PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : »» کنکور سراسری ؟ یا دانشگاه آزاد ؟

juventuss
09-07-2010, 16:26
با سلام خدمت تمام دوستان p30world

با تمام شدن کنکور سراسری و هنگام انتخاب رشته عده ای بر سر این دو راهی می مانند که یک سال دیگر پشت کنکور سراسری بمانند یا به دانشگاه ازاد بروند

هدف از ایجاد این تاپیک این بود که شما دوست عزیز که مطمئنا خودتون یا در بین دوستان اشنایان و نزدیکان
کسانی را که این مسیر را پیموده اند سراغ دارید

از دوستان خواهش می کنم که به طور دقیق این موضوع را با در نظر گرفتن تمامی مسائل و بررسی تمام ابعاد با یکدیگر بررسی کنیم و با اوردن مثال هایی که خودتون به چشم دیدید ! همدیگر را راهنمایی کنیم !

امیدوارم با مطالعه پست های این تاپیک بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط خودمون بگیریم !

Farshid72
09-07-2010, 17:18
به نظر من اگه آدم واقعا قصدش درس خوندن باشه تو هر دو دناشگاه می تونه درس بخونه.
__________________________________________________ ___________________________
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

eshghe abi
10-07-2010, 03:38
مطمئنا خودتون یا در بین دوستان اشنایان و نزدیکان
با توجه به اطراف :31: :
اونایی که میرن آزاد میگن آزاد و سراسری یکیه...فرق نداره و ... :31:
اونایی که میرن سراسری کلاس میزارن :31:
اما در کل:
آزاد جیبتو خالی میکنه سراسری نه :31:
سراسری به خصوص دانشگاه خوباش کلاس داره :31:
اما واسه استخدام نظر من اینه یکی عرضه و توانایی های فرد مهمه یکی پارتی و شانس :31: حالا مسلما اگه کسی این دو تا رو داشته باشه و سراسری هم باشه که دیگه عالیس :31:

اما این که پشت کنکور باشیم یا بریم آزاد :
کنکور سال دوم فکر کنم در عین تجربه ی بیشتر و وقت آزاد تر (چون درس و مدرسه تموم شده) خستگی و افسردگی رو هم احتمالا به دنبال داره :31: این دیگه بستگی به عزم فرد داره...اونی که سال اول خونده به عشق دانشگاه تهران یا این جور جاها :31: و به خاطر مشکلی نتونسته برسه شاید حاضر باشه یه سال دیگه با تلاش بیشتر بخونه تا برسه به هدف والاش :31: اما کسی که فقط میخواد بره دانشگاه،مشکل مالیم نداره خب فک کنم ارزش اون خستگی سال دومو نداره :31: بهتره بره آزاد :31:

البته من هنوز سومم :31: ببخشید جسارت کردم نظر دادم :31:
:11:

juventuss
15-07-2010, 22:41
چرا اینقدر از این تاپیک با این موضوع مهم کم استقبال شده ؟ دوستان خواهشا نظر بدید ! پشت کنکور سراسری موندن خوبه یا

نه ؟ ارزشش رو داره یا نه ؟ خواهشا نظر خودتون رو بگید تا بقیه دوستان هم استفاده کنند !

AmiIin
15-07-2010, 23:29
به نظر من بستگی به دانشگاه آزادش داره .
اگه تو دانشگاه های خوب آزاد قبول شد کسی چرا که نه ؟ به نظر من اگه مشکل مالی نداره دلیلی نداره که نره ..... .

linkinkurd
16-07-2010, 00:14
برادر به خودت بستگی داره.

میتونی بشینی با یه انگیزه توووپ و وقت آزادتو سال بعد یه سراسری خوب قبول شی.
در عین حال شاید بدلیل مشکلات روانی و افسردگی نتونی بشینیو اگرم بشینی از امسالت بدتر بشی.
به خودت بستگی داره که آیا میتونی یکسال زندگیت رو عقب بندازی؟

جدا از کلاس گذاشتن و این چیزا- دانشگاه سراسری واقعا یه چیز دیگش.

AmiIin
16-07-2010, 10:48
جدا از کلاس گذاشتن و این چیزا- دانشگاه سراسری واقعا یه چیز دیگش.

شما که فقط تو دانشگاه سراسری بودی چطور میگی سراسری یه چیز دیگس ؟؟! مگه ازادو تجربه کردی ؟!

siafu
16-07-2010, 15:02
سلام.
من خودم از کسایی بودم که فقط به سراسری فکر میکردم بدلیل اطلاعات کمی که داشتم... تا اینکه دفترچه دانشگاه آزاد اومد و موقع انتخاب رشته شد و من به ناچار تحقیقاتی انجام دادم و دیدم که موضوع کاملا با اون چیزی که تو ذهن من هست متفاوته. دیدم بعضی از دانشگاه های آزاد از سراسری هم امکانات خیلی بهتری دارن! (البته واحد با واحد زمین تا آسمون فرق داره) این بود که کم کم اون تفکر منفی که داشتم (ناشی از جوی بود که توی کلاس های کنکور ساخته شده بود) پاک شد... تا به اینجا رسید که امروز منی که میدونم رتبم اصلا حتی نزدیک دانشگاه های سراسری تهران نیست فقط و فقط به آزاد فکر میکنم. البته اینم بگم آزاد مشکل هزینه داره.... فقط هم موضوع همینه! دیگر هیچ!!!
از این موضوع هم نباید بگذریم که کلا دولت و صدا و سیما زیاد رابطه خوبی با دانشگاه آزاد ندارن این شده که دیدگاه ها منفی شده...
تا الان شده توی تلوزیون ببینید که مسابقات رباتیک و... دانشگاه آزاد قزوین رو به خوبی پوشش بدن؟؟
تا الان شده یک گزارش از دانشگاه آزاد قزوین و امکاناتش پخش بشه؟؟
من خودم انتخاب اولم IT قزوین هست و از اینکه میخوام برم این دانشگاه احساس کاملا خوبی دارم.
شاید بد نباشه یه سر به سایتش بزنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
(مقام اول مسابقه خودروی الکتریکی بالاتر از دانشگاه شریف و خواجه نصیر، مقام اول مسابفه بتن تبریز، قوی ترین تیم رباتیک کشور)

کلا علوم تحقیقات، تهران جنوب، مرکز... کرج... دانشگاه های واقعا خوبی هستند.

AliSub
16-07-2010, 15:10
سلام
من خودم دانشگاه آزاد میخونم.
به نظر من که اون شخص اگر از خود شواقعا مطوئنه که میتونه سراسرس قبول شه بهتره که بخونه، اگه نه که 1سال الکی وقتش تلف میشه.
به اون دانشگاه آزادی هم کا اگه میخای بری باید توجه کنی. مثلا دانشگاه بزرگی مثل قزوین و . . .
بلاخره این انتخاب شاید تغییر جدی در زنگیت به وجود بیاره بهت توصیه میکنم خیلی در بارش تحقیق کنی.

Xx Hossein xX
16-07-2010, 20:58
تجربه نشون دارده که 70% اونایی که برای سال بعد میزارن . نتیجشون بدتر میشه ! :31:

ولی من به شخصه عکسش رو هم دیدم سال اول رتبه ی طرف 8000 شد سال بعد 800 ! یه صفر ناقابل کم شد .

اولویت خود من برای دانشگاه رفتن اینطوریه : ( من 89 دادم یعنی همین امسال )

1-سراسری .
2-سراسری شبانه .
3-آزاد .:5:

shabeashegha
16-07-2010, 21:07
ببین اگه بخوای برنامه سال قبلتو عینا اجرا کنی بدون شک امسال برو دانشگاه آزاد و پشت کنکور نمون ولی اگه مطمئنی اراده داری که برنامه خوبی بریزی ساعت درست رو 4ساعت بیشتر از سال قبل کنی/ تستای بیشتری بزنی/ دقیقتر بخونی/ و برای رتبه خوب تلاش کنی فکر دانشگاه آزاد رو نکن.
برای هر دو مورد هم تا دلت بخواد نمونه هست که یکی مونده واسه سال بعد و پشیمون شده یکیم مونده و راضیه . بستگی به خودت داره

bax_021
16-07-2010, 21:24
پدر من آزاد درس خوند
اون موقع وضع خوبی نداشته و کار هم می کرده
ولی درسش رو ول نکرده
الان از موفق ترین آدما تو رشته ی خودشه هم از لحاظ مالی هم از لحاظ اعتبار و احترام
به منم گفته اگر سراسری نشد برم آزاد
اگر مشکل مالی ندارید برید
1 سال هم وقت زیادیه
هدرش ندید
:11:

HOJ-JAT
17-07-2010, 09:01
مهم نیست تو چه دانشگاهی و چی مخونی..مهم اینکه به اون چیزی میخونی ایمان داشته باشی..از سر نا علاجی نرفته باشی تو اون رشته...تا این 4 سال برات بشه جهنم..

طبیعیتا کسانی که برای کنکور می خونند از اول مهر هدفشون دانشگاه سراسری هست..یعنی هیچ کسی را نمی توانید پیدا کنید که از اول سال بگه من میخوام برم داشگاه ازاد ..ولی خوبی اخر سال بیشتر باید برن..چون ظرفیت داشگاه ازاد از سراسری بشتر است..

اینا که مقدمه بود میرسم به سوال شما..بنظر من اگر شما خانواده متوسط از نظر مالی دارین برو ازاد..ولی خوب در این صورت باید قید چیزا های مثل ماشین ..لپ ناپ..و... رو بزنید چون میدونید که دانشگاه ازاد شهر خودتون حدود 10 میلیون شهر های دیگه حدود 15 میلیون براتون خرج می تراشه..تازه اگه شهریه ها رو بدون افزایش در نظر بگریم..

mahyar_bt
17-07-2010, 11:41
100 % همین سال اول هرجا شد برید به هزاران دلیل!!

behnam_roli
17-07-2010, 12:03
اگه رشته خوبی تو آزاد زدید حتما برید

من پارسال برق تهران-جنوب قبول شدم نرفتم فکر میکردم سال دوم حلوا پخش میکنن...

Life24
17-07-2010, 12:34
من نظر خودم میگم.
من شخصا دبیرستان های دولتی رفتم غیرانتفاعی هم رفتم سخت و آسونش هم رفتم.
دیگه بلاخره آدم جا نگرفته ای بودیم و هر روز یک جا میرفتیم ثبت نام.
به نظر من خود فرد هست و بس.
من دبیسرتان غیرانتفاعی می رفتم سخت سخت میگرفتن . باز هم نمی خوندم.
غیرانتفاعی اسون هم رفتم باز هم نمی خواندم.
تو همون غیرانتفاعی اسونه که امتحان ها نهایی بود همه می افتند ولی من نیت کردم و خوندم و نسبت به بقیه خیلی راحت تر قبول شدم و اومدم بالا.

حالا منظورم از این داستان چه بود؟
(این بود که خود فرد هستش و موقعیت خانوادگی و مالی و چند تا فاکتور دیگه که موقعیت هر فرد و تغیر میده.)
این هست که اگر سراسری قبول شی خوب پولت رو جیب خودت هست و عشق میکنی با پولت.
و گرنه در مواردی دیگه یکی هست.
ولی خوب باز سراسری قدمت بیشتری داره و بلاخره بعضی از مشکلاتش رفع شده
حالا یکی ازاد شهر خودشون میاره و سراسری رو اون ور ایران. این دیگه تصمیم به خودت هست و اراده و روحیه ات.
به نظر من فاکتور های بسیار بسیار مهمی پیش روی آدم هست.
همش برمیگرده به همت و روحیه.
من خودم یک بار اشتباه کردم و امیدوارم امسال قبول شم و بتونم جبرانش کنم.(پارسال ازاد رفتم اما دوباره کنکور ازاد دادم بنا به دلایلی)

دیگه شرمنده حرف مفت زیاد زدم

Azerbaycan
17-07-2010, 13:01
بنظر من دانشگاه آزاد با سراسری و سراسری با آزاد هیچ فرقی نداره اما تو مملکت ما عرفه که وقتی پول زیاد واسه چیزی بخرجی ثمره نداره، نمونش فرق بین مدارس غیرانتفاعی با دولتی (البته نه هر غیر انتفاعی!)؛ شما دوستان بشینید و مقایسه کنید اما اصلا هم مقایسه لازم نیست چون عین آینه صافه که شرایط بد محیط مدارس دولتی و کمبود امکانات و هزارتا دلیل دیگه با غیر انتفاعی چقدر فرق داره اما باز همه فکر میکنن تو غیرانتفاعی نمره میدن، همه فکر میکنن بچه با شرایط ضعف درسی به مدرسه غیر انتفاعی میرن!!!
البته نمیشه مدارس (چه دولتی و چه غیر انتفاعی) رو با دانشگاه (چه سراسری و چه آزاد) مقایسه کرد، بهرحال همه فکر میکنن دانشگاه آزاد اصلا جای درس خونها نیست و پول و میدی و قبول میشی اما درحالی که تو همین دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری بیشتر سخت میگیرن و این نیز به نفع همه هست (هم دانشجو، هم آینده همه!) چون واحد پاس نمیکنی انا هم از خدا خواسته که بری دوباره پول بخرجی و همون درس رو دوباره بپاسی! ؛ اما دانشگاه سراسری واس خاطر اینکه پول نمیخرجی و درصورت نتونستن پاس کردن واحد حداقل یه کمک های برای پاس کردن واحد میکنن! چرا چون رو درستشون هزینه میزاری!
البته درس خوندن به همت مضاعف و تلاش مضاعف هم بستگی داره:31:

landscape
17-07-2010, 17:24
همونطوری که اکثر دوستان اشاره کردن، واقعا(تاکید میکنم واقعا) بسته به واحد دانشگاه آزادی داره که قبول میشید...ببینید اکثر اساتید دانشگاههای آزاد معتبر، اساتید سراسری هستن و چون پول بیشتری میگیرن یه جورایی آزاد رو ترجیح هم میدن... مثلا امکاناتی که بعضی از آزمایشگاههای علوم و تحقیقات داره رو سراسری ها هم ندارن. و تعداد مقاله های isi این دانشگاه هم عدد به نسبت بالایی در مقایسه با سراسری های شهرستان داره... مساله اصلی آزاد هزینشه....واحد تهران جنوب، تهران مرکز، علوم و تحقیقات، قزوین و... دانشگاههای خوبی هستن و دانشجوهای خوبی هم دارن..ولی خوب یه سری واحداش اصلا و ابدا در حد و اندازه های دانشجو پذیرفتن نیستن....بعد دوست من وقتی جایگاه اولین دانشگاه سراسری ایران در جهان به نسبت اونچه که در موردش فکر میشه( در حد برترین ها در جهان)، بسیار افتضاح هست، دیگه خودت ببین که این تعصبات مقدار زیادیش منصفانه نیست...

Mahmood_N
22-07-2010, 12:08
بحث داره کشیده میشه به مقایسه ی آزاد و سراسری ... !
من یک سال پشت کنکور موندم ، قبل از اینکه این کار رو هم بکنم با چند نفر مشورت کردم ، توی همین سایت هم یک تاپیکی ایجاد کردم و با دوستان بحثی در این مورد انجام شد که با تمام این تفاصیر تصمیم گرفتم بمونم یک سال ، البته یک نکته ی مهم رو هم بگم که سال اول من کنکور آزاد ثبت نام نکرده بودم و فقط سراسری دادم و رتبه ام هم شد حدود 10 هزار منطقه ی دو
دو تا عامل مهم باعث شد بمونم ، اولین عامل این بود که با رتبه ای که آورده بودم نمی تونستم رشته هایی که علاقه داشتم ( برق و مکانیک ) رو توی یه دانشگاه خوب و روزانه قبول بشم ، کلا من سه تا شهر رو می خواستم اگه قبول شدم برم (( تهران ، اصفهان و شیراز )) به علاوه ی دانشگاه شهر خودمون ( دانشگاه گیلان ) که حداقل توی رشته ی مکانیک سطحش خیلی بالاست ...
دومین عاملی که باعث شد بمونم این بود که می دونستم کنکور رو به خاطر چند مشکل حاشیه ای خراب کردم ، مشکلاتی که هنوز هم که یادم میاد اعصابم رو به هم میریزه ، غلطهایی که داشتم ، اشتباهات کوچیک محاسباتی ، دست کم گرفتن درسهای عمومی و ...
عوامل دیگه ای هم بود ، مثل دوستان !! ، مثلا یک عاملی که تاثیر داشت این بود که چند تا از دوستان نزدیکم هم خراب کرده بودن و می خواستن یک سال بمونن ، این تصمیم اونا روی من هم تاثیر گذاشت ...
کسایی رو هم می شناختم که کنکور رو نسبتا خوب داده بودن ولی مونده بودن ، مثلا با یک نفر توی کتابخونه آشنا شدم که سال اول کنکورش رتبه ی حدود 3500 آورده بود ولی یک سال مونده بود ، البته سال بعد رتبش شد 1300 و داره مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت ( فکر کنم ! ) می خونه ...
اما اینها واسه ی شروع موندنه ، یعنی تصمیم می گیری که بمونی یا نه ، ولی مدیریت اون یک سال خیلی مهمه ...

من سال اول کنکور امیدم فقط به کنکور بود ، ولی سال دوم و مخصوصا اواخر سال چیزهای دیگه ای هم برام مهم شد ( مثل ورزش و کامپیوتر و ... ) این موضوع باعث شد تمام تمرکزم رو روی درس نزارم ...
سال دوم چون درسها و مطالبی که می خونی بعضا خیلی تکراریه کمی خسته کننده میشه برات و دوست داری کمی تنوع ایجاد کنی ، من توی این سال دوم تصمیمات غیر درسی زیادی گرفتم !! ، البته ناراضی هم نیستم ، فقط نمیشه به کنکور یا کلا فقط یک چیز دل خوش کرد !
یک عاملی که باعث شد میلم به درس خوندن از بین نره این بود که سعی کردم کتابهای جدید بگیرم ، مثلا دیگه زیاد سراغ کتابهای درسی نمی رفتم یا کتابهای تست قدیمی که داشتم ، واقعا بعضیهاشون رو که می دیدم حالم به هم می خورد ، خدا رو شکر به صورت کاملا اتفاقی گام اول گزینه ی دو رو ثبت نام کردم و کلی کتاب و جزوه با سئوالات تالیفی و جدید گیرم اومد ، واقعا عالی بود ، نمی خوام تبلیغ بشه !! ولی اگه اون کتابها نبود واقعا سخت بود با همون کتابهای قبلی تا آخر سال سر کنم ...

در کل ، باید دو مورد رو در نظر بگیری :
اول اینکه ممکنه نتونی توی سال دوم کل تمرکزت رو روی درس بزاری
دوم اینکه باید سعی کنی مطالب جدید واسه ی خوندن گیر بیاری وگرنه واقعا خسته می شی ( این مورد خیلی مهمه )

اما در مورد دانشگاه آزاد نمی تونم نظر بدم ، با اینکه قبول دارم دانشگاه های آزادی هم هستن که سطحشون از بعضی دانشگاه های سراسری هم بالاتره ولی من خودم شخصا هیچ سرمایه گذاری ای روی این دانشگاه نکردم ، امسال فقط برای دو چیز ثبت نام کردم ، یکی اینکه همینطوری خودم رو محک بزنم ، و دوم اینکه اگر مشکل خاصی پیش اومد و نتونستم سراسری بدم یا اینکه سراسری رو خیلی بد دادم یک امیدی داشته باشم و مجبور نباشم برم سربازی !!

کلا همه این موارد به خودت بستگی داره ، اگه فکر می کنی می تونی خودت رو علاقه مند به درس نگه داری و امید زیادی داشته باشی به سال بعد ، بمون و یک سال دیگه بخون ولی اگه می خوای دوباره مثل همین یک سال کتابها رو بخونی ( حالا یک دور بیشتر یا کمتر ) شاید ارزشش رو نداشته باشه ، بستگی به رتبه ای که میاری هم داره ، مثلا اگه یکی رتبش شد 50 هزار نباید یک سال بمونه که رتبش بشه 10 هزار یا کمتر !!

ولی اگه رتبت مثلا بین 5 یا 6 تا 15 یا 16 هزار هست می تونی امید داشته باشی که سال بعد بشه حتی زیر 2 یا 3 هزار ، یا خیلی بهتر ، میگم بستگی به خودت داره و اینکه این یک سال رو چطور مدیریت کنی ...
مثلا من سال اول رتبم شد 10 هزار ولی امسال فکر می کنم رتبم چیزی بین 2 تا 4 هزار میشه ، باز این رو اضافه کنم که من مخصوصا آخرای سال تمرکزم کامل روی درس نبود و پیگیر چیزهای دیگه هم بودم ، اگه تو امیدت فقط به کنکوره با کمی تلاش بیشتر ، مخصوصا توی آخرای سال می تونی به رتبه های 3 رقمی هم امید داشته باشی ، من هم اگر مثلا درصد فیزیکم کمی بالاتر میومد همچین امیدی داشتم ...

باز هم تاکید می کنم که آخرای سال خیلی مهمه ، مخصوصا بعد از عید ، اگه اون موقع از درس خسته نشده باشی و به تلاشت ادامه بدی بردی ، وگرنه ترس ورت می داره که نکنه از پارسال بدتر بدم !! :18:

به هر حال ، باز هم تاکید می کنم که به خودت ربط داره ، خودت خودت رو بهتر می شناسی ، روی آمار ها هم حساب باز نکن ، نمی دونم 60 درصد کسایی که موندن بدتر دادن یا بهتر دادن یا ... ، خودت ، خودت رو می شناسی ، با توجه به خصوصیات خودت یک تصمیم بگیر ، اگه رتبه ی بهتری بیاری زمان زیادی رو از دست ندادی ولی اگه مثل همون سال قبل بشه یک سال زیاده برای تلف کردن !!
اینم رو هم در نظر بگیر که تقریبا می خوای کیفیت چندین سال از بهترین دوران زندگیت رو تعیین کنی که چطور بگذره ، توی یک دانشگاه خوب و یک رشته ی خوب یا توی یک دانشگاه بد با یک رشته ی اجباری !!

به هر حال ، انشا الله که همین امسال قبول بشی و لازم به موندن نباشه ...

موفق باشی ...

Lady Negar
22-07-2010, 19:27
سلام
ببينيد به نظرمن تنها3 ملاك واسه اين تصميم گيري وجود داره:
1.وضعيت مالي
2.علاقه به رشته
3.سطح علمي اون دانشگاه و جو حاكم بر اون(البته اين يكي بستگي به هدفت و نگاهت به زندگي داره)
يكي امكان داره بخواد زودي مدركشو بگيره بره سر كار خوب واسش فرقي نميكنه زياد كه جو و امكانات و سطح اون دانشگاه چه جور باشه.و البته با اين هدف عاقلانه ترين كار رو ميكنه.يكي امكان داره بخواد از همه چيز يه دانشگاه لذت ببره و مثلا حرص اينو نخوره كه چرا مثلا دانشگاهش يه جاي درست نيست.و به عبارتي دانشگاه رو فقط به چشم يه مدرك دهنده ي محض نگاه نميكنه و ميخواد اونجا خيلي چيزاي ديگه هم ياد بگيره...ميبينيد؟همه چيز بستگي به خود فرد و هدفش داره.
در پايان بگم كه اين جو كه ميگن آزاد اخه يا سراسري با كلاسه فقط مخصوص دوران دبيرستانه.بالاتر كه ميري ميبيني خيلي بچه گانه هست.
مثلا درمورد خودم .مني كه فكر ميكردم ازم كم ميشه اگه برم دانشگاه آزاد وقتي رفتم دانشگاه(دولتي)همه اردو هام رو با بچه هاي آزاد ميرفتم.چون واقعا به نظرم بچه هاش شعور بالايي داشتن.
باتشكر:46:

moonfairy
25-07-2010, 10:36
به نظر من مهمترین چیز هدف
من خودم سراسری پارسال رتبم شد 2700 اما چون پزشکی می خوام 1سال دیگه ام خوندم اما امسال آزاد هم حاضرم برم

juventuss
04-08-2010, 13:35
از دوستان که امسال برای بار دوم کنکور دادند خواهش می کنم که بیان ونظرشون را در مورد اینکه پشت کنکور موندند رو بگند و

در صورت تمایل هم رتبه شون رو اعلام کنند

Maziar_69
04-08-2010, 14:43
البته من پارسال سال دومم بود و قبول شدم خدا رو شکر. :دی
ولی خوب یه سری چیزا هست که باید بهشون توجه کنی:

سال دوم انگیزه ی چند برابر میخواد.
فقط کافیه خدای نکرده یک هفته سست بشی و انگیزه نداشته باشی. همه چیز بر باد میره.
باید یه سری شرایط رو هم در نظر بگیری.
دوستات و هم سن و سالات همه قبول شدن و رفتن. فکر کردن به همین آدم رو دیوونه میکنه.
مثلا دوستات بهت زنگ میزنن که ول کن درسو چقدر درس میخونی پاشو بیا بریم بیرون و از این حرفا.
همه ی اینا هست. کسایی که قبول شدن دیگه نمی شینن درس بخونن. فکر این همه که شما باز باید بشینی یه سری مطالب تکراری رو دوباره بخونی ممکنه آزار دهنده باشه.

به هر حال منم با شانس یک بحران رو رد کردم. سال دوم که درس میخوندم حدودای دی ماه بود که به شدت کسل شده بودم و اصلا انگیزه نداشتم که آشنا شدن اتفاقی من با یک مشاور نجاتم داد. اون آشنایی کاملا اتفاقی بود.
و با شانس رتبم نصف رتبه ی سال اولم شد. سال اول 26 هزار و سال دوم 13 هزار...
باید همه ی اینا رو در نظر بگیری. همون سال اول اگه آزاد یه جای درست و حسابی انتخاب کرده بودم می رفتم ولی سال اول هم تو انتخاب آزادم اشتباه کرده بودم.
شما هم حتما همه ی اینا رو در نظر بگیر و ببین اگه آزاد جای خوبی قبول شده که سرش به تنش می ارزه پس برو.

راستی من کسی رو میشناسم که هدفش یک چیز بود: مکانیک شریف.
برای این هدفش 4 سال درس خوند و پشت کنکور موند! سربازی هم معاف شده بود.
واقعا انگیزه ی فولادی می خواد 4 سال با کنکور کل کل کردن!
آخرش هم شکر خدا قبول شد و الان بهترین زندگی رو داره تو آمریکا.
ببین شما هم همچین قدرتی تو تو خودت میبینی یا نه...

Rainy eye
04-08-2010, 15:05
از دوستان که امسال برای بار دوم کنکور دادند خواهش می کنم که بیان ونظرشون را در مورد اینکه پشت کنکور موندند رو بگند و

در صورت تمایل هم رتبه شون رو اعلام کنند

من میگم واست عبرت بشه!!!!:27: اگه میخوای بمونی واسه سال بعد زیاد به خودت اعتماد نکن...
من پارسال به زور کتک کتاب دستم میگرفتم!!!!:دی نه تمرکز درس خوندن داشتم ،نه حوصله!!!ولی تا 5 ساعت بعد از ساعت کلاسامون تو مدرسه میموندیم که مثلاً درس بخونیم!!!!که سر و تهش به زور 3 ساعت میشد،به جز اونم من دیگه درس نمیخوندم...روز کنکورم به قدری ریلکس بودم انگار نه انگار که کنکوره!!!!!با کمال آرامش سوالا رو جواب میدادم!!!!تازه بعضیارو شانسی میزدم یعنی شک داشتم !!!!رتبم 900 شد...یک درصدم فک نمیکردم رتبم این بشه!!!!منتظر یه رتبه 4 رقمی بودم!!!
امسال رسماً خودمو کشتم ،از صوب تا شب کتابخونه بودم،درسایی هم که فک میکردم ضعیفم کلاس رفتم...کتاب تست نموند من تستاشو نزنم!!!!! خیلی به خودم امیدوار بودم...تا قبل از جلسه کنکورم فک میکردم 3 رقمی زیر 300 میشم...ولی سر جلسه کنکور اصلاً باورم نمیشد نمیتونم تستارو بزنم!!!عمومیارو که الکی زدم ،چون رو اختصاصیا خیلی امیدوار بودم ...5 دیقه وقت اضافه آوردم،به خودم زحمت ندادم برگردم تستایی که مونده بزنم!!!
دفترچه اختصاصی رو که گزاشتن ...چندتا زمین آسون زدم...رسیدم به ریاضی،دو تا سوال اول فک کردم بلدم گزاشتم واسه بعد همینجوری میرفتم جلو میدیدم هیچیو نمیتونم حل کنم کل سوالای ریاضی یا ضربدر شد یا منفی!!!!:27:
احساس میکردم دیگه نفسم بالا نمیاد دهنم خشک شده بود،هرچی بدبختی بود اون لحظه به ذهنم اومداشک تو چشام جمع شد...!!!!:45:دیگه از اون به بعدو نفهمیدم چیکار کردم!!!!اینطوری شد که من کنکورمو گند زدم و رتبم شد 11000!!!!!
امیدوارم همه جوانبو بسنجی بعد تصمیم بگیری و بمونی واسه سال بعد...

mmiladd
04-08-2010, 15:07
از ديد من زياد فرق نمي كنه.. حرف شهين خانوم با مهين خانوم نبايد ملاك باشه كه اي واي

بچتون كجا قبول شده..!

شما هدف دارين ؛ پس اَمونش ندين..!

ساش
04-08-2010, 16:42
تجربه نشون دارده که 70% اونایی که برای سال بعد میزارن . نتیجشون بدتر میشه ! :31:

ولی من به شخصه عکسش رو هم دیدم سال اول رتبه ی طرف 8000 شد سال بعد 800 ! یه صفر ناقابل کم شد .

1-سراسری .
2-سراسری شبانه .

اون تجربه 70% را قبول دارم

shifter
04-08-2010, 17:51
بستگي به ادمش داره:31:
اگه پايه درس باشه و از الان اين توانايي تو خودش ببينه كه ايا ميتونه در حاليكه همه دوستاش رفتن دانشگا و همه اينكه ديگه مدرسه اي نيست تو خونه تنهايي بشينه و درس بخونه يا نه اونوقت اگه 1 سال بمونه مشكلي نداره...
من خودم سال پيش شدم 16 هزار و موندم واسه امسال ...اما اين اراده رو نداشتم كه درست و حسابي بخونم متاسفانه ...:41: و درنتيجه امسال شدم 10 هزار كه به نظرم با 16 هزار فرقي نداره...

Maziar_69
04-08-2010, 19:53
من میگم واست عبرت بشه!!!!:27: اگه میخوای بمونی واسه سال بعد زیاد به خودت اعتماد نکن...
رتبم 900 شد...یک درصدم فک نمیکردم رتبم این بشه!!!!منتظر یه رتبه 4 رقمی بودم!!!
.

900؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18::18::18:

شما با رتبه ی 900 موندی واسه سال دوم؟
دیگه چی می خواستی شما؟؟
بابا چقدر ایده آل فکر میکنیدا... :دی

Rainy eye
05-08-2010, 00:36
900؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

شما با رتبه ی 900 موندی واسه سال دوم؟
دیگه چی می خواستی شما؟؟
بابا چقدر ایده آل فکر میکنیدا... :دی

اون موقع مخم کار نمیکرد!!!نفهمیدم چیکار کردم!!!!:41:
یکی از دوستام بارتبه 500 امسالم شرکت کرد!!!!دیوونه بود...فقط پزشکی تهران میخواست!!!:دی

ali kaka
05-08-2010, 01:51
فكر كنم شما هم ديوونه اي البته شوخي كردم.
من خودم سال اول يه دونه تست هم نزدم واسه تمرين.رتبم خوب نشد ولي آزاد رو مكانيك مركز قبول شدم.نرفتم.گفتم سال بعد هم همينو قبول ميشم.بذار يه بار ديگه سراسري شركت كنم از پارسال كه بهتر ميشم.به خدا انقدر كار سرم ريخت وقت درس خوندن پيدا نكردم.اصلا من هيچوقت حرفه اي درس نخوندم.يه ماه خوندم رتبم عين پارسال شد.حالا منتظرم جواب آزاد بياد.خدا خدا ميكنم قبول شم.:40:

Rainy eye
05-08-2010, 01:58
فكر كنم شما هم ديوونه اي البته شوخي كردم.
من خودم سال اول يه دونه تست هم نزدم واسه تمرين.رتبم خوب نشد ولي آزاد رو مكانيك مركز قبول شدم.نرفتم.گفتم سال بعد هم همينو قبول ميشم.بذار يه بار ديگه سراسري شركت كنم از پارسال كه بهتر ميشم.به خدا انقدر كار سرم ريخت وقت درس خوندن پيدا نكردم.اصلا من هيچوقت حرفه اي درس نخوندم.يه ماه خوندم رتبم عين پارسال شد.حالا منتظرم جواب آزاد بياد.خدا خدا ميكنم قبول شم

چون دیوونه تر از خودم دیدم به نظرم من طبیعیم!!!!:دی
رتبه دورقمی (70) تو مدرسمون داشتیم دندونپزشکی بهشتی زد!!!!در صورتی که راحت پزشکی میاورد!!!البته این به علاقه ربط داره ها!!!بحث من اینه که چرا شهید بهشتی زد!؟!؟تهران نزد!!!خدا همه دیوونه هاروشفا میده...:دی
آزاد که خیلی کشکه ... میتونی الان بری مکانیک پارسالتو!!!!یه نفرو میشناسم آزاد قبول شد نرفت ،بعد خدمت رفت ثبت نام کرد!!!یعنی حدود دو سال بعد...امسالم قبول نشی انتخاب پارسالتو میتونی بری...زیادم دردسر نداره...
چون خودم پرسیدم، تایه سال میری تو لیست متاخرین...

