PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک . کارت صدام پرید!!!

T E R M I N A T O R
24-07-2010, 23:46
سلام بچه ها. يه مشکل اساسي برام پيش اومده هرکي ميتوني کمکم کنه
من سيستمم خيلي قديمي بود و متاسفانه چندروز پيش مادربوردش سوخت.
من رفتم مادربورد asus m2n-x plus را بصورت دست دوم خريدم تا موقتا کارم را راه بندازه.
ولي متاسفانه از همون لحظه اول که نصبش کردم و بعد هم ويندوز نصب کردم اصلا صدا نداره يا بعبارت ديگر فکر کنم کارت صداش کار نمي کنه. درايور خود سي دي مادربورد هم نصب کردم هيچي نشد. چندتا اسپيکر هم امتحان کردم تا مطمئن بشم که مشکل از اسپيکر نيست.
درايو آپديت از سايتش گرفتم بازم صدايي درنيومد.
البته ناگفته نماند تمام درايورها و برنامه ها بصورت کامل نصب مي شوند ( بدون کوچکترين ارور) و آيکون صدا هم پايين مياد ولي صدا نميده. قسمت صدا تو کنترل پانل را هم چک کردم و خيلي باهاش ور رفتم ولي دريغ از يه صدا. بعضي از برنامه هاي پخش که براي پخش آهنگ يا فيلم نياز به صدا دارند نيز براحتي اون فايل ها را پخش مي کنند انگار که از نظر نرم افزاري و سخت افزاري همه چيز اکي هست و فقط من بدبخت صدا ندارم.
کارت صدا آنبورد و ويندوزم هم xp sp3 هست و نرم افزار کارت صدام هم realtek HD audio هست.
دوبار هم تاحالا ويندوزم را عوض کردم تا ابهامي از نظر مشکل ويندوز وجود نداشته باشه.
بايوس و تنظيمات مادربورد را هم چک کردم و ديدم اونجا هم کارت صدام را ميشناسه و فعال هست.
ببخشد سرتون را درد آوردم. سعي کردم کامل بنويسم تا هيچ سوال و ابهامي باقي نمونه.
تورو خدا هرچه زودتر کمک کنین.

mjzaret
25-07-2010, 08:30
در روی مادربورد قسمتی هست که اتصالات جلوی کیس به اونجا وصل میشه. یه نگاهی به اونجا بندازید.

ببینید از جامپر برای اتصال کوتاه استفاده شده یا نه؟

برای این قسمت بایستی از دو تا جامپر استفاده کنید تا شاید مشکل صداتون حل بشه.

عت اینکه گفتم شاید این بود که مادربوردهای جدید بدون داشتن این جامپر ها هم صداشون در می‌آد و کار می‌کنه ولی مادربوردهای قدیمی اینطور نیستند و بایستی حتماً جامپرها وصل باشند.

شاد باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]