PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Sapphire 5850 Toxic Edition

* SadeGh *
02-07-2010, 13:19
سلام
من دیروز این کارتو به قیمت 390 تومن خریدم حالا میخواستم بدونم چطوره؟یک سال گرانتی فرایند داره.
البته اینم بگم که Sapphire 5850 قیمتش 235 تومن بود البته با دو سال گارنتی فون ایران اگه اشتباه نکنم.
چطوره می ارزه یا اگه شد پسش بدم؟البته اگه قبول کنه!
دماش چقدر باشه؟ به نظر خودم که زیادی داغه!
ممنونم

Ultra_Black
02-07-2010, 13:57
سلام
فرق Toxic با معمولی تو خنک کننده (فن) و مقداری هم Tocix اورکلاک شده هست
حالا خودتون ببینید این تفاوتها به اختلاف قیمتش می ارزه یا نه!
(البته اگه بنظرتون داغه،بهتره همینو نگه دارید!)

iceweek
02-07-2010, 13:59
سلام
من دیروز این کارتو به قیمت 390 تومن خریدم حالا میخواستم بدونم چطوره؟یک سال گرانتی فرایند داره.
البته اینم بگم که Sapphire 5850 قیمتش 235 تومن بود البته با دو سال گارنتی فون ایران اگه اشتباه نکنم.
ممنونم

توی تست ها دمای toxic کمتر از مدل معمولیش بوده.از نظر قدرت تقریبا وسط 5850 و 5870 هست(یکم کمتراز وسط)
اگر یک گیگشو گرفتید باید بگم با قیمت مدل عادی 5850 باید 50تومان اختلاف داشته باشه

* SadeGh *
02-07-2010, 18:07
سلام
فرق Toxic با معمولی تو خنک کننده (فن) و مقداری هم Tocix اورکلاک شده هست
حالا خودتون ببینید این تفاوتها به اختلاف قیمتش می ارزه یا نه!

چی بگم والا!
اختلاف قیمتش زیاد مهم نیست چیزی که یکم رو اعصابم رفته گارانتیشه!اونجا نگاه نکردم امدم دیدم 1ساله است!
اگه مشکلی براش پیش نیاد خیالی نیست!
حالا سوال اینکه کیفیت این گرافیکا چطور است؟عمرشون چطوری؟ممکنه زیر 1 سال از کار بیفتن؟اصلا تا حالا خرابی داشته؟
گرافیک قبلیم Asus 7900gs بود،هیچ مشکلی باهاش نداشتم و ندارم.

(البته اگه بنظرتون داغه،بهتره همینو نگه دارید!)
منظورم از داغی اینکه وقتی دست بهش میزن گرمارا کاملا حس میکنی!همه جاش داغه!
حتی باعث میشه از اونجا که به کیس پیچ شده دما را انتقال بده و بدنه کیس در ان محدوده گرم بشه!
دماشم هنگام بیکاری تقریبا 56 است در زمان کار با لود 96% تقریبا 72.
طبیعی است یا بالاست؟

توی تست ها دمای toxic کمتر از مدل معمولیش بوده.از نظر قدرت تقریبا وسط 5850 و 5870 هست(یکم کمتراز وسط)
اگر یک گیگشو گرفتید باید بگم با قیمت مدل عادی 5850 باید 50تومان اختلاف داشته باشه

بله یک گیگ است با اختلاف قیمت 55 تومن!

Ultra_Black
02-07-2010, 18:20
چی بگم والا!
اختلاف قیمتش زیاد مهم نیست چیزی که یکم رو اعصابم رفته گارانتیشه!اونجا نگاه نکردم امدم دیدم 1ساله است!
اگه مشکلی براش پیش نیاد که خیالی نیست!
گارانتی تو کشورما زیاد معنی و مفومی نداره....
به نظر من که مشکلی نیست

منظورم از داغی اینکه وقتی دست بهش میزن گرمارا کاملا حس میکنی!همه جاش داغه!
حتی باعث میشه از اونجا که به کیس پیچ شده دما را انتقال بده و بدنه کیس در ان محدوده گرم بشه!
دماشم هنگام بیکاری تقریبا 56 است در زمان کار با لود 96% تقریبا 72.
طبیعی است یا بالاست؟

طبیعیه!

* SadeGh *
02-07-2010, 18:30
گارانتی تو کشورما زیاد معنی و مفومی نداره....
به نظر من که مشکلی نیست

طبیعیه!

اقا بابک کارت خیلی درسته.
داشتم ویرایش میکردم
شما سریع جواب دادی.

پس دماش طبیعی است؟مشکلی نیست؟

اینم مشخصاتش با GPU Z
مشخصاتش طبیعی است؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنونم

Ultra_Black
02-07-2010, 18:38
اقا بابک کارت خیلی درسته.
داشتم ویرایش میکردم
شما سریع جواب دادی.
خواهش می کنم صادق جان

پس دماش طبیعی است؟مشکلی نیست؟

اینم مشخصاتش با GPU Z
مشخصاتش طبیعی است؟
خیر برای 5850 این دما کاملا طبیعیه

---------- Post added at 07:38 PM ---------- Previous post was at 07:37 PM ----------

حالا سوال اینکه کیفیت این گرافیکا چطور است؟عمرشون چطوری؟ممکنه زیر 1 سال از کار بیفتن؟اصلا تا حالا خرابی داشته؟
گرافیک قبلیم Asus 7900gs بود،هیچ مشکلی باهاش نداشتم و ندارم.
Sapphire یکی از بهترین برندهای ATI هست و اگه کمی هم شانس یاریتون کنه،ایشالا یه عمر براتون کار میکنه...:46:

alpha007
02-07-2010, 21:11
سلام
ممنونم
البته قیمت 5850 ، 335 هستش بجای 235
با این حال اگه مدل ساده ش رو میگرفتی بهتر بود چون هر شرکت سازنده ای به نوعی میاد و روی چیپ اصلی آپشنهای مختلفی مثل فنهای مختلف ، خنک کننده های مسی و ... کار میزاره و برای همین هم هر شرکتی اسم مخصوصی رو کارتهاش میزاره (یادتون باشه که چیپ همه اینا یکی ام) سافایر باسم toxic و ...
xfx باسم game edition یا black edition
و همینطور ایسیوس و گیگا و ...

iceweek
02-07-2010, 22:12
با این حال اگه مدل ساده ش رو میگرفتی بهتر بود چون هر شرکت سازنده ای به نوعی میاد و روی چیپ اصلی آپشنهای مختلفی مثل فنهای مختلف ، خنک کننده های مسی و ... کار میزاره و برای همین هم هر شرکتی اسم مخصوصی رو کارتهاش میزاره (یادتون باشه که چیپ همه اینا یکی ام) سافایر باسم toxic و ...
xfx باسم game edition یا black edition
و همینطور ایسیوس و گیگا و ...

رو چه حساب مدل ساده بهتر بود؟

alpha007
02-07-2010, 22:26
رو چه حساب مدل ساده بهتر بود؟
توضیح دادم
چیپ 5850 برای همه مدلها و برندها یکیه
فقط امکانات و یه سری ویژگیها هست به یه مدل از یه برند تعلق میگیره

iceweek
02-07-2010, 22:36
توضیح دادم
چیپ 5850 برای همه مدلها و برندها یکیه
فقط امکانات و یه سری ویژگیها هست به یه مدل از یه برند تعلق میگیره

کارت یه خنک کننده داره که با وجود اورکلاک دماش از کارت مرجع کمتره .رو چه حساب ارزش خرید نداره؟

alpha007
02-07-2010, 22:52
کارت یه خنک کننده داره که با وجود اورکلاک دماش از کارت مرجع کمتره .رو چه حساب ارزش خرید نداره؟
شما میتونید برید یه کارت گرون قیمت تر بخرید
هر کس خودش تصمیم میگیره که چیکار کنه
چیپ رفرنس و مرجع همه این کارتها یکیه
اولا که این کارتها نیاز به اور آنچنانی ندارن ثانیا اگر کسی که تو کار اور باشه میتونه به فرض سافایر معمولی رو هم بدون مشکل اور کنه ثالثا من این کارتها رو رد نکردم

iceweek
03-07-2010, 04:43
شما میتونید برید یه کارت گرون قیمت تر بخرید
هر کس خودش تصمیم میگیره که چیکار کنه
چیپ رفرنس و مرجع همه این کارتها یکیه
اولا که این کارتها نیاز به اور آنچنانی ندارن ثانیا اگر کسی که تو کار اور باشه میتونه به فرض سافایر معمولی رو هم بدون مشکل اور کنه ثالثا من این کارتها رو رد نکردم

دوباره که میگید یکیه.خوب یکی باشه.
شما تشخیص نمیدی که نیاز به اور داره یا نه.صاحب کارت تشخیص میده.بله جفتش اور میشه ولی ایا به یک اندازه اور میشن؟
اگر رد نمیکنید پس حرف شما چیه

alpha007
03-07-2010, 06:49
دوباره که میگید یکیه.خوب یکی باشه.
شما تشخیص نمیدی که نیاز به اور داره یا نه.صاحب کارت تشخیص میده.بله جفتش اور میشه ولی ایا به یک اندازه اور میشن؟
اگر رد نمیکنید پس حرف شما چیه
واقعا متوجه نمیشد چی میگم؟؟
یا شاید هم هوس بازی کردید؟؟
عزیز دل کارت معمولی 5850 یا حتی 5870 قدرت اور بالایی داره با خرید یه کولر قیمت پایین میشه همونها رو تا حد مورد نیاز اور کرد و خنک نگه داشت بدون نیاز به صرف هزینه ای که این دوستمون تو خرید toxic کردن
این مطلب هم که گفته میشه toxic دمای پایینی داره و خنک تره فکر میکنید این خنک بودن تا چند درجه نسبت به نوع معمولی این کارتها توفیر داره که بخوایم براش هزینه بیشتری کنیم؟
بحث تمام
باندازه کافی روشن هست
موفق باشید

* SadeGh *
03-07-2010, 07:12

سلام
بله همان 335 که فرمودید درست است.

عزیز دل کارت معمولی 5850 یا حتی 5870 قدرت اور بالایی داره با خرید یه کولر قیمت پایین میشه همونها رو تا حد مورد نیاز اور کرد و خنک نگه داشت بدون نیاز به صرف هزینه ای که این دوستمون تو خرید toxic کردن

یعنی میفرمایید میشه کولرشونو تعویض کرد؟
پس در واقع 55 تومن بیشتر ارزش نداشت برا خریدش؟
حالا که گرفتم،چه کنم برم پس بدم؟(اگه قبول کنه)

ممنونم

kourosh4
03-07-2010, 11:18
دوست من دلیل بالاتر بودن قیمت این کارت فقط کولر اون نیست و چون مدل اورکلاک شده هست قیمتش هم بالاتره !
اما کسی که اهل اورکلاک باشه با همون خنک کننده ی مرجع هم میتونه پس صرفا دلیلی نداره بره 50 تومن هزینه ی اضافه کنه اما تمام 5850ها یه مشکلی دارن اونم اینه که فرکانسهاشون از 775/1125 بیشتر نمیشه و به عبارتی قفل شدن و تنها راه اورکلاک اونا از طریق بایوس هست که کار هر کسی نیست و این مدل sapphire تا همون مقدار کارت رو اورکلاک کرده و دیگه بیشتر از این نمیشه و دلیلش هم اینه که کارت 5850 با همون خنک کننده ی مرجع راحت با اورکلاک به 5870 میرسه !
پس برای رسیدن به فرکانسهای 775/1125 همون خنک کننده ی مرجع هم کافیه و دلیلی برای هزینه ی اضافه نیست و منم با همین خنک کننده ی مرجع راحت تونستم اور کنم و مشکلی نداره.....
اما من اگه جای شما بودم کارت رو عوض نمیکردم چون اگه اورکلاک از طریق بایوس رو یاد بگیرید راحت میتونید کارت رو تا حد 5870 اور کلاک کنید!
اما دما عادی کارت کمی بالاست ماله من که 42 هست فکر کنم کیستون تهویش نامناسبه .............

alpha007
03-07-2010, 11:21
سلام
بله همان 335 که فرمودید درست است.

یعنی میفرمایید میشه کولرشونو تعویض کرد؟
پس در واقع 55 تومن بیشتر ارزش نداشت برا خریدش؟
حالا که گرفتم،چه کنم برم پس بدم؟(اگه قبول کنه)

ممنونم
نه دوست عزیز
حالا که گرفتی ایشالا که مبارکت باشه و چرخ فنش برات بچرخه:31:
درباره کولر هم منظورم این نبود که فن فابریکش رو عوض کنید
منظورم اینه که وقتی یه 5850 معمولی خریداری بشه و اونو تا حد معین اور کردید یه کولر جداگانه خریداری شه و روش نصب بشه

---------- Post added at 12:21 PM ---------- Previous post was at 12:19 PM ----------

دوست من دلیل بالاتر بودن قیمت این کارت فقط کولر اون نیست و چون مدل اورکلاک شده هست قیمتش هم بالاتره !
اما کسی که اهل اورکلاک باشه با همون خنک کننده ی مرجع هم میتونه پس صرفا دلیلی نداره بره 50 تومن هزینه ی اضافه کنه اما تمام 5850ها یه مشکلی دارن اونم اینه که فرکانسهاشون از 775/1125 بیشتر نمیشه و به عبارتی قفل شدن و تنها راه اورکلاک اونا از طریق بایوس هست که کار هر کسی نیست و این مدل sapphire تا همون مقدار کارت رو اورکلاک کرده و دیگه بیشتر از این نمیشه و دلیلش هم اینه که کارت 5850 با همون خنک کننده ی مرجع راحت با اورکلاک به 5870 میرسه !
پس برای رسیدن به فرکانسهای 775/1125 همون خنک کننده ی مرجع هم کافیه و دلیلی برای هزینه ی اضافه نیست و منم با همین خنک کننده ی مرجع راحت تونستم اور کنم و مشکلی نداره.....
اما من اگه جای شما بودم کارت رو عوض نمیکردم چون اگه اورکلاک از طریق بایوس رو یاد بگیرید راحت میتونید کارت رو تا حد 5870 اور کلاک کنید!
اما دما عادی کارت کمی بالاست ماله من که 42 هست فکر کنم کیستون تهویش نامناسبه .............
مطلبی که درباره کارتهای قدرتمند 5850 مطرحه اینه که اور برای این کارتها به هیچ وجه احساس نمیشه
5850 تمام بازیهای موجود رو براحتی هر چه تمام تر جوابگو هستش

kourosh4
03-07-2010, 11:34
درسته ولی کسی هم اگه بخواد اورکلاک کنه چون فرکانسهاش از یک حد بیشتر نمیره همون خنک کننده ی مرجع هم کافیه ...

ess_1362
03-07-2010, 11:43
منم با مدل مرجع بیشتر موافقم ضمن اینکه با نرم افزار MSI AFTER BURNER به راحتی تا هر مقداری که بخوای میشه کارت را اور کرد و حتی ولتاژ داد

ضمنا با حدود 80 تومن میشه یک خنک کننده PASSIVE قدرتمند برای کارت خرید که هم دماش پایین بیاد و هم از اور لذت برد

باز هم میگم که با خنک کننده مرجع به راحتی میشه فرکانس های کارت را تا مقداری که کارتهای اورشده هستند به راحتی تغییر داد

alpha007
03-07-2010, 12:13
اصلا کارتهای پایه (بدون اور) آزادی عمل بیشتری در اختیار کاربر قرار میده
دلیل نمیشه هر چی که گرونتر بود کاراتر باشه
من به هیچ وجه کارتهایی مثل black edition یا toxic رو رد نمیکنم ولی زمانیکه میشه یه کارت معمولی رو به فرکانس بالاتر و دلخواه رسوند هیچ دلیلی برای صرف هزینه بیشتر وجود نداره
کارتهای ذکر شده کارتهای اور شده شرکتهای سازندن و سازنده همیشه با رعایت جوانب احتیاط اقدام به اور اونها میکنه بنابراین برای اور بیشتر توسط کاربر با محدودیت روبرو ان

kourosh4
03-07-2010, 12:21
منم با مدل مرجع بیشتر موافقم ضمن اینکه با نرم افزار MSI AFTER BURNER به راحتی تا هر مقداری که بخوای میشه کارت را اور کرد و حتی ولتاژ داد

ضمنا با حدود 80 تومن میشه یک خنک کننده PASSIVE قدرتمند برای کارت خرید که هم دماش پایین بیاد و هم از اور لذت برد

باز هم میگم که با خنک کننده مرجع به راحتی میشه فرکانس های کارت را تا مقداری که کارتهای اورشده هستند به راحتی تغییر داد

احسان جان با MSI AFTER هم نمیشه بیشتر از 775/1125 اور کرد:13:
مگه شما این کارو کردید؟
فکر کنم تنها راحش از طریق بایوس باشه!
در کل چون این کارت راحت با اورکلاک به 5870 میرسه ATI نامرد کاری کرده که نشه بیشتر از این مقدار اورش کرد!

ess_1362
03-07-2010, 12:36
احسان جان با MSI AFTER هم نمیشه بیشتر از 775/1125 اور کرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مگه شما این کارو کردید؟
فکر کنم تنها راحش از طریق بایوس باشه!
در کل چون این کارت راحت با اورکلاک به 5870 میرسه ATI نامرد کاری کرده که نشه بیشتر از این مقدار اورش کرد!

میشه

البته من اینکار را نکردم ولی دوستان در بخش اورکلاک کارت گرافیک این کار را کردن

خوب در مورد بایاس هم باید بگم که فقط میشه تغییرات را در اون ذخیره کرد و کار خیلی سختی هم نیست

مثال میزنم : شما اورکلاک کارت گرافیک را با نرم افزار مربوطه انجام میدین و از سیستم تست میگیرید و همه چیز OK هست پس بجای اینکه با هر بار بالا آمدن سیستم عامل برنامه مربوطه اجرا بشه تغییرات را در بایاس اعمال می کنید تا برای همیشه کارت با همین تغییرات کار کنه (چه در محیط ویندوز و ....)

