PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیلیپس یا سامسونگ ؟!!!

amirvania
05-07-2010, 07:41
دوستان سلام
من مدتهاست که تو نخ انواع و اقسام TV های مختلف بودم و در نهایت و بعد از کلی تحقیق اینترنتی و یاد گرفتن از محضر اساتید بزرگی مثل Alucard و دیگر دوستان عزیزم بین دو برند سامسونگ و فیلیپس اولی مدل LED C 7000 و دومی مدل 9704 هر دو سایز 40 گیر کردم .
از نظر کیفیت تصویری شامل مشکی بهتر ، رنگهای زنده تر و طبیعیتر ، و روان بودن تصاویر فیلیپس یه پله بالاتره . از این جهاتی که عرض کردم نه تنها از این مدل سامسونگ که از هر مدل و برندی بنده این مدل فیلیپس رو برتر دیدم . ضمنا از نظر کیفیت و خروجی صدا هم باز در مقامی بسیار بالاتر از سامسونگ هستش با مجموع 30 وات قدرت باند و ساب ووفر داخلی .
با اینحال مدل 7000 سامسونگ سه بعدی هستش و فیلیپس نیست و همین قضیه هست که فکر بنده رو شدیدا به خودش مشغول کرده . درسته که الان فیلمای 3D خیلی کم هستن و ضمن اینکه تبدیل 2D به 3D تو سامسونگ یه بازی بیشتر نیست که نتیجه اون سردرد و سرگیجه س با اینحال از این میترسم که یکی دو سال دیگه فیلمای 3D همه گیر بشن و اون وقت من دلم بسوزه که چرا سه بعدی نخریدم .
ضمنا خدمت دوستان عرض کنم که قیمت 9704 فیلیپس 3250 و قیمت C7000 سامسونگ 2800 هستش ( قیمتهای روز یکشنبه سیزدهم تیر ماه خیابون جمهوری )
یه مورد دیگه و اون اینکه فیلیپس ----t داره و سامسونگ نداره که البته به نظر خودم برتریه خیلی مهمی نیست چون با 80 تومن هزینه میشه جبرانش کرد .
از دوستان و عزیزان و اساتید این بخش خواهش میکنم که نظرات و تجربیات کارشناسیشون رو تو این تاپیک بگن تا بتونیم به یه جمع بندی کلی و اصولی برسیم .
دست همتون رو میبوسم .
سپاس :11:

ali_nnn13
05-07-2010, 13:53
سلام دوست عزیز...

اگه ملاک انتخابتون فقط این دو مدل هستش ف باید خدمتتون عرض کنم که فیلیپس یه پله از نظر کیفیت بالاتره ! این رو میتونید توی تصاویر متحرک متوجه بشین !

اما اگه برای خرید عجله ای ندارین ، پیشنهاد میکنم صبر کنید تا مدل های جدید پلاسمای پاناسونیک وارد ایران بشه ! بهتون قول میدم که تصویری که از اون پلاسماها میبینید توی هیچ تلویزیون دیگه نمیبینید...

خودم به شخصه نمیتونم از تصویر روون و مشکی عمیق و رنگ های طبیعی بگذرم ! برای همینم هست که میخوام پلاسما بگیرم ! همین الانم با بودجه 2.800 میتونید Panasonic 50" V10 بخرین که تصویر فوق العاده ای داره ! ولی اگه صبر کنید میتونید بهترین HDTV رو تهیه کنید...

پدر بنده کلا" از پلاسما خوشش نمیاد ! چون تصویر پلاسماهای 5 سال پیش رو با LCD های امروزی مقایسه میکنه ! دیروز بردمش نمایندگی سامسونگ تا ایرادات LCD رو نشونش بدم ! از شانس خوب من یدونه C7000 داشت که برای فروش نبود، تصویر فوتبال نمایش میداد ! هنوز 30 ثانیه نگذشته بود که پدرم گفت چشمم درد گرفت ! وقتی تصویر دریپ کردن رو نگاه میکرد یا حرکت دوربین ، یا تصویر بعد از گل زدن بازیکن رو میدید عصبی میشد :دی

بهترین LCD یا LED دنیا هم نمیتونه تصویر روونی داشته باشه ! الان دیگه نهایت 2msec هستند ! که پلاسماها 0.001msec هستند ! و هرتز LCD ها هم که بیشتر از 200 نیست و در مواردی هم تا 240 ! ولی پلاسما ها 600 !

اگه واقعا" معیارهاتون همونایی هست که فرمودین بهتره Plasma بخرین ! با توجه به اینکه بودجه خوبی برای خرید دارین...

انشاالله هرچیزی که میخرین به خوبی استفاده کنین و کاملا" از خرید راضی باشین...:11:

amirvania
05-07-2010, 14:04
با سپاس از شما علی جان
تو عالی بودن تصاویر پلاسماهای جدید هیچ شکی نیست و VT25 پاناسونیک هم تو کیفیت حرف اول رو تو دنیا میزنه ولی مسئله ای که هست مصرف برق بالاشه که هیچ رقم نمیتونم باهاش کنار بیام . ضمنا کیفیت تصویر فیلیپس واقعا محشره و واقعا سوای سایر LCD ها و LED هاست و اینکه من هنوز مرددم به خاطر اینه که سه بعدی نیست .
ضمنا سه بعدیهای جدید پاناسونیک که قرار به زودی بیاد متاسفانه از سایز 50 شروع میشه که برای فضایی که من میخوام استفاده کنم خیلی خیلی بزرگه . در هر صورت از راهنمایی شما دوست عزیزم سپاسگزارم و منتظر راهنمایی سایر دوستان هستم .

mr_rayan
05-07-2010, 23:48
من اگه جای شما بودم فیلیپس رو می گرفتم.تصویری که پنل های سری 9 فیلیپس ارائه میده واقعا خیلی خاص هستش.
به نظر من قدم برداشتن برای سه بعدی فعلا خیلی زوده.
اگر توجه کرده باشید الان همه فیلم های اورجینال به صورت بلوری فروخته میشه،حالا شما جرات داری توی این فروم بگو من می خوام بلوری پلیر بخرم،یه عده میان فورا می بندنت به توپ و تانک که حالا زوده و حالا کو تا فیلم های بلوری همه گیر بشه و .... حالا من خودم عینا دیدم که بعضی از همین دوستان دنبال پنل سه بعدی هستند.(این حرفا رو زدم که فقط اشاره کنم به این نکته که ببینی دلت با کدوم پنل هستش.اگر از فیلیپس خوشت میاد علایقت رو فدای سه بعدی بودن سامسونگ نکن)

گرافيكار
06-07-2010, 01:14
من مثل بعضي از دوستان از مسائل فني سر در نميارم
اما اگه من جاي شما بودم هيچ وقت كيفيت رو فداي يه تكنولوژي جديد سه بعدي كه هنوز تا كامل شدنش سالها راهه نميكردم

amirvania
06-07-2010, 07:34
ممنون از دوستان گلم
تا اینجا دو رای به نفع فیلیپس و یک رای ممتنع .
لطفا بازم رای بدین . من خودم مواظبم که اتفاقی برای ارای شما نیوفته ( اتفاقاتی از قبیل ............. :5: )
سپاس

tigertronica
06-07-2010, 09:12
مطمئن باشین حالا حالا ها این تکنولوژی 3d کار داره تا جا بیو فته . همون فیلیپس رو بگیرید و شک نکنید

outpost
06-07-2010, 09:22
از نظر كيفيت ساخت و با دوام بودن فيليپس يه سر گردن بالاتر از سامسونگ هستش.

از نظر متريال به كار رفته هم فيليپس بدنه اش فلزيه و بسيار با كيفيت.

از نظر طراحي هم فيليپس بسيار سنگين و باوقار تر از سامسونگ هستش.

بالطبع قيمت فيليپس بالاتره و حتي قابل رقابت با برند سوني هم نيست.

اگه از نظر قيمت برات مساله اي پيش نمياد ، حتما فيليپس بير و ديگه به هيچ وجه فيليپس رو با اين ماركهاي بدرد نخور كره اي مقايسه نكن.

در مورد 3D هم بهت بگم كه حالا حالا زمان ميخواد تا جا بيافته ، هنوز بلوري جانيفتاده ، چه برسه به 3D !!!

d.b23
06-07-2010, 11:09
نظر منم فیلیپس.
اصلا نمیشه سام رو با فیلیپس مقایسه کرد.مطمئن باش نمیشه:46:
واقعا پنل با کیفیتی داره و بدنه تیتانیوم و البته تصویر خارق العاده:27:
در ضمن از سیستم Ambilight فیلیپس نمیشه گذشت و در ضمن ساخت مجارستانه و تولیدش کم و با کیفیته:40:
بازم تکرار میکنم خریدن فیلیپس مثل خریدن یه ماشین بنتلی هست :5:

amir.h.f
20-07-2010, 16:56
سلام منم میگم فیلیپس بگیر. شما این مدل 9704 فیلیپس رو کجا گیر آوردی اگه آدرس فروشگاهش رو به ما هم بدی خیلی ممنون میشم .فقط سریع تر چون منم می خوام بگیرم .مرسی

kiyani_behzad
20-07-2010, 19:31
با سپاس از شما علی جان
تو عالی بودن تصاویر پلاسماهای جدید هیچ شکی نیست و VT25 پاناسونیک هم تو کیفیت حرف اول رو تو دنیا میزنه ولی مسئله ای که هست مصرف برق بالاشه که هیچ رقم نمیتونم باهاش کنار بیام . ضمنا کیفیت تصویر فیلیپس واقعا محشره و واقعا سوای سایر LCD ها و LED هاست و اینکه من هنوز مرددم به خاطر اینه که سه بعدی نیست .
ضمنا سه بعدیهای جدید پاناسونیک که قرار به زودی بیاد متاسفانه از سایز 50 شروع میشه که برای فضایی که من میخوام استفاده کنم خیلی خیلی بزرگه . در هر صورت از راهنمایی شما دوست عزیزم سپاسگزارم و منتظر راهنمایی سایر دوستان هستم .
واقعاً مصرف اندازه یک یا حداکثر دوتا لامپ 100 وات بیشتر انقدر مهمه که نمیتونید باهاش کنار بیایید!! من از بعد از خرید پلاسما متوجه فرقی خاصی توی پول برق نشدم، نمیدونم چرا مصرف برق پلاسما رو انقدر بزرگش کردند، توی حالت میانگین مصرف یه پلاسمای 42 جدید حدود 250 وات هست الان

amirvania
21-07-2010, 12:10
سلام منم میگم فیلیپس بگیر. شما این مدل 9704 فیلیپس رو کجا گیر آوردی اگه آدرس فروشگاهش رو به ما هم بدی خیلی ممنون میشم .فقط سریع تر چون منم می خوام بگیرم .مرسی
خیابون ولیعصر بالاتر از بهشتی

amirvania
21-07-2010, 13:24
واقعاً مصرف اندازه یک یا حداکثر دوتا لامپ 100 وات بیشتر انقدر مهمه که نمیتونید باهاش کنار بیایید!! من از بعد از خرید پلاسما متوجه فرقی خاصی توی پول برق نشدم، نمیدونم چرا مصرف برق پلاسما رو انقدر بزرگش کردند، توی حالت میانگین مصرف یه پلاسمای 42 جدید حدود 250 وات هست الان
سلام دوست عزیز
اولا که مبارکتون باشه
دوما میشه بگید شما چه مارک و چه مدلی خریدین ؟ و اگه برات امکان داره قبض برقتون رو قبل و بعد از خرید این پلاسما یه مقایسه بکن .
من که هنوز نتونستم انتخاب بکنم . از طرفی تو عالی بودن و قیمت مناسب پلاسماها هیچ شکی ندارم و مخصوصا مدل V10 پاناسونیک و از طرف دیگه همین مصرف برق و داغ کردن پنل فکرمو به خودش مشغول کرده .
سپاس :10:

kiyani_behzad
21-07-2010, 16:36
سلام دوست عزیز
اولا که مبارکتون باشه
دوما میشه بگید شما چه مارک و چه مدلی خریدین ؟ و اگه برات امکان داره قبض برقتون رو قبل و بعد از خرید این پلاسما یه مقایسه بکن .
من که هنوز نتونستم انتخاب بکنم . از طرفی تو عالی بودن و قیمت مناسب پلاسماها هیچ شکی ندارم و مخصوصا مدل V10 پاناسونیک و از طرف دیگه همین مصرف برق و داغ کردن پنل فکرمو به خودش مشغول کرده .
سپاس :10:
سلام
ممنون، من چند روز قبل از عید گرفتم پاناسونیک 42 مدل G10
الان کل قبض های برق پارسال تا حال رو دیدم ماله قبل از عید بیشتر از بعد از عید بود! در کل کاری ندارم الا آخرین قبض برای 54 روز 7 هزار تومن اومده کولرمون هم 20 ساعت در روز روشته تلویزیون راحت روزی 10 ساعت توی کمترین حالت روشنه کامپیوترم همیشه روشنه یک تلویزیون و ایکباکس توی اتاق روزی 7-8 ساعت روشنه با این حال همیشه زیر 10 تومن میاد، چون مصرف پلاسما شاید زده باشه مثلاً 500 وات ولی این مصرف توی بالاتری کنتراست روی رنگ سفید هست و مثل LCD نیست که اگه زده باشه 200 وات یک دست 200 وات مصرف بکنه مصرفش به تصویری که نشون میده فرق داره ما با دستگاه توی نمایشگاه پاناسونیک تست گرفتیم همه مدل های جدیدش توی سایز 42 دستگاه مصرف لحظه ای رو 230 تا 270 وات نشون میداد
در مورد گرما هم این اینجوری ساخته شده با همین وضعیت گرمایی که داره عمرش بالا هست مگه تلویزیون های CRT گرم نمیشد، ساختار این جوری هست که گرم میشه مثل اینه که بگیم چرا کارت گرافیک GTX480 توی 90 درجه کار میکنه پس به درد نمیخوره!

kisiya
19-04-2011, 11:10
دوستان ایا فیلیپس منوی فارسی داره همین سری 9 گویا نداره ومیگن منوهاش خیلی جالب نیست ؟ ایا فیلیپس فقط ال سی دی داره یا ال ای دی هم داره ؟

MAPNAZ
19-04-2011, 13:12
اگه گارانتی برات مهم نیست فیلیپس مدل 40PFL9705 را از بانه سفارش بده که سه بعدی است و قیمت ان در بانه 2740000 می باشد حدود80 هزار هم کرایه تا تهران میخورد . مبلغ 430000 تومان باقی را هم بزار تو جیبت حالشو ببر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

baran77777
20-04-2011, 23:52
سلام بهترين گزينه همو.ن انتخاب 40PFL9705 فيليپس هست كه سه بعدي هم هست . اگه نگاهي به فيلمهاي جديد بكني مي بيني خيلي از فيلمهاي جديد در فرمت 3 بعدي توليد مي شن . شما كه قرار نيست تلويزيون رو هر سال عوض كنيد پس سه بعدي گيريد 2- كيفيت تي وي هاي سه بعدي به علت تقويت شدن در پخش تصاوير 2 بعدي بسيار بهتر عمل ميكنند 3- به سايت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كه يك سايت بررسي تخصصي هست كه نظرات اكثر سايتها رو جمع آوري كرده در بخش تي وي ها يه سر بزنيد اين تي وي در رده اول هست و تي وي سامسونگ در رده دوم و..... 4- تي وي هاي سامسونگ به علت پخش اكثر فرمتها بسيار وسوسه كننده هستند ودر ثاني سامسونگ يكي از بزرگترين توليدكنندگان ال اي دي هست كه در رده بندي هاي قابل مشاهده هست 5- تماشاي فيلمهاي سه بعدي بسيار لذت بخش هست 6- البته من در مقاسه 3 بعدي ها در مشاهده تصاوير با ال جي ها راحت تر بودم مدل ال ايكس 9500 ال جي به علت تمام ال اي دي بودن بسيار با كيفيت و زيبا هست كه با شرايط جشنواره بسيار به صرفه تر از خريد از بانه هست