PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پراید 141

m_1980
08-07-2010, 10:25
سلام
دوستان مشکلات 141 چیه که میگن کم مشتریه؟

marvel_malayer
08-07-2010, 11:18
هیچی فقط بدشانسه من 141 دارم بخدا هیچ بدی تا حالا ازش بدی ندیدم میگن پشتش صدا میده من با یک نوار چسپ 1000ریالی بر طرفش کردم اره تو بنگاه بد معامله میشه مثل بقیه ماشینها بغیر از 405 و پراید صبا وگرنه بقیه ماشینها هم مثل سمند و روا.... تو بنگاه کم معامله میشه یعنی میشه گفت این دو خودرو یعنی 405 و پراید صبا بیش از حد معمول خرید فروش میشه

اگه به 141 علاقه داری بگیری ضرر نمیکنی البته dlx رو بگیر

ess_1362
08-07-2010, 11:37
خوب من هم 141 دارم
البته مشکل خاصی نداره و فقط همون صدای دلق درب عقب هست که با کمک نوار چسب یا کمی پلاستیک انعطاف پذیر به راحتی حل میشه
برای مصرف شخصی اتومبیل خوبی هست ولی اگر قصد خرید و فروش داری یکم از پراید دیرتر فروش میره
مهمترین مزیتش مثل ماشینهای 5 در همین در پنجم هست که با جمع کردن صندلی عقب به راحتی فضای بار زیاد میشه و البیه همین مزیت می تونه نقطه ضعفش هم باشه

pooria_googooli
08-07-2010, 14:55
دوستام میشه توضیح بدید چجوری با چسب صدارو گرقتید . اگه یه عکس بذارید ممنونتون میشم .

m_1980
08-07-2010, 19:50
ممنون از پاسخگویتون ، پس شما که دارین راضی هستید؟
آخه علاوه بر کم مشتری بودنش یه نفر گفت از نظر قطعات و تعمیر هم مشکل داره ، درسته؟
واسه مصرف می خوام البته قصدم اینه پول که اومد دستم عوض کنم ، شاید سال دیگه

pooria_googooli
09-07-2010, 13:06
نه از نظر قطعه هیچ فرقی با پراید عادی نداره. فقط مشکلش همون صداشه که دوستان میگن حل شدنیه که البته من هنوز نتونسم صداشو بگیرم . به نظر من از پراید معمولی خیلی بهتره .

meto_895
09-07-2010, 16:51
مشکل نداره تازه به نظرم از بقیه بهتره ولی خواب چون مردم بیشتر طرفدار صبا بودند مشتریاشم از همه بیشتره خوب چون یکمساده تره

AmiRreZA_RAcEr
09-07-2010, 17:12
نه از نظر قطعه هیچ فرقی با پراید عادی نداره. فقط مشکلش همون صداشه که دوستان میگن حل شدنیه که البته من هنوز نتونسم صداشو بگیرم . به نظر من از پراید معمولی خیلی بهتره .

چرا بهتره ؟!؟!؟

pooria_googooli
10-07-2010, 23:13
یه جوری وقتی سوار 141 میشم احساس میکنم خیلی سنگین تر محکم تز پراید های معمولی که الان زده میشه .

marvel_malayer
11-07-2010, 09:55
اره خوش رکاب تره از لحاظ قطعات هیچ فرقی نمی کنه داخلش خیلی زیبا تر از پراید معمولی هست

AIRO
13-07-2010, 23:29
خوب از نظر موتور و شاسی چی اون ها هم مشکلی نداره؟ لطفا یکم تخصصی تر ممنون:46:

ess_1362
14-07-2010, 12:15
موتور كه همون موتور 1300 معروف هست
قديما با سيستم ساژم بود ولي از سال 84-85 به سيستم زيمنس نقل مكان كرد
گيربكس هم دقيقا همون هست كه روي صبا نصب ميشه
شاسي كمي در قسمت عقب تغيير كرده(نميشه گفت تغيير كلي ولي براي 5 در كردن خودرو يك اصلاحاتي هم صورت گرفته)
البته هندلينگش از پرايد معمولي كمي بهتر هست(به لطف لاستيك هاي 175 به همراه رينگ اسپورت) ولي به خاطر وضعيت قرارگيري راننده اين هندلينگ به چشم نمياد و راننده هيچ وقت از حداكثر توانايي هاي خودرو استفاده نمي كنه(به همين دليل كمتر تصادف مي كنه و به نظرم به اين خاطر كمي امنيت كاذب داره)

cold398
14-07-2010, 12:26
يه مشکل ديگه هم داره !

صداي باندا توي اتاقکش خوب نميپيچه.دوستم داره . اهنگ که ميزاريم اصلا فاز نميده .:41:

ولي تا حالا نشنيدم از موتورش يا چيز ديگه ايراد بگيره يا بگه پرايد معمولي بهتره ! از ماشينش راضي !

AIRO
14-07-2010, 12:49
من داخل یه مجله ی خودرو خوندم که سایپا 141 بی کیفیت ترین ماشین ایرانی و گیر بکس و جعبه فرمون وچند جا دیگش مشکل داره

bushido
14-07-2010, 14:20
پراید ماشین نیست 132 آشغال 141 ازون اشغالتر
اینو از خودم نگفتم دنبالش بودم ومجلات تخصصی زیادی درین باره خوندم
همونجور که همتون میدونید پراید رو کره زد وارد ایران شد ایران انبوه تولیدش کردو در کره از رده خارج شد
ایرانم که هنوز حدود 10 درصد قطعاتشو از خارج میاره وتمامش ایرانی نشده
141 فیس لیفت اول پراید بود که به گفته خودشون از لحاظ تولید بی کیفیت ترین خودروی ایرانه واز لحاظ ساخت و بدنه بسیار بد بوده
صداهای غیر عادیشم زیاده قطعاتشم که گرونتر از پراید معمولیه
و از لحاظ فنی هم که با یک شتاب وقدرت یکی هیچ فرقی ندارن غیر از زیر بندی ضعیف 141

AIRO
14-07-2010, 14:37
همونجور که همتون میدونید پراید رو کره زد وارد ایران شد ایران انبوه تولیدش کردو در کره از رده خارج شد
141 فیس لیفت اول پراید بود که به گفته خودشون از لحاظ تولید بی کیفیت ترین خودروی ایرانه واز لحاظ ساخت و بدنه بسیار بد بوده
و از لحاظ فنی هم که با یک شتاب وقدرت یکی هیچ فرقی ندارن غیر از زیر بندی ضعیف 141

حرف شما درسته ماشینی وقتی ریو جز خودرو های بی کیفیت قرار می گیره وای به حال پراید
پیکان از پراید بهتره :31:

206 هم قیمتش نزدیک پرایده هم باکیفیت تر یا حتی تندر

bushido
14-07-2010, 14:56
حرف شما درسته ماشینی وقتی ریو جز خودرو های بی کیفیت قرار می گیره وای به حال پراید
پیکان از پراید بهتره :31:

206 هم قیمتش نزدیک پرایده هم باکیفیت تر یا حتی تندر

در این شکی نیست پراید به صرفه ترین ماشین در ایرانه وقتی ورنایی که قراره بهمون 13 ملیون بفروشن 20 ملیون میشه وقتی ال نود ارزانترین خودرو فرانسه برای قشر فقیر شون در ایران قراره به جایه پیکان بیاد و یک دفعه از 9 ملیون به 14 ملیون میرسه و....
از بحث خارج نشیم از بین بدو بدتر بدو انتخاب کنیم که پراید معمولیه نه 141 که از لحاظ طراحی و زیر بندی عیب داره

AIRO
14-07-2010, 18:26
بله قبول دارم اومدن ال نود رو بدون کولر و ... می دن 9/300 با کولر رو می دن 10 و E2 رو که قرار بود ارزون تر از 206 باشه
منم حرف شما رو قبول دارم باید بین بد بد تر بد رو انتخاب کرد چاره ای جز این نداریم!

تنها چیزی که می تونه ایران رو از این وضع نجات بده اینه که بیان درصد واردات رو به 10% یا حتی صفر برسونن اونوقت شاهد افزایش چشم گیر کیفیت خودرو های داخل و کاهش قیمت اونا می شیم!

bushido
14-07-2010, 19:57
بله قبول دارم اومدن ال نود رو بدون کولر و ... می دن 9/300 با کولر رو می دن 10 و E2 رو که قرار بود ارزون تر از 206 باشه
منم حرف شما رو قبول دارم باید بین بد بد تر بد رو انتخاب کرد چاره ای جز این نداریم!

تنها چیزی که می تونه ایران رو از این وضع نجات بده اینه که بیان درصد واردات رو به 10% یا حتی صفر برسونن اونوقت شاهد افزایش چشم گیر کیفیت خودرو های داخل و کاهش قیمت اونا می شیم!

وارداتو به 90 درصد رسوندن صدایه همه ی شرکتا در اومد لغوش کردن 10 درصد چیه به 50 درصد برسونن کارخونه های ایرانی تعطیله :31:

Penryn
14-07-2010, 20:43
حالا این بحثا چه ربطی داره به 141

پراید را کره نزد بلکه فورد آمریکا زد بعد رفت کره و بعد ایران
اینقدر هم یکی دو نمره ی منفی مدلهای مختلف پراید با هم را بزرگ نکنید.الان پراید هاچ بک نمره ی منفی بیشتری از 141 داره ولی با اینحال هاچ بک رو روی هوا میخرن و در وهله ی بعد صبا و 141
141 اگه یکی دو نمره ی منفیش بیشتر از صبا شده فقط بخاطر قاب عقبی هستش وگرنه از نطر زیبایی ظاهری در بین همه ی پرایدها وضعیتش بهتره
خوابیدن صندلیهای عقبشم خیلی خیلی عالی و نکته ی کلیدی برتریشه
فقط پراید هاچ بک و 141 اینجوریه و میتونی با خوابوندن صندلیهای عقب تبدیلشون کنی به یه وانت مسقف و کلی اسباب یا وسایل بزرگ باهاش جابجا کنی.البته هاچ بک بخاطر داشتن درب بزرگتر در عقب خیلی مفیدتره

bushido
14-07-2010, 21:23
حالا این بحثا چه ربطی داره به 141

پراید را کره نزد بلکه فورد آمریکا زد بعد رفت کره و بعد ایران
اینقدر هم یکی دو نمره ی منفی مدلهای مختلف پراید با هم را بزرگ نکنید.الان پراید هاچ بک نمره ی منفی بیشتری از 141 داره ولی با اینحال هاچ بک رو روی هوا میخرن و در وهله ی بعد صبا و 141
141 اگه یکی دو نمره ی منفیش بیشتر از صبا شده فقط بخاطر قاب عقبی هستش وگرنه از نطر زیبایی ظاهری در بین همه ی پرایدها وضعیتش بهتره
خوابیدن صندلیهای عقبشم خیلی خیلی عالی و نکته ی کلیدی برتریشه
فقط پراید هاچ بک و 141 اینجوریه و میتونی با خوابوندن صندلیهای عقب تبدیلشون کنی به یه وانت مسقف و کلی اسباب یا وسایل بزرگ باهاش جابجا کنی.البته هاچ بک بخاطر داشتن درب بزرگتر در عقب خیلی مفیدتره

