PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *+=[مقايسه]=+* Unity يـــا UDK ؟ // قوانين در پست اول

saeed_cpu_full
01-07-2010, 12:04
سلام دوستان عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين تاپيك براي مقايسه ي دو انجين قدرتمند Unity و UDK هست . توي اين تاپيك آخرين آپديت UDK با آخرين ورژن Unity ( كه فعلا 3 - بتا - هست) مقايسه ميشه پس اگر از امكانات جديد آخرين ورژن اين دو انجين اطلاعی نداريد به سايت مخصوص اين دو انجين بريد و تغييرات به وجود اومده در ورژن جديد رو ببينيد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توجه: خواهشا بزاريد براي يك بار هم شده از يك تاپيك كه مربوط به مقايسه هست براي بالا بردن اطلاعات خودمون استفاده كنيم نه اينكه از توش كل كل و دعوا كردن رو ياد بگيريم

// قوانين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1) از دادن پست های اسپم و بدون اطلاعات از هر دو انجين و يا بدون منبع خودداری كنيد ( منظور از پست بدون منبع اينه كه از روی هوا و تعصب الكی و اينكه حالا دلم خواست و ... يه چيزی نگيد ! )

2) به همديگه اصلا توهين نكنيد ( حتی اگه به شوخی باشه )

3) بحث تاپيك رو تغيير نديد ... مثلا پای مقايسه با انجين های ديگه رو وسط نكشيد

4) پست های پشت سر هم با فاصله ی زمانی كوتاه نديد به جای اون پست قبلی رو ويرايش كنيد

5) برای تشكر يا تأييد نظر ديگران از دكمه ی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده كنيد و از دادن پست برای تشكر كردن خودداری كنيد

6) از عكس های خيلی سنگين توی پست ها استفاده نشه

7) در صورت اينكه كسی به شما بی احترامی كرد فقط كافيه روي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كليك كنيد تا اون شخص رو ريپورت بديد و از جواب دادن به اون فرد خودداري كنيد

نكته ی مهم : در صورت رعايت نكردن هر يك از موارد بالا اون شخص رو ريپورت ميدم حالا ادمين كه اومد خودش تصميم ميگيره كه پست اون شخص رو ويرايش يا حذف كنه و يا در صورت لزوم به اون شخص اخطار بده يا اينكه اگه قضيه به جاهای باريك كشيد ( : دی ) اون شخص رو بن كنه !

مــوفـق بـاشـيـد :40:
سـعــيـد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed_cpu_full
01-07-2010, 12:34
به نظر من با انعطافي كه Unity داره اين انجين يه سر و گردن از UDK جلو ميزنه
اما منظور از انعطاف ، ساخت بازي در سبك هاي مختلف هست ( يا اينكه حتي بخوايد سبكي رو طراحي كنيد !‌) طوري كه شما رو اذيت نكنه
من خودم چند وقت با UDK كار كردم اما متأسفانه وقتي ديدم براي عوض كردن Player يا سوم شخص كردن دوربين كلي دردسر داريم دوباره كار با Unity رو ادامه دادم به اين دليل كه با UDK شما اگر هم بتونيد يه بازي توي يه سبك به غير از FPS بسازيد به راحتي Unity قطعا نبوده و نخواهد بود !
و اما UDK قابليت هايي داره كه هميشه كاربر ها از اون ها به عنوان نقاط قوت UDK ياد ميكنند مثل FaceFX يا Speed Tree

از FaceFX شروع ميكنم : اين قابليت رو شما خيلی راحت و با كيفيت بهتر ميتونيد توي Poser يا برنامه هاي مختلف انيميشن سازي داشته باشيد ( فكر كنم يه پلاگين مايا هم اين كارو ميكرد- مطمئن نيستم - )‌ و اين نرم افزار ها بسيار راحت تر از UDK اين كار رو انجام ميدن و به دليل ساپورت Unity از فرمت هاي مختلف و بسيار زياد شما ميتونيد انيميشن براي لب رو كه اتوماتيك ( مثل FaceFx ) درست شده توي Unity ايمپورت كنيد و از اون لذت ببريد

Speed Tree : توي Unity 2.6 هميشه دردسر ساخت درخت وجود داشت و مجبور بوديم از درخت هاي تكراري و با كيفيت كمتر نسبت به UDK استفاده كنيم چون اگه كيفيت درخت ها خيلي بالا ميرفت افت فريم ايجاد ميشد ( البته ميتونستيم از همين Speed Tree براي Unity استفاده كنيم كه آموزشش رو هم توي فروم يونيتي يكي داده بود ولي خيلي خيلي دردسرش زياد بود ) به خاطر همين UniTree 2 براي Unity3 منتشر ميشه ! با استفاده از اين قابليت ميتونيد در تنها چند دقيقه يك جنگل درست كنيد ! پر از درخت هاي متفاوت با خصوصيات مختلف با فيزيك عالي و كيفيت بالا كه نسبت به هر عمل توي بازي واكنش نشون بده ! و البته ديگه شاهد افت فريم نخواهيم بود (‌ براي اطلاعات بيشتر به فروم يونيتي مراجعه كنيد )

AMIR REZAs
01-07-2010, 13:16
خوب خوش حالم که چنین تاپیکی برای روشن شدن حقیقت و اینکه کدوم واقعا سرتره ایجاد کردید.............:11:
تفاوت یونیتی با udk :
1. آنریل کاملا رایگان هست و کرک یونیتی برخی امکاناتش رو از بین میبره.
2. پیچیدگی زیاد آنریل موجب شده که این انجین برای ساخت بازی گروهی بهتر باشه
3. سادگی یونیتی برای ساخت بازی های مستقل دو سه نفره عالیه
4. ادیتورهای فوق العاده ی آنریل موجب بالا رفتن گرافیک بازی ساخته شده می شود
5. برنامه نویسی ساده و راحت یونیتی کار را برای بازی ساز آسان تر میکند.

saeed_cpu_full
01-07-2010, 13:49
خوب خوش حالم که چنین تاپیکی برای روشن شدن حقیقت و اینکه کدوم واقعا سرتره ایجاد کردید.............:11:

خواهش ميكنم :40:

1. آنریل کاملا رایگان هست و کرک یونیتی برخی امکاناتش رو از بین میبره.
2. پیچیدگی زیاد آنریل موجب شده که این انجین برای ساخت بازی گروهی بهتر باشه
3. سادگی یونیتی برای ساخت بازی های مستقل دو سه نفره عالیه
4. ادیتورهای فوق العاده ی آنریل موجب بالا رفتن گرافیک بازی ساخته شده می شود
5. برنامه نویسی ساده و راحت یونیتی کار را برای بازی ساز آسان تر میکند.

كدوم امكاناتش رو از بين ميبره ؟ من الان دارم از يونيتيه كرك شده استفاده ميكنم و تنها مشكلي كه داره اينه كه موقع Open Project ميپره بيرون كه اين مورد هم با تيك زدن يك گزينه در تنظيمات يونيتي حل ميشه
البته اگه با يونيتي بازيه گروهي بسازيد خيلي بهتره چون الكي پيچيدش نكردن و همه چيزش قابل فهم هست و توي Help برنامه بسيار بسيار كامل در مورد همه ي قسمت ها توضيح داده شده و اگه يه تيم قوي داشته باشيد ميتونيد از تمام امكانات Unity استفاده كنيد و سرعت كارتون خيلي خيلي بالا ميره نسبت به بازيسازي گروهي با UDK
تك نفره هم ميشه با يونيتي بازي ساخت( حالا هر سبكي باشه ) و باز هم اينكار خيلي سريع تر از UDK انجام ميشه ( حتي بازيه FPS - اگه به يونيتي مسلط باشيد اين كار خيلي بهتر از UDK هم انجام ميشه )
اديتور كار رو راحت ميكنه و قدرت يك موتور و توانايي اون براي رندر گرافيك بازي نهايي رو مشخص ميكنه. شما توي يونيتي ميتونيد اديتور براي كار هاي مختلف - مثلا اديتور براي شيدر - بسازيد ( كه توي فروم يونيتي هم موجوده ) در مورد رندر و گرافيك هم بايد بگم Unity 3 از ميان افزار Umbra پشتيباني ميكنه ( كه UDK هم اون رو ساپورت ميكنه ) كه كيفيت رندر رو از نظر تعداد فريم به طرز قابل توجهي افزايش ميده
مقاله اي در مورد Umbra از وبلاگ unity3d.mihanblog.com

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همانطور که اطلاع دارید در نسخه سوم انجین یونیتی قرار است از میان افزار Umbra برای بازدهی بالاتر بخش رندر و افزایش فریم ریت بازیها استفاده شود.

در مقاله ای که میخوانید این میان افزار را بیشتر مورد بررسی قرار میدهیم...

Umbra چیست؟
Umbra یک میان افزار برای کنترل رندر است که برای بهبود عملیات رندر از تکنولوژی Occlusion Culling استفاده میکند و با این کار بازدهی بی نظیری در رندر ایجاد میکند، این میان افزار هم اکنون با پلتفرم های Xbox360،PS3 و PC سازگاری دارد.

به گفته سازندگان این میان افزار استفاده از Umbra سرعت رندر را 600% افزایش میدهد!

Occlusion Culling چیست؟
Occlusion Culling یکی از بهترین و معروفترین تکنولوژی های برای بالابردن فریم ریت بازی هاست، در صورتی که بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن Occlusion Culling را تعریف کنیم باید بگوییم هر چیزی که در دید دوربین است رندر میشود و تمام اجسامی که در خارج از دید آن هستند مورد پردازش قرار نمیگیرند، همین تعریف ساده نشان میدهد که این تکولوژی باعث بازدهی بسیار بالایی خواهد شد.

چه انجین هایی از Umbra استفاده میکنند؟
انجین های بسیار بزرگی از این میان افزار بهره میبرند از جمله این انجین ها میتوان به BigWorld,Gamebryo,Hero Engine و Unreal Engine 3 اشاره کرد.

در ساخت چه بازی های معروفی از Umbra استفاده شده است؟
بازیهای بسیار زیادی از این میان افزار بهره برده اند، برای مثال بازیهای Age of canon,EverQuest II,Guild Wars 2,Dungeons and Dragons Online,Flatout,Hellgate : London,The Lord of the rings Online و StarWars : Galaxies از این میان افزار استفاده کرده اند.

Umbra دقیقا چه کاری انجام میدهد؟
تصور کنید در بازی خود شهری مانند تصویر زیر داریم و مانند نمای زیر بازیباز شهر را مشاهده میکند.

حال برای پردازش چنین تصویری در صورتی که از Umbra استفاده نکنیم کارت گرافیک باید کل محیط شهر را پردازش نموده و در نهایت این قسمت را به شما نشان دهد. در صورتی که شهر شما مانند زیر باشد کارت گرافیک باید شهری مانند تصویر زیر را پردازش کند.

حال ما برای این پردازش از Umbra کمک میگیریم، همانطور که عرض کردم Umbra تمام اجسامی که در تصویر نهایی دیده نمیشود را از محدوده پردازش خارج میکند بنابراین کارت گرافیک برای پردازش همان تصویر محیط زیر را پردازش میکند.

حال برای بهتر مشخص شدن موضوع دو تصویر را در کنار هم قرار میدهیم.

کاملا مشخص است که در تصویر سمت راست به چه میزان پردازش سریعتر انجام میشود و به راستی 600% افزایش سرعت خواهیم داشت.

انجین یونیتی هم اکنون هم بازدهی مناسبی در رندر دارد اما با استفاده از این تکنولوژی به سادگی میتوان درک کرد نسخه سوم یونیتی بازدهی فوق الاده بهتری نسبت به نسخه کنونی خواهد داشت.

برنامه نويسيه Unity واقعا ساده هست و با اين حرف موافقم .. حتي كسي كه از برنامه نويسي چيزي ندونه با خوندن 1 مقاله ي فارسي براي برنامه نويسي Unity و Help برنامه راحت اون رو ياد ميگيره و ميتونه هر چي كه به ذهنش رسيد رو ( بستگي به همتش داره ) با كيفيت عالي طراحي كنه

اين هم يه عكس براي نشون دادن توانايي رندر در Unity 3 ( البته اين طرح فقط براي نشان دادن توانايي هاي اين انجين براي رندر نور ها و نشان دادن Lightmap هست )

2 تا عكس ديگه ميزارم كه يكي اديتور Unity 3 رو و يكي ديگه تصوير رندر شده توسط اين انجين رو نشون ميده

براي ديدن عكس هاي بيشتر به سايت Unity3D.com بريد

parvizamd
01-07-2010, 14:18
سعید جان به این لیست 10 موتور برتر دنیا نگاه کن منبع سایت IGN:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نشانی از UNITY نیست ! البته شاید با اومدن نسخه 3 یونتی شاید تو این لیست تغییرات ایجاد بشه

اما بازی های گردن کلفت UDK:
Gears of War, Mass Effect, BioShock, Unreal Tournament, Deus Ex, GRAW, Red Steel, Borderlands, Brothers in Arms, Homefront, Mirror's Edge, Singularity, Rainbow Six: Vegas and a gazillion

saeed_cpu_full
01-07-2010, 14:28
سعید جان به این لیست 10 موتور برتر دنیا نگاه کن منبع سایت IGN:

نشانی از UNITY نیست ! البته شاید با اومدن نسخه 3 یونتی شاید تو این لیست تغییرات ایجاد بشه

اما بازی های گردن کلفت UDK:
Gears of War, Mass Effect, BioShock, Unreal Tournament, Deus Ex, GRAW, Red Steel, Borderlands, Brothers in Arms, Homefront, Mirror's Edge, Singularity, Rainbow Six: Vegas and a gazillion

سلام پرويز جان :40:
عزيز من هم هيچ اثري از UDK توش نميبينم ! اوني كه ميبيني Unreal Engine هست نه UDK !
عزيز خودتون رو اينطوري گول نزنيد UDK فرق داره با Unreal Engine وقتي يه كمپاني UE رو ميخره تمام امكاناتش از جمله سورس كد انجين در اختيارش قرار ميگيره
حالا ميتونه هر سبكي دلش خواست بسازه ... نتيجه ميشه اين همه بازيه خوف كه نام بردي ( اون بازي ها هم با UE ساخته شدن نه UDK !‌ )
اما توي UDK شما سورسش رو در اختيار نداري ... پرويز جان خودت فكر كن ببين اگه Unreal Engine عين UDK بود ميومد توي اين 10 موتور ؟! UDK كه سوم شخص كردن دوربينش يا تغيير دادن پليرش يا طراحي يك سبك ديگه توي اون يا برنامه نويسيش اينقدر سخت هست و ميبيني كه چقدر دردسر داره ... عزيز نميدونم چه اصراري هست كه همش به خودتون تلقين كنيد UDK همون UE هست تازه چند چيز اضافه تر هم داره ! به نظرت با UDK ميشه يه بازيه Fighting مثل MK vs. DC ( كه با UE طراحي شده بود ) ساخت ؟ اگه UDK همون UE هست پس چرا هنوز UE فروش داره ؟! وقتي كه به قول شما UE به صورت مجاني در اختيارشون قرار گرفته !
اگه هم ميخواي به من ثابت كني UDK توانايي هاش عين UE هست تنها درخواستم ازت اينه كه يه بازيه Balance ساده ( كه فقط توپ رو توش كنترل كنيم كه توي چاله ها نيفته و نبازيم ! ) برام با UDK درست كن ! همين ! ( در حدي كه من بفهمم سبك هاي ديگه رو هم ميشه به راحتي بقيه ي انجين ها توي UDK طراحي كرد )
ممنون ميشم اين هارو جواب بدي عزيز :40:

hamzehshabani
01-07-2010, 15:00
سلام دوستان عزیز کسانی که با اینترنت سرو کار دارن و عاشق یونیتی هستن من رو میشناسن، من حمزه شعبانی هستم و از اون طرفدارای سرسخت یونیتی و دشمن UDK.

هه هه شوخی کردم اما لازم میبینم تو بحث شرکت کنم تا برخی حقایق مشخص بشه.

parvizamd
01-07-2010, 15:10
سعید جان udk بهتره از unreal engine هست در ضمن اون شاتی که شما گذاشتی خیلی نوری پردازیش قشنگ ولی به unreal torrments که مثال udk هست نگاه کن اون واقعا خیلی خیلی بهتره از رندر یونتی هست ! اگرچه بزار یکم از مشکلات UDK هم بگم :
تنها مشکلات UDK اینها هستند
عدم راهنمایی تعبیه شده در خود نرم افزار چیزی که تو UNTIY رعایت شده
نداشتن ابزار مدیریتی برای کلاس ها و یک ویرایش گر SCRIPT

با حال یونتی ابزار بسیار ساده تر از UDK هست اما چیزی که مسلما در خروجی UDK بسیار قدرتمندتره

---------- Post added at 05:10 PM ---------- Previous post was at 05:07 PM ----------

در ضمن یک سعید جان UMTBRIA با تفسیر یک سیستم مدیریت صحنه هست که برای کاهش بار برای منابع کامپیوتر بکار می رود نمی دونم ولی تقریبا این سیستم مدیریت صحنه UDK هست برای مثال می توانید به بازی WHEELMAN نگاه کنند

parvizamd
01-07-2010, 15:16
اما فرق UDK و UNREAL ENGINE رو باید به محمد جان واگذار کنید

این ویژگی های موتور:

در ضمن سورس کامل UNREAL TORMENTS در اختیار شماست :
برای دیدن سورس به پوشه I:\UDK\UDK-2010-02\Development\Src\UTGAME برید

شما یک سر به قسمت SHOWCASE سایت UDK بزن

در ضمن سعید جان:40: شکی نیست تو راحتی کار UNTIY بهتره اما در خروجی UDK بهتره
راستش من UNTIY ندیدم ولی رفیقم دنلودش کرد گفت رندر UNTIY خوب بود ولی رندر UDK چیز دیگه بود!

saeed_cpu_full
01-07-2010, 15:43
سعید جان udk بهتره از unreal engine هست !! يه حرفا ميزني پرويز جان ! خوب اگه اينطوريه منم ميگم Unity بهتر از هر دوي اينا هست ! :31: عزيز3 UE هنوز فروش داره ... واسه من سؤاله چرا UE هنوز فروش داره وقتي يه چيزي بهتر از3 UE ( به قول شما ) در اختيار بازيساز ها به صورت مجاني قرار گرفته

در ضمن اون شاتی که شما گذاشتی خیلی نوری پردازیش قشنگ ولی به unreal torrments که مثال udk هست نگاه کن اون واقعا خیلی خیلی بهتره از رندر یونتی هست ! همون Unreal tournament كه توي UDK هست ؟ عزيز نورپردازي اون كه چيزي نيست ! توي Unity 3 راحت ميتونيد بهتر از اون رو هم بسازيد ... بهت پيشنهاد ميكنم بري سايت unity3d و در مورد Unity 3 اطلاعات بيشتري كسب كني ... يه دمو هم هست واسه Lighting . اون رو ببين ديگه كلا نورپردازي Unreal tournament رو فراموش ميكني !:31:

اگرچه بزار یکم از مشکلات UDK هم بگم :
تنها مشکلات UDK اینها هستند
عدم راهنمایی تعبیه شده در خود نرم افزار چیزی که تو UNTIY رعایت شده
نداشتن ابزار مدیریتی برای کلاس ها و یک ویرایش گر SCRIPT مشكلاتش همين ها هستن ؟! انعطاف يك گيم انجين چيز مهمي نيست ؟ عزيز الان بازي هايي با گيم پلي هاي كليشه اي اصلا طرفدار ندارن و حتما بايد 2 يا 3 تا نو آوري توي گيم پلي اون ها باشه تا طرفدار داشته بشن شما اگه قرار باشه همچين بازي هايي با نو آوري هاي زياد رو توي UDK طراحي كني ولي نتوني يا پوستت كنده بشه تا بتوني اون رو بسازي اونوقت UDK چه فايده اي داره و به چه دردي ميخوره ؟!

با اين حال یونتی ابزار بسیار ساده تر از UDK هست اما چیزی که مسلما در خروجی UDK بسیار قدرتمندترهپست اول رو بخون عزيز من گفتم Unity 3 Beta با UDK مقايسه ميشه ... توي Unity 2.6 همينطور بود كه شما ميگي ولي Unity 3 رو برو ببين ... deferred rendering + Beast اين دو تا گرافيك بازي هاي Unity 3 رو به طرز فجيعي بالا ميبرن !!!‌ : دی حالا برو سايت يونيتي خودت ببين

اين مطلب رو هم از وبلاگ unity3d.mihanblog.com كش رفتم : دی ( حتما بخون پرويز جان )

سلام عزیزان.
در مقاله قبلی بررسی ساده و کوتاهی بر میان افزار Umbra داشتیم و چگونگی کارکرد آن در محیط یک بازی را بررسی کردیم.
در این مقاله نیز سعی میکنیم تا بررسی ساده و نسبتا جامعی بر میان افزار beast داشته باشیم و با طرز کار و توانایی های این ابزار آشنا شویم.

Beast چیست؟
Beast یک میان افزار فوق الاده قدرتمند برای تهیه LightMap است. شما با Beast میتوانید بعد از طراحی مرحله خود و قرار دادن مدل ها و نور ها یک LightMap تهیه کنید. این کار باعث میشود که پردازش برای تاثیرات نورها در محیط Real-Time به شدت کاهش یافته و کارایی بالا برود.

تصور کنید که انجینی را در اختیار دارید که در زمان اجرای بازی تاثیرات تمامی نورها را بصورت آنی (Real-Time) مورد پردازش قرار دهد، حتی اگر شما قویترین کارت گرافیک جهان را در اختیار داشته باشید باز هم این کار شدیدا سنگین و زمان بر است، به همین دلیل انجین شما توانایی پردازش بیش از 10-15 منبع نور را نخواهد داشت.

بنابر این مشکلات زیادی برای طراحی بازی و بخصوص بخش نورپردازی آن خواهید داشت. حال اگر انجین شما Beast را در اختیار شما قرار دهد پس از طراحی یک مرحله از بازی یک LightMap میسازید، با این کار کلیه تاثیرات نور با دقت و حوصله کافی توسط انجین محاسبه میشود، هم اکنون وارد بازی میشوید و با بهترین تاثیرات نور و همینطور بالاترین کارایی بازی میکنید.

حال ممکن است برایتان سوالی پیش بیاید:

اگر در محیط مرحله مدل متحرکی باشد تاثیرات نوری که توسط Beast ساخته میشود ثابت خواهد بود!؟

در جواب باید گفت خیر در بازی تمامی محیط زنده است و هیچ نور ثابتی نداریم.

پس چطور ممکن است که کل محیط بازی پردازش شود ولی کارایی کم نشود!؟

جواب این سوال ساده است، برای مثال شما مرحله ای با وسعت بسیار زیاد میسازید (برای مثال شهری مانند شهر بازی Mirror's Edge) حال ممکن است شما در بازی بخواهید تا 1 کیلومتر آنطرف تر را نیز ببینید در اینجا Beast محدوده ای را مشخص میکند و در نزدیکی شما تمامی نورها و سایه ها بصورت Real-Time پردازش میشود. یعنی تا آنجایی که لازم است تمامی نورها و سایه ها و تاثیرات آنها پردازش میشود و در مکانهایی که خیلی دور است و یا دیده نمیشود پردازشی صورت نمیگیرد و چون قبلا از آن محل LightMap تهیه شده است تصور میکنید که تمامی نورها در حال پردازشند.

آیا Beast میان افزار معتبر و قابل اطمینانی هست!؟

شاید بتوان به یقین گفت بهترین و قویترین ابزار برای تهیه LightMap در بازی های کامپیوتری همین Beast است. زیرا امتحان خود را به بهترین شکل ممکن پس داده و نمره کامل را گرفته است! حتما میپرسید چرا؟

زیرا از Beast در بزرگترین بازی های تاریخ استفاده شده است!!! بازی هایی که همیشه در عرصه گرافیک جزو بهترین ها بوده اند، بازی های God Of War III ، Gears Of War 1&2 ، Killzone 2 ، Mirror's Edge ، Gran Turismo و دهها بازی بینظیر دیگر همگی برای نور پردازی از Beast کمک گرفته اند، یعنی بزرگترین انجین های جهان برای تهیه LightMap از این میان افزار بهره میبرند.

شاید Unreal Engine 3 و Gamebryo معروفترین انجین هایی باشند که از Beast استفاده میکنند اما حقیقت این است که کمتر شرکت و استودیویی در جهان وجود دارد که از Beast در بازی هایش استفاده نکرده است!

خب فکر میکنم به خوبی با Beast و کارایی آن آشنا شده باشید حال چرا این میان افزار مورد بررسی قرار گرفت؟

به احتمال زیاد مطلع هستید که در انجین Unity3D 3 قرار است از Beast استفاده شود! قیمت این میان افزار برای هر عنوان بازی بیش از 90000 دلار است! اما طبق گفته های سازندگان یونیتی شما با خرید لایسنس این انجین میتوانید بصورت رایگان از Beast استفاده کنید! لایسنس یونیتی هم اکنون 1500 دلار است و این یعنی امکانات عجیب و باور نکردنی با کمترین قیمت!

به گفته سازندگان انجین یونیتی نسخه 3 این انجین قرار است تابستان امسال عرضه شود و قیمت آن نیز همان 1500 دلار خواهد بود، البته در طراح پیش فروش نسخه جدید یونیتی شما میتوانید با 1200 دلار آنرا سفارش دهید!
یونیتی جدید امکانات دیگری مثل پشتیبانی از دایرکت ایکس 10 و 11 ، HDR ، بروز رسانی PhysX و... نیز خواهد داشت + موارد بسیار زیادی که از خیلی از آنها بی اطلاع هستیم اما همین ابزارها به تنهایی میتواند دلیل خوبی باشد برای خرید یونیتی.

در آخر سوالی دارم که خوشحال میشوم به آن پاسخ دهید، آیا با چنین سرعت پیشرفتی در یونیتی میتوانید به یقین بگویید آنریل 4 از یونیتی 4 بهتر خواهد بود؟

در ضمن یک سعید جان UMTBRIA با تفسیر یک سیستم مدیریت صحنه هست که برای کاهش بار برای منابع کامپیوتر بکار می رود نمی دونم ولی تقریبا این سیستم مدیریت صحنه UDK هست برای مثال می توانید به بازی WHEELMAN نگاه کننداين رو خودم نوشتم توي پست هاي قبلي و همينطور گفتم UDK هم ساپورتش ميكنه خواستم بگم Unity 3 كيفيت رندرش خيلي خيلي بهتر از Unity 2.6 شده

اما فرق UDK و UNREAL ENGINE رو باید به محمد جان واگذار کنید

این ویژگی های موتور:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) آره منتظر محمد هستم :27: :31:

در ضمن سورس کامل UNREAL TORMENTS در اختیار شماست :
برای دیدن سورس به پوشه I:\UDK\UDK-2010-02\Development\Src\UTGAME بریدخوب اين رو ديگه اصلا قبول ندارم !! عين اين ميمونه كه من برم فايل هاي Unity رو باز كنم بگم Unity اوپن سورس هست ! به اون كه نميگن اوپن سورس ! تازه شما ميگي سورس UT رو در اختيار داري نه سورس UDK !‌ خوب داشتن سورس يك گيم كه مزيت نيست الان كلي گيم واسه يونيتي هست كه اوپن سورس هستن

شما یک سر به قسمت SHOWCASE سایت UDK بزن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
اون هارو كامل ديدم يه سري رو هم دانلود كردم ... اوج تنوعش Whizzle بود كه خيلي از بازيش خوشم اومد ولي همين ( تازه بهترش رو هم ) با Unity توي فوق فوقش دو روز بسازي ! اصلا كار سختي نيست

راستش من UNTIY ندیدم ولی رفیقم دنلودش کرد گفت رندر UNTIY خوب بود ولی رندر UDK چیز دیگه بود!اون Unity 2.6 بوده ما داريم Unity 3 رو با UDK مقايسه ميكنيم كه كلا كيفيت رندرش تغيير كرده نسبت به Unity 2.6

آقا كلا FPSC هم يه زماني خيلي پر طرفدار بود چون همه ميرفتن Showcase رو ميديدن و بازي هاش رو ميديدن و لذت ميبردن و طرف 2 تا كليك ميكرد يه بازي ميساخت ذوق ميكرد ولي اگه ميخواست يه چيز ديگه به بازيش اضافه كنه كه توي FPSC نبود نميتونست !‌ قضيه ي UDK هم تقريبا همينه يه انجين كه خيلي راحت ميتوني توش FPS يا TPS ( البته TPS به راحتي نيست ) با كيفيت بالا بسازي اما اينكه چيز هاي ديگه بهش اضافه كني ... !

parvizamd
01-07-2010, 16:25
سعید جان خودت گفتی حرف انجین دیگه وسعت نکشی حرف اولم حرف یک UNREAL کار بود (TOVAMOMMAND(
سر بحثی که با گیم استدیو و UNTIY داشتم در ضمن سعید جان کلمه best هر موتور نمی تونه به کار ببره در ضمن UE3 برای اینکه می تونه برای PS3 و XB360 خروجی بده می خرن بعد یونتی مگه اپن سورسه !:18: بعد لحن به دعوا نزدیک میشه نزنی بکشیمون:31:بزار من اینقدر اصلاعات درباره UDK ندارم ولی اینقدر شما می گید UNTIY 3 گردن کلفت یه جوری گیرش میارم بعد میام نظر میدم راستی مگه شما دنلودش کردی؟

saeed_cpu_full
01-07-2010, 16:38
سعید جان خودت گفتی حرف انجین دیگه وسعت نکشی

گفتم حرف مقايسه با انجين ديگه وسط كشيده نشه من مقايسه نكردم براي اينكه منظور خودم رو برسونم اسم FPSC رو آوردم كه تازه اين انجين نيست به نظرم ... نرم افزاره !!

حرف اولم حرف یک UNREAL کار بود سر بحثی که با گیم استدیو و UNTIY داشتم (TOVAMOMMAND(
UDK بهتر از UE هست رو ميگي ؟ ... خوب منم Unity كار هستم ميگم Unity بهتر از جفتشون هست :31: ( قرار بود بحثمون منطقي باشه )

در ضمن سعید جان کلمه best هر موتور نمی تونه به کار ببره
پرويز جان ملاك انتخاب شما كلمه ي Best هست ؟! يعني اگر پشت FPSC هم نوشته بشه Best شما ميري با اون كار ميكني ؟!

در ضمن UE3 برای اینکه می تونه برای PS3 و XB360 خروجی بده می خرن بعد یونتی مگه اپن سورسه !:18:
عزيز شما با مايكروسافت يه مكاتبه داشته باش بگو من يه بازي ساختم ميخوام روي X360 منتشر كنم ... اول ازت دمو رو ميگيرن بعدش مبلغي رو بهت ميدن اگه قبول كردي با نرم افزار ها و تيمي كه دارن خودشون Convert ميكنن بازيت رو براي X360 و فقط هزينه ي انتشار اون براي X360 رو ميگيرن يعني اگر شما بازيت هم آماده باشه و خروجيه X360 داشته باشه براي انتشار باز هم پول منتشر كردن بازي رو ميگيرن ... پس به خاطر اين نيست كه UE3 رو هنوز دارن ميخرن

بعد لحن به دعوا نزدیک میشه نزنی بکشیمون:31:
كجاي لحن به دعوا نزديك شده ؟ :18: نه با درجه خشونتم هنوز روي M مونده اگه برسه به AO يه كاري دستت ميدم :27:

اینقدر شما می گید UNTIY 3 گردن کلفت یه جوری گیرش میارم بعد میام نظر میدم راستی مگه شما دنلودش کردی؟
Unity 3 هنوز نيومده و نسخه اي كه در اختيار كاربراني كه اون رو پيش خريد كرده بودند قرار گرفته نسخه ي Beta هستش و تا اومدن نسخه ي Final هنوز مونده ( يعني Unity 3 خوف تر از اينا هم ميشه !‌ ) ولي اينقدر ويدئو از Unity 3 ديدم كه همه ي امكانات جديدش رو ميدونم چيه و قدرتش هم ميدونم در چه حديه
شما هم برو ببين ويدئو ها رو نظرت عوض ميشه

================================================== ==
راستي عزيز بهت گفتم بازيه بالانس با UDK بساز ...چي شد ؟ من منتظرم ...

AMIR REZAs
01-07-2010, 17:01
با توجه به انجین های خوبی که در حال حاضر موجوده مثل یو دی کی،یونیتی و تورک و طبق خبری که خوندم کرای انجین 3 (رایگان) برای ساخت بازی بعدیتون باز هم از انجین خودتون استفاده میکنید؟
همیشه تولید تکنولوژی در برابر خرید تکنولوژی در مهندسی نرم افزار مطرح می شه، ما هم همیشه انتخاب هی مختلف را بررسی می کنیم. تورک و یونیتی برای کارهای خیلی ساده مناسب هستند که هدف ما خیلی نیستند. یو دی کی هم از نظر قانونی در ایران نمیشه استفاده کرد، حتی اگه این مساله هم نبود در هر حال رایگان نیست و 25 درصد از فروش را باید به شرکت اپیک داد. وضعیت کرای انجین هنوز مشخص نیست. در هر صورت از نظر تکنولوژی و ابزار فعلا ما راضی هستیم و نکته خیلی مهم بهبود فرآیند تولید و نیروی انسانی هست که عمده اهداف ما برای آینده هستند.

خوب گفتم شاید این براتون جالب باشه مصاحبه حمزه جان با آقای فصیحی( مدیر گرشاسپ )

تورک و یونیتی برای کارهای خیلی ساده مناسب هستند که هدف ما خیلی نیستند.
این از این دو تا

یو دی کی هم از نظر قانونی در ایران نمیشه استفاده کرد، حتی اگه این مساله هم نبود در هر حال رایگان نیست و 25 درصد از فروش را باید به شرکت اپیک داد
اینم یو دی کی

وضعیت کرای انجین هنوز مشخص نیست.
و کرای انجین......
خوب نظرتون چیه؟؟؟

saeed_cpu_full
01-07-2010, 17:13
با توجه به انجین های خوبی که در حال حاضر موجوده مثل یو دی کی،یونیتی و تورک و طبق خبری که خوندم کرای انجین 3 (رایگان) برای ساخت بازی بعدیتون باز هم از انجین خودتون استفاده میکنید؟
همیشه تولید تکنولوژی در برابر خرید تکنولوژی در مهندسی نرم افزار مطرح می شه، ما هم همیشه انتخاب هی مختلف را بررسی می کنیم. تورک و یونیتی برای کارهای خیلی ساده مناسب هستند که هدف ما خیلی نیستند. یو دی کی هم از نظر قانونی در ایران نمیشه استفاده کرد، حتی اگه این مساله هم نبود در هر حال رایگان نیست و 25 درصد از فروش را باید به شرکت اپیک داد. وضعیت کرای انجین هنوز مشخص نیست. در هر صورت از نظر تکنولوژی و ابزار فعلا ما راضی هستیم و نکته خیلی مهم بهبود فرآیند تولید و نیروی انسانی هست که عمده اهداف ما برای آینده هستند.

خوب گفتم شاید این براتون جالب باشه مصاحبه حمزه جان با آقای فصیحی( مدیر گرشاسپ )

این از این دو تا

اینم یو دی کی

و کرای انجین......
خوب نظرتون چیه؟؟؟

اول بايد يه چيز هايي در مورد پروژه ي گرشاسب بدم ... اين تيم موقعي كارش رو شروع كرد اسم بازيش سوشيانت بود اون موقع Unity نسخه ي 1.8 اومده بود ( فكر كنم همين ورژن بود ) آخه اون موقع كه Unity اصلا به درد نميخورد ! به خاطر همين اين ها با OGRE يه اديتور ساختن و بازيشون رو با برنامه نويسي گسترش دادن و موقعي كه Unity 2.6 اومد ايشون فكر كردن عين همون يونيتي قبليه هست. شما هم اگه به قدرت Unity شك داريد بريد بازي هاي ساخته شده با اون رو ببينيد و به كلمه ي خيلي ساده بخنديد :31: انواع و اقسام بازي ها از جمله بازي هاي اول شخص و سوم شخص و بازي هاي ورزشي و ماشين و پلتفرمر 2 بعدي و سه بعدي و امكاناتي مثل كاستومايز كاراكتر و ... همش به صورت كاملا مجاني در دسترسه ... اين تيم هم چون كلي زحمت كشيدن اديتور ساختن ديگه زور داره بخواي اين همه زحمت رو ول كني بري با يه انجين ديگه كار كني + UDK هم بايد 25% سود رو ميدادن اپيك ... تازه اگرم ميخواستن با UDK كار كنن عمرا تا 3 سال ديگه هم بازيشون نميومد ! يه سوم شخص كردن دوربين و تغيير پليرش اين همه دردسر داره بعدش ميخوان اين پروژه رو با UDK انجام بدن ؟!

AMIR REZAs
01-07-2010, 17:30
مد ايشون فكر كردن عين همون يونيتي قبليه هست
عزیز مطمئن باشید ایشون از من و شما بهتر می دونند.
شما فقط به خاطر تنظیم دوربین سوم شخص به یو دی کی گیر میدید؟؟
یعنی یونیتی هیچ مشکلی نداره؟:27:

saeed_cpu_full
01-07-2010, 17:48
عزیز مطمئن باشید ایشون از من و شما بهتر می دونند.
شما فقط به خاطر تنظیم دوربین سوم شخص به یو دی کی گیر میدید؟؟
یعنی یونیتی هیچ مشکلی نداره؟:27:

خوب بحث داره جذاب ميشه : دی
من نه گفتم ايشون هيچي نميدونن نه گفتم يونيتي ايرادي نداره
ولي خودت حساب كن وقتي كلي زحمت بكشي با كلي برنامه نويسي و كار سخت اديتور واسه بازيت طراحي كني و اون زمان كه بازي رو ميخواستي بسازي Unity 1.8 بوده و وقتي كلي از پروژه جلو رفته مياي اون اديتور و اين همه كار رو ول كني بري با Unity يا UDK كار كني ؟
اما اينكه گفتي چرا به دوربينش گير ميدي ... بايد بگم كه يه مشكل اساسي هستش و بازي كه ايشون ميخواستن طراحي كنن از نماي سوم شخص هست و در صورت كار با UDK قطعا به مشكل ميخوردند ... تنها مشكل يونيتي هم خروجي ضعيف و پشتيباني نكردن از چند ابزار بود كه توي Unity 3 به طور كامل رفع شده

در مورد حرفش :
ميخوام يه چند تا بازی خيلی‌ ساده (!) رو كه با Unity 3D 2.6 ساخته شدن رو معرفی كنم !!

Avert Fate

Download

Foreign Legion: Buckets of Blood

read more

اين بالايي يك Turorial ساده هست همراه با تمام Scene ها :
download

Character Customization : اين رو براي نشون دادن انعطاف يونيتي گذاشتم

اينم براي بازيه سوم شخص كه فقط يك Example Project هست
download

parvizamd
01-07-2010, 18:18
آقا اصلا ولش کردم گیم استدیو عشق من :31: بابا سعید جان udk تو چشم سیاه کردی که!

AMIR REZAs
01-07-2010, 18:20

خوب میشه مقایسه کرد......

آقا اصلا ولش کردم گیم استدیو عشق من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گل گفتی.........................................: 31:

3Dmajid
01-07-2010, 18:35
واسه من یکی ثابت شده که زدن همچین تاپیکایی زیاد فایده نداره :31:
حالا شاید این یکی فایده داشته باشه :27:

به نظر من حرفای سعید همش منطقیه اما من نمیدونم چرا پرویز جان هنوز Unity رو ندیده و داره قضاوت میکنه که کدومش بهتره !!! :18:

در ضمن سعید جان شکی نیست تو راحتی کار UNTIY بهتره اما در خروجی UDK بهتره
راستش من UNTIY ندیدم ولی رفیقم دنلودش کرد گفت رندر UNTIY خوب بود ولی رندر UDK چیز دیگه بود!

ولی سعید با دو تا انجین کار کرده :20:

البته من قصدم نیست از یکی طرفداری کنم چون منم با UDK کار نکردم پس قضاوت نمیکنم ولی تا حدی که اطلاعات دارم با سعید موافقم.

من چون کارت گرافیک کامپیوترم سوخته UDK توش اجرا نشد :21: ولی با Unity خیلی راحت کار میکنم.
شاید اینم بشه گفت یکی از مزیت های Unity هست که حتی رو سیستمایی که کارت گرافیکشون سوخته اجرا میشه :31: و از این لحاظم محدودیت نداره !!
البته باید صبر کنیم ببینیم یونیتی 3 اجرا میشه یا نه :31: ولی فکر نمیکنم از این بابت مشکلی داشته باشه.

از FaceFX شروع ميكنم : اين قابليت رو شما خيلی راحت و با كيفيت بهتر ميتونيد توي Poser يا برنامه هاي مختلف انيميشن سازي داشته باشيد ( فكر كنم يه پلاگين مايا هم اين كارو ميكرد- مطمئن نيستم - )‌ و اين نرم افزار ها بسيار راحت تر از UDK اين كار رو انجام ميدن و به دليل ساپورت Unity از فرمت هاي مختلف و بسيار زياد شما ميتونيد انيميشن براي لب رو كه اتوماتيك ( مثل FaceFx ) درست شده توي Unity ايمپورت كنيد و از اون لذت ببريد

البته من این کار رو با برنامه ی Poser تست کردم و جواب نداد !! چون وقتی به FBX تبدیل میشه Lip-Sync رو از بین میبره ولی تا حالا با Max یا Maya تست نکردم :31: ولی مطمئنم جواب میده.
در ضمن نمونه بازی های ساخته شده با یونیتی از Lip-Sync هم استفاده کردن.

كدوم امكاناتش رو از بين ميبره ؟ من الان دارم از يونيتيه كرك شده استفاده ميكنم و تنها مشكلي كه داره اينه كه موقع Open Project ميپره بيرون كه اين مورد هم با تيك زدن يك گزينه در تنظيمات يونيتي حل ميشه

کدوم گزینه ؟ :31:

برنامه نويسيه Unity واقعا ساده هست و با اين حرف موافقم .. حتي كسي كه از برنامه نويسي چيزي ندونه با خوندن 1 مقاله ي فارسي براي برنامه نويسي Unity و Help برنامه راحت اون رو ياد ميگيره و ميتونه هر چي كه به ذهنش رسيد رو ( بستگي به همتش داره ) با كيفيت عالي طراحي كنه

البته من با این حرف سعید موافق نیستم :5:
آخه برنامه نویسی مگه بچه بازیه :31:
با این حرفت برنامه نویسی رو خیلی خیلی ساده نشون دادی !! ولی همچین چیزی نیست.
کسی که مفهوم برنامه نویسی رو خوب متوجه نشه چه جوری بیاد واسه محیطای سه بعدی برنامه بنویسه !!
با خوندن چار تا هلپ و مقاله هم نهایتا بتونه چند تا کدش رو حفظ کنه نه این که یاد بگیره.
واسه یاد گرفتن صد در صد مفهوم برنامه نویسی لازمه.
اونقدر ها هم که میگید برنامه نویسی یونیتی ساده نیست !!
برنامه نویسی FPSC هم خیلی خیلی آسونه ولی به یکی که هیچ چی از برنامه نویسی ندونه بگی یاد نمیگیره :31:

به نظر من این که کار با یه انجین سخت تره اصلا دلیلی نمیشه که بهتره !!
بیایم بگیم چون برنامه نویسی یونیتی (مثلا) آسونه پس انجینش بده ! :11:

saeed_cpu_full
01-07-2010, 19:15
دوست عزيز AMIR REZAs قانون ششم رو بخون :

6) از عكس های خيلی سنگين توی پست ها استفاده نشه

لطفا اون عكسه كه حجمش زياد هست رو ويرايش كن

اما نكته ي بعدي :

اين UT هست كه با Unreal Engine 3 ساخته شده نه با UDK

راستي واسه عكس هات لينك هم ميزاشتي البته اكثرش رو ديدم و اونايي كه دانلود ميشد رو اكثرا بازي كردم بهترينشون و متفاوت ترينشون Whizzle بود كه اونم راحت ميشه توي يونيتي ساخت

آقا اصلا يه سؤال : UDK چي داره كه شما اين همه طرفدارش شديد ؟ چيكار ميشه با UDK كرد كه با Unity نميشه انجامش داد يا UDK چي داره كه Unity نداره ؟
اين رو جواب بديد من ممنون ميشم :40:

کدوم گزینه ؟
اينجا جاش نيست بهت پی ام ميدم

البته من این کار رو با برنامه ی Poser تست کردم و جواب نداد !! چون وقتی به FBX تبدیل میشه Lip-Sync رو از بین میبره ولی تا حالا با Max یا Maya تست نکردم ولی مطمئنم جواب میده.
در ضمن نمونه بازی های ساخته شده با یونیتی از Lip-Sync هم استفاده کردن.
Unity اين همه فرمت ساپورت ميكنه چرا FBX تبديل ميكني به OBJ تبديل كن ببين نتيجه چي ميشه
به زودي پلاگين مايا رو هم نصب ميكنم ببينم چي ميشه

البته من با این حرف سعید موافق نیستم
آخه برنامه نویسی مگه بچه بازیه
با این حرفت برنامه نویسی رو خیلی خیلی ساده نشون دادی !! ولی همچین چیزی نیست.
کسی که مفهوم برنامه نویسی رو خوب متوجه نشه چه جوری بیاد واسه محیطای سه بعدی برنامه بنویسه !!
با خوندن چار تا هلپ و مقاله هم نهایتا بتونه چند تا کدش رو حفظ کنه نه این که یاد بگیره.
آقا يه آموزش فارسي هست مفهوم برنامه نويسي رو با ساده ترين راهش ياد ميده و براي يادگيري تابع و بلد شدنش هم Help برنامه كافيه
خيلي ديگه بخواد بتركونه E-Book اضافه بخواد بخونه ! طرف IQ منفي داشته باشه هم متوجه ميشه :31:

به نظر من حرفای سعید همش منطقیه اما من نمیدونم چرا پرویز جان هنوز Unity رو ندیده و داره قضاوت میکنه که کدومش بهتره !!!
البته پرويز ويژگي هاي UDK رو گفت و حرفاي دوستش رو نقل قول كرد ... چيزي در مورد يونيتي از خودش نگفت

parvizamd
01-07-2010, 19:28
آقا راستش مجید جان راستش همه جا این بحث وجود داره دیگه خیلی خسته کننده هست ولی یک چیز بزارید بگم درسته موتور خیلی مهمه اما مسله ما ایرانیان عزیز این نیست . در واقعه برای مثال خودم گیم استدیو کارم به گیم استدیو عادت برام خیلی سخته هر چی از گیم استدیو یاد گرفته بی خیال بشم برم سراغ موتور دیگه . با هر موتور می خواهید کار کنید بکنید مهم اینکه چیز خوب بدین بیرون

hamzehshabani
01-07-2010, 19:30
دوستان عزیزم.

متاسفانه یه مشکلی وجود داره و اون هم اینه که هر 2 طرف تا حدودی افراطی برخورد میکنن.

عزیزان ما تو سایت Persian Designers هم یک همچین بحثی داشتیم با دوست عزیزم m_basiji که اینجا هم هست اما در نهایت به نتیجه نرسیدیم چون ایشون و من هر دو افراطی بحث میکردیم.

پیشنهاد میکنم مرحله به مرحله پیش بریم و تک تک قابلیت های انجین ها رو مورد بررسی قرار بدیم.

پیشنهاد میکنم از بخش گرافیک این دو انجین شروع کنیم...

لطفا قابلیتهای گرافیکی UDK و برتری هاش رو نسبت به یونیتی بفرمائید(دقت کنید UDK نه Uneral Engine).

AMIR REZAs
01-07-2010, 21:46
Why UDK?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Only UDK has the power, flexibility and track record of Unreal Engine 3. These tools have been proven with countless releases and dozens of awards. There is no better way to make awesome games than with UE3.

منبع udk.com
حمزه جان یا سعید جان شما اول ویژگی های گرافیکی یونیتی رو بگید......

AMIR REZAs
01-07-2010, 22:39
اين UT هست كه با Unreal Engine 3 ساخته شده نه با UDK
واقعا؟؟
پس چرا از سایت udk اینجا گذاشتمش؟

hamzehshabani
01-07-2010, 22:49
یه نکته ای این وسط هست و اون هم اینه که نسخه 3 یونیتی هنوز بطور رسمی منتشر نشده و تمام مسائلی که بیان میشه یا مسائلی هستن که توسط کمپانی یونیتی منتشر شده یا توسط کاربرهای این انجین که نسخه بتا رو در اختیار دارن بیان شده.

اول بگم که چند بخش رو بطور گروهی مقایسه کنیم بهتره.

Renderer:

نسخه سوم یونیتی از تکنولوژی Deffered Rendering استفاده میکنه، این تکنولوژی در بازی Killzone 2 و Crysis استفاده شده البته در CryEngine از تکنولوژی Deffered Lighting پشتیبانی میشه که به نظرم زیر مجموعه همین تکنولوژی هست برای همین Crysis رو مثال زدم.

نه UDK و نه Unreal Engine از این تکنولوژی استفاده نمیکنن البته این موضوع دلیل بر ضعف نیست اما خب بودنش بهتر از نبودنشه.

یکی از بزرگترین خصوصیات یونیتی یا بهتر بگم بزرگترین خصوصیت این انجین انعطاف جالب و بسیار زیاد اون هست به همین دلیل برای مدیریت صحنه (افزایش FPS) شما میتونید هر سیستمی رو طراحی کنید و از این بابت محدودیت ندارید. در یونیتی 3 از تکنولوژی Umbra oclusion calling و LOD استفاده میشه البته این ها بهترین و معروفترین قابلیت ها هستن و مدتهاست در آنریل پشتیبانی میشه UDK هم به بهترین شکل اون رو داره.

یونیتی با همه نسلهای گرافیک کامپیوتری همخوانی داره یعنی شما میتونید بازیتون رو روی Shader Model 3 بسازید و همون بازی رو روی Shader Model 1 هم اجرا کنید، یکی از نکات جالب در رابطه با یونیتی اینه که شما در ادیتور هم میتونید هر وقط که خواستید بازیتون رو روی این نسلهای گرافیک سوئیچ کنید و کاملا آنی تغییرات رو ببینید (حداقل این قابلیت برای ما ایرانی ها یه نعمت هستش)

حتما توی بازی های جدید دیدید که تو تمام شعاع دید بازی تمام مدل ها سایه دارن، این کار اگه بخواد بصورت آنی انجام بشه یعنی سایه ها بشکل آنی رندر بشن هیچی از FPS نمیمونه برای رفع این مشکل انجین ها از LightMap استفاده میکنن که در ادیتور پردازش میشه و در بازی بسته به شرایط رندر میشه که الان جای توضیح بیشتر نیست، هم یونیتی و هم UDK برای ساخت از LightMap از تکنولوژی Beast استفاده میکنن که تقریبا تو 100% بازی های الان استفاده میشه. قیمت میان افزاری که به شما اجازه ساخت لایت مپ با تکنولوژی Beast رو بده 90000$ برای هر عنوان بازی هست اما یونیتی اون رو کاملا مجانی برای کاربرانش فراهم کرده.

فعلا همین ها بسه.....

hamzehshabani
01-07-2010, 22:51
AMIR REZAs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان تفسیر شما از جمله زیر دقیقا چیه؟

Only UDK has the power, flexibility and track record of Unreal Engine 3. These tools have been proven with countless releases and dozens of awards. There is no better way to make awesome games than with UE3

saeed_cpu_full
01-07-2010, 22:54
واقعا؟؟
پس چرا از سایت udk اینجا گذاشتمش؟

Unreal Engine 3

Main article: Unreal Engine 3

The third generation Unreal Engine (UE3) was designed for DirectX 9/10 PCs, the Xbox 360 and PlayStation 3.[8] Its renderer supports many advanced techniques including HDRR, per-pixel lighting, and dynamic shadows, and builds upon the tools available in previous versions of the engine.

Epic has used this version of the engine for their in-house games Unreal Tournament 3, Gears of War, and an improved version for Gears of War 2. Due to aggressive licensing, this current iteration has garnered a great deal of support from several big licensees, including Atari, Activision, Capcom, Disney, Konami, Koei, 2K Games, Midway Games, THQ, Ubisoft, Sega, Sony, Electronic Arts, Square Enix, 3D Realms and more.

Epic Games announced at GDC 2009 some improvements made to the Unreal Engine 3. These included[9]

* High-quality static lighting with next-generation effects, such as soft shadows with accurate penumbrae, diffuse, specular inter-reflection and color bleeding
* The ability to add fracture effects to static meshes to simulate destructible environments
* soft-body physics
* Simulation of large crowds.

In addition to the game industry, UE3 has also seen adoption by many non-gaming projects including construction simulation and design, driving simulation, virtual reality shopping malls and film storyboards.[citation needed]

On December 2009, Epic demoed UE3 running on Apple's 3rd generation iPod touch. They said that this will also support iPhone 3GS, and also an unknown mobile platform which has been revealed to be the webOS at CES 2010.[10] It has been revealed so far to be something on Nvidia's Tegra platform, and also Palm's webOS running PowerVR's powerful SGX chip.

منبع :

به اين هم نگاه بنداز ليست بازي هاي ساخته شده با Unreal Engine :

و همينطور يه سرچ هم بكن تاريخ انتشار اين بازي قبل از انتشار UDK بوده ! و منم اين رو قبل از اينكه UDK بياد بازي كردم ... بعدش چجوري UT با UDK ساخته شده ؟!

saeed_cpu_full
01-07-2010, 23:14
منم با نظر حمزه جان موافقم چون اينطوري اگه يه چيزي از انجين مقابل ندونيم در مورد اون هم يه سري اطلاعات كسب ميكنيم

Why UDK?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Only UDK has the power, flexibility and track record of Unreal Engine 3. These tools have been proven with countless releases and dozens of awards. There is no better way to make awesome games than with UE3.

منبع udk.com
حمزه جان یا سعید جان شما اول ویژگی های گرافیکی یونیتی رو بگید......

چشم عزيز فقط اگه صفحه به خاطر عكس ها سنگين شد منو ببخشيد :40:
خوب البته آقا حمزه استاد من هستن و اكثر اين مطالب رو از ايشون ياد گرفتم و خودشون بهتر از من قابليت هاي Unity 3 رو ميدونن و من هم يه سري ديگه رو هم از وبلاگشون بر ميدارم ( البته با اجازه )
لطفا حوصله كنيد مطالب رو كامل بخونيد

چنانچه ديده شد در : God of War 1 & 2 ، Gears of War 1 & 2 ، Gran Turismo ، Killzone 2 ، Mirror's Edge , Alan Wake

Beast Lightmapping

Unity 3 features industry's best lightmapping technology: Beast. Used in lots of AAA hits, Beast is typically licensed at up to $90,000 per title, but it's included with your Unity license for free. Beast lightmaps interact beautifully with real-time dynamic lights. As objects come closer, Unity fades to real-time lighting, giving you full shading details.

Beast چیست؟
Beast یک میان افزار فوق الاده قدرتمند برای تهیه LightMap است. شما با Beast میتوانید بعد از طراحی مرحله خود و قرار دادن مدل ها و نور ها یک LightMap تهیه کنید. این کار باعث میشود که پردازش برای تاثیرات نورها در محیط Real-Time به شدت کاهش یافته و کارایی بالا برود.

تصور کنید که انجینی را در اختیار دارید که در زمان اجرای بازی تاثیرات تمامی نورها را بصورت آنی (Real-Time) مورد پردازش قرار دهد، حتی اگر شما قویترین کارت گرافیک جهان را در اختیار داشته باشید باز هم این کار شدیدا سنگین و زمان بر است، به همین دلیل انجین شما توانایی پردازش بیش از 10-15 منبع نور را نخواهد داشت.

بنابر این مشکلات زیادی برای طراحی بازی و بخصوص بخش نورپردازی آن خواهید داشت. حال اگر انجین شما Beast را در اختیار شما قرار دهد پس از طراحی یک مرحله از بازی یک LightMap میسازید، با این کار کلیه تاثیرات نور با دقت و حوصله کافی توسط انجین محاسبه میشود، هم اکنون وارد بازی میشوید و با بهترین تاثیرات نور و همینطور بالاترین کارایی بازی میکنید.

حال ممکن است برایتان سوالی پیش بیاید:

اگر در محیط مرحله مدل متحرکی باشد تاثیرات نوری که توسط Beast ساخته میشود ثابت خواهد بود!؟

در جواب باید گفت خیر در بازی تمامی محیط زنده است و هیچ نور ثابتی نداریم.

پس چطور ممکن است که کل محیط بازی پردازش شود ولی کارایی کم نشود!؟

جواب این سوال ساده است، برای مثال شما مرحله ای با وسعت بسیار زیاد میسازید (برای مثال شهری مانند شهر بازی Mirror's Edge) حال ممکن است شما در بازی بخواهید تا 1 کیلومتر آنطرف تر را نیز ببینید در اینجا Beast محدوده ای را مشخص میکند و در نزدیکی شما تمامی نورها و سایه ها بصورت Real-Time پردازش میشود. یعنی تا آنجایی که لازم است تمامی نورها و سایه ها و تاثیرات آنها پردازش میشود و در مکانهایی که خیلی دور است و یا دیده نمیشود پردازشی صورت نمیگیرد و چون قبلا از آن محل LightMap تهیه شده است تصور میکنید که تمامی نورها در حال پردازشند.

آیا Beast میان افزار معتبر و قابل اطمینانی هست!؟

شاید بتوان به یقین گفت بهترین و قویترین ابزار برای تهیه LightMap در بازی های کامپیوتری همین Beast است. زیرا امتحان خود را به بهترین شکل ممکن پس داده و نمره کامل را گرفته است! حتما میپرسید چرا؟

زیرا از Beast در بزرگترین بازی های تاریخ استفاده شده است!!! بازی هایی که همیشه در عرصه گرافیک جزو بهترین ها بوده اند، بازی های God Of War III ، Gears Of War 1&2 ، Killzone 2 ، Mirror's Edge ، Gran Turismo و دهها بازی بینظیر دیگر همگی برای نور پردازی از Beast کمک گرفته اند، یعنی بزرگترین انجین های جهان برای تهیه LightMap از این میان افزار بهره میبرند.

شاید Unreal Engine 3 و Gamebryo معروفترین انجین هایی باشند که از Beast استفاده میکنند اما حقیقت این است که کمتر شرکت و استودیویی در جهان وجود دارد که از Beast در بازی هایش استفاده نکرده است!

خب فکر میکنم به خوبی با Beast و کارایی آن آشنا شده باشید حال چرا این میان افزار مورد بررسی قرار گرفت؟

به احتمال زیاد مطلع هستید که در انجین Unity3D 3 قرار است از Beast استفاده شود! قیمت این میان افزار برای هر عنوان بازی بیش از 90000 دلار است! اما طبق گفته های سازندگان یونیتی شما با خرید لایسنس این انجین میتوانید بصورت رایگان از Beast استفاده کنید! لایسنس یونیتی هم اکنون 1500 دلار است و این یعنی امکانات عجیب و باور نکردنی با کمترین قیمت!

به گفته سازندگان انجین یونیتی نسخه 3 این انجین قرار است تابستان امسال عرضه شود و قیمت آن نیز همان 1500 دلار خواهد بود، البته در طراح پیش فروش نسخه جدید یونیتی شما میتوانید با 1200 دلار آنرا سفارش دهید!
یونیتی جدید امکانات دیگری مثل پشتیبانی از دایرکت ایکس 10 و 11 ، HDR ، بروز رسانی PhysX و... نیز خواهد داشت + موارد بسیار زیادی که از خیلی از آنها بی اطلاع هستیم اما همین ابزارها به تنهایی میتواند دلیل خوبی باشد برای خرید یونیتی.

در آخر سوالی دارم که خوشحال میشوم به آن پاسخ دهید، آیا با چنین سرعت پیشرفتی در یونیتی میتوانید به یقین بگویید آنریل 4 از یونیتی 4 بهتر خواهد بود؟

عكس هايي براي نشان دادن قدرت يونيتي توي اين زمينه ( اين دو عكس از بازي هاي يونيتي هست ) :

اين آقا بالاييه (!)‌ تصويرش بدون هيچ افكتي هست و فقط از لايت مپ استفاده شده توش !

================================================== ===========================================

Deferred Rendering

چنانچه ديده شد در Crysis و Killzone 2

Brand new in Unity 3 is a cutting-edge deferred lighting system. Now you can have hundreds of point lights in your scene with a marginal cost to performance. Since deferred lighting makes use of G-Buffers, we've opened them up so you can reuse them for plenty of other high-end image effects without additional performance loss.

با استفاده از اين قابليت شما ميتونيد صد ها Point Light توي بازيتون همراه با افكت هاي ديگر با كيفيت عالي داشته باشيد بدون اينكه به فريم بازي لطمه اي بخوره و افت فريم داشته باشيد

اين دو تا عكس از قدرت انجين يونيتي در اين زمينه :

================================================== ===========================================

Umbra

Umbra چیست؟
Umbra یک میان افزار برای کنترل رندر است که برای بهبود عملیات رندر از تکنولوژی Occlusion Culling استفاده میکند و با این کار بازدهی بی نظیری در رندر ایجاد میکند، این میان افزار هم اکنون با پلتفرم های Xbox360،PS3 و PC سازگاری دارد.

به گفته سازندگان این میان افزار استفاده از Umbra سرعت رندر را 600% افزایش میدهد!

Occlusion Culling چیست؟
Occlusion Culling یکی از بهترین و معروفترین تکنولوژی های برای بالابردن فریم ریت بازی هاست، در صورتی که بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن Occlusion Culling را تعریف کنیم باید بگوییم هر چیزی که در دید دوربین است رندر میشود و تمام اجسامی که در خارج از دید آن هستند مورد پردازش قرار نمیگیرند، همین تعریف ساده نشان میدهد که این تکولوژی باعث بازدهی بسیار بالایی خواهد شد.

چه انجین هایی از Umbra استفاده میکنند؟
انجین های بسیار بزرگی از این میان افزار بهره میبرند از جمله این انجین ها میتوان به BigWorld,Gamebryo,Hero Engine و Unreal Engine 3 اشاره کرد.

در ساخت چه بازی های معروفی از Umbra استفاده شده است؟
بازیهای بسیار زیادی از این میان افزار بهره برده اند، برای مثال بازیهای Age of canon,EverQuest II,Guild Wars 2,Dungeons and Dragons Online,Flatout,Hellgate : London,The Lord of the rings Online و StarWars : Galaxies از این میان افزار استفاده کرده اند.

Umbra دقیقا چه کاری انجام میدهد؟
تصور کنید در بازی خود شهری مانند تصویر زیر داریم و مانند نمای زیر بازیباز شهر را مشاهده میکند.

حال برای پردازش چنین تصویری در صورتی که از Umbra استفاده نکنیم کارت گرافیک باید کل محیط شهر را پردازش نموده و در نهایت این قسمت را به شما نشان دهد. در صورتی که شهر شما مانند زیر باشد کارت گرافیک باید شهری مانند تصویر زیر را پردازش کند.

حال ما برای این پردازش از Umbra کمک میگیریم، همانطور که عرض کردم Umbra تمام اجسامی که در تصویر نهایی دیده نمیشود را از محدوده پردازش خارج میکند بنابراین کارت گرافیک برای پردازش همان تصویر محیط زیر را پردازش میکند.

حال برای بهتر مشخص شدن موضوع دو تصویر را در کنار هم قرار میدهیم.

کاملا مشخص است که در تصویر سمت راست به چه میزان پردازش سریعتر انجام میشود و به راستی 600% افزایش سرعت خواهیم داشت.

انجین یونیتی هم اکنون هم بازدهی مناسبی در رندر دارد اما با استفاده از این تکنولوژی به سادگی میتوان درک کرد نسخه سوم یونیتی بازدهی فوق الاده بهتری نسبت به نسخه کنونی خواهد داشت.

پشتيباني از افكت هاي فول اسكريني كه بازي شما رو به يك اثر هنري باور نكردني تبديل ميكنن !
اين عكس رو ببينيد !

یا این رو

خوب حالا منتظر شما هستيم :40:

m_basij
01-07-2010, 23:41
خوب عزیزان من اومدم ولی این دفعه من طرفدار انرل نیستم با اینکه با تحلیلی که spelent cell کردم دیدم کار راحتی را انجام دادن تو این بازی گردن کلفت . ( دلایلی دارم که به مرور باستون می گم که انرل به درد ما ایرانی ها نمی خوره البته بد نیست برای کار مجانی و همین طور تجربه ولی بدرد ساخت بازی باسه ما نمی خوره . هر کی دلایلم را می خواهد بدونه بگه تا خصوصی بگم چون نمی خواهم همه بگن این می خواهد نظرش رو اعمل کنه به ما )
خوب برای اینکه از چه قابلیت های تو udk استفاده شده منظورم تکنولوژی هست خبری کامل در دسترس نیست ، چیزی که ما می دونیم اینه که به گفته خود اپیک نسخه مجانی انرل هست ولی خوب حتما اینا که قیمتاشون زمین تا اسمونه حتما یک فرقی تو امکانات دارن .
خوب معلومه که یودی کی تو خروجی گرفتن فقط باسه کامپیوتر خروجی میده ، البته جای شک داره که چرا تو یودی کی در کیسمت از ایکس باکس و ... هم پیدا شد .
نظر شخصی من اینه که یودی کی مثل انجین عمل نمی کنه مثل مد ساز عمل میکنه و به نظرم میاد کارش مشکوکه ، یعنی یک جورایی به نظر میاد مد همراه بازیه که توسعش دادن ؟؟ خوب این چیزیه که به نظر میاد و واقعا معلوم نیست .
و ...
در پست های بعد می گویم الان کار دارم باید برم

AMIR REZAs
02-07-2010, 10:17
از همه ی دوستان به خاطر توضیحاتشون تشکر میکنم ، حالا بگذارید من بگم.
دو سه نکته :
1. شما هر ویژگی ای که برای یونیتی 3 گفتید یو دی کی هم داره
2. امیدوارم هر وقت یونیتی3 به طور رسمی منتشر شد کرکش هم بیاد چون بدون اون شما باید به فکر موتور جدید باشید.....
3.هر چی شما گفتید برای یونیتی3 بود لازم میدونم بگم که یو دی کی هر چند وقت یکبار به روز میشه و جدیدا 200مگ بهش اضافه شده یعنی میشه800مگ در واقع چهار برابر یونیتی حجم داره:18::20:
4. امیدوارم وقتی کرکش هم اومد کرکش سالم باشه و مثل دفعه قبل باگ نداشته باشه....
5. آقای بسیج شما که از طرفداران سرسخت یو دی کی بودید بعیده......:41:
6. اگر یه کم دقت کرده باشید بازی سازهای قدیمی و حرفه ای که در این فروم هم هستن (مثل آقامهدیار ، آقا محسن و حتی آقاحسین و...........) از موتورهای یونیتی ، گیم استدیو رو به یو دی کی آوردند ( البته این چیزیه که یا خودشون گفتن یا از امضاشون معلومه)
خوب ما اومدیم تو این تاپیک مقایسه کنیم و حتی اگر خودم نتیجه گرفتم یونیتی بهتره میرم یونیتی کار میکنم.
شما قضاوت کنید.....

hamzehshabani
02-07-2010, 11:26
باز هم سلام.

اول لازم میبینم از m_basiji بخاطر اینکه تعصب الکی رو کنار گذاشت و دقیقتر نگاه کرد تشکر کنم هرچند با تمام حرف های ایشون موافق نیستم اما تا حدودی حرفی هست که من تو ذهنم دارم.

AMIR REZAs عزیز جوابت رو بخون!

1- تو بسیاری از موارد رندر UDK از Unity3 بهتره و در این شکی نیست اما یونیتی چیزهایی داره که برای ما ایرانیها خیلی مهمه، پیشنهاد میکنم کار کنی تا متوجه بشی.

2- کی گفته بدون کرک نمیشه از یه انجین استفاده کرد؟
من خودم شاید به ندرت از کرک یونیتی استفاده کرده باشم، اون هم بخاطر اتمام 30 روزه نسخه Pro بوده هرچند کرکی که الان هست عملا مشکل خاصی رو بوجود نمیاره. یه نکته دیگه این خیلی بده که شما بخاطر نبود کرک انجینتون رو عوض کنید، این طرز فکر اشتباهه...

3- این خیلی خوبه که UDK هر ماه بروز رسانی میشه اما به چه قیمتی؟
مثلا شما الان آخرین نسخه UDK رو داری و ماه بعد با کلی آپدیت جدید عرضه میشه، شما مجبوری چیزی در حدود 1 گیگ رو دانلود کنی که آپدیت های جدید رو داشته باشی، آیا این موضوع ضعف اپیک در ساختار درست انجین رو نمیرسونه؟ اگه اپیک انجینش رو درست و با نظم طراحی میکرد میتونستید مثل تمام نرم افزارها تغییرات رو در همون بخش انجام بده یعنی چیزی مثل Help menu>Update .

4- ایشالا مشکلی نداره.

5- باز هم از ایشون تشکر میکنم. ایشون هم متوجه شدن همه چیز گرافیک نیست. لطفا بقیه بیشتر دقت کنن.

6- این که این افراد عزیز که استاد ما هستن رفتن سراغ UDK دلیل بر برتری اون نیست. البته شاید این دوستان بخوان سبک هایی مثل FPS کار کنن که با این انتخاب UDK خیلی مناسبه، لطفا این بزرگان هم دلایل برتری UDK رو بیان کنن.

AMIR REZAs
02-07-2010, 11:27
UDK or UNITY3D? Hi,

i searched about comparison about this 2 engine.i got many things.i really confused.the result is:

UDK:
1.script is slower than unity.
2.udk support high graphic cards only.
3.start with udk is slower becuase udk have many tools and many options.
4.learning unrealscript is new and have not using anywhere unless in udk.
5.there is one dynamic light for every object.
6.royalty is 25%.
7.output pc only.
8.udk have many tools.

unity3d:
1.unity support most graphc cards.
2.start with unity is faster.
3.unity is Flexibility.
4.language is C#.there is more source about it.
5.there is unlimite dynamic light for every object.
6.fee is about 1500$.
7.output:webplayer,mac.
8.not full phisic supprt(softbody,cloth)
9.importing assets is simpler.

and many things other.what is your idea about making a 3RD person action game with this engines with 5 person(indie group)?with attend to time=1 year,budget=low,persons=5,...
منبع :

ادامه ی بحث :

خوب این مقایسه ی یو دی کی با یونیتی در فروم یو دی کی هست....

saeed_cpu_full
02-07-2010, 11:29
خوب ما اومدیم تو این تاپیک مقایسه کنیم و حتی اگر خودم نتیجه گرفتم یونیتی بهتره میرم یونیتی کار میکنم.
شما قضاوت کنید.....
خود شما اين پست رو بخون قضاوت كن

از همه ی دوستان به خاطر توضیحاتشون تشکر میکنم ، حالا بگذارید من بگم.
دو سه نکته :
1. شما هر ویژگی ای که برای یونیتی 3 گفتید یو دی کی هم داره

سلام عزيز
Umbra و Lightmap رو قبول دارم ( هر چند توي سايت UDK قسمت Features خبري از Lightmap نيست و به جاي اون Lightmass هست ) ولي Deferred Rendering رو UDK نداره به دليل Lightmass كه در صورت فعال بودن اون فريم بازي رو به طرز محسوسي كاهش ميده پس Deferred Rendering نداريد يا اگه داشته باشيد بايد بيخيال Lightmass بشيد ! خوب اين از Deferred Rendering ! و اما گفتي همه ي ويژگي هارو UDK داره يعني اون دو تا افكت رو هم داره ! پس ازت ميخوام دموي Sandstrom رو باز كني و اون دو تا افكت رو بهش بدي و عكسش رو برام بزاري :46: ...

2. امیدوارم هر وقت یونیتی3 به طور رسمی منتشر شد کرکش هم بیاد چون بدون اون شما باید به فکر موتور جدید باشید.....
هر وقت نسخه ي جديدي از يونيتي اومده نسخه ي FREE اون هم اومده بود و همينطور نسخه ي Pro به مدت 30 روز مجاني ميشد استفاده كرد و اگه حتي نسخه ي Free نياد و Pro پولي باشه من با همين Unity 2.6 كار ميكنم چون انجين فوق العاده مناسبيه براي من

3.هر چی شما گفتید برای یونیتی3 بود لازم میدونم بگم که یو دی کی هر چند وقت یکبار به روز میشه و جدیدا 200مگ بهش اضافه شده یعنی میشه800مگ در واقع چهار برابر یونیتی حجم داره:18::20:
قرار شد بحث غير منطقي اجام نديد ... Unity هم براش آپديت مياد ... و اما حجم زياد UDK يكي به خاطر بازي UT هست يكي به خاطر مدل ها و فايل هاي صوتي و تكسچر و مپ و ... آماده هست (‌ كه حجم زيادي اشغال ميكنه ) و يه سؤال : ملاك انتخاب يك گيم انجين براي شما حجم اون هست ؟

4. امیدوارم وقتی کرکش هم اومد کرکش سالم باشه و مثل دفعه قبل باگ نداشته باشه....
باگ هم داشته باشه واسش روش هست كه بر طرف بشه ... كرك هم نيومد بازم نسخه ي Free هست ( بقيش مراجعه بشه به بالا :31: )

5. آقای بسیج شما که از طرفداران سرسخت یو دی کی بودید بعیده......:41:
خود شما هم يه خورده فكر كن ببين UDK همون Unreal Engine 3 هست يا نه فقط يه پك از امكانات اون هست

6. اگر یه کم دقت کرده باشید بازی سازهای قدیمی و حرفه ای که در این فروم هم هستن (مثل آقامهدیار ، آقا محسن و حتی آقاحسین و...........) از موتورهای یونیتی ، گیم استدیو رو به یو دی کی آوردند ( البته این چیزیه که یا خودشون گفتن یا از امضاشون معلومه)
محسن الان داره با UDK كار ميكنه ؟!‌ چون امضاش واسه UDK هست ؟! : دی
خلاصه افراد با تجربه هم گاهي اشتباه ميكنن ( البته فكر نكنم محسن با UDK كار كنه )

AMIR REZAs
02-07-2010, 11:39
سلام عزيز
Umbra و Lightmap رو قبول دارم ( هر چند توي سايت UDK قسمت Features خبري از Lightmap نيست و به جاي اون Lightmass هست ) ولي Deferred Rendering رو UDK نداره به دليل Lightmass كه در صورت فعال بودن اون فريم بازي رو به طرز محسوسي كاهش ميده پس Deferred Rendering نداريد يا اگه داشته باشيد بايد بيخيال Lightmass بشيد ! خوب اين از Deferred Rendering ! و اما گفتي همه ي ويژگي هارو UDK داره يعني اون دو تا افكت رو هم داره ! پس ازت ميخوام دموي Sandstrom رو باز كني و اون دو تا افكت رو بهش بدي و عكسش رو برام بزاري [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ...

مسئله این نیست خوب یو دی کی یه سری امکانات رندرینگ داره که یونیتی نداره.

هر وقت نسخه ي جديدي از يونيتي اومده نسخه ي FREE اون هم اومده بود و همينطور نسخه ي Pro به مدت 30 روز مجاني ميشد استفاده كرد و اگه حتي نسخه ي Free نياد و Pro پولي باشه من با همين Unity 2.6 كار ميكنم چون انجين فوق العاده مناسبيه براي من
خوب پس اگر یونیتی3 نتونید کار کنید نصف امکاناتی که گفتید ، پرید....:31:

قرار شد بحث غير منطقي اجام نديد ... Unity هم براش آپديت مياد ... و اما حجم زياد UDK يكي به خاطر بازي UT هست يكي به خاطر مدل ها و فايل هاي صوتي و تكسچر و مپ و ... آماده هست (‌ كه حجم زيادي اشغال ميكنه ) و يه سؤال : ملاك انتخاب يك گيم انجين براي شما حجم اون هست ؟
این نشان ساپورت بالای یو دی کی هست:46:

باگ هم داشته باشه واسش روش هست كه بر طرف بشه ... كرك هم نيومد بازم نسخه ي Free هست ( بقيش مراجعه بشه به بالا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
بالا جواب دادم

خود شما هم يه خورده فكر كن ببين UDK همون Unreal Engine 3 هست يا نه فقط يه پك از امكانات اون هست
همون یه پک از صد تا یونیتی میتونه بهتر باشه...

محسن الان داره با UDK كار ميكنه ؟!‌ چون امضاش واسه UDK هست ؟! : دی
خلاصه افراد با تجربه هم گاهي اشتباه ميكنن ( البته فكر نكنم محسن با UDK كار كنه )
میتونید بپرسید.............

saeed_cpu_full
02-07-2010, 11:43
خوب این مقایسه ی یو دی کی با یونیتی در فروم یو دی کی هست....
منبع بهتر نداشتي ؟ :31:

UDK or UNITY3D? Hi,

i searched about comparison about this 2 engine.i got many things.i really confused.the result is:

unity3d:
1.unity support most graphc cards.
2.start with unity is faster.
3.unity is Flexibility.
4.language is C#.there is more source about it.
5.there is unlimite dynamic light for every object.
6.fee is about 1500$.
7.output:webplayer,mac.
8.not full phisic supprt(softbody,cloth)
9.importing assets is simpler.

and many things other.what is your idea about making a 3RD person action game with this engines with 5 person(indie group)?with attend to time=1 year,budget=low,persons=5,...
منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدادامه ی بحث :

1) خوب اين رو حمزه جان گفتن Shader Model 1 رو هم ساپورت ميكنه يونيتي
2) با مديريتي كه يونيتي در اختيارت ميزاره همينطوره
3) در مورد انعطاف پذيريش هم صحبت كرديم
4) فقط #C نيست ... JAVA و Boo هم هست و كلي آموزش واسه JAVA وجود داره
5) اين قسمت ميخواست بگه بي نهايت نور دايناميك ميتونيد بزاريد ؟
6) واسه ما ايرانيا كه مجانيه :31:
7) همين ؟! Mac , PC , Nintendo Wii , X360 , PS3 , Ipad , Iphone , Ipod , Android , Web
8) اتفاقا تمام اين هارو ساپورت ميكنه توي نسخه ي 3 عكس هاي زير رو ببين:

9) خوب خدارو شكر اين رو قبول دارن !

saeed_cpu_full
02-07-2010, 11:49
مسئله این نیست خوب یو دی کی یه سری امکانات رندرینگ داره که یونیتی نداره.

يونيتي هم امكانات رندرينگ داره كه UDK نداره
شما گفتي همه ي اينارو UDK هم داره منم گفتم پس دموي Sandstorm رو مثل اون افكت بكن ... هنوز منتظرم ...

خوب پس اگر یونیتی3 نتونید کار کنید نصف امکاناتی که گفتید ، پرید....:31:نسخه ي Free با Pro يونيتي 2.6 هم خيلي تفاوت نداشتند ( توي رندر كه اصلا تفاوت نداشتند ) فقط يه سري امكاناتش مثل آب ( كه ميتونستيد خودتون بسازيد ) و يه چند تا ديگه رو نداشت + اول بازي لوگوي Unity ميومد ... به هر حال براي من يكي كار كردن با اين انجين بهتر از كار كردن با يك پك هست و شما هم مطمئن باش كركش مياد

این نشان ساپورت بالای یو دی کی هست:46:
عزيز من چرا اينقدر تعصب داري !!!! :31: ... چون مدل آماده داره و همش هم واسه خود برنامه هستش پس نشون ميده كه UDK ساپورت خيلي بالايي داره ؟! شما برو فرمت هايي كه UDK ساپورت ميكنه رو ببين بعدش بيا فرمت هايي كه Unity ساپورت ميكنه رو هم ببين ... مقايسه كن خودت خدا وكيلي ببين كدوم فرمت بيشتري رو ساپورت ميكنه !

بالا جواب دادم
منم جواب دادم ( كار كردن با يك مد ساز من رو به هيچ جايي نميرسونه )

همون یه پک از صد تا یونیتی میتونه بهتر باشه...
فعلا كه مشخصه كدوم بهتره چون من هر چي دليل ميارم شما باز ميگي UDK بهتره ...

میتونید بپرسید.............
الان پ.خ ميدم محسن

راستي مگه قرار نبود اول از گرافيك دو انجين شروع كنيم ؟ خوب ما در مورد گرافيك بازي هاي Unity 3 صحبت كرديم حالا نوبت شماست كه خاصيت هاي گرافيكي UDK رو بگيد

hamzehshabani
02-07-2010, 12:44
دوستان چرا اینقدر کشش میدید؟

امیررضا جان لطفا قابلیت های خاص گرافیکی UDK رو هم بیان کنید تا نتیجه بگیریم در بحث گرافیک کدوم بهتره.

keb
02-07-2010, 13:58
به نظر من udk بهتره. چون اگه یه نفر بخواد فقط واسه سرگرمی بازی بسازه نیاز نیست پول بده واسه udk ولی یونیتی پولیه. البته این موضوع تو ایران صدق نمیکنه ولی خوب موضوع مهمیه. از طرفی یه دلیل دیگه هم دارم واسه برتری udk. udk یه قابلیت هایی داره که هیچ انجینی نداره مثل speed tree یا facefx یا crowds و ...

hamzehshabani
02-07-2010, 14:31
بله بدون شک این یه حسن هست که UDK برای کارهای تفریحی مجانیه.

