PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 3GB ram (1.99 GB usable مشکل!!!!

night lord
23-07-2010, 10:51
سلام . من 3 gig رم دارم رو سیستمم ولی 1.99 رو میشناسه . از ویندوز 7 x64 استفاده میکنم .
کسی نمیدونه چیکارش کنم؟
تو این عکس معلومه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
23-07-2010, 11:06
رم هارو تک تک چک کنید ببینید درست باشه
بعضی اوقات این مشکلا با آپدیت بایوس حل میشه
بعضی اوقات به خاطر گرافیک آنبورد یا تربو کش این اتفاقا هم میفته

night lord
23-07-2010, 12:16
من رمهام رو چک کردم تک به تک سالم بودن . ینی همشون وقتی ویندوز میومد بالا میزد 1gig
این کارو با اسلاتای مختلف امتحان کردم که متوجه شدم اسلاک شماره یک (کلا6 اسلات دارم به صورت تریبل) اصلا رم رو نمیشناسه و وقتی رم رو توش جا میزنم کامپیوتر روشن میشه و هیچی بالا نمیاد درست مثل وقتی که سیستم رو بدون هیچ رمی روشن میکنم.
نکته اینجاست که وقتی سیستم روشنه میزنه که 3 گیگ رم داری ولی میگه 2 گیگ قابل استفادست در صورتی که اگه
اسلات خراب بود نباید رم ها رو 3 گیگ میشناخت . نظر شما چیه؟
ممکنه مشکل از آپدیت بایوش باشه ؟من 2ماهه پیش آپدیت کردم الان 2 تا آپدیت دیگه براش اومده قبل از آپدیت 3گیگ رو روی وین 32بیت میشناخت میزد 2.99 الان روی x64 اینجوری شده .

ess_1362
23-07-2010, 12:48
در باياس گزينه اي هست كه بايد فعالش كنيد تا رمهاي شما آدرس دهي بشه
متاسفانه در حال حاضر اسم اون گزينه را به خاطر نميارم ولي در همين بخش در يكي از تاپيك ها بصورت كامل توضيح داده شده

night lord
23-07-2010, 13:35
احسان جان دستت درد نکنه که راهنمایی میکنی . این سیستمه من هم از بس مشکل درست میکنه منو از کارو زندگی انداخته .

یعنی مادربرد خراب نیست . درسته؟
فقط مشکل تو نتظیمات هست دیگه؟
منو از نگرانی در بیار . البته تو فروم مربوط به مادربردم خیلیا این مشکلو دارن ولی هیچکس راهنمایی درستو حسابی نکرده .

EXTREME
23-07-2010, 14:01
اگه با تنظیمات مین و آپدیت بایوس درست نشد اسلات خافظه ایراد داره

ess_1362
23-07-2010, 20:18
پيداش كردم!!

MEMORY REMAPPING را از درون باياس ENABLE كنيد احتمالا مشكل شما حل ميشه

night lord
24-07-2010, 16:38
احسان جان من گزینه ای به این نام ندارم تو بایوس . تو گوگل هم هرچی گشتم پیدا نکردم مشابهشو برای مینم .
امروز کلا همه قطعات رو باز میکنم و دوباره اسمبل میکنم تا بفهمم قضیه از چه قراره

night lord
25-07-2010, 00:30
مشکلو پیدا کردم .بعد از اینکه کاملا تمام قطعاتو باز کردم و چندین بار در حالات مختلف داخل و بیرون کیس امتحان کردم فهمیدم چه خبره . مادربردم یه اتصال خیلی کوچیک با بدنه کیس داشت از قسمت پشت مادربرد . و باعث میشد یکی از رمهای من از مدار خارج بشه . شانس آوردم مینم نسوخته تا الان .
یدونه طلقو برداشتم و جای ورود هوا رو سوراخ کردم و گذاشتم بین مین و بدنه کیس تا برق عبور نکنه . و الان مشکل حل شده . ممنون از همه.