45T-UD3R

Graphic Card: MSI Geforce n9800GT

RAM: 2 x 2GB Geil DDR3 1333MHz

مشكل از فركانس رم شما هست
باز هم همون مشكل رايج هميشگي!!!
شما سه تا شات از تبهاي مموري و پردازنده و SPD برنامه CPU-Z بذار تا بگم چيكارش كني

mohsen.crazy
17-08-2010, 23:07
سلام.
این اتفاق بیشتر موقعی واسم میافته که Yahoo Messenger بازه!
.
اینم 3 تا اسکرین شات هایی که گفتید: :10:ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
18-08-2010, 07:39
شما بريد در باياس و SPD را از مقدار 2 بصورت دستي بذاري روي 1 تا فركانس رمها از 1333 بياد روي 1066
با اينكار فشار از روي مسير FSB و برد كم ميشه و مشكل شما هم بصورت كامل مرتفع ميشه
شما بايد قبل از خريد يك مشاوره ميگرفتي تا بابت پلتفرم 775 هزينه زيادي بخاطر رم DDR3 نكنيد چون نه تنها هيچ كارايي بيشتري به شما نميده بلكه باعث ناپايداري در فركانس هاي بالا ميشه

mohsen.crazy
18-08-2010, 09:18
شما بريد در باياس و SPD را از مقدار 2 بصورت دستي بذاري روي 1 تا فركانس رمها از 1333 بياد روي 1066
با اينكار فشار از روي مسير FSB و برد كم ميشه و مشكل شما هم بصورت كامل مرتفع ميشه
شما بايد قبل از خريد يك مشاوره ميگرفتي تا بابت پلتفرم 775 هزينه زيادي بخاطر رم DDR3 نكنيد چون نه تنها هيچ كارايي بيشتري به شما نميده بلكه باعث ناپايداري در فركانس هاي بالا ميشه
ببخشید این مشکل بعد از دو سال داره واسم میافته! سیستم رو که جدیداً نخریدم!
.
فکر نمیکنید مشکل از جای دیگه باشه؟
.
آخه FSB پردازنده و رم هر دو 1333MHZ هستن و FSB مادربورد هم بیشتر از اینا هست!

mohsen.crazy
18-08-2010, 10:53
برادر سخت افزار، فرکانس رو از 1333MHz به 1066MHZ تغییر دادم. اما مشکل بازم به قوت خودش باقیه!

ess_1362
19-08-2010, 12:13
پس مشكل شما اصلا سخت افزاري نيست
ولي براي اطمينان بيشتر برنامه PRIME95 را كه هم كم حجم هست و هم رايگان به همراه برنامه HW MONITOR با همين شرايط از اينترنت بگيريد
اول پنجره HW MONITOR را بز كنيد بعد هم يك تست 30 دقيقه اي با PRIME95 از سيستم بگيريد
در حين تست دماي پردازنده (CORE ها ) كنترل كنيد كه از 75 درجه بالاتر نره
اگر مشكلي نداشت و سيستم هم هنگ نكرد قطعا مشكل شما يا نرم افزاري هست يا اشكال در كرك سيستم عامل هست يا مشكل تداخل IRQ مربوط به كارتهاي جانبي و در آخر هم ويروس

براي مشكل اول بايد برنامه مروبطه را پيدا كني و حذفش كني كه از طريق نصب مجدد ويندوز و چك كردن تك تك برنامه ها هست
براي مشكل دوم كه احتمال بيشتري داره (وخود من هم تا به حال چند بار با اون برخورد كردم) بايد يك نسخه ديكه از سيستم امل تهيه كنيد
براي مشكل سوم بايد كليه لوازم جانبي كه روي اسلات PCI نصب ميشن جدا شوند و برنامه هاشون هم پاك شوند
مشكل آخر هم بخاطر كول ديسك ها هست كه بايد با نرم افزار NORTON COMMANDER در خارج از سيستم عامل تك تك درايو ها پاكسازي بشه و همينطور اون كول ديسك يا از يك آنتي ويروس قدرتمند استفاده كنيد