PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سردردهای من!

golabi2
25-07-2010, 11:17
سلام
چند وقته سردرد های ناجوری گرفتم!
بار اول یادم نیست کی بود،ولی با یه ایبوبروفن خوب شد!
بار دوم دیروز بعدازظهربود یه سر تا دم کوچه رفتم اومدم دوباره شروع شد!بازم با یه بروفن درست شد!
بارسوم دیشب بود تا پامو گذاشتم تو خونه شروع شد یه بروفن خووردم که اثر نکرد،یه استامینوفن کدئین خوردم که دیگه خوابم برد،ولی از صبح که بیدار شدم کلافم کرده این سردرد!دیگه نمیخوام مسکن بخورم چون شنیدم ضرر داره زیادیش![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جلو پیشونیم درد میکنه،زق زق میشه!دیشب فشارخونمم گرفتم گفتم شاید بالا،پائین شده دیدیم مثل همیشه بود!9.9 روی 6.3 (البته تقریبا همیشه همینه حالا شاید max تا 11 هم بره!)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sharim
25-07-2010, 11:31
چشمات حساس نیست ؟ که بعد از یه مدت خیره شدن خسته بشن یا بسوزن ؟
من هم گاها سر درد میگیرم که علتش حساسیت چشمامه . وقتی تغییرات نور شدید باشه ، مخصوصا صبح ها که از خونه میرم بیرون چشمام اذیت میشه و بعدش گاهی سر درد میگیرم .

البته اعصاب هم خیلی موثره (من هم دقیقا نمیدونم این سر درد به خاطر اعصابم هست یا به خاطر چشمام!!)

hamed999
25-07-2010, 12:06
منم دقیقا مشکل این دو تا دوست رو دارم با این تفاوت که من وقتی درد میگیره اول پیشانی بود جدیدن به پشت گردن سرایت کرده میخوام بدونم دلیلش چیه ؟

من زیاد پشت کامپیوتر و موتور میشینم از اینا که نیست؟

morsadr
25-07-2010, 12:20
دوست عزیز سردرد علل بسیار زیادی داره و باید در برخورد با فردی که سردرد داره یک شرح حال دقیق گرفت .
استرسهای عصبی کم خوابی خستگی و گرما زدگی شروع عفونتهای ویروسی و میکروبی مشکلات چشم و مغز و ... همگی می توانند از علل سردرد باشند .
ابتدا مصرف مسکن و در صورت ادامه سردرد بررسی توسط پزشک
موفق باشید :11:

golabi2
25-07-2010, 12:42
چشمات حساس نیست ؟ که بعد از یه مدت خیره شدن خسته بشن یا بسوزن ؟
من هم گاها سر درد میگیرم که علتش حساسیت چشمامه . وقتی تغییرات نور شدید باشه ، مخصوصا صبح ها که از خونه میرم بیرون چشمام اذیت میشه و بعدش گاهی سر درد میگیرم .

البته اعصاب هم خیلی موثره (من هم دقیقا نمیدونم این سر درد به خاطر اعصابم هست یا به خاطر چشمام!!)
چشمام که به نور حساسه!ولی تا حالا به خاطر نور سردر نگرفتم!خیره شدنم بعضی اوقات باعث سوزش و یاخسته شدن میشه!چشمام هم خشکه و از سه تا قطره استفاده میکنم:
1-کتوبایوفن
2-فلوکورت
3-کرومولین

از اردیبهشت تاحالا به معنای واقعی جنگ اعصاب دارم!

دوست عزیز سردرد علل بسیار زیادی داره و باید در برخورد با فردی که سردرد داره یک شرح حال دقیق گرفت .
استرسهای عصبی کم خوابی خستگی و گرما زدگی شروع عفونتهای ویروسی و میکروبی مشکلات چشم و مغز و ... همگی می توانند از علل سردرد باشند .
ابتدا مصرف مسکن و در صورت ادامه سردرد بررسی توسط پزشک
جکوزی میتونه باعث بروز این سردد باشه؟دیروز خیلی تو جکوزی رفتم(هم سرد،هم گرم).
کم خوابیم ندارم،گرمازدم نشدم چون خیلی بیرون نمیرم!مشکلات چشم و اعصابم هم که گفتم!

