PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با مبدل پي دي اف به وورد

Master
24-04-2006, 12:18
سلام من يه سري فايل پي دي اف به فارسي دارم حالا مي خوام اونا رو به وورد تبديل كنم . نرم افزار سالید پی دی اف تو وورد ورژن 3 اونو دنلود کردم )15 مگ( بعدش که تبدیل می کنه خطوط فارسی عجق وجقه هیچی معلوم نیس . چیکار کنم درست شه / یکی کمکم کنه تو رو خدا نگین که برم یه مبدل 15 20 مگا بایت یدیگه رو دنلود کنم

Master_Pa80
24-04-2006, 22:26
سلام Master جان ،
دوست من اگر اين كار شدني بود كه الآن نصف بچه هاي ايران از خوشحالي پرواز ميكردن :blink: !!! اونم اگه واقعا با يه برنامه 20 يا نهايت 100 مگي كه كركش هم باشه اين كار شدني بود :puke: !!!
Master جان اين كار اصلا شدني نيست ، البته نه اينكه كامل نباشه ، چرا ميشه ، اما با اين برنامه ها نميشه :rolleye: ...
وقتي فايل PDF فارسي ميخواد به DOC تبديل بشه تمام ساختار حروفش به هم ميريزه و خوب اين مشكلي هست كه شايد فقط شركت Adobe بتونه حلش كنه كه خدا ميدونه كي بخواد رفعش كنه ، چون اشكال در ساختار كد فونتها در فايل PDF هست !!! البته در فرآيند برعكس يعني تبديل DOC‌به PDF‌ چنين اتفاقي رخ نميده و اينو همه ميدونن ;) ...
براي اين كاري كه شما ميخواي انجام بدي فقط تنها راه استفاده از برنامه OCR‌ فارسي هست كه كلي قيمت داره و اصلا بهتره فكرش رو هم نكني :puke: ...
موفق باشي دوست من :cool: ...

Behroooz
25-04-2006, 07:32
ما هم اين مشكلرو داريم

mohammad hamed
25-04-2006, 11:00
نميشه متن ها رو از داخل اون كپي كرد

Master
25-04-2006, 11:14
كپي ميشه . ولي ق مر در عقري در مياد . خط اول ميره وسط خط 16 هم . خط دوم اخرش ميره وسط خط اول و....

mohammad hamed
26-04-2006, 19:22
يعني چي كار مي تونيم بكنيم اگه بخواهيم بعضي از قسمت هاي متن رو جدا كنيم چه كار بايد بكنيم

Master_Pa80
26-04-2006, 21:53
سلام محمد حامد جان ،
متاسفانه هيچ راهي نداره كه شما بتوني يك متن فارسي رو از درون يك فايل PDF كپي كني و اون رو در يك مبدل متني ديگه وارد كني ( به صورت متني و قابل ويرايش ) :puke: ... اگر اينجوري ميشد كه همه چيز حل بود :laughing: !!!
فقط اگر بخواي واقعا همچين كاري انجام بدي ميتوني از اون صفحه فارسي يك تصوير بگيري و ببري توي MS Paint و بعد اون تيكه رو كه ميخواي انتخاب كني و با فرمت تصويري ذخيره كني و بعدش ببري مثلا توي MS Word و ازش استفاده كني ، كه كمي حوصله ميخواد :puke: :blink: ...
متاسفانه تنها راهش همينه كه گفتم ( البته اگر حسابي پولدار باشي ميتوني بري OCR فارسي رو بخري و باهاش هر كاري دوست داري انجام بدي :laughing: ، اما اينجا بحث سر جيب خالي و حقوق كارمندي هست ;) ) ...
موفق و مويد باشي دوست من :cool: ...

sa3er
26-04-2006, 23:45
سلام
ضمن تشكر از دوستان به خصوص Master_Pa80 عزيز بخاطر مطالب عاليشون... بنده پيشنهاد مي كنم با برنامه Sonic PDF هم يكبار امتحان كنيد:

