PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب اتصال به اینترنت (ADSL)

mafia320
28-07-2010, 21:54
با درووود

مشکلی واسم پیش اومده بود که نفهمیدم کجا میتونم جوابش را پیدا کنم...

من دوتا PC دارم که یکیش لپ تاپ هست...
بعضی مواقع مودم Huaweii اینترنت adsl م را که از کارت شبکه استفاده میکنه را به لپ تاپ وصل
میکردم و کانکت میشدم و مشکلی هم نداشت.
تا اینکه چندروز پیش وقتی اومدم این کارو کنم دیدم error 691 مربوط به اشتباه بودم user و pass اینترنتم را میده و کانکت نمیشه، اول فکر کردم مشکل از ADSL هست ولی وقتی به PC دیگه که desktop هست وصل کردم مودم را دیدم راحت با همون user و pass کانکت میشه...

هرکاری هم کردم درست نشد...واقعاً واسم عجیبه که چرا اینجوری شد...کسی هم به laptop دست نزنده که بگم مشکلی پیش آورده باشه...

اگه کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه واقعاً ممنون میشم چون به Wireless روی laptop شدیداً احتیاج دارم...

ممنون...

babi_rich
28-07-2010, 22:25
اگه رو مودم رمزنگاری کردی چه wep چه WPA یه بار رمز رو عوض کن و اسم وایرلس رو هم عوض کن، قبل از این کارا از رو لپ تاپ
اطلاعات قدیمیه مودم رو پاک کن، یعنی تو رفرش جدیدی که انجام میدی قدیمی رو برات نیاره، بعد از همه اینکارا pc خونگیت رو از کانکت در بیار و فقط لپ تاپ رو وصل کن.
امیدوارم جواب بده

ahmad56
29-07-2010, 14:54
من یک سئوال دارم.مناز v+p+n استفاده میکنم.امروز وقتی میخواستم کانکت شم نتونستم چون ارور 691 میده.ضمنا یک پیغام خطا با مضمون there is an ip address conflict with another system on the network دارم. لطفا راهنمایی کنید .متشکرم

XSS
29-07-2010, 16:45
احتمالا شما از صبا نت استفاده میکنید
هر کارت شبکه یه آدرس داره به اسم MAC Address که یه آدرس در مبنای Hex هست. مثل آی پی که برای معرفی شما در یک شبکه استفاده میشه (در لایه کاربردی)، MAC Address هم یک آدرسه که در لایه فیزیکی اینترنت برای برقراری ارتباط از اون استفاده میشه.
وقتی که دکمه کانکت رو میزنید، مک آدرس کارت شبکه شما هم باید ارسال بشه تا ارتباط در لایه فیزیکی برقرار بشه.
مشکل از ADSL یا مودمتون نیست، مشکل سیاست شرکت ISP شماست، شرکت صبانت یا هر شرکتی که دارید برای افزایش ایمنی کاربراش، فقط اجازه کانکت شدن به یک کامپیوتر رو میده که اون کامپیوتر، کامپیوتر Desktop شماست، چون مک آدرس کارت شبکه PC شما در سرورهای اون شرکت ثبت شده.
برای حل مشکل دو راه داری:

1- MAC Address کامپیوتر دسکتاپ خودت رو پیدا کنی و با استفاده از نرم افزار MAC SHIFT ؛ مک آدرس کارت شبکه لپ تاپت رو تغییر بدی به مک آدرس PC خودت. ( اینکار روی بعضی کارت های شبکه انجام نمیشه و فقط باعث میشه کارت شبکه غیر فعال بشه و باید ریست کنی تا درست شه) *اگر خواستی اینکارو انجام بدی حتما به Restore Point درست کن تا اگر خراب کاری شد مجبور نباشی ویندوزت رو عوض کنی.

2- زنگ بزنی به پشتیبانی و مشکلت رو بهشون بگی تا MAC Address لپ تاپت رو ثبت کنن تا بتونی با لپ تاپت هم وارد کامپیوتر بشی.

برای پیدا کردن MAC Address کارت شبکه PC خودت هم باید وارد CMD بشی و از دستور زیر استفاده کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته بزرگی و کوچیکی حروف مهم نیست، توی لیستی که بهت نشون میده اطلاعات ارتباطاتی کامپیوترت رو نشون میده. از توی عنوان لیست اسم کات شبکت رو پیدا کن، هر چی حلوی مقدار Physical Address نوشته بود MAC Address شماست.

lich-king
02-08-2010, 21:20
momkene javab bedid

joe_satriani
02-08-2010, 23:17
momkene javab bedid

با سلام
چي رو جواب بديم دوست عزيزم؟
پست هاي قبل رو مطالعه كرديد؟؟

موفق باشيد.