PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی در مورد نصب سیستم عامل اوبونتو روی سرور و کلاینتهای کافی نت(شما چی توصیه میکنید؟)

profeshnal
06-07-2010, 13:12
سلام...
سیستم های کافینت من نسبتا قدیمی هستن (سی پی یو 3 / رم 512 / گرافیک 256 )و من می خوام روی سیستم ها اوبونتو نصب کنم...مطالب زیادی در مورد مزیت های اوبونتو نسبت به ویندوز خوندم...ولی کسانی که در شبکه از اوبونتو استفاده کردن و تجربه کار با اون رو دارن لطفا راهنمایی کنن.به نظر شما نصب کنم یا نه ؟سازگاریش با نرم افزارا و سخت افزارا ؟قابلیت کنترل پهنای باند در شبکه و تقسیم بین یوزرها ؟سهولت کار برای یوزر ها ؟مثلا سازگاری مرورگر با سایتهای دانشگاه ها ی آزاد و پیام نور که حتما میدونید اکثرا فقط با اینترنت اکسپلورر باز میشن و غیره...لطفا تجربه خودتون از کار با اوبونتو رو مطرح کنید...
مرسی...:20:

dsa dsa
06-07-2010, 15:05
چون خیلی از کاربران با لینوکس کار نکرده اند و اصلا نمی دونند چیه ویندوز بهترین گزینه هست ...
لینوکس خوبه اما برای کسی که کار کرده باشه /

profeshnal
06-07-2010, 17:46
اگه بخوام روی سرور تنها نصب کنم چی ؟اگه کلاینت ها ویندوز باشن مشکلی پیش نمیاد ؟

dsa dsa
06-07-2010, 18:26
می تونی فقط روی سرور نصب کنی ..
من روی سرورم debian linux دارم و روی کلاینت ویندوز xp .

profeshnal
07-07-2010, 13:07
اگه ممکنه لطفا دقیق تر جواب بدید...
سازگاریش با نرم افزارا و سخت افزارا ؟قابلیت کنترل پهنای باند در شبکه و تقسیم بین یوزرها ؟سهولت کار برای یوزر ها ؟مثلا سازگاری مرورگر با سایتهای دانشگاه ها که اکثرا فقط با اینترنت اکسپلورر باز میشن ؟

dsa dsa
07-07-2010, 15:21
من روی ram 512 / cpu 2.4 celeron / vga 64 mb ati نصب کردم راحت هم میاد بالا..
شما روی تمام کلاینت ها xp نصب کن .
روی سرور هم ubuntu ! اون نرم افزارهایی که می خوای هست برای لینوکس اما من اسمشو نمی دونم باید از کسی که با لینوکس حرفه ای کار کرده بپرسی یا در انجمن تخصصی ubuntu بپرسی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظر شما این ربطی به سرور داره ؟ نه خیر ربطی نداره /

لینوکس روی قدیمی ترین سیستم ها هم نصب میشه / سبک کار می کنه و الان دیگه بیشتر سخت افزارهای جدید رو شناسایی می کنه .

التماس دعا /

profeshnal
08-07-2010, 22:36
مرسی از پاسختون دوستان...