PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میشه ظاهر آدرس سایت رو عوض کرد ؟

rostamiani
01-07-2010, 12:33
سلام
من در حال طراحی سایتی هستم که فروم SMF و جوملا و فروشگاه داره
برای شلوغ نشدن فولدر های ها می خوام هر کدوم رو توی یک فولدر نصب کنم
ولی می خوام سایت جوملا به جای اینکه مثلا به صورت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نشون داده بشه به صورت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید باشه .آیا همچین کاری ممکنه ؟

اگه نمیشه ،آیا میشه جوملا و تمام صفحه های اونو به صورت Subdomain نشون داد ؟

متشکرم :10:

RatAtouille
05-07-2010, 22:31
اگر هر كدوم رو در پوشه جدا نصب كني فكر كن نشه كه سايت يا فروشگاه يا ... فقط با دامينت نشوم داده شه
ولي Subdomain را ميشه

rostamiani
05-07-2010, 23:08
اگر هر كدوم رو در پوشه جدا نصب كني فكر كن نشه كه سايت يا فروشگاه يا ... فقط با دامينت نشوم داده شه
ولي Subdomain را ميشه
متشکرم ... اگه همه چیز Subdomain باشه هم خوبه :)
ولی دوستی گفت با دستکاری .htaccess میشه این کار رو کرد ولی نگفت چجوری ! کسی می تونه این کار رو بکنه ؟

متشکرم

neopersia
05-07-2010, 23:50
با htaccess هم میشه آدرس رو دستکاری کرد ولی به نظر من مشکل ایجاد میکنه
چون باید همه پوشه های دیگه رو که توی پوشه اصلی سایت هستن استثنا کنید و بعداً ممکنه با نام کتگوری ها در جوملا تداخل پیدا کنه
تازه جوملا خودش هم از همین مکانیزم برای ریرایت کردن آدرسها استفاده میکنه که باید هوای اونم داشته باشید
خلاصه دردسر میشه

شما فروم و فروشگاه رو توی ساب دومین نصب کنید بهتره بعد میتونید از ریرایت کردن آدرسهای فقط برای جوملا استفاده کنید با هیچ چیزی هم تداخل پیدا نمیکنه

rostamiani
06-07-2010, 00:04
با htaccess هم میشه آدرس رو دستکاری کرد ولی به نظر من مشکل ایجاد میکنه
چون باید همه پوشه های دیگه رو که توی پوشه اصلی سایت هستن استثنا کنید و بعداً ممکنه با نام کتگوری ها در جوملا تداخل پیدا کنه
تازه جوملا خودش هم از همین مکانیزم برای ریرایت کردن آدرسها استفاده میکنه که باید هوای اونم داشته باشید
خلاصه دردسر میشه

شما فروم و فروشگاه رو توی ساب دومین نصب کنید بهتره بعد میتونید از ریرایت کردن آدرسهای فقط برای جوملا استفاده کنید با هیچ چیزی هم تداخل پیدا نمیکنه
خیلی متشکرم :)
برای نصب کردن فروم و فروشگاه باید اونا رو تو یک فولدر جدا نصب کنم و به عنوان Subdomain تعریف کنم ؟
ممکنه منظورتون رو از ریرایت کردن آدرس های جوملا بگید ؟
متشکرم

neopersia
06-07-2010, 00:39
شما اول ساب دومینها رو از کنترل پنل هاست بسازید اون خودش پوشه ها رو ایجاد میکنه. کنترل پنل مشخص میکنه که پوشه ساب دومینها در کجا باید قرار بگیره
جوملا رو که نصب میکنید یه دونه فایل htaccess.txt همراهش هست. توی کنترل پنلش هم یه قسمت داره باری قشنگ کردن آدرس صفحات! اون رو که فعال کنید و htaccess.txt رو به htaccess. تغییر نام بدید میشه به مقالات با همچین آدرسی درسترسی داشت:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته خوب یک سری تنظیمات هم داره که جزئیاتش رو مشخص میکنه

rostamiani
06-07-2010, 07:50
شما اول ساب دومینها رو از کنترل پنل هاست بسازید اون خودش پوشه ها رو ایجاد میکنه. کنترل پنل مشخص میکنه که پوشه ساب دومینها در کجا باید قرار بگیره
جوملا رو که نصب میکنید یه دونه فایل htaccess.txt همراهش هست. توی کنترل پنلش هم یه قسمت داره باری قشنگ کردن آدرس صفحات! اون رو که فعال کنید و htaccess.txt رو به htaccess. تغییر نام بدید میشه به مقالات با همچین آدرسی درسترسی داشت:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته خوب یک سری تنظیمات هم داره که جزئیاتش رو مشخص میکنه
خیلی متشکرم
SubDomain رو برای فروم تعریف کردم. اونم این آدرس رو به طور پیش فرض تنظیم کرد : Home/public_html/forum
می تونم با آدرس forum.mywebsite.ir برم تو سایت ولی تو صفحه های دیگه فروم آدرس به شکل mywebsite.ir/forum هست !

در ضمن ،اگه Pretty URLs رو تو جوملا فعال کنم و جوملا توی mywebsite.ir/joomla نصب باشه، آدرسش میشه mywebsite.ir ؟ حالا میشه این کار رو کرد ؟

متشکرم