PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نرم افزار ( برنامه اي براي زوم كردن روي تصوير بدون شطرنجي شدن )

dani
28-02-2005, 01:21
سلام بر مديران محترم
نرم افزاري كه بان شه يك تصوير را بزرگ كرد و شفاف باشد (اگر انرا بزرگ كنيم شطرنجي شود با يك دكمه ان حالت را از بين برد) مثلا در يك فيلم جاسوسي كه نشان ميدهد فكر كنم كه شما ان را ديديد ايا هست اگر هست.......... سايتي يا برنامه ايي به معرفي كنيد
مــتــــشـكـــــر م

Sina
28-02-2005, 15:56
من عنوان رو عوض كردم

rasool_bbc
02-03-2005, 22:03
دوست عزيز اون برنامه روحتماْ بار ها اسمشو شنيدي اسمش هست Acdsee ولي اول بايد پسوند فايل گرافيكيت بشه bmp بعد بري و با استفاده از resize اندازه اونو بزرگ كني ( البته من خودم اين كارو كردم و جواب گرفتم) اگه مشكلي بود برام پيك بزن :rasool_bbc@walla.com

patal
03-03-2005, 02:06
سلام
عزيزم، خودت داري مي گي ==> [فيلم].
تمام صحنه هايي كه در زير نام مي برم، كاملا ساختگي هستند و صرفا براي جذاب كردن فيلم به كار مي روند:
*روي يه نقشه چندين بار zoom مي كنه و هي جلو مي ره تا مي رسه به در خونه ي يارو :shock:
*روي يك frame از فيلم گرفته شده توسط دوربين فروشگاه، zoom مي كنه و مارك ساعت سارق رو مي خونه :shock:
*يارو مي خواد اطلاعات محرمانه ي يك شركتي رو بدزده، بعد از اين كه با كلي زحمت رفت توي شركت و نشست پشت computer ، يه floppy مي ندازه توي floppy driver و بعد چند تا دكمه رو خيلي سريع مي زنه و كلي پيغام روي صفحه ي monitor مي نويسه و چندين animation پخش مي شه و در همين حين هم يك نشان دهنده در حال پر شدنه و وقتي كه پر شد روي monitor مي نويسه ==> files transferred
( من نمي دونم اين چه جور copy ه كه حين copy كلي animation نشون مي ده ) :P
* و كلي ديگه از اين چيز ها ...

تمام اين صحنه ها كاملا ساختگي هستند و صرفا براي جذاب كردن فيلم به كار مي روند.
اين تيپ صحنه ها رو به من و شما نشون مي دن كه توي ذهنمون القا كنند كه [امريكا] آخرشه و از اين حرف ها.
«««««هيچ وقت قدرت ثرمايه رو در فيلم ها، فراموش نكنيد.»»»»»

*هيچ مي دونيد، چرا [آخر] اكثر فيلم هاي آمريكايي در يك [كارخونه] ست؟
*هيچ مي دونيد، چرا اكثر كارتون هاي نسل ما، به اين صورت بود كه يكي دنبال مادرش بود؟ ( بل و سباستين، چوبين، هاچ زنبور عسل و ... )
*هيچ مي دونيد، Terminator 2 اي كه در آمريكا به نمايش گذاشته شد 152 دقيقه بود و اين در حاليست كه Terminator 2 اي كه در خارج از آمريكا پخش شد 130 دقيقه بود.
* و كلي ديگه از اين چيز ها ...
«««««هيچ وقت قدرت ثرمايه رو در فيلم ها، فراموش نكنيد.»»»»»

راستي مي گن، [هاچ] ، مادرش رو توي orkut پيدا كرده. :P
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
بگذريم، بحث مون خيلي منحرف شد.
نتيجه اين كه، تمام اين تيپ zoom ها، چخانه :shock:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
تعداد [واحد هاي اطلاعاتي] يك عكس ثابت مي باشد، بنابراين در zoom ، شما حتما [افت] كيفيت داريد.
ولي مي توان به كمك effect هايي، اين [افت] كيفيت را پنهان كرد.
[يكي] از اين effect ها ==> blur مي باشد.
photoshop و ACDSee Photo Editor اين effect رو دارند.
براي [ديدن] هم مي توني از windows picture and fax viewer استفاده كني و هم از ACDSee. ( در واقع windows picture and fax viewer همون [نشان دهنده] ي windowsXP مي باشد. )
اگر به وسيله ي ACDSee عكس رو مي بيني، بعد از zoom از كليد 2 نقطه، ( همون كه مربوط به حرف [ك] ي فارسي ست. ) استفاده كن.

خوش باشي،
©م.م.©

Navid
03-03-2005, 04:56
پاتال راست می گه :arrow:
عکس ها بر حسب پیکسل هست و هر چه نزدیکتر بشیم این پیکسل ها رو به ما بزرگتر نشون می ده .
در صورتی که اگه بخواد شفاف بشه باید پیکسل ها تغییر کنه که این از عهده برنامه خارجه

Basafa
04-03-2005, 11:18
ضمن تاييد حرف آقا نويد:من يه روش ساده وبي دردسرميگم:
اول باwindows picture and fax viewer عكس رو زوم كن بعد
دگمه Print Screenرو بزن وبرنامه Paint رو بازكن از منوي Edit
گزينه Past رو بزن بعدش عكس رو سيو كن.

ELESSAR
04-03-2005, 14:04
سلام خدمت همه. با احترام به صحبتهای پاتال جان من یه کوچولو توضیح بدم :
پاتال جان در مورد اون نقشه ها که گفتی زوم میکنن و...اونجور نقشه ها وجود دارن !این نقشه ها نقشه های چند لایه با حجمهای بالا مثلا 1 فایل 1 گیگا بایتی که با زوم کردن جزئیات بیشتری روشون معلوم میشن.
در مورد اون دوربینها هم که گفتی (دوربین فروشگاه) ...پاتال جان این نوع دوربینها و سیستمها هم هست . اگه به لنز دوربین دقت کرده باشی اغلب دوتا عدد مساوی هم نوشته شده که هرچی اونها به هم نزدیکتر باشن کیفیت اون لنز بهتره مثلا 1 به یک خیلی خوبه. اگه دوربین یه همچین لنزی داشته باشه و فیلم بکار رفته تاثیر پذیری بالا داشته باشه بعدا با نرم افزار میشه رو همچین فیلمی تا حدود خیلی زیادی زوم کرد .
اما درمورد عکسها :عکسها معمولا دونوع فرمت ذخیره سازی دارن یا بر اساس فرمت بیتی یا بر اساس فرمت برداری. عکسهایی که براساس فرمت بیتی ذخیره سازی میشن از شبکه ای از پیکسلها درست شده و وابستگی کامل به وضوح دارن برا همینه که با بزرگ تر شدن یا زوم کردن روی اونها کیفیت افت میکنه . اما عکسهایی که بر اساس الگوریتم برداری ذخیره میشن با بزرگتر شدن افت کیفیت پیدا نمی کنن چون جزئیات درون تصویر با توابع ریاضی و برداری تعیین میشن و افت کیفیت ندارن اما در این نوع فرمت ذخیره سازی اگه قرار باشه جزئیات زیادی تو عکس باشه حجم اون عکس به شدت زیاد میشه . اگه عکس مورد بحثمون با این فرمت الگوریتم ذخیره بشه میشه بدون افت کیفیت با حدود خیلی زیادی روش زوم کرد .
در مورد همون عکسهایی که با فرمت بیتی ذخیره میشن هم با بعضی از نرم افزار ها بر اساس تکنیک برون یابی پیشرفته میشه تا حدود زیادی زوم کرد که در این حالت چون تعداد پیکسلهای عکس محدوده باید درون عکس پیکسلهایی جدید تعبیه بشه که برای جایگزین کردن یه پیکسل در عکس رنگ اون متناسب با پیکسلهای اطراف تعیین میشه.
در آخر هم بگم که من نرم افزار خاصی در این مورد سراغ ندارم اما از نظر تکنیکی امکان پذیره. مرسی از همه.

patal
04-03-2005, 17:28
سلام
ELESSAR, جان، مرثي از توضيحات كامل ت.

خوش باشي،
©م.م.©

Strasboorg
04-03-2005, 23:30
STOIK Smart Resizer

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در باره درخواست شما برنامه خوبيه

Spy
05-03-2005, 00:13
همیشه وقتی تو این فیلمهای پلیسی میدیدم که یه صحنه مثلا پلاک ماشینو زوم میکنند و هیچی از کیفیتش کم نمیشه چهار شاخ میموندم که مگه میشه . فتوشاپ با اون عظمتشم کیفیتو میاره پایین اما مال اونا نمیوورد.حالا این برنامه رو براتون گذاشتم که شما هم ببینید چطوری چنین کاری ممکن میشه و میشه عکس رو تا ۱۰۰۰ برابر بزرگ کرد بدون اینکه از کیفیتش کم بشه.

حجم : 1.7 مگابایت
Name: Registered
Mail: bill@linux.com
Code: LMSCCD157FFFFD0F2B06

دنلود .كام
8) :lol:

Basafa
05-03-2005, 23:27
زوم تصوير با حداقل كم شدن كيفيت بوسيله Cleanerzoomer v2.01

اين برنامه با وجود اينكه با توجه به نامش كارش زوم كردنه اما كار اصليش از بين بردن خرابيهاي
تصويري ايجاد شده در فايلهاي تصويري Jpeg هستش.

آدرس سایت :
كد:

دانلود با حجم 816 کیلو بایت :
كد:

کرک :
كد:

تكميل:

آدرسي ديگر براي دانلود نرم افزار :
كد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5OmEzZynBBcVKYt6nHESLhLJBka6SxV2G-FoVgJ1i5MYN4/software/10365428/10302031/3/czoomer.exe?ptype=3001&ontid=2192&siteId=4&pid=103 65428&psid=10302031

Navid
06-03-2005, 04:31
مرسی از دوستان :)

mona khanoom
10-08-2005, 01:39
spyجان ميشه يک لطفي به من بکني و در اينجا اسم يک برنامه رو بگي که با اون بفهمم که ديگران چه سي دي هايي توي کامپيوترم ميزارن آخه با اون نرم افزارهايي که ازصفحه دسکتاپ عکس ميگيرند نميشه مرسسسسسسسسسسسسسسسسي