PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Roxio Creator 2010 و ویندوز 7

M E H R A N
06-07-2010, 17:45
دوستان کسی هست که نسخه ی 2010 از Roxio Creator را روی ویندوز 7 نسخه های 32 بیتی یا 64 بیتی امتحان کرده باشه؟

اگر این برنامه بسته باشه آیا پروسه یا پروسه هایی مربوط به این برنامه هستند که همیشه فعال باشند و یا با بستن برنامه پروسه ها هم غیر فعال میشه؟ این قسمت برای من مهمه.

کسانی که استفاده کردند کلا نظرتون در مورد این برنامه چیه؟ آیا نسبت به سی پی یو و رمی که سیستم شما داره کارایی لازم رو براتون داشته؟ در کل اگر مشکلی با ویندوز 7 داشته چی بوده؟

مرسی:10:

M E H R A N
07-07-2010, 00:45
خب مثل اینکه کسی نبود از این برنامه استفاده کرده باشه و یا حوصله تایپ نداشته.
بهر حال من خودم تست کردم و نتیجه رو در همین تاپیک میگم تا بی جواب نمونه و اگر کس دیگه ای خواست استفاده بکنه از قبل این اطلاعات رو داشته باشه.

Roxio Creator Pro 2010 با حجم 2.47 گیگابایت که متشکل از 3 سی دی هست رو بر روی سیستم زیر امتحان کردم.

Windows 7 HP 64bit
4GB DDR3
Core i7 720qm

نصب برنامه خیلی طول کشید و بعد از نصب هم حتما باید سیستم رو ریستارت میکردم. بعد از بالا اومدن سیستم با کلیک کردن بر روی یک R قرمز رنگ که همان آیکون Roxio Creator بود اون رو باز کردم تا ببینم کار میکنه یا با اتصال به اینترنت سریال رو چک میکنه یا نه. این کار رو نکرد و با اتصال به اینترنت سریال نامبر بلاک نشد.

بعد از طریق خودش برنامه رو آپدیت کردم. آپدیتی که براش اومده بود اون رو تبدیل به Service pack2 میکرد. بعد از آپدیت دوباره ریستارت خواست.

بعد از بالا اومدن سیستم یخورده که با برنامه مشغول بودم رفتم تا قسمت رایت Audio CD را باهاش امتحان بکنم و فولدر آهنگ هام رو توش وارد بکنم تا با هر بار باز کردن برنامه مجبور نباشم دنبال آهنگی که میخوام رایت کنم باشم و همه چی در همون صفحه Roxio انجام بشه.

اول شروع کردم به add کردن فولدر آهنگ های ایرانی, برنامه مغزش هنگ کرد. آهنگ ها رو وارد کتابخانه میکرد اما شماره ای که تعداد آهنگ های وارد شده را نشون میداد از 1112 به اون ور کار نکرد و روی 1112 ایستاد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد برنامه رو بستم و تا ببینم با بسته شدن برنامه آیا پروسه ها و یا سرویس هایی از برنامه فعال میمونه یا نه. چشمتون روز بد نبینه فقط یدونه از پروسه هاش که آخرش عدد12 داد و اسمش دقیقا یادم نیست 380 مگابایت از رم رو اشغال کرده بود. بقیه پروسه هاش هم 4 مگ و 12 مگ بود و یخورده قابل تحمل تر.

بعد رفتم و سرویسهاش رو نگاه کردم. این برنامه حتی اگر اجرا نشه 3 سرویس را همیشه اجرا میکرد و 2 تا از پروسه هاش هم در استارت آپ سیستم قرار داشت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی نیست به این برنامه نویسها بگه آخه آدم حسابی یک برنامه رایت سی دی یا دی وی دی چه احتیاجی به این همه سرویس و پروسه داره که با ویندوز اجرا بشه. مگه سیستم عامل ساختی که این همه پروسه را قبل از اجرا شدن برنامه میخواد؟

بعد از کمی کار کردن با قسمت Advanced Video Editor و قسمت هایی مانند رایت DVD هیچ جایی را نتونستم پیدا کنم که بشه فولدر Video_TS را بهش داد. تنها کاری که میتونستم بکنم این بود که یک فایل تصویری را بهش بدم و از طریق خود برنامه به DVD تبدیل کنم در حالی که قبلا خیلی راحت این کار را با NTI CD&DVD Maker 7 و همچنین NTI Media Maker 8 انجام میدادم.

زمان لود شدن کامل Roxio و آماده به کار شدنش قبل از Disable کردن 3 تا از سرویس هایی که در عکس نشون دادم خیلی زیاد بود و اصلا برای من راضی کننده نبود. بعد از از کار انداختن این 3 سرویس هم زمان بوت سیستم به حالت عادی برگشت و هم زمان لود شدن Roxio بیشتر و قابل تحمل تر شد اما باز هم برای یک برنامه Burning راضی کننده نبود.

نتیجه: Uninstall کردن برنامه, برگشت دادن سیستم به قبل از نصب برنامه .

توصیه: از نسخه های 2009 و 2010 برنامه Roxio استفاده نکنید چون سیستم شما را ناپایدار میکنه و سرویس ها و پروسه های اضافی را حتی در صورت بسته بودن برنامه اجرا میکنند و در نتیجه از منابع سیستم که باید در جهت مثبت استفاده بشه استفاده میکنند.