PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد nvidia

mohsen_1363
23-07-2010, 12:20
سلام
یه سوالی داشتم از محضر دوستان
شرکت nvidia با gforce دار کارت گرافیک میده
حالا همین دو شرکت دارن با مثلا gigabyte هم گرافیک بیرون میدن نمونه گرافیک خودم
فرقش تو چیه ؟
ایا محصولی که تو سایت nvidia هست گرون تر وبهتره
یا محصولی که با همکاری یه شرکت دیگه مثل xfx یا gigabyte زده میشه ؟؟

iceweek
23-07-2010, 12:24
سلام
یه سوالی داشتم از محضر دوستان
شرکت nvidia با gforce دار کارت گرافیک میده
حالا همین دو شرکت دارن با مثلا gigabyte هم گرافیک بیرون میدن نمونه گرافیک خودم
فرقش تو چیه ؟
ایا محصولی که تو سایت nvidia هست گرون تر وبهتره
یا محصولی که با همکاری یه شرکت دیگه مثل xfx یا gigabyte زده میشه ؟؟

geforce نام یک سری از کارتهای شرکت nvidia هست.
شرکت های دیگه مثل xfx.asus,... همون کارتهای nvidia را میان میفروشن ولی ممکنه خنک کنندش را عوض کنن و...ولی از نظر قدرت فرقی ندارن همشون یکین.(مگر اور شده باشن)

HardWare Professor
23-07-2010, 12:24
nvidia فقط تراشه و چیپ پردازنده گرافیکی رو به شرکت های تولید کننده میده و اونا کارت رو تولید میکنند

اونایی هم که تو سایتش هست ساخت خودش نیست و تولید شده توسط شرکت های تولید کننده هست

Guts
23-07-2010, 12:30
شرکت Nvidia کارش طراحی و ساخت پردازنده‌های گرافیکی Geforce هست و البته طراحی بورد و خنک کننده‌های کارت‌ها (در حالت استاندارد) بعد Nvidia این تراشه رو در اختیار سازنده‌ها می‌زاره مثل همین Gigabyte یا Asus این کمپانی‌ها کارت‌ها رو تولید می‌کنن و بعضاً خنک کننده‌ها یا بورد‌های خودشون رو هم استفاده می‌کنن.

mohsen_1363
23-07-2010, 15:49
nvidia فقط تراشه و چیپ پردازنده گرافیکی رو به شرکت های تولید کننده میده و اونا کارت رو تولید میکنند

اونایی هم که تو سایتش هست ساخت خودش نیست و تولید شده توسط شرکت های تولید کننده هست

تو سایتخودش که من فقط nvidia با چیپست gforce دیدم وتبلیغ اون کرده ، از این جهت گفتم شاید gforce بهتر باشه

پس شرکت های مختلف هیچ تفاوتی از نظر قدرت با هم ندارن
قیمت چی ؟
از نظر قیمت دوستان کسی خبر داره ؟
مثلا 9800gt gforce که تو سایت nvidia هست با مثلا 9800 gt با همون مشخصات gigabayte یا asus کدم گرون تره ؟

HardWare Professor
23-07-2010, 15:58
تو سایتخودش که من فقط nvidia با چیپست gforce دیدم وتبلیغ اون کرده ، از این جهت گفتم شاید gforce بهتر باشه

پس شرکت های مختلف هیچ تفاوتی از نظر قدرت با هم ندارن
قیمت چی ؟
از نظر قیمت دوستان کسی خبر داره ؟
مثلا 9800gt gforce که تو سایت nvidia هست با مثلا 9800 gt با همون مشخصات gigabayte یا asus کدم گرون تره ؟

همه کارت های گرافیک مخصوص بازی انویدیا چیپست geforce دازن///

از نظر قدرت دو کارت دقیقا مشابه از دو شرکت {مثلا گیگا و msi} هیچ تفاوتی ندارن///

بعضی مواقع تولید کنندگان کارت های خود را اورکلاک کرده و در اختیار مشتری قرار میدهند که در این صورت قیمتشان کمی بیشتر از حالت پیشفرض است{مثل سری superclocked شرکت کلاب}///

قیمت کارت ها با توجه به نوع فن و کولینگ به کار برده شده کم یا زیاد میشود///