PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرفتگی عضلات

nafe-bandar
26-07-2010, 15:20
با سلام
به قول خودم بسکتبالیستم و تمرینات مداوم هم دارم (هر روز تقریبا!) + تمرین توی دریا و ساحل با تیم و مربی
یه دوره 2 ساله رفتم بعد ولش کردم حدود 2-3 سال الان دوباره حدود 8 ماهه دارم میرم
روزهای اول به دلیل فشار ناگهانی تا 2 هفته ساق پام و ناحیه ی ران هام درد میکرد ولی بعدش خوب شد
اما دوباره بعد یه مدت شروع شد...
موقعه ی تمرین پام میگیره بعضی وقتا ساقش بعضی وقتا ران هاش!
مشکلی هم توی گرم کردن قبل تمرین نداشتم یعنی همیشه کامل گرم می کنم اما آخرای گرم کردن (از 15 دقیقه تقریبا 7-8 دقیقه آخریش...) درد می کنه
طوریه که اگه 5 دقیقه استراحت کنم مثلا خوب میشه
ولی 2-3 بار رو پاهام استارت بزنم یا بپرم دوباره همون میشه...

16 سال حدودا
171 قد تقریبا
74 وزن!

nafe-bandar
26-07-2010, 23:18
کسی راه حل یا دلیلی نداره براش ؟

nafe-bandar
28-07-2010, 13:17
انتظار...................................... ..

saba_moha
28-07-2010, 17:06
سلام

دردتون فقط با ورزش شدید وحرکات اختصاصی روی ماهیچه های پا شروع میشه و یا بعد یه مدت پیاده روی هم درد دارید؟ با هر بار اغاز درد چه قدر طول میکشه؟یه بار گفتید 2 هفته طول کشیده...الان بلافاصله با قطع تمرینتون دردش فروکش میکنه؟کدوم نواحی ساق و رانتون درد میگیره؟منظورم قدام یا خلف ؟و بیشتر درگیری ساق دارید؟

kiuq
28-07-2010, 19:00
منم اینطوریم...
دیگه همینه دیگه ورزش کارا اینطورین..
منتها شما تا جایی که میتونی رو آسفالت بازی نکن حتی کفشی که باهاش راه میری هم (رو آسفالت ) خیلی مهمه!

nafe-bandar
28-07-2010, 20:44
دردتون فقط با ورزش شدید وحرکات اختصاصی روی ماهیچه های پا شروع میشه و یا بعد یه مدت پیاده روی هم درد دارید؟ نه فقط موقع ورزش سنگین

با هر بار اغاز درد چه قدر طول میکشه؟یه بار گفتید 2 هفته طول کشیده...الان بلافاصله با قطع تمرینتون دردش فروکش میکنه؟حدود یه ربع دویدن تقریبا سریع
آره اون 2هفته به دلیل آماده نبودن بود که تقریبا 2 هفته به دلیل تمرین سنگین همش پام درد می کرد
آره بعد تمرین دردش می خوابه

کدوم نواحی ساق و رانتون درد میگیره؟منظورم قدام یا خلف ؟و بیشتر درگیری ساق دارید؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همین قسمت سیاه رنگ

بیشتر زیر زانو به پایین درد میگیره...

منتها شما تا جایی که میتونی رو آسفالت بازی نکن حتی کفشی که باهاش راه میری هم (رو آسفالت ) خیلی مهمه!

اصلا من همیشه تو سالن بازی می کنم
کفش هم کاملا استاندارد و مخصوص بسکتباله!

saba_moha
29-07-2010, 12:36
این طور که پیداست درد و گرفتگی عضله شما ،علتی به غیر از علت های معمول گرفتگی عضله بعد از ورزش داره،چون این گرفتگی ها توی افراد تازه کار بیشتر رخ میده و بعد یه مدت کوتاه هم بدن خودشو وفق میده و این درد ها برطرف میشه...

ولی در مورد شما 8 ماه هست که این داستان ادامه داره ....ممکنه که تخلیه وریدی و لنفاتیکی عضله پاهاتون مشکل داشته باشه(با ورزش اسید لاکتیک تولیدی نمیتونه از عضلتون خارج بشه و ایجاد درد میکنه)،یا کمبود انزیمی و یا یکسری بیماریهای متابولیکی عضله و...ولی چون گرفتگی عضلات را هم دارید میتونه ناشی از کمبود یکسری الکترولیت های بدن مثل پتاسیم ،منیزیوم،کلسیم و...باشه .اگه این حالت ازارتون میده و شما رو از تمریناتتون عقب میاندازه ،بهتره که به یه متخصص رو ماتولوژی مراجعه کنید،تا با بررسی بهتر درمان بشید.

اینا از مواردی هست که با معاینه مستقیم توسط پزشک و گرفتن شرح حال کامل ،میتونه تشخیص داده بشه:20:

nafe-bandar
29-07-2010, 12:43
ولی در مورد شما 8 ماه هست که این داستان ادامه داره ....ممکنه که تخلیه وریدی و لنفاتیکی عضله پاهاتون مشکل داشته باشه(با ورزش اسید لاکتیک تولیدی نمیتونه از عضلتون خارج بشه و ایجاد درد میکنه)،یا کمبود انزیمی و یا یکسری بیماریهای متابولیکی عضله و...ولی چون گرفتگی عضلات را هم دارید میتونه ناشی از کمبود یکسری الکترولیت های بدن مثل پتاسیم ،منیزیوم،کلسیم و...باشه .اگه این حالت ازارتون میده و شما رو از تمریناتتون عقب میاندازه ،بهتره که به یه متخصص رو ماتولوژی مراجعه کنید،تا با بررسی بهتر درمان بشید.

ممنون از توضیحات
ولی گفتین پیش چه دکتری برم؟
انگار باید پیش دکتر ارتوپد رفت؟!
متالوژی که ....

:40:

saba_moha
29-07-2010, 12:56
نه عزیز گفتم متخصص روماتولوژی (romatologist.)فرق داره با ارتوپد،ارتوپد مربوط میشه به جراحی مفاصل و شکستگی ها ولی روماتولوژی مربوط هست به بیماریهای مفاصل و عضله مثل روماتیسم و....

nafe-bandar
29-07-2010, 13:51
نه عزیز گفتم متخصص روماتولوژی (romatologist.)فرق داره با ارتوپد،ارتوپد مربوط میشه به جراحی مفاصل و شکستگی ها ولی روماتولوژی مربوط هست به بیماریهای مفاصل و عضله مثل روماتیسم و....

آها!
حتما نتیجه رو اعلام می کنم....
با تشکر
موفق باشید :40: