PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پنهان شدن درایوها

Moh3en_f1
21-07-2010, 09:09
با سلام خدمت شما

دو روز پیش من یه برنامه ای روی سیستم نصب کردم و بعدش هم پاک کردم ( برنامه مربوط به حذف کامل فایلها بود ) یادم نیست اسم برنامه چی بود همه چی خوب بود ولی وقتی سیستم رو مجداداً راه اندازی کردم دیدم هیچ درایوی به جز C وجود نداره یعنی هیچی به هیچی
وقتی هم آدرس مستقیم میدم با ارور cannot find روبه رو میشم همه ریجستری رو دوباره بازیابی کردم ولی باز حل نشد در ضمن من دیب فریز دارم
نمی دونم چی شده ولی من نمیخوام اطلاعاتم رو از دست بدم لطفا هر کی هر راهی بلده کمکم کنه :41:

Dew Drop
21-07-2010, 10:09
سلام
تو search بنویسید gpedit.msc تو قسمت user configuration برید به administrative templates بعد windows components .تو زیر شاخه هاش برید به windows explorer روش یه بار کلیک کنید تو صفحه سمت راست دنبال این گزینه بگردید hide these specified drives in my computer اون رو باز کنید ببنید که بین گزینه ها not configured تیک داشته باشه.
در ضمن يكي از كاربران چنين مشكلي رو تو ويندوز7 داشتند كه با عوض كردن اسم پارتيشنها تو disk mamgement مشكلشون حل شد.

tanha2354
29-08-2010, 05:58
مخفی کردن درایوها ازMy Computer
run-regedit-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent Version \ Policies\Explorer
متغیری به نامNoDrives از نوعdword بسازید گردونه ها وقتی مقدارشان 0 است قابل دیدن هستن واگر مقدارشان 1 باشد مخفی میشوند برای هر گردونه می توانید بصورت زیر عمل کنید
A : 1
B : 2
C : 4
D : 8
E : 16
F : 32
G : 64
H : 128
I : 256
J : 512
K : 1024
و الی اخر.........
برای مثال اگر بخواهید گردونهdوc رامخفی کنید میبایست دو مقدار4 برای درایوcو8برای درایوd را باهم جمع کنید و مقدار 12 را بدست اورید این همان عددی است که باید به متغیرNoDrive بدهید ام برای مخفی کردن تمام درایوها باید مقدار67108863
را به متغیرNoDrive بدهید
برای ملاحظه تغییرات سیستم را از نو بوت کنید