من فکر نمی کنم در بایاس گزینه ای برای اورکلاک کردن باشه و بهترین راه برای اینکار هنوز نرم افزار هست

پ.ن : قابل توجه صاحب تاپیک : این بحث هایی که طی این دو صفحه اخیر زده شده دلیلی بر نامناسب بودن کارت خریداری شده توسط شما و یا ایراد داشتن کارت شما نیست و اصلا هم نیازی به تعویض کارت مربوطه نیست.

kourosh4
03-07-2010, 12:44
احسان جان منظورم از طریق بایوس این بود که با نرم افزار فرکانسهای بایوس کارت یا همون فرکانسهای اصلی رو تغیر بدیم و فکر نکنم اصلا از تو بایوس مادربورد بشه همچین کاری کرد......

* SadeGh *
03-07-2010, 23:44
کیس که Magnum 2 است !حالا نمیدانم مشکل کجاست!

پ.ن : قابل توجه صاحب تاپیک : این بحث هایی که طی این دو صفحه اخیر زده شده دلیلی بر نامناسب بودن کارت خریداری شده توسط شما و یا ایراد داشتن کارت شما نیست و اصلا هم نیازی به تعویض کارت مربوطه نیست.

از شما و تمامی دوستان سپاسگذارم.
راستی قیمت 5870 معمولی چند است؟
فکر کنم تقریبا 450 باشه؟نه؟
این و پس بدم به جاش 5870 بگیرم ؟

اصلا فرقشون چی هست؟چیپها که فکر کنم یکی باشه و فقط فرکانسشون فرق داره! درسته؟
ممنونم

kourosh4
04-07-2010, 01:03
5870 با برند sapphire حدود 440 تومن هست .....
راستی راه حل اورکلاک 5850 به صورت نا محدود رو پیدا کردم و تونستم 5850 خودم رو تا 850/1200 که همون فرکانسهای 5870 هست پایدار کنم اگه اهل اورکلاک باشی راحت میتونی کارتت رو به 5870 برسونی!
فرق 5870 با 5850 بجز فرکانسها در واحد سایه زنی اوناست که 5870 160 تا بیشتره البته اگه فرکانسهای 5850 به مقدار 5870 اورکلاک بشه تقریبا یک کارایی رو میده شاید 2-3 درصد ضعیفتر عمل کنه که قابل توجه نیست!
در کل کسی که اهل اورکلاک باشه با 300 تومن صاحب 5870 میشه .... ....................................

siamak5561
04-07-2010, 02:20
5870 با برند sapphire حدود 440 تومن هست .....
راستی راه حل اورکلاک 5850 به صورت نا محدود رو پیدا کردم و تونستم 5850 خودم رو تا 850/1200 که همون فرکانسهای 5870 هست پایدار کنم اگه اهل اورکلاک باشی راحت میتونی کارتت رو به 5870 برسونی!
فرق 5870 با 5850 بجز فرکانسها در واحد سایه زنی اوناست که 5870 160 تا بیشتره البته اگه فرکانسهای 5850 به مقدار 5870 اورکلاک بشه تقریبا یک کارایی رو میده شاید 2-3 درصد ضعیفتر عمل کنه که قابل توجه نیست!
در کل کسی که اهل اورکلاک باشه با 300 تومن صاحب 5870 میشه .... ....................................

دوست عزیز میشه روشتون رو بگید؟

kourosh4
04-07-2010, 10:10
خیلی راحته !
با برنامه ی msi afterburner میشه این کارو کرد حتی بیشتر از اینا هم جا داره که من بدلیل پاور ضعیفم ادامه ندادم .....
تو قسمت اورکلاک گرافیک گزاشتم میتونید ببینید ........
تو محل نصب برنامه فایلی هست به نامه MSIAfterburner که با worldpad بازش میکنید وجلوی عبارت
EnableUnofficialOverclocking=0
که نوشته صفر رو تبدیل به یک میکنید اینجوری محدودیت از بین میره...........
توی این تاپیک کامل توضیح داده شده.....

* SadeGh *
04-07-2010, 10:19
اما شما تصمیمه خودتون رو بگیرید چون درسته با این کار 5850 رو به 5870 میرسونید اما 5870 هم همین مقدرا قابلیت اورکلاک داره که با اورکلا میشه قویترین کارت تک هسته ای دنیا!
اما من اگه جای شما بودم کارت رو نگه میداشتم چون حالا حالا ها جوابگو هست و نیازی به ارتقا نیست حداقل تا دو ساله دیگه!

فرمایش شما متین،اما وقتی نگاه میکنی میبینی میشه بر فرض با 50 یا 60 تومن بیشتر اون کارتو برداشت! آدم وسوسه میشه خوب! اصلا هم اهل اور نیستم و تازه اگه 5870 را بردارم 1 مشکل دیگه ای هم وجود خواهد داشت!جا نشدنش تو کیس!؟ چون کیسم Magnum 2 است!
واقعا ماندم چه کنم؟
راستی کیس شما چیست؟

ممنونم

ess_1362
04-07-2010, 10:38
احسان جان منظورم از طریق بایوس این بود که با نرم افزار فرکانسهای بایوس کارت یا همون فرکانسهای اصلی رو تغیر بدیم و فکر نکنم اصلا از تو بایوس مادربورد بشه همچین کاری کرد......

:31:
میدونم تو بایاس مادربرد گزینه ای برای اورکلاک کارت گرافیک نیست خوب اینکه معلومه!!

منظور من این هست که در بایاس کارت گرافیک هم گزینه ای برای تغییر نیست

دو تا برنامه هست باید از اینترنت گرفت ولی الان اسمش یادم نیست ولی اگر خواستید می تونم براتون پیدا کنم!!

برنامه اولی پارمترهای بایاس را درونش ست می کنند (فرکانس هسته و حافظه و ...) و با برنامه بعدی نسخه تغییر یافته را بارگذاری می کنند!!

اگر هم این وسط پارامتر ها را اشتباه وارد کنی کارت کاملا از کار می افته و احتمالا از دست گارانتی هم کاری بر نمیاد و به همین دلیل هست که میگم اول باید با نرم افزار پارامتر ها را ست کرد

فرمایش شما متین،اما وقتی نگاه میکنی میبینی میشه بر فرض با 50 یا 60 تومن بیشتر اون کارتو برداشت! آدم وسوسه میشه خوب! اصلا هم اهل اور نیستم و تازه اگه 5870 را بردارم 1 مشکل دیگه ای هم وجود خواهد داشت!جا نشدنش تو کیس!؟ چون کیسم Magnum 2 است!
واقعا ماندم چه کنم؟
راستی کیس شما چیست؟

اگر مادربرد شما از قابلیت کراس فایر لینک 8X ساپورت می کنه پیشنهاد من این هست که دو تا 5770 را کراس فایر کنید که هم قیمتش از 5870 کمتر میشه و هم قدرتش به شدت بیشتر میشه

ضمن اینکه فکر می کنم طول 5870 حدود 29 سانت هست که در مگنوم 2 جا میشه

Ultra_Black
04-07-2010, 10:38
واقعا ماندم چه کنم؟
راستی کیس شما چیست؟
5870 حدود 27-28 سانت هست و Magnum 2 تا 29 سانت جا داره

kourosh4
04-07-2010, 11:01
واقعا ماندم چه کنم؟
راستی کیس شما چیست؟

ممنونم

اگه فروشنده کارت رو پس میگیره بهترین راه همون 5870 هست البته فکر کنم باید یکم ضرر کنید!
تو کیس magnum2 هم یکی که خوبه دوتا 5870 هم جا میشه ......
راستی مادربورتون چیه فرمایش احسان جان هم گزینه ی خوبیه اگه بتونی دوتا 5770 رو کراس کنی قدرتی به مراتب بیشتر از 5870 داره و همون حدود 400 تومن میشه........

* SadeGh *
04-07-2010, 11:21
:31:
اگر مادربرد شما از قابلیت کراس فایر لینک 8X ساپورت می کنه پیشنهاد من این هست که دو تا 5770 را کراس فایر کنید که هم قیمتش از 5870 کمتر میشه و هم قدرتش به شدت بیشتر میشه

ضمن اینکه فکر می کنم طول 5870 حدود 29 سانت هست که در مگنوم 2 جا میشه

مادربردم X58A-UD3R است و فکر میکنم داشته باشه،پاور هم 685 Green است.

5870 حدود 27-28 سانت هست و Magnum 2 تا 29 سانت جا داره

الان که 5850 روشه تقریبا چسبیده به او مکانی که هارد سوار میشه!و کابلهای برق را هم به سختی میتوان جازد یا در اورد!
حالا 5870 چطوری جا میشه؟مگر اینکه 1 اندازه باشند!
در مورد کراس 5770 میگن که تو بعضی بازیها اذیت میکنه؟!

لازمه عرض کنم بنده اونقدر هم حرفه ای بازی نمیکنم
زمان خرید همان 5850 را میخواستم بگیرم به قیمت 335،یه چرخی زدم برا قیمت بهتر!نمایندگی سافایر تو بازار رضا گفت که 5850 VaporX دو گیگش 500 و خوردی است من گفتم 1 چنده گفت که 360 تومن!
خلاصه رفتم یه جا دیگه این گفت Toxic دارم از اونا قویترو و خنکتره و از این حرف به قیمت 390!
منم دیگه خسته شده بودم و از طرفی ناشی پیش خودم گفتم خوب 30 تومن از 5850 VaporX و 55 تومن از 5850 معمولی اختلاف داره!همینو بگیرم برم که گرفتم!
امدم وصلش کردم به نظرم زیادی داغ بود و این داغ بودنش رفت رو اعصابم و این شد که الان اینجام!
دیشب ولش کردم به حال خودش دما رو 47 بود اما تا باهاش شروع به کار میکردم شروع میشد با بالا رفت دما!

اینکه گفتم به جاش 5870 وردارم برا اینکه فروشنده را ترقیب کنم این کارتو عوض کنه چون به احتمال زیاد حاضر به تعویض با کارت ارزانتر نخواهد شد.
حالا با این اوصاف به نظرتون من چه کنم؟

راستی ایا ممکنه این دما بخاطر چیز دیگه ای باشه؟چون حتی خوده مادربرد هم داغه!حالا میگیم رو هیتسینگاش طبیعیه اما دیگه خود برد چرا داغه؟نکنه این هم طبیعی است و من زیادی حساسم؟(البته حساس که هستم).

ممنونم

ess_1362
04-07-2010, 11:32
مادربردم X58A-UD3R است و فکر میکنم داشته باشه،پاور هم 685 Green است.

خوب برای کراس فایر دوتا لینک 16 داره که ایده آل هست.ضمن اینکه از لحاظ پاور هم محدودیت نداری

الان که 5850 روشه تقریبا چسبیده به او مکانی که هارد سوار میشه!و کابلهای برق را هم به سختی میتوان جازد یا در اورد!
حالا 5870 چطوری جا میشه؟مگر اینکه 1 اندازه باشند!

فکر کنم شما هارد را بدجایی نصب کردی! سعی کن یک یا دو پله ببریش بالاتر چون اینجوری کامل رفته توی شکم (منظور همون پشت) کارت گرافیک

در مورد کراس 5770 میگن که تو بعضی بازیها اذیت میکنه؟!

نه صحت نداره و شایعه ای بیش نیست!

خودم تستش کردم در همه بازی ها قویتر از 5870 هست و فقط در تعدادی بازی قدیمی با در حد 5870 ظاهر میشه

خلاصه رفتم یه جا دیگه این گفت Toxic دارم از اونا قویترو و خنکتره و از این حرف به قیمت 390!
منم دیگه خسته شده بودم و از طرفی ناشی پیش خودم گفتم خوب 30 تومن از 5850 VaporX و 55 تومن از 5850 معمولی اختلاف داره!همینو بگیرم برم که گرفتم!
امدم وصلش کردم به نظرم زیادی داغ بود و این داغ بودنش رفت رو اعصابم و این شد که الان اینجام!
دیشب ولش کردم به حال خودش دما رو 47 بود اما تا باهاش شروع به کار میکردم شروع میشد با بالا رفت دما

شما مطمئنی TOXIC هست؟

چون این مدل حجم حافظه اش دو گیگ هست.البته یکم هم از مدل معمولی گرمتر هست

راستی ایا ممکنه این دما بخاطر چیز دیگه ای باشه؟چون حتی خوده مادربرد هم داغه!حالا میگیم رو هیتسینگاش طبیعیه اما دیگه خود برد چرا داغه؟نکنه این هم طبیعی است و من زیادی حساسم؟(البته حساس که هستم).

ممکن هست بخاطر تهویه کیس هم باشه

شما دو تا فن برای کیس تهیه کنید و طوری تعبیه کنید که هوا را از جلو کیس به سمت داخل بکشند و از پشت کیس به سمت بیرون بدمند.اینطوری در تهویه کیس شما و همینطور دمای سایر قطعات تاثیر محسوس داره

* SadeGh *
04-07-2010, 11:47
فکر کنم شما هارد را بدجایی نصب کردی! سعی کن یک یا دو پله ببریش بالاتر چون اینجوری کامل رفته توی شکم (منظور همون پشت) کارت گرافیک

هاردها که تو مکان خودشون هستن!
الان داشتم عکس و که خود گیرین گذاشته را نگاه میکردم!تو اون تصویر درسته اما با مادربرد گیگا شرایط تا حدودی فرق کرده و گرافیک پایینتر از حد معمول پایین امده!

شما مطمئنی TOXIC هست؟
چون این مدل حجم حافظه اش دو گیگ هست.البته یکم هم از مدل معمولی گرمتر هست

بله،دقیقا اینه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این 1 گیگ است و چیزی که تو بنچ مارکها دیدم خنکتر از مدل معمولی است!

Sapphire Radeon HD 5850 Toxic 1GB Idle Temperature

Sapphire Radeon HD 5850 Toxic 1GB Idle Temperature

برای بنده دما Idel 47 بود!

جریان چیه این Toxic 5850 کلی جایزه داشته!اما 5870 معمولی چیزی نداره!

ممنونم

iceweek
04-07-2010, 12:11
برای بنده دما Idel 47 بود!

جریان چیه این Toxic 5850 کلی جایزه داشته!اما 5870 معمولی چیزی نداره!

ممنونم
توکسیک خنک کنندش خیلی خوبه.
طبیعی هست 47 درجه.به خاطر گرمی هوا هست.من 3 ماه پیش 5770 دمای idel 42 بود.حالا شده 47
البته شما تهویه کیستو بهتر کنی دما یکمی پایینتر میاد.

kourosh4
04-07-2010, 12:31
دوست من 47 درجه که خوبه ...
ما من که مدل معمولی دمای عادیش 44 درجه بود اما بعد از اورکلاک شد 62 درجه و الان هم روی دکستاب 62 درجه هست و مشکلی نداره !
پس شما اینقدر به دما گیر نده و برای این gpu دمای 47 درجه عادیه و هیچ مشکلی نداره ............
اگه اهل گیم خفن نیستی کارت رو نگه دار اما اگه از کارت دل چرکی شدی برو و همون 5870 رو بخر ........
فرقشون 10-15 درصد هست حالا ببین ارزشش رو داره؟

* SadeGh *
04-07-2010, 12:46
اگه اهل گیم خفن نیستی کارت رو نگه دار اما اگه از کارت دل چرکی شدی برو و همون 5870 رو بخر ........
فرقشون 10-15 درصد هست حالا ببین ارزشش رو داره؟

زنگ زدم فروشنده میگه 5870 سافیر فعلا تو بازار نیست !
Asus و Giga هست که 500 تومنه!

alpha007
04-07-2010, 13:32
زنگ زدم فروشنده میگه 5870 سافیر فعلا تو بازار نیست !
Asus و Giga هست که 500 تومنه!
آقا جون شما همینی که گرفتی استفاده کن لذتشو ببر
چرا دل چرکینی؟

* SadeGh *
04-07-2010, 14:00
آقا جون شما همینی که گرفتی استفاده کن لذتشو ببر
چرا دل چرکینی؟

از دماش که بگزریم،گارانتیش 1ساله است و برای فرایند!
درصورتی که فونایران دو ساله میباشد،البته اینطور که میگن.

این حساسیت دما را زمانی که 7900GS گرفتم هم داشتم!ولی بعدش عادی شدم برام.
راستی یه چیز جالب دما 7900 به صورت معمولی رو 60 است اما دست به بردش که میزنم خنکتر از این 5850 با دما 50 است!چطوری میشه که اینطوری میشه!

ممنونم

alpha007
04-07-2010, 17:13
از دماش که بگزریم،گارانتیش 1ساله است و برای فرایند!
درصورتی که فونایران دو ساله میباشد،البته اینطور که میگن.

این حساسیت دما را زمانی که 7900GS گرفتم هم داشتم!ولی بعدش عادی شدم برام.
راستی یه چیز جالب دما 7900 به صورت معمولی رو 60 است اما دست به بردش که میزنم خنکتر از این 5850 با دما 50 است!چطوری میشه که اینطوری میشه!

ممنونم
دما و گارانتی کاملا طبیعیه
در ضمن یادت باشه اکثر شرکتهای گارانتی کننده گارانتیشون یک ساله ست مثل سازگار
از سازگار گارانتی معتبرتر داریم؟
کارتهاشو 1 ساله گارانتی میکنه
اگه کارتت مشکلی نداره بیخیالش شو
درباره فونیران هم خدا نکنه که گذرت بهشون بیفته
چند سال پیش برای یکی از کیس های ترمالتیک ام مشکلی پیش اومده بود کلی مارو بردن و اوردن آخرش هم اون قطعه کیس رو گفتن که باید با یه مدل دیگه که رنگ و نوعش کلی با کیس من فرق داشت عوض کنیم:18:
همچین فکر نکن فونیران هم مالیه
اگه یه سر بری شرکتش میفهمی که داستان چیه

* SadeGh *
04-07-2010, 22:51
دما و گارانتی کاملا طبیعیه
در ضمن یادت باشه اکثر شرکتهای گارانتی کننده گارانتیشون یک ساله ست مثل سازگار
از سازگار گارانتی معتبرتر داریم؟
کارتهاشو 1 ساله گارانتی میکنه
اگه کارتت مشکلی نداره بیخیالش شو

سلام
بله حق با شماست به این نکته توجه نکرده بودم!
یه بار اون قدیما گذرم به آواژنگ افتاده چه افتادنی هم!
تا الان که چیز خواسی ازش ندیدم،چطوری میشه کامل تستش کرد؟

پاشدم رفتم اونجا
5870 را با قیمت 425 یافتم!
امدم به این اقا که کارت را ازش گرفتم گفتم اینطوری جریان
گفت برو اگه داشت بیا من برات میگیرم!نداره فقط قیمت پرونده!
رفتم دوباره تو همون مغازه این دفعه یکی دیگه بود گفت 460 داره و 485!!!!!
برگشتم گفتم من همین 5 دقیقه پیش امدم از این اقا(اونی که قیمت اول داده بود هم تو مغازه بود)پرسیدم اینطوری به من گفت!
یه لحظه بین خودشون بحث شد!اون اقای که قیمت پایین گفته بود،به همکاراش گفت خوب این قیمت خرید قبله!
خلاصه رفتم نمایندگی خود فونیران اون هم گفت 446!

برگشتم پیش فروشنده عزیز گفتم داره برو ازش بگیر(اشتباه کردم خودم نرفتم باهاش)رفت و امد و گفت رو سیستم میده 425!تک میده 450!
خلاصه یکم نشستیم و صحبت کردن که چه کنیم چه نکنیم!بهش گفتم به جا 5870 دوتا 5770 بده که کراس کنم!
گفت که مادربردت یه لینک 16 داره و یدونه 8! جالب نمیشه!
گفتم مهم نیست!
اونم حرفی نزد و سکوت کرد!یکم همینطور گذشت ازش پرسیدم خوب من چه کنم؟
گفت که اخه کارتت پیچ شده!!!!!؟؟؟؟؟
گفتم پیچ شده اما جا پیچ روش نیست چون واشر داشته!
دیگه ول کن نبود تا من چیزی میگفتم میگفت پیچ شده!
خلاصه هی گفتم و گفتم که در نهایت گفت باشه فردا صبح زنگ بزن من با فلانی هماهنگ کنم ببینم میشه یا نه!
این بود داستان گرافیکی بنده!
ولی خیلی بازار شیر تو شیری است بازار رضا!هر کی یه قیمت میده و اشتباه بزرگ من این بود که 5شنبه بعدازظهر را برای خرید انتخاب کردم!

خوب دوستان عزیز به نظرتان بهترین کار کدام است:
1)نگه داشتن همین کارت
2)پیاده شدن مبلغی در حدود 60 تومن دیگر برای تعویض البته در صورت موافقت فروشنده!

نکته:همانطور که عرض کردم نحوه قرار گیری مادربرد گیگا در این کیس به نحوی است که کارت گرافیک تقریبا روبرو محل قرارگیری هارد ها است و به احتمال بسیار زیاد امکان جاگزاری کارت 5870 وجود ندارد.

مستطیل قرمز را فرض کنید کارت است!
و اگر پهنای کارت 5770 هم مانند 5850 باشد امکان کراس هم وجود ندارد!
ممنونم

alpha007
04-07-2010, 23:03
سلام
بله حق با شماست به این نکته توجه نکرده بودم!
یه بار اون قدیما گذرم به آواژنگ افتاده چه افتادنی هم!
تا الان که چیز خواسی ازش ندیدم،چطوری میشه کامل تستش کرد؟

پاشدم رفتم اونجا
5870 را با قیمت 425 یافتم!
امدم به این اقا که کارت را ازش گرفتم گفتم اینطوری جریان
گفت برو اگه داشت بیا من برات میگیرم!نداره فقط قیمت پرونده!
رفتم دوباره تو همون مغازه این دفعه یکی دیگه بود گفت 460 داره و 485!!!!!
برگشتم گفتم من همین 5 دقیقه پیش امدم از این اقا(اونی که قیمت اول داده بود هم تو مغازه بود)پرسیدم اینطوری به من گفت!
یه لحظه بین خودشون بحث شد!اون اقای که قیمت پایین گفته بود،به همکاراش گفت خوب این قیمت خرید قبله!
خلاصه رفتم نمایندگی خود فونیران اون هم گفت 446!

برگشتم پیش فروشنده عزیز گفتم داره برو ازش بگیر(اشتباه کردم خودم نرفتم باهاش)رفت و امد و گفت رو سیستم میده 425!تک میده 450!
خلاصه یکم نشستیم و صحبت کردن که چه کنیم چه نکنیم!بهش گفتم به جا 5870 دوتا 5770 بده که کراس کنم!
گفت که مادربردت یه لینک 16 داره و یدونه 8! جالب نمیشه!
گفتم مهم نیست!
اونم حرفی نزد و سکوت کرد!یکم همینطور گذشت ازش پرسیدم خوب من چه کنم؟
گفت که اخه کارتت پیچ شده!!!!!؟؟؟؟؟
گفتم پیچ شده اما جا پیچ روش نیست چون واشر داشته!
دیگه ول کن نبود تا من چیزی میگفتم میگفت پیچ شده!
خلاصه هی گفتم و گفتم که در نهایت گفت باشه فردا صبح زنگ بزن من با فلانی هماهنگ کنم ببینم میشه یا نه!
این بود داستان گرافیکی بنده!
ولی خیلی بازار شیر تو شیری است بازار رضا!هر کی یه قیمت میده و اشتباه بزرگ من این بود که 5شنبه بعدازظهر را برای خرید انتخاب کردم!

خوب دوستان عزیز به نظرتان بهترین کار کدام است:
1)نگه داشتن همین کارت
2)پیاده شدن مبلغی در حدود 60 تومن دیگر برای تعویض البته در صورت موافقت فروشنده!

نکته:همانطور که عرض کردم نحوه قرار گیری مادربرد گیگا در این کیس به نحوی است که کارت گرافیک تقریبا روبرو محل قرارگیری هارد ها است و به احتمال بسیار زیاد امکان جاگزاری کارت 5870 وجود ندارد.

مستطیل قرمز را فرض کنید کارت است!
و اگر پهنای کارت 5770 هم مانند 5850 باشد امکان کراس هم وجود ندارد!
ممنونم
یه جمله معروفی هست که بعضیا تو اینجور مواقع میگن اونم اینه که میگن: "مگه میخوای آپولو هوا کنی؟":10:

الان حکایت شماست
شما با 5850 چه کاری میخوای انجام بدی که 5850 از عهده ش بر نمیاد؟؟؟؟؟؟؟
کدوم بازی؟
کدوم رندر؟
اسم ببر برام
چه شما چه هر کسی که تو این بحث شرکت کرده اسم نرم افزار یا گیم خاصی رو برام بیارید که 5850 از عهده کار باهاش بر نمیاد؟!!

5850 که داری رو نگه دار و منت فروشنده های بی همه چیز بازار رضا رو نکش، اونم هیچ جا نه بازار رضا
دقیقا وقتی بهت یه حرفی میزنن چیزی پیشنهاد میدن، اونجاست که باید شک کنی به حرفشون که آیا اینی که دارن میگن درست هست یا نه.صلاح خودشو میخواد یا منو؟؟؟؟؟؟

* SadeGh *
04-07-2010, 23:14
یه جمله معروفی هست که بعضیا تو اینجور مواقع میگن اونم اینه که میگن: "مگه میخوای آپولو هوا کنی؟":10:

الان حکایت شماست
شما با 5850 چه کاری میخوای انجام بدی که 5850 از عهده ش بر نمیاد؟؟؟؟؟؟؟
کدوم بازی؟
کدوم رندر؟
اسم ببر برام
چه شما چه هر کسی که تو این بحث شرکت کرده اسم نرم افزار یا گیم خاصی رو برام بیارید که 5850 از عهده کار باهاش بر نمیاد؟!!

5850 که داری رو نگه دار و منت فروشنده های بی همه چیز بازار رضا رو نکش، اونم هیچ جا نه بازار رضا
دقیقا وقتی بهت یه حرفی میزنن چیزی پیشنهاد میدن، اونجاست که باید شک کنی به حرفشون که آیا اینی که دارن میگن درست هست یا نه.صلاح خودشو میخواد یا منو؟؟؟؟؟؟

اخ! قربون دهنت اخوی.
خوب منم همینو میگم دیگه!قرار نیست کاری کنم!
فقط شیطون میاد دم گوشم میگه توکه اینقتدر پول دادی حالا این 60 تومن هم روش!این من و وسوسه میکنه!؟
ممنونم

Advanced Ali-001
04-07-2010, 23:19
5850
ازعهده همه چی برمیاد مخصوصاًاز عهده کرایسیس ایول بزاریم تو ویترین خیلی حال میده!:د ی
نه این سری های5850و5870خیلی عالی هستند از عهده همه کاری برمیان باحافظه های قدرتمند ولی دیگه شما مگه چیکار میخوایی بکنی .....
اگه نیاز بیشتری داری خب 5970برو بگیر کارتی با36سانت طول و4کیلو وزن قدرتمنترین کارت موجود دردنیا!:46:
شما بروبرند ها وشکل هارو ببین وبدن که5870خیلی بهتر از5850هست ولی بسته به کارت بازم من5850رو پیشنهاد میکنم حالا ممکنه شما دنبال برند خاص یا مدل خاصی باشی یا علاقت باشه اون نظرته ولی نظر من فقط روی مارک گیگا هست کمترین مارکی که مرجوعی داشته تا همین الان مارک گیگا هست!:40:

Ultra_Black
05-07-2010, 14:43
بنده بشخصه رو Magnum 2 کارت 5870 نصب کردم (حدود 1 سانتی هم فضا اضافه بود)
اختلاف بین 5850 و 5870 حدود 12-13 درصد هست بنظرتون میارزه بخاطرش 50-60 تومن خرج کنید؟!

* SadeGh *
05-07-2010, 21:52
بنده بشخصه رو Magnum 2 کارت 5870 نصب کردم (حدود 1 سانتی هم فضا اضافه بود)
اختلاف بین 5850 و 5870 حدود 12-13 درصد هست بنظرتون میارزه بخاطرش 50-60 تومن خرج کنید؟!

سلام
اقا بابک فرمایش شما متین،اما تو اون عکس محل قرارگیری کارت را مشخص کردم !
همانطور که ملاحضه میکنید کارت گرافیکی که رو برد سوار کردن دقیقا بالای محل قرارگیری هاردهاست و پشتش جا زیاد داره،در صورتی که برای بنده نصف بیشتر کارت روبرو محل قرارگیری هاردهاست و فاصله کمی دارد ،حتی جازدن کابلهای برق نیز دشوار است!
یعنی میفرمایید این اختلاف 50 - 60 تومن نمی ارزه؟

ممنونم

Ultra_Black
05-07-2010, 22:31
سلام

سلام
اقا بابک فرمایش شما متین،اما تو اون عکس محل قرارگیری کارت را مشخص کردم !
همانطور که ملاحضه میکنید کارت گرافیکی که رو برد سوار کردن دقیقا بالای محل قرارگیری هاردهاست و پشتش جا زیاد داره،در صورتی که برای بنده نصف بیشتر کارت روبرو محل قرارگیری هاردهاست و فاصله کمی دارد ،حتی جازدن کابلهای برق نیز دشوار است!
مگه چند تا هارد دارید؟
فوقش هارد رو جابجا می کنید دیگه!

یعنی میفرمایید این اختلاف 50 - 60 تومن نمی ارزه؟
به نظر من واسه 12-13 درصد نمی ارزه!

* SadeGh *
06-07-2010, 09:55
سلام

مگه چند تا هارد دارید؟
فوقش هارد رو جابجا می کنید دیگه!

به نظر من واسه 12-13 درصد نمی ارزه!

سلام
اصلا تعداد هارد مهم نیست،مسئله مکان قرار گیری هاردهاست که ثابت است!و کارت گرافیک هم روبرو این محل قرار دارد!
ممنونم