PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربین موبایل گرانتر یا دوربین عکاسی؟

ae2009
09-07-2010, 18:12
دوستان کدوم رو ترجیح میدین و چرا؟ دوربین موبایل گرانتر یا دوربین عکاسی؟ نظراتتون رو هم بگین ممنون میشم:11:

artara74
09-07-2010, 18:30
بستگی به کارتون داره! چقدر استفاده می کنید.

دوربین موبایل اصلا دوربین حساب نمیشه. جز N8 :40:

ae2009
09-07-2010, 19:11
بستگی به کارتون داره! چقدر استفاده می کنید.

دوربین موبایل اصلا دوربین حساب نمیشه. جز N8 :40:
چرا کیفیت عکسهای موبایل که خیلی خوبه؟ دلایلتون رو هم میشه بگین؟ ممنون میشم

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

منظورتون اینه که اگه زیاد استفاده میکنم موبایل بهتره یا دوربین؟!

Guts
09-07-2010, 19:18
دوربین‌های موبایل به خاطر نوع لنزشون به سختی کیفیت دوربین‌های عکاسی رو پیدا کنند. کلاً نمیشه از یه موبایلم انتظار داشت از نظر کیفیت عکس مشابه یه دوربین عکاسی دیجیتال کار بکنه البته دوربین‌ها هم انواع مختلف دارن.

tirdad_60
10-07-2010, 13:28
دوربین موبایل برای لحظاتی مفید هست که دوربین عکاسی به همراه نداشته باشیم
و سوژه و یا موقعیت خوبی برای عکس وجود داشته باشه

در کل باید از هر کالایی توقعمون به اندازه خودش باشه
نمیشه از دوربین موبایل به اندازه دوربین عکاسی توقع داشت

ms368
10-07-2010, 13:55
نمیدونم چرا بعضی ها موبایل رو بر اساس دوربینش خریداری کنند
ترجیح میدم یه 1100 داشته باشم همراه یه دوربین دیجیتال جداگانه از Canon

بعضی هاشون آره
ولی شما میتونید با 250 تومان یه دوربین عکاسی معمولی از Canon خریداری کنید و با دوربین موبایلهای 500 تومانی مقایسه کنید ... .

vvc
10-07-2010, 14:54

---------- Post added at 08:11 PM ---------- Previous post was at 08:09 PM ----------

منظورتون اینه که اگه زیاد استفاده میکنم موبایل بهتره یا دوربین؟!

منظورتون از خيلي خوب چيه ؟
يه موبايل نام ببريد كه 10x زوم اپتيك داشته باشه يا لااقل نصف كاراييهاي دوربينهاي عكاسي معمولي رو داشته باشه؟
هيچ فكر كرديد اگه دوربين موبايل اينقدري كه شما ميگيد خوبه كه حتي با دوربين عكاسي مقايسه ميكنيد چرا بازهم خيلي ها دوربين عكاسي ميخرند با اينكه موبايلي دارند كه خوب عكس ميگيره
ايا ميدونيد چرا لنز بعضي از دوربينها چند برابر يه گوشي موبايله و بعظا قيمت چند ميليوني داره؟
و دهها دليل كه دوربي موبايل قابل قياس با دوربين عكاسي نيست
البته در حد خودش كار راه اندازه ولي اين كجا و آن كجا

ae2009
10-07-2010, 16:15
منظورتون از خيلي خوب چيه ؟
يه موبايل نام ببريد كه 10x زوم اپتيك داشته باشه يا لااقل نصف كاراييهاي دوربينهاي عكاسي معمولي رو داشته باشه؟
هيچ فكر كرديد اگه دوربين موبايل اينقدري كه شما ميگيد خوبه كه حتي با دوربين عكاسي مقايسه ميكنيد چرا بازهم خيلي ها دوربين عكاسي ميخرند با اينكه موبايلي دارند كه خوب عكس ميگيره
ايا ميدونيد چرا لنز بعضي از دوربينها چند برابر يه گوشي موبايله و بعظا قيمت چند ميليوني داره؟
و دهها دليل كه دوربي موبايل قابل قياس با دوربين عكاسي نيست
البته در حد خودش كار راه اندازه ولي اين كجا و آن كجا
من هم حرفی ندارم:31: میخوام ببینیم کدوم رو بخرم ولی گوشی همراه بودنش خیلی مزیت مهمیه.
راستی اگه دو تا عکس یک اندازه پیکسلی داشته باشن 2 مگا و 3 مگا و... یعنی کیفیتشون مثل همه؟!:31:
میشه کامل توضیح بدین یعنی ممکنه یک دوربین 2 مگا پیکسلی از گوشی 3 مگا پیکسلی بهتر عکس بگیره؟ اصلا مگا پیکسل تا چه حد به کیفیت عکس مربوطه؟:11:

---------- Post added at 05:15 PM ---------- Previous post was at 05:10 PM ----------

راستی یادم رفت بپرسم:31: اگه زیاد استفاده کنم کدوم بهتره موبایل یا دوربین؟

ms368
10-07-2010, 17:18
میشه کامل توضیح بدین یعنی ممکنه یک دوربین 2 مگا پیکسلی از گوشی 3 مگا پیکسلی بهتر عکس بگیره؟ اصلا مگا پیکسل تا چه حد به کیفیت عکس مربوطه؟راستش به نظر من مگاپیکسلی که روی اکثر گوشیها نوشته شده غیر استانداره
من با یه دوربین عکاسی دیجیتال 3.2 مگاپیکسلی عکسهایی میگرفتم که در مقابل دوربین های موبایل سونی اریکسون و نوکیا 5 مگا پیکسلی پادشاهی میکرد و اصلا قابل مقایسه نبود .
هر دو رو در کامپیوتر باز کردم ولی جزئیات 3.2 مگاپیکسلی خیلی بهتر و با کیفیت تر از 5 مگاپیکسلی گوشی ها بود
نوکیا کیفیتش بیشتر از سونی اریکسون ولی گرونتر بود

گوشی ها n79 و c902 و دوربین عکاسی هم dv3010

نظر شما چیه ؟

AliSub
10-07-2010, 17:28
من هم حرفی ندارم:31: میخوام ببینیم کدوم رو بخرم ولی گوشی همراه بودنش خیلی مزیت مهمیه.
راستی اگه دو تا عکس یک اندازه پیکسلی داشته باشن 2 مگا و 3 مگا و... یعنی کیفیتشون مثل همه؟!:31:
میشه کامل توضیح بدین یعنی ممکنه یک دوربین 2 مگا پیکسلی از گوشی 3 مگا پیکسلی بهتر عکس بگیره؟ اصلا مگا پیکسل تا چه حد به کیفیت عکس مربوطه؟:11:

---------- Post added at 05:15 PM ---------- Previous post was at 05:10 PM ----------

راستی یادم رفت بپرسم:31: اگه زیاد استفاده کنم کدوم بهتره موبایل یا دوربین؟

اصلا کیفیت به مگاپیکسل ربطی نداره.

مثلا یک دوربین 3 مگاپیکسلی از یه گوشی 12مگاپیکسلی میتونی خیلی بیشتر باشه.

اگه زیاد عکس میگیری دوربین بهتر از موبایل.

مثلا دوربین زوم اپتیکال داره ولی گوشی نداره.

ae2009
10-07-2010, 18:48
توی خود موبایلها فکر کنم پیکسل اهمیت داشته باشه؟ شاید بین موبایل و دوربین نشه مقایسه کرد

AliSub
10-07-2010, 19:12
نه
مگاپیکسل سایز عکس رو نشون میده.

اون چیزی که کیفیت رو معلوم میکنه سایز سنسور دوربین هست. که مهمترین عامل کیفیت هست. ودر بین دوربینهای دیجیتال بررسی میشه.

ae2009
10-07-2010, 19:25
دوربین خوب چی پیشنهاد میکنین حدود 250 تومن؟ CANON و نیکون کدوم بهتره؟ چه مدلی؟

AliSub
10-07-2010, 20:11
نیکون کامپکت ندیدم خوب باشه.
از کنان ومیشه گفت یکی از بهترین دوربینای کامپکت در این محدوده قیمت دوربین SX120 هست.

Black Sun
29-07-2010, 22:58
من خودم یک موبایل 8mp دارم (سامسونگ پیکسون) کیفیت عکسش با اینکه موبایله و همه تو سرش می زنن ولی انصافا از چیزی که فکر میکردم بیشتر بود تا جایی که وقتی یه دوربین canon 510 is دستم رسید کیفیت عکساش زیاد به دلم نشست با اینکه با کیفیت تر و جزییات بیشتر بود !(این دوربین رو من نخریدم اگه می خواستم بگیرم حداقل یه g10 میخریدم)
من آدمیم که هرجا سوژه پیدا کنم اگه ازش عکس نگیرم شب خوابم نمیبره ! دوربین موبایل چون همه جا باهامه خیلی به درد میخوره !
از لحاظ اقتصادی بله گوشی 8mp من از دوربین 12mp ام گرونتره ولی مزایاش حداقل واسه من میصرفه !