PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی تخصصی بازی عملیات انهدام

AMIR REZAs
26-07-2010, 11:18
سلام
عملیّات انهدام، روایتی است نو از عملیّاتی بزرگ و شگرف در لابه‌لای ورق‌های تاریخ پرافتخار هشت سال دفاع مقدّس که در آن به مردمانی مهربان پرداخته می‌شود که کشورشان تحت تجاوز جنایتکار ظالمی به نام صدّام قرار می‌گیرد.
عملیّات انهدام یادآور ایّامی است که لحظه به لحظه آن را غیورمردان عشق و آزادمردان جهان به بزرگی یاد می‌کنند و از مردمی می‌گویند که برای دفاع از اسلام، تشیّع، و کشورشان ایران بپاخاستند و به دفاع از مرزهای پرگهر خود جان بر کف شدند و به سوی جبهه‌های جنگ شتافتند.
عملیّات انهدام بازگوکننده تاکتیک‌های نظامی دلاورمردانی است که در عین سادگی و تواضع، از نظر نظامی در درجاتی بس بالا به سر می‌بردند و چنان جهان را در کار خویش متحیّر می‌ساختند که هنوز هم کارهای آن‌ها در مهم‌ترین دانشگاه‌های نظامی جهان مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عملیّات انهدام یک بازی رایانه‌ای سه‌بُعدی تک‌نفره است که عملیّات غرورآفرین والفجر 8 را شبیه‌سازی کرده و شما را با حال و هوای آن دوران آشنا می‌سازد، به گونه‌ای که شما در نقش رزمنده‌ای دلاور به نام «کمیل» می‌باشید که قرار است به عنوان یکی از هزاران رزمنده شرکت‌کننده در عملیّات به انجام فعّالیّت‌های مختلف نظامی بپردازد تا بتواند یک پیروزی بزرگ را نصیب کشورش کند.
این بازی دارای 5 مرحله است که از ابتدایی‌ترین مرحله عملیّات که همان شناسایی منطقه و استقرار نیروهاست آغاز می‌شود و در شب حماسه از رودخانه وحشی اروند می‌گذرد و خود را به ساحل عراق می‌رساند. این‌جاست که نبردها آغاز می‌شود و ...
این بازی توسّط گروه نرم‌افزاری بنیسی با حمایت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدّس استان قم در طول 18 ماه تهیّه و تولید شده است و در طی این زمان، کارشناسی‌های فراوان بر روی آن انجام شده و بازی از دیدگاه‌های مختلف تحقیقاتی، فیلم‌نامه‌نویسی، نظامی، گرافیکی، هوش مصنوعی، صوتی، و ... مورد بررسی‌های بسیار قرار گرفته است.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی عبارتند از:
◊ محیط کاربری آسان و زیبا؛
◊ مرحله‌های متنوّع، همچون نخلستان، رودخانه، کانال‌ها، شهر، صحرا، و مجتمع‌های سربسته؛
◊ گرافیک زيبا؛
◊ هوش مصنوعی قوی؛
◊ صداگذاری تخصّصی؛
◊ تمام فارسی؛
◊ مطابق با فرهنگ اسلام و ایران؛
◊ تحت بررسی‌های کارشناسی فراوان؛
◊ ذخیره‌شدن نقطه‌ای مرحله‌ها بر اساس عملکرد کاربر؛
◊ متن‌های تاریخچه‌ای زیبا؛
◊ دوطرفه‌بودن بازی (بازیکن با فرمانده هدایت‌کننده او)؛
◊ هماهنگ با بازی‌های روز دنیا؛
◊ قابلیّت تغییر در تنظیمات بازی؛
◊ به‌کارگیری عناصر محیطی و طبیعی؛
◊ استفاده از جلوه‌های گرافیکی؛
◊ هماهنگ با زمان و حالات هشت سال دفاع مقدّس؛
◊ آموزش مباحث نظامی در حین بازی به کاربر؛
◊ شبیه‌سازی دقیق نبرد فاو؛
◊ نوآوری در بخش‌های مختلف مثل نقشه‌ها، روش یافتن مقصدها، و نمایش‌گر وضعیّت کاربر؛
◊ فیلم پایانی.

سایر تصاویر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قیمت 2000تومان :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نظر خودم نسبت به بازی :
گرافیک 6از20
گیم پلی12از20
امکانات 15از20
موتور بازی پرشیا ساخت خود شرکت.

parvizamd
26-07-2010, 14:01
بهتر بود به گرافیک بازی بیشتر می رسیدند

saeed_cpu_full
26-07-2010, 14:36
موتور بازی پرشیا ساخت خود شرکت.
انجين ساختن مگه به همين راحتي هاست !!!!
يادمه مدال سربي كه يه مد براي فاركراي 1 بود رو ميگفتن با انجين جام جهان نما ساخته ي خود شركت سازنده ساخته شده !!‌ (‌در صورتي كه با SandBox Editor ساخته شده بود !‌)

تيم حرفه اي گرشاسپ بعد 1 سال و خورده اي يه اديتور تونستن بسازن ! بعدش اينا چجوري انجين ساختن ؟!
بعدش ميگن گيمر هاي ما به بازي هاي ايراني علاقه نشون نميدن ... با اين وضع دروغ گويي بايد هم علاقه نشون ندن !

parvizamd
26-07-2010, 15:06
سعید جان یادمه وقتی داشتم مدال سربی بازی می کردم همش یاد یک بازی می افتادم اسمش تو ذهمنم نبود یک دفعه تو loading بازی بازی رو با task manger خواستم بندم زده FAR CRY یک فحش اساسی به سازنده شون دادم :27:راستش گفتم با انجین خودشون ساختن شک برانگیز هست بعد این بازی گرافیک اش واقعا ضعیفه حالا بازی خودم نمی گم خیلی خوبه ولی اینها تیم اند یک خورده بیشتر می رسدند بهتر بود من که بعید می دونم موتورشون خودشو نوشتم باشند

AMIR REZAs
26-07-2010, 15:11
من نمی دونم یه کم تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم شما هم تحقیق کن ببین قضیه چیه..........

Prince_ of _Persia
27-07-2010, 10:48
باز یک انجین دستکاری کردن گفتن انجین ساختیم. بعضی شرکت ها دست از این کارشون برنمی دارند. آبروی برای بازی سازی نمی ذارند . بعد هم این گرافیک در این زمان برای بازی ایرانی قابل قبول نیست اونهم با وجود بازیهایی مثل گرشاسب ، میرمهنا و بازیهای جدیدی که تو udk و یونتی ساخته شده و من دیدم که گرافیک فوق العاده داشته.

این بازی هم با گیم استادیو ساخته شده کاملا از رابط کاربری و نوع نورپردازیش معلومه . از طلبه های قم دیگه بیشتر از این انتظار داشتید؟ زمانه بدی شد یک زمان که به بازی سازی بودجه نمی دادن . حالا که اوضاع بهتر شده همه شرکت ها زدن تو کار بازی سازی.

RatAtouille
27-07-2010, 17:32
گرافيك ----- و -----و ----و -----و ------------__-----___----___--- دارد و آبروي ايرانيارو برد با اين گرافيكش .

alisahaf70
28-07-2010, 08:45
خیلی ضعیفه دیگه حداقل مجبور نبودن که برای ساخت یک اتاق کلا یک تکسچر استفاده کنن کاملا واضحه که کار کاملا الکی بوده و اصلا نمی خواستن روش وقت بذارن

iload
28-07-2010, 09:23
سلام

یکی از بچه های دانشگاه ما تو ساخت این بازی بود که وقتی دید بازی خوبی در نمیاد به من گفت من از شرکت اومدم بیرون ! بهش گفتم چرا ؟ بهم گفت کانتر بازی کردی ؟ گفتم آره . گفت یه چند درجه برو پایین میشه بازی که ساختن . از هرجا بگی یه چیزی کش رفتن بعد ... . گفت زشته اگه بعدا بگم تو گروه ساخت این بازی بودم .؟! آبروم میره .

NINJA0098
28-07-2010, 13:50
اینا تیمشون چند نفره بود؟
این بازی اینتل و ای ام دی آقا پرویز که بهتر از اینه با اون که یه نفری ساخته تازه فکر کنم اولین بازبشم بود.:13:
بد بختانه هرکی از راه میرسه میزنه تو کار ساخت بازی و یه شرکت میزنه.اینجوری پول واسه اونایی که واقعا دارن رو بازیاشون وقت میزارن نمیمونه اونا هم مجبور میشن یه بازی چرت بسازن. حیف....:37:

RatAtouille
29-07-2010, 13:52
فکر کنم با FPSC ساخته باشن چون با این وضع گرافیک (پایین تر از IGI) بعید میدونم که روی هوش مصنوعیش هم کار کرده باشن همون کمتر از IGI هست پس مدل هاشم باید آماده باشن و با برنامه خاصی درست نکرده باشن !!! پس چیش رو خودش ساخته ؟راستی برای ساخت این بازی چقدر پول گرفتن ؟

parvizamd
29-07-2010, 14:44
بابا اون بازی با گیم میکر ساخته شده بود همه میدون چه انجین ضعیفی تو سه بعدی هست هرچند به خاطر همین بازی به هم فحش دادن بهم گفتن آمریکا بفهمه پوست سرم میکنه توش کاه می کنه!!!

---------- Post added at 04:43 PM ---------- Previous post was at 04:41 PM ----------

راستی دوستان فکر کنم می گن موتورشون خودشون ساختان به خاطر اینکه نگن رفتید موتور کرکی WAREZ KIIDDE!!!(بچه نامشروع)استفاده کردید

---------- Post added at 04:44 PM ---------- Previous post was at 04:43 PM ----------

راستی دوستان فکر کنم می گن موتورشون خودشون ساختان به خاطر اینکه نگن رفتید موتور کرکی WAREZ KIIDDE!!!(بچه نامشروع)استفاده کردید

Prince_ of _Persia
29-07-2010, 17:01
خوب وقتی بازیت تجاری شد که دیگه استفاده از کرک لازم نیست می تونی بری لایسنس انجین رو بخری یا اینکه بازی رو با امکانات ورژن رایگان انجین بیرون بدی گیم میکر گیم استادیو یونیتی همگی ورژن رایگان هم دارند. من خودم بازی قهرمان رو که تکمیل کردم حتما لایسنس یونیتی 3 رو می خرم.

در ضمن این مدلهای که می بینم خیلی ضعیفه فکر نکنم مدل اماده باشه همشون مکعب مربعند که روشون تکسچر انداختند.

ehsan_wwe
29-07-2010, 17:36
اين بازي تو قرفه كناري ما بود
سازندش يه اخونده از حوزه علميه (‌اسمشو يادم نيست اما خدايي اخوند خوش تيپي بود )
انجينش يه انجين امريكايي بود 30 دلار خريده بودش
بازيش پر از ايراده شما تفنگو كه به سمت زمين بگيري نوك توفنگ ميره تو زمين
و .......

keb
31-07-2010, 10:13
از همین چند تا شات معلومه که یه کلاش میده بهت باید بری کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی دوباره کلی راه بری یه نفر رو بکشی...

از قیافه اش معلومه چه قدر بازی چرتیه. از همین بازی هاست که سپاه یه میلیارد میده طرف براش بازی دفاع مقدس بسازه:2:

alisahaf70
04-08-2010, 11:00
یه نکته ای تو ویژگیها خیلی چیزا نوشته از جمله هماهنگ بودن با بازی های روز دنیا؟!؟!؟!؟!!
با کدومش؟ !!

parvizamd
04-08-2010, 13:02
مردشور این بازی نسخه 2 شو ببره (عملیات انهدام : عقرب سیاه ) رفتن برای far cry مود ساختند واقعا که !!! بعد بازی اصلا بالا نمی یاد مگر با نذر نیاز ؟؟؟!!!! این کار ها آبروریزی هست!

keb
05-08-2010, 10:33
دیگه هیچی نگیم بهتره. درباره اش حرف زدن کفاره داره.:31:

Prince_ of _Persia
23-08-2010, 07:29
یک سری اطلاعات جدید بدست آوردم بازی نسخه اول توسط 4 میلیون خریداری شده . تعداد فروشش هم افتضاح بود 2000 نسخه.
ولی موسسه حفظ و نشر آثار قم بهشون 80 میلیون داده . :18:
این وسط داره آبرو بازی سازی می ره الان تو شرکت های پخش کسی حاظر نیست بازی ایرانی بخره اگه بخواد بخره با قیمت های مزخرف مثل بالا. تا ما بازی هامون به بازار برسه دیگه کار این بازار تمومه. اینهمه سال زحمت هم کشک.

m64m64
23-08-2010, 07:41
80 میلیون پول چیه این بازیه مزخرف رو دادن به اینا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18:

AMIR REZAs
23-08-2010, 09:37
مگه اینا که این رو ساختن کلا چند نفر بودن؟؟
آخه بازی نسازن چیزیشون میشه.............:41:

keb
23-08-2010, 09:46
این که چیزی نیست. واسه بازی انرژی اتمی سپاه 600 میلیون داده بسازنده ها.

