PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک قدم مانده تا خرید

binadez2000
02-08-2010, 09:47
با سلام

بنده به امید خدا فردا دارم میرم خ ولیعصر ببینم چه می توان خرید.....سیستم مد نظر را در پایین می نویسم .....خیلی خوشحال می شم دوستان(خواهشا همه کمک کنن:11: ) نظراتشون را صریح بگن.

موارد استفاده:
1-نرم افزار هایی مانند ورد، فتوشاپ در حد آماتور و ...
2-بازی هایی مانند PES and NFS
3-اهل اورکلاک نیستم
4-میخوام یه چند سالی با این سیستم جدید بریم جلو....:31:
Overall Budget
حوالی 1 میلیون دویست هزار تومان پول رایج مملکت:20:
CPU
Phenom 2 X4 955 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Phenom 2 X4 965 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Phenom 2 X4 1050 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
M.B
770TA-UD3 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
770T-USB3 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
VGA
5850 گارانتی=؟ کف قیمت=؟ مدل=؟
5870 گارانتی=؟ کف قیمت=؟ مدل=؟
Ram
4 گیگ ولی یه مدل خوب با توجه به موارد بالا پیشنهاد بدین:31:
H.D.D
500 گیگ کافیه،
samsung F3 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Seagate 7200.12 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
WD,CAviar,Black گارانتی=؟ کف قیمت=؟
DVD
یک مدل واقعا خوب بگین ممنون میشم
Power
Green535b گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Memonex 540 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Green585b گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Case
Green Magnum 2 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Monitor
می دونم سلیقه ی شخصی ملاک است ولی بر اساس دلخواه خودتون تا 22 اینچ از برند ال جی یه پیشنهاد بدین:31:

در آخر می دونم خیلی وقتتون را گرفتم ،چند سوال داشتم
1- x4 965 واقعا صدای زیادی داره؟
2- Magnum 2 از لحاظ فضا برای همه قطعات بالا مناسبه؟

با سپاس فراوان
با احترام
والسلام

ess_1362
02-08-2010, 12:14
Phenom 2 X4 955 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Phenom 2 X4 965 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Phenom 2 X4 1050 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
خوب اول قيمت :

955 170000
965 180000
1055T 212000

اليته گارانتي ندارند(البته مدلهايي با گارانتي ماتريكس در بازار هست) ولي چون يك چند سالي مي خواي بدون آپديت كار كني من 1055 را پيشنهاد مي كنم كه 6 هسته اي هست

M.B
770TA-UD3 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
770T-USB3 گارانتی=؟ کف قیمت=؟هيچ كدوم!!
به نظر من در حال حاضر ميشه از چيپ جديد سري 8 گرفت كه به روزتر هست :

ASROCK 870 E3 92000
ASUS M4A87TD EVO 130000
ASROCK 890GX-E3 160000
BIOSTAR TA890FXE 160000

به نظرم دو گزينه آخري انتخاب بهتري هستند چون قابليت كراس فاير دارند كه ر انتخاب كارت گرافيك به شما ميگم كه به چه دردي مي خوره!

VGA
5850 گارانتی=؟ کف قیمت=؟ مدل=؟
5870 گارانتی=؟ کف قیمت=؟ مدل=؟خوب ارزونتري مدل 5850 در بازار 320 تومن هست و ارزونتري مدل 5870 هم 440 تومن
شما زير 400 تومن دو تا انتخاب داريد كه كارايي خوبي به شما ميده
حدود 310 تومن ميشه روي دوتا SAPHIRE HD5750 حساب كرد كه بصورت كراس فاير از 5850 قويتر هست
زير 400 تومن هم ميشه روي دو تا 5770 بصورت كراس فاير حساب كرد كه كاراييش از 5870 بالاتر هست

Ram
4 گیگ ولی یه مدل خوب با توجه به موارد بالا پیشنهاد بدین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چون كاربري حرفه اي نداري پس يك كيت 4 گيگ DDR3 با فركانس 1333 و تايمينگ CL8 براي شما كفايت مي كنه پس از هر برندي كه ارزونتر بود مي تونيد تهيه كنيد مثلا :

2X2GIG ADATA GAMING SERIES CL8 114000
2X2GIG KINGMAX CL8 107000
2X2GIG SUPERTALLENT CL8 110000

H.D.D
500 گیگ کافیه،
samsung F3 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Seagate 7200.12 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
WD,CAviar,Black گارانتی=؟ کف قیمت=؟
چون در حال حاضر در بازار مدل سامسونگ گير نمياد پس به نظرمن سيگيت بگير حدود 45 تومن

DVD
یک مدل واقعا خوب بگین ممنون میشمHP 1270i 28500

Power
Green535b گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Memonex 540 گارانتی=؟ کف قیمت=؟
Green585b گارانتی=؟ کف قیمت=؟
دو تا گزينه داري :
GREEN GP 685B 104000
MEMONEX EX600W 82000

Case
Green Magnum 2 گارانتی=؟ کف قیمت=؟

37 تومن

می دونم سلیقه ی شخصی ملاک است ولی بر اساس دلخواه خودتون تا 22 اینچ از برند ال جی یه پیشنهاد بدین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LG E2250T 270000
LG W2262TQ 208000

1- x4 965 واقعا صدای زیادی داره؟
بله صداي فنش در كاربردهاي سنگين يكم بالاست كه اگر با يك مدل زير 20 تومن تعويضش كني كاملا حل ميشه

2- Magnum 2 از لحاظ فضا برای همه قطعات بالا مناسبه؟

بله مشكلي نداره

nikaan
02-08-2010, 12:34
ASROCK 870 E3 92000

سلام احسان جان

قیمت اینو مطمئنی ؟

آخه آقای اولترا بلک گفتن زیر 117 هزار تومن ندیدن

ess_1362
02-08-2010, 13:25
سلام احسان جان

قیمت اینو مطمئنی ؟

آخه آقای اولترا بلک گفتن زیر 117 هزار تومن ندیدن

سلام

اوني كه آقا بابك گفتن احتمالا يا 890GM-PRO3 بوده يا 880GXH-USB3

binadez2000
02-08-2010, 15:06
با سلام

1- من شنیدم اور کلاک یه ضرر هایی داره و اون اینکه چون بالاتراز فرکانس استاندارد کار میکنه برای بدن ضرر داره
2- حالا برا ی کراس فایر همچین مشکی نیست و در ضمن من خوندم که اگه بازی مربوطه برای کراس فایر گزینه نداشته باشه یه سری محدودیت وارد میشه؟
3- واقعا با مادر برد بدون کراس فایر و گرافیک معمولی به نظرتان نمیشه جواب گرفت؟
4-اگه قیمتش را بی خیال شویم این گیگا کیفتش خوبه یا روی اون هم حرف است؟
5-آیا بازی ها 6 هسته ای و 4 هسته ای فرق می کنن؟یا هنوز مونده تا تفاوتشون در سال های بعد ظاهر بشه

ممنونم:11:

nikaan
02-08-2010, 15:47
سلام

اوني كه آقا بابك گفتن احتمالا يا 890GM-PRO3 بوده يا 880GXH-USB3

آخه آقای امیر موسر هم 118 هزار تومن این مین رو قیمت دادن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی اگر مطمئنید که این قیمتش هست که خیلی عالیه:20:

واقعا می ارزه

Roteil
02-08-2010, 16:30
binadez2000 جان انشاالله چیزی را که می خوای با قیمت مناسب می خری
لطفا بعد از اینکه خریدی قیمت قطعات را بیا توی همین تاپیک بنویس ممنون.
ASUS M4A87TD EVO
Phenom 2 X6 1050
force3d 5850
asrock 890fx deluxe3
قیمت اینها را هم بپرس:11:

binadez2000
02-08-2010, 18:12
ASUS M4A87TD EVO
Phenom 2 X6 1050
force3d 5850
asrock 890fx deluxe3

با عرض سلام
اگه حافظه یاری کرد ، به روی چشم

ولی ما هنوز منتظر اساتید هستیم که فعلا ازشان خبری نیست:19:

با احترام
والسلام

binadez2000
02-08-2010, 19:15
ASUS M4A87TD EVO
Phenom 2 X6 1050
force3d 5850
asrock 890fx deluxe3

با سلام دوباره
دوست من رفتن فردای ما به بازار کنسل شد.
شرمنده برا ی گرفتن قیمت.

در پناه حق

ess_1362
02-08-2010, 20:14
آخه آقای امیر موسر هم 118 هزار تومن این مین رو قیمت دادن:

يك استعلام ديگه كردم
قيمتش حدود 115 تا 120 تومن هست كه اشتباه شده بود

merikhi
03-08-2010, 05:54
1- من شنیدم اور کلاک یه ضرر هایی داره و اون اینکه چون بالاتراز فرکانس استاندارد کار میکنه برای بدن ضرر دارهبعید میدونم! سازنده‌ها خودشون فرکانس رو کمی پایین‌تر میذارن که مشکلات احتمالی کمتر و عمر بیشتری داشته باشه، کسیکه دانش فنی داشته باشه براحتی میتونه از حداکثر فرکانس و قدرت پردازنده استفاده کنه و اصطلاحا" اورکلاک کنه!

2- حالا برا ی کراس فایر همچین مشکی نیست و در ضمن من خوندم که اگه بازی مربوطه برای کراس فایر گزینه نداشته باشه یه سری محدودیت وارد میشه؟مشکلات کراس‌فایر الان خیلی کمتر از سابقه، حداقل بازیهای درست و حسابی مشکلی ندارند! هر چند من خودم یه کارت گرافیک خوب رو به کراس فایر ترجیح میدم!

3- واقعا با مادر برد بدون کراس فایر و گرافیک معمولی به نظرتان نمیشه جواب گرفت؟برای بازیهای مورد نظر شما ۵۸۵۰ و ۵۸۷۰ زیاد هم هستند! اگه پول داری بد نیست یه مادربرد با قابلیت کراس‌فایر در حالت 16x و پاور مناسب برای ارتقا در آینده هم داشته باشی!

4-اگه قیمتش را بی خیال شویم این گیگا کیفتش خوبه یا روی اون هم حرف است؟گیگابایت کیفیت خیلی خوبی داره، میشه گفت بهترین گارانتی هم تو ایران داره، برندهایی مثل ازراک ممکنه چند تا از مادربردهاشون جالب نباشن ولی محصولات خوب و قابل توجهی هم دارند، مادربردهای پیشنهادی دوستان البته چیپست جدیدتری داره و خریدشون به نفعته، حالا برند هم مهمه برات ایسوز بگیر. برای خود من کارایی مهمه و برند در درجه دوم اهمیته!

5-آیا بازی ها 6 هسته ای و 4 هسته ای فرق می کنن؟یا هنوز مونده تا تفاوتشون در سال های بعد ظاهر بشهفعلا" بازیهای معدودی مولتی‌کور ساپورت هستند، معمولا" فرکانس پردازنده تاثیر بیشتری داره ولی خرید پردازنده با تعداد هسته بیشتر عاقلانه است، حداقلش اینه که اکثر نرم‌افزارهای پدر مادر دار! مولتی‌کور ساپورت هستند، تو کارهایی مثل رندرینگ هم تعداد هسته بیشتر تاثیر بسیار زیادی داره.

binadez2000
03-08-2010, 09:45
با عرض سلام

1- آیا بهترین گزینه خرید مادریردی است که کراس فایر را پشتیبانی می کند؟
2-خرید یک کارت گرافیک 5850 یا 5870؟
3-در آینده اضافه کردن کارت گرافیک دیگر؟

در این صورت چه مادر بردی پیشنهاد میدهید؟اسوس یا ازراک و یا گیگا

4-آیا x4 955 برای چنین برنامه ای کفایت می کند؟

با تشکر از توجه و محبت دوستان
با احترام
والسلام

merikhi
03-08-2010, 15:09
AMD چند مدل چیپست برای مادربرد داره، یکیش ۷۷۰ که چیپست با امکانات معمولی و قیمت پایین و کارایی خوبه و چیپست ۷۹۰ با امکانات حرفه‌ای مثل کراس فایر در حالت 16xو قیمت بالا ،البته چند تا دیگه هم هست که کاری بهش نداریم! خواستید کراس‌فایر در حالت 16x و کلا" امکانات بیشتری بهتون بده مادربرد با چیپست ۷۹۰ و ۸۹۰ که جدیدترشه بگیرید:5:
جدیدا" چیپست ۸۷۰ و ۸۹۰ وارد بازار شدن که دوستان هم بهتون توصیه کردن، ضرر نمیکنید اگه بخرید، معمولا" تو چیپست‌های جدیدتر پشتیبانی از پردازنده و منابع سیستم بهتر میشه و مشکلات احتمالی قبلی هم حل میشه، حالا انتخابش بستگی به خودتون داره برای کاربرد شما ۷۷۰ و ۸۷۰ هم خوبه و مشکلی نداره.
من شخصا" یه کارت خوب رو به کراس‌فایر دو تا کارت ضعیف‌تر ترجیح میدم، تا حالا کراس‌فایر نکردم خودم ولی از SLI دو تا کارت انویدیا استفاده کردم که بعضا" ناپایداری در سیستم داشتم.کارتهای ۵۸۵۰ و ۵۸۷۰ در حال حاضر جزو قویترین کارتهای دنیا هستند، با خیال راحت بخرید حالا‌حالاها به مشکل نمیخورن.
اگه برند براتون مهمه ایسوز و گیگابایت و MSI بخرید، البته این به معنای بد بودن ازراک و سایر برندها نیست، دوستانه بهت بگم دوره برندها تموم شده دیگه! البته این نظر شخصیه منه :46:
برای کاربرد شما ۹۵۵ هم خوبه، با توجه به اینکه اهل اورکلاک نیستید ۹۶۵ هم خب بهتره دیگه!
-------------------------------------------------------------------------
یه نکته‌ای که باید اضافه کنم اینه که دوستان سعی میکنن بهترین توصیه‌ها رو به شما بکنن، تو این فروم خیلی هم زحمت میکشن لینک بررسی میذارن و قیمت میدن و کلی وقت میذارن برای راهنمایی، گیمرها با کراس‌فایر دوتا کارت ارزونتر و اورکلاک پردازنده میتونن سیستمی داشته باشن که در حد یه رده بالاتر از خودش کار میکنه، با قیمت کمتر کارایی بیشتری میگیرن در واقع، حالا دوستان به شما دارن یه حالت ایده‌ال رو توصیه میکنن معنیش این نیست که اگه کراس‌فایر نکیند به مشکل میخورید! همون سیستم و مین‌های انتخابی خودتون هم خوب هستند و برای کار شما مناسبن، این نکته رو گفتم برای اینکه بنظرم میاد تو خریدتون دچار شک شدید و همچین تو ذوقتون خورده :27: همونطور که توصیه کردند مادربرد با چیپست سری۸ بگیرید بهتره، پردازنده ۹۵۵ و ۹۶۵ هم خیلی خوب و مناسب هستند کارت گرافیک ۵۸۷۰و ۵۸۵۰ هم از قویترین‌ها و بهترینهای الان دنیا هستن! با خیال راحت بخرید و حالشو ببرید! فنش براتو ن بچرخه.... :8:

binadez2000
03-08-2010, 16:41
AMD چند مدل چیپست برای مادربرد داره، یکیش ۷۷۰ که چیپست با امکانات معمولی و قیمت پایین و کارایی خوبه و چیپست ۷۹۰ با امکانات حرفه‌ای مثل کراس فایر در حالت 16xو قیمت بالا ،البته چند تا دیگه هم هست که کاری بهش نداریم! خواستید کراس‌فایر در حالت 16x و کلا" امکانات بیشتری بهتون بده مادربرد با چیپست ۷۹۰ و ۸۹۰ که جدیدترشه بگیرید:5:
جدیدا" چیپست ۸۷۰ و ۸۹۰ وارد بازار شدن که دوستان هم بهتون توصیه کردن، ضرر نمیکنید اگه بخرید، معمولا" تو چیپست‌های جدیدتر پشتیبانی از پردازنده و منابع سیستم بهتر میشه و مشکلات احتمالی قبلی هم حل میشه، حالا انتخابش بستگی به خودتون داره برای کاربرد شما ۷۷۰ و ۸۷۰ هم خوبه و مشکلی نداره.
من شخصا" یه کارت خوب رو به کراس‌فایر دو تا کارت ضعیف‌تر ترجیح میدم، تا حالا کراس‌فایر نکردم خودم ولی از SLI دو تا کارت انویدیا استفاده کردم که بعضا" ناپایداری در سیستم داشتم.کارتهای ۵۸۵۰ و ۵۸۷۰ در حال حاضر جزو قویترین کارتهای دنیا هستند، با خیال راحت بخرید حالا‌حالاها به مشکل نمیخورن.
اگه برند براتون مهمه ایسوز و گیگابایت و MSI بخرید، البته این به معنای بد بودن ازراک و سایر برندها نیست، دوستانه بهت بگم دوره برندها تموم شده دیگه! البته این نظر شخصیه منه :46:
برای کاربرد شما ۹۵۵ هم خوبه، با توجه به اینکه اهل اورکلاک نیستید ۹۶۵ هم خب بهتره دیگه!
-------------------------------------------------------------------------
یه نکته‌ای که باید اضافه کنم اینه که دوستان سعی میکنن بهترین توصیه‌ها رو به شما بکنن، تو این فروم خیلی هم زحمت میکشن لینک بررسی میذارن و قیمت میدن و کلی وقت میذارن برای راهنمایی، گیمرها با کراس‌فایر دوتا کارت ارزونتر و اورکلاک پردازنده میتونن سیستمی داشته باشن که در حد یه رده بالاتر از خودش کار میکنه، با قیمت کمتر کارایی بیشتری میگیرن در واقع، حالا دوستان به شما دارن یه حالت ایده‌ال رو توصیه میکنن معنیش این نیست که اگه کراس‌فایر نکیند به مشکل میخورید! همون سیستم و مین‌های انتخابی خودتون هم خوب هستند و برای کار شما مناسبن، این نکته رو گفتم برای اینکه بنظرم میاد تو خریدتون دچار شک شدید و همچین تو ذوقتون خورده :27: همونطور که توصیه کردند مادربرد با چیپست سری۸ بگیرید بهتره، پردازنده ۹۵۵ و ۹۶۵ هم خیلی خوب و مناسب هستند کارت گرافیک ۵۸۷۰و ۵۸۵۰ هم از قویترین‌ها و بهترینهای الان دنیا هستن! با خیال راحت بخرید و حالشو ببرید! فنش براتو ن بچرخه.... :8:

با سلام

دوست من
شک شدید رو خوب اومدی

من باب نتیجه گیری
در مورد سی پی یو کارت گرافیک رم کیس و... کاملا موضوع برام روشنه،البته با تشکر از دوستان با مرام:10:

یکی میمونه مانیتور که به نظرم خودم برم ببینم و انتخاب کنم:5:

و در آخر مادر برد هنوز برام سواله:13:
فکر کنم سری 8 گیگا گرافیک آنبرد داشته باشه؟ پس شاید خیلی جالب نباشه
از طرفی به جای 120 اگه بخوام 220 برای مادر برد هزینه کنم مشکل خاصی نداره،

با تشکر
با احترام والسلام

iceweek
03-08-2010, 16:48
با سلام

دوست من
شک شدید رو خوب اومدی

من باب نتیجه گیری
در مورد سی پی یو کارت گرافیک رم کیس و... کاملا موضوع برام روشنه،البته با تشکر از دوستان با مرام:10:

یکی میمونه مانیتور که به نظرم خودم برم ببینم و انتخاب کنم:5:

و در آخر مادر برد هنوز برام سواله:13:
از طرفی به جای 120 اگه بخوام 220 برای مادر برد هزینه کنم مشکل خاصی نداره،

با تشکر
با احترام والسلام

بهترین گزینه برای مادربرد ASROCK 870 Extreme3 هست.قیمتش فکر کنم حدود120 باشه.یکی از دوستان انگار گفتن 92 تومان.اگر این قیمته که اصلا خرید 770t-usb3 نمی ارزه.770ta-ud3 هم فقط در صورتی که اورکلاک سنگین بخواید بکنید بهتره.

merikhi
03-08-2010, 18:15
اونهایی که G دارن تو اسمشون گرافیک آنبرد دارن، در مورد سریهای قبلی هم همینجوریه مثل ASROCK 890GX-Extreme3 که گرافیک آنبرد AMD Radeon HD 4290 داره،ASUS M4A87TD EVO گرافیک آنبرد نداره، اگه کراس‌فایر برات مهم نباشه برد بسیار خوبیه، تنها مشکلی که از این مدل ایسوز شنیدم اینه که با درایور صدا تو لینوکس مشکل داره، اگه لینوکس هم استفاده میکنی بدردت نمیخوره!

بهترین گزینه برای مادربرد ASROCK 870 Extreme3 هست.قیمتش فکر کنم حدود120 باشه.یکی از دوستان انگار گفتن 92 تومان.اگر این قیمته که اصلا خرید 770t-usb3 نمی ارزه.770ta-ud3 هم فقط در صورتی که اورکلاک سنگین بخواید بکنید بهتره.
اگه قیمتش ۹۲ تومن باشه که مفته! تو خریدش شک نمیکنم من یکی! ولی ۱۲۰ باشه باید با ایسوز مقایسه بشه، هرکدوم قابلیتهای بهتری داشته باشه مناسبتره

HardWare Professor
03-08-2010, 18:23
اگه قیمتش ۹۲ تومن باشه که مفته!

خیر/قیمت جهانیش حدود 100 دلار و بالاتره و در ایران هم بین 120-130 کمتر گیر نمیاد