Sonic PDF v1.2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Captain Nemo
27-04-2006, 01:41
سلام دوستان
اینکار 100% شدنیه. من نمیدونم چیزی از cd های مجانی ubuntu شنیدید یا نه؟ تو این cd ها یه لینوکس هست به اسم اوبونتو، حالا به اونش کاری ندارم، یه نرم افزار معروف هم به اسم open office که محصول sun هست هم تو یکی از اون cd هاست. این open office در واقع یه چیزیه تو همون مایه های microsoft office با این تفاوت که microsoft office به گرد اون هم نمیرسه!!
بگذرم، اقا خلاصه کنم، این برنامه به عنوان خروجی یکی از فرمت هاش pdf هست. خودم هم تا حالا n بار باهاش فایل های فارسی رو pdf کردم.
فکر میکنم برنامش هم مجانی روی نت باشه، اما به احتمال زیاد بالای 100 مگه، توصیم اینه که cd ها رو سفارش بدید بعد از 5 یا 6 هفته براتون میاد در خودنه، تنها هزینش هم 200 تومن ناقابل پول شیرینه پست چیه!!
البته اگه عجله ندارید ، چون طول میکشه تا بیاد.

اگه چیزی در اینمورد نمیدونید یه سری به لینک زیر بزنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Cracki
27-04-2006, 05:15
toprix جان مشکل این دوستمون در تبدیل کردن فایل های PDF به Word بود نه اینکه بخواد متنی رو که تایپ شده به PDF
تبدیل کنه.

در ضمن برای استفاده کردن از Open Office حتما لازم نیست که از سیستم عامل لینوکس استفاده بشه یا اینکه برای بدست
آوردنش سی دی فلان شرکت رو بخری. این برنامه نسخه های ویندوزی هم داره که کاملا رایگانه و میتونید از سایت خودش هر
وقت که خواستید آخرین ورژنش رو دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

OpenOffice.org for Linux 2.0.2

OpenOffice.org for Windows 2.0.2

OpenOffice.org for Mac OS X 2.0.1

OpenOffice.org for FreeBSD 2.0.2

اما در خوب بودن این برنامه هیچ شکی نیست و حتی خودم هم ازش استفاده میکنم. فایل های پی دی اف
رو هم خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی درست میکنه.

mohammad hamed
27-04-2006, 09:05
متن ها يانگليسي هم آيا همچين مشكلي دارند
با تشكر
منتظر هستم

Master_Pa80
27-04-2006, 14:25
سلام دوستان عزيز .
ضمن تشكر از Cracki عزيز با معرفي بسيار مفيدشون :laughing: ...
محمد حامد جان سوالت رو يك بار خودت بخون ;) ... ، اما اگر منظورت اين هست كه آيا متون انگليسي هم مشكل دارن يا خير ، بايد بگم كه خير ، براي فايلهاي انگليسي هيچ مشكلي پيش نمياد و ميتوني هر ويرايشي رو روشون اعمال كني ( حتي روي خود فايل پي دي اف :rolleye: ... )
Sa3er جان از معرفي و محبت شما هم بسيار ممنون :) ، من اين برنامه Sonic PDF رو هم امتحان كردم اما اونم نتونست توي ويرايش فايلهاي فارسي مفيد باشه :ohno: ، تمام اين نرم افزارها همشون تو يچي مشكل دارن و اونم اينه كه نميان و يك پك يونيكد فارسي براي برنامشون بسازن :puke: ...
من يك بار با يكي از سازندگان اين برنامه ها يك گفتگويي انجام دادم ، ايشون ميگفتن كار ساخت و تعريف كاراكترهاي يونيكد ( كلا ميگم نه فقط فارسي ) براي اين برنامه ها خيلي خيلي مشكله و دقيقا براي همينه كه وقتي هم چنين برنامه اي ساخته ميشه قيمت فوق العاده بالايي داره :puke: ...
حق هم داشتن ، من يك نمونه برنامه به اين شكل كه ساخت يك شركت اماراتي بود رو ديدم ، قيمتش بيشتر از يك ميليون و سيصد هزار تومن به پول ما ميشد :blink: !!! البته اين برنامه OCR نبود و ويرايش رو به صورت مستقيم انجام ميداد و ميتونست PDF هاي عربي رو به فايلهاي DOC ، بدون اشكال تبديل كنه :rolleye: ... اين برنامه فقط فروخته ميشد و هيچ نسخه اي ازش رو روي اينترنت نذاشتن كه بشه مثلا دانلودش كنيم و روي ساختارش يك كم كار كنيم و اون رو براي زبان فارسي هم آماده كنيم :ohno: !!!
متاسفانه يا خوشبختانه اينجوري هست ديگه :) !!!
در هر صورت اميدوارم روزي اين طلسم هم شكسته بشه و همه بچه هاي ايران بتونن از چنين نرم افزاري استفاده كنن :rolleye: ...
موفق و مويد باشيد دوستان من :cool: ...

