PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره پلاسما

love021
13-07-2010, 19:33
دیروز داشتم تو فروشگاه تصویر چندتا پلاسمای ال جی نگاه میکردم یه چیزی واسم جالب بود وقتی پلاسمای ال جی یه چیز سفید نشون میداد رنگ سفید قشنگ سفیدو پر نور بود ولی وقتی یه تصویر یه دفعه سفیدش زیاد میشه یا مثلا بکگراندش سفید داره با یه لوگو سفیدش کم نور و کدر میشه کسی میدونه دلیلش چیه؟

love021
13-07-2010, 23:55
کسی نمیاد جواب مارو بده؟

*Alucard*
14-07-2010, 02:09
APL مخف Average Picture Level
کلا تصاویر بر این اساس به سه دسته High APL , Mid APL و Low APL تقسیم میشن که همونطور که از اسمشون پیداس تصاویری با APL بالا به نماهایی که در اون رنگهای با Luminance Level بالا به مقدار زیاد وجود داره گفته میشه الی آخر در پلاسما پنلها سیستمی به اسم ABL مخفف Automatic Brightness Limiter برای پائین آوردن مصرف برق وجود داره که در نماهای High APL نمود بیشتری پیدا میکنه.
یه مثال از نمای High APL مثل یه صفحه کاملا سفید
یه مثال از نمای Mid APL مثل یک صفحه 50 درصد سفید 50 درصد مشکی
یه مثال از نمای Low APL مثل یک صفحه 10 درصد سفید 90 درصد مشکی
شاید روی مشخصات پلاسما پنلها خونده باشید که اکثر اونها توانایی تولید حداقل 1000cd/m^2 روشنایی رو دارن البته این مقدار محدود شده هست چون بعضی پلاسما پنلهای قدیمی تا 4500cd/m^2 هم شدت روشنایی داشتن که شما میتونید اون رو در نماهای Low APL در پلاسماها ببینید مثل وقتی که محیط تاریک هست ولی چندتا جسم نورانی در تصویر وجود داره البته در بیشتر پلاسماهای جدید ABL سیستم سعی میکنه که شدت روشنایی رو محدود به توانایی تشخیص چشم بکنه تا میزان مصرف برق کم بشه مثلا نمیزاره شدت درخشش بالاتر از 150cd/m^2 بره (همین مقدار برای نشون دادن سفید خالص کفایت میکنه و بالاتر از اون برای چشم انسان بی تاثیر هست و فقط باعث آزار میشه) حالا هر چقدر به سمت نماهای High APL حرکت کنید سیستم ABL بیشتر خودش رو درگیر میکنه به همین دلیل پیک برایتنس پلاسماها در زمانی که یک صفحه 100 درصد سفید نمایش داده میشه پائین میاد با بالا رفتن بهره وری در پلاسما پنلها به مرور زمان آستانه عملکرد قابل تشخیص ABL به نماهایی با APL بالاتر محدود میشه.

vvc
16-07-2010, 10:54
سلام دوستان
برادرم یه پلاسمای پاناسونیک c10 داره و یه سینمای خانگی 330 پاناسونیک که با یه کابل اچ دی من اونارو با هم لینک کردم که با روشن و خاموش کردن یا کم و زیاد کردن صدا. سینمای خانگی هم به صورت اوتومات این کارهارو انجام میده ولی از دیروز که یه
ر س ی ور HD و با کابل HD وصلش کردم دیگه سینمای خانگی با کنترل پلاسما کار نمیکنه و از حالت لینک خارج شده
هر تنظیمی هم انجام میدم باز هم جواب نمیده ولی وقتی کابل ر س ی و ر و جدا میکنم دوباره کار میکنه
آیا کسی میتونه راهنمایی کنه که مشکل من از کجاست ممنون میشم .

lebowski
16-07-2010, 18:04
سلام دوستان
برادرم یه پلاسمای پاناسونیک c10 داره و یه سینمای خانگی 330 پاناسونیک که با یه کابل اچ دی من اونارو با هم لینک کردم که با روشن و خاموش کردن یا کم و زیاد کردن صدا. سینمای خانگی هم به صورت اوتومات این کارهارو انجام میده ولی از دیروز که یه
ر س ی ور HD و با کابل HD وصلش کردم دیگه سینمای خانگی با کنترل پلاسما کار نمیکنه و از حالت لینک خارج شده
هر تنظیمی هم انجام میدم باز هم جواب نمیده ولی وقتی کابل ر س ی و ر و جدا میکنم دوباره کار میکنه
آیا کسی میتونه راهنمایی کنه که مشکل من از کجاست ممنون میشم .

فکر کنم با هم تداخل دارن بیشتر رسیورا چون از مارکای معروف نیستن استانداردو رعایت نمیکنن زنگ بزن نمایندگی بپرس شاید راهی بلد باشن.