Javad-ht
05-08-2010, 09:10
سلام
من پارسال کنکور دادم و با رتبه 5200 منطقه یک سر دو راهی مونده بودم که برم آزاد یا سال بعد!
یه رفیق دیگه هم داشتم که گذاشته بود برای سال بعد.
گیر عجیبی به من داده بود که نرو آزاد.
آزاد آشغاله و بیچاره میشی و از این حرفا!
بیا بمون سال بعد.
منم چون میدونستم سال بعد رتبه ام 100% بدتر میشه به حرفش گوش نکردم و رفتم مکانیک تهران مرکز!
این رفیقم میگفت که من امسال میخونم عمران دانشگاه تهران میارم!
حالا که نتیجه کنکور اومده اصلا جواب تلفن نمیده!
حدس میزنم رتبه امسالش اندازه پارسال من شده باشه!(از تغییر موضع اش بعد اینکه کنکور رو داد کاملا واضح بود)
به هر حال یه سال هم دانشگاه آزاد رفتم.
اگه با شهریه مشکل نداری اکیدا پیشنهاد میکنم بری آزاد!(البته اگه آزاد خوبیه)
نمیگم آزاد خیلی سطح اش بالاست و از این حرفا،ولی اونقدر هم که فکر میکنی وضعش بد نیست!
در ضمن کسی که بخواد درس بخونه و هدف داشته باشه هر جا باشه میتونه بهش برسه.
از بچه های همین تهران مرکز خیلی ها ارشد شریف قبول میشن.
اگرم گیر حرف مردمی که میره آزاد و اینا کلا بی خیال!
مطمئنم برای هیچ کس از من سخت تر نبود که بره دانشگاه آزاد!
خیلی از دوستای نزدیکم شریف و تهران و خواجه نصیر رفتن!
فکر کن اینجوری بری دانشگاه آزاد!خیلی سخته،ولی اولشه فقط!
نمیخوام نا امیدت کنم،ولی مطمئنم کمتر از 10% کسایی که میمونن سال دوم از نتیجه سال دوم اشون راضی ان!
به هر حال تصمیم با خودته
موفق باشی:46:

Majid_17_206
06-08-2010, 08:14
اگه مشکل مالی نداری من پیشنهاد میکنم برو آزاد...چون حدود 80 یا 90 درصد بچه هایی که وایسادن رتبشون نسبت به پارسال بدتر شده ...البته یکی رو میشناسم که سال اول 500 منطقه 3 آورد ولی وایساد بره سال بعد وشد 110 منطقه 3 الان هم مکانیک اصفهان
باز هم بستگی به خودت داره اگه اراده ی قوی داری و وسط های راه کم نمیاری وایسا ولی اگه مثل من اراده ات قوی نیست اصلا به وایسادن پشت کنکور فکر نکن

mohamad_nik
10-08-2010, 15:46
فقط سراسری

BioHazard
11-08-2010, 11:12
من خودم هم سر این دوراهی گیر کردم ، ولی تصمیم بر این شد اگه آزاد انتخاب اولم در بیاد یا مکانیک یا نرم افزار شبانه یا روزانه استان های نزدیک تهران هم شد برم ، وگرنه یک سال دیگه.

ولی به نظر من سال اول بریم بهتره ، چون یک سال دیگه موندن ریسکه و معلوم نیست چی بشه.

اگه بخوام برم آزاد باید :
1- از همون اول واسه کنکور کارشناسی ارشد بخونم
2- کار کنم.

Reza31001
14-08-2010, 19:56
پشت كنكور موندن كار خيلي سختيه البته براي اينكه سال بعد سراسري قبول بشي چون آزاد قبول شدن از نشدنش سخت تره:31:
اما اينكه بتوني رتبه سراسريتو بهتر از قبل بكني كار خيلي سختيه مطمئن باش البته كار نشد نداره مثلا يكي از دوستام سال اول كه كنكور داد 8000 شد سال بعدش شد 1500 وقتي ازش پرسيدم چه طور اين كارو كردي گفت از اول مهر روزي 9 ساعت درس خوندم
مي بيني كه كار خيلي سختيه اصولا كسي كه بخواد دوباره كنكور بده بايد بيشتر از سال اول تلاش بكنه

موفق باشي

varriorman
17-08-2010, 09:55
من خودم سراسریم ولی بهت پیشنهاد میکنم اگه مشکل مالی نداری برو آزاد اخه زندگی تو دانشگاه ازاد جریان داره:21:

arian_mj
18-08-2010, 15:26
سلام به همه ی دوستان
نظر من اینه که اگه کسی بخواد یک سال بشینه برا کنکور باید راه رو درست بره و به دنبال کسب حداقل یک رتبه ی خوب باشه (رتبه ای که بتونه رشته ای رو که دوست داره براحتی قبول بشه حداقل در یک دانشگاه معمولی) وگرنه بیخودی نشینه عمرشو تلف کنه بره آزاد رشته ی مورد علاقشو بخونه چرا که در وضعیت کنونی ورود به دانشگاه (چه سراسری و چه آزاد) آسون شده و همش به خود آدم بستگی داره که تو رشته ای که علاقه داره موفق باشه (چه آزاد و چه سراسری) اگه کسی واقعا درس خون باشه و به رشته ای علاقه داشته باشه الان :11:هیچ تفاوتی نداره که تو چه دانشگاهی درس بخونه

---------- Post added at 04:25 PM ---------- Previous post was at 04:25 PM ----------

سلام به همه ی دوستان
نظر من اینه که اگه کسی بخواد یک سال بشینه برا کنکور باید راه رو درست بره و به دنبال کسب حداقل یک رتبه ی خوب باشه (رتبه ای که بتونه رشته ای رو که دوست داره براحتی قبول بشه حداقل در یک دانشگاه معمولی) وگرنه بیخودی نشینه عمرشو تلف کنه بره آزاد رشته ی مورد علاقشو بخونه چرا که در وضعیت کنونی ورود به دانشگاه (چه سراسری و چه آزاد) آسون شده و همش به خود آدم بستگی داره که تو رشته ای که علاقه داره موفق باشه (چه آزاد و چه سراسری) اگه کسی واقعا درس خون باشه و به رشته ای علاقه داشته باشه الان هیچ تفاوتی نداره که تو چه دانشگاهی درس بخونه:11:

---------- Post added at 04:26 PM ---------- Previous post was at 04:25 PM ----------

سلام به همه ی دوستان
نظر من اینه که اگه کسی بخواد یک سال بشینه برا کنکور باید راه رو درست بره و به دنبال کسب حداقل یک رتبه ی خوب باشه (رتبه ای که بتونه رشته ای رو که دوست داره براحتی قبول بشه حداقل در یک دانشگاه معمولی) وگرنه بیخودی نشینه عمرشو تلف کنه بره آزاد رشته ی مورد علاقشو بخونه چرا که در وضعیت کنونی ورود به دانشگاه (چه سراسری و چه آزاد) آسون شده و همش به خود آدم بستگی داره که تو رشته ای که علاقه داره موفق باشه (چه آزاد و چه سراسری) اگه کسی واقعا درس خون باشه و به رشته ای علاقه داشته باشه الان هیچ تفاوتی نداره که تو چه دانشگاهی درس بخونه:11:

MMM52
20-08-2010, 13:43
صد در صد سراسری خوبه و اگه آدم با اراده ای باشی یکسال با انگیزه صبر کن تا سراسری قبول بشی هم کلاسش بالاتره هم مدرکش معتبرتره هم شهریه سرسام آور آزاد رو دیگه نداری!
اگه خوب بخونی میتونی قبول بشی چون سال بعد بیکاری و مدرسه نمیری!
پس از همین الان شروع کن!

bax_021
20-08-2010, 13:47
صد در صد سراسری خوبه و اگه آدم با اراده ای باشی یکسال با انگیزه صبر کن تا سراسری قبول بشی هم کلاسش بالاتره هم مدرکش معتبرتره هم شهریه سرسام آور آزاد رو دیگه نداری!
اگه خوب بخونی میتونی قبول بشی چون سال بعد بیکاری و مدرسه نمیری!
پس از همین الان شروع کن!
کسی نگفت سراسرس بده
ولی آزاد هم بعضی واحد هاش از سراسری کم نداره
مدرکش هم معتبره
اگر شما واسه کلاس درس می خونی برات متاسفم
70 درصد کسایی که موندن سال بعد هم افسرده شدن هم رتبشون بدتر شده
پس اگر مشکل مالی نبود و آزاد هم جای خوبی بود رفتنش خیلی خوبه و نرفتنش دیوانگی :10:

S c a r l e t t
20-08-2010, 18:39
دوست من به این حرفای که دولتی بهتره یا ازاد بده گوش نکن
اونجا هیچ خبری نیستش
فقط باید درس بخونی
اگه برای مقطع کارشناسی میخونی
هرچی قبول شدی برو چون دیگه ارزش نداره واسه لیسانس بمونی

در عوض برای ارشد که الان رو بورسه تلاش کن
آبدارچی شرکت بابای من با عرض معذرت لیسانس ریاضی داره دولتی سمنان هم کار ابدارچی داره هم پیک شرکته
ولی داره کار میکنه

hermione
20-08-2010, 21:28
به نظر من اگه حالشو دارید یه سال دیگه بخونید ارزششو داره (بازم بستگی به طرف داره )
من از نزدیکانم دیدم که :
سال اول کنکور تجربی 7000 شد سال بعد 1000
سال اول شد 15هزار سال بعد شد 5هزار
اینا خوباش بود
یه ریاضی داشتیم سال اول شد 3200 سال بعد شد 6000
دیگه تصمیم با خودتونه ..

"R E Z A"
20-08-2010, 21:36
به نظر من دانشگاه آزاد رو برو و همزمان با درس خوندن توی آزاد واسه کنکور هم بخون (نگران حجم درسا نباش چون درس خوندن توی آزاد راحتتره _از لحاظ نمره دادن استاد_ ) اگه سراسری همون رشته ای که توی آزاد میخوندی قبول بشی ، میتونی واحدها رو تطبیق بدی و ادامه ی درست رو توی سراسری بخونی

البته من کاملا مطمئن نیستم که از آزاد به سراسری تطبیق میدن قبل از انتخاب چنین روشهایی حتما از خود دانشگاهها هم پرس و جو کن

مـــــــوفق باشــــــــی

doost4
21-08-2010, 01:19
به نظر من دانشگاه آزاد رو برو و همزمان با درس خوندن توی آزاد واسه کنکور هم بخون (نگران حجم درسا نباش چون درس خوندن توی آزاد راحتتره _از لحاظ نمره دادن استاد_ ) اگه سراسری همون رشته ای که توی آزاد میخوندی قبول بشی ، میتونی واحدها رو تطبیق بدی و ادامه ی درست رو توی سراسری بخونی

البته من کاملا مطمئن نیستم که از آزاد به سراسری تطبیق میدن قبل از انتخاب چنین روشهایی حتما از خود دانشگاهها هم پرس و جو کن

مـــــــوفق باشــــــــی

عزیز من چرا اطلاعات غلط میدی آخه ؟ من خودم آزاد بودم میدونم چه پدری از آدم در میارن اونوقت شما میگی راحت تره ؟ تو آزاد واسه اینکه پول بگیرن آماده هستن که بندازنت ! در مجموع تو آزاد باید صد برابر بچه های دولتی زحمت بکشی !!! تا اونجایی که من ترم 2 رو بی خیال شدم که واسه کنکور بخونم .

"R E Z A"
21-08-2010, 07:18
عزیز من چرا اطلاعات غلط میدی آخه ؟ من خودم آزاد بودم میدونم چه پدری از آدم در میارن اونوقت شما میگی راحت تره ؟ تو آزاد واسه اینکه پول بگیرن آماده هستن که بندازنت ! در مجموع تو آزاد باید صد برابر بچه های دولتی زحمت بکشی !!! تا اونجایی که من ترم 2 رو بی خیال شدم که واسه کنکور بخونم .

من واقعا تعجب میکنم از این حرف ! خوبه که حالا خودم آزاد میرم میدونم چه وضعیه

اولا چون توی آزاد تعداد جلسات یه درس سه واحدی در طول ترم فوقش به 15 جلسه میرسه در صورتی که در دولتی کمتر از 30 جلسه نیست . پس حجم درسا توی آزاد کمتره _به شخصه تا حالا هیچ استادی نتونسته کتاب رو کامل تدریس کنه _

دوما ازاد داریم تا آزاد بعضیهاشون واقعا اذیت میکنن (مثل ما شما) بعضیهاشون هم مثل دانشگاه ما باروزی 2 ساعت یا کمتر خوندن میتونی با معدل خوب فارغ التحصیل بشی .

30vil
21-08-2010, 07:31
من واقعا تعجب میکنم از این حرف ! خوبه که حالا خودم آزاد میرم میدونم چه وضعیه

اولا چون توی آزاد تعداد جلسات یه درس سه واحدی در طول ترم فوقش به 15 جلسه میرسه در صورتی که در دولتی کمتر از 30 جلسه نیست . پس حجم درسا توی آزاد کمتره _به شخصه تا حالا هیچ استادی نتونسته کتاب رو کامل تدریس کنه _

دوما ازاد داریم تا آزاد بعضیهاشون واقعا اذیت میکنن (مثل ما شما) بعضیهاشون هم مثل دانشگاه ما باروزی 2 ساعت یا کمتر خوندن میتونی با معدل خوب فارغ التحصیل بشی .

دوست عزیز اگه از چیزی اطلاع نداری خواهشا در موردش حرف نزن

آزاد 3 واحدی 15 جلسه!!!

این ترم درس فولاد داشتم و 32 جلسه 3 ساعته سر کلاس رفتمو کلیه مباحث تدریس شد

"R E Z A"
21-08-2010, 10:52
دوست عزیز اگه از چیزی اطلاع نداری خواهشا در موردش حرف نزن

آزاد 3 واحدی 15 جلسه!!!

این ترم درس فولاد داشتم و 32 جلسه 3 ساعته سر کلاس رفتمو کلیه مباحث تدریس شد

توی ترم اول و دوم به نظر شما درسی هست که 32 جلسه واسش بذارن ؟!
شما برای فیزیک 1 ، 2 ریاضی 1،2 درسای عمومی شیمی ، آزمایشگاه فیزیک 1،2،شیمی و درسای عمومی و معارف 32 جلسه رفتین ؟!!!!

خواهشا اول مطلب رو کامل بگیر یعد در موردش حرف بزن
من تجربه ی شخصیمو میگم و روالی هست که در دانشگاه آزادی که درس میخونم داره اجرا میشه
وگرنه اگه اطلاع نداشتم مطمئن باشین اظهار نظر نمیکردم

---------- Post added at 11:52 AM ---------- Previous post was at 11:50 AM ----------

با سلام خدمت تمام دوستان p30world

با تمام شدن کنکور سراسری و هنگام انتخاب رشته عده ای بر سر این دو راهی می مانند که یک سال دیگر پشت کنکور سراسری بمانند یا به دانشگاه ازاد بروند

هدف از ایجاد این تاپیک این بود که شما دوست عزیز که مطمئنا خودتون یا در بین دوستان اشنایان و نزدیکان

از دوستان خواهش می کنم که به طور دقیق این موضوع را با در نظر گرفتن تمامی مسائل و بررسی تمام ابعاد با یکدیگر بررسی کنیم و با اوردن مثال هایی که خودتون به چشم دیدید ! همدیگر را راهنمایی کنیم !

امیدوارم با مطالعه پست های این تاپیک بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط خودمون بگیریم !

شما انتخاباتون توی دانشگاه آزاد رو چیا زدی ؟!

اگه رشته انتخابی اول رو توی آزاد قبول بشی میخوای اونو توی سراسری ادامه بدی ؟

juventuss
21-08-2010, 11:11
دوستان خواهشا از موضوع اصلی منحرف نشید !

Benyamin100
21-08-2010, 12:57
juventuss جان
دوستان تقریبا نکات مهم رو گفته اند
من هم یه توصیه به شما می کنم
اگر تصمیم گرفتی یک سال دیگه بمونی یک مشاور جوون و خوب (وحتی یک روانشناس خوب) برای خودت پیدا کن کاری که من خواستم انجام بدم ولی یه جورایی بی خیالش شدم( چون فاصله ام با مشاورم زیاد بود(از لحاظ مسافت) یک بار بشتر پیشش نرفتم) تا هم در برنامه ریزی ها بهت کمک کنه و هم موقعی که خدایی نکرده ناامیدی و استرس و افسردگی امد سراغت باهاشون صحبت کنی و یه جورایی دوباره شارژ بشی

Amin.M.1986
21-08-2010, 17:50
ببینید یک نکته رو در نظر بگیرید .. دانشگاه آزاد حرف خیلی کلی هستش.. آزاد با آزاد زمین تا آسمون فرق داره.. دانشگاه آزاد علوم تحقیقات رو با قم مقایسه کنید خودتون متوجه میشید.. بعضی از دانشگاه آزاد ها از سراسری هم بهتر هستند.. دانشگاه آزاد های تهران ارزش رفتن رو دارند و چندین شهرستان مثل قزوین .. اما خیلی جاها کلا اوت هستند .. سراسری ها هم همه تو یک سطح نیستند .. بین سراسری روزانه قم با آزاد علوم تحقیقات اگه کسی بچه تهران باشه و بخواد انتخاب کنه در صورت وضع مالی خوب من بهش پیشنهاد میکنم بره علوم تحقیقات ..
شما باید بنا به شهری که هستی و تعیین دقیق کدوم آزاد تصمیم بگیرید
موفق باشید:11:

mohsen_rkh
21-08-2010, 18:44
یکی از دوستان نزدیک من سال اول 7000 شد سال بعد 70000 (تجربی)
یکی دیگه از دوستام پارسال 23117 شده بود امسال 23489 شد (ریاضی) با اینکه حدود 5 میلیون تومن فقط خرج کلاسهاش کرده بود.
یکی دیگه از دوستام پارسال 10000 شده بود امسال 1200 (تجربی)
نظر شخصی خودم: اگر قصد ادامه تحصیل حد اقل تا مدرک کارشناسی ارشد دارید به این نکته توجه داشته باشید که کارشناسی اگر رشته ی مورد علاقه تون توی دانشگاهی غیر مورد علاقه قبول شدید برید. ولی در عوض سعی کنید کارشناسی ارشد رو دانشگاه خوبی قبول بشید. می دونید چرا؟‌چون فردا که شما وارد بازار کار شدید وقتی مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید هیچکی نمی پرسه مدرک کارشناسیتو از کدوم دانشگاه گرفتی. براشون مدرک کارشناسی ارشد مهم هست.

reza3600
22-08-2010, 07:52
یکی از دوستان نزدیک من سال اول 7000 شد سال بعد 70000 (تجربی)
یکی دیگه از دوستام پارسال 23117 شده بود امسال 23489 شد (ریاضی) با اینکه حدود 5 میلیون تومن فقط خرج کلاسهاش کرده بود.
یکی دیگه از دوستام سال پارسال 10000 شده بود امسال 1200 (تجربی)
نظر شخصی خودم: اگر قصد ادامه تحصیل حد اقل تا مدرک کارشناسی ارشد هستید به این نکته توجه داشته باشید که کارشناسی اگر رشته ی مورد علاقه تون توی دانشگاهی غیر مورد علاقه قبول شدید برید. ولی در عوض سعی کنید کارشناسی ارشد رو دانشگاه خوبی قبول بشید. می دونید چرا؟‌چون فردا که شما وارد بازار کار شدید وقتی مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید هیچکی نمی پرسه مدرک کارشناسیتو از کدوم دانشگاه گرفتی. براشون مدرک کارشناسی ارشد مهم هست.

تایید میکنم !
دوستان برای ورود به مقطع لیسانس باید دروس عمومی رو هم زد و این کار رو سخت میکنه. ولی اگر بتونید کارشناسی رو هر دانشگاهی ازاد یا سراسری برید اونوقت چون کنکور کارشناسی ارشد تنها از دروس تخصصی هست یعنی دروسی که مربوط به رشته مورد علاقتون هست کارتون برای قبول شدن در مقطع ارشد تویه یه دانشگاه خوب راحت تره.

S c a r l e t t
22-08-2010, 15:46
ازاد هر واحدش فرق میکنه

من دوستم تهران شمال میخونه ترم 6 هست

هر ترممممم معدلش 18 19 هست هه هه 4 تا خط درس میخونه 20 میگیره

معلومه دیگهههههههه

ولی یکی دیگه از دوستام که خیلی درسش خوب بود مجبور شد تهران بمونه ازاد بره ( اخه برق فردوسی مشهد اورد )

ازاد تهران جنوب میخونه برق

واقعا سخت نمره میدن

من شنیدم تهران جنوب استادای سخت گیرری دارن واسه رشته های فنی مهندسی ....

behnam_roli
23-08-2010, 09:42
من خودم پارسال 11000 بودم امسال شدم 5000 .... باتوجه به زحمتی که کشیدم اصلا راضی نیستم!
یکی دیگه از دوستام 17000 بود امسال شد 9500 اونم مثل من!
یکی دیگه 30000 بود امسال شد 23000
یکی دیگه پارسال مجاز نشده بود امسال شد 40000

یه چیز بگم : برای اینکه بخوای سال دوم رتبه بهتری کسب کنی نباید بیشتر از سال قبل تلاش کنی بلکه باید خیلی خیلی بیشتر تلاش کنی!
نمیگم نشدنیه! ولی خیلی سخته!
سال اول میرید مدرسه... یه ذره تو محیط مدرسه هستید با بقیه بچه ها میگید میخندید... بعد میاید خونه درس میخونید اونقد بهتون فشار نمیاد! ولی سال دوم آدم می پوسه تو خونه! از یه طرف هم همش فکر میکنید نکنه از پارسال بدتر بشم هی کارنامه های پارسالتون رو میارید خودتونو با پارسال مقایسه میکنید... اگه تو یه درس یه ذره نسبت به پارسال ضعیف شده باشین کلی اعصاب آدم خورد میشه!
در کل فشار سال دوم خیلی بیشتر از سال اوله!
نظر من اینه اگه آزاد جای خوبی قبول شدید برید! ولی اگه خیلی اصرار دارید بمونید باید ببینید میتونید این همه فشار رو تحمل کنید یا نه...
خیلی راحت هم نگید میتونیم چون خیلیا گفتن میتونیم ولی نتونستن!
برای اینکه یه قسمتی از اراده تون مشخص بشه همین الان برید یه فصل از فیزیک رو شروع کنید به خوندن بعدش تست هاشم بزنید! اگه خوب خوندید معلومه میتونید یه سال دیگه کتابا رو تحمل کنید ولی اگه گفتید الان حال ندارم از شنبه شروع میکنم از اول مهر شروع میکنم! بدونید اون موقع هم حالش رو پیدا نمیکنید

این بود تجربه های یه پشت کنکوری!

GodFatherAmin
23-08-2010, 17:43
به نظر من به هیچ وجه به استرسش نمیرزه و فشاری که روته
هی پیش خودت فکر می کنی دوستام رفتن من نرفتم، 1 سال عمر فنا شد ،اگه امسل بهتر نشه چیکار کنم و...
به نظر من
اگه مشکل شهریه دانشگاه آزاد داری
برو سر کار پولشو در بیار ولی یه سال دیگه نمون.

nafas
23-08-2010, 19:58
من خواهرم سال اولش 1200 شد سال دوم شد 250

و خودمم امسال موندم میخوام یک سال دیگه بخونم

بستگی به خود طرف داره

برا من میارزه بخونم و اون چیزی رو که میخوام بیارم

باید بخوای اگه بخوای میشه

بخواه تلاش کن

سعی کن مشکلاتی که سال قبل داشتی رو بدونی چی بودن دیگه اونا رو نداشته باشی همین رمز موفقیته

attractive_girl
23-08-2010, 23:14
به نظر من يه سال موندن پشت كنكوري كه هر سال وضعش بدتر از سال قبله فقط وقت تلف كردنه و نتيجه اش افسردگي بچه هاست.

يه سري از دوستاي من كه پارسال پشت كنكوري موندن و امسال مجددا كنكور دادن همگي عليرغم تلاششون ، از نتيجه ناراضي بودن و افسوس ميخوردن كه چرا سال قبل نرفتن.
دوستاييم كه پارسال حتي غيرانتفاعي هم كارتشو نگرفته بودن و فقط ميگفتن سراسري امسال به آزاد هم قانع شده بودن !
اونجوري هم كه شنيدم ازشون،‌امسال هم نتيجه ي خوبي نگرفته بودن و قراره اكثرنشون برن آزاد!
يكي از دوستام پارسال زير 10هزار شد ولي امسال رفت بالاي 20هزار .!! با اينكه خيلي تلاش كرده بود !
اين از بحث پشت كنكور موندن.

بحث دانشگاه آزاد و سراسري هم به نظر من دانشگاه تا حدي مهمه ولي رشته اي كه انتخاب ميكنين و علاقه حرف اول رو ميزنن.
چون اگه بهترين دانشگاه هم باشين و از رشتتون خوشتون نياد ولش ميكنين!
به فكر مدرك و اعتبار دانشگاه هم نباشين چون اگه اهل درس و دانشگاه باشين و رشتتون هم دوست داشته باشين بهترين موقعيت ها واستون مهياست..

موفق باشين.

elendil
23-08-2010, 23:30
خب استادا نظر دادن :دی

کلا دوتا چیز رو در نظر بگیرین

دانشگاه قیف سر و تهه یعنی اولی انقدر بهت فشار میارن بعدش شل میشه

مهمتر از اون

فشاری که توی یک سال کنکور به شما وارد میشه60 70 درصدش واقعا بی مورده و اصلا ارزش نداره شما یه سال زندگیتو واسه چنین چیزی از دست بدی آزاد رفتن بهتر از یه سال علافی پشت چنین چیزی هست که معلوم نیست چه تغییری میخواد بکنه نسبت به سالای گذشته

مثل امسال که ما هرگز فکر نمیکردیم دو درس توامان سخت بشن !!!!

به هر حال به ترتیب اولویت روزانه - شبانه - غیرانتفاعی - آزاد پیام زور و مجازی هم کلا ارزش ندارن !!!!!

money71
23-08-2010, 23:55

1-سراسری .
2-سراسری شبانه .

من با بخشي از نظرت موافقم
ولي بعضي از دوستاي من بودند كه متاسفانه با اينكه بيشتر از سال قبل درس خوندن ولي كمتر شدن :31: اونم به خاطر معايب ( بخون چشم چروني:31: )!
مشكل اينكه بخواي سال ديگه هم بخوني چند چيزه:
يكي همت !(....) زياد و اينكه بتوني خودت رو بالا بكشي چون فشار روت زياد ميشه
دوم اگه پسر باشي ايد به اين نكته هم توجه كني كه اگه مثلا يه اتفاق غير منتظره افتاد و نتونستي كنكور بدي بايد بري آش خوري:27:

مهسا.ش
24-08-2010, 14:01
چون دیوونه تر از خودم دیدم به نظرم من طبیعیم!!!!:دی
رتبه دورقمی (70) تو مدرسمون داشتیم دندونپزشکی بهشتی زد!!!!در صورتی که راحت پزشکی میاورد!!!البته این به علاقه ربط داره ها!!!بحث من اینه که چرا شهید بهشتی زد!؟!؟تهران نزد!!!خدا همه دیوونه هاروشفا میده...:دی
عزیز دندون بهشتی بهتر از تهرانه...رتبه بهتریم میخواد.....اینو اکثر بچه های تجربی میدونن نمیدونم چرا شما نمیدونستین!!!!!!!!!

AEZ_Best
24-08-2010, 17:01
حذفش کنن پست رو

arian_mj
25-08-2010, 14:51
دیگه کنکور هم داره از آب و تاب می افته:27:

juventuss
26-08-2010, 09:01
با توجه به اینکه اکثر دوستان مثال هایی رو نام بردند که سال دومشون بدتر از سال اولشون بود من هم میخواستم در اینجا چند تا رتبه های برتر کنکور 88 رو که فارغ التحصیل بودند رو بزارم :

رشته ریاضی :

رتبه 180 منطقه 1

رتبه 191 منطقه 1

رتبه 742 منطقه 1

رتبه 902 منطقه 1

رتبه 848 منطقه 1
----------------------

رتبه 24 منطقه 2

رتبه 32 منطقه 2

رتبه 207 منطقه 2

رتبه 270 منطقه 2

رتبه 354 منطقه 2

رتبه 580 منطقه 2

رتبه 842 منطقه 2

------------------------

رتبه 12 منطقه 3

رتبه 78 منطقه 3

رتبه 95 منطقه 3

رتبه 183 منطقه 3

رتبه 213 منطقه 3

رتبه 275 منطقه 3

رتبه 283 منطقه 3

رتبه 314 منطقه 3

و ....................

( البته باید بگم در مقابل این رتبه های خوب که تعدادیش رو در بالا گفتم به طور حتم رتبه های بدی هم وجود دارد که دوستان به بعضی از انها اشاره کردند و من فقط به خاطر اینکه فقط جنبه منفی قضیه را نبینیم این چند مثال رو آوردم )

S E V E N
26-08-2010, 09:56
سلام

پیشنهاد من : اگه سراسری خوب نیست ولی آزاد خوبه، برید آزاد.

البته بستگی به شرایط داره و این نظر من بود. موفق باشید.

Amir_oscar
26-08-2010, 11:50
دلیل اینکه بعضی ها سال دوم رتبه اشون بدتر می شه اینه که فکر می کنن اگر هیچی هم نخونن به اندازه ی رتبه ی پارسالشون اطلاعات دارن و اون رتبه رو حداقل میارن! یک تصور به شدت اشتباه! به نظرم اولین کار اینه که انقدر درس بخونی که رتبه ی پارسالت حفظ بشه! بعد برای بهبود رتبه تلاش بکنی. یعنی باید چند ماه تلاش کرد که رتبه ی پارسال حفظ بشه و بعد خودت رو بالاتر ببری.
من پارسال توی زیرگروه یک 15639 و امسال 5804 شدم.

sha2ow
27-08-2010, 17:40
سلام به دوستان گلم.
یادش بخیر، پارسال این موقع ها بود که ما هم مثل شما این طرف و اون طرف می پریدیم که کدوم دانشگاه برم و چیکار کنم.
من الان دانشجوی نرم افزار دانشگاه آزادم.
من یک سال پشت کنکور بودم.
اول همه اینا بگم که پشت کنکور بودن ضررش خیلی بیشتر از سودشه.من تو این یکسال تقریبا دیوونه شدم.فقط با چند تا شرط بشینید یه سال دیگه هم بخونید:

1.سال اول اصلا یا در حد انتظار خودتون درس نخوندید.یعنی اگر تلاشتون را کردید ولی نشده پس معطلش نکنید و همین امسال برید دانشگاه.چون سال بهد وضع بد تر میشه.

2.ارده و پشتکار آهنین داشته باشید.من خودم به شخصه این مورد را تجربه کردم که در ابتدا حسابی جو درس خوندن دارید ولی بعدش دیگه حالتون از کتاب به هم می خوره.دیگه اون آخراش اصلا نمیتونید برید سراغ درساتون.به نظر من زمان مفید تو این یک سال 4 ماه بود برا من.

3.اینکه اصلا هیج جا قبول نشده باشید.یا این که پول دانشگاه آزاد را نداشته باشید.یا در این سال شرایط ورود به دانشگاه را نداشته باشید.در مورد غیر انتفاعی هم از نظر هزینه دست کمی از آزاد نداره(ظاهر را نگاه نکنید در عمل همینه که گفتم)

شما میگید که خیلی ها هستند که سال دوم رتبشون بهتر شده.این درست اما در مقابل خیلی خیلی ها هم هستند که رتبشون بدتر شده یا در همون حد.چون در کل هرچه قدر از درسا فاصله زمانی میگیرید بیشتر فراموش می کنید.ومطمئن باشید که تلاشی که سال دوم می کنید اگر در سال اول کرده بودید رتبتون خیلی خیلی بهتر میشد تا این که یک سال وقت تلف کنید.
منظورما گرفتید؟یعنی مثلا

سال اول رتبه 3
سال دوم + تلاش= رتبه 2
سال اول+تلاشی که قراره برا سال دوم بشه=رتبه 1

در کل من به هیچ کس توصیه نمی کنم که یک سال از زندگی عقب بیفته.مگر در شرایطی که گفتم.
یه نکته هم یادت باشه.به جز دانشگاه ها مادر ، همه دانشگاه ها مثل هم هستند.و فکر نکن خبریه تو دانشگاه،من هم فکر می کردم حالا دانشگاه کجا هست.ولی اومدم دیدم که دانشگاه دانشگاهه.دانشگاه ما یکی از بهترین آزاد هاس،تو اصفهان که بهترینه.

خلاصه این نظر من بود.ولی هرکسی باید با توجه به شرایط با عقل خودش تصمیم بگیره.حرف های بقیه را فقط به عنوان راهنمایی گوش کن و خودت باش که حرف آخرا می زنی.چون هرکسی یه حرفی می زنه طبق نظر خودش.

با آرزو موفقیت.

juventuss
01-09-2010, 16:03
با تشکر از تمام دوستانی که نظر دادند

از تمام شما درخواست میکنم که باتوجه به اعلام نتایج و مهلت کم تصمیم گیری اگه کسی رو با شرایط گفته شده ( در امضام هم میتونید ببینید ) این تاپیک رو بهش معرفی کنید
با تشکر

bnmnb
01-09-2010, 17:01
دوست من
قانونها و شرایط در این دوره زمونه مثل آب خوردن عوض می شه
من برات 1 مثال می زنم:
پارسال دوستم رتبش شد 3500منطقه 1 ایشون به جایی که مثل بچه آدم انتخاب رشته درست بکنه اومد فقط مکانیکهای صنعتی شریف و تهران و امیرکبیرو شیراز رو زد و بس.چ.ن فقط همین ها رو می خواست من بهش گفتم مهندسی شیمی شیراز میاری که خیلی خیلی شبیه مهندسی مکانیک سیالات هست اون گفت نه .خلاصه هیچی قبول نشد آزاد هم نرفت.گذاشت امسال حاج آقا رتیش شد 3300 که با این رتبه پارسال می تونست مهندسی شیمی شیراز قبول بشه ولی الان نه مکانیک می تونه قبول بشه و نه مهندسی شیمی چرااا؟؟؟
چون ظرفیت ها عوض شد:
پارسال ورودی مهندسی شیمی دانشگاه سراسری شیراز: 70 نفر
امسال :35 نفر
پس همین امسال کار رو تموم کن

clickestan
01-09-2010, 17:52
اگه رتبه سراسریت پایین بوده مثلا بالای 20 هزار یک سال بمون
اگه رتبه سراسریت زیر 20 هزار بوده برو آزاد!

به اراده هم خیلی بستگی داره!
شما ببین از خودت چه شناختی داری!
اگه مطمئنی بمونی خوب میخونی و اصلا وقت به بطالت نمیگذرونی مطمئن باش رتبه ات 5000 هست ولی راضی نیستی بمون یه سال دیگه بخون

پس عامل اصلی شناخت از خودتون هست!
تنبلید؟با اراده اید؟سال گذشته رو چطور گذروندید؟یه سال دیگه هم تحمل درای پشت کنکور بمونی!
=========
حالا شما شخصا رتبه ات رو بگو و اینکه چه رشته ای میخوای بری تا بهت شخصا بگم چکار کنی؟

clickestan
01-09-2010, 20:51
یه خاطره :

من کسی میشناختم که از اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی شاگرد اول کلاس بود (اول نبود دوم رو بود) ولی نمیدونم چطور بود اصلا با تست مشکل داشت یعنی میتونست حل کنه ولی خیلی کند بود هر چقدرم تمرین کرد سرعتش بیشتر نشد تو تست و در آخر رتبه اش شد 16 هزار
خلاصه سال اول که نشد ترجیح داد یه سال دیگه بخونه(میگفت آراد در حد من نیست) البته انصافا هم راست میگفت ولی نمیدونم چرا با تست مشکل داشت و سرعتش خیلی پایین بود
تو همون سال اول بقیه هم کلاسیاش رفتن آزاد
سال دوم شد و اینبار رتبه اش شد 14 هزار!!!! و رشته ای که دوست داشت رو نمی آورد تو شهرش و مجبور شد بره آزاد
حالا اینا به کنار
عمق فاجعه: شاگرد خرخونه کلاس باید دو ترم (یه سال) پایین تر از شاگردای دیگه تو دانشگاه آزاد بخونه مثل تجدیدیا و شاگردای دیگه که متوسط و حتی ضعیف بودن الان سال دومشون بود

حالا این مسائل به کنار ولی مواردی هم هست که سال دوم رتبشون خیلی بهتر میشه

در کل من یه نظر دارم:
اگه بمونی سال دوم رو یا رتبت خیلی بدت(مثلا 10 هزارتا پایین تر) ر از پارسال میشه یا خیلی بهتر (مثلا زیر 5 هزار)
در حد پارسال نمیمونه!

safoora55
01-09-2010, 23:49
این خیلی اشتباهه که فکر کنی یکسال دیگه بخونم رتبه ام خیلی خوب میشه میرم دانشگاه خوب
اول اینکه مطمئن باش یکسال مداوم نمی تونی بخونی یه جاهایی آدم دیگه خسته میشه وا میده پس اصلا فکر نکن که اگر یکسال خوب بخونم...
معمولا کسانی سال دوم رتبه ی بهتر میارن که سال اول یا خوب نخونده بودن سال بعد جبران کردن یا دلایل دیگه ای مثل نداشتن مهارت تست زنی و اضطراب و غیره بوده که حلش کردن.شما اگه امسال از شصت درصد ظرفیت خودت استفاده کردی دیگه فکر نکن با یکسال خوندن میتونی معجزه کنی اغلب افراد اگر رتبه اشون بهتر از پارسال بشه در حد 5000تاست
دوم در نظر بگیر ممکنه اتفاقات پیش بینی نشده ای برات پیش بیاد که نتونی به برنامه ات عمل کنی من دوسال پیش دستگرمی ارشد بهداشت شرکت کردم رتبه زیر 30 آوردم ولی چون ظرفیت کم بود قبول نشدم اون سال آزاد ندادم میگفتم آزاد چیه سال دیگه می خونم حتما قبول میشم ولی از زمستون مریض شدم و اصلا نمی تونستم درس بخونم همش خواب بودم موقع آزمون آزاد سرم درد می کرد نمی تونستم تمرکز کنم باید کلی وقت میذاشتم تا تفاوت بین گزینه ها رو متوجه بشم آزمون وزارت بهداشت هم که خرداد بود اصلا حال درستی نداشتم انقدر که مراقب آزمون چندبار گفت مشکلی داری بگو آزاد تکمیل ظرفیت جای دیگه آوردم که به خاطر شرایطم نشد برم وزارت بهداشت هم 8 رتبه کمتر از پارسال آوردم حالا منتظرم امسال نتیجه ها بیاد چی میشه اگر قبول نشم باید برم همون واحد پارسال کلی التماس کنم برام کمیسیون تشکیل بدن و...تا بلکه همونجا برم درحالی که دوستای خودم که بهشون درس میدادم همون سال اول آزاد قبول شدن الان دارن پایان نامه میدن
اینهمه گفتم تا بدونی شرایط همیشه اونطوری که ما فکر میکنیم پیش نمیره اگر آمادگی هر اتفاقی رو داره و حاضری ریسکش رو قبول کنی بسم ا... شاید هم تونستی رتبه ی خوبی بیاری و بری همونجایی که میخوای

princeofpersia_7
03-09-2010, 02:01
من نظر شخصیم رو میگم..به نظرم...سراسری بهتر از آزاده..اگر واقعا درس خون هستی و از نظر مالی هم شرایط خیلی خوبی نداری..وگرنه به نظرم به جای تلف کردن وقت و عمرت...باید بری داخل همین دانشگاه های آزاد..
من خودم قبول شدم..ولی پول دادنش با اون هزینه ها برام زور داشت.. نرفتم :21:

Tabasom.Sweet
09-09-2010, 06:51
سلام :11:

من متولد 71 ام امسال سال اولی بود که کنکور دادم خلاصه رتبم شد 1400

رشته و دانشگاهایی که من بهشون فکر میکردم رتبه 3 رقمی اونم زیر 600 میخواست. خلاصه داستان اینه:

من با هزار بدبختی چند ماهی اومدم ایران و دروس کنکور رو خوندم.

سالهای دبیرستان دروس فارسی رو همه رو سلف استادی خونده بودم. بدون معلم بدون مدرسه بدون کتاب کمک اموزشی هیچی. و البته معدلم دیپلمم 19.67 بود. شاید هم چند صدم بالا پایین ولی بالای 19.50

بگذریم که چی شد که یوهو من افتادم تو این مسئله ی کنکور و شرایط زندگی منو وادار کرد به نحو عجیب و غریبی.بگذریم این درد و دلها دردی رو دوا نمیکنه

خلاصه اینکه من خوندم ولی خیلی کم ، یه مثال کوچکش اینه که من برای کل دینی 2 و 3 فقط چهار روز خوندم.

دینی 2 رو 2 روز تو فروردین. دینی 3 رو دو روز اردیبهشت. دینی پیش رو هم غیر از ترم یک ، همون ترم 2 که امتحانش رو قرار بود بدم 3 روز خوندم .خرداد هم خلاصه نکات الگو.

لازم به ذکره که کنکور اولین و اخرین ازمون جامعی بود که دادم .هیچی ازمایشی نداده بودم.

اینو گفتم که بگم تو همه ی درسها وضع من همین بود. و پارسال خیلی مباحث نخونده موند خیلی.

بگذریم با همه ی این اوصاف چون فیزیک قوی دارم و از 15 سالگی کتاب دانشگاهی خوندم ، فیزیک و ادبیات و زبانم رو خیلی بالا زدم و این رتبم هم فکر میکنم تنها و تنها و تنها نتیجه ی همونه.

وقتی موعد انتخاب رشته اومد با خودم فکر کردم همون رشته های مد نظرم که رتبه 3 رقمی میخواد میزنم خب قبول نمیشم دیگه چه اشکالی داره سال بعد میخونم

کنکور به مسئله ایه که هر دانش اموزی حد اقل باید 6 ماه کامل براش وقت بذاره و من این پروسه رو طی نکردم.

فقط اخر لیست انتخاب رشتم که کلا 11 تا انتخاب داشتم یه فیزیک شبانه شهید بهشتی گذاشتم. که فقط قبول بشم ننویسه مردود و بتونم با خیال راحت نرم و محروم هم نشم.

حالا امشب با هر کی حرف زدم میگه پاشو بیا ثبت نام کن این حرفها چیه؟تو که عاشق فیزیکی تو بیا برای فوقت از یه جای دیگه پذیرش میگیری پاشو هر جا میخوای بری برو.

ولی نظر من همونه که براتون گفتم.با توجه به اینکه دختر هم هستم و سنم هم زیاد نیست و خیلی از 71 ای ها امسال کنکور میدن، فکر نمیکنم هزینه ی احمقانه ای باشه یک سال دیگه صبر کردن؟

من شرایطمو و وضعیت پارسالمو براتون گفتم. با توجه به اونها و اینکه من الان کلی با پارسالم فرق دارم و تازه فهمیدم قضیه درسهامون چی به چیه و عربی و باید چطور خوند و ادبیات رو باید چطور خوند و ... با من موافق نیستید؟

لطفا با درنظر گرفتن این جوانب و سوابقی که گفتم نظرتون رو بگید

پیشاپیش ممنونم

Tabasom.Sweet
09-09-2010, 08:05
بچه ها اگر براتون مقدوره لطفا زودتر راهنماییم کنید، باید دنبال بیلیط باشم اگر تصمیم به ثبت نام باشه ، تو این فصل راحت نیست

bax_021
09-09-2010, 10:14
بچه ها اگر براتون مقدوره لطفا زودتر راهنماییم کنید، باید دنبال بیلیط باشم اگر تصمیم به ثبت نام باشه ، تو این فصل راحت نیست
رشته و دانشگاه خوبی داری
با توجه به این که علاقه داری به فیزیک برو به نظرم
راحتم از ایران می تونی بری
خیلی ها آرزو دارن رشته ی تو رو قبول شن
یه سال از زندگی رو هدر نده واسه این کنکور

Tabasom.Sweet
09-09-2010, 11:05
رشته و دانشگاه خوبی داری
با توجه به این که علاقه داری به فیزیک برو به نظرم
راحتم از ایران می تونی بری
خیلی ها آرزو دارن رشته ی تو رو قبول شن
یه سال از زندگی رو هدر نده واسه این کنکور

ممنونم:11:
درسته که من به فیزیک خیلی علاقه دارم و نمیخواستم لیسانسم علوم پایه باشه میخواستم

لیسانسم رو مهندسی بگیریم برق یا مکانیک بعد از فوق یا برای دکتری انتقال بدم به فیزیک.

