PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یوگا

قله بلند
02-07-2010, 16:24
يوگا چيست؟ لغت "يوگا" بمعناي "اتحاد" است. يوگا شكلي از ورزش ميباشد كه بر پايه اعتقادي بنـا شـده اسـت كـه بـدن و تنـفـس ارتـبـاط تـنـگاتنگي با ذهن و فكر دارند. با كنترل تنفس و نـگاه داشـتـن بدن در وضعيتهاي ثابت يا همان "آساناس" يوگا ايجاد توازن(هارموني) مي كند. بهرحال يوگا سحر و جادو نيست. يوگي ها (اساتيد يـوگـا) قادر به ناپـديـد شدن و يا بـلـنـد شـدن از روي سـطح زمـيـن نيستنـد. امـا آنها ميتوانند كارهاي غير عادي و شـگفت آور مـتـعـددي هـمچـون نـگاهـداشتن نفسهايشان براي سـاعـتـها و يـا كند كردن ضربان قلبشان به منظور تقليد حالت مرگ، انجام دهند. تمرين يوگا شامل 5 عنصر كليدي ميباشد: تنفس مناسب , تمرين, تمدد اعصـاب, رژيـم غذايي, تفكر مثبت و تعمق (مديتيشن). تمرينها - و يا آساناس- به قـصـد بـرطـرف كردن گرفتگي عضلات, استحكام اندامهاي داخلي و بهبود انعطاف پذيري مـفاصل و ربـاطـهـاي بدن طرحريزي شده اند. تنفس و تمدد اعصاب مناسب تنفس زندگي ميبخشد، اين هم به هـمـان سـادگيـست. بـدون اكـسيژن هـيـچ كـدام از سلول هاي بدن نميتوانند بيش از چند دقيقه زنده بمانند. اغلب مردم تنها از بخشي از ظرفيت كامل تنفسشان استفاده ميكنند، درحدود يك سوم اكسيژني كه شـشهايشان قادر به استفاده است را بدرون ششها ميبرند. اين منجر بخـسـتگي و استرس ميشود. روش تنفس يوگايي به شـما ميـامـوزد كه از طـريق بـيني تنفس كنيد، به بازدم بيش از دم توجه و تمركز كنيد و ششها را پاكيزه و از سموم عاري گردانيد. اين تكنيكها منسوب به افزايش سلامتي جسمي و روحي شما هستند. تـنفـس صـحـيـح متـمـركز بر تكنيك تنفس با بيني براي رها كردن انرزي و سرزندگي ميباشد. تـمـريـنـهاي تـنفسي بر عمل بازدم و نه برعمل دم تمركز ميكنند، تا بـتوانند ششها را از هواي مانده و غير تازه پاك، و سموم را از بدن بيرون كنند. آزاد سازي تـنـش از طريق تمدد اعصاب براي سلامتي بدن حياتي است. هر جلسه آساناس يوگا را با تـمدد اعـصـاب شـروع و خاتمه دهيد و مابين حالتها استراحت كنيد. اين كار اجازه ميـدهد تـا اينكه انرژي آزاد شده آزادانه جاري گردد. تفكر مثبت و مديتيشن تعمق(مديتيشن) حالت حس آگاهي است. هنگامي كه مديتيشن را تمرين مي كـنـيد، ابـتـدا شـمـا بـايد بياموزيد كه چگونه ذهن خود را آرام، و انرژي فكري خود را به درون متمركز كنيد. مديتيشن ميتواند بشما كمك كند تا استرس را تسكين داده و انرژي از دست رفته يتـان را بازگردانيد. هرگاه بصورت مرتب تمرين كنيد، متوجه خواهيد شد مـي توانيد واضح تر و مثبت تر بينديشيد. چه كاري، چه زماني و كجا انجام دهيم؟ شما نيازي به تجهيزاتي ويژه براي انجام تمرين يوگا نداريد. مي توانيد زير انداز ابري يوگا را خريداري كنيد، اما يك حوله بر روي كف زمين مفروش بهمان خـوبـي عمل خواهد كرد.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من در آدرس زیر، متوجه شدم که انگار ورزش یوگار می تونه علائم آسم رو کاهش بده. شاید بتونه عملکرد هورمونها و ضربان قلب رو هم منظم کنه.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می شه کتابش رو خرید و توی خونه تمرین کرد یا باید حتماً کلاس رفت؟ کلاس هاش گرونه؟ کلاً چند جلسه هست؟

S0R3N4
03-07-2010, 23:37
نه اتفاقا
میتونی با کتاب هم خونه تمرین کنی!
مادر خانومم مربی یوگا هست
اکثرا هم خانومم خونه کار میکنه براحتی
ورزش بسیار مفیدی برای کاهش فشار های عصبی و این میتونه بسیار هم مفید باشه...
سوالی بود در خدمت...

قله بلند
04-07-2010, 15:56
سلام. والا من یه سرچی کردم توی اینترنت، کتاب های مختلفی اومد با قیمت های مختلف. ولی نمی دونم چه کتابی خوبه.

Ghorbat22
04-07-2010, 17:48
سلام. والا من یه سرچی کردم توی اینترنت، کتاب های مختلفی اومد با قیمت های مختلف. ولی نمی دونم چه کتابی خوبه.

راستش من این کتاب رو قبلا خریدم :
آموزش یوگا در 28 روز / نویسنده : ریچارد هیتلمن

خودم که اجرا نکردم :31: اما یه بار دادم به یکی از دوستام و گفت تمرین کرده و خیلی عاااااااااالی بوده

به نظر من که خیلی ورزش عالی هست ...سعی کنید حتما انجامش بدین
:11:

قله بلند
05-07-2010, 05:19
راستش من این کتاب رو قبلا خریدم :
آموزش یوگا در 28 روز / نویسنده : ریچارد هیتلمن

خودم که اجرا نکردم :31: اما یه بار دادم به یکی از دوستام و گفت تمرین کرده و خیلی عاااااااااالی بوده

به نظر من که خیلی ورزش عالی هست ...سعی کنید حتما انجامش بدین
:11:

اگه پیشنهاد دیگه ای نیست، برم بخرم.