mohammad hamed
27-04-2006, 17:11
كسي نسخه ي خريداري شده شو نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Master_Pa80
27-04-2006, 23:51
سلام محمد حامد جان ،
منظورتون همين نسخه عربي هست :blink: !!!؟؟؟
آخه خود شما اگر بوديد ميومديد اينقدر بابت يك نرم افزار پول بديد ، كه اونم فقط بيايد و يك فايل PDF فارسي رو به DOC تبديل كنيد ، تازه اونم در چند تا حرف كه تو واژگان عربي وجود نداره دچار اشكال بشه و بازم در نهايت اون متني كه شما مد نظرت هست رو بهتون نده :rolleye: ؟؟؟ البته قبول دارم كه اين نسخه خيلي مشكلاتش كمتر هست و شايد با كمي صبر و تحمل سختي بتونيد حروفي رو كه مشكل دارت تصحيح كنيد ، اما خوب انصافا قيمتش خيلي زياد هست و براي يك ايراني زياد به صرفه نيست :puke: !!!
در هر صورت من تا به حال فردي رو در ايران نديدم كه بره سراغ اون نرم افزار و تهيش كنه و به بقيه بده ( اونم يك برنامه يك ميليون و خورده اي تومني رو :puke: !!! ) .
وگرنه تا الآن ترتيبش داده شده بود و همه چيز حل بود :) ...
هر وقت به نتيجه اي رسيديم حتما تو انجمن اعلام ميكنيم تا همه دوستان بتونن استفاده كنن :laughing: ...

mohammad hamed
28-04-2006, 16:44
نگفتم كهبريد بخريد
گفتم اگه كسي نسخه يكاملش رو داره .مثل اينكه نسخه ي فول اون رو توي سايت هايي كه برنامه هاي فول ميزارند داشته باشه و دانلود كرده باشه
منظورم اين بود

Master
28-04-2006, 21:25
اینم از لینک دنلود OCR که م یگفتین گیر نمی اد . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سریال یا کرکشو وقتی گیر اووردم می زارم اینجا .

Master_Pa80
28-04-2006, 21:55
سلام Master جان ،
كي گفت OCR گير نمياد :blink: !!! اتفاقا اگر شما يك جستجوي ناقابل انجام بديد ميبينيد كه تعداد زيادي نرم افزار OCR در جهان وجود داره ، تازه توي همين انجمن هم تعداد زياديشون معرفي شده كه فقط كافيه جستجو كنيد ;) ...
اما مشكل اصلي اينه كه ORC اي كه كاملا از زبان فارسي پشتيباني كنه نيست :rolleye: ...
همين OCR اي كه شما معرفي كردي ، خودتون تستش كردي ببيني با فايلهاي فارسي چجوري عمل ميكنه ؟؟؟
ضمنا اون برنامه اي كه من گفتم OCR فارسي ، كلا اسمش " OCR‌ فارسي " هست :) ...
و اون نرم افزار دومي كه گفتم اصلا OCR نيست !!! اون دومي كه عربي هست كارش تبديل فايلهاي PDF عربي به فايلهاي DOC هست و اين كار رو مستقيم انجام ميده :laughing: ...
موفق و مويد باشي :cool: ...

Master
28-04-2006, 21:57
پس یخه سر اینجا بزن حتما .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C_%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D9%87%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7

Master_Pa80
29-04-2006, 09:50
سلام Master جان ،
خيلي ممنونم دوست من ، يعني شما فكر كردي من نميدونستم OCR چي هست كه اين لينك رو به من معرفي كردي :blink: ؟؟؟!!!
بابا ايول كلي زدي تو ذوقمون ، اينه رسم رفاقت :sad: ... در هر صورت ببين مستر جان من كاملا ميدونم OCR چي هست و حتي خودم هم روي يك برنامه OCR و آبجكتهاي اون كار كردم و ساير قضايا ...
اما بحث من و حتي شما در اين تاپيك اصلا OCR نبوده ، بلكه مبدلهاي PDF به DOC بوده ... درسته ؟
درسته كه OCR ها ميتونن اين كار رو انجام بدن ، چون در واقع ميان و فايل PDF رو به صورت تصوير به تصوير در ميارن و بعد عمل OCR رو روش انجام ميدن ... اما Convertor هاي PDF به DOC نيازي به آبجكتهاي OCR ندارن ، چون هيچ برنامه نويسي تو دنيا حاضر نيست الگوريتمي بنويسه كه لقمه رو از پشت سرش بچرخونه و بعد بذاره توي دهنش :blink: !!! در صورتي كه ميتونه خيلي راحت و به صورت مستقيم لقمه رو بخوره :rolleye: !!!
در هر حال ببين دوست من Convertor هاي PDF يك بانك اطلاعاتي از حروف دارن كه يا به صورت مجزا در يك فايل هست و يا به صورت توكار در درون فايل اجرايي برنامه قرار داده ميشه ... اين بانك اطلاعاتي چون هميشه به صورت استاندارد تهيه ميشه فقط زبانهاي انگليسي و چند زبان محدود و مشابه رو پشتيباني ميكنه ...
شما كه خودت به نظر در برنامه نويسي وارد هستي ، پس يك نگاه به جدول كاراكترهاي Unicode بنداز تا دقيقا متوجه بشي چرا يك برنامه نويس براش سخته كه بياد و يك بانك اطلاعاتي Unicode كه تازه اونم زبان فارسي رو پشتيباني كنه بنويسه ( حروف چسبان و غير چسبان زبان فارسي و همچنين شباهتهاي بسيار نزديك برخي حروف فارسي هستند كه كار رو خيلي دشوار كردن :rolleye: ) ...
در هر صورت بازم ممنون از محبتي كه نسبت به ما داشتي ;) ...

Master
29-04-2006, 19:07
نه به خدا من اصلا منظور نداشتم . من نمی دونستم و اینطوری که شما گفتی من فکرکردم منظورت اینه که او سی ار نیس . منم اونو(اینک دوم ) معرفی کردم چون اونجا می تونید برای ارتقای این او سی ار برای پشتیبانی زبان فارسی همکاری کنین . من شرمنده ام . قربونت برم داداشی .

Master_Pa80
29-04-2006, 22:47
سلام Master جان ،
اصلا بحث اين حرفها نيست دوست من ... شما خيلي آقا و گل هستيد و من كوچيك شما هم هستم ، من اصلا ناراحت نشدم و هيچ كدورتي هم پيش نيومده و هيچ وقت پيش نخواهد اومد :) ...
من آدم شوخ و ركي هستم و در تمام صحبتهام شوخي ميكنم با دوستانم ، اميدوارم شما از دستم ناراحت نشده باشيد ...
در مورد اون لينك هم كاملا حق با شماست ، و از اينكه باعث شديد من بتونم يك جمعي رو پيدا كنم كه ميشه توش كمي تخصصي تر درباره اين مسائل صحبت كرد بينهايت سپاسگذار و ممنون هستم :) ...
اميدوارم هميشه موفق و مويد باشيد دوست خوب من :cool: ...

Master
30-04-2006, 11:37
منم همینطور Master_pa80 عزیز . من نارا حت نشدم . منم خوشحالم .که تو ه خوشحالی که خوشحال شدی من خوشحالم و خوشحالت کردم با کار خوشحال کننده ام :blink: خو شحالیت منو خوشحالید :blink: :cool: :laughing: :laughing: (ما کو چکتیم . دوست دارم این هوا :blink: :happy: )