درسته دادا هاچ برای ما جوونا خیلی بهتره اسپرت و شتابشم بالاتر از بقیه
اما 141 ماشین نیست پشت صفرشم نشستم به راحتی صبا نیست تزییناتشم که صلیقه ای یه قطعات و قیمت خود ماشین گرونتره زیر بندیش افتضاهه کیفیت تولیدش که همه میدونن آخره حالا من اینا رو قبلا گفته بودم ولی دادا چسبیدی به خوابیدن صندلیهای عقبشم به درد کسایی که میخوان بار جابه جا کنن میخوره اونم تا چه اندازه کار وانتو که نمیکنه من که حاضر نیستم 141 بخرم صبا رو بهش ترجیح میدم

ess_1362
15-07-2010, 11:41
من از سال 85 141 دارم و هنوز هم دارم
قصد تخريب يا سفيد نمايي و سياه نمايي هم ندارم!!
وقتي كه جلوبندي و شاسي و موتور و گيربكس 141 با پرايد صبا يكي هست چطور ممكن هست كه مثلا صبا زيربندي بهتري داشته باشه و 141 افتضاح باشه!!
البته قبول دارم كه هر دو در سطح خودشون افتضاح هستند ولي اينو قبول نمي كنم كه يكي افتضاح باشه و اون يكي بدون ايراد!!
از نظر من تفاوت خاصي با هم ندارند ضمن اينكه منكر ايرادات 141 هم نميشم مثلا يكيش همون دلق عقب هست كه خوب طراحي نشده

نكته بعدي هم در مورد مونتاژ خودرو ها در ايران هست.در حال حاضر تندر 90 هم با افزايش داخلي ساز شدن تفاوت خاصي با ساير خودرو ها نخواهد داشت چون خودم دارم و تستش كردم
اين مطالب را از اين جهت مي گم كه من هر دو خودرو را در حال حاضر دارم
به نظرم شما اين پست را بخونيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Penryn
15-07-2010, 13:13
نمیدونم صندلیهای 141 چرا اینقدر بالایه! حتی اونقدر که دایره ی فرمون کاملاً مانع میشه نشانگرهای سرعت و دور موتور و... رو درست ببینی و یجور حس ناپایداری از این لحاظ داری.من با هاچ بک اصلاً یه همچین مشکلی ندارم هم بطور ذاتی ارتفاع خودش و ارتفاع صندلیش پاییه
دوستان کسی راه حلی داره واسش؟؟
اینی که تحویل گرفتم دنده هاش همین اول کار بد جامیخوره و بعضی وقتا مثلاً موقع جا زدن دنده 1 بدجور خرخر میکنه مخصوصاً اگه کلاچ را تا ته گرفته باشی این مشکل بیشتر پیش میاد

gochi30
15-07-2010, 13:16
به نظر من هاچ بک بهتره

AIRO
15-07-2010, 15:24
قطعات 141 برای طراحی وبدنش خوب سازگار نشده و برای همین کیفیت رو میاره پایین

ess_1362
15-07-2010, 21:37
نمیدونم صندلیهای 141 چرا اینقدر بالایه! حتی اونقدر که دایره ی فرمون کاملاً مانع میشه نشانگرهای سرعت و دور موتور و... رو درست ببینی و یجور حس ناپایداری از این لحاظ داری.من با هاچ بک اصلاً یه همچین مشکلی ندارم هم بطور ذاتی ارتفاع خودش و ارتفاع صندلیش پاییه
دوستان کسی راه حلی داره واسش؟؟

اين دقيقا همون حالتي بود كه گفتم باعث كاهش هندلينگ يا بعبارتي نوعي امنيت كاذب ميشه
متاسفانه راهي هم براش نيست

اینی که تحویل گرفتم دنده هاش همین اول کار بد جامیخوره و بعضی وقتا مثلاً موقع جا زدن دنده 1 بدجور خرخر میکنه مخصوصاً اگه کلاچ را تا ته گرفته باشی این مشکل بیشتر پیش میاد

اين جا زدن دنده ها براي همه خودرو هاي نو طبيعي هست و بعد از 1500 تا 3000 كيلومتر اين ايرادات رفع ميشه و اگر رفع نشد اونوقت بايد پيگيري كرد

AIRO
15-07-2010, 21:42

تا یه حدی طبیعیه ولی اگه زیاد برات مشکل پیش آورد باید بریش نماینگی
وقتی هم می گی خر خر می کنه 99% یه مشکلی داره حتما برو نمایندگی
(خودرو ایرانی دیگه :41:)

marvel_malayer
22-07-2010, 10:25
سلام
بعضی از دوستان که میگن پراید 141 اخرین ماشین ایران انتخاب شده بگم
اولش باید ببینیم که کی این درجه بندی رو انتخاب کرده
دوم که کسی جوابیه سایپا رو در مورد این خونده یا نه اگه نخوندید حتما برید بخونید تو گوگل سرچ کنید پیدا کنید
حالا من مزایا و معایب سایپا 141 رو براتون میگم

اولش از لحاظ قطعات هیچ فرقی با بقیه پرایدها نمی کنه و اون کسانی که میگن قطعاتش گرونتره با عرض معذرت اشتباه می کنند
از لحاظ شتاب و قدرت هیچ فرقی با هم نمی کنن چون از صنعت خودروسازی ما نباید همچنین انتظاری داشت چون فقط ایران در تعویض چراغ خودرو خود کفا شده

