PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بين دانشگاه هاي تهران

mahmoodonline
06-08-2010, 08:53
سلام.
به نظر شما چقدر بين دانشگاه هاي تهران تفاوت هست؟
مثلا شهيد بهشتي ، علم و صنعت ، خواجه نصير ، امير كبير. چقدر محيط شون ، اساتيدشون با هم فرق دارن و كدوم سر ترن؟
من بين رشته ي بالاتر توي شهيد بهشتي يا خواجه نصير يا رشته ي پايين تر تو امير كبير كدوم رو بزنم؟
ممنون

ostadonline
06-08-2010, 10:32
سلام.
بین دانشگاه های خوب تهران زیاد تفاوت از نظر علمی نیست. محیط هاشون مثلا یکی سیاسی تره (مثل تهران) یکی کمتر (مثل خواجه نصیر). از نظر امکانات هم زیاد تفاوت ندارند.
به نظر من برای انتخاب رشته اول علاقه ات رو مد نظر قرار بده. بعد هم هیچوقت یه رشته رو فدای اسم دانشگاه نکن. منظورم اینه که رشته بالاتر تو دانشگاه به اصطلاح پایین تر خیلی خیلی با ارزش تر از یه رشته بیخود تو یه دانشگاه خوبه.
مثلا اگه من بودم کامپیوتر علم و صنعت رو به مثلا مهندسی مواد شریف ترجیح میدادم.

Javad-ht
06-08-2010, 10:38
سلام.
مثلا شهيد بهشتي ، علم و صنعت ، خواجه نصير ، امير كبير. چقدر محيط شون ، اساتيدشون با هم فرق دارن و كدوم سر ترن؟
من بين رشته ي بالاتر توي شهيد بهشتي يا خواجه نصير يا رشته ي پايين تر تو امير كبير كدوم رو بزنم؟
ممنون

سلام
ببین به کدوم رشته بیشتر علاقه داری همونو بزن!
خیلی تو کف دانشگاه نباش!
اونم این دانشگاه ها که همشون تاپ ان!
ولی بین شهید بهشتی و خواجه نصیر،خواجه نصیر رو اول بزن!:31:

mahmoodonline
06-08-2010, 10:54
مثلا اگه من بودم کامپیوتر علم و صنعت رو به مثلا مهندسی مواد شریف ترجیح میدادم.
ممنون از جوابت.
منم در اين حد منظورم نبود نظر منم همينه.
اما مثلا بين گرايش نقشه برداري عمران در دانشگاه تهران و عمران-عمران علم و صنعت كدوم رو انتخاب كنم؟
چون شنيدم نقشه برداري از عمران -عمران پايين تر يا بهتر بگم ضعيف تره.:13:

ostadonline
06-08-2010, 11:21
به نظر من عمران-عمران علم و صنعت بهتره. هم فراگیرتره هم بازار کارش بهتره.

Nakh0d4
06-08-2010, 13:39
يستگي به رشته ات دانشگاها فرق دارن مثلا اميركبير تو شيمي خوبه
ولي تفاوتشون اينقدر زياد نيست كه عمران عمران ول كني بري نقشه برداري بخوني

DrXoX
06-08-2010, 14:40
سلام.
ممنون

ترتیب این دانشگاهها :

علم و صنعت
امیر کبیر
خواجه نصیر
شهید بهشتی

البته علم و صنعت و امیرکبیر تقریبا تو یه سطح هستن

اساتید ما هم از دانشگاه علم و صنعت بودن و هم از شهید بهشتی ، کاملا مشخص بود که اساتید دانشگاه علم و صنعت یه سروگردن بالاتر از اساتید دانشگاه شهید بهشتی بودن
راستی این مورد رو هم در نظر بگیر که بعضی از اساتید دانشگاههای تهران تو چندین دانشگاه تدریس می کنن مثلا ممکنه استاد معادلات دیفرانسیل دانشگاه خواجه نصیر و شهید بهشتی یه نفر باشه