Old_Chater
25-07-2010, 12:56
اگه بيشتر از يه 3 روز ادامه داشت حتما به پزشك مراجعه كن سعي كن مسكن مصرف نكني

golabi2
25-07-2010, 13:03
میخواستم مصر نکنم ولی دیگه دردش کلافم کرد،یه بروفون400 دیگه خوردم!الان داره ساکت میشه ولی بعدش...

morsadr
25-07-2010, 13:13
همانطور که قبلا هم گفتم علل بسیاری وجود داره . جکوزی هم شاید .
در هر صورت اگر طول بکشه و به مسکن بخوبی پاسخ نده مراجعه به پزشک ضروریه :11:

Sharim
25-07-2010, 14:13
پس به احتمال زیاد به خاطر همون چشمات هست .
اون قطه ها رو پزشک واست نوشته ؟ همون هاهم میتونن عاملش باشن .
به نظرم به پزشک مراجه کن .
مسکن هم زیاد مصرف نکن .

(از فرصت استفاده کنم ، این پا ر ا ز یت های م ا ه و ا ر ه هم میگن روی مغز تاثیر داره ، درسته ؟! من که چون زیاد سر درد دارم نمیتونم بفهمم ولی داداشم رفته بود آنتنمون رو تنظیم کنه هم سر درد گرفته بود .)

golabi2
25-07-2010, 17:26
همانطور که قبلا هم گفتم علل بسیاری وجود داره . جکوزی هم شاید .
در هر صورت اگر طول بکشه و به مسکن بخوبی پاسخ نده مراجعه به پزشک ضروریه :11:
اگه تا فردا همین طور باشه میرم دکتر!

پس به احتمال زیاد به خاطر همون چشمات هست .
اون قطره ها رو پزشک واست نوشته ؟ همون هاهم میتونن عاملش باشن .
به نظرم به پزشک مراجه کن .
مسکن هم زیاد مصرف نکن .

(از فرصت استفاده کنم ، این پا ر ا ز یت های م ا ه و ا ر ه هم میگن روی مغز تاثیر داره ، درسته ؟! من که چون زیاد سر درد دارم نمیتونم بفهمم ولی داداشم رفته بود آنتنمون رو تنظیم کنه هم سر درد گرفته بود .)

قطره هارو پزشکم واسه خشکی چشمم نوشته،فکر نکنم از اون ها باشه چون مدتی زیادی که ازشون استفاده میکنم!

راستش من خیلی با م ا ه و ا ر ه سرکارندارم.

morsadr
25-07-2010, 21:44
اگه تا فردا همین طور باشه میرم دکتر!
بهترین کار همینه :46:

.:2M:.
25-07-2010, 21:56
بچه ها واسه منم یه مشکل سر درد خاص پیش میاد !
من بعضی اوقات کاملا اتفاقی چشمام خیلی آروم آروم درد میگیره و کوچکترین نوری هم اذیتش بیشتر میشه و کم کم باعث میشه که چشمام تار بشن انگاری که جلوش سفید میشه و هیچی برام واضح نیستش !! کم کم این اشکال تبدیل میشه به چشم درد و کم کم اون سر درد شدید شروع میشه طوری که استفراق میاد سراغم !! :41: این پروسه از شروع تاری چشما تا سردرد شدید 1 ساعت کمتر طول میکشه اما حدود 2-3 روز دردش ادامه داره !!! واقعا عذاب آوره ...
گفتم شاید از بینائیم باشه که شاید ضعیف شده باشه ، 2 تا دکتر رفتم اما گفتن اصلا ضعف بینایی نداری !!

مشکل از کجاست ؟! چه کنم ؟!

morsadr
26-07-2010, 14:38
بچه ها واسه منم یه مشکل سر درد خاص پیش میاد !
من بعضی اوقات کاملا اتفاقی چشمام خیلی آروم آروم درد میگیره و کوچکترین نوری هم اذیتش بیشتر میشه و کم کم باعث میشه که چشمام تار بشن انگاری که جلوش سفید میشه و هیچی برام واضح نیستش !! کم کم این اشکال تبدیل میشه به چشم درد و کم کم اون سر درد شدید شروع میشه طوری که استفراق میاد سراغم !! :41: این پروسه از شروع تاری چشما تا سردرد شدید 1 ساعت کمتر طول میکشه اما حدود 2-3 روز دردش ادامه داره !!! واقعا عذاب آوره ...
گفتم شاید از بینائیم باشه که شاید ضعیف شده باشه ، 2 تا دکتر رفتم اما گفتن اصلا ضعف بینایی نداری !!

مشکل از کجاست ؟! چه کنم ؟!

