PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حساسیت گلو

babackck
02-08-2010, 18:04
با سلام و خسته نباشید. من مدتی هست که گلوم بشدت حساس شده . چند وقت پیش برای عصب کشی دندون به پزشک مراجعه کردم ولی اصلا نتونست کاری بکنه چون بشدت نسبت به هرجسم خارجی که به انتهای دهانم نزدیک بشه عکس العمل ناخودآگاه نشون میدم و به اصطلاح عق میزنم. اگه میشه بفرمایید من باید چیکار کنم و مشکل از چیه؟
با تشکر:40:

saba_moha
03-08-2010, 11:40
سلام
میشه این حساس شدنو بیشتر توضیح بدید،منظورتون اینه که حتی غذا هم نمیتونید بخورید؟ همراه هست با درد گلو ؟و چند وقته ایجاد شده؟و ایا به دنبال سرماخوردگی بوده یا نه؟

babackck
03-08-2010, 15:18
نه نه. واسه غذا خوردن مشکلی نیست ولی موقع مسواک زدن و درمان دندانپزشکی اینجوری میشه یعنی وقتی یه جسم خارجی دهانم نزدیک بشه اینجوری میشه. نمیدونم بعد از سرماخوردگی بوده یا نه. ولی مدت زیادیه که اینجوریه

saba_moha
03-08-2010, 23:58
اینطوری که میگید گلوتون دردی نداره و همیشه این حساسیت وجود نداره،فقط تخت شرایط خاص،..با این حساب به نظر میرسه مشکل در خود بافت گلو نباشه..شاید مشکل برمیگرده به یکسری مسائل عصبی که باعث واکنش ناخود اگاه شما در موارد خاص میشوند.شاید بقیه دوستان بیشتر بتونن کمکتون کنن .:20:

قله بلند
04-08-2010, 00:39
سلام. با اجازه پزشکان و دوستان خوبم، می خوام یه پیشنهاد بدم.
چند روز پیش، توی برنامه گزینه جوان یک روانپزشک دعوت کرده بودن تا در مورد سوال های بچه های کنکوری در مورد اضطراب امتحان صحبت بشه.
صحبت های این روانپزشک، نظرم رو خیلی جلب کرد.
ایشون می گفت: همونجوری که ما داشتن اضطراب رو فرا میگیریم، از بین بردنش رو هم باید فرابگیریم.
مثلاً وقتی شما با دیدن چیزی، یاد خاطره خوب یا بدی می افتید، می تونید با جایگزین کردن و تکرار اون، ذهن رو پرورش دهید.
مثلاً وقتی شما در حال مسواک زدن هستید، به چیزهایی فکر کنید که دوستشون دارید و خاطرهای زیبایی رو براتون تداعی می کنن. هر بار که مسوالک می زنید، همون تصور رو توی ذهنتون به وجود بیارید. بعد از یک مدتی، با مسواک زدن این خاطره توی دهن شما مرور می شه.
شاید با این روش، دیگه سیستم عصبی به فکر واکنش ناخواسته نیافته و شما عق نزنید.
یا اینکه، در لحظه مسواک زدن، چشم هاتون رو ببندید. شاید وقتی پیامی از چشم ها به مغز مخابره نشه، این حالت کاهش پیدا کنه.

Rainy eye
04-08-2010, 00:44
فک میکنم این اتفاق به خاطر اینکه به خودت تلقین میکنی!!!!واسه من که اینطوری بود!!از همون دوران کودکی همیشه دندونپزشکی که میرفتم امکان نداشت یه بار مثه آدم کارم راه بیوفته!!!گلاب به روتون همیشه بالا میاوردم!!:دی
واسه مسواک زدنم مخصوصاً دندونای بالا همیشه مشکل داشتم!!!!
ولی یهو(2 سال پیش بود تقریباً) تصمیم گرفتم مثه آدم برم دندونپزشکی چون دلیلی نداره همیشه حالم به هم بخوره!!!!
دقیقاً از همون روز نه واسه دندونپزشکی نه واسه مسواک هیچ مشکلی ندارم ...حتی انگشتمم تو حلقم کنم دیگه بالا نمیارم...
به نظر خودم چون همیشه می ترسیدم بالا بیارم این اتفاق میوفتاد ...شمارو نمیدونم دیگه...

babackck
04-08-2010, 02:51
از راهنمایی هاتون واقعا ممنونم. حتما این کار هارو انجام میدم. و یه سوال دیگه اینکه برای کاهش این مشکل داروی خاصی وجود داره؟
باز هم ممنونم

Rainy eye
04-08-2010, 15:20
از راهنمایی هاتون واقعا ممنونم. حتما این کار هارو انجام میدم. و یه سوال دیگه اینکه برای کاهش این مشکل داروی خاصی وجود داره؟
باز هم ممنونم

نه بابا؟!؟:18: به نظر من یه احساسه...فک نمیکنم دارویی داشته باشه!!!
فقط با معده پر دندونپزشکی نرو...تاثیر داره