به اندازه ای فیزیک خوندم که از فیزیک در مقطع لیسانس لذت انچنانی نبرم. کتابای هالیدی و اینا میدونم تو ایران تدریس میشه....

از اونجایی که تمام هدفم اتمام تحصیلات در رشته ی فیزیک هست پس بعد از اون خوندن یه رشته ی دیگه سخت میشه

مخصوصا اینکه میخوام در رابطه با همین فیزیک و تدریسش وارد موسسات تحقیقاتی بشم هر جایی که بتونم اپلای کنم

واسه همین تنها فرجه ی مهندسی خوندم که خیلی خیلی خیلی هم بهم کمک میکنه هم از نظر اینده ش شغلی هم ابعاد بیشتری رو فرا گرفتن همین مقطع لیسانس هست.

پارسال برای من هیچ بود من نه زحمتی واسه کنکور کشیدیم نه استرسی کشیدم نه هیچی...

bax_021
09-09-2010, 11:23
درسته که من به فیزیک خیلی علاقه دارم و نمیخواستم لیسانسم علوم پایه باشه میخواستم

لیسانسم رو مهندسی بگیریم برق یا مکانیک بعد از فوق یا برای دکتری انتقال بدم به فیزیک.

به اندازه ای فیزیک خوندم که از فیزیک در مقطع لیسانس لذت انچنانی نبرم. کتابای هالیدی و اینا میدونم تو ایران تدریس میشه....

از اونجایی که تمام هدفم اتمام تحصیلات در رشته ی فیزیک هست پس بعد از اون خوندن یه رشته ی دیگه سخت میشه

مخصوصا اینکه میخوام در رابطه با همین فیزیک و تدریسش وارد موسسات تحقیقاتی بشم هر جایی که بتونم اپلای کنم

واسه همین تنها فرجه ی مهندسی خوندم که خیلی خیلی خیلی هم بهم کمک میکنه هم از نظر اینده ش شغلی هم ابعاد بیشتری رو فرا گرفتن همین مقطع لیسانس هست.

بحث رنج و استرس و اینا نیست
به نظر من هر چی زودتر مدرک بگیری بهتره
1 سالم یه ساله
اگر برات مهم نیست یه سال از زندگیت
بخون امسالم
ولیدانشگاهت خوبه
فیزیک هم که خوبه
به نظر من همینم بخونی آینده ی شغلیت چه ایران چه خارج معلومه
بازم هر جور خودت می خوای

M . Sayid
09-09-2010, 11:27
این خیلی اشتباهه که فکر کنی یکسال دیگه بخونم رتبه ام خیلی خوب میشه میرم دانشگاه خوب
اول اینکه مطمئن باش یکسال مداوم نمی تونی بخونی یه جاهایی آدم دیگه خسته میشه وا میده پس اصلا فکر نکن که اگر یکسال خوب بخونم...
معمولا کسانی سال دوم رتبه ی بهتر میارن که سال اول یا خوب نخونده بودن سال بعد جبران کردن یا دلایل دیگه ای مثل نداشتن مهارت تست زنی و اضطراب و غیره بوده که حلش کردن.شما اگه امسال از شصت درصد ظرفیت خودت استفاده کردی دیگه فکر نکن با یکسال خوندن میتونی معجزه کنی اغلب افراد اگر رتبه اشون بهتر از پارسال بشه در حد 5000تاست
دوم در نظر بگیر ممکنه اتفاقات پیش بینی نشده ای برات پیش بیاد که نتونی به برنامه ات عمل کنی من دوسال پیش دستگرمی ارشد بهداشت شرکت کردم رتبه زیر 30 آوردم ولی چون ظرفیت کم بود قبول نشدم اون سال آزاد ندادم میگفتم آزاد چیه سال دیگه می خونم حتما قبول میشم ولی از زمستون مریض شدم و اصلا نمی تونستم درس بخونم همش خواب بودم موقع آزمون آزاد سرم درد می کرد نمی تونستم تمرکز کنم باید کلی وقت میذاشتم تا تفاوت بین گزینه ها رو متوجه بشم آزمون وزارت بهداشت هم که خرداد بود اصلا حال درستی نداشتم انقدر که مراقب آزمون چندبار گفت مشکلی داری بگو آزاد تکمیل ظرفیت جای دیگه آوردم که به خاطر شرایطم نشد برم وزارت بهداشت هم 8 رتبه کمتر از پارسال آوردم حالا منتظرم امسال نتیجه ها بیاد چی میشه اگر قبول نشم باید برم همون واحد پارسال کلی التماس کنم برام کمیسیون تشکیل بدن و...تا بلکه همونجا برم درحالی که دوستای خودم که بهشون درس میدادم همون سال اول آزاد قبول شدن الان دارن پایان نامه میدن
اینهمه گفتم تا بدونی شرایط همیشه اونطوری که ما فکر میکنیم پیش نمیره اگر آمادگی هر اتفاقی رو داره و حاضری ریسکش رو قبول کنی بسم ا... شاید هم تونستی رتبه ی خوبی بیاری و بری همونجایی که میخوای

راست میگه من سال اول خوب نخوندم از رو جزوه دبیرم خوندم و ... 16000 شدم
سال دوم نشستم تمرکز کردم رو درس خوندن کتاب کمک آموزشی گرفتم - جزوه ها رو می دونستم بی فایدس نخوندم شدم 2800 تازه با توجه به تراز قلمچی و یادگارماندگار و ... باید رتبم 800 تا بهتر میشد که سر جلسه گند زدم

اینو بدون که اگه رتبت بالا باشه مثل سال اول من ، پایین آوردنش راحت تره
ولی اگه رتبت پایین باشه برا بهتر شدنش کارت خیلی سخته

turokpooria
09-09-2010, 12:37
من که گذاشتم واسه سال دیگه رتبه امسالم هم 12000 شد و مطمئن هستم سال دیگه تهران شریف رو شاخشه

shifter
09-09-2010, 12:57

تبسم جان با توجه به اينكه امسال هم رتبه ي خوبي اوردي اوردن رتبه خوب تو سال بعد دور از دسترست نيست فقط به خودت نگا كن...ببين حوصله ات ميشه 9 ماه دوباره همون درس هاي تكراري رو بخوني و از تفريحاتت بزني؟؟
اگه اين توانايي رو داري بمون براي سال بعد...البته اينم در نظر داشته باش كه كنكور هرسال سختتر ميشه:41:
فيزيك اگه بخواي بخوني بايد تا دكتراش ادامه بديا! چون فوقش هم الان ديگه زياد كار نداره...

AmiRreZA_RAcEr
09-09-2010, 13:37
به نظرتون یکی که کلا خیلی زیادی باهوشه و به همین دلیل درس نخونده بشینه سال دوم بخونه فایده داره یا نه ؟! با تلاش و پشتکار زیاد !! میتونه زیر 300 بیاره ؟!؟!

MohandesMCD
09-09-2010, 13:41
به نظرتون یکی که کلا خیلی زیادی باهوشه و به همین دلیل درس نخونده بشینه سال دوم بخونه فایده داره یا نه ؟! با تلاش و پشتکار زیاد !! میتونه زیر 300 بیاره ؟!؟!
يكي از آشناها واسه اينكه پزشكي طهران قبول بشه 5سال عمرشو تلف كرد!
به جاي اينكه يك سال خودتون رو عقب بندازيد از زندگي و بشينيد درسهاي مزخرف دبيرستان رو بخونيد وارد دانشگاه بشيد خيلي بهتره

AmiRreZA_RAcEr
09-09-2010, 13:47
يكي از آشناها واسه اينكه پزشكي طهران قبول بشه 5سال عمرشو تلف كرد!
به جاي اينكه يك سال خودتون رو عقب بندازيد از زندگي و بشينيد درسهاي مزخرف دبيرستان رو بخونيد وارد دانشگاه بشيد خيلي بهتره

آخه آزاد خیلی مسخرست .... خیلی خیلی ... من که این 4 سال دبیرستان رو همش حال کردم حالا یه سال هم درس بخونم ...
تازه زشته همه میگن تیزهوشان بوده حالا میره آزاد .....
سراسری خیلی امکانات بالاتری داره از همه لحاظ

panizir
09-09-2010, 16:03

اگه سال اول نخوندين سال دوم كه ديگه اصلا حوصله ندارين. مخصوصا اگه تيزهوشاني باشين! :31:
اما اگه ميبينين واقعا ميخونين آره بهتره بمونين.

shabeashegha
10-09-2010, 20:19

این هیجانی که برای رسیدن به هدفت داری نشون میده که سال دیگه رتبه بهتر از 1400 انتظارت رو میکشه . من پارسال جای تو بودم. و بازم واسه کنکور خوندم و امسال اینجام درسته به اندازه کافی راضی نیستم ولی رتبم خیلی بهتر از سال قبل شد(البته همه چی به تلاشت ربط داره رتبه هارو بر اساس علاقه به کسی نمیدن بر اساس تلاش میدن)

miez
10-09-2010, 22:21
سلام دوستان
بين پست ها نديدم كسي از رشته هاي علوم انساني باشه و شايد در اين تاپيك جايي براي علوم انساني نيست
ولي من سوال دارم!
من آزاد رشته فلسفه غرب دانشگاه تهران شمال قبول شدم با رتبه 56 و سراسري غيرانتفاعي همين رشته / ميخوام آزادو برم ولي نمي دونم مدركش با غيرانتفاعي چه فرقي داره ضمن اينكه نمي دونم مدركش بعدا براي ارشد دولتي مشكل ساز نمي شه چون واقعا ميخوام درس بخونم كه لااقل ارشد برم دولتي
من سال دومي بود كه كنكور مي دادم و البته تغيير رشته دادم چون پارسال كنكور رياضي دادم!
مرسي!

loren
11-09-2010, 15:24
فقط کسی که یه اتفاق بدی براش افتاده سال اول مثلا پدر ومادرش فوت کردن یا سر کنکور حالش بد شده سال دوم بخونه !
وگرنه خودکشی هم کنید همینه که هستید !

Amir_oscar
11-09-2010, 16:05
فقط کسی که یه اتفاق بدی براش افتاده سال اول مثلا پدر ومادرش فوت کردن یا سر کنکور حالش بد شده سال دوم بخونه !
وگرنه خودکشی هم کنید همینه که هستید !
:13::13::13: