PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كم عارضه ترين ضد افسردگي؟

Old_Chater
22-07-2010, 14:55
كم عرضه ترين ضد افسردگي العان تو ايران چيه؟
فقط لطفا جوابهاي سر بالا ندين مثل اينكه متخصص بايد تجويز كنه و هر دارويي رو يه نفر يه اثر داره
فقط نظرتون رو بگين ممنون ميشم

saba_moha
22-07-2010, 18:01
در حال حاضر کم عارضه ترین داروی های ضد افسردگی ،که خط اول درمان رو هم تشکیل میدن در ایران،فلوکستین،فلووکسامین ،سیتالوپرام و..هستند که از یک خانواده اند

عوارضشون هم بیشتر مربوط به معده و اختلالات خواب ،اظطراب،سردرد و خصوصا اختلالات جنسی هست(مخصوصا در خانم ها باعث کاهش میل جنسی و تاخیر در ارگاسم میشه)..ولی در کل میزان این عوارض کم هست

Old_Chater
23-07-2010, 12:27
فلوکستین،فلووکسامین ،سیتالوپرام

شما از اين 3 تا كدوم رو پيشنهاد ميكنين؟

saba_moha
23-07-2010, 12:57
ببنید کلا این داروهای جدید خوبن و از لحاظ اثر بخشی ،زیاد تفاوتی نداره و تنها تفاوتی که ممکنه در درمان براشون قائل بشن اینه که همراه این افسردگی چه اختلال دیگه ای وجود داره،به عنوان مثال فلوکستین و فلووکسامین در افرادی که اختلالات هراس و وسواس دارن استفاده میشه ...و یا سیتالوپرام برای درمان اختلالات اظطراب...

در کل داروهای این دسته خوبن..ولی سیتالوپرام به نظر میرسه که بهتر جواب داده .حالا بازم به صلاح دید پزشکتون و نوع اختلالتون بستگی داره.

Old_Chater
23-07-2010, 13:43
من شنيدم عوارض سيتالوپرام كمتره
من العان روزي 20 ميلي گرم فلوكستين مصرف ميكنم اما برام عوارض داره از جمله خواب آلودگي افت حافظه و كاهش ميل ج ن 30 ي
ميخواستم بدونم اگه بخوام با سيتالوپرام دارومو عوش كنم چطوري بايد عمل كنم؟

Old_Chater
23-07-2010, 16:25
اين درسته كه ميگن مصرف بلند مدت ضد افسردگي ها باعث انسداد رگهاي بدن ميشه يعني يه جواريي تو رگها رسوب ميكنه؟

saba_moha
23-07-2010, 17:50
تعویض کردن داروتون مشکلی نداره،به خصوص اینکه هردوی این داروها از یه خانواده هستند.با این حال بهتره که یه مشورتی با پزشکتون داشته باشید.

بعضی از این داروهای ضد افسردگی در بلند مدت ،میتونن پرفشاری خون،سکته قلبی را باعث بشوند(از دسته مهار کننده های مونو امین اکسیداز)....ولی در مورد انسداد رگی من اطلاعی ندارم

m.shahi
03-03-2013, 17:03
سلام به همگی
تا اونجا که من جستجو کردم یکی از عوارض مشترک اکثر داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب ریزش مو هست حالا اگه کسی بخاطر ریزش مو اضطراب زیاد داشته باشه یا دچار افسردگی باشه چه دارویی براش بهتر و کم عارضه تره؟ از طرفی هم میدونید که همین اضطراب و استرس و افسردگی خودش باعث ریزش مو میشه حالا پیشنهاد چه دارویی هست؟

A M ! N
03-03-2013, 22:32
سلام ، به طور کلی پیشنهاد یا تجویز دارو ، خلاف مقررات انجمن پزشکی هست.