PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Nikon D80

hirondelle
05-08-2010, 15:42
سلام
دوستان من سابقه کار با هیچ دوربینی رو ندارم(به غیر از دوربین های آبپاش!:31:)؛تازگی ها هوس کرده بودم یه دوربین بگیرم ،دست یکی از رفقا nikon d80 رو دیدم (550 میگه). برای یه هفته ازش امانت گرفتم ، قرار شده اگه پسندیدمش، پولشو بدم.نظرتون چیه؟برای من مبتدی خوبه؟
اول می خواستم تو تاپیک "مشاوره خرید" پست بدم ، اما چون درمورد این دوربین هیچ اطلاعاتی نداشتم،این تاپیک رو زدم تا اگه میشه یه ذره درمورد نحوه کار با این دوربین و فرقش با دوربین های غیرحرفه ای یه توضیحی بدین.( فقط خواهشا ساده ) مثلا تو همین عکس ها که گذاشتم (مخصوصا دو تا عکس آخری) در مورد تکمه هایی که تو عکس مشخصه یا اون قسمت LCD یا هر چیزی که فکر می کنین یه مبتدی باید بدونه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی همین اول کار یه سوال:تو این عکس پایینی ،پایین دوربین یه تکه دیگه هم وصله بهش ،اون چیه؟!(خیلی سوالم شوته؟!)

amin khan
05-08-2010, 16:54
عرض شود بهر حال دوربین حرفه ای هست و برای تازه کار ها شاید یکم مشکل باشه...
شما توی این یه هفته چطوری بود براتون ؟ تونستین باهاش کار کنید؟
تا چه حد میخواین توی عکاسی جلو برین؟ دوربین رو فقط برای عکسهای خانوادگی میخواین یا علاقه مند هستید و میخواید جلو برید؟
اون قسمت هم توی عکس دوم اگه اشتباه نکنم باتری هست ؟ یعنی باتری اضافه برای عکسبرداری بیشتر

hirondelle
05-08-2010, 21:42
والله امیرخان من عاشق مسافرتم(برو بچ بهم میگن مارکوپولو!)سفر به همه جا؛ از اماکن تاریخی گرفته تا برو بیابون و کوه و جنگل.مسافرت بدون عکاسی هم که می دونی یعنی صبحونه بدون چای! که خوب از محالاته.دوربین رو من دو روزه گرفتم ،به غیر از تکمه شات (همون که عکس می گیره،شاته دیگه نه؟!) تقریبا چیزی ازش نمی دونم که نظر بدم.ولی از بابت علاقه به عکاسی خیلی دوس دارم بالای یه کوه یه گل ریزه میزه ناخنی بنفش پیدا کنم و یه عکس باکیفیت ازش بگیرم.
از فردا می خوام روزی حداقل دو ساعت وقت بذارم.(کسب و کارم که، دم صاحب مملکت گرم، یه جوری کساده که لاقل این کارا باعث میشه غم دوران از یادمون بره:2:)
پیشنهادت چیه؟از کجا شروع کنم؟(فقط حوصله کلاس ملاس ندارم،اما کتاب متاب چرا!)

راستی درمورد امکانات دوربین توضیح ندادی ...

amin khan
06-08-2010, 13:14
در مورد کار هر دکمه ، خیلی کار سختی نیست ، خب هر دکمه ای رو که بزنی کارش رو میبینی...
برای شروع به نظرم بهتره دفترچه راهنمای فارسیش رو از دوستت بگیری یا اگر هم نداره توی بازار موجوده که از اول شروع کرده نزدیک 100 صفحه در مورد کار دکمه ها توضیح داده
اون کلید چندگانه چرخون توی عکس آخر یه مقدار کارش نسبت به بقیه مهمتره که یه سری حالتهای خاص به جز مد اتوماتیک داره مثلا اونی که عکس گل داره برای عکاسی ماکرو یعنی از فاصله خیلی نزدیک هست یا اونی که عکس یه دونده رو زده برای جلوگیری از تار شدن عکس توی سرعت های بالا و به نوعی ورزشی هست
یه سری حروف مثل M و S و A و ... داره که توی لینک زیر توضیحات خیلی خوبی در موردش داده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کار دکمه های دیگه خیلی سخت نیست که نیاز به توضیح داشته باشه...( ولی باز به نظرم دفترچه اش رو بگیر)
با توجه به اینکه دوربین حرفه ای هست
کتاب رایگان " اصول عکاسی دیجیتال " جناب رضا نحوی که توی گوگل pdf اش زیاده رو بگیر بخون ، البته یه جاهایی خیلی حرفه ای گفته ولی برای همه سطحی مطلب داره

tirdad_60
06-08-2010, 19:19
سلام

اگر اهل مسافرت و عکاسی هستید دو راه دارید
اگر کیفیت عکس براتون اهمیت زیادی داره و همچنین عکاسی از بناهای تاریخی یا گلها و حشرات وووو
که باید با عمین دوربین های حرفه ای کار کنید و کم کم مسلط بشین
اگر در این حد به عکس و عکاسی توجه ندارید و فقط میخواهید لحظات رو ثبت کنید و به عنوان یادگاری نگه دارید
که بهتر یک slr like (دوربینهایی مثله panasonic fz35) تهیه کنید هم ارزانتر هم در آینده هزینه های لنز و ... را ندارید

550 تومن برای d80 یکم زیاده اگر کم کارکرد باشه و خیلی تمیز 480 خوبه

اون چیزی که زیر دوربین هست گریپ هست یا همون باطری اضافه

hirondelle
09-08-2010, 02:43
در مورد کار هر دکمه ، خیلی کار سختی نیست ، خب هر دکمه ای رو که بزنی
.
.
.
کتاب رایگان " اصول عکاسی دیجیتال " جناب رضا نحوی که توی گوگل pdf اش زیاده رو بگیر بخون ، البته یه جاهایی خیلی حرفه ای گفته ولی برای همه سطحی مطلب داره
راهنمای فارسی دوربین رو هم ظاهرا گم وگور کرده.از کجا می تونم گیرش بیارم(PDF یا خود راهنما رو)

amin khan
09-08-2010, 04:18
راهنمای فارسی دوربین رو هم ظاهرا گم وگور کرده.از کجا می تونم گیرش بیارم(PDF یا خود راهنما رو)
اگه تهرانی توی جمهوری و ناصر خسرو یه چرخی بزنی پیدا میشه...
اگه هم شهرستانی توی اینترنت دو سه تا سایت دیدم دفترچه دارن...
pdf یا دفترچه رایگان نتوستم برات پیدا کنم ، یه دونه بود که اونم لینکش از کار افتاده بود ظاهرا
ولی اینجا یکی پیدا کردم ، به دردت میخوره...

hirondelle
09-08-2010, 10:34
اگه تهرانی توی جمهوری و ناصر خسرو یه چرخی بزنی پیدا میشه...
اگه هم شهرستانی توی اینترنت دو سه تا سایت دیدم دفترچه دارن...
pdf یا دفترچه رایگان نتوستم برات پیدا کنم ، یه دونه بود که اونم لینکش از کار افتاده بود ظاهرا
ولی اینجا یکی پیدا کردم ، به دردت میخوره...

اون PDF رایگانه مربوط به سایت akkassee بود ، نه؟(راستی من تو فرومش نمی تونم لاگین بشم:41:) من هم حقیقتش خیلی دنبال دفترچه گشتم ،نبود؛دنبال خرید اینترنتی اش بودم،یه جا دیدم زده پنجاه هزار! دیگه نگشتم ،گفتم فوقش سایت های دیگه میزنه 30 هزار.ولی ظاهرا اشتباه شده بود! همین لینک که زحمتشو کشیدی ، عالیه.مغسی.

tirdad_60
09-08-2010, 17:45
خوب کافیه یه مقدار زحمت بیشتره بکشید و با دیکشنری بخونید و متوجه بشید
البته اگر آشنایی اندکی با زبان دارید