PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حوصلم نمياد درس بخونم چيكار كنم ؟

Alireza SM
23-07-2010, 08:47
سوم رياضي هستم كه پيش رو دارم ميرم تجربي . سال بعد كنكور دارم . امسال از شروع تابستون هيچي درس نخوندم:13:
تازه ميخوام پزشكي هم قبول بشم :27:
تا كتاب و درس رو باز ميكنم حوصلم نمياد و ميبندمش و ميرم سراغ پخچال و Play Staion و لب تاپ و . . .
قبلنا هم كه درس ميخوندم اگه كتابخونه نميرفتم روزي 2 ساعت بيشتر نميتونستم بخونم . ولي با اين حال شاگر اول بودم هميشه :10:
الان به اين نتيجه رسيدم كه لازمه روزانه بالاي 7 ساعت درس بخونم
كسي ميتونه راه كاري ارائه كنه ؟ فقط يادتون باشه من تا آخر پاييز نميتونم برم كتابخونه :20:

alidata2010
23-07-2010, 09:10
به تو امیدی نیست:31: سعی کن با این وضعیت بهترین نتیجه رو بگیر وهیچ وقت برای درس خوندن دیر نیست بهتره تو یکی از این ازمون های ازمایشی شرکت کنی اونا مجبورت میکنن درس بخونی

mashaheeer
23-07-2010, 09:57
سعی کن با کسایی رانشست و برخاست کنی که زیاد می خونن

Farshid72
23-07-2010, 10:12
هر وقت می خوای درس بخونی به رشته و دانشگاه و رتبه ات فک کن.مسلما وقتی بهش فک کنی می فهمی که چیزی که می خوای زحمت می خواد و یه تلنگر بهت می خوره که درس بخونی.
در کل سعی کن که محیط رو کنترل کنی نه اینکه محیط تورو کنترل کنه.پس دانباله یه تلنگر دائمی باش.

_ermia
23-07-2010, 10:54

دقیقا، واقعا موثره اگه بتونی با درس خونا هم صحبت باشی
واقعا آدم تو جو درس قرار میگیره
تو این شرایط دیگه سخت میشه رفت دنبال بازی وقتی میبینی یه سری افراد چطوری وقت تلف نمیکنن و بدون فشار آوردن به خودشون و بدون زور درس میخونن
کم کم همین حس برای تو هم میاد که عمرا بذاری وقتت هدر بره، چون دوست نداری ازشون عقب بمونی، کم کم این رقابت و این جو یه جور لذت برات میشه که هیچی جاشو برات پر نمیکنه، (البته بازی و نت و ... خوبه اما تو وقت اضافه! و استراحت)
موفق باشی

Alireza SM
23-07-2010, 11:10
به تو امیدی نیست:31: سعی کن با این وضعیت بهترین نتیجه رو بگیر وهیچ وقت برای درس خوندن دیر نیست بهتره تو یکی از این ازمون های ازمایشی شرکت کنی اونا مجبورت میکنن درس بخونی

اميدي نيست ؟ برم خودكشي كنم ؟ :31:

آزمون آزمايشي رو هنوز تصميم نگرفتم شركت كنم يا نه چون خيلي از درس هاي پيه رو اصلا ننخوندم تاحالا

از كجا بيارم همچين كسايي رو ؟ :27:

دقیقا، واقعا موثره اگه بتونی با درس خونا هم صحبت باشی
واقعا آدم تو جو درس قرار میگیره
تو این شرایط دیگه سخت میشه رفت دنبال بازی وقتی میبینی یه سری افراد چطوری وقت تلف نمیکنن و بدون فشار آوردن به خودشون و بدون زور درس میخونن
کم کم همین حس برای تو هم میاد که عمرا بذاری وقتت هدر بره، چون دوست نداری ازشون عقب بمونی، کم کم این رقابت و این جو یه جور لذت برات میشه که هیچی جاشو برات پر نمیکنه، (البته بازی و نت و ... خوبه اما تو وقت اضافه! و استراحت)
موفق باشی

مشكل من اينه كه ساعت هاي مطالعم كم هستن . البته من خيلي خوب از زمان مطالعه استفاده ميكنما مثلا نحوه درس خوندن و مطالعم طوريه كه شايد بقيه استفاده اي كه از 3-4 ساعت ميكنن رو من در كمتر از 2 ساعت ميكنم ولي ميزان اتلاف وقتم زياده :13:

Life24
23-07-2010, 11:16
ورزش کن
از بی حالی و بی حوصلگی در بیای
دو و نرمش انجام بده بعد درس بخوان

♥ NiloofaR ♥
23-07-2010, 11:17

سلام
مطمئنن یکی از بهترین کارها همینی هست که دوستمون گفتن
آزمون های آزمایشی خیلی به درس خوندن و تلاش کردن کمک میکنن
و باعث میشن خودمون رو محک بزنیم

Alireza SM
23-07-2010, 11:21
ورزش کن
از بی حالی و بی حوصلگی در بیای
دو و نرمش انجام بده بعد درس بخوان

من ورزشكارم :31: هر روز دوچرخه سواري و هرشب فوتبال ميزنيم با بچه ها :20:

هر وقت می خوای درس بخونی به رشته و دانشگاه و رتبه ات فک کن.مسلما وقتی بهش فک کنی می فهمی که چیزی که می خوای زحمت می خواد و یه تلنگر بهت می خوره که درس بخونی.
در کل سعی کن که محیط رو کنترل کنی نه اینکه محیط تورو کنترل کنه.پس دانباله یه تلنگر دائمی باش.

اين روش زياد تاثير نداره رو من :41::31:

سلام
مطمئنن یکی از بهترین کارها همینی هست که دوستمون گفتن
آزمون های آزمایشی خیلی به درس خوندن و تلاش کردن کمک میکنن
و باعث میشن خودمون رو محک بزنیم

آخه آزمون هاي آزمايشي رو من نميتونم شركت كنم چون درس هاي سال سوم دبيرستان رو هنوز كامل پاس نكردم خيلي هاشون رو اصلا نخوندم تاحالا

hassanshaikhi
23-07-2010, 12:36
آخه آزمون هاي آزمايشي رو من نميتونم شركت كنم چون درس هاي سال سوم دبيرستان رو هنوز كامل پاس نكردم خيلي هاشون رو اصلا نخوندم تاحالا

نگران این موضوع نباش:46:
کنکور های آزمایشی به صورت برنامه ریزی شده هستند. یعنی برای هر امتحان تنها یه قسمتی از کتاب که خودشون مشخص میکنند رو باید بخونی نه کل کتاب رو:10:

.:2M:.
23-07-2010, 12:43
آقا یه راه حل خفن ! :دی
عاشق شو و از طرفت بخوا که بخواد حتما خوب بخونی !!! :دی چه شود ! :دی

Alireza SM
23-07-2010, 13:18
نگران این موضوع نباش:46:
کنکور های آزمایشی به صورت برنامه ریزی شده هستند. یعنی برای هر امتحان تنها یه قسمتی از کتاب که خودشون مشخص میکنند رو باید بخونی نه کل کتاب رو:10:
هر كتاب رو از اول شروع ميكنن امتحان بگيرن ؟ يعني مثلا اين آمون فصل اول شيمي 3 رو ميگيرن بعدا فصل دوم رو ؟

اينطوري نيست كه يهو بگن فصل 4 شيمي 3 رو ميگيريم ؟؟

من كلا گلب ندارم و از عشگ و عاشگي هم خوشم نمياد :31:

.:2M:.
23-07-2010, 13:21
من كلا گلب ندارم و از عشگ و عاشگي هم خوشم نمياد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گلب نداری ، قلب که داری ! :دی همه همینو میگن بعد ...! :دی
من ترم اول داشتم مشروط میشدم اما حالا الف میارم !!! :دی

Alireza SM
23-07-2010, 14:04
گلب نداری ، قلب که داری ! :دی همه همینو میگن بعد ...! :دی
من ترم اول داشتم مشروط میشدم اما حالا الف میارم !!! :دی

يعني عشگ و عاشگي بهت كمك كرده كه بهتر درس بخوني ؟‌؟؟ :18:

من از اين سوسول بازي ها خوشم نمياد . تنها كاري كه ميخوام بكنم افزايش ساعت هاي مطالعست :13:

hassanshaikhi
23-07-2010, 16:10
هر كتاب رو از اول شروع ميكنن امتحان بگيرن ؟ يعني مثلا اين آمون فصل اول شيمي 3 رو ميگيرن بعدا فصل دوم رو ؟

اينطوري نيست كه يهو بگن فصل 4 شيمي 3 رو ميگيريم ؟؟

آره،دقیقا.
نه اصلا!
به ترتیب جلو میره.من خودم آزمون های قلم چی ثبت نام کرده بودم 2 هفته 1 بار امتحان میگیرن و این 2 هفته میتونی اون درس ها رو که حتی شماره صفحه هم مشخص شده رو بخونی.
تاپیکش هم اینجاست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه میخای ساعت های مطالعه رو زیاد کنی بهت پیشنهاد میکنم که از کتاب برنامه ریزی قلم چی استفاده کنی و حتما همیشه بهش عمل کن. خودم جواب گرفتم:31:

من كلا گلب ندارم و از عشگ و عاشگي هم خوشم نمياد :31:

خوب کاری میکنی، فایده ای جز تلف کردن عمرت نداره:31:

hermione
23-07-2010, 16:57
یه نگاه به وضعه کنکوریای 89که درس نخوندن بکن اون موقع مثه بچه آدم میشینی پای درست.

wahid2003vj
23-07-2010, 19:09
به نظر من شما دو تا مشکل داری که اولی مهم تره

1- انگیزه ای برای درسخوندن نداری

2- روش صحیح مطالعه رو نمیدونی

تا انگیزه نباشه هیچ کاری به درستی پیش نمیره ، پس شما هم هر جور شده سعی کن برا خودت یه انگیزه که نیروی کافی با مطالعه کردن در شما ایجاد کنه به دست بیای

مطالعه هدفمند به انسان کمک میکنه تا از زمان و توانش در مطالعه به درستی بهره کشی کنه حکایت روش صحیح مطالعه حکایت دیلم و سنگ هست که اگه شما ندونی چطور از دیلم استفاده کنی و به کجاش نیرو وارد کنی مجبور زور زیادی برای حرکت دادن سنگ به خودت بیاری

البته بحث مطالعه نکردن ما ایرانی ها یه بحث قدیمی هست ، شما اگه قبلا کتاب زیاد مطالعه میکردی الان طبیعتا نباید مشکلل چندانی برا مطالع داشته باشی ؛ اگه میخوای تازه مطالعه رو شروع کنی باید بعد از اینکه انگیزه قوی در خودت ایجاد کردی یه سری رفتارر های روزمره خودت رو بر اساس مطالعه بیشتر تنظیم کنی....

فعلا همینا به ذهنم رسید ، امیدوارم به دردت بخوره...

roteal2007
23-07-2010, 19:19
يعني عشگ و عاشگي بهت كمك كرده كه بهتر درس بخوني ؟‌؟؟ :18:

من از اين سوسول بازي ها خوشم نمياد . تنها كاري كه ميخوام بكنم افزايش ساعت هاي مطالعست :13:

عشق و عاشقی بنداز دور بابا این چیزا قدیمی شد رفت و الان به درک واصل شده....!!!
سعی کن این چیزای که جنبه entertainment دارن رو محدود کنی.
بعدشم به مرور ساعت های مطالعاتت رو بیشتر کن تا نتیجه بگیری.
زت زیاد:20:

Alireza_SA
23-07-2010, 19:20

صد در صد تایید میشه!
تضمینیه بقیه رو ولش همینو بچسب!

Alireza SM
23-07-2010, 19:59
بچه ها خواهش ميكنم روش جدي براي هر درس ارائه كنين من وضعم خيلي خرابه :41:

يه چيزي رو هم عرض كنم كه من وقتي كتاب جديد ميخرم خيلي انگيزه ميگيرم و شروع ميكنم به خوندنش ولي به مرور زمان حوصلم سر ميره :27:

من هيچ كاري به عشگ و عاشگي ندارم ازش خوشم هم نمياد تا حالا هم با همه دوست دخترهام دعوام شده :20:
دليل اصلي اينكه بجاي دبيرستامن نمونه دولتي رفتم غيرانتفايي بزرگسال دوست دختر دومم بود :13:

Feryal777
23-07-2010, 20:03
تا زمانی که هدفت اینقد واست مهم نشه که حاضر شی به خاطرش هرکاری بکنی مطمئن باش هرچقدر خودتو بکشی نمیتونی درس بخونی!!!!:27: فقط یه هدف ارزشمنده که میتونه باعث به وجود اومدن انگیزه درس خوندن بشه و انگیزه هم خودش اراده رو قوی می کنه و اون موقعس که میتونی با اراده همه چیزایی که باعث میشه ذهنت از درس بپره کنار بزاری، واقعاً از ته قلبت (که شما نداری!!!!:دی) و بارضایت کامل درس بخونی و نه تنها خستت نکنه بلکه ازش لذت ببری!!!

Cris9 ripper
23-07-2010, 22:43
عاشق شدن(که به نظر من تو سن 17 تا 22 سالگی هوا و هوسی بیش نیست) یعنی بدبخت شدن!!
اگه میخوای رتبت تو کنکور ...99999 بشه حتما با یه دختر 3.ک.30 آشنا شو :31:
ولی اگه میخوای خوب نتیجه بگیری خودت واسه خودت برنامه بریز که هیچ مشاوری تو دنیا مثل خود آدم نمیشه..

Alireza_SA
23-07-2010, 22:50
اینم بدون که خیلی ها وضعیت تو رو دارن.
ممکنه بروز ندن ولی عذاب میکشن ...
فقط بدون احمقانه ترین چیز ناامیدی ست.
دیگه نمیدونم چی بگم

Old_Chater
23-07-2010, 23:03
فكر كنم دوستمون مشكل تمركز داره بيشتر چه مواد غذايي مصرف ميكني؟

بی باک بی بال
23-07-2010, 23:13
با رفیقا بشین درس بخون اینجوری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alireza SM
23-07-2010, 23:41
فكر كنم دوستمون مشكل تمركز داره بيشتر چه مواد غذايي مصرف ميكني؟

مواد غذايي مصرف ميكنم ولي اگه منظورت چيز ديگست خداييش خيلي بي انصافي :13: من ورزشكارم
دود سيگار هم تاحالا به دماغم نخورده اصلا چه برسه به اين چيزايي كه منظورته :41:

اینم بدون که خیلی ها وضعیت تو رو دارن.
ممکنه بروز ندن ولی عذاب میکشن ...
فقط بدون احمقانه ترین چیز ناامیدی ست.
دیگه نمیدونم چی بگم

من نااميد نميشم
ممنون :20:

عاشق شدن(که به نظر من تو سن 17 تا 22 سالگی هوا و هوسی بیش نیست) یعنی بدبخت شدن!!
اگه میخوای رتبت تو کنکور ...99999 بشه حتما با یه دختر 3.ک.30 آشنا شو :31:
ولی اگه میخوای خوب نتیجه بگیری خودت واسه خودت برنامه بریز که هیچ مشاوری تو دنیا مثل خود آدم نمیشه..

خداي راه حل هستي تو پسر :31:

تا زمانی که هدفت اینقد واست مهم نشه که حاضر شی به خاطرش هرکاری بکنی مطمئن باش هرچقدر خودتو بکشی نمیتونی درس بخونی!!!!:27: فقط یه هدف ارزشمنده که میتونه باعث به وجود اومدن انگیزه درس خوندن بشه و انگیزه هم خودش اراده رو قوی می کنه و اون موقعس که میتونی با اراده همه چیزایی که باعث میشه ذهنت از درس بپره کنار بزاری، واقعاً از ته قلبت (که شما نداری!!!!:دی) و بارضایت کامل درس بخونی و نه تنها خستت نکنه بلکه ازش لذت ببری!!!

آخه هدفم كه مشخصه ميخام برم پزشكي

من از ته گلب نداشتم حاضرم با احساساط پاكم درس بخونم ولي نميشه :13:

با رفیقا بشین درس بخون اینجوری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من پيشنهاد ميكنم همه بچه هاي فروم بيان درس خوندن رو از شما و رفيقاتون ياد بگيرن :27:

ahmad72
24-07-2010, 00:28
ي اگه منظورت چيز ديگست خداييش خيلي بي انصافي من ورزشكارم
دود سيگار هم تاحالا به دماغم نخورده اصلا چه برسه به اين چيزايي كه منظورته
چرا ناراحت میشی؟!؟
خییییییلی بد برداشت کردی ...

منظور دوستمون اینه که مثلا" صبحانه کامل میخوری؟ چی میخوری؟ پنیر ؟ تخم مرغ ؟ کره ؟ نهار چی می خوری ؟ و ....

vahid_vaezinia
24-07-2010, 06:09
منم همین مشکل رو داشتم واسه خوندن !

من با بقیه دوستام قرار میذارم که با هم بخونیم ! حتی اگه یه جا نباشیم هم تاثیر داره یه درس رو با هم شروع کنیم !

شاد باشی رفیق

masih eia
24-07-2010, 08:20
معذرت میخوام شما کجا شاگرد اول بودید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AliSub
24-07-2010, 09:19
سلام

به نظر من اول کارتو از کتابخونه شروع کن!
برای من که خیلی تاثیر داشت.

من که تو خونه بودم خیلی درس میخوندم 1ساعت بود وقتی کتابخونه رفتم حتی روزی تا 8-9ساعتم درس میخوندم!

sinasalar2007
24-07-2010, 09:50
ببین شما باید یکی دو ساعت با خودتون تو اتاق خلوت کنید، باید بشینید و اهدافتون رو تعیین کنید ، این که میخواید در اینده چی کاره بشید، راه رسیدن به اون شغل ایا از طریق درس خوندن هست یا نشستن پشت لپ تاپ و بازی کردن؟به خودتون بگید وقت برای فوتبال بازی کردن و گیم زدن همیشه هست ولی درس خوندن چطور؟
برید الان از تمام کنکوریای سال های قبل بپرسید ببینید کدومشون میگن ما پشیمونیم از این که یه سال مدام درس خوندیم ... نه تنها این حرف رو نمیزنن بلکه میگن کاش بیشتر درس میخوندیم در واقع هیچ کس از درس خوندن بدی ندیده که شما بخواید از اون بدی ببینید ولی تا دلت بخواد ادم میارم که میگه کاش این الافی ها رو کم میکردم میشستم مثل ادم درسم رو میخوندم...
خلاصه این که اگر امروز تلاشتون رو بکنید در اینده حسرت نمیکشید که ای کاش میشستم درس میخوندم،ای کاش ...
در ضمن این به نظر من خیلی خوبه که تو تابستون به این رسیدید که حوصله ی درس خوندن ندارید و فرصت برای رفع این مشکل هست ولی خیلیا به مهر که میرسن و میخوان شروع کنن تازه به این میرسن که حوصله درس خوندن ندارن .اصلا تابستون رو گذاشتن برای رفع همین نقیصه ها دیگه :46:
این هم بگم که شما فعلا از خیلیا عقب نیستید ، به جرات میگم 5 تا 10 درصد از رقیباتون از تابستون شروع میکنن پس زیاد نگران این عقب موندگی هاتون نباشید

Alireza SM
24-07-2010, 10:50
معذرت میخوام شما کجا شاگرد اول بودید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تا سوم راهنمايي شاگرد اول مدرسه نمونه دولتي شهرمون بودم اول دبيرستان هم نمونه دولتي از شاگرداي خيلي خوب بودم ولي از دوم مجبور شدم برم بزرگسال :13:

vahid-p
24-07-2010, 18:54
من نمی گم خیلی بی حوصلم برای خوندن ، ولی برای اینکه انگیزه داشته باشم، اومدم تو کارنامه های سال 88 گشتم و رشته و شهری که دوست دارم رو همراه با رتبه ای که لازم دارم رو نوشتم. اونو هدف قرار دادم. بعد از اون دو تا اولویت بعدی هم برای خودم روی کاغذ، بزرگ نوشتم. تا هر وقت بی حوصله بودم به اون نگاه کنم. اولویت های بعدی هم باعث می شه که اگر هم تو آزمون های آزمایشی نتیجه دلخواهت رو نگرفتی، ولی بازم به اولویت ها امیدوار باشی. اینو بگم که این راه خیلی خیلی تاثیر داره.
دوم اینکه یکی از دوستان گفته بودن با درس خونا هم صحبت بشین. حرفشون رو قبول دارم.
من خودم و چند نفر دیگه از دوستان که همه می خونن در ارتباط هستیم، و تقریبا بقیه که چندان دلی به درس نمی دن رو نمی بینم. و این می تونه موقتی باشه و فقط یکسال اینطوریه . ضمنا اونقدرا هم سخت نیست دور بودن از بقیه ، چون ایام مدرسه که برسه، دوباره هر روز می بینیشون و فقط دو ماه نبینیشون آب از آب تکون نمی خوره.
موفق باشین.

بی باک بی بال
24-07-2010, 19:22
یه سری قرص هم هست خوب

Lady Negar
24-07-2010, 21:05
مطمن شو واقعا هدفت رو دوست داری.
شاید فقط گوول اسمش روو خوردی؟!!!!!جدی میگم.به حرفم فکر کن.نکنه یه روزی بفهمی این هدف واقعیت نبوده و اون روز دیر باشه!!!اینو به همه میگما!!:11:

Feryal777
25-07-2010, 00:25
مطمن شو واقعا هدفت رو دوست داری.
شاید فقط گوول اسمش روو خوردی؟!!!!!جدی میگم.به حرفم فکر کن.نکنه یه روزی بفهمی این هدف واقعیت نبوده و اون روز دیر باشه!!!اینو به همه میگما!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

من اینو خیلی قبول دارم...دقیقاً مثال خودمه!!!!گول یه اسمو خوردم ،تو مدرسه درسم خوب بودا ولی واسه کنکور اصلاً نمیتونستم درس بخونم!!!!! سال اولی که کنکور دادم همش میگفتم باید پزشکی بخونم،چون همه میگفتن تو باید پزشکی بخونی!!!!!خودمم نمیدونستم چرا؟!!؟:27:دو دیقه درس میخوندم میرفتم یه ساعت دور میزدم دوباره میومدم سر کتاب هنوز نخونده دوباره میرفتم سراغ یه کار دیگه!!!!:دی تا یه ماه قبل از کنکورم همش دنبال شیوه درست درس خوندن بودم!!!همش میگفتم چرا نمیتونم درس بخونم؟!؟!اینقد اینو به خودم دیکته کردم که موقعایی هم که میخواستم درس بخونم نمیتونستم،چون تو ذهنم رفته بود که من حس درس خوندن ندارم!!!!تازه یه ماه قبل کنکور بود که فهمیدم من اصلاً به رشته تجربی علاقه ندارم و از اولم اشتباه کردم این رشته رو انتخاب کردم!!!کلاً کتابارو گذاشتم کنار،فاتحه کنکورو خوندم!!!!
ولی سال دوم به خودم فهموندم که درسته من به رشتم علاقه ندارم ولی چون آیندم بهش بستگی داره و چاره ای ندارم جز اینکه تو همین رشته کنکور بدم (یعنی فرصت دوباره درس خوندن اونم تو یه رشته دیگه رو نداشتم) البته هدفم دیگه پزشکی نبود!!!!تصمیم گرفتم که مثه آدم درس بخونم و واقعاً تاثیر گذار بود !!!با اینکه درسا خیلی تکراری و بیخود بود ولی چون هدفم این بود که فقط کنکورو خوب بدم و بعدش برام مهم نبود،دنبال این نبودم که چه رشته ای قراره قبول بشم ،در اینصورت باید قید کنکورم میزدم چون به هیچکدوم از رشته های گروه تجربی علاقه نداشتم!!!به خاطر همین با علاقه درس میخوندم ،یعنی از درس خوندن خسته نمیشدم ...
فک میکنم تو هدفت اشتباه کردی...یعنی انگیزه درس خوندن نداری به خاطر همین نمیتونی اونجوری که میخوای درس بخونی
به نظرم باید هدفتو عوض کنی ،چون هدفت خیلی دوره!!!!رشته پزشکی...هدفیه که تو راههای رسیدن بهشو خوب نمیدونی ...اگه بدونیم جدیشون نمیگیری...باید هدفتو نزدیک تر کنی مثلاً هدفت این باشه که هرروز درس اون روزو کامل بخونی ،یه هدف روزانه !!!اگه از پسش بربیای بعدش میتونی هدفت واسه یه ماه معلوم کنی!!!مثلاً من باید توی این یه ماه یک دور کتاب زیستو بخونم...و اگه دیدی بازم میتونی به هدفایی که معلوم کردی برسی میتونی به هدف بزرگترت که رشته پزشکیه فک کنی...اینکارا دقیقاً همون راههای رسیدن به هدف بزرگتر یعنی رشته پزشکیه که خوب نمیدونستی...:27:
نمیتونی که همین جوری بشینی و به رشته پزشکی فکر کنی درحالی که واسه رسیدن بهش هیچ کاری نمیخوای انجام بدی...!!!به نظر من بهترین روش هدفای کوتاه مدته که رسیدن بهش آسونه ،پیش زمینه ای برای رسیدن به هدف بلند مدت!!!!:31:
با این سبک درس خوندن قید رشته پزشکیو باید بزنی!!!!:13:
یه جمله هست که میگه: یا به اندازه آرزوت تلاش کن ،یا به اندازه تلاشت آرزو کن!!!:27:

*PiNk PaNTHeR*
25-07-2010, 01:22
درس بخون یکی دو روز استراحت کن بعد درس بخون. من الان 5-6 تا کتاب تموم کردم. (کمه؟)

Alireza SM
25-07-2010, 13:50
ديروز حدود 20 دقيقه شيمي خوندم :31: فكر كنم فردا بشه 30 دقيقه شيمي + 30 دقيقه زيست

بچه ها يه خبر بد براي خودم :

دوباره دارم با يكي دوست ميشم :41:

Feryal777
25-07-2010, 13:55
دوباره دارم با يكي دوست ميشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

خوبی؟!؟!حالت خوبه؟!!؟عقلت سرجاشه؟!!؟:27:حالا خوبه گفتی من بیخیال همه چی شدم!!!بعدش این خبر بود دادی الان!؟!؟:13:

Alireza SM
25-07-2010, 14:02
خوبی؟!؟!حالت خوبه؟!!؟عقلت سرجاشه؟!!؟:27:حالا خوبه گفتی من بیخیال همه چی شدم!!!بعدش این خبر بود دادی الان!؟!؟:13:

دست خودم نيست كه آخه :41:

حالا با اين وضعيت نميشه روزي 7-8 ساعت درس خوند ؟:13:

Feryal777
25-07-2010, 14:22
حالا با اين وضعيت نميشه روزي 7-8 ساعت درس خوند ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

نه متاسفانه!!!!اگه ذهنتو خیلی درگیر کنه که روزی 2 ساعتم نمیتونی بخونی!!!
نمونشو من زیاد دیدم!!!!!

Sharim
25-07-2010, 14:48
خوب والا منم همین طور بودم موقع کنکور ، و هنوز هم که که هنوزه بعد از 4 - 5 سال هنوز همون طورم !
حقیقتش اینه که قابل تغییر نیست !!
سعی کن موقع هایی که حوصله داری بخونی ، همون هم کفایت میکنه !
برای این که بتونی خر خونی کنی ، باید شخصیتت رو عوض کنی ! ببین میتونی یا نه . باید از خرخونی کردن لذت ببری !

Sharim
25-07-2010, 14:55
پ.ن »: بابا دلت خوشه ؟! ما باکسی هم دوست نشدیم اون موقع و درس نمیخوندیم ! حالا تو دیگه بگو درس رو گذاشتی اولویت آخر دیگه ؟!!
بی خیال شو .
هدفت هم باید واقعی باشه ، چرا میخای پزشکی قبول شی ؟ واقعا دوست داری این رشته رو ؟ میتونی کارد دست بگیری شکم یه بچچه رو بشکافی ، روده هاشو بکشی بیرون ؟ جدی میگم . خیلی ها رو میشناسم فقط به خاطر کلاس این رشته همه چیزشون رو روش گذاشتن و آخر هم فقط یک کلمه داشتن بگن : اشتباه کردیم !

بشین هدفت رو واقعا مشخص کن و ببین به چی علاقه داری ، حتی اگه نصف کل وقتت رو بگیره ، باز هم ارزش داره .

رک و پوست کنده بهت بگم : این انسانی که الان هستی هرگز موفق نخواهد شد .(دلیل خواستی بگو تا بگم واست)

Alireza SM
25-07-2010, 19:59
پ.ن »: بابا دلت خوشه ؟! ما باکسی هم دوست نشدیم اون موقع و درس نمیخوندیم ! حالا تو دیگه بگو درس رو گذاشتی اولویت آخر دیگه ؟!!
بی خیال شو .
هدفت هم باید واقعی باشه ، چرا میخای پزشکی قبول شی ؟ واقعا دوست داری این رشته رو ؟ میتونی کارد دست بگیری شکم یه بچچه رو بشکافی ، روده هاشو بکشی بیرون ؟ جدی میگم . خیلی ها رو میشناسم فقط به خاطر کلاس این رشته همه چیزشون رو روش گذاشتن و آخر هم فقط یک کلمه داشتن بگن : اشتباه کردیم !

بشین هدفت رو واقعا مشخص کن و ببین به چی علاقه داری ، حتی اگه نصف کل وقتت رو بگیره ، باز هم ارزش داره .

رک و پوست کنده بهت بگم : این انسانی که الان هستی هرگز موفق نخواهد شد .(دلیل خواستی بگو تا بگم واست)

يعني شما گلب ندارين و از عشگ و عاشگي خوشتون نمياد ؟ :13:

پزشكي رو دوست دارم چون خيلي علميه و كسايي كه خوندنش خيلي دانا هستن و خيلي موقعيت اجتماعي خوبي دارن . البته پزشك ها اوايل يخورده مشكل دارن
حالا من به داروسازي و دندانپزشكي هم علاقه دارم :20: ولي در بهترين حالت يا دندون ميخونم يا پزشكي
اون چيزهايي هم كه ميگين رو هيچ مشكلي باهاش ندارم و همين الانش هم تو كامپيوترم كلي از اونجور فيلم ها دارم و با تماشاكردنشون هم هيچ حالت تهوع يا ترس بهم دست نميده ( اگه بده هم من باهاش دست نميدم ميگم نامحرمي :27: )
كلا از بچگي عاشق پزشكي بودم و اگه بگم چرا رفته بودم رياضي تا مهندس بشم همه ميخندن بهم :31:
برنامه فردا اينه بچه ها :

شيمي 2 + زيست 1 : هركدوم نيم كيلو

رياضي 3 تجربي : 1 ساعت

majid.khaledi
25-07-2010, 20:15
دلیل حوصله نداشتن یک چیزه!اونم تنبلی!

اگه تونستین مهارش کنید خوب درس میخونید

بعضی هام از روی خوشی و واسه اینکه همه چیزو شوخی میگیرن و جدی نیستن نمیخونن!!

موفق باشین

*Necromancer
25-07-2010, 20:32
ببین شما باید یکی دو ساعت با خودتون تو اتاق خلوت کنید، باید بشینید و اهدافتون رو تعیین کنید ، این که میخواید در اینده چی کاره بشید، راه رسیدن به اون شغل ایا از طریق درس خوندن هست یا نشستن پشت لپ تاپ و بازی کردن؟به خودتون بگید وقت برای فوتبال بازی کردن و گیم زدن همیشه هست ولی درس خوندن چطور؟
برید الان از تمام کنکوریای سال های قبل بپرسید ببینید کدومشون میگن ما پشیمونیم از این که یه سال مدام درس خوندیم ... نه تنها این حرف رو نمیزنن بلکه میگن کاش بیشتر درس میخوندیم در واقع هیچ کس از درس خوندن بدی ندیده که شما بخواید از اون بدی ببینید ولی تا دلت بخواد ادم میارم که میگه کاش این الافی ها رو کم میکردم میشستم مثل ادم درسم رو میخوندم...
خلاصه این که اگر امروز تلاشتون رو بکنید در اینده حسرت نمیکشید که ای کاش میشستم درس میخوندم،ای کاش ...
در ضمن این به نظر من خیلی خوبه که تو تابستون به این رسیدید که حوصله ی درس خوندن ندارید و فرصت برای رفع این مشکل هست ولی خیلیا به مهر که میرسن و میخوان شروع کنن تازه به این میرسن که حوصله درس خوندن ندارن .اصلا تابستون رو گذاشتن برای رفع همین نقیصه ها دیگه :46:
این هم بگم که شما فعلا از خیلیا عقب نیستید ، به جرات میگم 5 تا 10 درصد از رقیباتون از تابستون شروع میکنن پس زیاد نگران این عقب موندگی هاتون نباشید

اینا همش شعاره
تا دلت بخواد آدم سراق دارم که نه تنها پشیمونن از اینکه کنکور دادن بلکه کلا پشیمونن از اینکه رفتن داشنگاه و الان بیکارن
بعضی ها هستن که با اینکه مثلا به هنر علاقه دارن اما چون ریاضی منزلت خاصی داره از علاقه شون دور می شن می رن سراق چیزی که بهش علاقه ندارن
در این صورت مشخصه که انگیزه هم ندارن

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:28 PM ----------

خوب والا منم همین طور بودم موقع کنکور ، و هنوز هم که که هنوزه بعد از 4 - 5 سال هنوز همون طورم !
حقیقتش اینه که قابل تغییر نیست !!
سعی کن موقع هایی که حوصله داری بخونی ، همون هم کفایت میکنه !

خب با این اوصاف روزی چند ساعت خوندی؟ چی قبول شدی؟ الان چیکار می کنی؟
برای نسل آینده راهنمایی بنویس :31:

Alireza SM
26-07-2010, 08:32
امروز اون برنامه اي كه قولش رو داده بودم رو بايد اجرا كنم :46:

بی باک بی بال
26-07-2010, 08:42
اقا بی خیال شو تو دکتر بشو نیست بیا بریم سرکوچه یه چرخی بزنیم

Alireza SM
26-07-2010, 09:52
اقا بی خیال شو تو دکتر بشو نیست بیا بریم سرکوچه یه چرخی بزنیم

يعني بجاي درس خوندن و دكتر شدن برم سر كوچه وايستم ؟ :13:
رفيق باب تر از شما نديدم تا حالا :27:

vahid-p
26-07-2010, 13:50
بعضی ها هستن که با اینکه مثلا به هنر علاقه دارن اما چون ریاضی منزلت خاصی داره از علاقه شون دور می شن می رن سراق چیزی که بهش علاقه ندارن
در این صورت مشخصه که انگیزه هم ندارن
اون که بعله. اون قضیش جداست و اگر کسی الان اینجا هست که اینطوری تعیین رشته کرده، بگه تا ما هم الکی به خودمون زحمت ندیم.
منم می شناسم خیلیایی که فقط برای اینکه بهشون بگن اوه طرف ریاضی رفته، طرف خر خونه، طرف مخه و اینا می رن رشته ریاضی. ولی الحمدلله من از اینا نیستم و برای همین انگیزه دارم . من یه رشته ای می خوام برم که مجبورم از رشته ریاضی برم، و البته به ریاضی و فیزیک به شدت علاقه دارم و خوب هم یاد می گیرم و شیمی رو کمتر دوست دارم. اما بذارین بگم اگه این رشته نبود ، اولویت بعدیم پزشکی بود. چون پزشکی هم وسعت زیادی داره و جذابه.
حالا از اینها بگذریم. اگر واقعا رفتین دنبال علاقتون و الان حوصله ندارین همون کاری که گفتم انجام بدین، نه 100% ولی 40% بهتون کمک می کنه !

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

برای این که بتونی خر خونی کنی ، باید شخصیتت رو عوض کنی ! ببین میتونی یا نه . باید از خرخونی کردن لذت ببری !
جمله قشنگی گفتی. من تا سال دوم دبیرستان نمی خوندم ولی نمرم خوب می شد. ولی بعضی از دوستان بهم گفتن، موفقیت در کنکور با استعداد رقم نمی خوره، بلکه با خرخونیه. و از سال سوم سعی کردم خرخونی رو شروع کنم و تا حدودی موفق بودم و تو امتحان نهایی نتیجم رو گرفتم و برای همین از خر خونی لذت می برم، چون نتیجش خیلی جالب می شه. گر چه تو پست قبلی هم اشاره کردم که علاقه خیلی مهمه. من تو درسایی که علاقه دارم، مخصوصا فیزیک و ریاضی، خیلی راحت خر خونی می کنم و شیمی کمتر. راستی ما ریاضی هستیم، ولی سال اول دبیرستان یادمه زیست رو با جون و دل می خوندم. اینم دلیلی که اولویت دومم رو تو پست قبل گفتم.
موفق و پیروز باشید

---------- Post added at 02:50 PM ---------- Previous post was at 02:49 PM ----------

خب همه که نباید دکتر و مهندس بشن. شغل های دیگه هم برای جامعه ضروریه و اینم یکی از اوناست :31:

vahid-p
26-07-2010, 14:20
علیرضا خان این برنامه ای که نوشتی، اونقدر هم سنگین نیست که این همه خودت رو به در و دیوار می کوبی. ببین هر کسی حداقل می تونه این برنامه رو اجرا کنه :
زیست 1 ساعت - نمی دونم چند صفحه لازمه ( اصلا زیست رو ندیدم چقدر کت و کلفته ) -
زبان انگلیسی 1 ساعت - 1 درس -
ریاضی 2 ساعت - یه فصل فقط خوندن و چند تا تمرین کتاب ( تست برای اول کار ضروری نیست . تو هفته های بعد می تونی تست بزنی )
شیمی 1 ساعت - نصف فصل ( فقط کتاب و تست برای بعد )
---------------------------------------------------------------------
کلا شد 5 ساعت. ببین تو روزی که میری مدرسه کم کمش 6 ساعت اونجایی، حالا اگه تو تابستون نتونی 5 ساعت بخونی، تو ایام مدرسه چطور می خوای علاوه بر مدرسه ، درسای سال قبل رو هم بخونی؟؟؟؟ یکم منطقی باش
با این برنامه ببین چقدر جلو می افتی.
یه راه که حتما باید اجراش کنی.
اول بیا مشخص کن مثلا تا آخر مرداد دوم رو تموم کنی. خب حالا کتابات ( + کمک درسی یا جزوه و اینا ) جلوی خودت بچین. هر کدوم بنویس فلان فصل یا درس. حالا به نسبت 60 درصد تخصصی 40 درصد عمومی یا 70 درصد تخصصی 30 درصد عمومی باید برنامه ریزی کنی. اگر تو روزی 7 ساعت درس بخونی، هر روزت رو 60 به 40 کن و طول یک ماه رو وقتات رو جمع کن. تقسیم بر درسا و فصلا ، می شه برنامت. ضمنا چون تو تا الان زیست نخوندی و الان می خوای بخونی، باید وقت بیشتری رو صرف کنی. در ضمن رشته پزشکی به این راحتیا نیست. علاقه و خرخونی لازم داره شدیدا. یه چیز دیگه، اونم اینکه اگر واقعا علاقه داری، از امسال بشین بخون، و اگر سال اول قبول نشدی، ارزشش رو داره سال دوم قبول بشی. به حرف کسانی که می خوان تو رو بی علاقه کنن هم گوش نکن.

بی باک بی بال
26-07-2010, 19:32
اقا بی خیال شو بیا بریم گیم نت مهمونه من

Alireza SM
26-07-2010, 20:51
نه داداش قربون دستت من تازه از گيم و گمنت راحت شدم :20: البته الان تو خونه بازي ميكنم روزي 4-5 ساعت :27:

امروز فقط رياضي 3 رو خوندم اونم نيم ساعت. به بقيه درس ها نرسيدم :41:

بی باک بی بال
26-07-2010, 21:36
اصلا بیا این قرصها روبخور بریم فضا مگه نمی خواهی رشته هوا فضا قبول بشی:8:

ugly_girl_a
26-07-2010, 21:50
سعی کن خودتو تو جو کنکور و درس خوندن قرار بدی یعنی با کسایی رفت و آمد کنی که درس خونن و درسشون از تو بهتره.اینجوری ناخود آگاه بیشتر درس میخونی و اگه نخونی عذاب وجدان میگیری و حس میکنی که باید خودتو بهشون برسونی که این خودش باعث درس خوندن میشه.
موفق باشی:11:

nasimdaryaaa
26-07-2010, 21:56
چرا اینقدر ناز می کنی
بهتره درستو بخونی

M A M M U T
26-07-2010, 22:15
چه خبره دیگه مگه درس خوندن چقدر سخته؟!
ببین اول یه مقدار به پول و اینا فکر کن که در آینده بدست میاری.بعدش به زن و بچه و اینا فکر کن که مرد خونشون دکتره.بعدش به این فکر کن که رقبات دارن درس می خونن اما هنوز دیر نیست تو هنوز وقتت زیاده.یکم هم به تحصینات خانواده فکر کن و هم چنین به روز های اوجت.
احتمالا اگه آدم نرمالی باشی(:دی)در این مرحله جو گیر میشی.سریع میری همه ی سیم های کامپیوتر و ایکس باکس و ... این ها رو می کشی بیرون.(لازم نیست ورشون داری ولی اگه ورشون داری بهتره)چون هنوز داغی نمی فهمی چیکار میکنی در نتیجه طبیعتا همه چیز رو بر می داری.و مقداری درس می خونی.اما بعد از یکی دو روز فیلت یاد هندوستان می کنه که بری بازی کنی اما ای دل غافل که دیگه همشون رو برداشتی یکم به خودت فحش میدی.اما از اونجا که تنبلی تو رو می گیره دیگه نمیری بیاریشون و دوباره میری درس میخونی.(چون درس خوندن رو آسان تر از در آوردن کامپیوتر از انباری میدونی)فقط یادت باشه حتی یک لحظه هم بازی کردن در این شرایطی که گفتم خطرناکه.بعد از یه مدت دیگه عادت می کنی به درس خوندن اینو امتحان کن شاید به کارت بیاد.کمتر هم غر بزن.بهانه هم نیار.
فهمیدی؟موفق باشی.

hoha881
26-07-2010, 22:44
بهترین راهش اینه که پلی استیشنت رو جمع کنی.
بعد 3 هفته کمتر دوریش رو احساس میکنی.
برنامه ریزی.
اگه 10 دقیقه میخوای درس بخونی همون رو با جدیت و نهایت تلاش بخون و بقیه روز رو خوش باش.
ساعت درس خوندن رو کم کم زیاد کن.
هیچ موقع هم نا امید نشو شاید فردا بهتر بشه

saeedsamiri
26-07-2010, 23:16
این مسخره بازیا چیه
بشین مثل آدم درستو بخون دیگه
این حرفا مال خرداد و دوران جمع بندیه نه الان

Alireza SM
26-07-2010, 23:20
بهترین راهش اینه که پلی استیشنت رو جمع کنی.
بعد 3 هفته کمتر دوریش رو احساس میکنی.
برنامه ریزی.
اگه 10 دقیقه میخوای درس بخونی همون رو با جدیت و نهایت تلاش بخون و بقیه روز رو خوش باش.
ساعت درس خوندن رو کم کم زیاد کن.
هیچ موقع هم نا امید نشو شاید فردا بهتر بشه

پلي استيشن كه فقط باهاش PES بازي ميكنم همين الانم ميتونم جمش كنم ولي مشكل اصلي كامپويتره كه روزي 4-5 ساعت بازي ميكنم و نميشه كه نكنم :46:

Arrowtic
26-07-2010, 23:38
چرا باهاش دعوا ميكنيد؟خوب سوال پرسيد.آقا يه راه ميگم بهت باغلوا:(خودم تست كردم)
يه جايي تو خونه يا اتاقت كه زياد چشمت بهش ميخوره در روز يه كاغذ بچسبون و توش يكي از هدفات رو بنويس.(درسي ها!نه فقطم برا كنكور).هر وقت ميخواي شب بخوابي به وقتي كه به اون هدف رسيدي فكر كن و وقتي واقعا به هدفت رسيدي رو كاغذش يه تيك بزن.(بخواي ميتوني برا خودت هديه بخري!)
به تدريج جوگير ميشي و علاقتم ميره بالاتر و آخر سرم همون شغل مورد علاقتو ميگيري.(ولي بايد از ته قلب انجامش بدي!:31:)

mmiladd
26-07-2010, 23:53
شما یه ذره به خودت فشار بیار و درس بخون ؛ این روزا قبول شدن تو دانشگاه از آب خوردن هم راحت تره..

طرف شب میره بخوابه ؛ فردا تو دانشگاه اسمش در میاد !

بی باک بی بال
27-07-2010, 05:43
چه کار بچه دارین بیابریم امشب خونه یکی از بچه ها پارتی هست:21:

M A M M U T
27-07-2010, 06:35
شما یه ذره به خودت فشار بیار و درس بخون ؛ این روزا قبول شدن تو دانشگاه از آب خوردن هم راحت تره..

طرف شب میره بخوابه ؛ فردا تو دانشگاه اسمش در میاد !
آخه اون برا رشته های مهندسی هست.تو تجربی کمتر جواب میده.:41:

Alireza SM
27-07-2010, 10:44
چه کار بچه دارین بیابریم امشب خونه یکی از بچه ها پارتی هست:21:

نه داداش اين يه قلم رو تعبه كردم :31:

بی باک بی بال
27-07-2010, 22:01
پس بیا با ماشین من بریم تو شهر یه دوری بزنیم

Alireza SM
28-07-2010, 09:27
با همين ماشيني كه تو اواتارته ؟ :31: ميگ داداش چطوره تو بياي با هم بريم كتابخونه ؟ :27:

آقا برنامه هايي كه گفته بودم رو نتونستم اجرا كنم :41:

گيم و فيس بوك و بالاترين و ورزش و فوتبال و شنا نذاشتن كه برنامم اجرا بشه :20:

بی باک بی بال
28-07-2010, 10:24
آقا برنامه هايي كه گفته بودم رو نتونستم اجرا كنم

دیدی گفتم تو دکتر بشو نیستی
بیا بریم شمال خوش بگذرونیم

Alireza SM
28-07-2010, 14:48
بچه ها لطفا راه نشونم بدين نه چاه :20:

مهلقا
28-07-2010, 15:06
ببین اگه واقعا" مصممی 1-قلمچی ثبت نام کن 2-برو کتابخانه ی شبانه روزی 3-گوشیت رو خاموش کن4- مداوم به خودت انرژی مثبت بده و تصویر سازی کن 5- تمامه طوله در هفته رو فقط به آزمونت فکر کن نه به کنکور

MORINIO
28-07-2010, 15:12
والا با این وضعی که شما داری فکر کنم این تاپیک تا سال 90 ادامه داشته باشه و شما نتیجه نگیری !

شما میتونی تو تابستون قید درس خوندنو بزنی و از مهر شروع کنی ولی تجربه نشون داده کسی که میگه تابستونو استراحت میکنم از مهر شروع میکنم هیچوقت شروع نمیکنه ! نمونه زنده شم خودمم ! : دی

در کل من نظرم اینه یا الان یا هیچوقت ! مخصوصآ واسه شما که میخوای پزشکی قبول شی !

S.M.B
28-07-2010, 17:22
دوست عزیز فقط یه چیزی بهت میگم .
کامپیوترت رو به هر نحوی که شده توی 1 سال ترک کن!
اینم خودش یه اعتیاده!
اون موقع از بیکاری کلافه میشی میشینی درس می خونی!:31:

saeedsamiri
28-07-2010, 17:31
بچه ها لطفا راه نشونم بدين نه چاه :20:
تا وقتی خودت نخوای شروع کنی هیچ راهی کار ساز نیست

kiuq
28-07-2010, 17:49
بچه ها لطفا راه نشونم بدين نه چاه
بهترین کار فعالیت تو کلاسه از یک درس شروع کنید تا دهن بچه ها باز بمونه بعدا خود به خود نیرویی به وجود میاد که همیشه از اونا بهتر باشی

tandos
28-07-2010, 18:43
دوست عزیز فقط یه چیزی بهت میگم .
کامپیوترت رو به هر نحوی که شده توی 1 سال ترک کن!
اینم خودش یه اعتیاده!
اون موقع از بیکاری کلافه میشی میشینی درس می خونی!:31:

وقتی که خیلی کارها کامپیوتری و اینترنتی باشه آدم چاره ای نداره که بیاد سراغش . اگه استفاده رو به حداقل و ضرورت برسونیم بسیار خوبه . ولی به نظرم خیلی مشکله !

بی باک بی بال
28-07-2010, 19:07
بچه ها لطفا راه نشونم بدين نه چاه

من خودم راه بلدم گم نمیشیم

vahid-p
29-07-2010, 19:33
بهترین کار فعالیت تو کلاسه از یک درس شروع کنید تا دهن بچه ها باز بمونه بعدا خود به خود نیرویی به وجود میاد که همیشه از اونا بهتر باشی
خب یه کاری قرار شده بکنیم. بیایم و کارنامه های آزمون های آزمایشیمون رو بذاریم. می تونید مقایسه کنی.
و پیشرفتی که تو آزمونات می بینی بهت روحیه می ده. در ضمن من باور نمی کنم برای پزشکی مصمم باشی و اونوقت اینقدر برای خوندن مشکل داشته باشی. یعنی تناقض داره. اینم لینک تاپیک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Alireza SM
07-08-2010, 10:00
بچه ها وضعم بهتر شده
2 روز پيش 3 ساعت درس خوندم
ديروز 5 ساعت و نيم
امروز هم فعلا 2 ساعت ( احتمالا 7 ساعت ميشه )

ممنونم از همتون

petrose.kabir
07-08-2010, 21:57
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/URL]

Ninjai
09-08-2010, 15:24
الکی حرص درس خوندن نزنین !
به خدا اگه فقط و فقط ریاضی و فیزیک پایه یا فقط ریاضی پایه ((رشته ریاضی ها)) رو برای تابستون بخونین کافیه . مشکل اینه که خیلی ها برنامه میزن میبینن که این فقط میشه 3-4 ساعت بعد میگن تو روز 16 ساعت وقت دارم و .... باید خیلی بیشتر بخونم تا شربف قبول شم!!! و بعدش وقتی کم میارن ناراحت میشن و میرن تو سراشیبی به طوری که 2یکی دو ماه آخر هفته ای 15 ساعت هم نمیرن
من که قول میدم اگه تو تابستون این کار رو بکنین (ریاضی و فیزیک پایه) و از پاییز تا آخر هم متوسط هفته ای 40-45 ساعت بخونین (روزی 6-7 ساعت ) ( البته اگه اگه همیشه همین قدر رو داشته باشین )رتبه ی زیر 1500 میارین البته اگه با یه برنامه منطقی سبک خوب جلو برین و تهران یا اصفهان قبولین !

Mazekin
26-12-2018, 00:17
حالا آخر چى قبول شدي؟
بعد از هشت سال يعنى كسي اين پيامو ميبينه

Alireza SM
10-01-2019, 17:19
حالا آخر چى قبول شدي؟
بعد از هشت سال يعنى كسي اين پيامو ميبينه

پزشکی سراسری روزانه در حال اتمام.

-----------

تجربه شخصی من اینه که کسی سراغ دارو سرخود نره