PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک دردرمان افسردگی

oranoos2007
07-08-2010, 20:26
سلام دوستان
من احساس می کنم افسرده شده ام دیگر چیزی زیاد خوشحالم نمی کنه همه چیز برام بی تفاوت شده خیلی از کارها هیجان زده نمی شوم خیلی علاقه به مجالس شاد ندارم دوست دارم یک گوشه بشینم و تنها باشم یک جایی باشم که سکوت باشه حتی چیزهایی که همیشه انتظارش می کشیدم حالا خدارو شکر داره درست میشه دیگه خیلی برام جزابیت نداره
حالا شمابگید یعنی من افسرده شده ام ، باید چکارکنم به نظر شما این علائم افسردگی ،باید برم پیش روانشناس؟

Old_Chater
07-08-2010, 22:52
ممكنه افسردگي فصلي باشه بيشتر چه مواد غذايي مصرف ميكني؟

cdcenter
07-08-2010, 23:42
بهترین راه مراجعه به یک مشاور + یک پزشک متخصص اعصاب و روان است . افسردگی هم بیماری عجیب و ترسناکی نیست و به راحتی قابل درمان است .
دلایل زیادی هم وجود دارد که یک فرد دچار افسردگی شود .

حتما به مشاور مراجعه کنید .

قله بلند
08-08-2010, 01:50
سلام. اگه توی این دو سه ماهه اخیر تاپیک ها رو دیده باشید، شبیه سوال شما رو چند نفر پرسیدند و یکی از اونها هم خود من بودم. حدوداً 2 ماه پیش من هم همین احساس رو داشتم و بالاخره با مشاوره بعضی از دوستان به این نتیجه رسیدم که یه مسافرت کوتاه یا یک گشت و گذار چند ساعته با دوستان یا خانواده می تونه برای روحیه خوب باشه. ذوق و شوق این گردش از 2 ماه پیش با من هست ولی هنوز نتونستم قرارش رو بگذارم چون نفس تنگی اجازه نمی ده.
ولی 40 روزی هست که دیگه اون حالت افسردگی رو ندارم.
شما هم سعی کنید یه گردشی برید، یه جایی که صدای آب می یاد، حالا با دوستان یا خانواده، خلاصه یه جورایی که ذوق کنید و به شوق بیایید.
توی خونه نمونید. اگه بتونید نیم ساعتی بعد از اذان صبح یک گردشی بکنید و اون نسیم خوش سحر به صورتتون بخوره هم خوبه.
یادمه، چند سال پیش بر اثر یه سرماخوردگی خیلی کوفته و خسته و رنجور شده بودم. با بابام حدوداً ساعت 12 شب بود که رفتیم بیرون. هوایی که به صورتم خورد من رو زنده کرد و حالم خیلی بهتر شد.
اصلاً به خودتون تلقین نکنید که افسرده اید و حتماً شروع به جنب و جوش کنید. انشاء الله هر چه سریعتر حالتون بر می گرده.

malkemid
08-08-2010, 02:25
زمان کار با اینترنت رو هم کم کن....کلا سعی کن زیاد درگیر تکنولوِِژی نشی...

oranoos2007
08-08-2010, 21:58
سلام. اگه توی این دو سه ماهه اخیر تاپیک ها رو دیده باشید، شبیه سوال شما رو چند نفر پرسیدند و یکی از اونها هم خود من بودم. حدوداً 2 ماه پیش من هم همین احساس رو داشتم و بالاخره با مشاوره بعضی از دوستان به این نتیجه رسیدم که یه مسافرت کوتاه یا یک گشت و گذار چند ساعته با دوستان یا خانواده می تونه برای روحیه خوب باشه. ذوق و شوق این گردش از 2 ماه پیش با من هست ولی هنوز نتونستم قرارش رو بگذارم چون نفس تنگی اجازه نمی ده.
ولی 40 روزی هست که دیگه اون حالت افسردگی رو ندارم.
شما هم سعی کنید یه گردشی برید، یه جایی که صدای آب می یاد، حالا با دوستان یا خانواده، خلاصه یه جورایی که ذوق کنید و به شوق بیایید.
توی خونه نمونید. اگه بتونید نیم ساعتی بعد از اذان صبح یک گردشی بکنید و اون نسیم خوش سحر به صورتتون بخوره هم خوبه.
یادمه، چند سال پیش بر اثر یه سرماخوردگی خیلی کوفته و خسته و رنجور شده بودم. با بابام حدوداً ساعت 12 شب بود که رفتیم بیرون. هوایی که به صورتم خورد من رو زنده کرد و حالم خیلی بهتر شد.
اصلاً به خودتون تلقین نکنید که افسرده اید و حتماً شروع به جنب و جوش کنید. انشاء الله هر چه سریعتر حالتون بر می گرده.

ممنون از پیشنهادات تون ولی آنقدر سرم شلوغ است کار درس دانشگاه که واقعا وقت مسافرت رو هم ندارم کل روز های هفته مشغولم و تمام وقتم هم پای کامپیوتر بخاطر شغلم ولی واقعا احساس می کنم زندگیم به یک شوک نیازداره که از خدا می خواهم که کمکم کنه به نظر شما یک حس زودگذر یا اینکه امکان داره ادامه داشته باشه

از شما ممنونم

---------- Post added at 07:28 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

ممكنه افسردگي فصلي باشه بيشتر چه مواد غذايي مصرف ميكني؟
مواد غذایی که مصرف می کنم خانگی است اگه منظورتون فست فود نه خیلی استفاده نمی کنم نوشابه کلا نوشیدنی های گاز دار هم خیلی کم مصرف می کنم به نظر شما مواد غذایی تاثیر دارد ؟
ممنون

Old_Chater
08-08-2010, 22:47
مواد غذایی که مصرف می کنم خانگی است اگه منظورتون فست فود نه خیلی استفاده نمی کنم نوشابه کلا نوشیدنی های گاز دار هم خیلی کم مصرف می کنم به نظر شما مواد غذایی تاثیر دارد ؟

بله عزيزم تاثير داره
مواد غذايي مث موز-شكلات-سيب زميني-برنج-قهوه مخصوصا ترك تاثير بسازايي در رفع افسردگي داره
سعي كن يه مدت از غذاهاي كه طبع سرد دارن كمتر مصرف كني
و به خصوص از نوشابه هاي و آبمويه هاي مصنوعي شديدا پرهيز كن

قله بلند
09-08-2010, 11:31
ممنون از پیشنهادات تون ولی آنقدر سرم شلوغ است کار درس دانشگاه که واقعا وقت مسافرت رو هم ندارم کل روز های هفته مشغولم و تمام وقتم هم پای کامپیوتر بخاطر شغلم ولی واقعا احساس می کنم زندگیم به یک شوک نیازداره که از خدا می خواهم که کمکم کنه به نظر شما یک حس زودگذر یا اینکه امکان داره ادامه داشته باشهسلام. من حدس می زنم شما ترم های آخر باشید. چون ترم های آخر حجم کار و درس خیلی بالا می ره و کار، تخصصی تر می شه و انگار دیگه اساتید می خوان خودتون بیشتر کار ها رو بکنید. اگه اینجوریه، به خاطر فشار درسه که برای خود من هم به وجود اومد. اون چیزی که تونست کمکم کنه، نگاه به پایان کار بود. چون شما باید تمومش کنید وگرنه تمام زحماتتون از بین می ره. شما که عاشق درس و یادگیری و علم هستید، همچنان عاشقانه بتازید. اونوقت وقتی به عقب بر می گردید خودتون رو تحسین می کنید.

Old_Chater
10-08-2010, 10:25
ميخواي افسردگيت خوب شه به اين راهكارا توجه كن:
1- از خوردن كافيين و مواد محرك به شدت پرهيز كن
2-شبها بعد از خوردن شام نيم ساعت پياده روي كن
3-صبح ها بعد از بلند شدن از خواب 15 دقيقه ورزش سبك انجام بده
4-سعي كن شبها زودتر بخوابي چون براي فردات خيلي تاثير داره و شاداب تري
5- از فسد فود و غذاهاي آماده شديدا پرهيز كن
6-از اشخاصي كه بهت فاز منفي ميدن دور شو به اشخاصي كه مثبت هستند بيشتر نزديك شو
7- تا جايي كه ميتوني تنها نباش
8-از مصرف سيگار و قليون و نيكوتين پرهيز كن
1ماه اين راه كار ها رو دنبال كن قول ميدم خيلي تاثير داشته باشه

oranoos2007
11-08-2010, 13:49
ميخواي افسردگيت خوب شه به اين راهكارا توجه كن:
1- از خوردن كافيين و مواد محرك به شدت پرهيز كن
2-شبها بعد از خوردن شام نيم ساعت پياده روي كن
3-صبح ها بعد از بلند شدن از خواب 15 دقيقه ورزش سبك انجام بده
4-سعي كن شبها زودتر بخوابي چون براي فردات خيلي تاثير داره و شاداب تري
5- از فسد فود و غذاهاي آماده شديدا پرهيز كن
6-از اشخاصي كه بهت فاز منفي ميدن دور شو به اشخاصي كه مثبت هستند بيشتر نزديك شو
7- تا جايي كه ميتوني تنها نباش
8-از مصرف سيگار و قليون و نيكوتين پرهيز كن
1ماه اين راه كار ها رو دنبال كن قول ميدم خيلي تاثير داشته باشه
ممنون از راهنمائیتون
من معمولا چای یا قهوه نمی خورم/ شام هم تا جایی که امکان داره نمی خورم یا خیلی سبک /صبح ها سرکارمی روم سیگار و....نیستم /تنهایی جز برنامه زندگیم شده خوب به نظرتون می تونم بهتر بشم

Old_Chater
11-08-2010, 19:08
تنهایی جز برنامه زندگیم شده

واقعا تنهاي خودش بزرگترين دليل افسردگيه
من خودم وقتي تنها هستم افكار منفي خيلي زيادي سراغم مياد

oranoos2007
11-08-2010, 20:12
ممنون از کمکت افسردگی حاد چه علائمی دارد

Old_Chater
11-08-2010, 22:40
ممنون از کمکت افسردگی حاد چه علائمی دارد

احساس گناه و بي ارزش بودن
لذت نبردن از فعاليتهاي روزمره
فكر كردن به خودكشي
خوابيدن زياد يا برعكس خواب كم
پرخوري يا بي اشتهاي

oranoos2007
12-08-2010, 14:43
احساس گناه و بي ارزش بودن
لذت نبردن از فعاليتهاي روزمره
فكر كردن به خودكشي
خوابيدن زياد يا برعكس خواب كم
پرخوري يا بي اشتهاي

واقعا یک همچین علائمی داره من گاهی اوقات بعضی از این علائم دارم واقعا به این تنیجه رسیدم توزندگیم دارم چکار می کنم دوست ندارم به این حالت برسم

Old_Chater
13-08-2010, 00:20
واقعا یک همچین علائمی داره من گاهی اوقات بعضی از این علائم دارم واقعا به این تنیجه رسیدم توزندگیم دارم چکار می کنم دوست ندارم به این حالت برسم

كدوم علايم رو بيشتر داري؟

oranoos2007
13-08-2010, 12:22
كدوم علايم رو بيشتر داري؟
بی ارزش بودن/بعضی مواقع خودکشی ولی از خدا میترسم/بی اشتهایی/خواب در شبانه روز 6 ساعت البته بستگی به شرایط زمانی داره /کارهای روزنانه را فقط به خاطر این انجام می دهم که سرم گرم باشه و شاید از بعضی از وانها هیچ وقت لذت نبرم یک زمانی فقط کارمی کردم و خودم توی کار غرق می کردم که فکر خیال به سرم نزنه اونقدر برام لذت بخش نبود شاید خود مجبور میکردم/ولی خوب یک موقع می بینی خیلی خوب هستم و همه چیز وفق مراد ولی یک موقع از تمام دنیا بیازرم و با تمام دنیا جنگ دارم خودم از این رفتارم تعجب می کنم که چرا بعضی مواقع اینقدر عالی و بعضی مواقع نه احساس میکنم تعادل روحی ندارم نمی تونم خودم ثابت نگه دارم

malaki_mall
13-08-2010, 12:44
فکر کنم الان 90 درصد جوونای این مرز بوم این احساسات شما رو دارن.

oranoos2007
13-08-2010, 13:06
فکر می کنم کل دنیا این مشکل دارند ولی دارم به نتیجه هایی می رسم که مشکل افرادی مثل من شاید 70 درصد ان بخاطر فقر معنویت تو زندگی هامون یک وقت هایی آدم با یاد خدا واقعا احساس آرامش می گیره حتی اگه خیلی چیزها وفق مراد نباشه ولی این حس داره که خدا به اون توجه داره و این بهش آرامش می ده من خودم همین طوری هستم هروقت توزندگیم از خدا فاصله می گیرم و وجودش کمرنگ می کنم دچار یاس و ناامیدی میشوم ولی هر وقت باهاش صحبت می کنم تازمانی که حضورش توزندگیم پرنگ می بینم حالم خیلی خوبه و عالی ولی وای به اون روزی که دوباره بزنم تو جاده خاکی خودم وقف مادیات کنم و نتونم روحم آزاد نگه دارم میشوم جز اون 90 درصدی که شمامی گویید این واقعا تجربه شخصی من که به اون دارم میرسم شایدم رسیدم

Old_Chater
13-08-2010, 13:19

خوب مال اينه كه همه افسرده هستن