PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کمک کمک

ali4561m
13-07-2010, 15:33
من یه سیستم واسه مشتری بستم به مشخصات -cpu :amd4850و mai:elite group 740< رم 1 گیگ و هارد 250 ساتا-مشتری گیر داده که حتما داس میخواد چکارش کنم چجوری نصب کنم -وین 98 هم میخواد اونو چکار کنم
باید تحویل بدم سیستمو کمک کنید

virtualworld
13-07-2010, 16:44
خب موقعی که شما سیستم می بندی باید وین98 و داس رو هم داشته باشی واسه چنین موقعی متعصفانه من هم ندارم که واستون آپلود کنم
خب من این رو گفتم که دوستان ببینن نظر هست تا بیان بیشتر نظر بدن
به اینجا هم یه سر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

joe_satriani
13-07-2010, 16:52
با سلام
شما ميتونيد اين تاپيك رو دنبال كنيد

آموزش نصب سيستم عامل Ms-dos 6.22

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ali4561m
13-07-2010, 17:52
آخه این خیلی خطریه آخه کل اطلاعات چند ساله مدرسه رو سیستمشونه حالا به نظرتون اگه من هارد سیستم اصلی که خیلی قدیمیه رو بزارم رو این سیستم جدید داس اجرا میشه و نرم افزارشون ؟مشکلی نداره اطلاعات نمی پره؟

***Spring***
13-07-2010, 18:47
سلام ...

برای نصب سیستم عامل DOS یه سری شرایط لازمه ، که اولین و مهمترینش این هستش که ظزفیت پارتیشن نصب مثلآ C ( و بقیه پارتیشنها ) نباید بیشتر از 2 گیگابایت باشه ، چون این سیستم عامل ظرفیتهای بالاتر رو نمیشناسه ... البته اگه ظرفیت بقیه پارتیشنها بالای 2 گیگ باشند مهم نیست ، ولی با DOS به اونها دسترسی ندارید ...
بعد اگه ویندوز 98 بخواید ، میتونید به همراه DOS هر دو رو داشته باشید و بعد از DOS ، ویندوز 98 نصب بفرمایید ... ولی به محض اینکه ویندوز XP نصب کنید ( روی پارتیشن دیگه‏ای ) ، این سیستم عامل بطور اتوماتیک DOS رو پاک میکنه ... یعنی فقط DOS با 98 سازگاری داره و این دوتا رو میتونید همزمان با هم داشته باشید ، ولی همزمان با هم نمیتونید XP یا سیستم عامل جدیدتری رو داشته باشید ...

.

ali4561m
14-07-2010, 11:32
متشکرم اما منظور سوال من یه چیز دیگه بود.میخوام بدونم چجور روی هارد ساتا داس نصب کنم و سوال دوم اصلا موقع نصب وین 98 همخون اول کهصفحهنصب نیومده (اونجایی که بوت از سی دی رو میزنم بعدش صفحه نصب اصلا نمیاد ایراد میگیره سی دی وین هم مشکلی نداره).لطف کنید سوال اولم که داس هست رو حتما جواب بدید.
و مهمترین سوال اینکه اگه هارد سیستم قدیمی که ide هست رو بزارم رو این سیستم و از اونجایی که داس و نرم افزار مدرسه رو ی این هارد قدیمی هست اگه به این سیستم وصلش کنم داس و نرم افزارشو اجرا میکنه یعنی ایراد نمیگیره )
مرسی

---------- Post added at 11:32 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

متشکرم اما منظور سوال من یه چیز دیگه بود.میخوام بدونم چجور روی هارد ساتا داس نصب کنم و سوال دوم اصلا موقع نصب وین 98 همخون اول که صفحه نصب نیومده (اونجایی که بوت از سی دی رو میزنم بعدش صفحه نصب اصلا نمیاد ایراد میگیره سی دی وین هم مشکلی نداره).لطف کنید سوال اولم که داس هست رو حتما جواب بدید.
و مهمترین سوال اینکه اگه هارد سیستم قدیمی که ide هست رو بزارم رو این سیستم و از اونجایی که داس و نرم افزار مدرسه رو ی این هارد قدیمی هست اگه به این سیستم وصلش کنم داس و نرم افزارشو اجرا میکنه یعنی ایراد نمیگیره )
مرسی

***Spring***
14-07-2010, 12:26
سلام ...

هارد ساتایی که دارید ، نیاز به درایور داره ؟ ... بعضی از مادربردها ( بیشتر نمونه‏های جدید ) خودشون قابلیت شناخت این هاردها رو بصورت اتوماتیک و از قبل دارند ... یه سری از مادربردها این قابلیت رو دارند ولی باید درایور هارد نصب بشه ... اگه جزو سری دوم هستش ، خوب مثلآ زمان نصب XP باید از کلید F6 استفاده بفرمایید ، یا بعد از نصب کامل توی تنظیمات درایور نصب و راه‏اندازی بشه ... که به دیسکت یا CD درایور نیاز دارید ...
ولی این موارد برای DOS کارایی نداره ... یعنی با DOS نمیتونید زمان نصب از درایور استفاده بفرمایید ... آپشن این درایور رو نداره و قابلیت شناخت تکنولوژی جدید رو نداره ... مگه اینکه خود مادربرد از قبل هارد رو بشناسه و نیازی به درایور اون نداشته باشه و مثل هارد IDE باشه که باید ببینید DOS اون رو شناخته ؟... در هر صورت در درجه‏ی اول بستگی به مادربرد شما داره و اینکه درایور لازم داره ؟ ...

در مورد دوم : سعی کنید از توی DOS برنامه‏ی نصب ویندوز رو اجرا بفرمایید ، احتمال زیاد درست میشه ... یعنی مثلآ :

C:\> Win98\Setup.exe

احتمال داره خود CD برنامه درست باشه ( البته شاید ) ولی زمان نصب و اجرا مشکل دیگه‏ای دارید ...

سوال آخر شما : یعنی یه هارد IDE رو که از قبل DOS روی اون نصب شده ، ولی برای یه کامپیوتر دیگه‏ست ، از اون کامپیوتر اون هارد رو جدا بفرمایید و به یه کامپیوتر جدید نصب کنید ، و بعد بدون نصب مجدد DOS ، این کامپیوتر بوت بشه !!! ...
شما میتونید هارد رو جابجا بفرمایید ، ولی DOS مثل Win 98 و یا Win XP یه سیستم عامل هستش و برای راه‏اندازی و استفاده در کامپیوتر باید حتمآ روی اون سیستم کامپیوتر نصب بشه ... سیستم عامل قابل کپی شدن نیست ، نصب شدنی هستش ...
چون باید تمام سخت‏افزار و برنامه‏های موجود رو شناسایی کنه ، تا بتونه اونها رو مدیریت کنه ... مگه اینکه دو سیستم کامپیوتری از یک سخت‏افزار مشابه استفاده کنند ( و بخصوص مادربرد کاملآ یکسانی داشته باشند ) ... یا اینکه با استفاده از برنامه‏های ویژه مثل Norton Ghost ( اون هم در بعضی موارد با شرایط خاص ویژه ) که بازم باید سخت‏افزار و مادربرد یکی باشند ، میتونید یه سیستم عامل رو روی یه کامپیوتر دیگه راه اندازی بفرمایید ...

.