شما رشته ی مورد علاقت رو بزن بین دانشگاههای تهران خیلی تفاوت چشم گیری وجود نداره ، ولی علم و صنعت و امیرکبیر رو در اولویت قرار بده

موفق باشید

Amin.M.1986
06-08-2010, 18:17
دوست گرامی بین رشته و دانشگاه اولویت با رشته هست ... شما وقتی فارغ التحصیل شدید بیشتر به رشته شما دقت میشه تا دانشگاه

noble savior
06-08-2010, 19:21
شهید بهشتی از خواجه نصیر بهتره خواجه نصیر تو لیست ده دانشگاه برتر ایران نیست
تو بعضی رشته ها شهید بهشتی از خواجه نصیر بهتره
تا جایی که من میدونم فیزیکش از امیر کبیر هم بهتره (کلا امیر کبیر علم صنعت فیزیکشون به خوبی مهندسیاشون نیست)

mahmoodonline
06-08-2010, 19:21
سلام
تقريبا توي دانشگاه هاي برتر عمران-عمران و كامپيوتر-نرم افزار توي يه بازه از رتبه قرار دارند. اما من از لحاظ علاقه هيچ كدوم رو ترجيح نمي دم. به نظر شما كدوم بهتره ؟ از همه لحاظ.
ممنون

'dampayi
06-08-2010, 23:14
سلام
من با این موضوع که هیچ وقت رشته رو فدای دانشگاه نکن موافق نیستم !!!
آره بین دانشگاههای تهران این کارو نکن
ولی واقعا به نظر من مثلا آدم به خاطر رشته بخواد بره خوابگاه و یه شهر دیگه و این حرفا در حالی که یه رشته دیگه رو توی یه جای خوب قبول می شه اصلا نمی ارزه
در ضمن من معتقدم این علاقه هایی که بچه های کنکوری نسبت به یه رشته بروز می دن خیلیش واقعی نیست !! و ناشی از تصورات ذهنیشون نسبت به اون رشته است در حالی که اصلا اطلاعی درباره اون رشته ندارن !!! اگه تحقیق کردید و کاملا می دونید که فلان رشته رو دوست دارید که هیچ ...ولی برای من به شخصه خیلی از تصوراتم نسبت به رشته ها غلط بود
و این رو وقتی فهمیدم که رفتم دانشگاه و از نزدیک دانشجو های اون رشته هارو دیدم !
راستی برای اینکه بفهمی واقعا یه رشته رو دوست داری یا نه اگه به واحد هایی که باید پاس کنی نگاه کنی خیلی کمک می کنه !!!

برتری دانشگاه ها با توجه به رشته ها تغییر می کنه
ولی در کل اینجوری تو ذهن مردم جا افتاده که شریف اول بعد تهران بعد امیرکبیر بعد علم و صنعت بعد خواجه بعد بهشتی !!!
که البته هیچ معیار علمی ای نداره !!!

از لحاظ غیر علمیو جو و این حرف ها هم بین تهران و امیرکبیر (چون این دوتا جا رفت و آمد دارم می تونم مقایسه کنم) به نظر من به وضوح تهران بهتره ... :دی

جو امیرکبیر خیلی درسیه .... تهران خیلی باز تر و آزاد تره و شاد تره
فضا سبز و کلا محیط امیر کبیر خیلی گرفته است !! همش ساختمون ...!!
امیر کبیر توطرحه !!!
و...

موفق باشی:دی

mahmoodonline
06-08-2011, 15:37
ممنون از همه که پارسال کمکم کردن ، الان دارم سخت افزار خواجه نصیر می خونم و خیلی خیلی هم راضیم از رشتم و دانشگاهم :31:

shahab_f
06-08-2011, 15:45
به نظر من هر دو «رشته» و «دانشگاه» رو باهم در نظر بگیر. خصوصا اگر قصد اپلای داری، دانشگاه به دو دلیل کمک میکنه : 1- اعتبارش و 2- محیط دانشگاه از جو اپلای داشتن و سطح درسی همکلاسی هات (که تو سطح درسی شما هم اثر خواهد داشت).
در ضمن به نظر من بچه ها قبل از ورود به دانشگاه اونقدر ها هم نسبت به رشته شون شناخت ندارند و مثلا بچه های ریاضی به جز رشته های مهندسی عمران، مکانیک و برق، شناخت خوبی نسبت به سایر رشته ها ندارند. بنابراین علاقه رو فدای دانشگاه نکن مصداق داره، اما نه 100%

Peji2010
06-08-2011, 21:35
سلام
به نظرتون من برای الکترونیک، 3 تا دانشگاه خواجه و بهشتی و صنعتی اصفهان رو با چه ترتیبی بزنم؟
یکی از بچه ها میگه اینجوری بزن: صنعتی اصفهان--بهشتی---خواجه نصیر
بقیه هم اگه میشه نظرشون رو بگن که واسه برق کدوم بهتره؟

AHRokal
06-08-2011, 23:43
سلام
به نظرتون من برای الکترونیک، 3 تا دانشگاه خواجه و بهشتی و صنعتی اصفهان رو با چه ترتیبی بزنم؟
یکی از بچه ها میگه اینجوری بزن: صنعتی اصفهان--بهشتی---خواجه نصیر
بقیه هم اگه میشه نظرشون رو بگن که واسه برق کدوم بهتره؟

شما محل سکونتت رو زدی تهران بعد داری میری صنعتی اصفهان...به نظر من اشتباه محضه! ببین به نظر من اول دو تا دانشگاه تهران رو بزن بعد برو سراغ صنعتی اصفهان...من نظرم اینه که حتی اول خواجه نصیر رو بزنی...به دو دلیل:
1-تجربه نشون داده بچه های اول خواجه نصیر رو میزنن بعد بهشتی...یعنی بچه های با رتبه ی بهتر میرن خواجه نصیر
2-بهشتی اومده سه تا گرایش درست کرده واسه خودش که این ریسکه...شما فرض کن رفتی دانشگاه یهو از قدرت خوشت اومد...این امکان داره ها...در این صورت تو شهید بهشتی باید بیفتی دنبال دردسرهای تغییر رشته و این صحبتا...پس بهتره خواجه نصیر رو اول بزنی با خیال راحت که ایشالا گرایشت رو تو دانشگاه مشخص کنی نه الان که تقریبا هیچی از برق نمی دونی....
اما خواجه نصیر نسبت به بهشتی یه امتیاز منفی داره اونم اینه که خیلی پراکنده است به خاطر همین چطوری بگم اخه در یک کلام بهشتی دانشگاه تره! ولی در نهایت من اگه جای شما بودم اول خواجه نصیر رو می زدم....در ضمن تهران و علم و صنعت و ... رو هم بزنی حتما ها!!!موفق باشی

Peji2010
07-08-2011, 00:07
شما محل سکونتت رو زدی تهران بعد داری میری صنعتی اصفهان...به نظر من اشتباه محضه! ببین به نظر من اول دو تا دانشگاه تهران رو بزن بعد برو سراغ صنعتی اصفهان...من نظرم اینه که حتی اول خواجه نصیر رو بزنی...به دو دلیل:
1-تجربه نشون داده بچه های اول خواجه نصیر رو میزنن بعد بهشتی...یعنی بچه های با رتبه ی بهتر میرن خواجه نصیر
2-بهشتی اومده سه تا گرایش درست کرده واسه خودش که این ریسکه...شما فرض کن رفتی دانشگاه یهو از قدرت خوشت اومد...این امکان داره ها...در این صورت تو شهید بهشتی باید بیفتی دنبال دردسرهای تغییر رشته و این صحبتا...پس بهتره خواجه نصیر رو اول بزنی با خیال راحت که ایشالا گرایشت رو تو دانشگاه مشخص کنی نه الان که تقریبا هیچی از برق نمی دونی....
اما خواجه نصیر نسبت به بهشتی یه امتیاز منفی داره اونم اینه که خیلی پراکنده است به خاطر همین چطوری بگم اخه در یک کلام بهشتی دانشگاه تره! ولی در نهایت من اگه جای شما بودم اول خواجه نصیر رو می زدم....در ضمن تهران و علم و صنعت و ... رو هم بزنی حتما ها!!!موفق باشی

خیلی ممنون:11:
نه به جون خودم یه چیزایی از الکترونیک میدونم همینجوری نمیرم محاله تغییر رشته بدم:31:
باشه اون دانشگاهای بالاترم میزنم با اینکه احتمالش تقریبا" صفره .(با 1522 منطقه1)
بعد به نظرتون بعد از صنعتی اصفهان،شیراز رو بزنم خوبه؟(چون ظرفیتای برق امسال خیلی کم شده ممکنه هیچ کدوم از اونا قبول نشم!)

aazp
07-08-2011, 00:46
نه به جون خودم یه چیزایی از الکترونیک میدونم همینجوری نمیرم محاله تغییر رشته بدم:31:
باشه اون دانشگاهای بالاترم میزنم با اینکه احتمالش تقریبا" صفره .(با 1522 منطقه1)
بعد به نظرتون بعد از صنعتی اصفهان،شیراز رو بزنم خوبه؟(چون ظرفیتای برق امسال خیلی کم شده ممکنه هیچ کدوم از اونا قبول نشم!)
ببین دوست عزیز الکترونیک با اون چیزی که فکر میکنی میدونی خیلی فرق داره به نظر منم یه دانشگاهی برو که بعد از ترم 5 انتخاب گرایش داره

AHRokal
07-08-2011, 01:00

شما اولا که نباید اصلا بی گدار به آب بزنی....چون رتبه ات خوبه نسبتا به نظر من 100 تاش رو پر کن....حیفه چون! بعد از صنعتی اصفهان ، آره شیراز خوبه بعد تبریز بعد فردوسی....البته عباسپور رو هم براش یه جایگاهی در نظر بگیر....هر چند که انتخاب شما تو همون خواجه نصیر یا بهشتی بسته می شه....

Peji2010
07-08-2011, 01:04
ببین دوست عزیز الکترونیک با اون چیزی که فکر میکنی میدونی خیلی فرق داره به نظر منم یه دانشگاهی برو که بعد از ترم 5 انتخاب گرایش داره

خب قبل از انتخاب رشته دیگه تا حد دکترا که لازم نیست از الکترونیک اطلاع داشته باشم،خیلی از کتاباشو تو دوره راهنمایی خوندم ،دبیرستانم میخوندم فقط امسال که باید برای کنکور میخوندم نتونستم کارای برقی بکنم.درباره ی سایر گرایشا هم تحقیق کردم تا حدودی تفاوتهاشون برام روشن شده.
البته در هر صورت شما تجربتون بیشتره منم سعی میکنم اول دانشگاهایی رو که گرایشاش جدا نیست بزنم.
ممنون.

aazp
07-08-2011, 01:26
خب قبل از انتخاب رشته دیگه تا حد دکترا که لازم نیست از الکترونیک اطلاع داشته باشم،خیلی از کتاباشو تو دوره راهنمایی خوندم ،دبیرستانم میخوندم فقط امسال که باید برای کنکور میخوندم نتونستم کارای برقی بکنم.درباره ی سایر گرایشا هم تحقیق کردم تا حدودی تفاوتهاشون برام روشن شده.
البته در هر صورت شما تجربتون بیشتره منم سعی میکنم اول دانشگاهایی رو که گرایشاش جدا نیست بزنم.
ممنون.
من خودم تو دانشگاه از الک خصوصا بخش دیجیتالش خیلی خوشم اومد و علاقه مند تر هم شدم.
در ضمن برنامه آموزشی بعضی دانشگاها داره تغییر میکنه مثلا امیرکبیر و فکر کنم شریف از امسال به جای گرایش الک گرایش های الک آنالوگ و دیجیتال دارند که خیلی هم با هم فرق دارن و مثه اینکه کم کم دانشگاهای دیگه هم این کار رو خواهند کرد

Peji2010
07-08-2011, 10:03
با این صحبتا من باید اینجوری انتخاب:
...خواجه--بهشتی--صنعتی اصفهان--شیراز--تبریز--فردوسی...
البته مطمئنید تبریز رو جلوتر از فردوسی بزنم؟من خیلی تعریف شنیدم از فردوسی.
یه سوال دیگه اینکه یکی از بچه های اینجا مکانیک فردوسی میخونه میگفت تو درسای عمومی یه درس مربوط به مذهب و یه درس مربوط به خانواده و این حرفا دارن حالا اینا تو همه ی دانشگاهها هست یا فقط فردوسی اینطوریه؟!
یه نکته دیگه هم که بهش علاقه دارم بورسیه و خارج رفتن و این چیزاست اصلا" این دانشگاهها که زدم بورسیه میدن؟اگه میدن به چه کسایی؟کلا چه راههایی واسه خارج رفتن هست؟

AHRokal
07-08-2011, 11:59
البته مطمئنید تبریز رو جلوتر از فردوسی بزنم؟من خیلی تعریف شنیدم از فردوسی.
یه سوال دیگه اینکه یکی از بچه های اینجا مکانیک فردوسی میخونه میگفت تو درسای عمومی یه درس مربوط به مذهب و یه درس مربوط به خانواده و این حرفا دارن حالا اینا تو همه ی دانشگاهها هست یا فقط فردوسی اینطوریه؟!
یه نکته دیگه هم که بهش علاقه دارم بورسیه و خارج رفتن و این چیزاست اصلا" این دانشگاهها که زدم بورسیه میدن؟اگه میدن به چه کسایی؟کلا چه راههایی واسه خارج رفتن هست؟

منظورت رو راجع به درسای عمومی و خانواره متوجه نشدم....ولی شما تو دانشگاه باید 14 واحد درس عمومی پاس کنی...از جمله درسای معارف و تنظیم خانواده و این منحصر به یک دانشگاه خاص نمیشه و همه ی دانشگاها دارن....در مورد خارج رفتن و اینا من خیلی اطلاع ندارم...فقط این رو می دونم که معدل خیلی مهمه و اسم دانشگاه و نمرات زبان!

mahmoodonline
08-08-2011, 13:15
من نظرم اینه که برق خواجه نصیر و اول بزنی چون هم سطح علمی خوبی داره هم اینکه بعد از 4 ترم انتخاب گرایش می کنی و این دستت رو باز می ذاره . بعدش هم شهید بهشتی رو .

hermione
08-08-2011, 13:29
ولی شما تو دانشگاه باید 14 واحد درس عمومی پاس کنی

20 واحد عمومی باید پاس بشه که دروس گروه معارف و تنظیم خانواده پایه ثابتن

به نظره من سطح علمیه صنعتی اصفهان بالاتر از بهشتی و خواجه نصیره در کل اگه شهر دیگه رفتن زیاد واست مشکلی نداره ارزششو داره . برق صنعتی اصفهان واقعاَ دانشجوهای قوی داره .

AHRokal
08-08-2011, 14:00
[QUOTE=hermione;6341876]20 واحد عمومی باید پاس بشه که دروس گروه معارف و تنظیم خانواده پایه ثابتن

خب خدارو شکر دانشگاه ما 14 تاست!

Aryana_b
08-08-2011, 19:39
به نظرتون من بین علوم کامپیوتر امیرکبیر یا تهران(اگه بشه) و مهندسی عمران یا صنایع عباسپور یا تربیت معلم کدوم رو بزنم؟؟؟:41:
به فرض اینکه همه رو قبولم:31:
تازه یکی بهم گفت شیمی شریف رو بزن چون شریف داره ولی اونقدر از شیمی خوشم نمیاد که رشتش رو بخونم(دانشگاه فدای رشته!!!!!)