PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كند شدن ويندوز!!!

aliarc2003
22-04-2006, 00:41
سلام

من از Windows XP Media Center استفاده می کنم . چند وقته که سرعت سیستمم به شدت کم شده به طوری که وقتی تایپ می کنم حروف با 1 ثانیه تاخیر به نمایش در میایند. (مطمئن هم هستم که ویروس نداره).
حالا یک نفر یک راه اساسی و عملی(البته به غیر از تعویض ویندوز)به من نشون بده.
با تشکر فراوان :cool:

r_sa
22-04-2006, 01:50
كندشدن ويندوزيك علتش ميتونه ويروس باشه.علت ديگه ش spy wareها هستند كه بايك AntiSpyware ميتوني متوجه بشي .درضمن دوست عزيز نصب وحذف كردن زياد برنامه هاي مختلف هم باعث كند شدن ويندوز ميشه كه با يك دفراگ ساده ميتونه تاثيرمثبتي داشته باشه ودراخراينكه از برنامه Awin System Cleaner ويا برنامه مشابه اين استفاده كن كه ويندوزت رو زنده ميكنه. موفق باشي

Cracki
22-04-2006, 06:03
اینجوری نمیشه کمکی کرد دوست عزیز. اینجوری فقط میشه حدسی یک چیزی رو پیشنهاد کرد.

شما باید خودتون فکر کنید ببینید که چه مدته که سیستمتون اینجوری شده ؟

از روزی که سیستمتون کند شده آیا برنامه ای نصب کردید ؟ بخصوص آنتی ویروس یا برنامه ای که Real time Protection فعال داشته
باشه.

آیا ظرفیت رم پی سی رو چک کردید که چقدره ؟ حتما آره ... ولی آیا به ظرفیت اشغال شده توسط برنامه های اجرا شده نیز نگاه
کردید ؟ اگر نه حتما بکن.

آیا میزان مصرف کردن سی پی یو رو چک کردید ببینید که کدوم برنامه بیشتر از همه میزان سی پی یو رو میگیره؟

آیا ستارت آپ سیستمتون رو چک کردید ببینید که وقتی ویندوزتون شروع به کار میکنه چه برنامه هایی راه اندازی میشن ؟ اگر چک
کردید که هیچی اگر نه ... برنامه های اضافی و غیر ضروری رو از ستارت آپ خارج کنید تا پروسه هاشون موقع کار با سیستم فعال
نشن.

بعد از همه اینها ...

توسط کدام آنتی ویروس یا آنتی تروجان سیستمتون رو چک کردید؟

آیا فقط از یک آنتی ویروس برای چک کردن سیستمتون استفاده کردید یا چندین نوع رو آزمایش کردید؟ پیشنهاد میکنم که حداقل با
2 آنتی ویروس سیستمتون رو دونه به دونه اسکن کنید. چون حتما میدونید که یک آنتی ویروس هرگز نمیتونه 100 درصد ویروسها
رو تشخیص بده.

امیدوارم با سوالاتم کمکی کرده باشم. :)

موفق باشید.

aliarc2003
22-04-2006, 08:22
با سلام و تشكر

راستش سيستم من كند شدنش فكر مي كنم به خاطر اينه كه :
1 - بعضي برنامه ها رو نصب كردم اما ديگه Remove نمی شن.
2 - در مورد کند شدن در اینتر نت : Favorites و History رو هر کاری که می کنم نمی شه پاک کرد.
3 - آیا این مساله برای همه ی Media Center ها اتفاق میافته؟
==================
در ضمن Usage سی پی یو در حالت عادی 4 درصده و وقتی همه ی برنامه ها رو باز می کنم نهایتا به 40 در صد می رسه . و برای رم 160 در حالت عادی.(سی پی یو 2.4 Fullو رم512 ).

بهترین برنامه برای Remove کردن برنامه های ویندوز چیه ؟ :rolleye:

r_sa
23-04-2006, 02:31
يكي از بهترين حذف كنندههاي برنامههاي ويندوز Your Uninstaller هست كه تمام ردپاي اون برنامه رو از ريجيستري ويندوز پاك ميكنه