PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد 300 گيگ

yade
23-04-2006, 08:01
سلام خدمت همه بچه هاي گل انجمن

من يه هارد 300 گيگ گرفتم (كه ايكاش نمي گرفتم ). . به 3 تا پارتيشن 30 گيگ و 4 تا 50 گيگ تبديل كردم
وقتي سيستم بالا مياد تو مشخصات هارد 130 گيگ نوشته تو ويندوز 98 هم چهارتا از پارتيشن ها ديده ميشه كه مجموعش 130 گيگ ميشه (و اون سه تاي اخري يعني سه تا 50 گيگ ديده نميشه )

اما تو ويندوز xp چنين مشكلي ندارم و به راحتي همه اينها تشخيص داده ميشه در ضمن فرمت همه اينها fat32 هست

به من گفتن بايوس رو اپديت كن درست ميشه من هم اينكارو كردم درست ولي وقتي سيستم مياد بالا نوشته unknown flash type بعد هم رد ميشه خب وقتي وينوز 98 امد بالا هر هفت درايوم ديده شد اما مشكل سر اين سه تا پارتيشن اخري هست من اگر تو ويندوز 98 فايلي تو اينها بذارم تو ويندوز اكس پي ديده نميشه اگر هم تو ويندوز اكس پي فايلي بذارم تو 98 ديده نميشه من حتي از 98 فرمت كردم اما وقتي وارد اكس پي ميشم مي بينم اون پاريتشنس كه فرمت كردم فرمت نشده يعني فايله هنوز هست در ضمن از ويندوز اكس پي فقط مي تونم با فرمت ntfs فرمت كنم و به من اجازه فرمت fat32 نميده

حتي با برنامه پارتيشن مجيك هم نمي تونم فرمت كنم در (xp ) گزينه فرمت خاموش شده حالا اين مشكلي نيست قضيه اصلي همون كه نمي تونم فايليها را تو هر دو ويندوز ببينم
حالا من چكاركنم چرا اينجوري شده در ضمن مشكل فقط تو اين سه تا پارتيشن اخريست ( هر كدوم 50 گيگ )

ممنونم ميشم كمكي كنيد

yade
23-04-2006, 15:32
مگه نبايد قسمت سخت افزار باشه پس چرا اوردنش اينجا

reza12100
24-04-2006, 00:33
تو ویندوز 98 از طریق partition magic ان 3 تا درایوی که گفتی را از ntfs به fat32 کانورت کن
یا اینکه با یک cd bootable xp بالا بیا بعد ان 3 تادرایو را format با fat32 کن
بازهم اگر نتونست ntfs را به fat32 تبدیل کنی مشکلت را مطرح کن تا یک راه حل دیگه را امتحان کنیم

MaFia
24-04-2006, 02:14
ايشون گفته:

در ضمن فرمت همه اينها fat32 هست

پس ايني كه شما گفتي بي فايده هست

Behroooz
24-04-2006, 06:15
با پارتيشم مجيك درستميشه

Behroooz
24-04-2006, 06:16
در جاي ديگه مطرح مي كردي بهتر نبود؟

روكي
24-04-2006, 06:52
با سلام
اصولا با افزايش ظرفيت هاردها سيستم عاملهاي قديمي نمي توانند آنها را پشتيباني نمايند
مثلا داس بيشتر از 8 گيگا را نمي تواند پشتيباني نمايد
ويندوز 98 بيشتر از 200 گيگا را نمي تواند پشتياني نمايد
شما بايد ويندوز 98 را فراموش كني شايد بتوان با نرم افزارهاي مختلف و ابتكار آن را در 98 نمايش داد همانگونه كه اين ابتكارات در داس هم وجود دارد اما شما بايد با استاندارد آن پيش بروي نه اينكه به صورت مقطعي مشگلت را حل كني .
جالب است بداني به زودي تجهيزاتي خواهد آمد كه با ايكس پي هم كار نمي كند و بايد ويندوز ويستا داشته باشي
پس يا بايد با سخت افزارهاي قديمي بسازي و يا با تغيير آن سيستم عامل خودت را هم به روز كني.
روكي از مشهد

yade
24-04-2006, 09:22
با تشكر از دوستان

يعني واقعا راهي براي اين مشكل نيست

yade
24-04-2006, 23:22
من اين هارد را روي يه دستگاه ديگه كه نسيتا جديده امتحان كردم هيچ مشكلي نداشت و فابل ها روي هر دو ويندوز ديده ميشه

mohammad hamed
25-04-2006, 10:58
من هم يه هارئ 40 گيگ و يكي 80 گيگ دارم ولي در 98 جمع كل درايوها به هم 85 گيگ هست ولي در ايكس پي همچين مشكلي ندارم . نمي دونم مشكل از كجاست

روكي
26-04-2006, 05:46
درسته جناب yade

مطلب شما باز هم مؤيد همان مطالب قبلي بنده است كه خدمت شما عرض كردم سخت افزارهاي جديد با سيستم عاملهاي قديمي مشگل دارند لذا امكان استفاده از آنها تحت شرايط خاص خودش مي باشد از جمله همين مطلب كه اشاره فرموديد . اگز دفترچه راهنماي مادر برد را مطالعه بفرماييد از ويژگيهايي كه شركت سازنده آن مادربرد در نظر گرفته پشتياني از هازدهاي بزرگ در سيستم عاملهاي 32 بيتي در ويندوزهاي قديمي تر مثل ويندوز 98 است اما اين موضوع باز هم مشگل شما را حل نمي كند آيا شما هميشه ميخواهي هاردت را به يك سيستم ديگر منتقل كني و از آن استفاده كني مسلما خير.
نمي دانم چه اصراري داري از ويندوز 98 استفاده كني و در آن باقي بماني احتمالا بخاطر چند نرم افزار كه در xp كار نمي كنند كه بايد بخاطر امكانات بهتر در xp آنها را فراموش كني.
نمي دانم با شبكه ها چقدر آشنايي داري همين مشگل عدم همخواني و هماهنگي بين سخت افزار و نرم افزار در شبكه هاي ناول و برخي از ويندوزهاي 2003 نيز در شناخت هارد وجود دارد و راه حل آنها فقط استفاده از مادربردهاي مخصوص پشتيباني كننده از اين نوع هاردها مي باشد.
موفق باشي - روكي 6/2/85

yade
26-04-2006, 12:25
سلام روكي جان حرف شما متين

من يه سر يه سايت مكستور زدم اونجا مدل هارد و مشخص كردم ديدم خيلي ها چنين مشكلي داشتند

و سايت امده چند تا برنامه معرفي كرده كه اين مشكل رو حل كنند اما چون زياد زبانم خوب نيست چيزي نفهميدم

من گفتم شايد تو اين انجمن كسي با چنين مشكلي برخورد كرده باشه تونسته باشه حلش كنه به من راحلش رو بگه

بحرحال ممنونم روكي عزيز

MaFia
26-04-2006, 22:33
شما به وسيله برنامه تو سايت مكستور يه بار فرمت لول پايين كن و دوباره پارتيشن بندي كن
من احتمال مي دم partition table هاي شما ايراد پيدا كرده

mohammad hamed
27-04-2006, 09:14
ماله من كه هارد نو بستم اين جوري شد . يعني هارد جديدم مشكل داره

yade
27-04-2006, 12:31
سلام مافياي عزيز

انگار سيستم ما بيشتر از اين پشتيباني نميكنه رفتنم به سايت مادربورد (گيگا)اونجا اخرين نسخه بايوس كه مرب.ط به سال 2002 ميشد تو توضيحاتش نوشته بود پشتيباني ار هارد 137 گيگابايت

انگاري كارش نميشه كرد تو ويندوز 98 با همون 137 گيگ كار مي كنم تو اكس پي با 300 تا موقعيه كه وضع يه خورده بهتر بشه يه مادربود جديتر بگيرم

بحرحال ممونم از تمامي دوستان عزيز

hamish
02-05-2006, 17:20
سلام
اگر كسي ميتونه در مورد "الگوريتم پنجره هاي لغزنده"(algorithm Sliding Windows)به من اطلاعاتي بده ممنون ميشم.در مورد شبكه بندي هست.

*سینا*
02-05-2006, 19:31
سلام خدمت همه بچه هاي گل انجمن

من يه هارد 300 گيگ گرفتم (كه ايكاش نمي گرفتم ). . به 3 تا پارتيشن 30 گيگ و 4 تا 50 گيگ تبديل كردم
وقتي سيستم بالا مياد تو مشخصات هارد 130 گيگ نوشته تو ويندوز 98 هم چهارتا از پارتيشن ها ديده ميشه كه مجموعش 130 گيگ ميشه (و اون سه تاي اخري يعني سه تا 50 گيگ ديده نميشه )

اما تو ويندوز xp چنين مشكلي ندارم و به راحتي همه اينها تشخيص داده ميشه در ضمن فرمت همه اينها fat32 هست

به من گفتن بايوس رو اپديت كن درست ميشه من هم اينكارو كردم درست ولي وقتي سيستم مياد بالا نوشته unknown flash type بعد هم رد ميشه خب وقتي وينوز 98 امد بالا هر هفت درايوم ديده شد اما مشكل سر اين سه تا پارتيشن اخري هست من اگر تو ويندوز 98 فايلي تو اينها بذارم تو ويندوز اكس پي ديده نميشه اگر هم تو ويندوز اكس پي فايلي بذارم تو 98 ديده نميشه من حتي از 98 فرمت كردم اما وقتي وارد اكس پي ميشم مي بينم اون پاريتشنس كه فرمت كردم فرمت نشده يعني فايله هنوز هست در ضمن از ويندوز اكس پي فقط مي تونم با فرمت ntfs فرمت كنم و به من اجازه فرمت fat32 نميده

حتي با برنامه پارتيشن مجيك هم نمي تونم فرمت كنم در (xp ) گزينه فرمت خاموش شده حالا اين مشكلي نيست قضيه اصلي همون كه نمي تونم فايليها را تو هر دو ويندوز ببينم
حالا من چكاركنم چرا اينجوري شده در ضمن مشكل فقط تو اين سه تا پارتيشن اخريست ( هر كدوم 50 گيگ )

ممنونم ميشم كمكي كنيد
با سلام
این مشکل رو هم من داشتم البته با هارد 160
ماله این قضیه هست که fat32 از32گیگ بیشتر نمی سازه اگه اشتباه نکنم ولی مطمئن هستم 50 گیگ نمی تونه بسازه و هنگان نصب شما مجبور به استفاده از ntfs هستید که در این صورت این پارتیشن ها در 98 دیده نمشین