PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا سیستمم روشن نمیشه

hadi_en
22-07-2010, 17:00
سلام

صبح می خواستم سیستم رو روشن کنم روشن نشد یعنی اصلا برق انگار جریان نداشت گفتم شاید کلید کیس مشکل داره دو سر سیمی که به کلید کیس وصل بود رو قطع کردم و مستقیمش کردم روشن نشد بعد گفتم شاید پاورش مورد داره پاور رو از مادربرد جدا کردم و مستقیمش کردم پاور روشن شد اما حالت عادی که به مادربرد هست روشن نمیشه بعقیده شما چه عیبی می توه داشته باشه؟

cyber861
22-07-2010, 17:21
اینجوری نمیشه نظر داد.اما اما اگه از کیس و پاور نباشه احتمالا کاره مادربرده!
باید رو یه سیستم دیگه همه رو چک کنی!:41:

AliSub
22-07-2010, 18:39
اول پاور باید چک بشه!
شاید مشکل داشته باشه. یه پاور دیگه گیر بیار ببین چی میشه!
نشد/ قطعات دیگه.

یه بار باتری هم در بیار و دوباره بزار ببین شاید درست شد! :دی

EXTREME
22-07-2010, 19:29
اول از همه کابل برق و کلید پاور رو بررسی کنید ببینید درست باشه و اتصالات پاور رو ی مین رو هم بررسی کنید
در غیر این صورت یا پاور ایراد داره یا مین

hadi_en
22-07-2010, 19:53
خوب پاور رو اتصال کوتاه کردم روشن شد فقط شنیدم اگه نیمه سوز باشه وقتی روی بار باشه نمی تونه سیستم رو روشن کنه

فردا اگه بشه یه پاور سالم گیر میارم تستش می کنم فقط یه سوال چه قطعاتی بسوزه باعث میشه سیستم اصلا روشن نشه ؟ فقط مین بورد ؟

pourya.3232
22-07-2010, 21:25
خوب پاور رو اتصال کوتاه کردم روشن شد فقط شنیدم اگه نیمه سوز باشه وقتی روی بار باشه نمی تونه سیستم رو روشن کنه

فردا اگه بشه یه پاور سالم گیر میارم تستش می کنم فقط یه سوال چه قطعاتی بسوزه باعث میشه سیستم اصلا روشن نشه ؟ فقط مین بورد ؟

اون بوقی که اول میزنه نشون میده قطعات هماهنگ و سالمه
ممکنه اشکال از رم و ماین و پاور و سی پی یو باشه
هارد نباشه که میزنه no bootable
اگه vga اشکال داشته باشه بوق میزنه ولی تصویر نمیده

__________________________________________________ _______________

اگه کلا یعنی فن ها هم نمیچرخن اشکال از پاور یا ماین

Theoden
22-07-2010, 22:24
حتما یه بار یا باتری رو در بیارید و یا جامپر بایوس رو از پایه یک و دو بزارید رو ی دو و سه و دوباره بزارید جای اولش.(هردوتاش بایوس رو ریست می کنند)این مشکل ممکنه که به خاطر بایوس باشه.اگه اینطوری بود و تکرار شد،بایوس رو آپدیت کنید و بهتره باتری رو هم اگه بیشتر از دو سه ساله داره کار می کنه،عوض کنید.اگه مشکل از رم باشه،بعید به نظر میرسه سیستم روشن نشه.ولی برای اطمینان از سلامت رم،یک بار سیستم رو بدون رم تست کنید.آسون ترین راه برای تست سلامت پاور و مادر بورد هم همونه که خودتون بلدید.یعنی با یه مادربورد و پاور مشابه که از سلامتشون اطمینان دارید،سیستم رو تست کنید.اول پاور رو تست کنید.چون اگه مشکل از پاور باشه،دیگه به خودتون زحمت تست ماربور رو نمیدید.در مورد قطعات دیگه هم که دوستان اطلاعات کاملی دادند.

hadi_en
28-07-2010, 08:52
مشکل از پاور بود همون طور که قبلا گفتم پاور در حالی که به سیستم وصل نبود روشن میشد اما وقتی به سیستم وصل بود روشن نمیشد حدس زدم نیمه سورز باشه که خوشبختانه همون طور بود چون مادربرد خردیدن دردسر داره واقعا!!!!!!!!!!!

NirvanaH
28-01-2011, 00:07
نیم سوز دیگه چیه؟؟؟؟؟

saeid2003
13-03-2011, 23:05
resete maderbordet kahbide estart nemizane dar halate mamoli on 24 pine powero ke ro ke be madrbord vasle simhaye sabz va meshkiro be ham casl kon bebin maderbord roshan mishe ya na?