حالا معایب :
اولش صدای تق تق است که اونم با یه راه ساده حل میشه
دومین مشکل که خیلی برای اونایی که وسواس دارن بسیار اساسی هست اونم اینه رو صندوق عقب دوتا گوشه هست که وقتی بارون میاد اونجا اب جمع میشه اینش بده
سومین مشکلش اینه که چون سپرهاش هم رنگ ماشین هست با یه ضربه کوچیک روی سپرها رنگش خراشیده میشه و یه جلوه بدی به ماشین میده

حالا مزایا ماشین
اولش که از لحاظ زیبایی از پراید صبا خیلی زیبا تره حداقل از جلو
2. لاستیکهای 175 و مثلا رینگهای اسپورت
3.جلو داشبورد بسیار زیبا تر از پراید صبا هست
4.کنار دری ها زیباتر از کنار دری های باستانی پراید شده
مزیت بسیار عالیش اینه که تاقچه عقب راحت جدا میشه و صندلی عقبها می خوابند و شما می تونید به اندازه ی یه وانت توش بار بریزید تازه اگه صندلی عقب رو نخابونید می تو نید سه نفر دیگر رو برعکس سوار کنید و که نشتن اینطوری خیلی حال میده
من خودم سه نفر جلو سوار کردم چهار نفر صندلی عقب و سه نفر دیگه هم بر عکس سوار کردم در واقع با خودم 10 نفر رو سوار ماشین کردم
5. شیشه های رنگی
6. چراغهای جلو که خیلی زیبا تر از صبا هست
7به نظر خودم خیلی خوش رکاب تر از پراید معمولیه البته این نظر شخصی منه
8. تو سرعتهای بالای 100 کمتر لرزش داره نسبت به پرایدهای معمولی

CHEGUEVARA.
22-07-2010, 21:26
نظرتون راجع به پراید 111 (مروارید) چیه....؟؟؟

Penryn
22-07-2010, 22:03
راستش منکه از عقبش هنوز صدایی نشنیدم.قاب عقب پشت سر سرنشینان مشابه پراید قاب عقبی هاچ بک البته بزرگتر از اونه و مشکلی نداره
مهمترین مشکلی 141 دید کور دور سنج و سرعت سنج و سایر نشانگرهای داشبورده.من حتی صندلی رو هر قدر جابجا کنم بازم دایره ی فرمون نمیذاره نشانگرها رو ببینم و این خیلی خیلی اذیت میکنه.متاسفانه صندلی رو بالا آوردن ولی فرمون سر جاش مونده و این مشکل ایجاد شده.کاملاً واضحه فرمون پایینتر از سایر مدلهاست
واقعاً که سایپا چقدر ابلهانه رفتار میکنه

نظرتون راجع به پراید 111 (مروارید) چیه....؟؟؟

hamed malekpour
23-07-2010, 10:13
بی کیفیت ترین ماشین ایران 141است به نظر من 111بهتره.

AIRO
27-07-2010, 16:44
سلام
بعضی از دوستان که میگن پراید 141 اخرین ماشین ایران انتخاب شده بگم
اولش باید ببینیم که کی این درجه بندی رو انتخاب کرده
دوم که کسی جوابیه سایپا رو در مورد این خونده یا نه اگه نخوندید حتما برید بخونید تو گوگل سرچ کنید پیدا کنید
حالا من مزایا و معایب سایپا 141 رو براتون میگم

اولش از لحاظ قطعات هیچ فرقی با بقیه پرایدها نمی کنه و اون کسانی که میگن قطعاتش گرونتره با عرض معذرت اشتباه می کنند
از لحاظ شتاب و قدرت هیچ فرقی با هم نمی کنن چون از صنعت خودروسازی ما نباید همچنین انتظاری داشت چون فقط ایران در تعویض چراغ خودرو خود کفا شده

حالا معایب :
اولش صدای تق تق است که اونم با یه راه ساده حل میشه
دومین مشکل که خیلی برای اونایی که وسواس دارن بسیار اساسی هست اونم اینه رو صندوق عقب دوتا گوشه هست که وقتی بارون میاد اونجا اب جمع میشه اینش بده
سومین مشکلش اینه که چون سپرهاش هم رنگ ماشین هست با یه ضربه کوچیک روی سپرها رنگش خراشیده میشه و یه جلوه بدی به ماشین میده

حالا مزایا ماشین
اولش که از لحاظ زیبایی از پراید صبا خیلی زیبا تره حداقل از جلو
2. لاستیکهای 175 و مثلا رینگهای اسپورت
3.جلو داشبورد بسیار زیبا تر از پراید صبا هست
4.کنار دری ها زیباتر از کنار دری های باستانی پراید شده
مزیت بسیار عالیش اینه که تاقچه عقب راحت جدا میشه و صندلی عقبها می خوابند و شما می تونید به اندازه ی یه وانت توش بار بریزید تازه اگه صندلی عقب رو نخابونید می تو نید سه نفر دیگر رو برعکس سوار کنید و که نشتن اینطوری خیلی حال میده
من خودم سه نفر جلو سوار کردم چهار نفر صندلی عقب و سه نفر دیگه هم بر عکس سوار کردم در واقع با خودم 10 نفر رو سوار ماشین کردم
5. شیشه های رنگی
6. چراغهای جلو که خیلی زیبا تر از صبا هست
7به نظر خودم خیلی خوش رکاب تر از پراید معمولیه البته این نظر شخصی منه
8. تو سرعتهای بالای 100 کمتر لرزش داره نسبت به پرایدهای معمولی

شما در مورد شکل و قیافه اش دارین صحبت می کنن ولی 141 کلا از موتور ، گیربکس و همچنین پایداری و چند قسمت دیگه یه مشکلاتی داره.

Penryn
27-07-2010, 19:42
شما در مورد شکل و قیافه اش دارین صحبت می کنن ولی 141 کلا از موتور ، گیربکس و همچنین پایداری و چند قسمت دیگه یه مشکلاتی داره.
این حرف کاملاً بی معنیه
وقتی موتور و جعبه دنده و تعلیق و سیستم انتقال نیروی همه ی پرایدها یکیه
یه بخواد این بخشها رو با هم مقایسه کنه و بر اساسش بگه فلان مدل بهتر از اونه خیلی مسخرس
من خودم تجربه ی مدلهای مختلف پراید رو دارم و این حرفای رو هوا رو رد میکنم
بحث یه دو نمره منفی بیشتر کمتر به مسائل دیگه ای ربط داره که قبلاً گفته شده و پشیزی اهمیت نداره

marvel_malayer
30-07-2010, 10:19

من اول از همه گفتم که از لحاظ فنی این دوتا هیچ فرقی با هم نمی کنن
نکنه روی پراید صبا موتور زانتیا یا گریبگس هیوندای نصبه که روی 141 نصب نیست؟
شما دارید در مورد خودروهای ایرانی بحث می کنید هردو پراید هستند همین و فقط شکلش عوض شده
اونوقت کسی که 141 نداشته نمی تونه در موردش چیزی بگه مثل اینه که من الان بیام ازلامبرگینی ایراد بگیرم میشه؟

شما باید امتحانش کنی و پشتش بشینی تا بفهمی چه فرقی می کنه 141 با صبا مخصوصا بیرون شهر

بی کیفیت ترین ماشین ایران 141است به نظر من 111بهتره.

این نظر شخصی شماست نه نظر فنی

AmiRreZA_RAcEr
30-07-2010, 15:22
نکنه روی پراید صبا موتور زانتیا یا گریبگس هیوندای نصبه که روی 141 نصب نیست؟

کلا این تشبیهت قشنگ بود ! آخه مرد مومن موتور زانتیا و گیربکس هیوندای چیه دیگه مثال میزنی ؟؟ موتور زانتیا هم یه چیز تو همون مایه ها موتور پرایده ( افتضاحه) که قویتره ( البته تو ایران ملت این حرفارو قبول ندارن )!
-----------------------------------------------------------------------------------------
عیب 141 بدنشه در بقیه موارد مثل همون صبا میمونه ( با تغییراتی که وجود خارجی نداره ) و شما بری پشت دو تا پراید صبای مختلف هم بشینی زمین تا آسمون بین موتور و گیربکسش تفاوت حس میکنی که برمیگرده به دو مورد ، اول سال ساخت که هرچی جدیدتر باشه بدتره دوم نحوه استفاده ازش

Penryn
30-07-2010, 15:49
عیب 141 بدنشه در بقیه موارد مثل همون صبا میمونه
ببین اصل پراید هاچبک فورد فستیوا بوده.اینو همه میدونیم
پس پراید صندوق دار یه دست بردن تو بدنه هستش بخاطر همینه وقتی از عقب تصادف کنه سریع جمع میشه چون فقط یه قوطی به عقب هاچبک چسبوندن شده صندوق دار
در عین حال, هم هاچبک و هم صبا و هم 141 همگی مشکلدار و نمره منفی بالا دارن.پس اینکه بگیم بدنه ی فلان مدل ایراد داره هم درست نیستش.البته شخصاً 141 رو بخاطر یسری امکانات و تزیینات بیشتر و ظاهر خیلی جذابتر بیشتر از بقیه می پسندم.این خبر رو هم ببینید هرچند از اینجور حرفا هر سال زده میشه و عمل نمیشه>>>
توقف توليد 8 مدل خودرو از شهريورماه
با مصوبه روز گذشته شوراي سياستگذاري خودرو در خصوص ممنوعيت توليد خودروهاي فاقد استانداردهاي55 گانه از ابتداي شهريورماه، ادامه توليد خودروهايي همچون سايپا 141، پرايد صبا، وانت مزداي تك كابين، موسو چهار سيلندر، سمند سورن، پژو روآ، پژو 405، پيكاپ تك و دو كابين در محاق قرار گرفتند.
* * سايپا دومين توليدكننده غيراستاندارد

رئيس موسسه استاندارد، سايپا 141 و پرايد صبا از گروه خودروسازي سايپا را نيز فاقد استنداردهاي55 گانه اعلام كرد.

marvel_malayer
30-07-2010, 16:05
کلا این تشبیهت قشنگ بود ! آخه مرد مومن موتور زانتیا و گیربکس هیوندای چیه دیگه مثال میزنی ؟؟ موتور زانتیا هم یه چیز تو همون مایه ها موتور پرایده ( افتضاحه) که قویتره ( البته تو ایران ملت این حرفارو قبول ندارن )!

همینطوری خواستم یه مثالی بزنم تا عمق فاجعه رو برسونه

و

AmiRreZA_RAcEr
31-07-2010, 04:26
ببین اصل پراید هاچبک فورد فستیوا بوده.اینو همه میدونیم
پس پراید صندوق دار یه دست بردن تو بدنه هستش بخاطر همینه وقتی از عقب تصادف کنه سریع جمع میشه چون فقط یه قوطی به عقب هاچبک چسبوندن شده صندوق دار
در عین حال, هم هاچبک و هم صبا و هم 141 همگی مشکلدار و نمره منفی بالا دارن.پس اینکه بگیم بدنه ی فلان مدل ایراد داره هم درست نیستش.البته شخصاً 141 رو بخاطر یسری امکانات و تزیینات بیشتر و ظاهر خیلی جذابتر بیشتر از بقیه می پسندم.این خبر رو هم ببینید هرچند از اینجور حرفا هر سال زده میشه و عمل نمیشه>>>
توقف توليد 8 مدل خودرو از شهريورماه
با مصوبه روز گذشته شوراي سياستگذاري خودرو در خصوص ممنوعيت توليد خودروهاي فاقد استانداردهاي55 گانه از ابتداي شهريورماه، ادامه توليد خودروهايي همچون سايپا 141، پرايد صبا، وانت مزداي تك كابين، موسو چهار سيلندر، سمند سورن، پژو روآ، پژو 405، پيكاپ تك و دو كابين در محاق قرار گرفتند.
* * سايپا دومين توليدكننده غيراستاندارد

رئيس موسسه استاندارد، سايپا 141 و پرايد صبا از گروه خودروسازي سايپا را نيز فاقد استنداردهاي55 گانه اعلام كرد.

خوب من نفهمیدم حالا آخر منظورتو !!! حالا نمیشه از یه بدنه ی معیوب وردارن یه معیوب تر بسازن !؟ من اینو گفتم
این خبرم که عمرا اگه اتفاق بیوفته !!!

Penryn
31-07-2010, 04:48
خوب من نفهمیدم حالا آخر منظورتو !!! حالا نمیشه از یه بدنه ی معیوب وردارن یه معیوب تر بسازن !؟
میگم ایراداتی که میگیری را بنویس تا ببینیم از ایرادات صبا سرتره یا کمتره
نمیشه که هی بگیم و تکرار کنیم که بدنه ی فلان مدل ایراد داره خیلی مایه بذاریم بگیم چون فلان منبع گفته یا فلان سایت نوشته
باید با مدرک باشه
منکه ایراد خاصی در طراحی بدنه ی این ندیدم
در واقع تنها کاری که سایپا در 141 کرده اینه که ارتفاع صندوق عقب صبا را آورده بالا در نتیجه صندوق بار و پنجره شیب ملایمتری با هم پیدا کرده و یکپارچه شده و فرم ناچ بک ایجاد شده و کمک شایانی در آیرودینامیک شدن پراید هم کرده.بعبارتی به فرم قطره ی آب که نهایت آیرودینامیک را داره نزدیک شده
حالا این تغییر مختصر در طراحی عقب رو هی نباید به کل بدنه تعمیم بدیم و هی ازش ایراد بتراشیم که!!!
یه عده چون از شکل چراغهای چند رنگ عقب خوششون نمیاد یا چون قاب متحرک پشت سر سرنشینان عقب گاهی تو دست اندازها صدا میکنه ربطش دادن به ایراد طراحی بدنه!!!!!!!!
حلل الخالق!

AIRO
31-07-2010, 09:19
خوب شما می گی هیچ فرقی با هم نمی کنن ولی وقتی یه اتوموبیل رو با قطعات بی کیفیت و فاقد استاندارد موناژ می کنن کیفیت میاد پایان.
شما نظر شخصیتی رو می دی الکی که نمیان بگین یه خودرو بی کیفیتی مشکلاتی داره که میان اشکال می گیرن وقتی کارشناس کنترل می کنن و نظر کلی میدن ، شما هم نظر شخصیتی رو می دی و کیفیتی که از ماشین دیدی

Penryn
31-07-2010, 12:39
خوب شما می گی هیچ فرقی با هم نمی کنن ولی وقتی یه اتوموبیل رو با قطعات بی کیفیت و فاقد استاندارد موناژ می کنن کیفیت میاد پایان.
شما نظر شخصیتی رو می دی الکی که نمیان بگین یه خودرو بی کیفیتی مشکلاتی داره که میان اشکال می گیرن وقتی کارشناس کنترل می کنن و نظر کلی میدن ، شما هم نظر شخصیتی رو می دی و کیفیتی که از ماشین دیدی
اگه منظورت منه
که باید بگم هیچکی بهتر از خود صاحب ماشینی که خودش سواد فنی بالا و تجربه ی چند مدل دیگه رو هم داره نمیتونه نظر کارشناسی بده:8:
اون کارشناسی که شما داری ازش حرف میزنی و ظرف 5 دقیقه یه تست مختصر میکنه و 40 نمره منفی میده بهتره مدرک کارشناسیشو بذاره لب کوزه آب بخوره باهاش:2:
البته در اینکه تولیدات داخلی اکثراً مشکل کیفی دارن هیچ شکی نیستش
حرف رو یه مسآله ی دیگستش:46:

farshad bugatti
31-07-2010, 15:56
اگه منظورت منه
که باید بگم هیچکی بهتر از خود صاحب ماشینی که خودش سواد فنی بالا و تجربه ی چند مدل دیگه رو هم داره نمیتونه نظر کارشناسی بده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](14).gif
اون کارشناسی که شما داری ازش حرف میزنی و ظرف 5 دقیقه یه تست مختصر میکنه و 40 نمره منفی میده بهتره مدرک کارشناسیشو بذاره لب کوزه آب بخوره باهاش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif
البته در اینکه تولیدات داخلی اکثراً مشکل کیفی دارن هیچ شکی نیستش
حرف رو یه مسآله ی دیگستش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

واقعا همین طوره!
منم چند وقته همینارو میگم اما بعضیا جدول رتبه بندی رو گرفتن دستشون و غافل از انکه این امار اصلا درست نیست!

AmiRreZA_RAcEr
01-08-2010, 03:16
میگم ایراداتی که میگیری را بنویس تا ببینیم از ایرادات صبا سرتره یا کمتره
نمیشه که هی بگیم و تکرار کنیم که بدنه ی فلان مدل ایراد داره خیلی مایه بذاریم بگیم چون فلان منبع گفته یا فلان سایت نوشته
باید با مدرک باشه
منکه ایراد خاصی در طراحی بدنه ی این ندیدم
در واقع تنها کاری که سایپا در 141 کرده اینه که ارتفاع صندوق عقب صبا را آورده بالا در نتیجه صندوق بار و پنجره شیب ملایمتری با هم پیدا کرده و یکپارچه شده و فرم ناچ بک ایجاد شده و کمک شایانی در آیرودینامیک شدن پراید هم کرده.بعبارتی به فرم قطره ی آب که نهایت آیرودینامیک را داره نزدیک شده
حالا این تغییر مختصر در طراحی عقب رو هی نباید به کل بدنه تعمیم بدیم و هی ازش ایراد بتراشیم که!!!
یه عده چون از شکل چراغهای چند رنگ عقب خوششون نمیاد یا چون قاب متحرک پشت سر سرنشینان عقب گاهی تو دست اندازها صدا میکنه ربطش دادن به ایراد طراحی بدنه!!!!!!!!
حلل الخالق!

ببینید دوست عزیز
کلا طرحهای سایپا به هیچ دردی نمیخوره و نشون داده شده فقط برای خرج هزینه و از روی بیکاری و با بی حوصلگی فراوان این طرحها رو دادن
حالا اینی که شما اومدی داری دفاع میکنی مثل پدری میمونه که بچش یه عیبی داره ولی پدرش میخواد مخفی کنه ، حالا چون شما 141 داری که دلیل نمیشه بیای بگی هیچ عیبی نداره و مثل همون صباست
وقتی حتی یه برف پاک کن عقب براش نذاشتن آشکاره طراحی از روی اجبار بوده
دید ضعیف عقب هم از عیبهاشه
من خودم چند بار فقط به عنوان تاکسی سوار 141 شدم ، کاری به سر و صداش ندارم اما به نظرم طراحی داشبوردش خیلی ضعیفه ، فقط درهاش قشنگتر شدن
ولی نکته جالب در صحبت های شما این بود که گفتی 141 آیرودینامیکتر از پرایده ! شما یه سر برو سایپا بزن ببین اصلا چیزی از آیرودینامیک بودن ماشین سرشون میشه که بتونن با تغییر طرح یه ماشین رو بهتر از مدل قبلی بکنن !؟؟!

ess_1362
01-08-2010, 06:52
کلا طرحهای سایپا به هیچ دردی نمیخوره و نشون داده شده فقط برای خرج هزینه و از روی بیکاری و با بی حوصلگی فراوان این طرحها رو دادن
اينو قبول مي كنم ولي توجه كنيد كه طرح اصلي فكر مي كنم بوسيله يك شركت طراحي فرانسوي كشيده شده و بعد در سايپا خيلي بد اجرا شده

حالا اینی که شما اومدی داری دفاع میکنی مثل پدری میمونه که بچش یه عیبی داره ولی پدرش میخواد مخفی کنه ، حالا چون شما 141 داری که دلیل نمیشه بیای بگی هیچ عیبی نداره و مثل همون صباست

ببينيد كسي منكر ايرادات 141 نشده ولي اينكه مثلا يكي بياد بگه كه صبا مشكلي نداره ولي 141 گيربكس و ديفرانسيل و ... كلا ايراد داره خوب اين حرفش يا از روي بيسوادي هست يا غرض . چون شالوده هر دو ماشين از اساس يكي هستن.

وقتی حتی یه برف پاک کن عقب براش نذاشتن آشکاره طراحی از روی اجبار بوده

اينم تا حدودي قبول دارم چون خودم كه داشتم زير بارون مشكلي باهاش نداشتم ولي وقتي برف مي باريد وخصوصا سنگين بخاطر زاويه خاص شيشه عقب يكم اذيت ميشدم

ولی نکته جالب در صحبت های شما این بود که گفتی 141 آیرودینامیکتر از پرایده ! شما یه سر برو سایپا بزن ببین اصلا چیزی از آیرودینامیک بودن ماشین سرشون میشه که بتونن با تغییر طرح یه ماشین رو بهتر از مدل قبلی بکنن !؟؟!

بله 141 بخاطر طراحي قسمت عقب كمي از صبا آيروديناميك تر هست و بخاطر همين مساله هم در جاده مصرفش بعد از MVM به عنوان دومين خودرو كم مصرف هست
قبلا هم گفتم كه طراحي اصلي اين مدل را يك شركت فرانسوي انجام داده.البته شركت چندان معتبري هم نيست و من هم مستدلات دقيقي از اين شركت در حال حاضر ندارم ولي همين طرح نصفه و نيمه در سايپا اصلا خوب اجرا نشد(متاسفانه)

Penryn
01-08-2010, 08:29
مثل اینکه خودم تو چند صفحه قبل یک چند مورد از ایرادات مهم طراحی داخلی 141 که هیچکس حتی اشاره ای هم نکرده بود نوشته بودم!!! بعد من شدم مدافع سایپا؟؟!!:13:
عزیزدل همچین راجع به دیگران نظر میدی اونم منی که تا حالا 5 ماشین عوض کردم که انگار این ماشینو بزور بمن دادن و حالا باید براش به به چه چه کنم! نه جانم در اشتباهی
حرف سر اینه که بعضی بهانه ها و ایرادات بقولی بنی اسراییلی اند و از لحاظ فنی بی اهمیت و یا کم اهمیت تلقی میشن و داریم میبیینم همش روی اون داره تآکید میشه!!! مثل اینکه چپ و راست بیجهت به ایراد در طراحی بدنه اشاره میکنید!!
شما دید کم عقب رو میگی و نداشتن برف پاک کن در عقب.اینا رو خودم هم میدونم و قابل پذیرشه ولی ایراد در طراحی بدنه رو مطلقاً رد میکنم.ضمناً مگه تنها 141 هستش که دید کم در عقب داره؟؟ خیلی از خودروهایی که هر روز در نشریه های تخصصی تست فنی میشن و حتی قیمتهای چند صد هزار دلاری دارند بخاطر زاویه ی کم شیشه عقب با افق دچار مشکل کوری دید عقب هستند! نمیشه که همه چی با هم یجا جمع شه که!
ضمناً طراحی داشبورد مدلهای جدید 141 کاملاً با مدلهای قدیمش فرق اساسی داره و بسیار جدیدتر و جذابتر و ارگونومیک تره.طوریکه آدم حس میکنه سوار یک ماشین دیگه ای غیر از پراید شده.حتی جنس موادی استفاده شده برای ساخت داشبورد خیلی مرغوبتره و مثل داشبوردهای قدیمی و صبا از نوع مواد پلاستیک درجه 2-3 و خشک نیست که داخل دست اندازها صدا کنه و ترک برداره
یا مثلاً رادیو پخشCD-USB داری که در 141 ها داره نصب میشه از هر نظر عالی و حتی در یک مورد بی نظیره! حتی بهترین مدلهای پایونیر هم تو بازار دارای موج کوتاه SW نیستند و این برای امثال من که به رادیوهای خارجی زیاد گوش میدن خیلی فاکتور مثبتیه
البته بنظر من فاکتورهای مثبت در 141 که اینجا ذکرش نشده بمراتب بیشتر از نکات منفیشه و اگه بازم میگی نظرم تعصبیه منم میگم نظرات شما مغرضانه و عاری از واقعیته
بهتره بحث رو عوض کنیم زیادی به حاشیه رفته....

marvel_malayer
01-08-2010, 12:17
اقا اصلا هر چی شما می گید 141 بدرد نمی خوره
صبا شاخه عالیه بنزه بوگاتیه فراریه اصلا خیلی خوبه

خدا وکیلی داره در مورد 141 کم لطفی میشه هی مگه 141 صدا میده من موندم چرا مال من صدا نمی ده و هزار ایراد الکی دیگه عزیزان تا هردوشون رو امتحان نکنید نمی تونید در موردش نظر بدید که اره چون فلان سایت گفته بدترین ماشینه اینم بدرد نمی خوره

امتحان کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟[COLOR="Silver"]

AIRO
01-08-2010, 14:59
در تست خودرو میان سخترین تست رو روش آزمایش می کنن وبعد ارزیابی می کنن این جوری که میگین نیست بیان یه تست مختصر بگیرین و نکته ی دیگه اینکه صاحب ماشین هر جور که با ماشینش رفتار کنه همون جور جواب می بینه مثل اینکه باهاش سریع رانندگی کنه سریع بعد از روشن کردنش حرکت کنه و.. . و یا شاید یکی با ملایمت باهاش رفتار کنه و هیچ مشکلی پیش نیاد
مثلا ماشین x تو سرعت 120 کیلومتر منفجر می شه :دی ولی یکی با همون ماشین تا100 میره ومشکلی براش پیش نمیاد !

marvel_malayer
01-08-2010, 15:15
در تست خودرو میان سخترین تست رو روش آزمایش می کنن وبعد ارزیابی می کنن این جوری که میگین نیست بیان یه تست مختصر بگیرین

اینجا ایرانه یعنی کشوری که / همه چیزش الکی تست میشه

فکر کردی که اون سایتی که گفته 141 بدترین ماشینه سخت ترین تست ها رو انجام داده یا اصلا خود شما این ماشین رو به سخترین روش تست کردین ؟ و بقیه دوستان ؟؟؟؟

Maziar_69
01-08-2010, 18:00
راستش من 141 نداشتم و پشتش هم تا حالا ننشستم. ولی یکی از فامیلامون داره و چند باری سوارش شدم.
اولا که از نظر موتور و شتاب انگار خیلی هاره. خیلی شتابش بالاتره! جالبه که اصلا هم دستکاریش نکرده.
همین چند وقت پیش بود کولرش رو گذاشته بود رو دور 3 بعدش پشت چراغ قرمز با یه پراید هاچ بک کل کلش شد قشنگ اونو گرفت. تازه اون یکی کولرش خاموش بود.

در مورد سر و صدا هم فقط تو دست اندازا یه صدای کمی از قسمت عقب میومد. مثل صدای قابلمه بود. :دی
داشبوردش هم انصافا خیلی خیلی خوشگل تر از پرایدهای معمولیه.
خلاصه به نظر خیلی بی دردسر و قدرتمند میاد. ولی بازم بگم من تا حالا خودم پشتش ننشستم که بگم دیدش چجوره و آمپرها رو نمیشه دید و از این حرفا.
ولی من خودم هم تعجب کردم وقتی دیدم اینطوریه و همیشه آخر جدول رده بندی کیفی میذارنش.

AIRO
02-08-2010, 23:06
اینجا ایرانه یعنی کشوری که / همه چیزش الکی تست میشه

فکر کردی که اون سایتی که گفته 141 بدترین ماشینه سخت ترین تست ها رو انجام داده یا اصلا خود شما این ماشین رو به سخترین روش تست کردین ؟ و بقیه دوستان ؟؟؟؟

من خبر رو تو سایت نخوندم ولی داخل یکی از مجلات خوردرو خوندم
(با این حرفتون موافقم ایرانی یعنی : همه چیز .......:41:)

D r i v e r
03-08-2010, 21:34
بحث از مسر خودش خارج شده
تاپیک قفل شد :46: