PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در صدای اسپیکر

kingmostafa
25-07-2010, 23:26
سلام.
من تازیگیا یک اسپیکر microlab fc861 خریدم که 5.1 هست.اما حالا یک مشکلی دارم:
صدای اسپیکر center ایده آل هست ،صدای اسپیکر های Front کمی کم هست و صدای اسپیکر های rear خیلی خیلی کم هست.(صدا دارن ولی صداشون در حدیه که وقتی اسپیکر رو بذاری روی گوشت ،صداش رو از ته چاه میشنوی)
در ضمن خود اسپیکر ها هم سالم هست،چون وقتی جای فیش اسپیکر ها رو عوض میکنم،بازم اون اسپیکری که در تنظیمات کارت صدا rear هست،صداش کمه.
در ضمن کارت صدام هم آنبورد هست(میتونه مشکل از کارت صدا باشه؟؟؟)
با تنظیماتش هم خیلی ور رفتم ولی نشد:41:

AliSub
25-07-2010, 23:33
سلام.
صدای اسپیکر center ایده آل هست ،صدای اسپیکر های Front کمی کم هست و صدای اسپیکر های rear خیلی خیلی کم هست.(صدا دارن ولی صداشون در حدیه که وقتی اسپیکر رو بذاری روی گوشت ،صداش رو از ته چاه میشنوی)
در ضمن خود اسپیکر ها هم سالم هست،چون وقتی جای فیش اسپیکر ها رو عوض میکنم،بازم اون اسپیکری که در تنظیمات کارت صدا rear هست،صداش کمه.

این جور که معلومه باید ولوم فیش مربوط به بلند گوهای پشتی کم باشه!
ویندوز XP داری یا سون ؟ بگو تا راهنمایی ها انجام بشه!

kingmostafa
25-07-2010, 23:34
ویندوز xp .

AliSub
25-07-2010, 23:48
ویندوز xp .

خب
روی بلندگویی که کنار ساعت داره دابل کلیک کن. این پنجره باز میشه!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه دیدی ولوم های rear توش نیست برو به آپشن ==> پراپرتیس و گزینه rear رو تیک دار کن تا ولومش تو این پنجره بیاد.
اگه همه این کارا کردی و بازم جواب نداد دوباره بیا.

راستی یه چیز دیگه هم هست وقتی صدای دو کاناله پخش کنی باید ساب و دو اسپیکر جلو کار کنند. و برای کار کردن اون باید یه فیلم DVD پخش کنی.

بیا جواب بگو ♥

faal
25-07-2010, 23:49
سلام. نمیدونم اینا رو امتحان کردی یا نه اما به هر حال :
در کنترل پنل (ایکس پی) : sound and audio devices سربرگ Audio و قسمت sound playback کلیک بر Advanced و انتخاب نوع اسپیکر که 5.1 هست . پس از okها و خروج

اینبار از همون کنترل پنل Realtek HD Sound Efect Manager (چیپ آنبورد من اینه مال شما ممکنه متفاوت باشه) و در سربرگ Mixer میشه مقدار صداهای خروجی رو کم و زیاد کرد .

kingmostafa
26-07-2010, 00:00
خب
روی بلندگویی که کنار ساعت داره دابل کلیک کن. این پنجره باز میشه!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه دیدی ولوم های rear توش نیست برو به آپشن ==> پراپرتیس و گزینه rear رو تیک دار کن تا ولومش تو این پنجره بیاد.
اگه همه این کارا کردی و بازم جواب نداد دوباره بیا.

راستی یه چیز دیگه هم هست وقتی صدای دو کاناله پخش کنی باید ساب و دو اسپیکر جلو کار کنند. و برای کار کردن اون باید یه فیلم DVD پخش کنی.

بیا جواب بگو ♥

تنظیمات مرحله اول رو قبلا" انجام دادم.الان هم دوباره چک کردم.همش درسته.
در حالت دو کاناله هم دو تا اسپیکر جلو و ساب کار میکنند.

سلام. نمیدونم اینا رو امتحان کردی یا نه اما به هر حال :
در کنترل پنل (ایکس پی) : sound and audio devices سربرگ Audio و قسمت sound playback کلیک بر Advanced و انتخاب نوع اسپیکر که 5.1 هست . پس از okها و خروج

اینبار از همون کنترل پنل Realtek HD Sound Efect Manager (چیپ آنبورد من اینه مال شما ممکنه متفاوت باشه) و در سربرگ Mixer میشه مقدار صداهای خروجی رو کم و زیاد کرد .
آره همه این کارها رو کردم.فایده نداره.قسمت mixer هم ،همهش روی ماکزیموم هست.

AliSub
26-07-2010, 00:03
تنظیمات مرحله اول رو قبلا" انجام دادم.الان هم دوباره چک کردم.همش درسته.
در حالت دو کاناله هم دو تا اسپیکر جلو و ساب کار میکنند.

آره همه این کارها رو کردم.فایده نداره.قسمت mixer هم ،همهش روی ماکزیموم هست.

خب:
شما وقتی فیش اسپیکر ریر اسپیکر وصل میکنی به پشت کیس یه پنجره باز میشه برای انتخاب نوع فیش. درسته؟
از اون هم فیش ریر رو بزار front speaker تا صدا از بلندگوهای پشت هم در بیاد.

kingmostafa
26-07-2010, 00:14
این کار رو که میکنم اصلا" دیگه صدای عقبی ها در نمیاد.

AliSub
26-07-2010, 07:59
این کار رو که میکنم اصلا" دیگه صدای عقبی ها در نمیاد.

خب فیش وصل کردی روی Line Out بزار.

کیست چندتا فیش میخوره پشتش؟ 6تا.
فیش rear بزن به رنگ های دیگه به جز آبی و صورتی! بعد هم از اون پنجره ای که باز شد line Out انتخاب کن.

راستی:
1- بعضی اسپیکرهای میکرو لب توی خودشون تنظیمات دارند که اگه صدای 5.1 کاناله ورودی نداشت بره روی 2.1 کاناله+صدای دوبلندگوی عقب.

2- بعد هم پشتش چندتا ورودی داره یه قسمت با 4تافیش داره به نام 5.1 input و یه دوفیش هم داره برای 2.1 Input .

باید بزاری روی 2.1 ها.

نشد دوباره بیا!

kingmostafa
26-07-2010, 13:58
ممنون دوستان.مشکلم حل شد.
عیب از اونجا بود که روی کنترل اسپیکر یک گزینه داره به اسم "SURR" که دوستم اون رو روی منفی 5 گذاشته بود و من خبر نداشتم.حالا من گذاشتمش روی مثبت 5 و درست شد.
ظاهرا" این گزینه صدای 3 بعدی رو کم و زیاد میکنه.

باز هم ممنون که راهنمایی کردید:11:

Mohandes mamali
01-09-2010, 12:43
سلام.

دوستان من اين مشكل رو در ويندوز 7 دارم و مادربوردم EP-41T-USB3 هست (REALTEK)
لطفاً راهنمائي بفرمائيد

eiva55
06-09-2010, 15:39
باسلام خدمت دوستان
مدتي است صداي خروجي از باندهاي اسپيكر من زماني كه صداي بم را همراه با خش خش پخش مي كند. بطوريكه در برنامه هايي كه هم صداي گوينده و هم آهنگ دارد صداي گوينده خيلي نامفهوم بوده ولي صداي آهنگ بخوبي پخش مي شود. ممنون از همگي:8: