PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علوم کامپیوتر یا نرم افزار؟

mashaheeer
09-07-2010, 10:50
سلام دوستان...
من از طرفی به مباحث کامپیوتر علاقه دارم و از طرف دیگه به مباحث نظری...
تا چند وقت پیش می خواستم رشته نرم افزار رو انتخاب کنم ولی وقتی توی اینترنت چیزهایی در مورد علوم کامپیوتر دیدم،به نظرم این جالب تر آمد...
ولی از اونجایی که اطلاعات من درباره این دو رشته در حد خوندن چند صفحه اینترنت هست،از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن،خواهش می کنم راهنمایی کنن و هر چیزی که به نظرشون میرسه می تونه کمک کنه رو بیان کنن!
پیشاپیش ممنون

Lady Negar
22-07-2010, 20:16
سلام دوست عزيز
ببين از نظر من پرواضحه كه انتخاب شما مهندسي كامپيوتر بايد باشه نه علوم كامپيوتر.
كسي كه علوم كامپيوتر ميخونه درواقع يه عالمه اثبات هاي رياضي رو ميخونه كه اصلا هيچ نيازي نداره و اصلا اون چيزي كه از اسمش بر مياد نيست.حداقلش تو دانشگاه ما اينجوري بود كه كسي هم تحويلشون نميگيره حتي استادا.برنامه نويسي رو هم ميخونن اما كمتر از بچه هاي مهندسي كامپيوتر و ... ببين يه راهنمايي كلي بهت ميكنم.هر وقت خواستي ببيني رشته دانشگاهي اي رو دوست داري يا نه،نشين هدف رشته رو بخون.در واقع بايد بري واحد و درسهايي رو كه بايد پاس كني رو پيدا كني.به عبارتي چارت درسي اون رشته.در ضمن بازار كار علوم كامپيوتر هم تعريفي نداره.:41:

pooyahacker
23-07-2010, 11:24
به نظر من هم نرم افزار بخونی بهتره ... هردو رشته تقریبا به مباحث نظری کامپیوتر می پردازن ولی نرم افزار کاربردی تره ... فکر میکنم همون نرم افزار هم میتونه ارضائت کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mashaheeer
29-07-2010, 11:21
این که بخوام نرم افزار بخونم و لیسانس بگیرم و بشم یه برنامه نویس ،همین،(به قول دوست بالایی) این من رو ارضاء نمی کنه،به خاطر همین هی کشیده می شم به طرف علوم کامپیوتر...
توی مراتب بالاتر ارشد و دکتری چی؟کدوم رشته جای کار بیشتری داره؟

Lady Negar
29-07-2010, 12:23
ببين دوست عزيز اگه اينقدر دنبال دانشي و به مباحث كامپيوتري علاقه داري بازم مهندسي از نظر من بهتره.در ضمن كي گفته فقط برنامه ريز درمياد از مهندسي كامپيوتر؟متوجه سوال دوميت نشدم.ولي كلا اينم بگم كه اون فضاي بحث و پژوهشي كه دنبالشي توي مقطع تحصيلي فوق و دكترا بيشتر به چشم مياد.بعلاوه شما كه نبايد خودتون رو محدود كنيد به اونچه دانشگاه ميگه!يه عالمه كتابهاي مهارتي و آموزشي ريخته.منم مثل شما فكر ميكنم واسه همين مطالعه خارج از دانشگاهم رو زياد كردم.و الان احساس رضايت ميكنم.
در ضمن در موردن رشته هاي كامپيوتري اضافه كنم كسي برد ميكنه كه فقط به دروس دانشگاهيش اكتفا نكنه.با نمره هاي بالا هم فقط معدل مياد بالا.اين رشته ها كاملا طوري هستند كه بايد خودت رو توشون ورزيده كني.از هر قسمتش حرفي داشته باشي:از برنامه نويس به زبوناي مختلف تا شبكه و امنيت...حالا هرچي بيشتر هم بهتر.
كلاسهاي آموزشي هم كه ماشالا ريخته در اين زمينه!
راستي شما رفتي چارت درسيشون رو مقايسه كني يا نه؟
ولي واقعا توصيه ميكنم كه علوم نرو دوست خوبم.البته انتخاب باخودته.
كمكي سوالي داشتي درخدمتم!:31:

Davood_titan
29-07-2010, 12:33
منم با نرم افزار موافقم  
چون خودم هم دارم این رشته رو میخونم 

farshidshd
29-07-2010, 12:39
نظر منم نرم افزار هست. مهندسی نرم افزار بیشتر توی دید هست تا علوم کامپیوتر و مهندس نرم افزار کارایی بیشتری داره

موفق باشید