PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید اسپیکر

Ali_B1
05-08-2010, 22:22
دوستان عزیز سلام
هدفم از ایجاد این تاپیک همونطور که از عنوانش مشخصه ، درخواست کمک و راهنمایی گرفتن از دوستانیست که در زمینه ی سیستم های صوتی و مخصوصا اسپیکر ، تجربه و تخصص دارن.
قصد دارم اسپیکر برای لپ تاپم بخرم و هدفم هم فقط گوش دادن موسیقی هست با بهترین کیفیت ممکن. اسپیکری می خوام که بهترین کیفیت رو(با توجه بو بودجه ای که دارم تا حد اکثر 110 120 هزار تومن و هرچی ارزونتر بهتر :دی ) داشته باشم . فکر می منم با توجه به اینکه فقط قصد گوش دادن موسیقی دارم (اون هم موسیقی ایرانی بیشتر) یک اسپیکر دو تکه و یا دو و یک دهم برای من مناسب باشه . منتها مشخصات بعضی از اسپیکر ها رو نگاه می کردم و دیدم اسپیکر هایی که ساب ووفر دارن ، از فرکانس های پایین تر مثلا تا 40 هرتز هم پشتیبانی می کنند که از نظر تئوری فکر می کنم برای من بهتر باشه.
حالا خواهشم از دوستان خوبم این هست که من روراهنمایی کنند که از کدام برند و کدام مدل مناسب من هست .
چند تا برند رو فکر کنم خوب باشه مثلا کریتیو ، لاجیتک ، ادی فایر
منتظر راهنمایی دوستان هستم (هرچه سریعتر بهتر چون تا پس فردا دارم میام تهران و اگر بشه از پایتخت یا جمهوری بخرم)
پیشاپیش متشکرم

Ali_B1
05-08-2010, 22:28
نکته ای که شاید باید اضافه کنم این هست که اگر چه ذکر کردم اسپیکر برای لپ تاپ ولی من از لپ تاپ بجای پی سی استفاده می کنم و اسپیکر قابل حمل منظور نظرم نیست. و دیگر اینکه امیدوارم در بخش مناسب یسوالم رو مطرح کرده باشم.

Ali_B1
06-08-2010, 21:15
کسی به کمک من نیومد ...:41:
پس نتایجی رو که خودم بهش رسیدم میگم. :31:
از قبل می دونستم که اسپیکر های ادیفایر اسپیکر های خوبی هست و بخاطر استفاده از ام دی اف در خیلی از مدل هاش ، کیفیت صداش خیلی مطلوبه و برای گوش دادن موسیقی ایرانی مناسبه . فکر میکنم از همین مارک بگیرم . مدل R1900III فقط اگر کسی می تونه راهنمایی کنه از کجا بخرم بهتره و اینکه ایا ادیفایر نمایندگی هم داره یا خیر.
مرسی

Ali_B1
11-08-2010, 15:25
بابا ای ول! چه کمک و همیاری ای! شاید هم کسی در این انجمن چیزی در این باره نمیدونه...
به هر روی من سری به بازار پایتخت زدم و در نهایت ادیفایر R401 خریدم! با گارانتی ماتریکس ! ولی فکر کنم قیمت یه کمی همچی رفته تو پاچه ی مبارک :دی 75000 که من رو سایت ها (البته بعد از خرید) دیدم ماکزیمم زده 60000 ولی الان دارم باهاش موسیقی گوش میدم و راضی ام!

sma6871
11-08-2010, 15:52
پسر خوب ممکنه بعضی از دوستان بتونن خوب راهنماییت کنن ولی نکته ی مهم اینه که سوالتو جای درست مطرح نکردی و اینجا فقط به سوال کسایی پاسخ داده میشه که سیستم می خوان ببندن و برای تک قطعه باید در جای دیگری سوال رو مطرح کنید

Ali_B1
11-08-2010, 21:08
پدر جان، من کلی فکر کردم و فسفر سوزوندم که در قسمت مناسبی سوالم رو مطرح کنم :دی بعد از طرح فهمیدم که جای بهتری هم بوده اما امکان انتقال تاپیک نبود و شخصا از ایجاد تاپیک دوباره هم ، پرهیز کردم.
حالا شما هم بجای این حرفا ، نظری درباره ی موضوع می دادی که دست کم دل ما خوش باشه :))
موفق باشی عزیز

14708
12-08-2010, 00:47
من زیاد تحصص ندارم ولی بهتره به جای دو تیکه از چند تیکه استفاده کنی
مرسی

14708
12-08-2010, 00:48
من زیاد تحصص ندارم ولی بهتره به جای دو تیکه از چند تیکه استفاده کنی
مرسی

Ali_B1
12-08-2010, 08:34
مرسی دوست خوبم! البته همونطور که حتما پست قبل من رو خونده اید! عرض کرده ام که اسپیکر 2.1 رو خریدم و با توجه به استفادم که گوش دادن موسیقی اون هم از نوع ایرانی هست فکر می کنم بهترین انتخاب رو انجام دادم! اسپیکر های چند تکه فکر می کنم برای اونهایی که قصد بازی و یا تماشای فیلم رو بطور جدی دارند مناسبه!
باز هم از محبت شما متشکرم.

MOH333EN
12-08-2010, 09:14
دوستان عزیز سلام
هدفم از ایجاد این تاپیک همونطور که از عنوانش مشخصه ، درخواست کمک و راهنمایی گرفتن از دوستانیست که در زمینه ی سیستم های صوتی و مخصوصا اسپیکر ، تجربه و تخصص دارن.
قصد دارم اسپیکر برای لپ تاپم بخرم و هدفم هم فقط گوش دادن موسیقی هست با بهترین کیفیت ممکن. اسپیکری می خوام که بهترین کیفیت رو(با توجه بو بودجه ای که دارم تا حد اکثر 110 120 هزار تومن و هرچی ارزونتر بهتر :دی ) داشته باشم . فکر می منم با توجه به اینکه فقط قصد گوش دادن موسیقی دارم (اون هم موسیقی ایرانی بیشتر) یک اسپیکر دو تکه و یا دو و یک دهم برای من مناسب باشه . منتها مشخصات بعضی از اسپیکر ها رو نگاه می کردم و دیدم اسپیکر هایی که ساب ووفر دارن ، از فرکانس های پایین تر مثلا تا 40 هرتز هم پشتیبانی می کنند که از نظر تئوری فکر می کنم برای من بهتر باشه.
حالا خواهشم از دوستان خوبم این هست که من روراهنمایی کنند که از کدام برند و کدام مدل مناسب من هست .
چند تا برند رو فکر کنم خوب باشه مثلا کریتیو ، لاجیتک ، ادی فایر
منتظر راهنمایی دوستان هستم (هرچه سریعتر بهتر چون تا پس فردا دارم میام تهران و اگر بشه از پایتخت یا جمهوری بخرم)
پیشاپیش متشکرم

ماركهاي مناسبي كه در بازار هست در حال حاضر كريتيو و ادي فاير از لحاظ كيفيتي بسيار مناسبند اگه چند تكه خواستي سعي كن ساب آن بدنه چوبي باشه

Ali_B1
13-08-2010, 09:39
مرسی محسن جان .
همینکار رو انجام دادم :) Edifire R401 -2.1 Speaker مزیتش اینه که بدنه ی ساب و اسپیکر های کوچیگ ، همش چوبه ! برای همین هم خیلی کیفیت خوبی داره.
البته علاوه بر ادیفایر و کریتیو ، باید به لاجیتک و آلتک لانسینگ هم اشاره کنم که تولیداتشون جزو باکیفیت ترین و بهترین هاست . و مثلا قیمت های آلتک نسبتا بالاست برای کاربران عادی و خونگی و لاجیتک هم همینطور اما ظاهرا هر کدوم از این شرکت ها ، در یک راستا سعی کردن پیشرو باشن . مثلا فروشنده ها میگفتن ادیفایر تخصصش در تفکیک صداهاست که خوب کار کرده تو این بخش (هرچند حرف فروشنده ها اصلا معتبر نیست اما من با مفهوم حرفشون موافقم یعنی هر شرکتی یک مزایایی داره نسبت به بقیه که با تحقیق و مقایسه بهش می رسیم)