PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ری استارت نشدن 7

younesramzi
28-07-2010, 23:29
با سلام

گاهی اوقات هنگام ری استارت و یا خاموش کردن 7 صفحه مانیتور در گزینه loging off قفل کرده و سیستم به هیچ عنوان خاموش و یا ری استارت نمیشود

مشکلش را میدانم برای چیست ولی راه حل را نمیدانم

مشکلش به اینصورت است که در task manager یک پروسس به نام explorer.exe باید باشد که از طریق End process هم میتوان انرا بست ولی گاهی اوقات دو پروسس به نام explorer.exe به وجود می آید که یکی از انها به راحتی بسته میشود ولی دیگری به هیچ عنوان بسته نخواهد شد با تمام تسک منیجر ها هم امتحان کرده ام هیچکدام نتوانسته اند این پروسس را ببندند و ویندوز در هنگام خاموش شدن یا ریبوت شدن نمیتواند این پروسس را ببندد در نتیجه در این صفجه گیر میکند و سیستم ری استارت یا لوگ آف نمیشود

این explorer.exe دومی که گاهی اوقات به وچود می اید چیست ؟

ma_softnet
29-07-2010, 12:32
1- یک آنتی ویروس آپدیت نصب کنید و آپدیت کنید و کل سیستم را اسکن کنید.
2- تعویض ویندوز (از ویندوز های دستکاری شده که در بازار وجود دارد استفاده نکنید سعی کنید یک نسخه اورجینال از اینترنت دانلود کنید)

younesramzi
29-07-2010, 14:01
1- یک آنتی ویروس آپدیت نصب کنید و آپدیت کنید و کل سیستم را اسکن کنید.
2- تعویض ویندوز (از ویندوز های دستکاری شده که در بازار وجود دارد استفاده نکنید سعی کنید یک نسخه اورجینال از اینترنت دانلود کنید)

نه دوست عزیز مشکل از ویروس و یا ویندوز نیست به گمانم باگی داخل خود ویندوز باشد

Dew Drop
29-07-2010, 15:30
سلام
من فکر میکنم explorer دوم ویروس باشه.یکبار هم این راه رو برای بستن explorer امتحان کنید.استارت رو باز کنید بعد دکمه های shift,ctrl رو باهم فشار بدید و رو shutdown کلیک راست کنید و exit explorer رو بزنید.

younesramzi
29-07-2010, 15:48
بعید میدانم که ویروس باشد چون اگر ویرس باشد باید در تمامی زمانها اجرا باشد نه انکه فقط گاهی اوقات فعال باشد
ضمنا همانطور که گفتم گاهی اوقات این مشکل پیدا میشود

این روش را هم انجام میدهم ولی فکر کنم همان اکسپلورر اولی بسته شود یعنی همان اصل کاری

طبیعتا اولویت بستن پروسس ها مربوط به تسک منیجر است ولی تسک به هیچ عنوان قادر به بستن این پروسه نیست حتی هیچ پیغام خطایی نمیدهد

برای ویروس بودن انهم من دائم در حال چک کردن هستم ولی نتیجه ای نگرفتم