PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : environment variables

vertigo123
07-08-2010, 15:42
سلام و ادب؛
من تو بخش user account داشتم می گشتم که ناخواسته تو قسمت environment variables تنظیمات اون رو حذف کردم..دفعه بعد که ویندوز بالا اومد به مشکل برخوردم و دسترسی به تمام تنظیمات سیستمی برام محدود شده(البته با safe mode یه کارایی میشه انجام داد مثلا restore انجام دادم ولی نتونست این مشکل رو رفع کنه) حالا برای اجرای برنامه های معمول مشکل ندارم ولی هر برنامه ای که نیاز به نصب یا کار سیستمی باشه (حتی به همون environment variables) دسترسی ندارم و پیغام خطا میده:the system could not find the environment option that was entered
ممنون میشم راهننمایی کنید

Dew Drop
07-08-2010, 17:36
سلام
فکر میکنم تنها راه برگشتش ریستور باشه.اگه ریستور شما درست انجام شده باشه باید این تنظیمات برگردن.یه بار موقع بوت شدن f8 رو بزنید و وارد repair بشید و از اون راه ریستور رو امتحان کنید ببینید درست میشه.

vertigo123
07-08-2010, 23:48
مممنون از راهنماییتون. ولی restore قبلا انجام دادم ولی ظاهرا این تنظیماتی که پاک شده با ریستور قابل تعمیر نیست؛ اگر مطلب دیگه ای به ذهنتون میرسه بگید چون ویندوز تازه نصب کردم و برای دوباره کاری اصلا وقت ندارم.

Dew Drop
08-08-2010, 01:16
ببینید من الان این کار رو برا خودم کردم.یعنی تو این قسمت user variable اطلاعات رو پاک کردم بعد با ریستور کردن دیدم برگشتن.نمی دونم چرا برا شما درست نشده.به هر حال,امیدوارم که قسمت user variable رو پاک کرده باشید نه system variable رو! اگه user variable رو پاک کردین این کار رو بکنید.تو همون قسمت new رو بزنید تو صفحه ای که براتون باز میشه.تو قسمت variable name بنویسید TEMP قسمت پایین این عبارت رو اونجا قرار بدید
USERPROFILE%\AppData\Local\Temp%
بعد ok کنید.دوباره new رو بزنید این بار تو قسمت variable name بنویسید TMP قسمت پایینش هم دوباره عبارت بالا رو قرار بدید.بعد همه پنجره هارو ok کنید.
امیدوارم با این کار مشکلتون حل بشه.

vertigo123
09-08-2010, 00:03
از این که برای پاسخ به مشکل من وقت گذاشتید سپاس فراوان..
1-انجام restoreمشکل را حل نکرد(یحتمل این مشکل قبل از restore point پیش امده)
2- user variable و system variable همه متاسفانه پاک شده
3-به قسمت environment variables اصولا دسترسی ندارم و همان پیغام خطا که گفتم میدهد
4.بجز موارد کنترل سیستمی و نصب برنامه هیچ مشکلی ویندوز ندارد..آیا واقعا راهی برای این مشکل نیست؟

Dew Drop
09-08-2010, 00:31
خواهش میکنم,کاری نکردم
شمایه کار دیگه بکنید.تو safe mode یه یوزر جدید درست کنید بعد با اون وارد ویندوز بشید ببینید یوزر جدید هم محدودیتهای یوزر قبلی رو داره یا نه.اگه که مشکلی نداشت و درست بود می تونید یوزر قبلی رو حذف کنید و با یوزر جدید ادامه بدید.

vertigo123
09-08-2010, 23:23
خیلی محبت کردید ..ولی متاسفانه در safe mode هم (تا حدی) محدودیت ها وجود داره و نمیشه یوزر جدید درست کرد. مثل اینکه راهی جز نصب دوباره ویندوز نیست .. باز هم ممنون