PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درایو C فرمت نمیشه و اطلاعاتم داره از دستم میره! کمک!

sherlock_Holmes
28-07-2010, 01:14
سلام..

دوستان همه اطلاعاتم داره از دستم میره.. خداییش اگر چیزی به ذهنتون میرسه دریغ نکنید..

سیستمم یه مدت بود هی وسط کار گیر میکرد و میگفت اطلاعات رو نمیتونه روی هارد ذخیره کنه و بعد فقط موس کار میکرد..

هرجوری خواستم فرمت کنم c رو نمیشد..
پارتیشن مجیک هم توی dos بجای همه درایوها یه نوار زرد نشون میداد که نوشته بود ارور 106...

توی همین p30 سرچ کردم فهمیدم MBR مشکل داره.. partion table doctor رو از Hiren boot cd اجرا کردم و rebuild MBR کردم فایده نداشت.. rebuild partion table هم کردم که یه درایو دیگه یهو پیدا شد اون وسط!

حالا پارتیشن مجیک دیگه زرد نشون نمیده همه چی رو و درایوها رو نشون میده! اما با کمال بدبختی و فلاکت دیدم درایو d کامل پاک شده! دارم دیوونه میشم! یه عمر اینها رو جمع کرده بودم! اونم دقیق همون درایو!

گفتم ویندوزو نصب میکنم و ریکاوریش میکنم اما با صد درجه فلاکت بیشتر دیدم کماکان نمیتونه c رو فرمت کنه که ویندوز نصب کنم..

خداییش اگر از این تاپیک رد میشید بیجواب نذارینش.. فحش هم میخوای بدی به پارتیشن مجیک و تیبل دکتر بده ! اما بی جواب نذارین.. ممنون میشم..

نمیدونم با فرمت C و از دست رفتن اطلاعات D چه کار کنم..

مغزم درد گرفته.

jack426
28-07-2010, 01:57
سلام..

دوستان همه اطلاعاتم داره از دستم میره.. خداییش اگر چیزی به ذهنتون میرسه دریغ نکنید..

سیستمم یه مدت بود هی وسط کار گیر میکرد و میگفت اطلاعات رو نمیتونه روی هارد ذخیره کنه و بعد فقط موس کار میکرد..

هرجوری خواستم فرمت کنم c رو نمیشد..
پارتیشن مجیک هم توی dos بجای همه درایوها یه نوار زرد نشون میداد که نوشته بود ارور 106...

توی همین p30 سرچ کردم فهمیدم MBR مشکل داره.. partion table doctor رو از Hiren boot cd اجرا کردم و rebuild MBR کردم فایده نداشت.. rebuild partion table هم کردم که یه درایو دیگه یهو پیدا شد اون وسط!

حالا پارتیشن مجیک دیگه زرد نشون نمیده همه چی رو و درایوها رو نشون میده! اما با کمال بدبختی و فلاکت دیدم درایو d کامل پاک شده! دارم دیوونه میشم! یه عمر اینها رو جمع کرده بودم! اونم دقیق همون درایو!

گفتم ویندوزو نصب میکنم و ریکاوریش میکنم اما با صد درجه فلاکت بیشتر دیدم کماکان نمیتونه c رو فرمت کنه که ویندوز نصب کنم..

خداییش اگر از این تاپیک رد میشید بیجواب نذارینش.. فحش هم میخوای بدی به پارتیشن مجیک و تیبل دکتر بده ! اما بی جواب نذارین.. ممنون میشم..

نمیدونم با فرمت C و از دست رفتن اطلاعات D چه کار کنم..

مغزم درد گرفته.
به جای استفاده از این نرم افزارها بهتر بود ریکاوری کنسول رو نصب میکردی و از اون طریق mbr رو تعمیر میکردی
درایو d که پاک شد جلوی فرمتش raw زده یا ...
اگه raw زده دست به درایو d نزن

sherlock_Holmes
28-07-2010, 13:16
من خیلی تعریف از این برنامه partion table doctorشنیدم آخه...

تو چه برنامه ای ببینم جلوش نوشیه raw؟

ببین درایو d من رو دو تکه کرد و من دوباره وصلشون کردم بهم! بعد دیدم فرمت شده!!!:41:

ویندوز چجوری نصب کنم؟
درایو d قابل بازگشت هست تو این شرایط؟

=====

ببین الان توی پارتیشن مجیک درایو d رو اسکن کردم.. مینویسه bad file record signiture... حجمش هم 102 گیگ نشون میده و فضای استفاده شده رو هم 102 گیگ!! ممکنه اطلاعات سر جاش باشه هنوز؟

sherlock_Holmes
28-07-2010, 13:44
آقا یکی بگه من چجوری ریکاوری کنم؟ دارم دیوونه میشم..!

sherlock_Holmes
28-07-2010, 15:26
الان با یه ویندوز live و برنامه getdataback تونستم یه چیزایی پیدا کنم! امیدوام فقط سالم باشن..! بدبختی اینه که هنوز نمیتونم ویندوز نصب کنم! و درست حسابی ریکاوری کنم..

درایو c رو با پارتیشن مجیک و acronis میتونم فرمت کنم اما موقع نصب ویندوز باز گیر میده که یا نمیتونه quick formatکنه یا اگر بگم leave no change بذار یکم میره تو نصب ویندوز اما گیر میکنه!

آیا کسی هست که مرا یاری کند؟

sherlock_Holmes
28-07-2010, 16:33
آقا a فایلها رو برگردوند back datGet اما همشون مشکل دارن! یه آهنگ رو پخش میکنم فیلم نشون میده! فیلم ش رو پخش میکنم آهنگ یکی دیگست! انگار همه اسمها با محتوی جابجا شده! :41::41:

چرا؟

sherlock_Holmes
28-07-2010, 23:13
agha too barnameye POWER DATA RECOVERY didam jeloye drive neveshte RAW .... che konam?

farsi nadaram bebakhshid...

C0OPeR
28-07-2010, 23:20
اول اینکه هیچ درایوی رو فرمت نکن و روی یه درایو دیگه به جز C یه ویندوز موقت نصب کن بعد با یه نرم افزار درست حسابی فقط یه بار ریکاوری کن تا اطلاعاتت برگرده بعد که از اطلاعاتت یه بک آپ گرفتی میتونی دوباره پارتیشن بندی کنی تا مشکلات قبل رو نداشته باشی

sherlock_Holmes
29-07-2010, 00:01
barname haye recovery ham dorost nemishnase in drive ro! windows ke dige hatman nemishnase..!

ye format bokonam badesh recovery konam khoobe?

enriquefk2
29-07-2010, 08:36
barname haye recovery ham dorost nemishnase in drive ro! windows ke dige hatman nemishnase..!

ye format bokonam badesh recovery konam khoobe?
اگه توی درایو D اطلاعات جدید نریختی بر میگرده با این 2 تا
Active@ Partition Recovery
Easeus Data Recovery

واسه فرمت درایو C هم ازین برنامه استفاده کن که سادست کار باهاش
EASEUS Partition Manager

madwillow
29-07-2010, 14:55
با ریکاوری امکان بازگشت اطلاعات شاید باشه ... !!! اما اگر خیلی اطلاعات واستون مهم هست تعمیرات تخصصی ببرین یه سری کارهای سخت افزاری هم هست که امکان بازگشت اطلاعات رو می ده.

jack426
29-07-2010, 15:33
حالتو درک می کنم ولی زیاد عجله نکن تو فرمت کردن درایو d
اگه روی درایو d راست کلیک کنی و Properties رو انتخاب کنی جلوی File system نوشته RAW
اگه این طوری باشه میشه بدوناینک درایوتو فرمت کنی فایلهاتو برگردونی
اول با این برنامه Active@ File Recovery سعی کن درایوت رو QuickScan کنی و ببینی قابل ریکاوری هست و بعد اگه ارور داد برو SuperScan رو انجام بده و اگه باز هم مشکل داشتی برو گزینه Search رو
انتخاب کن و و توی File type پسوندی که میخوای ریکاوری کنی رو انتخاب کن و بعد هم اگه باز نشد برو سراغ برنامه دیگه ای مثل Recovery My Files و ...
تو تاپیکهای سایت p30 بگردی پیدا میکنی
یه چیزی یادم رفت بگم که System Restore ویندوزت رو off کن وبعد کارهای که گفتم رو انجام بده
با اون برنامه اولی بیشتر فایلها رو میتونی برگردونی

sherlock_Holmes
29-07-2010, 16:15
doostan in barnameha vesion haee ke azash tooye Hiren boot cd hast ham mitooni kari bokone? chon man alan windows nadaram!