PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور چیپ چاپگر samsung scx4200 می شه ریست کرد؟

salar_khan
03-08-2010, 10:26
من 1 چاپگر scx 4300 دارم. موقع خريد فروشنده بهم گفت که بعد از چند بار شارژ دستگاه کارتريجو نمي شناسه که بايد 30 تومن بدي تا چيپ رو مينشو عوض کني بعدش مي توني خودت اونو شارژ کني.
دقيقا اين مراحل طي شد و بعد از چند بار شارژ دستگاه اجازه پرينت نمي داد . بردم 30 تومن دادم چيپ مينشو عوض کرد و چيپ رو کارترجو برداشت اما بهم گفت چون بد شارژ کري کارترجش خراب شده بايد نو بگيري.
بردم جاي ديگه طرف چيپ 4200 رو کارترج انداخت که دستگام تبديل شد به 4200 و تو سيستم اونو به صورت 4200 مي شناخت. حالا هر دو ماه اين چيپ ميسوزه که بايد 6000 تمن بدم 1 چيپ جديد بگيرم.
سئوال از دوستان:
1)آيا راهي وجود داره اين چيپ و ريست کنم؟
( چون اين چيپ 1 بورد هست که 4 تا پايه داره -vcc-gnd-data-clock )
2) اگه نمي شه اين چيپ و ريست کرد چکار کنم که هر دو ماه 1 چيپ نخرم؟
((ببخشيد که سر گذشت شد))
با تشکر

salar_khan
05-08-2010, 20:29
بابا واقعا کسی پیدا نمی شه تو این p30w که جواب سئوال منو بدونه؟
حد اقل کسی می دونه وقتی درام گوشه کاغذ سیاه می کنه می شه درستش کرد؟:5:

S_M_P_D
07-08-2010, 18:09
پرینترتو بفروش .... ارزش نداره ... حدود 80 میخرن ... بفروشش ... برو یه دونه نو بخر

myself
07-08-2010, 18:40
فکر کنم این بدردت بخورد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر نمی‌توانی راهنمای فوق را مشاهده کنی احتمالا خواندن اینجا مفید خواهد بود:

به نقل از اینجا:
اولا باید این فایل را دانلود کنی:

بعد از بازکردنش این دستور را اجرا می‌کنی تا فایل FIX_SCX4300_V1.18_Fact_romdl.hd تولید شود:
fix4300.exe SCX4300_V1.13_Fact_romdl.hd
(یا بجاش میتونی فایل SCX4300_V1.18_Fact_romdl.hd را بکشی و بندازی روی فایل fix4300.exe )
بعد اینجوری میری تو TechMode:
فشار دادن دکمه های: منو - copies- چپ - راست- منو - راست

بعد برو تو منوی "DATA SETUP" و "FLASH UPGRADE" را پیدا کن.

بعد از انتخاب [LOCAL] فایل FIX_SCX4300_V1.18_Fact_romdl.hd را بگیر و بیانداز روی فایل usbprn2.exe . در این زمان آپدیت بطور خودکار آغاز میشود. صبر کن تا ریست بشه.
بعد از اینکه چشمک زدن تموم شد برو توی "DATA SETUP" و CLEAR ALL CNT را انتخاب کن :)

امیر

من 1 چاپگر scx 4300 دارم. موقع خريد فروشنده بهم گفت که بعد از چند بار شارژ دستگاه کارتريجو نمي شناسه که بايد 30 تومن بدي تا چيپ رو مينشو عوض کني بعدش مي توني خودت اونو شارژ کني.
دقيقا اين مراحل طي شد و بعد از چند بار شارژ دستگاه اجازه پرينت نمي داد . بردم 30 تومن دادم چيپ مينشو عوض کرد و چيپ رو کارترجو برداشت اما بهم گفت چون بد شارژ کري کارترجش خراب شده بايد نو بگيري.
بردم جاي ديگه طرف چيپ 4200 رو کارترج انداخت که دستگام تبديل شد به 4200 و تو سيستم اونو به صورت 4200 مي شناخت. حالا هر دو ماه اين چيپ ميسوزه که بايد 6000 تمن بدم 1 چيپ جديد بگيرم.
سئوال از دوستان:
1)آيا راهي وجود داره اين چيپ و ريست کنم؟
( چون اين چيپ 1 بورد هست که 4 تا پايه داره -vcc-gnd-data-clock )
2) اگه نمي شه اين چيپ و ريست کرد چکار کنم که هر دو ماه 1 چيپ نخرم؟
((ببخشيد که سر گذشت شد))
با تشکر

salar_khan
08-08-2010, 17:09
سلام
آقا بابت راهنماییتون تشکر
من این کاری که گفتید انجام دادم اما فقط دستگاه آپدیت شد و چیپ دستگاه ریست نشد.
اگه در باره پرینتر ها بخصوص این مدل اطلاعات داری برای این مشکل هم 1 راه حل بگو لطفا

الان چند وقتیه که موقع پرینت و کپی گوشه کاغذ سیاه می شه ( یعنی 1 خط سیاه عمودی ) پرسیدم گفتن درامش خرابه چکارش کنم؟
با تشکر

reza1ta2
09-08-2010, 12:44
تعویض درام قیمتش 6000 تومان

vahid_d_d_d
28-12-2010, 12:23
اقا من اینو همین جوری که گفته بودید ابدیت گردم الان اسکنر پرینتر گیر کرده و پیغام ارور اسکنر میده چه کار کنم
اسکنر تا اخر میاد ولی وای نمیسه و همین جوری میخواد بره تا اخر

vahid_d_d_d
30-12-2010, 16:18
یعنی کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده تورو خدا کمکم کنید

salar_khan
02-01-2011, 16:44
یعنی کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده تورو خدا کمکم کنید
دستگاه من هم اوایل اینجوری شد کچند جا بردم گفتن درست د اما پس از چند تا کپی دوباره ارور اسکنر می داد.(مال من اولش گیر می کرد)
در نتیجه خودم بازش کردم و سرویس کردمش اساسی که مشکلم حل شد.
من کل دستگاهو باز کردم و قسمت اسکنر دستگاهو کامل تمیز کردم و درست شد که یکم سخته.

p0w3rfu7
23-01-2013, 21:29
پوزش بابت بالا آوردن تاپیک قدیمی.

راهی نیست چیپ این پرینتز scx4300 رو ریست کرد؟