PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای کنسول پلاسما خوب جواب می دهد؟

parmida00
16-07-2010, 21:47
می خواستم بدونم این موضوع که میگن وصل کنسول بازی به پلاسما خ.ب جواب نمی دهد درست است یا نه؟

t_tanhayam
16-07-2010, 22:24
يعني چي خوب جواب نميگيرين ؟كاملتر توضيح بدين

والا اين از اون حرفاست ها
توي پلاسماها اتفاقا خيلي بهتر جواب ميگيرين بخاطر ساب فيلد درايو 600 هرتزي كاملا تصاوير روون هستند :46:

parmida00
17-07-2010, 01:22
چند تا از دوستان که 360 وصل کردند میگن تو حرکت خیلی تصویر تیره میشه.پرش هم زیاد داره.پلاسما پاناسونیک

mortezaon
17-07-2010, 03:32
من با ps3 مشکلی ندارم
بازی باهاش خیلی لذت بخشه
من پاناسونیک دارم
.

Sacrament
17-07-2010, 04:21
اینا عکس پلاسمای منه پاناسونیکه با دوربین موبایل انداختم کیفیتش شاید زیاد خوب نباشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mortezaon
17-07-2010, 04:30
من همین مدل پاناسونیک را دارم

.

Sacrament
17-07-2010, 04:35
واسه من g10 هستش من خونه a650 lcd سامسونگ 32 دارم باهاش زیاد نمیشه بازی کرد ولی رو پلاسمام بازی طبیعی تر میشه.

*Alucard*
17-07-2010, 19:44
پلاسما پنلها از نظر وضوح حرکتی نسبت به LCD ـها برتری دارن به همین خاطر تو نماهای سریع بهتر عمل میکنن همینطور مشکل Input lag یا تاخیر ورودی کمتری دارن که برای گیمرهای حرفه ای به خصوص اونهایی که بازیهای آنلاین و گروهی میکنن میتونه مناسبتر باشه.
ممکنه بعضیا به خاطر Image retention که اثر موقتی تصاویر ثابتی هست که مدت زمان طولانی نمایش داده بشه و در نهایت مستعد بودن پلاسما پنلها به Burn in شدن از نظر روانی چندان تمایلی برای استفاده از این پنلها برای بازیهای کامپیوتیر نداشته باشن که دلیل اون وجود HUD یا همون منوهای ثابتی هست که معمولا تو بازیها نقشه و میزان سلامت و بقیه اطلاعات بازی رو به طور دائم و در یک نقطه ثابت نمایش میده.
Image retention همونطور که گفتم احتباس موقتی تصویر هست یعنی یک هاله یا سایه ای از تصویر ثابت به نمایش در اومده برای مدت طولانی چند ثانیه روی صفحه باقی میمونه که معمولا فقط روی بک گراندهای خیلی سفید یا خیلی تیره برای چند لحظه قابل دیدن هستن و خود به خود برطرف میشه این مشکل در پلاسماهای LG و سامسونگ معمولا خیلی شایع هست ولی همونطور که گفتم به هیچ وجه نگران کننده نیست و خود به خود بعد از لحظاتی بر طرف میشه (البته اگر متوجه بشین چون معمولا ترکیب رنگها و نماهای مختلف در 99 درصد موارد مانع از دیده شدن این اثر میشه)
Burn in به سوختن دائمی پیکسلها در ناحیه ای از تصویر که یک تصویر ثابت برای مدت طولانی نمایش داده بشه به وجود میاد این مشکل در LCD پنلها هم بروز میکنه که به اون Image sticking میگن ولی در LCD پنلها این مشکل حداقل 5-6 نسل هست که به شکل خیلی عالی ای کم شده در پلاسما پنلها هم به خصوص 2-3 نسل اخیر مشکل Burn in رو به شکل خیلی عالی کم شده به هر حال LCD و پلاسما پنلها هنوز مستعد به وجود اومدن مشکلات ذکر شده هستن یعنی اگر شما یک تصویر ثابت رو برای مدت زمان خیلی طولانی روی این پنلها ثابت نگه دارید ممکنه که در پلاسما ها Burn in و در LCD ـها Image sticking رخ بده به همین دلیل پیشنهاد میشه که یک تصویر ثابت رو برای مدت خیلی طولانی روی این نمایشگرها رها نکنید.
بد نیست بدونید که TV ـهای CRT یا همون تلویزیونهای لامپی قدیمی هم مستعد مشکلاتی از این قبیل بودن برای همین قابلیت Screen saver یا نجات دهنده صفحه نمایش بر روی سیستمهای عامل در PCـها که تصاویر ثابت رو مثل GUI ( رابط گرافیکی کاربر) برای مدت زمان طولانی نمایش میدن از گذشته تا به امروز تعبیه شده.

mehrdad8086
17-07-2010, 21:02
Alucard جان بسیار توضیح کامل و جامعی بود.

سوالی دارم:

اینکه پس از پدید آمدن Burn in در یک پلاسما آیا راه کاری جهت رفع این مشکل وجود داره؟
و اینکه زمان بسیار طولانی تقریبا چقدره؟

چون فرضا آرم شبکه تلوزیونی چه مدت زمانی طول می کشه که اثرش می مونه و بعد هم به خودی خود از بین می ره؟

و چقدر زمان می بره تا Burn in بشه ؟و راه حل؟

بازم ممنونم و عذر اگر سوالم ابتدائی بود.:20:

*Alucard*
17-07-2010, 21:32
اینکه پس از پدید آمدن Burn in در یک پلاسما آیا راه کاری جهت رفع این مشکل وجود داره؟

اگر نشه با شیوهای معمول پیکسل رو احیاء کنن معمولا بهترین راه تعویض ماژول پنل هست که البته هزینه زیادی داره نزدیک نصف قیمت پنل.

و اینکه زمان بسیار طولانی تقریبا چقدره؟
زمان خیلی طولانی که باعث Burn in بشه مثلا هر روز هفته روزی 7-8 ساعت مداوم فقط یک شبکه رو ببینید!! ممکنه قسمت آرم اون شبکه Burn in بشه البته بازم احتمالش کمه مگر اینکه قابلیتهای Anti Burn in یا Pixel orbiter تو منوهای پنل خاموش باشه که معمولا تو مدلهای آسیایی به طور پیش فرض همیشه روشن هست.

apachi7000
19-07-2010, 07:05
زمان خیلی طولانی که باعث Burn in بشه مثلا هر روز هفته روزی 7-8 ساعت مداوم فقط یک شبکه رو ببینید!! ممکنه قسمت آرم اون شبکه Burn in بشه البته بازم احتمالش کمه مگر اینکه قابلیتهای Anti Burn in یا Pixel orbiter تو منوهای پنل خاموش باشه که معمولا تو مدلهای آسیایی به طور پیش فرض همیشه روشن هست.

ممنون از توضیحاتتون.
2تا سوال داشتم.
یکی اینکه قابلیتهای Anti Burn in و pixel orbiter توی تمام پلاسماهای نسل جدید پاناسونیک مثل v20-vt20-vt25 و
همینطور g10-g20-v10 وجود داره یا نه؟

دوم اینکه توی همه این مدلها قابلیت screen saver هست ؟و اینکه sc در tvها مثل sc کامپیوتر هاست؟یعنی قابلیت
تنظیم زمان واسه فعال کردن داره؟ و وقتی مشغول فیلم نگاه کردن و بازی کردن هستیم فعال میشه؟
با تشکر

*Alucard*
20-07-2010, 22:07
یکی اینکه قابلیتهای Anti Burn in و pixel orbiter توی تمام پلاسماهای نسل جدید پاناسونیک مثل v20-vt20-vt25 و
همینطور g10-g20-v10 وجود داره یا نه؟

بله دوست عزیز Pixel Orbiter داره

lebowski
23-07-2010, 07:56
دوم اینکه توی همه این مدلها قابلیت screen saver هست ؟و اینکه sc در tvها مثل sc کامپیوتر هاست؟یعنی قابلیت
تنظیم زمان واسه فعال کردن داره؟ و وقتی مشغول فیلم نگاه کردن و بازی کردن هستیم فعال میشه؟
با تشکر
آلوکارد جان لطفا به این قسمت جواب بده
با تشکر

apachi7000
23-07-2010, 09:13
با تشکر

البته ببخشید منظورم از sc همون screen saver هستش.اشتباه تایپی بود.به جای ss نوشتم sc.

*Alucard*
23-07-2010, 20:07
اسکرین سیور به اون شکلی که از PC تصور دارید معمولا بر روی پلیرها و یا کنسولهای بازی وجود داره وقتی روی یک فیلم یا یک صحنه از بازی Pause زده بشه اسکرین سیور بعد از یک تایمی خود به خود فعال میشه مثلا از برایتنس کم میکنه یا لوگوی سازنده رو نشون میده....
تو پلاسماها Pixel Orbiter یا هر اسم دیگه ای که ممکنه داشته باشه کارش این هست که نواحی ثابت تصویر رو مثل آرم یا لگوی شبکه های تلویزیونی به صورت هوشمند شناسایی میکنه و شروع میکنه اون نواحی رو چند پیکسل جابه جا میکنه که چون خیلی کند صورت میگیره در اکثر موارد قابل دیدن نیست مگر اینکه از فاصله نزدیک کسی زوم کنه به اون منطقه....
روی مدلهای آسیایی این گزینه معمولا به صورت پیش فرض روشن هست و قابلیت خاموش کردن نداره ولی در مدلهای اروپایی و آمریکایی میشه این قابلیت رو خاموش یا روشن کرد دلیلش رو نمیدونم چی هست ولی تقریبا هر سه برند پلاسما ساز در مورد مدلهای آسیایی به این شکل عمل میکنن(البته تا اونجایی که من اطلاع دارم)

koh
24-07-2010, 08:07
سلام
خبری از عرضه مدلهای جدید پاناسونیک مثل v20-vt20-vt25 در ایران نیست؟ قیمت؟
ممنون

amir_amd
24-07-2010, 11:18
خبری از عرضه مدلهای جدید پاناسونیک مثل v20-vt20-vt25 در ایران نیست؟ قیمت؟

من یک ماه پیش با نمایندگی صحبت کردم گفت تو مرداد میاریم.ولی فکر کنم تا زمستون طولش بدن.

seven_nm
01-09-2010, 03:24
LCD فقط Pioneer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (البته این مارک به شرکت پاناسونیک فروخته شده و فعلا تولید نمیشه تا زمانی که با پاناسونیک ادقام بشه ، شاید با نام پاناسونیک دوباره کیفیت بی نظیر پایونیر رو در بازار شاهد باشیم)
پلاسما به نظرم پاناسونیک نسبت به بقیه خیلی بهتره
LED هم فعلا سامسونگ داره یکه تازی میکنه که تا ببینیم به زودی قراره سونی وتوشیبا با LED 3D های بدون عینکشون چه کار می کنند؟