PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا هارد اکسترنال کلیه فرمت ها رو ساپوت میکنه ؟

amirvania
03-08-2010, 09:11
با عرض سلام خدمت همه دوستان گلم و اساتید بزرگوار
با توجه به اومدن بلوری پلیرها که بعضا قابلیت پخش 3D هم دارن و ضمن اینکه قیمتای خیلی بالایی هم دارن (حدود 1 میلیون تومن ) گفتم یه تاپیک داشته باشیم که ببینیم آیا میشه از هارد اکسترنال که با ظرفیتای خیلی خوب قیمتهای معقولی هم دارن برای پخش فیلمای HD ، Full HD ، 3D و غیره استفاده کنیم یا نه .
اگه بشه که خیلی عالیه چون شما با حدود 90 تومن هزینه میتونید کلی فیلم با فرمتهای مختلف و با کیفیت بالا تو هاردتون بریزید و به USB پنلتون وصل کنید و ازش لذت ببرید .
منتظر جواب شما عزیزان هستم .
سپاس :11:

afshin b
03-08-2010, 10:24
با عرض سلام خدمت همه دوستان گلم و اساتید بزرگوار
با توجه به اومدن بلوری پلیرها که بعضا قابلیت پخش 3D هم دارن و ضمن اینکه قیمتای خیلی بالایی هم دارن (حدود 1 میلیون تومن ) گفتم یه تاپیک داشته باشیم که ببینیم آیا میشه از هارد اکسترنال که با ظرفیتای خیلی خوب قیمتهای معقولی هم دارن برای پخش فیلمای HD ، Full HD ، 3D و غیره استفاده کنیم یا نه .
اگه بشه که خیلی عالیه چون شما با حدود 90 تومن هزینه میتونید کلی فیلم با فرمتهای مختلف و با کیفیت بالا تو هاردتون بریزید و به USB پنلتون وصل کنید و ازش لذت ببرید .
منتظر جواب شما عزیزان هستم .
سپاس :11:
هارد اكسترنال مثل دي وي دي يا بي دي يا فلش و... كارش فقط ذخيره سازيه اطلاعات هست، و براي پخش فيلم مهم پلي كردنشونه، اگه تي وي شما قابليت پخش فرمت هاي مختلف از يو اس بي رو داره خوب فكر خيلي خوبيه ولي خيلي از برندها اين قابليت رو ندارن. پس كسي كه ميخواد فيلم بلوري ببينه بايد بلوري پلير بخره يا چيزاي ديگه مثل WD و...
موفق باشيد.

t_tanhayam
03-08-2010, 10:41
ميدوني امير خان اين قضيه كمي با مشكل مواجه هست
هارد يا usb فلش در اين دستگاهها بايد با فرمت fat باشه تا دتكت بشه وبشناسه blueray خوب همونطور كه ميدونيد ما محدوديت حجم داريم بر روي فرمت fat
كه گويا در بعضي مدل هاي خاص حل شده
lg 390 حل شده كه همونم گاهي با مشكل بر ميخورن دوستان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر هم كمي وقت داري اينجا رو وتردها رو بخون مطالب مفيدي گيرت مياد:

amirvania
03-08-2010, 11:12
با سپاس از توضیحات خوب دوستان عزیزم
یک نمونه از فرمت های قابل ساپورت توسط پنل VT20 رو براتون میذارم .
USB 2 (side); AVCHD*/DivXHD/SD-VIDEO*/JPEG/MP3/AAC
Flash Memory/Keyboard/WiFi/HUB
حالا بفرمائید آیا HD , FullHD , 3D از طریق این USB ساپورت میشه . ببخشید چون من خودم خیلی وارد نیستم دارم میپرسم .
سپاس :10:

monipa
03-08-2010, 12:52
حالا بفرمائید آیا HD , FullHD , 3D از طریق این USB ساپورت میشه . ببخشید چون من خودم خیلی وارد نیستم دارم میپرسم .

دوست عزیر این فرمت ها هیچکدام ربطی به هارد ندارند ، شما باید پلیری داشته باشید که این فرمت ها را پخش کند.
در ضمن اکثر پلیر ها هارد با فرمت FAT را شناسایی می کنند و یک هارد یک ترا بایت فرمتش NTFS می باشد و تبدیل ان به FAT ممکن نیست
مشکل شما با یک فلش مموردی 16 گیگ قابل حل است
شما هر فیلمی را می توانید روی فلش و هارد ذخیره کنید فقط باید پلیر شما قابلیت پخش ان نوع فرمت فیلم و شناسایی هارد و یا USB را دارا باشد امید وارم مطلب رو گرفته باشید

t_tanhayam
03-08-2010, 13:04

در مورد usb پنل اگه منظورتون هست بايد فرمت هاردتون ntfs باشه ويك درايو نه بيشتر تا بتونه دتكت كنه
2تا فرمتي كه ذكر كردين ميتونه تا رزولوشن full hd يا همون 1080p رو نشون بده
منتها الان اكثر full hd ها با كدك هاي mkv هستند

amirvania
03-08-2010, 13:09
دوست عزیر این فرمت ها هیچکدام ربطی به هارد ندارند ، شما باید پلیری داشته باشید که این فرمت ها را پخش کند.
در ضمن اکثر پلیر ها هارد با فرمت FAT را شناسایی می کنند و یک هارد یک ترا بایت فرمتش NTFS می باشد و تبدیل ان به FAT ممکن نیست
مشکل شما با یک فلش مموردی 16 گیگ قابل حل است
شما هر فیلمی را می توانید روی فلش و هارد ذخیره کنید فقط باید پلیر شما قابلیت پخش ان نوع فرمت فیلم و شناسایی هارد و یا USB را دارا باشد امید وارم مطلب رو گرفته باشید
دوست عزیز این فرمتها دقیقا توسط پنلی که خدمتتون عرض کردم قابل پخش هستند .
حالا سؤال من اینه که فرمتهای HD , Full HD , 3D شامل اینها میشه یا نه ؟

lord69
03-08-2010, 13:13
هارد يا usb فلش در اين دستگاهها بايد با فرمت fat باشه تا دتكت بشه وبشناسه blueray خوب همونطور كه ميدونيد ما محدوديت حجم داريم بر روي فرمت fat

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر هم كمي وقت داري اينجا رو وتردها رو بخون مطالب مفيدي گيرت مياد:

یک سوال.
این مشکل نخوندن ntfs کلی است؟یعنی مثلا پنل های جدید سامسونگ مانند c650 هم این مشکل رو دارند؟

t_tanhayam
03-08-2010, 13:25
یک سوال.
این مشکل نخوندن ntfs کلی است؟یعنی مثلا پنل های جدید سامسونگ مانند c650 هم این مشکل رو دارند؟

لرد عزيز منظورم از اون پست در مورد دستگاههاي پخش بلو ري بود نه usb پنلها

در سري c و b شما هاردتون رو يك پارتيشن ميكنيد وفرمت ntfs و بدون مشكل تمامي فايلها رو ميتونيد اجرا كنيد

---------- Post added at 01:25 PM ---------- Previous post was at 01:21 PM ----------

دوست عزیز این فرمتها دقیقا توسط پنلی که خدمتتون عرض کردم قابل پخش هستند .
حالا سؤال من اینه که فرمتهای HD , Full HD , 3D شامل اینها میشه یا نه ؟

امير جان اينها در واقع يك تعريف هستند از يك رزولوشن نه فرمت

full hd 1920*1080
hd 1280*720
.
.
.
مثلا ما فيلم full hd داريم با فرمت هاي divx mkv wmv mpeg4 و....

حالا اين پنل ميتونه فرمت هايي كه گفتين رو تا رزولوشن full hd اجرا كنه و نه فرمت ديگه اي رو

3d رو فكر نميكنم بتونه اجرا كنه :46:

dostejadid
05-08-2010, 02:59

من یه هارد یک ترابایت سی گیت را با fat32 فرمت کردم

monipa
05-08-2010, 08:18

میشه راهنمایی بفرمایید

mahdi_206
05-08-2010, 08:43
خب الان مشکلی دارید؟ در مورد چی راهنمایی میخواید؟ مهم اینه که TV یا Player بتونه اون فرمت فیلم موردنظر شما رو از روی هارد بخونه. اون مشکلی هم که بعضی از دستگاهها دارند برای Media های با فرمت NTFS هست و عموماً با Fat32 مشکلی ندارن.

ضمناً یه نکته هم بگم در مورد Samsung B650 که دوستان میگفتن فقط یه پارتیشن رو میشناسه. برای این TV تعداد پارتیشنهای هارد مهم نیست. من خودم هارد Seagate FreeAgent Go 500GB با 3 تا پارتیشن (2 تا NTFS و یه دونه Fat32) بهش وصل کردم و هر سه تا پارتیشن رو خیلی راحت شناخت و از روی هر سه تا فیلم و عکس و آهنگ پخش کرد.

mt_nik
05-08-2010, 09:21

لطفا بفرمایید با چه نرم افزاری هارد یک ترابایت فرمت fat32 کردید و آیا کل یک ترا را یک پارتیشن کردید؟

dad1979
05-08-2010, 09:54
منم یک هارد 640 GB سامسونگ خریدم که خودش کلا FAT 32 بود و چطوری این حجم رو یک پارت فرمت کردن سر در نیاوردم

mahdi_206
05-08-2010, 10:22
ویندوز نمیتونه پارتیشن FAT32 بزرگتر از 32 گیگابایت بسازه ولی با سیستم عاملهای دیگه نظیر Linux و یا با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن مثل Acronis میشه تا حدود 8 ترابایت هم پارتیشن با فرمت FAT32 ساخت.

monipa
05-08-2010, 14:13
ویندوز نمیتونه پارتیشن FAT32 بزرگتر از 32 گیگابایت بسازه ولی با سیستم عاملهای دیگه نظیر Linux و یا با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن مثل Acronis میشه تا حدود 8 ترابایت هم پارتیشن با فرمت FAT32 ساخت.

حالا این هارد توسط کامپیوتر شناخته میشه یا نه.

dad1979
05-08-2010, 14:17
بله کاملا شناخته میشه و هیچ مشکلی هم نداره

dostejadid
05-08-2010, 15:02
خب الان مشکلی دارید؟ در مورد چی راهنمایی میخواید؟ مهم اینه که TV یا Player بتونه اون فرمت فیلم موردنظر شما رو از روی هارد بخونه. اون مشکلی هم که بعضی از دستگاهها دارند برای Media های با فرمت NTFS هست و عموماً با Fat32 مشکلی ندارن.

ضمناً یه نکته هم بگم در مورد Samsung B650 که دوستان میگفتن فقط یه پارتیشن رو میشناسه. برای این TV تعداد پارتیشنهای هارد مهم نیست. من خودم هارد Seagate FreeAgent Go 500GB با 3 تا پارتیشن (2 تا NTFS و یه دونه Fat32) بهش وصل کردم و هر سه تا پارتیشن رو خیلی راحت شناخت و از روی هر سه تا فیلم و عکس و آهنگ پخش کرد.
من مشکلی ندارم یکی از دوستان گفت نمیشه ولی من قبلاً انجام داده بودم وگفتم شدنیه

dostejadid
05-08-2010, 15:07
لطفا بفرمایید با چه نرم افزاری هارد یک ترابایت فرمت fat32 کردید و آیا کل یک ترا را یک پارتیشن کردید؟
با fat32 و manage ویندوز

dostejadid
05-08-2010, 15:33
میشه راهنمایی بفرمایید
لینک آموزش تصویری این کار رو توی لینک زیر گذاشتم
دانلود کنید وباز اگه مشکلی بود در خدمتیم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

t_tanhayam
05-08-2010, 16:41
دو ستان من اون قضيه نشناختن فرمت هارد رو در پست سوم در مورد بلو ري پلير ها گفتم نه پنل ها
با دقت بخونيد
و اما در مورد پنل b و شناختن پارتيشن هاي مختلف من امتحان نكردم وخوشحال ميشم كه دوستان اينجا تست كردن وجواب گرفتن وبه اطلاعات من هم افزوده شد مرسي :46:

monipa
12-08-2010, 07:38

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر هم كمي وقت داري اينجا رو وتردها رو بخون مطالب مفيدي گيرت مياد:

اساتید اهل فن یه مشکل
من می خواهم با usbای بلوری فیلم hd ببینم ولی یه مشکلی پیش اومد
من اواتار رو دارم نزدیک 12g
این فایل رو یه جا نمیشه توی فلش کپی کرد پیغام میده دیسک فول
بعدش فهمیدم از نوع فرمت فلش است fat32
فرمت fat32 فایل های بیش از 4 گیگا بایت رو نمیتونه ساپورت کنه!
دستگاه هم فرمت ntfs رو ساپورت نمی کند
راه حل چیست؟

t_tanhayam
12-08-2010, 13:10
اساتید اهل فن یه مشکل
من می خواهم با usbای بلوری فیلم hd ببینم ولی یه مشکلی پیش اومد
من اواتار رو دارم نزدیک 12g
این فایل رو یه جا نمیشه توی فلش کپی کرد پیغام میده دیسک فول
بعدش فهمیدم از نوع فرمت فلش است fat32
فرمت fat32 فایل های بیش از 4 گیگا بایت رو نمیتونه ساپورت کنه!
دستگاه هم فرمت ntfs رو ساپورت نمی کند
راه حل چیست؟

من هم در همون پست در مورد اين مشكل توضيح دادم خدمتتون مشكل حجم داريم
ميتونيد با نرم افزارهايي مثل HJsplit تيكه تيكش كنيد بريزين توي flash واجرا كنيد

soheildolatabadi
14-08-2010, 22:28

لینک آموزش تصویری این کار رو توی لینک زیر گذاشتم
دانلود کنید وباز اگه مشکلی بود در خدمتیم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[/QUOTE]

با تشکر از توضیحات بسیار مفید دوستان. توضیح در مورد FAT و NTFS برای پارتیشن هارد

FAT : حداکثر سایز پارتیشن برابر 4 گیگا بایت - حداکثر سایز هر فایل (مثلا فیلم) برابر 2 گیگا بایت
FAT32 : سایز پارتیشن بین512 مگابایت تا 2 ترابایت - حداکثر سایز هر فایل برابر 4 گیگا بایت
NTFS : سایز پارتیشن خیلی بیشتر از 2 ترابایت هم قابل انجام است - سایز هر فایل تا سقف سایز پارتیشن محدودیتی ندارد

منبع : Help ویندوز XP

برای دیدن مشخصات پارتیشن ها برای هارد یا فلش مموری از این مسیر اقدام کنید
Control Panel > Administrative Tools > Computer Management
و در این پنجره باز شده در سمت چپ صفحه وارد قسمت Disk Management شوید

برای تغییر پارتیشن ها و فایل سیستم ها (FAT/FAT32/NTFS) هم پیشنهاد می کنم حتما از برنامه های مدیریت حافظه استفاده کنید، که یکی از مناسب ترین هاشون همونطور که دوست عزیز mahdi_206 هم گفتند Acronis هست

marshal2600
29-08-2010, 13:43
البته پارتيشن مجيك هم يكي از بهترين برنامه ها در اين مورد است