این آخونده هم که این بازی رو ساخته تو دانشگاه آزاد ساوه ست. تربیت بدنی و نرم افزار و سخت افزار و برنامه نویسی پیشرفته و کلا همه ی درس های رشته ی کامپیوتر رو درس میده. نماز جماعت ها هم میشه امام جمعه. ببینید چقدر پرکاره:31:

Prince_ of _Persia
23-08-2010, 12:44
مگه اینا که این رو ساختن کلا چند نفر بودن؟؟
آخه بازی نسازن چیزیشون میشه........
2 نفر
آره اگه نسازن از جیبشون رفته.

keb
23-08-2010, 12:58
زندگی خرج داره دیگه.:13:

Arrowtic
23-08-2010, 13:51
این بازی فقط آبروی بازی سازی ایرانو برد!
گرافیک صفر
داستان صفر
گیم پلی صفر
کلا صفر!:31:

---------- Post added at 01:51 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

والله بازی افسانه ی جنگاور خودم که مدتیه شروع کردم به ساختش با یونیتی از این بهتره!:31:

rasoolyas
23-08-2010, 14:30
پس از يك سال

سلام به همه ي بچه ها.

بازيش به نظر من ----- است.

گرافيك 1
داستان 0.5
گيم پلي با ارفاق 0

keb
24-08-2010, 11:14
گرافیک 0/25

داستان 10000-

گیم پلی رادیکال 2

مجموع امتیازها:

فحش خو... و ما...

kian-sh
29-08-2010, 21:31
خیلی بازی افتضاحیه.:2:
اصلا به نظر من توی ایران بازی ساختن بی معنیه میگی چرا؟چون بازی سازی و برنامه نویسی به درد کشورهایی میخوره که قانون کپی رایت توی اون کشور رعایت بشه نه مثل ایران که بازی 80 هزار تومانی رو آدم میخره2 هزار تومان.هر شرکتی هم بخواد توی ایران در زمینه بازی سازی فعالیت کنه با کله میخوره زمین.:41:

Arrowtic
29-08-2010, 22:16
در يه مورد مخالفم:
حق كپي رايتو خدايي ايرانيا در حد بازي هاي ايراني رعايت ميكنن.
_____
تو دلم موند يه بازي seksual ايراني ببينم!!!(:31:)آخه هر وقت چنين بازي بياد و به صورت قانوني به فروش بره زمانيه كه آزادي تو ايرانه!(تا وقتي وضع حكومت اينه تو خواب آزاديه خودمونو ببينيم چه برسه با بازي سازي!)

soha is the beSt
29-08-2010, 22:41
تو ایران همش به فکر مف خورین و فقتو فقتو فقتو فقت پول میخوان از رو عشق بازی نمیسازن:13::41:
بعد هم یه شرکت نمیاد از گوشه و کنار ایران (همین پی30)چهار تا بازیساز مدلر برنامه نویس ووو.......جمع کنه:41:
اخه این چیه؟گرافیک که در حده ماریو هم نیست گیم پلی هم معلومه چه گندی زدن :2:

Arrowtic
29-08-2010, 22:53
سهاجان ديگه به ماريو توهين نكني ها!:31:

parvizamd
30-08-2010, 14:40
دوستان گناه دارن اینقدر بدشون نگید ولی بازم علمیات انهدام که خوبه ولی 2 ش که به نام عقرب سیاه واقعا زشته بود کارشون (یک مد از FAR CRY 1 ) واقعا که

Prince_ of _Persia
31-08-2010, 07:11
دوستان گناه دارن اینقدر بدشون نگید ولی بازم علمیات انهدام که خوبه ولی 2 ش که به نام عقرب سیاه واقعا زشته بود کارشون (یک مد از FAR CRY 1 ) واقعا که

کیا این بازی رو واقعا بازی کردن ؟ بزار تا اینطوری لا اقل جلوی اینطوری کار کردشون رو بگیریم بلکه سعی کنن بازی خوب بسازن.
بازی همش مدل آماده بود غیر از مدلهایی که باکس کامل بود و روش تکسچر انداخته بودند . سنگر رو یک باکس ساخته بودند روش تکسچر گونی انداخته بودند.:41:

کد نویسی و ایناش هم من فکر می کنم آماده بود. هوش مصنوعی از جاش تکون نمی خوره فقط شلیک می کنه . تفنگ هم کاملا تو در دیوار و حتی زمین می ره.

لول دیزاین هم که افتضاح کامل . چهار تا نخل اینطرف و چهار تا اونطرف جاده چیدن دور محیط هم برای اینکه محدود کنن پلن سبزه چیدن . کلا تو این بازی هیچ کاری نکردن فقط همه چیز رو سر هم کردن اسمش رو گذاشتن بازی. کسی که بازی تجاری می سازه باید از مدل ساز استفاده کنه تا به شعور بازیکن با چهارتا مدل آماده و باکس توهین نکنه . اینهمه مدل ساز داریم.

خوبیش اینه که بنیاد از این جور بازیها حمایت نمی کنه. فقط چهار تا شرکت دولتی می خوان بازی ارزشی بسازن کار رو می دن دست نا بلد.