این علائم که شما می فرمایید از علائم اصلی سردرد های میگرنی می باشد و ارتباطی با چشم نداره :40:

.:2M:.
26-07-2010, 22:47
این علائم که شما می فرمایید از علائم اصلی سردرد های میگرنی می باشد و ارتباطی با چشم نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون از پاسختون .

سایر علائمش چیان ؟! درمانش چطوریه ؟ خطرجدی داره ؟! یه توضیح کامل بدید ممنون

mohsen3
26-07-2010, 23:12
سلام

من هم مدتها سردرد داشتم. خیلی از روزها بعد از چند ساعت کار با کامپیوتر، چشمهام خسته می شد و کم کم سرم درد می گرفت و شدید می شد.
در این حالت، برخورد باد کولر ماشین با پیشانی خیلی اذیتم می کرد. همچنین نور آفتاب هم چشمهام رو آزار می داد و سردردم تشدید می شد.

گاهی تحمل می کردم. گاهی می خوابیدم و گاهی با مسکن درد رو تسکین می دادم.

گذشت تا اینکه مطلبی رو خوندم:

علت بسیاری از سردردهای معمولی، کم نوشیدن آب است

همین یک جمله، من رو نجات داد. هم سردردن خوب شد و هم علایم بعدی برطرف شد.

توصیه می کنم اول صبح که از خواب بیدار می شید، دو یا سه لیوان آب بنوشید. بعد تا شب هم هر ساعت یک لیوان آب بنوشید. اگر این کار رو انجام دادید، نتیجه رو اعلام کنید.

باید آنقدر آب بنوشید که اد رار کاملا بی رنگ بشه.

یک نکته دیگر هم اینکه مصرف مداوم گوشت، مصرف کم میوه و سبزی، مصرف کم آب، و خصوصا آلودگی هوا موجب غلیظ شدن خون میشه. با مراجعه به کانکس های سازمان انتقال خون، یا مراجعه به پزشک و دادن آزمایش می تونید از غلظت خون خود آگاهی پیدا کنید.

یکی از دلایل سردرد هم همین زیاد شدن غلظت خون هست.

یکی از راه های کم کردن غلظت خون، اهدای خون هست. راه های دیگر هم کم خوردن یا نخوردن گوشت، خوردن زیاد میوه و سبزی، خوردن آلبالو، انار، آب زرشک طبیعی، و نوشیدن آب فراوان.

البته من در زمینه پزشکی تخصص ندارم و مواردی که در بالا نوشتم تجربه های شخصی خودم بود.

morsadr
27-07-2010, 00:14
ممنون از پاسختون .

سایر علائمش چیان ؟! درمانش چطوریه ؟ خطرجدی داره ؟! یه توضیح کامل بدید ممنون

میگرن یک نوع سردرد عروقیه که با حملات سردرد مشخص میشه که می تونه در شرایط خاصی مثل بی خوابی و استرس و تغییرات هورمونی در خانمها تشدید بشه .
در میگرنهای کلاسیک فرد قبل از شروع سر درد قریب الوقوع بودن آن را می تونه پیش بینی کنه و یکی از علائم مهم آن علائم بینایی مثل حالت ایجاد جرقه جلوی چشم و یا تغیرات بینایی دیگر باشه . از علائم دیگر آن ترس از نور می باشد که در مواجهه با نور درد بد تر می شود . تهوع نیز شایع است .
جهت بررسی و درمان به پزشک متخصص مغز و اعصاب ( نورولوژ ) مراجعه کنید .

golabi2
27-07-2010, 11:41
یکی از راه های کم کردن غلظت خون، اهدای خون هست.
راستش رفتم خون بدم یارو گفت برو چاق بشو چله بشو بعدا بیاخونتو بخورم!:31:
هردفعه که آزمایش خون میدم خیلی خونم تیرست دیگه به سیاهی نزدیکه!

mohsen3
29-07-2010, 20:41
راستش رفتم خون بدم یارو گفت برو چاق بشو چله بشو بعدا بیاخونتو بخورم!:31:
هردفعه که آزمایش خون میدم خیلی خونم تیرست دیگه به سیاهی نزدیکه!

احتمالا غلظت خون شما اونقدر زیاده که خون شما برای استفاده برای بیماران مناسب نیست. (فکر می کنم بالاتر از 18)

در این صورت باید فصد انجام بدید. یعنی به بیمارستان مراجعه کنید. چند هزار تومان از شما می گیرند و بصورت کاملا بهداشتی مقداری از خون شما رو می گیرند و دور می ریزند.

راه حل دوم هم همان مواردی است که در پست قبلی نوشتم:

کم خوردن یا نخوردن گوشت، خوردن زیاد میوه و سبزی، خوردن آلبالو، انار، آب زرشک طبیعی، و نوشیدن آب فراوان.

golabi2
30-07-2010, 11:42
آقایون دیروز رفتم دکتر!(البته تو دهنمم یه آفت زده!)
گفت آفتی که زدی علتش عصبی بقیه تبخال شما آفت میزنی!2تاآمپول بهم داد،یکیش عضلانی بود یکیش تو رگ دستم(اسمشون یادم نیست).یه بسته کپسول ویه دیفین هیدرامی ویه ژل بهم داد باهم ترکیب کرد.
اماواسه سردرهام گفت استامین فن کدئین مصرف کن،به خاطر اضطرابه!

mohsen3
30-07-2010, 12:03
آقایون دیروز رفتم دکتر!(البته تو دهنمم یه آفت زده!)
گفت آفتی که زدی علتش عصبی بقیه تبخال شما آفت میزنی!2تاآمپول بهم داد،یکیش عضلانی بود یکیش تو رگ دستم(اسمشون یادم نیست).یه بسته کپسول ویه دیفین هیدرامی ویه ژل بهم داد باهم ترکیب کرد.
اماواسه سردرهام گفت استامین فن کدئین مصرف کن،به خاطر اضطرابه!

ضمن احترام به جامعه پزشکی، واقعا متعجبم که چرا بعضی از پزشکان محترم به راحتی مسکن تجویز می کنند. این کار پاک کردن صورت مساله هست.

دوستانی دارم که بدلیل استفاده مداوم از استامینوفن کدئین برای تسکین سردرد، بدن آنها نسبت به مسکن بی تفاوت شده و بعد از مدتی مجبور شدند دو تا کدئین همزمان مصرف کنند و حالا با دو کدئین هم سردرد اونها تسکین پیدا نمی کنه!

شما بجای استامینوفن کدئین، آسپرین مصرف کنید که خون رو رقیق می کنه. (البته با پزشک هم مشورت کنید)

REGISTERED-USER
30-07-2010, 12:06
دقیقا من خودم سردرد دارم دارم 2 تا بروفن میخورم .... قبلا کدئین میخوردم یکی خوب میشد ولی الان تاثیر نداره

mohsen3
30-07-2010, 12:12
من خواهش می کنم به سلامتی خودتون رحم کنید. قرص و دارو رو بذارید کنار.

به زندگی سالم و طبیعی برگردید. فست فورد نخورید. میوه و سبزی زیاد بخورید. تکنیک های آرام سازی بدن و ذهن و کم کردن اضطراب رو یاد بگیرید. آب فراوان بنوشید(بیش از 10 لیوان در روز). غذای سرخ شده نخورید. گوشت کم بخورید. سوسیس و کالباس و همبرگر هرگز نخورید . . .

اینها نصیحت نیست. تجربیاتی هست که من رو از سردردهای مداوم نجات داد.

golabi2
30-07-2010, 19:37
چه جوری میشه تو این زمونه آروم باشی؟وقتی نزدیکترین افراد به آدم،.بهش دروغ میگن و سرکارش میذارن دیگه آرامش ذهن و اعصابی برای آدم میمونه؟!

غلظت بالای خون چه مشکلاتی بوجود میاره؟

mohsen3
30-07-2010, 20:47
چه جوری میشه تو این زمونه آروم باشی؟وقتی نزدیکترین افراد به آدم،.بهش دروغ میگن و سرکارش میذارن دیگه آرامش ذهن و اعصابی برای آدم میمونه؟!

غلظت بالای خون چه مشکلاتی بوجود میاره؟
این مشکلات کم و زیاد برای همه ما وجود داره. بطور 100% هم نمیتونیم تمام مشکلات رو حل کنیم و به آرامش مطلق برسیم!

اما روشهایی وجود داره برای کاهش اضطراب و استرس. چند مورد از روشهای کارا و ساده: ورزش کردن (خصوصا شنا)، دوش آب سرد، روشهای ریلکس کردن بدن و ذهن و . . .

علائم غلظت خون تا جایی که من تجربه داشتم: اعضای بدن (خصوصا دست و پا) با قرار گرفن در موقعیت های ثابت و خاص زود خواب میرن. علايم دیگر: حالت خستگی، سردرد، کم شدن تمرکز، عدم شفافیت دید و . . .

با جستجو می تونید لینکهای مفیدی در این مورد پیدا کنید از جمله:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید