PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اولین مرکز پاسخگویی تلفنی به سئوالات رایانه‌ای در تهران افتتاح شد

mahdishata
04-07-2010, 10:48
اولین مرکز پاسخگویی تلفنی به سئوالات رایانه ای شهروندان در تهران افتتاح شد که از این پس کاربران می توانند به صورت شبانه روزی پاسخ سئوالات خود را در مورد سیستمهای کامیپوتری در حوزه نرم افزارهای کاربردی، ایرادات فنی و سخت افزار از کارشناسان این مرکز دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، پاشا ناصرآبادی مدیر مرکز پاسخگویی تلفنی به سئوالات رایانه ای صبح امروز شنبه در نشست خبری در تشریح اهداف راه اندازی مرکز شبانه روزی "رایانه کمک" با بیان اینکه تاکنون مرکز دارای مجوز پاسخگویی به سئوالات کاربران کامپیوتر در کشور وجود نداشت گفت: این مرکز می تواند پاسخگوی تمامی سئوالات مردم به صورت تلفنی و حضوری در مورد سیستمهای کامپیوتری باشد.
وی با تاکید بر عزم کشور برای توسعه خدمات الکترونیک و پیاده سازی شهروند الکترونیک خاطرنشان کرد: کارشناسان این مرکز پاسخگوی تلفنی تمامی سئوالات در مورد نرم افزارهای کاربردی، سخت افزارها، درخواست برای اطلاعات خاص، ایرادات و اشکالات سیستم عامل و مشاوره در مورد آنتی ویروس ها هستند و حتی در صورت نیاز نسبت به تهیه نرم افزار و یا دیگر لوازم اصلی و جانبی رایانه متقاضی نیز اقدام می کنند.

ناصرآبادی با بیان اینکه متقاضیان در صورت نیاز می توانند با شماره هوشمند "9092301540" از خط تلفن ثابت با کارشناسان این مرکز تماس حاصل کنند ادامه داد: چنانچه مشکل سیستم کاربر به صورت تلفنی قابل رفع نبود تیم کارشناسی این مرکز به محل مورد نظر اعزام شده و برای رفع این مشکل اقدام می کنند.

وی گفت: این مرکز دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور است و قراردادی نیز با شرکت مخابرات تهران برای فراهم سازی زیرساخت های فنی منعقد کرده است. همچنین این مرکز آمادگی دارد که در صورت مهیا شدن زیرساخت های فنی این خدمات را به تمام کشور تعمیم دهد.

مدیر مرکز پاسخگویی تلفنی به سئوالات رایانه ای با بیان اینکه هزینه تماس با این مرکز دقیقه ای 200 تومان هزینه خواهد داشت ادامه داد: چنانچه کارشناسان این مرکز به محل مورد نظر اعزام شوند هزینه رفع عیوب سیستم برای هر ساعت، مبلغ 12 هزار تومان در نظر گرفته شده است.:18::18::18::18::18:

وی با تاکید بر حفظ امنیت شبکه های کامپیوتری به عنوان یکی از اهداف راه اندازی این مرکز خاطرنشان کرد: مراجعه مردم به مراکز غیر مجاز تعمیر سیستمهای رایانه ای در بسیاری مواقع باعث ایجاد مشکلاتی در بحث انتشار اطلاعات محرمانه افراد و بروز جرایم رایانه ای شده است اما با وجود مرکز پاسخگویی به سئوالات رایانه ای، ضمانت های لازم برای حفظ امنیت اطلاعات رایانه کاربران وجود دارد و چنانچه مشکلی پیش آید این مرکز پاسخگو خواهد بود.

ناصرآبادی با تاکید بر اینکه این مرکز توسط بخش خصوصی و بدون حمایت دولت شکل گرفته است گفت: در فاز آزمایشی این طرح روزانه 61 تماس با این مرکز گرفته می شد که حدود 353 دقیقه مکالمه در طول روز ثبت شده است.

وی از پشتیبانی برخی محصولات نرم افزاری در این مرکز و همکاری با شرکتهای ارائه دهنده آنتی ویروس های معتبر خبر داد و اضافه کرد: مرکز "رایانه کمک" آماده هرگونه هماهنگی لازم با نهادهای دولتی برای توسعه و انتقال بخشی از خدمات این نهادهای دولتی به این مرکز نیز است.

_LOVE_CODER_
04-07-2010, 23:56
اولین مرکز پاسخگویی تلفنی به سئوالات رایانه‌ای در تهران افتتاح شد
اول خوشحال شدم که کم کم داریم یک تکونهای می خوریم

بعدش مطلب رو کامل خوندم شوکه شدم !!

Kurosh
05-07-2010, 00:31
دیگه الان زنم می گیری باید پول بدی بابتش (مهریه!) ، اینا که دیگه سرویسن و کلی آدم رو باید حقوق بدن...
توقع دارین همه چی مجانی باشه؟
اگه بتونه کار آدم رو اون لحظه راه بندازه ، دقیقه ای ۲۰۰ که خوبه ...
اتفاقاْ فرهنگ خوبی هم هست این تلفن ها ... الان واسه مشاوره های مختلف زدن... بهتر از مراجعه حضوری به این جور جا هاست که! وقتمون هم گرفته نمیشه...

درسته ، می دونم الان خیلیا میگین ملت نون ندارن شب بخورن! بیان دقیقه ای ۲۰۰ تومن بدن (تازه کارشناسنه کلی هم کشش میده که پول بیش تر بیفته) ! اما بیش تر که فکر کنیم می بینیم که اون اعصابی که از آدم خورد میشه موقع کار با چیزی که بلد نیست ، خیلی ارزشش بیش تر از اون دقیقه ای ۲۰۰ تومنه...

Amin
05-07-2010, 02:25
اولین ؟!
من این همه مشکلات موبایلی و کامپیوتری و دوربینی!!! چند تا خانواده(فک و فامیل و دوست و آشنا) رو تلفنی رسیدگی میکنم
حساب نیست ؟!

mahdishata
05-07-2010, 08:55
اخه شما مفتی کار میکردی،مثل من
اگه پول میگرفتی از همه اینا جلوتر اسممون ثبت میشد:31:

_LOVE_CODER_
05-07-2010, 11:39
دیگه الان زنم می گیری باید پول بدی بابتش (مهریه!) ، اینا که دیگه سرویسن و کلی آدم رو باید حقوق بدن...
توقع دارین همه چی مجانی باشه؟
اگه بتونه کار آدم رو اون لحظه راه بندازه ، دقیقه ای ۲۰۰ که خوبه ...
اتفاقاْ فرهنگ خوبی هم هست این تلفن ها ... الان واسه مشاوره های مختلف زدن... بهتر از مراجعه حضوری به این جور جا هاست که! وقتمون هم گرفته نمیشه...

درسته ، می دونم الان خیلیا میگین ملت نون ندارن شب بخورن! بیان دقیقه ای ۲۰۰ تومن بدن (تازه کارشناسنه کلی هم کشش میده که پول بیش تر بیفته) ! اما بیش تر که فکر کنیم می بینیم که اون اعصابی که از آدم خورد میشه موقع کار با چیزی که بلد نیست ، خیلی ارزشش بیش تر از اون دقیقه ای ۲۰۰ تومنه...

الان هم فکر نمی کنم چیزی مجانی باشیه که این دومیش باشه

مگر بقیه شرکت ها تو دنیا این همه خدمات با قیمت فوقالعاده پایین میدن کارمنداشون رو نون نمیدن ؟

حالا یک سوال :
البته اگر بعد از یک ساعت مشکلتون حل نشد چی ؟ اون موقع اعصاب خورد بعلاوه 12000 تومن هزینه ناقابل + 1 ساعت هزنه تلفن مخابرات
البته در صورتی که مراجعه حضوری نداشته باشن اون موقع در امد یکی دو روز کار کردنت رو تو یکی دو ساعت از دست میدی

بعدش کسی که بلد نیست یا زنگ میزنه به اشنای که سر در میاره
یا میبره پیش یک کسی که کار رو بلده

این طرح زمانی جالب هست و اثر گذار هست که قیمت هاش حداقل یک پنجم بشه !

online_amin
05-07-2010, 12:44
قیمتهاش که خیلی زیاده. البته نسبت به من که در مشهد هستم. تورم اینجا و اونجا فرق داره.

فقط ای کاش مثل شاتل نباشن که جهارتا کلمه رو کپی و پیست میکردن و هیچی حالیشون نیست و ...

باز هم جای امیدواری هست.