کی گفته قابلیت های SpeedTree و Face FX و Crowds رو فقط Unreal داره؟

خود یونیتی UniTree داره که از خیلی ساده و از بسیاری جهات بهتر از SpeedTree هستش و بهتره بدونی توسط API های داخلی یونیتی ساخته شده.

در رابطه با Face Fx هم بله یونیتی مشکل داره اما منظورت از Crowds چیه؟!

این ها رو هم ببین...

AMIR REZAs
02-07-2010, 14:41
خیلی خوب
SpeedTree Foliage Editor

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] virtual foliage in real time using SpeedTree, the award-winning solution for animating wind-blown trees, lush jungles, thick forests and more.
Design just the tree you want, then fill your world with vast numbers of animated, naturally-lit models.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Complete Editing Environment

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Editor makes it Happen. This WYSIWYG tool allows for content creation at lightning speed. The editor itself is actually a suite of tools designed for realizing your content as quickly and easily as possible. For example, you can test gameplay in one window while you edit content in another.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Terrain

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s artist-driven terrain system lets you place and customize vegetation, structures and countless points of interest throughout your game world.
Terrain in UDK is easy to edit and alter to create compelling levels and worlds.

Eye-popping Lighting and Shadows

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] features the newest and most advanced lighting and shadow features, including global illumination from Unreal Lightmass. All these features are easily added to your creation through UnrealEd.

جا داره اینم اینجا بگذارم :
What is it?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] UDK is Unreal Engine 3 – the complete professional development framework. All the tools you need to create great games, advanced visualizations and detailed 3D simulations. The best tools in the industry are in your hands.

ببخشید ترجمش نکردم.....

saeed_cpu_full
02-07-2010, 17:51
به نظر من udk بهتره. چون اگه یه نفر بخواد فقط واسه سرگرمی بازی بسازه نیاز نیست پول بده واسه udk ولی یونیتی پولیه. البته این موضوع تو ایران صدق نمیکنه ولی خوب موضوع مهمیه. از طرفی یه دلیل دیگه هم دارم واسه برتری udk. udk یه قابلیت هایی داره که هیچ انجینی نداره مثل speed tree یا facefx یا crowds و ...سلام عزيز :40:
از نظر من براي سرگرمي بازي ساختن ارزشي نداره و مد سازي ارزشش بيشتره ( چون Base كار يه بازيه ديگست مثلا به نظر من مد سازي با Sand Box براي Crysis خيلي لذت بخش تر هستش تا ساخت يه بازيه نصفه نيمه ) ولي باز هم اين يك حسن هست براي UDK ( البته توي ايران قضيه كلا فرق داره : دی )

در مورد دو قابليت مهم Speed Tree و FaceFX اول صفحه توضيح دادم كه اون ها رو اينجا نقل قول ميكنم :

Speed Tree : توي Unity 2.6 هميشه دردسر ساخت درخت وجود داشت و مجبور بوديم از درخت هاي تكراري و با كيفيت كمتر نسبت به UDK استفاده كنيم چون اگه كيفيت درخت ها خيلي بالا ميرفت افت فريم ايجاد ميشد ( البته ميتونستيم از همين Speed Tree براي Unity استفاده كنيم كه آموزشش رو هم توي فروم يونيتي يكي داده بود ولي خيلي خيلي دردسرش زياد بود ) به خاطر همين UniTree 2 براي Unity3 منتشر ميشه ! با استفاده از اين قابليت ميتونيد در تنها چند دقيقه يك جنگل درست كنيد ! پر از درخت هاي متفاوت با خصوصيات مختلف با فيزيك عالي و كيفيت بالا كه نسبت به هر عمل توي بازي واكنش نشون بده ! و البته ديگه شاهد افت فريم نخواهيم بود (‌ براي اطلاعات بيشتر به فروم يونيتي مراجعه كنيد )منظورت از Crowds همون شلوغي مپ هست ؟

از AMIR REZAs عزيز براي اينكه قابليت هاي UDK رو توي زمينه ي گرافيك گذاشتن تشكر ميكنم :40:

SpeedTree Foliage Editor
قابليت Speed Tree يك قابليت ويژه نيست و Uni Tree 2 راحت اون رو پشت سر ميزاره

Complete Editing Environment
عزيز به نظر خودت اين يه مورد گرافيكيه ؟ اينكه حين تست گيم پلي بازي رو اديت ميكنيم ؟

Terrain
اين رو به طور كامل Unity 2.6 داره چه برسه به Unity 3 !

Eye-popping Lighting and Shadows
Lightmass يه ويژگي عالي هستش ولي فريم ريت بازي رو به طرز محسوسي كاهش ميده ... شما موقع Build Light اگه بخوايد از Lightmass هم استفاده كنيد ( در صورتي كه منابع نور زيادي داشته باشيد ) ميبينيد چقدر Build طول ميكشه . در كل با توجه به اضافه شدن Lightmap به Unity 3 و Deferred Rendering و خصوصيات ديگه يونيتي 3 توي بخش لايتينگ نسبت به يونيتي 2.6 كاملا برتري داره اما من باز هم قبول دارم كه UDK نورپردازي بهتري نسبت به يونيتي داره هر چند با يونيتي 3 كار نكردم ولي فكر كنم از يونيتي 3 هم بهتر باشه ولي فريم بازي رو خيلي پايين مياره

در آخر هم بگم شما انتظار نداشته باش Epic بياد بگه UDK يك پك ناقص از UE 3 هست ... من باز هم ميگم UDK همون UE3 نيست . شما توي UDK اصلا انعطاف UE3 رو نداريد اگه UE3 هم انعطاف نداشت اين همه كمپاني اون رو نميخريدند و اگه UDK همين UE3 بود ديگه UE3 فروش نميرفت چون مجاني در اختيار بازيساز ها هست ! ولي ميبينيد كه UE3 هنوز داره فروش ميره

AMIR REZAs
02-07-2010, 21:30
دو نکته میگم امیدوارم قانع بشید....
1. یونیتی 3 اگر هم بیاد معلوم نیست کرکش بیاد و باگ هم نداشته باشه فری هم همین طور که میدونید نیم بیشتر قابلیت ها از بین می بره.
2.
UDK is Unreal Engine 3 – the complete professional development framework. All the tools you need to create great games, advanced visualizations and detailed 3D simulations. The best tools in the industry are in your hands
چرا شما برای هر چیزی بهونه میارید وقتی اپیک نوشته ناقص نیست ، نیست دیگه........
لطفا افراطی بحث نکنید......:46:

saeed_cpu_full
02-07-2010, 21:45
دو نکته میگم امیدوارم قانع بشید....
1. یونیتی 3 اگر هم بیاد معلوم نیست کرکش بیاد و باگ هم نداشته باشه فری هم همین طور که میدونید نیم بیشتر قابلیت ها از بین می بره.
2.
UDK is Unreal Engine 3 – the complete professional development framework. All the tools you need to create great games, advanced visualizations and detailed 3D simulations. The best tools in the industry are in your hands
چرا شما برای هر چیزی بهونه میارید وقتی اپیک نوشته ناقص نیست ، نیست دیگه........
لطفا افراطی بحث نکنید......:46:

آخه من واسه هر كدوم از حرفايي كه ميزنم يه دليل ميارم و اگه چيز هايي كه ميگي رو تكذيب ميكنم با دليل هست ... ولي شما اصلا به من توجه نداري و به سؤال هايي كه من ميكنم جواب نميدي و باز هم حرفاي خودت رو تكرار ميكني !
الان اين چندمين باره كه What is it رو از سايت UDK اينجا كپي ميكني و بحث كرك رو ميكشي وسط ؟
شما از كجا ميدوني كه نسخه ي Free نيم بيشتر قابليت هارو از بين ميبره ؟! :18: آخه يه حرف غير منطقي ميزني وقتي Free Unity 2.6 فقط يه سري قابليت هاي مربوط به آب و اينها رو به صورت آماده نداره و اول بازي لوگوي يونيتي رو مياره ...

عزيز شما به اين سه سؤال من جواب بده :
1) شما منبع بي طرف تري نداري كه از توش مطلب بزاري اينجا ؟ آخه همش داري از سايت UDK اينجا مطلب ميزاري

2) به اين حتما جواب بده ... اگه UDK همون UE3 هست پس چرا هنوز UE 3 داره فروش ميره ؟ چرا بازي هاي جديد كه داره مياد همه با UE 3 ساخته شدن و اصلا توي انجين ساختشون نمينويسه UDK ؟ خواهشا اينها رو جواب بده

3) شما براي چي UDK رو انتخاب كردي ؟ UDK چي داره كه يونيتي نداره ؟

AMIR REZAs
02-07-2010, 21:59
1.چون معتبرترین جا و در واقع سایت اصلی یو دی کی اونجاست و طبیعتا باید اطلاعات انجین در سایت مربوطه باشه.
2. چون یو دی کی فقط pc خروجی میده ولی آنریل3 اینطور نیست
3. رایگان ، امکانات بالا ، ادیتورهای زیاد و فوق العاده ،.......

saeed_cpu_full
02-07-2010, 22:08
1.چون معتبرترین جا و در واقع سایت اصلی یو دی کی اونجاست و طبیعتا باید اطلاعات انجین در سایت مربوطه باشه.
2. چون یو دی کی فقط pc خروجی میده ولی آنریل3 اینطور نیست
3. رایگان ، امکانات بالا ، ادیتورهای زیاد و فوق العاده ،.......

1) شما مطالب مقايسه رو هم از اونجا مياريد ... عين اون موقع كه از فرومش مطلب آورده بوديد

2) بهتره در اين مورد يه خورده اطلاعاتتون رو بيشتر كنيد چونكه شما چه خروجي Convert شده ي آماده براي انتشار براي يك كنسول ( فرضا ايكس باكس ) رو داشته باشيد چه نداشته باشيد بايد يه مبلغ يكسان رو واسه انتشار به مايكروسافت بديد و مايكروسافت هزينه ي Convert رو ازتون نميگيره ( يه دليل ديگه بياريد )

3) خوب در حال حاضر Unity 2.6 هم رايگانه ... امكانات گرافيكيش رو كه كامل بحث كرديم و اصلا چيز خاصي (‌به غير از Lightmass ) نداشت ... اديتور زياد و فوق العاده ؟!؟!‌ شما ميتونيد توي Unity براي هر بخش خودتون يك اديتور مورد علاقه بسازيد مثلا براي شيدر يه اديتور خودتون درست كنيد !

پيشنهاد ميكنم بريم سر بحث اديتور ها ولي قبلش بايد بخش گرافيك و رندر رو كامل كنيم ... مطمئنيد به جز اين چيز هايي كه گفتيد UDK هيچ امكانات ديگه اي واسه گرافيك نداره ؟ ( دقت كنيد مدل سازي رو نميگم - چون يه سري از امكاناتي كه گفته بوديد مربوط به مدل سازي بود - منظورم گرافيك و رندر هست نه بخش مدل سازي )

parvizamd
02-07-2010, 22:09
میدونی مشکل من و آقا سعید چیه ؟ ما دوست داریم بازیمون از اول خودمون بسازیم نه یک دفعه یک تفنگ بیاد وسعت
udk اینقدر بی در پیکر نیست . unreal نمی دونم این همه ادیتور داره ولی ای کاش یک ادیتور واسه اسکرپیت و مدیریت کلاس ها داشت . سعید جان راستش بازی های که با یونتی ساختند دیدم راستش اگه اینهاست که untiy در حد گیم استدیو خودمونه چرا که این بازی اصلا به پای گرافیک قسمت showcase موتور udk نمی رسند ولی واقعا دوست دارم ببینم نسخه 3 یونتی چطوری هست ! اما udk
زیاد سخت نیست همین دیروز توانستم اولین کلاس player بنویسم:26: فقط حوصله می خواهد در ضمن سعید جان یک نکته udk
کاملا رایگان میاد و untiy کرکی هست (تو فروم رسمی بفهمدن کرکی هستی بهت می گین warez kidde چیزی که من انجمن گیم استدیو لقب گرفتم):45:. اما UDK وقت گیر هست و خروجی خیلی خوبی داره . و یک نکته سعید جان درسته با UNTIY سبک بیشتر ساخته اند اما UDK همش یکی دو ساله آومده منتظر باشی سبکی بیشتر ازش می ببنی .راستش پول بیشتر تو
fps,TPS,استراژیک و ماشینی هست. من UDK کار نیستم

saeed_cpu_full
02-07-2010, 22:31
میدونی مشکل من و آقا سعید چیه ؟ ما دوست داریم بازیمون از اول خودمون بسازیم نه یک دفعه یک تفنگ بیاد وسعت

من ميخوام هر چي كه خواستم رو بدون محدوديت توي بازيم داشته باشم + كار بازي سازيم خيلي سريع باشه يعني واسه يه سوم شخص كردن دوربين فقط يه كم دوربين رو عقب ببرم و Follow رو اجرا كنم يا براي دو بعدي كردنش يه تيك رو بزنم يا اگه ديدم زاويه ي دو بعدي بودن دوربين براي بازي كه دارم ميسازم مناسب نيست خودم يه اسكريپت با كلي گزينه بنويسم كه زاويه ي دوربين رو تنظيم كنه ( كه نوشتم - به تاپيك يونيتي بريد )

سعید جان راستش بازی های که با یونتی ساختند دیدم راستش اگه اینهاست که untiy در حد گیم استدیو خودمونه چرا که این بازی اصلا به پای گرافیک قسمت showcase موتور udk نمی رسند ولی واقعا دوست دارم ببینم نسخه 3 یونتی چطوری هست
به سايت Unity برو و Unity 3 رو بزن بازي هاش رو ببين و راحت ميفهمي كه Show Case UDK در مقابلش چيزي نيست‌ ( UT رو فاكتور بگير چون اون با UE 3 ساخته شده ) + اون بازي ها همه با Unity 2.6 ساخته شدن و همه براي Tutorial بودن ... گيم ليست رو باز كن بازي هاي با گرافيك بيشتري هم ميبيني :46: در ضمن ما داريم Unity 3 رو با آخرين آپديت UDK مقايسه ميكنيم

اما udk
زیاد سخت نیست همین دیروز توانستم اولین کلاس player بنویسم:26: فقط حوصله می خواهد
من ترجيح ميدم به جاي اينكه وقتم رو سر Unreal Script تلف كنم يه زبون برنامه نويسي مثل Java ياد بگيرم تا هم به درد آيندم و اينكه توي بقيه كار ها لنگ نمونم بخوره و هم از هزاران تابع آماده ي يونيتي براي سرعت دادن به كارهام استفاده كنم و خيلي سريع هر چيزي كه به فكرم رسيد رو برنامه نويسي كنم
پرويز جان الان شما Reload رو ميتوني به راحتي 3D Game Studio توي UDK طراحي كني ؟

در ضمن سعید جان یک نکته udk
کاملا رایگان میاد و untiy کرکی هست (تو فروم رسمی بفهمدن کرکی هستی بهت می گین warez kidde چیزی که من انجمن گیم استدیو لقب گرفتم):45:.
عزيز چرا شما به اين موضوع گير داديد ؟!‌ 3D Game Studio مگه نسخه ي Free داره ؟ يونيتي Free داره خيلي ها هم باهاش دارن كار ميكنن ... كرك هم نيومد من با Free كار ميكنم
بزار اونها هر چي دلشون ميخواد بگن ما هم اگه بخوايم عمرا بتونيم يك گيم انجين رو بخريم

اما UDK وقت گیر هست و خروجی خیلی خوبی داره . و یک نکته سعید جان درسته با UNTIY سبک بیشتر ساخته اند اما UDK همش یکی دو ساله آومده منتظر باشی سبکی بیشتر ازش می ببنی .راستش پول بیشتر تو
fps,TPS,استراژیک و ماشینی هست. من UDK کار نیستم
همچين ميگي انگار Unity مال زمان فتحعلي شاهه ! :31:
آخ آخ اين اشتباهيه كه همه ميكنن ! ( پول توي FPS , TPS , Strategy , Racing هست )
اتفاقا پول توي بازي هاي آركيد هست ... چند وقت پيش با مايكروسافت در رابطه با انتشار بازي ها روي XLive مكاتبه ميكردم ( محمد خبر داره ) براي هر بار دانلود يك بازيه آركيد حداقل حداقل حداقل 7 يورو بهت ميرسه !!!‌ از كل جهان اون بازي رو دارن دانلود ميكنن حالا ببين چقدر بهت ميرسه ولي اگه يه فول گيم رو منتشر كني ( روي X360 يا PS3 كه نميتوني ) توي ايران فوقش چقدر ميخواد فروش بره ؟! و همينطور بهشون گفتم بازي كه ميسازم با UDK هست ( اون موقع UDK كار ميكردم ) گفتن ما بازي هاي اين انجين رو نميتونيم بميخريم ولي اگه بخواي ميتوني دموش رو برامون بفرستي تا مجاني به اسم خودت بزاريم ايكس باكس لايو - يعني پولي بهتون نميرسه -

parvizamd
03-07-2010, 06:16
سعید جان اتفاقا زدی تو خال تو سایت تو قسمت گیم لیست آنها دیدم بعد شما چند تا عکس از یونتی 3 بزار

AMIR REZAs
03-07-2010, 08:30
خوب
1. سعید جان اگر نسخه ی Free یونیتی با pro فرقی نداره بنابراین UE3 با UDK هم فرقی نداره .
2. پرویزجون اگر اینطوریه ما هم بریم نسخه یfree گیم استدیو8 کار کنیم:27::27:
3.

UT رو فاكتور بگير چون اون با UE 3 ساخته شده
مطمئن باش اون بازی های سایت یونیتی(3) با نسخه یfree ساخته نشدن.

1) شما مطالب مقايسه رو هم از اونجا مياريد ... عين اون موقع كه از فرومش مطلب آورده بوديد
خوب شما از یونیتی میاری.....

( يه دليل ديگه بياريد )
دلیل از اینکه خود سایت نوشته واضح تر ؟؟

) خوب در حال حاضر Unity 2.6 هم رايگانه ... امكانات گرافيكيش رو كه كامل بحث كرديم و اصلا چيز خاصي (‌به غير از Lightmass ) نداشت ... اديتور زياد و فوق العاده ؟!؟!‌ شما ميتونيد توي Unity براي هر بخش خودتون يك اديتور مورد علاقه بسازيد مثلا براي شيدر يه اديتور خودتون درست كنيد !

سعید جان اگر نسخه ی Free یونیتی با pro فرقی نداره بنابراین UE3 با UDK هم فرقی نداره .

به جز اين چيز هايي كه گفتيد UDK هيچ امكانات ديگه اي واسه گرافيك نداره ؟ ( دقت كنيد مدل سازي رو نميگم - چون يه سري از امكاناتي كه گفته بوديد مربوط به مدل سازي بود - منظورم گرافيك و رندر هست نه بخش مدل سازي )
لطفا یه کم صبر کن.....

saeed_cpu_full
03-07-2010, 08:31
سعید جان اتفاقا زدی تو خال تو سایت تو قسمت گیم لیست آنها دیدم بعد شما چند تا عکس از یونتی 3 بزار

اين همه عكس من از يونيتي 3 هم توي تاپيكش هم اينجا گذاشتم ديگه چقدر بزارم ؟!‌ :31:
يه تريلر هست از يه بازيه سوم شخص كيفيتش رو ببين ... يا يه تريلر هست كه دوربين توي يه خيابون چرخ ميزنه ( اون رو كه ببيني كف ذوق ميكني : دی )

keb
03-07-2010, 08:38
دیگه آخیرن ویرایشه. رندر udk در مجموع بهتر از رندر یونیتیه.

saeed_cpu_full
03-07-2010, 08:40
خوب
1. سعید جان اگر نسخه ی Free یونیتی با pro فرقی نداره بنابراین UE3 با UDK هم فرقی نداره .

پس فعلا قبول كرديد كه UDK همون UE3 نيست ... اين رو هم بگم امير رضا جان ديگه خيلي تعصبي داري نگاه ميكني !! مگه شما با unity هر دو نسخه ي Free و Pro كار كردي كه اين حرف رو ميزني ؟ شما برو سايت يونيتي فرق هاي نسخه ي Free و Pro رو ببين

2. پرویزجون اگر اینطوریه ما هم بریم نسخه یfree گیم استدیو8 کار کنیم:27::27:كسي نگفت بريد با گيم استديو Free كار كني چرا بحث رو عوض ميكني ؟!؟! :31:

مطمئن باش اون بازی های سایت یونیتی(3) با نسخه یfree ساخته نشدن.علم غيب داري ؟! :18: :31: آخه مگه شما با نسخه ي Free يونيتي كار كردي ؟
باز من UT رو توي سال 2007 ( موقعي كه اصلا اسمي از UDK نبود ) بازي كردم

خوب شما از یونیتی میاری.....
من تمام قسمت هاي مقايسه رو خودم نوشتم فقط اون نكات گرافيكي رو از سايت يونيتي آوردم

دلیل از اینکه خود سایت نوشته واضح تر ؟؟

عزيز جوابت رو دادم ... يه خورده منطقي تر جواب بده . من ميگم چه شما خروجي آماده به انتشار رو داشته باشيد چه نداشته باشيد مايكروسافت يه قيمت از شما ميگيره هزينه ي Convert مجانيه

لطفا یه کم صبر کن.....
منتظريم ...

تو رو خدا بريد با Unity يه بار كار كنيد بعدش بيايد صحبت كنيد ... آخه يه چيز هايي رو دليل برتري UDK ميدونيد كه Unity بهترش رو هم داره يا ميشه راحت اون رو ساخت !

رندر udk فکر کنم خیلی بهتر از رندر یونیتی باشه.

شما هم پست اول رو بخون ( ما Unity 3 Beta رو با آخرين آپديت UDK مقايسه ميكنيم ) + پست هاي قبلي مربوط به گرافيك Unity 3 رو بخون ... بعدش دوباره در مورد رندر صحبت ميكنيم :46:

keb
03-07-2010, 08:46
چشم ویرایش کردم آقا سعید ولی کل زمین و زمان میگن بهترین رندر رو udk داره.

saeed_cpu_full
03-07-2010, 08:52
چشم ویرایش کردم آقا سعید ولی کل زمین و زمان میگن بهترین رندر رو udk داره.

من نگفتم ويرايش كن !! آخه فكر كردم پست اول رو نخوندي شما فكر كردي يونيتي 2.6 رو داريم با UDK مقايسه ميكنيم :46:
توي Lighting به علت پشتيباني از Lightmass آره بهترين رندر رو داره ( كه البته فريم ريت بازي رو خيلي پايين مياره - موقع Build Light هم خيلي طول ميكشه ) ولي يونيتي هم از ميان افزار هايي مثل Umbra يا Beast Lightmap و deferred Rendering استفاده ميكنه و همچنين از خيلي افكت ها مثل كارتوني كردن بازي هم پشتيباني ميكنه ( كه UDK اين افكت هارو نداره ) در كل رندر UDK خيلي عالي هست و در بخش Lighting بهتر از Unity ... ولي توي بخش هايي مثل مدل سازي ها و ساخت مدل درخت و از اينجور چيزا يونيتي خيلي بهتر از UDK ظاهر ميشه
( ولي من قبول دارم كلا رندر UDK بهتر از يونيتي هست )

AMIR REZAs
03-07-2010, 08:53
عزیز من با یونیتی کار کردم:46:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] stuff up, burn it down, make it rain... UDK enables you to create dynamic particle effects that add life to your game.

Pure Rendering Power

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] brings you Gemini, the multi-threaded rendering system. Gemini creates a lush visual reality and provides the power necessary for photorealistic simulations. Deliver stunning results with this flexible and highly optimized renderer.
UDK features a 64-bit color HDR rendering pipeline. The gamma-correct, linear color space renderer provides for immaculate color precision while supporting a wide range of post-processing effects such as motion blur, depth of field, bloom, ambient occlusion and artist-defined materials.

State-of-the-Art Animation

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Unreal animation system is a skeletal animation system that gives full control over every detail, every muscle and every bone. Make your world more vibrant and add more personality with detailed animations.

saeed_cpu_full
03-07-2010, 09:06
آخه يه چيز هايي رو ميگي كه عينا يا حتي بهترش توي Unity وجود داره ... معلومه روي يونيتي زياد وقت نزاشتي

Particle System
اين رو كه تقريبا همه ي انجين هاي بازي سازي دارن ... توي يونيتي هم شما كلي ابزار واسه ويرايشش داريد ولي فرق UDK با يونيتي توي اين قسمت اينه كه UDK كلي پارتيكل سيستم آماده داره و يونيتي Particle System هاي آمادش كمه و اكثرا رو خودت بايد بسازي

Pure Rendering Power
تمام اين مواردي كه گفت اعم از motion blur, depth of field, bloom, ambient occlusion رو يونيتي هم داره
فقط Bloom يو دي كي توي اين آپديت آخري كه داره مياد خيلي بهتر شده و از يونيتي توي اين قسمت جلو ميزنه
تصوير بالا از رندر يونيتي 2.6 هست

State-of-the-Art Animation
من فقط قابليت هاي رندر رو گفتم ... اگه قرار باشه قابليت هاي انيميشن رو بگم كه UDK وحشتناك توي اون بخش شكست ميخوره
ساپورت Ragdoll ، skelet Mesh , Maya and Max Rigging Characters ، Poser Animations , Daz 3D animations ، Maya Lip Sync

ديگه UDK عمرا توي بخش انيميشن به پاي Unity ( حتي نسخه ي 2.6 ) برسه :46:

AMIR REZAs
03-07-2010, 09:19
آقا اینجوری نمیشه من هرچی میگم شما میگی فقط udk اینش بهتره :

توي اين قسمت اينه كه UDK كلي پارتيكل سيستم آماده داره و يونيتي Particle System هاي آمادش كمه و اكثرا رو خودت بايد بسازي

فقط Bloom يو دي كي توي اين آپديت آخري كه داره مياد خيلي بهتر شده و از يونيتي توي اين قسمت جلو ميزنه
یونیتی یه سری امکانات داره یو دی کی یه سری دیگه.........
بی خیال............:46:

saeed_cpu_full
03-07-2010, 09:33
آقا اینجوری نمیشه من هرچی میگم شما میگی فقط udk اینش بهتره :

یونیتی یه سری امکانات داره یو دی کی یه سری دیگه.........
بی خیال............:46:

من قبلا هم سؤال كرده بودم عزيز : UDK چي داره كه Unity نداره ؟
پارتيكل سيستم رو كه همه ي انجين ها دارن پارتيكل آماده داشتن هم مزيت خاصي نيست
Bloom رو هم كه يونيتي داره ... راستي اگه نميگفتم عمرا شما ميدونستيد كه توي آپديت جديد UDK كه داره مياد Bloom پيشرفت داشته ! چون اصلا خبر نداشتيد ... :31:

اينم عكس Bloom جديد توي UDK

در كل همه ي اين هايي كه گفتي رو يونيتي هم داره

keb
03-07-2010, 09:38
Crowds رو هم یونیتی داره؟

saeed_cpu_full
03-07-2010, 09:39
Crowds رو هم یونیتی داره؟

منظور شما از Crowds چيه ؟ شلوغي مپ منظورتونه ؟

keb
03-07-2010, 09:44
منظور شما از Crowds چيه ؟ شلوغي مپ منظورتونه ؟

نه Crowds یکی از قابلیت های udk هستش که با اون میتونید یه سری کارهای تکراری که معمولا تو پس زمینه نیست رو تعریف کنید. مثلا آدمایی که تو خیابونا راه میرن تو جی تی ای.

saeed_cpu_full
03-07-2010, 09:51
نه Crowds یکی از قابلیت های udk هستش که با اون میتونید یه سری کارهای تکراری که معمولا تو پس زمینه نیست رو تعریف کنید. مثلا آدمایی که تو خیابونا راه میرن تو جی تی ای.

:18: آقا من باز هم نفهميدم :31: ... يعني چي آدماي توي خيابون رو تعريف كنيم ؟!
يه منبع ميديد در مورد Crowds من بخونمش ؟

AMIR REZAs
03-07-2010, 09:57
اصلا نه یونیتی نه یو دی کی فقط گیم استدیو (اگر خواستی یه تاپیک بزن مقایسشون کنیم:31:)

keb
03-07-2010, 10:23
:18: آقا من باز هم نفهميدم :31: ... يعني چي آدماي توي خيابون رو تعريف كنيم ؟!
يه منبع ميديد در مورد Crowds من بخونمش ؟

من یه خورده اشتباهی توضیح دادم. با این قابلیت میشه هوش مصنوعی جمعی رو کنترل کرد:

saeed_cpu_full
03-07-2010, 10:29
من یه خورده اشتباهی توضیح دادم. با این قابلیت میشه هوش مصنوعی جمعی رو کنترل کرد:

آقا يه منبع از خود سايت UDK ميدي ؟
چون هوش مصنوعي جمعي رو با اسكريپت نويسي هم ميشه كنترل كرد حالا اگه منبع خارجي بديد من باز بهتر منظورتون رو ميفهمم

keb
03-07-2010, 10:38
آقا يه منبع از خود سايت UDK ميدي ؟
چون هوش مصنوعي جمعي رو با اسكريپت نويسي هم ميشه كنترل كرد حالا اگه منبع خارجي بديد من باز بهتر منظورتون رو ميفهمم

همینم با بدبختی گیر آوردم.:2: کلا خیلی چیزا رو میشه با اسکریپت نویسی ساخت ولی اینکه خود انجین قابلیتش رو داشته باشه با امکانات زیاد یه حسنه.

saeed_cpu_full
03-07-2010, 10:52
همینم با بدبختی گیر آوردم.:2: کلا خیلی چیزا رو میشه با اسکریپت نویسی ساخت ولی اینکه خود انجین قابلیتش رو داشته باشه با امکانات زیاد یه حسنه.

يعني Crowds يه مجموعه از چندين اسكريپت هست كه مثلا هوش مصنوعي يه جمع كلي رو خودكار كنترل ميكنه ؟
و مثلا فرقي نداره كه اون جمع يه لشكر باشه يا يه جمعيت توي شهر يا تماشاگران ورزشگاه و ... ؟

keb
03-07-2010, 10:57
يعني Crowds يه مجموعه از چندين اسكريپت هست كه مثلا هوش مصنوعي يه جمع كلي رو خودكار كنترل ميكنه ؟
و مثلا فرقي نداره كه اون جمع يه لشكر باشه يا يه جمعيت توي شهر يا تماشاگران ورزشگاه و ... ؟

نه اسکریپت نمیخواد یه جور کار دستی. همون طوری که تو گیم میکر آبجکت تعریف میکنی.
سوال دوم آره هوش مصنوعی جمعی مثل همون نمونه هایی که خودت گفتی.

saeed_cpu_full
03-07-2010, 13:57
نه اسکریپت نمیخواد یه جور کار دستی. همون طوری که تو گیم میکر آبجکت تعریف میکنی.
سوال دوم آره هوش مصنوعی جمعی مثل همون نمونه هایی که خودت گفتی.

خوب هر كدوم از اينا اسكريپت هاي مختلف ميخوان بعدش چجوري ميخواد كنترلش كنه ؟!
فكر كنم Crowds منظورتون همون هستش كه به يه لشكر يه اسكريپت بديم و اونها قسمت هاي مختلفش رو اجرا كنن
درست عين اون صحنه ي Gears of War 2 كه لوكاست ها رژه ميرفتن ماركوس قايم شده بود داشت ميديدشون ( ولي در كل بازم نفهميدم چجوري كار ميكنه : دی )

iload
04-07-2010, 15:21
2) به اين حتما جواب بده ... اگه UDK همون UE3 هست پس چرا هنوز UE 3 داره فروش ميره ؟ چرا بازي هاي جديد كه داره مياد همه با UE 3 ساخته شدن و اصلا توي انجين ساختشون نمينويسه UDK ؟ خواهشا اينها رو جواب بده

سلام

یه جواب من به این بدم !؟
خوب ببینید به عنوان مثال بازی آلفا پوروتکول چند ده ملیون ( دست کم ) فروش داره اگه بخواد 25 درصد بده به ایپیک خیلی منطقی به نظر نمیرسه در صورتی که میتونه با حداکثر 1 میلیون بخرتش .

شما در نظر بگیر که کم کم 50 ملیون فروش کنخ 25% میشه 12.5 میلیون به نظر شما کدون را درست تره ؟ :13:

saeed_cpu_full
04-07-2010, 15:33
سلام

یه جواب من به این بدم !؟
خوب ببینید به عنوان مثال بازی آلفا پوروتکول چند ده ملیون ( دست کم ) فروش داره اگه بخواد 25 درصد بده به ایپیک خیلی منطقی به نظر نمیرسه در صورتی که میتونه با حداکثر 1 میلیون بخرتش .

شما در نظر بگیر که کم کم 50 ملیون فروش کنخ 25% میشه 12.5 میلیون به نظر شما کدون را درست تره ؟ :13:

منبع بده كه قيمت UE3 فقط و فقط 1 ميليون هست ...

ويرايش : منتظريم .. !

iload
04-07-2010, 20:54
سلام

من به دلار گفتم .

$700,000

اینم منبع :

saeed_cpu_full
04-07-2010, 23:40
سلام

من به دلار گفتم .

$700,000

اینم منبع :

چند نكته :
1) اونها موقع ساخت بازي نميدونند چقدر فروش ميكنند كه بشينند حساب كنند UDK براشون بهتره يا Unreal Engine 3

2) هزينه ي خروجي گرفتن از بازي براي هر پلتفرم ( مثلا ايكس باكس ) به مجموع يه مقداري رو اضافه ميكني ( كه براي UE 2 در حدود 150000 $ بود حالا UE3 رو اطلاع ندارم )

3) هنوز هيچ كمپانيه بزرگي از UDK براي ساخت بازي هايي كه منتشر ميخواد بكنه استفاده نكرده ( حتي بازي هاي آركيد كه روي Xlive يا PSN منتشر ميشن )

4) منبعي كه بالا داديد نوشته UDK براي استفاده هاي غير تجاری هست ! ... يه توضيح اگه ميشه درباره ي اين بديد :46:

iload
05-07-2010, 01:58
سلام

بحث سر این که UDK با UE3 یکی یا نه ؟!

خوب یه نگاه به اینجا بنداز روشن میشه . این همه بحث نداره که !؟

جواب سوالای بالا رو هم تو پست بعدی بخون .

iload
05-07-2010, 02:28
چند نكته :
1) اونها موقع ساخت بازي نميدونند چقدر فروش ميكنند كه بشينند حساب كنند UDK براشون بهتره يا Unreal Engine 3

2) هزينه ي خروجي گرفتن از بازي براي هر پلتفرم ( مثلا ايكس باكس ) به مجموع يه مقداري رو اضافه ميكني ( كه براي UE 2 در حدود 150000 $ بود حالا UE3 رو اطلاع ندارم )

3) هنوز هيچ كمپانيه بزرگي از UDK براي ساخت بازي هايي كه منتشر ميخواد بكنه استفاده نكرده ( حتي بازي هاي آركيد كه روي Xlive يا PSN منتشر ميشن )

4) منبعي كه بالا داديد نوشته UDK براي استفاده هاي غير تجاری هست ! ... يه توضيح اگه ميشه درباره ي اين بديد :46:
سلام

1- دوست من هر پروژه ای براش برنامه ریزی میشه حتی تو ایران ! مثلا یه بازی رو میگن کم کم بازی 500000 نسخه میفروشه و زیاد زیاد 2000000 . یه حداقل فروش رو میدونن . در غیر این صورت که خیلی کار بی برنامه و یرخی میشه .
2- خوب انریل با تمامی پلتفرم ها میشه 1300000$ . حالا بگیم نه 2000000$ باز برای شرکت های بزرگ بازی سازی خریدش بهتر از 25% دادن به ایپیک .! این گونه نیست به نظر شما ؟!

3- علتش همینه که نمیخوان پول زیادی ( 25% ) به ایپیک بدن . یه سوا کدوم کمپانی بزرگ بازی سازی ( درست حسابی ) با یونیتی بازی ساخته ؟!

4- اول بگید کجا نوشته بعد : درسته UDK برای استفاده هاي غير تجاری هست ! ولی در صورتی که استفاده تجاری بخواد ازش بشه باید لایسنس داشته باشید که میتونید تو آدرس زیر ببینید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحتی Ogre که مجانی و حتی اوپن سورس هست باید لایسنس داشته باشید که بتونید ازش استفاده هاي تجاری بکنید !؟ این یه قانون !

iload
05-07-2010, 02:47
سلام مجدد ! :31:

خوب چنتا عکس برای نشان دادن قدرت بی مانند رندر در UDK ! :5:

خوب اینام عکس های بزرگش حتما ببینید که خیلی جالب :

اینارو خودم عکس گرفتم ؟! :20:

parvizamd
05-07-2010, 06:29
ممنون از iload جان تازه .زبونش اصلا سخت نیست و تازه متوجه شدم انطاف پذیری فوق العاده ای داره . هر موتور که رایگان هست دلیل نمیشه بد باشه معلومه با برنامه مثل notepad برنامه نویسی سخته شما برو wotgreal دنلود کن ببین چقدر راحته.

keb
05-07-2010, 09:49
واقعا رندرش خیلی معرکه ست:18:

keb
05-07-2010, 11:22
مزیت های خاص udk:

saeed_cpu_full
05-07-2010, 14:20
سلام

1- دوست من هر پروژه ای براش برنامه ریزی میشه حتی تو ایران ! مثلا یه بازی رو میگن کم کم بازی 500000 نسخه میفروشه و زیاد زیاد 2000000 . یه حداقل فروش رو میدونن . در غیر این صورت که خیلی کار بی برنامه و یرخی میشه .

2- خوب انریل با تمامی پلتفرم ها میشه 1300000$ . حالا بگیم نه 2000000$ باز برای شرکت های بزرگ بازی سازی خریدش بهتر از 25% دادن به ایپیک .! این گونه نیست به نظر شما ؟!

3- علتش همینه که نمیخوان پول زیادی ( 25% ) به ایپیک بدن . یه سوا کدوم کمپانی بزرگ بازی سازی ( درست حسابی ) با یونیتی بازی ساخته ؟!

4- اول بگید کجا نوشته بعد : درسته UDK برای استفاده هاي غير تجاری هست ! ولی در صورتی که استفاده تجاری بخواد ازش بشه باید لایسنس داشته باشید که میتونید تو آدرس زیر ببینید .

حتی Ogre که مجانی و حتی اوپن سورس هست باید لایسنس داشته باشید که بتونید ازش استفاده هاي تجاری بکنید !؟ این یه قانون !

1) عزيز كمپاني ها پيشگو ندارن كه ! از كجا ميدونن همون قدر بفروشن ؟! ( كلي شرايط روي فروش بازي تأثير ميزاره )

2) درسته

3) :27: شما خيلي خيلي يونيتي رو دست كم گرفتيد !
بفرماييد :
Tiger Woods PGA Tour Online

Lego Star Wars

+يه سري كمپاني هاي ساخت بازي هاي آركيد براي Xlive و PSN

براي بقيه هم به لينك زير مراجعه كنيد :

اين بالايي ها همه با Unity 2.6 ساخته شدن

4) من چيزي رو از خودم در نميارم ... توي همون لينك آخرش اين رو نوشته :

UDK: For non-commercial useخوب پس براي استفاده ي تجاري از UDK بايد لايسنس داشته باشي ؟ ...

در ضمن يه سري عكس از Features Demo Scene گذاشتي ... اول بهت بگم من با گرافيك 4850 فقط 25 فريم داشتم ! دوما اون عكسي كه نور از لاي شاخ و برگ يه گياه داشت به لنز ميخورد يه افكت كاملا معمولي هست و يونيتي هم اين افكت رو با كيفيت خيلي بهتر داره :

سوما گياهانش خيلي مصنوعي هستن ( البته قبل از Uni Tree 2 نميتونستم همچين حرفي بزنم چون Unity 2.6 اصلا گرافيك گياهاش خوب نبود ) ولي سنگ هارو خيلي طبيعي رندر كرده ...

مزیت های خاص udk
اون لينك رو صد بار ديدم ... كجاي مزيت هايي كه نوشته بود خاص هستند ؟!

ممنون از iload جان تازه .زبونش اصلا سخت نیست و تازه متوجه شدم انطاف پذیری فوق العاده ای داره . هر موتور که رایگان هست دلیل نمیشه بد باشه معلومه با برنامه مثل notepad برنامه نویسی سخته شما برو wotgreal دنلود کن ببین چقدر راحته.
شما ميتوني با اين اديتور ها هم توي يونيتي برنامه بنويسيد ... مگه من با Note pad برنامه مينوشتم !! ... پرويز جان اگه اين انجين خيلي انعطاف داره تا آخر امشب يه بازيه بالانس ساده برام بساز ( خواهشا ) فقط توپ توي يه زمين بگرده ( همين ! )‌ آقا من باور نميكنم اين انجين انعطاف پذيره از شما ميخوام اين رو بهم ثابت كنيد :46::40:

iload
05-07-2010, 17:23
سلام

خوب اول بگو ببینم قبول داری که udk با ue3 یکی به دلایلی که در پستای بالا گفتم .
و دوباره اشاره میکنم .

1-

2- 25% که برای شرکتای بزرگ منطقی نیست .

این بحت رو ببندیم برا بحت بازی ها ب منتشر شده و ... شروع کنیم .

ممنون

saeed_cpu_full
05-07-2010, 18:20
سلام

خوب اول بگو ببینم قبول داری که udk با ue3 یکی به دلایلی که در پستای بالا گفتم .
و دوباره اشاره میکنم .

1-

2- 25% که برای شرکتای بزرگ منطقی نیست .

این بحت رو ببندیم برا بحت بازی ها ب منتشر شده و ... شروع کنیم .

ممنون

نه ... بخش Compare رو بخون ... مخصوصا بخش برنامه نويسي كه UDK فقط از تابع هاي آماده ي زبان ++C استفاده ميكنه ولي UE3 كل زبون رو ساپورت ميكنه. (‌ به نظر شما اين تفاوت خيلي كميه ؟!)
من ميگم بريم سر بخش مقايسه ي اديتور ها

iload
05-07-2010, 20:10
سلام

خوب بخش پشتیبانی UDk که خوب و بحثی توش نیست .

بخش برنامه نویسی اگه دقت کنی نوشته اگر شما گواهی تجاری داشته باشید میتونید سورس کامل موتور که با C++ نوشته شده رو داشته باشید و اون رو به هر نوعی که نیاز دارید گشترش بدید . خوب تا اونجایی که من توسایت یونیتی دیدم برای سورس کامل یونیتی هیچ نوع لایسنسی نداره و باید باهاشون کفتگو کنید . پس قیمت کم یونیتی در مقابل آنریل هم همین هست که سورس کار رو به شما نمیدن .

خوب در مورد برنامه نویسی UDK باید بگم ( کار کردم که میگن ) مفهوم DLL این که سورس موتور رو به DLL تبدیل کردن که این یه مورد منطقی هست که حتا لایسنس تجاری یونیتی هم این کار رو کرده . شما در UDK میتونید توابع و کدهایی رو اضافه کنید و حتی در مواردی کسترش هم بدید .

اول این بحث رو تموم کنیم که سر بحث های دیگه این بحث ادامه پیدا نکنه . :20:

اگه قبول دارید که UDK ,UE3 با هم در ادیتورها و امکانات برابرند بریم سر موارد دیگه . :5:

نکته ای رو هم بگم که تفاوت آنریل با DUK این که انریل برای کنسول ها هم بازی میسازه و سورس کاملش در اختیار شماست برای تغییرات خیلی زیاد ولی UDK سورس رو نداره و برای کنسول ها هم بازی ارائه نمیکنی . فقط و فقط همین ! :21:

saeed_cpu_full
05-07-2010, 20:22
سلام
سلام !

خوب بخش پشتیبانی UDk که خوب و بحثی توش نیست .
قبول دارم

بخش برنامه نویسی اگه دقت کنی نوشته اگر شما گواهی تجاری داشته باشید میتونید سورس کامل موتور که با C++ نوشته شده رو داشته باشید و اون رو به هر نوعی که نیاز دارید گشترش بدید . خوب تا اونجایی که من توسایت یونیتی دیدم برای سورس کامل یونیتی هیچ نوع لایسنسی نداره و باید باهاشون کفتگو کنید . پس قیمت کم یونیتی در مقابل آنریل هم همین هست که سورس کار رو به شما نمیدن .
مگه ما الان UDK رو با Unity مقايسه نميكنيم ؟ پس چرا بحث سورس كد كامل UE3 و قيمتش در مقابل يونيتي اومد وسط :18::31: شما توي UDK هم سورس كد رو به هيچ وجه نميتونيد داشته باشيد

خوب در مورد برنامه نویسی UDK باید بگم ( کار کردم که میگن ) مفهوم DLL این که سورس موتور رو به DLL تبدیل کردن که این یه مورد منطقی هست که حتا لایسنس تجاری یونیتی هم این کار رو کرده . شما در UDK میتونید توابع و کدهایی رو اضافه کنید و حتی در مواردی کسترش هم بدید .

تابع هايي كه اضافه ميكنيد بايد با Unreal Script نوشته بشه .. در حالي كه توي يونيتي اينكار خيلي خيلي راحته ( هر چند من تا حالا نياز به نوشتن تابع جديد نداشتم چون تابع هاش همه كامل هست )

اول این بحث رو تموم کنیم که سر بحث های دیگه این بحث ادامه پیدا نکنه . :20:

اگه قبول دارید که UDK ,UE3 با هم در ادیتورها و امکانات برابرند بریم سر موارد دیگه . :5:
بستگي داره تعريف شما از امكانات چي باشه ! خروجي هاي بيشتر UE3 يا سورس كد انجين در UE3 يا ...
براي اديتور هم من باز نميتونم باور كنم كه انجين UE3 يه انجيني هست كه تغيير Player اون كلي دنگ و فنگ داره بعدش اين همه بازي توي سبك هاي مختلف باهاش ساخته شده

نکته ای رو هم بگم که تفاوت آنریل با DUK این که انریل برای کنسول ها هم بازی میسازه و سورس کاملش در اختیار شماست برای تغییرات خیلی زیاد ولی UDK سورس رو نداره و برای کنسول ها هم بازی ارائه نمیکنی . فقط و فقط همین ! :21:

UE3 امكان خروجي گرفتن براي Xlive و PSN رو هم داره ! در حالي كه UDK نميتونه اين كار رو انجام بده
خوب بهتره از اين بحث كليشه اي خارج بشيم و بريم سر امكانات اديتور ها براي ساخت بازي ( همه ي امكانات - از مدلينگ بگير تا دسته بندي فايل ها و همه ي اديتور ها و ... )

keb
07-07-2010, 10:09
یونیتی اینا رو داره؟
lightmass
FaceFX

Omid_Sadeghvand
08-07-2010, 16:18
دو بازی 2010 ساخته شده با Unity3D

1. Interstellar Marines 2010

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] runningman_002.jpg

2. Need For Speed World 2010 EA Games

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed_cpu_full
09-07-2010, 19:14
یونیتی اینا رو داره؟
lightmass
FaceFX

سلام عزيز
Lightmass رو بار ها تكرار كردم كه يونيتي اين امكان رو نداره ولي از امكانات ديگه استفاده ميكنه كه UDK اونهارو نداره ( مراجعه بشه به صفحه ي قبل )
در مورد FaceFX هم همينطور ... يونيتي FaceFX نداره اما با استفاده از پلاگين هاي مايا يا مكس يا برنامه هايي مثل Poser و ... ميتونيم به يه كاراكتر اين چنين انيميشن هايي رو بديم و بعد از اون مدل + انيميشن رو توي يونيتي ايمپورت كنيم :46:

keb
11-07-2010, 10:46
سلام عزيز
Lightmass رو بار ها تكرار كردم كه يونيتي اين امكان رو نداره ولي از امكانات ديگه استفاده ميكنه كه UDK اونهارو نداره ( مراجعه بشه به صفحه ي قبل )
در مورد FaceFX هم همينطور ... يونيتي FaceFX نداره اما با استفاده از پلاگين هاي مايا يا مكس يا برنامه هايي مثل Poser و ... ميتونيم به يه كاراكتر اين چنين انيميشن هايي رو بديم و بعد از اون مدل + انيميشن رو توي يونيتي ايمپورت كنيم :46:

شرمنده نخوندم. من کلا روزنامه ای میخونم وقتی حجم مطالب بالا میره.

یه چیزی دیگه داره انریل که اینو دیگه فکر نکنم داشته باشه یونیتی: Fluid Surface

saeed_cpu_full
11-07-2010, 22:40
شرمنده نخوندم. من کلا روزنامه ای میخونم وقتی حجم مطالب بالا میره.

یه چیزی دیگه داره انریل که اینو دیگه فکر نکنم داشته باشه یونیتی: Fluid Surface

يه چند تا نكته بگم
اينكه بيايم تك تك ابزار دو انجين رو بشمريم و بعد از اون اوني كه تعداد بيشتري رو داره انتخاب كنيم كار درستي نيست
Fluid Surface رو هم يونيتي داره ...

keb
12-07-2010, 10:20
يه چند تا نكته بگم
اينكه بيايم تك تك ابزار دو انجين رو بشمريم و بعد از اون اوني كه تعداد بيشتري رو داره انتخاب كنيم كار درستي نيست
Fluid Surface رو هم يونيتي داره ...

من ته دلم udk رو بیشتر دوست دارم. ولی خوب نمیشه با تعضب گفت که udk از یونیتی بهتره:10::3:

parvizamd
16-07-2010, 15:59
یک سوال آیا یونتی ابراز برای ایجاد صحنه های سینماتیک داره مانند mantune آنریل

saeed_cpu_full
16-07-2010, 16:09
یک سوال آیا یونتی ابراز برای ایجاد صحنه های سینماتیک داره مانند mantune آنریل

بله داره
براي اينكار بايد يك دوربين به صحنه اضافه كنيد و با Animate Editor يونيتي دوربين رو حركت بديد ( يا از دستورات حركت آماده ي دوربين استفاده كنيد مثل Smooth Follow و Smooth LookAt )
و بعد از اون موقعي كه خواستيد دوربين رو Switch ميكنيد

parvizamd
16-07-2010, 16:15
جدا به نظر شما من برم سراغ udk یا untiy واقعا موندم!

saeed_cpu_full
16-07-2010, 16:34
جدا به نظر شما من برم سراغ udk یا untiy واقعا موندم!

مثل من با هر دو كار كن ... بعدش كه يونيتي 3 اومد تصميم برات آسونتر ميشه چون واقعا يونيتي 2.6 با اينكه خيلي انعطاف پذير تر از UDK هست ولي از لحاظ قدرت رندر واقعا كم مياره !

keb
17-07-2010, 10:30
یه سوال خارج بحث اومد تو ذهنم. آقا سعید شما چه طوری تاپیک مقایسه زدی؟ تاپیک مقایسه که ممنوعه!

saeed_cpu_full
17-07-2010, 11:06
یه سوال خارج بحث اومد تو ذهنم. آقا سعید شما چه طوری تاپیک مقایسه زدی؟ تاپیک مقایسه که ممنوعه!

از آقا محسن اجازه گرفتم ...

saeed_cpu_full
17-07-2010, 11:20
اين پست رو توی تاپيك Unity 3D هم زدم ... قسمت اولش رو ميزارم كه شما هم ببينيد
پست به صورت كامل: forum.p30world.ir/showpost.php?p=5184978&postcount=96

امروز داشتم بازي هاي ساخته شده توسط اعضا رو ميديدم و واقعا جا خوردم !!!!
فكر نميكردم بشه با يونيتي 2.6 اين بازي ها رو با همچين گرافيكي ساخت !

يه بازيه سوم شخص شمشيري

يه بازي با گرافيك كارتوني ( به علت بزرگ بودن عكس لينكش رو گذاشتم )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اما قدرت واقعي يونيتي اينجا و در قسمت بعد مشخص ميشه ! يه نفر چند تا مدل ماشين رو آماده كرده و با يونيتي 2.6 ازشون رندر گرفته :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

همونطور كه اكثرتون ميدونيد يونيتي يه دموي معروف داره به اسم Island Demo كه قابليت هاي انجين رو نمايش ميده
يك نفر اين Island Demo رو پيشرفته كرده و اون رو توي قسمت ShowCase گذاشته ... اين عكس هارو ببينيد :

عكس ديگه رو به صورت لينك ميزارم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينم از رندر سنگ ها ( راحت با سنگ هاي UDK قابل مقايسه هست )

يه عكس از يه نماي زيبا كه توسط Unity Terrain ساخته شده

saeed_cpu_full
17-07-2010, 16:39
يه پست زدم توي تاپيك يونيتي در مورد انعطاف Unity 2.6
اينجا هم ميزارم :

خوب ميتونم به جرأت بگم هيچ سبكي نيست كه بازي از اون توسط Unity 3D ساخته نشده باشه !!! آخرين سبكي كه بازي باهاش توسط Unity ساخته نشده بود سبك شبيه ساز پرواز با هلي كوپتر بود كه اون هم توسط يكي از اعضا ساخته شد ...

اون افرادي كه توي بازيسازي استاد هستن حتما اسم انجين OGRE 3D رو شنيدن ... انجيني كه باهاش اديتور هاي خيلي زيادي ساخته شده . انعطاف اين انجين چيزي هست كه OGRE 3D رو خيلي معروف كرده
اديتور بازي گرشاسپ هم با اين انجين طراحي شده ... حالا من با قاطعيت تمام ميتونم بگم كه انعطاف Unity از OGRE 3D بيشتر هست ... امروز توي فروم يونيتي رفتم و ديدم چه كار ها كه با اين انجين انجام ندادند !!!!‌ مثلا ساخت اديتور براي شيدر

ساخت برنامه براي وبكم توسط يونيتي !! :

يكي از جالب ترين اديتور هاي ساخته شده توسط يونيتي
اديتور ساخت بازي اكشن بدون نياز به كد نويسي ( يك FPS Creator پيشرفته كه با Unity ساخته شده ! - البته همه نوع سبك اكشن ميشه با اين اديتور ساخت‌)

ميدونستم يونيتي انعطاف پذيره ولي نه ديگه اينقدر !!!!! بايد بگم كه اون برگ هارو هم طراحي كردم فقط تشخيص مسير بادش مونده ... خلاصه هر چي به ذهنتون رسيد رو ميتونيد با يونيتي طراحي كنيد شما توي اين انجين هيچ محدوديتي نداريد :5: ايشاالله يونيتي 3 كه اومد از نظر گرافيكي هم خيلي خيلي بهتر ميشه ( هر چند عكس هاي صفحه ي قبل نشون ميده كه يونيتي 2.6 چه قدرتي توي گرافيك داره )

مــوفــق بـــاشــيــد :40:

silsin
18-07-2010, 12:38
سلام
من تازه نشستم پست ها رو خوندم . تاپیک جالبیه .
درسته که با این یونیتی میشه هرکاری کرد . من هم یه مدت طولانی قبل از UDK داشتم با یونیتی کار می کردم و مطمئنم توی سطح خودش واقعا حرفهایی برای گفتن داره . یه جای این پست ها خونده بودم که نوشته بود یونیتی از نظر مدل سازی و ساخت در خت از یو دی کی بهتره اگه نمیدونم چی بگم شما ها دارین Speed Tree یو دی کی رو با یونیتی مقایسه می کنید . شما ها می گین
یونیتی 3 بیاد خیلی بهتر از Udk می شه . مگه udk بروز رسانی نمی شه . و هر بروز رسانبش بهتر از ماه قبل می شه .
از نظر منابع اموزشی Udk هم لازم به گفتن نیست. تنها چیزی که من از Unity دیدم و خوشم اومد اینه که بسته به نظر کاربراشون
نرم افزارشون رو ارتقا میدن . میدونین که اگه توی سایتش یه پیشنهاد برای ارتقا بدین اگه رای بیاره توی نسخه بعدی این نرم افزار میزارن . یه جای دیگه هم توی همین پست دیدم که نوشته بودن با یونیتی یه برنامه واسه وب کم درست کرده بودند .
اخه ما داریم توی اینجا درباره گیم انجین صحبت می کنیم نه چیز دیگه . اگه اینطور باشه از نظر این کارها یونیتی به گرد پای کوست تری دی هم نمی رسه .توی رندر نرم افزار ها هم خودتون فهمیدینو دیگه نمی خواد من دربارش چیزی بگم. یه جایی خونده بودم که نوشته بودن یونیتی می تونه برای گرافیک های جی فورس 1 هم بازی بسازی ولی یو دی کی فقط سیستم ها بالا رو پشتیبانی می کنه . اخه الان کسی نمی اد پول خرج کنه که برای پدربزرگ ها بازی بسازه .((البته این مال شما نبود توی یه فروم دیگه خونده بودم ))
واسته دیدن گرافیک کارهای ساخته شده باهاش فقط یک بار برین سایت udk تا بفمید چیه.

saeed_cpu_full
18-07-2010, 13:47
سلام
من تازه نشستم پست ها رو خوندم . تاپیک جالبیه .
درسته که با این یونیتی میشه هرکاری کرد . من هم یه مدت طولانی قبل از UDK داشتم با یونیتی کار می کردم و مطمئنم توی سطح خودش واقعا حرفهایی برای گفتن داره . یه جای این پست ها خونده بودم که نوشته بود یونیتی از نظر مدل سازی و ساخت در خت از یو دی کی بهتره اگه نمیدونم چی بگم شما ها دارین Speed Tree یو دی کی رو با یونیتی مقایسه می کنید .

ممنون از نظرت ...
ببين عزيز اوني كه باهاش كار كردي يونيتي 2.6 بوده ... مدل درخت رو به هيچ وجه نميتونستي توسط خود انجين طراحي كني ( يعني يه مدل منحصر به فرد داشته باشي )‌ عوضش با تغيير يه سري پارامتر فيزيك درخت ها ، طولشون و حجم و گرافيكش رو ميتونستي تعيين كني ... ساخت درخت توي يونيتي 2.6 اصلا به پاي Speed Tree نميرسيد ( شايد كيفيتش هم مثل اون ميشد ولي كاري رو كه شما با Speed Tree انجام ميدادي رو بايد 2 ، 3 برابر بيشتر وقت ميزاشتي كه با يونيتي همون كيفيت رو بگيري ) حالا من دارم با دليل ميگم كه توي يونيتي 3 يه ميان افزار اضافه شده به اسم Uni Tree كه به دليل اينكه نسخه ي ناقصش در ورژن 2.6 هم بوده اسمش رو گذاشتن UniTree 2 ... طبق همون عكس هايي هم كه دادم شما حتي تعداد برگ هارو هم ميتوني مشخص كني . فقط كافيه يه درخت رو انتخاب كني و كل اون رو تغيير بدي يا اينكه خودت يه درخت با فيزيك كامل بسازي و به لطف ابزار Brush يونيتي ميتوني خيلي راحت يه جنگل پر از درخت هاي مختلف با فيزيك مختلف درست كني . به همين دليل هست كه ميگم UniTree 2 بهتر از Speed Tree هست ( با Speed Tree هم كار كردم )

شما ها می گین
یونیتی 3 بیاد خیلی بهتر از Udk می شه . مگه udk بروز رسانی نمی شه . و هر بروز رسانبش بهتر از ماه قبل می شه .
من عضو سايت Epic هستم و هر ماه تغييرات ورژن جديد توي يه ايميل برام مياد .. اكثر تغييرات مربوط به اضافه شدن يه سري مدل و افكت صوتي به Content Browser و يا ارتقاء Image Effect يا رفع باگ هست ... مثل يونيتي موردي نديدم كه كل انجين رو زير و رو كنه !

از نظر منابع اموزشی Udk هم لازم به گفتن نیست. تنها چیزی که من از Unity دیدم و خوشم اومد اینه که بسته به نظر کاربراشون
نرم افزارشون رو ارتقا میدن . میدونین که اگه توی سایتش یه پیشنهاد برای ارتقا بدین اگه رای بیاره توی نسخه بعدی این نرم افزار میزارن .
منابع آموزشي UDK بيشتر از يونيتي هست ولي يونيتي هم از نظر منابع آموزشي خيلي كامل هست و ساپورتش هم حرف نداره
چون يونيتي يك انجين مردمي هست بخشي به نام FeedBack داره كه شما توضيحاتش رو داديد ولي قبول دارم از لحاظ منابع آموزشي UDK بهتره

یه جای دیگه هم توی همین پست دیدم که نوشته بودن با یونیتی یه برنامه واسه وب کم درست کرده بودند .
اخه ما داریم توی اینجا درباره گیم انجین صحبت می کنیم نه چیز دیگه . اگه اینطور باشه از نظر این کارها یونیتی به گرد پای کوست تری دی هم نمی رسه .
عزيز يه مدت در مورد انعطاف گيم انجين صحبت شده بود ... من ميگم UDK چجور انعطافي داره كه باهاش هنوز نتونستن يه اديتور بسازن ؟! و براي اينكه انعطاف يونيتي رو نشون بدم برنامه ي وبكم رو نقل قول كردم و هدفم اين بود نه اينكه بحث رو عوض كنم !

توی رندر نرم افزار ها هم خودتون فهمیدینو دیگه نمی خواد من دربارش چیزی بگم.
از لحاظ رندر يونيتي 2.6 به UDK نميرسه خودمم قبول دارم ... با اينكه يه سري بازي با كيفيت بالا باهاش ساخته شده ( عكس هاي همين صفحه )‌ ولي بازم ميگم جلوي UDK كم مياره ولي يونيتي 3 ميتونه با UDK رقابت كنه

یه جایی خونده بودم که نوشته بودن یونیتی می تونه برای گرافیک های جی فورس 1 هم بازی بسازی ولی یو دی کی فقط سیستم ها بالا رو پشتیبانی می کنه . اخه الان کسی نمی اد پول خرج کنه که برای پدربزرگ ها بازی بسازه .((البته این مال شما نبود توی یه فروم دیگه خونده بودم ))
ببين عزيز براي اطلاع ميگم ... بازي هاي دو بعدي خيلي خيلي زيادي هستن كه از همه نظر به بازي هاي سه بعدي برتري دارن ( حتي گرافيكي - البته گرافيك هنري ) مثل World of Goo . خيلي هم بيشتر فروش كردن و تعداد اين بازي ها داره روز به روز بيشتر ميشه و اسمش هم هست Arcade Games و بازيساز هاي مستقل اينجور بازي هارو ميسازن تا روي Xbox Live يا PSN منتشر بشه و به ازاي هر دانلود يه پولي به حسابشون از طرف مايكروسافت يا سوني ريخته بشه
حالا شما كدوم بازيه آركيد رو ديدي كه سيستم فضايي بخواد ؟!
راستي به نظر شما بازي اگه از نظر گرافيكي بهينه باشه و تنظيمات گرافيكي خيلي زياد داشته باشه ( عين كرايسيس كه فكر كنم 5 تا تنظيم مختلف داشت ) بهتره يا اينكه روي همه ي سيستم ها با يك گرافيك اجرا بشه و كلي از سيستم ها هم توي اجراي اون نا توان باشن
اگر اين حرف رو چند سال قبل ميزدي همه ميگفتيم خوبه ولي الان بحث روي بهينه كردن گرافيك بازي هست ... وگرنه كرايسيس هم بهترين گرافيك رو توي حالت Ultra High در بين بازي هاي كامپيوتري داشته و داره ولي منتقد هاي سايت هاي معروف به دليل اينكه گرافيكش بهينه نبوده اين قسمت رو به عنوان يه ضعف مورد بررسي قرار دادن
وگرنه توي همين يونيتي من ميتونم يه كاراكتر با 1000000 چند ضلعي بزارم و بعدش هم بگم بازيم بهترين گرافيك رو داره ولي هيچ سيستمي نميتونه 2 فريم هم ازش بگيره !!!!‌ ما داريم بازي ميسازيم نه انيميشن .

واسته دیدن گرافیک کارهای ساخته شده باهاش فقط یک بار برین سایت udk تا بفمید چیه.
منم ميتونم عكس خيلي از بازي هارو بيارم كه با يونيتي 3 بتا ساخته شدن و از لحاظ گرافيك نسبت به UDK برتري دارن. در ضمن كل بازي هم گرافيك نيست

ممنون :40:

AMIR REZAs
20-07-2010, 19:28
عزیز یه نصیحت بحث نکنید............:31: به هیچ جایی نمی رسید....
به نظر منم وایسیم یونیتی3 بیاد اگر خیلی دیگه عالی تر بود تصمیم بگیریم...........

parvizamd
23-07-2010, 13:59
یونتی موتور بسیار خوبی هست ولی رندر udk محشره و هیچ شکی تو نیست ولی خودم من ترجیح می دهم با موتور کار کنم که راهنماش کنارم باشه نه اینکه هی مجبور بشم برم تو اینترنت دنبال سوالم بگردم که پیدا بشه یا نشه
پشتیبانی udk خیلی خیلی ضعیفه اما دلایل این حرف:
گیم استدیو نصف udk قدرت نداره که help اینقدر خوب و دقیق گفته که به جرات می تونم بگم 10 برابر udk هست حالا workshop هاش که برای آموزش قدم به قدم هست به کنار .
برای مثال می خواهم یک bone از مدل ام بچرنم نگاه کنید چقدر درباره اش حرف زده

ent_bonerotate(entity,string name,vector angle)

ent_bonerotate_parent(entity,string name,vector angle)

Rotates an entity bone, it's children and all attached vertices. ent_bonerotate rotates about it's hinge point, ent_bonerotate_parent rotates about it's parent's joint (this corresponds to rotate3 mode in MED).

Parameters:

entity - entity pointer
name - name of the bone
angle - pan, tilt, roll euler angles.

Returns:

0 if bone not found, otherwise nonzero.
Speed:

Slow
Remarks:

This instruction does not set the bone to a certain angle, it rather adds the angle to the current bone orientation. For setting bones to absolute angles, or for concatenating a bones animation from several bones rotations, reset the bones before by ent_bonereset (mk:@MSITStore:I:\Program%20Files\GStudio7\acknex. chm::/aent_bonereset.htm) or ent_animate (mk:@MSITStore:I:\Program%20Files\GStudio7\acknex. chm::/aent_animate.htm) .

Examples:

action endless_animation() { while(1) { ent_bonerotate(my,"bone",vector(time_step, 0, 0)); wait(1); }}action combined_animation(){ while(1) { if (key_q) { my.skill1 -= time_step; } if (key_w) { my.skill1 += time_step; } if (key_a) { my.skill2 -= time_step; } if (key_s) { my.skill2 += time_step; } ent_animate(my,NULL,0,0); // reset all bones ent_bonerotate(my,"bone1",vector(0,my.skill2,0)); // tilt first bone ent_bonerotate(my,"bone2",vector(my.skill1,0,0)); // pan second bone wait(1); }}See also:

ent_bonereset (mk:@MSITStore:I:\Program%20Files\GStudio7\acknex. chm::/aent_bonereset.htm), ent_bonescale (mk:@MSITStore:I:\Program%20Files\GStudio7\acknex. chm::/aent_bonescale.htm), ent_animate (mk:@MSITStore:I:\Program%20Files\GStudio7\acknex. chm::/aent_animate.htm), ent_bonemove (mk:@MSITStore:I:\Program%20Files\GStudio7\acknex. chm::/aent_bonemove.htm)

اینقدر خوب گفته که حتی سرعت انجام اش گفته و تابع چی بر می گردنه .راهنمای unity خوبه بد نیست و udk با همه قدرت تقربیا هیچه!

saeed_cpu_full
23-07-2010, 16:07
در مورد Help يونيتي به نظرم تنها ضعفش اينه كه محيط گرافيكي جالبي نداره و گرنه تمام بخش ها رو دقيق توضيح داده
مخصوصا بخش اسكريپت ها و توابع كه همراه با چندين مثال هست و كارش رو هم گفته و فرق هاي يك تابع با تابع ديگه كه در ظاهر مثل هم هست كارشون مثلا دو تابع Update و Fixed Update
Help انجين 3D Game Studio رو هم ديدم و بايد بگم واقعا كامل هست

saeed_cpu_full
02-08-2010, 14:03
شماها هنوز دارید بحث میکنید؟:18:
بیخیال.
میدونید من به عنوان شاگرد همتون یه جواب کلی میدم تمومش کنید بحث این تاپیک اصلا سر یه چیز دیگه بود(آخه من و دوستام یه مقدار بیشتر از شماها رو udk کار کردیم):
آنریل تو تمام قسمتا بهتر از بقیه ی انجیناست(به نظر من) به غیر از آنریل اسکریپت اونم به خاطر اینه که آموزش براش کمه.وگرنه یکی مثل رفیق من باید حد اقل دو ماه روش کار کنه (اختصاصی)تا آخرش بازم به مشکل بخوره .

اصلا و به هيچ وجه قبول ندارم ... يكي از دلايل برتري آنريل نسبت به يونيتي رو قدرت رندرش ميدونستم كه با توجه به اينكه يونيتي بهترين كيفيت رندر براي يك بازي رو خلق ميكنه و نسبت به آنريل خيلي خيلي كمتر از قدرت كارت گرافيك و CPU استفاده ميكنه (‌ به دليل پشتيباني از تكلنوژي هاي گرافيكي جديد ) نظرم كلا در مورد رندر UDK عوض شد
توي بقيه ي چيز ها هم فقط كافيه يه بار با يونيتي درست حسابي كار كنيد ... خودتون متوجه ميشيد كدوم بهتره

ولی با نظر آقا پرویز هم مخالفم که میگه حتما باید تو help نرم افزار همه چیز باشه.چون آنریل یه چیز تو مایه های مکس و مایا هست نمیشه همه چیزوو تو help نرم افزار گذاشت.مكس رو نميدونم ولي من با مايا كار ميكنم Help جامع و كاملي داره و تمام گزينه هارو دقيق توضيح داده ... يك Help براي انجين بازي سازي ضروري هست

اگه کرای رو هم بگیرید این طور نیست.شما مگه با CryEngine كار كرديد؟

آقا پرویز در ضمن الان دیگه برای مقایسه ی سادگی انجین ملاک برای مقایسه تغییر کرده همونطور که خودتون گفتین ممکنه آنریل رتبه ی 3.5 گرفته باشه ولی بازم میبینید که بازی های خیلی زیادی با اون ساخته میشه. چرا؟ چون هم آسونه و هم سابقه ی خوبی داره.اون نقد و امتياز رو يه سايت معتبر به UDK داده ... اگه ساخت بازي هاي زياد ملاك هست لطفا يه سر به قسمت Showcase فروم يونيتي بزنيد ... هر 1 ساعت چند صفحه تاپيك زده ميشه براي معرفي بازي ها ! با اينكه مدير هاي فروم يونيتي تاپيك بازي هاي ساده رو حذف ميكنند تا تاپيك پروژه هاي خيلي زيبا به صفحه هاي بعد منتقل نشه .

در ضمن الان همه دنبال انجيني هستن كه براشون محدود نباشه ... شما ميگي آنريل اسكريپت ضعيفه . خوب مهمترين قسمت ساخت بازي اسكريپت نويسي هست. اگه يه سيستم جديد بخواي براي بازيت طراحي كني و محدوديت داشته باشي و نتوني اون كار رو انجام بدي يا طراحي سيستمت با UDK مدت زمان زيادي رو بخواد به نظر خودت اون انجين ارزش كار كردن داره ؟
من ترجيح ميدم يه انجيني رو انتخاب كنم كه هيچ محدوديتي نداشته باشم ... هر چيزي كه به ذهنم رسيد رو بتونم توي بازيم پياده كنم و محدوديت نداشته باشم
با يونيتي همه نوع سبك و بازي ساخته شده
+
يه سري اديتور و سيستم ساخته شده مثل :

سيستم Crowds AI كه توي UDK هست ولي با يونيتي ميشه اون رو طراحي كرد و آموزش براي ساخت اين سيستم رو هم ميتونيد از سايت unitytutorials.com بخريد
ابزار Auto Path Finder
طراحي 9 اديتور مختلف براي ساخت شيدر
اديتور ساخت بازي اكشن اول شخص و سوم شخص بدون نياز به كد نويسي تنها با چند كليك ( FPSC پيشرفته ساخته شده توسط يونيتي !)
مش تخريب پذير
چرخه ي شب و روز
آب و هواي دايناميك
Wind Physic
برنامه ي وبكم !
اديتور مدلينگ مخصوص يونيتي

و ...

كدوم يكي از اين ها با UDK ساخته شده ؟ اصلا ميشه با UDK اين هارو ساخت ؟

Prince_ of _Persia
03-08-2010, 20:42
تا الان داشتم بحث ها رو می خوندم و تصمیم نداشتم وارد بحث مقایسه بشم . چون بحث مقایسه انجین ها مثل دعوای فن بوی ها سر تیم های فوتبال یا قدرت کنسول ها تعصبی می شه . ولی دیدم باید چند نکته رو بگم .

تا حالا چند نفر از این جمع حرفه ای و بصورت تیمی روی udk کار کرده ؟ وقتی با یک پروژه بزرگ و بصورت تیمی رو udk کار کنید مشکلاتش رو می بینید. من چون تو شرکتی کار می کنم که پروژه رو udk داره از اینها خبر دارم.
مشکلاتی که مطمئنم خیلی ها ازش بی خبرند شما فقط دارید ظاهر udk رو می بینید و با چند تا مدلی که در داخل udk وجود داره یک مپ می سازید و یک build می زنید و برای خودتون کلی کیف می کنید.

می دونید آوردن مدل به udk چه هفت خان رستمی داره . آوردن skeletal mesh هم که بماند . ساخت یک مپ که با این مدل های خودتون و بقیه متریال ها توسط خودتون باشه هم شما را با مشکلات بسیار زیاد دیگری مواجه می کنه. از ساخت دو uv برای مدل ها گرفته تا تنظیم نرمال مپ تا باعث نشه خط uv کاراکترتون بزنه بیرون . از rotate bone که از خروجی مایا انجام می ده تا سیاهی که در نورپردازی lighmap روی مدلها می اندازه و باید تنظیم بشه . سر در آوردن از شیوه کد نویسی و تابع ها و دستورات و کلاس های udk هم که بماند.

در کل udk اصلا برای کارهای دو یا سه نفره و مستقل نمی خوره . تنها در صورتی که یک تیم حرفه ای هستید باید udk کار کنید و در صورتی که بخواهید برای پروژه های بعدی هم با udk بازی بسازید و اینهمه تجربه ای که پیدا کردید هدر نره. به هر حال یادگیری udk در کنار یونیتی یا یک انجین دیگه می تونه شما رو با یک انجین استاندارد تجاری آشنا کنه و برای استخدامتون چه ایران چه خارج کمک خیلی زیادی می کنه.

silsin
04-08-2010, 12:08
یعنی شما به یو دی کی فقط به خاطر مدل اوردنش اشکال می گیری
در ضمن static mesh رو قبول دارم مهدودیت داره ولی skeletal mesh رو به هیچ وجه . هم راحته اوردنش هم مهدودیتی نداره .
این رو با هات موافقم که به درد کار یک نفره یا دو نفره نمی خوره . ولی نگاه کن اگه بخوام به این یو دی کی اشکال بگیریم باید به
انریل انجین و انریل تورنمنت هم اشکال بگیریم مگه بازی ها و ماد های ساخته شده با اینها رو ندیدی در ضمن کل دنیا دارن با این انجین بازی میسازن و بهترین کار ها رو دارن انجام می دن . اصلا شما هایی که اشکال می گیرین برین Showcase سایت یو دی کی رو ببینین
تا بفمین چه جوری می شه . به نظر من این بحث کردن ها فایده ای نداره و فقط باید با هم دعوا بیفتیم . چه ما خوشمون بیاد چه نیاد دنیا کار خودش رو می کنه

iload
04-08-2010, 12:20
سلام

راستش رو بگم ؟ من با تحقیقی که در مورد یونیتی 3 کردم فهمیدم موتور شاخی خواهد بود و به همه پیشنهاد میکنم تا بعد تابستون که نسخه ای کامل ازش بیاد سرش بحث بی فایده نکنین .

silsin
04-08-2010, 12:24
واقعا با iload موافقم .
نباید سر چیزی که نیومده اینقدر بحث کنیم

saeed_cpu_full
04-08-2010, 12:25
یعنی شما به یو دی کی فقط به خاطر مدل اوردنش اشکال می گیری
در ضمن static mesh رو قبول دارم مهدودیت داره ولی skeletal mesh رو به هیچ وجه . هم راحته اوردنش هم مهدودیتی نداره .
این رو با هات موافقم که به درد کار یک نفره یا دو نفره نمی خوره . ولی نگاه کن اگه بخوام به این یو دی کی اشکال بگیریم باید به
انریل انجین و انریل تورنمنت هم اشکال بگیریم مگه بازی ها و ماد های ساخته شده با اینها رو ندیدی در ضمن کل دنیا دارن با این انجین بازی میسازن و بهترین کار ها رو دارن انجام می دن . اصلا شما هایی که اشکال می گیرین برین Showcase سایت یو دی کی رو ببینین

skeletal mesh که دیگه قدیمی شد :31:
یونیتی Muscle Mesh رو هم ساپورت میکنه
یعنی انیمیشن هایی که با endorphine شبیه انیمیشن های موشن کپچر شده میتونه راحت توی یونیتی بیاد بدون هیچ اروری ( از این برنامه برای ساخت عکس العمل های مردم توی GTA IV استفاده شده )
ولی همچین قابلیتی رو UDK نداره
قسمت Showcase یه بار بحث شد ... شما بیا فروم یونیتی قسمت Showcase قول میدم دیگه از Showcase انجین UDK چیزی نگی !

نباید سر چیزی که نیومده اینقدر بحث کنیم
بتا اومده ... برو یوتیوب ویدئو هاش رو ببین
مخصوصا ویدئوی لایت مپ

silsin
04-08-2010, 12:33
دلیل نشده تو از کجا می دونی اپدیت ماه بعد یو دی کی چیه ؟ جنابعالی اگه می خوای از یو دی کی اشکال بگیری باید از انریل انجین هم اشکال بگیری . تازه اگر هم درست بگی چرا تا به حال بازی تجاری حرفه ای با یونیتی نیامده .

---------- Post added at 12:33 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

در ضمن من هم دیگه بهث نمی کنم تا هم نسخه جدید یونیتی بیاد هم اپدیت های جدید udk

saeed_cpu_full
04-08-2010, 12:58
. تازه اگر هم درست بگی چرا تا به حال بازی تجاری حرفه ای با یونیتی نیامده .

---------- Post added at 12:33 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

در ضمن من هم دیگه بهث نمی کنم تا هم نسخه جدید یونیتی بیاد هم اپدیت های جدید udk

نمیخواستم جواب بدم
ولی دیدم بدون اطلاعات حرف زدی گفتم این رو باید جواب داد :27:
بازی های تجاری خیلی خیلی زیاد ساخته شده
شرکت های بازی سازی زیادی از جمله EA یونیتی انجین رو خریدن
EA با یونیتی Need For Speed : World رو ساخته
+
Tiger Woods PGA Tour Online

بازی Lego Star Wars هم با یونیتی ساخته شده
interstellar marines یه بازیه اکشن اول شخص که به زودی میاد و قدرت یونیتی 2.6 رو نمایش میده

دلیل نشده تو از کجا می دونی اپدیت ماه بعد یو دی کی چیه ؟
توی آپدیت این ماه هم Muscle Mesh اضافه نشده
در ضمن Muscle Mesh چیزی نیست که با یه آپدیت اضافه بشه ! اگه اضافه بشه اولین چیزی که زیر و رو میشه Content Browser هست
اصلا اضافه شد ... UDK که انیمیشن های endorphine رو ساپورت نمیکنه پس با چی میخوای براش انیمیشن Muscle بسازی ؟ نکنه با موشن کپچر میخوای بسازی ؟!

جنابعالی اگه می خوای از یو دی کی اشکال بگیری باید از انریل انجین هم اشکال بگیری
!!!!
با این حرف ها فعلا خودتون رو گول نزنید ...
اصلا قبول یکی از بهترین انجین های دنیا اینطوریه که چهار تا مدل اضافه کنی یه مپ بسازی Play رو بزنی و یه دفعه یه نفر با یه اسلحه بپره وسط مپ !!!
زبون برنامه نویسیش هم Unreal Script هست ! و تابع هم نمیتونی براش بنویسی و برنامه نویسیش به ساخت کلاس محدود میشه
اگه هنوز فکر میکنید دارید با Unreal Engine کار میکنید من دیگه حرفی ندارم ...

parvizamd
04-08-2010, 13:04
یکی از نقاطی که واقعا با یونتی من لذت ببردم میدونید چی بود؟؟؟ یونتی میتوانه مستقیم از cinmea 4d انیمشن خودشو بگیره ! در حالی که udk تو این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده . حتما باید انیشمن psk و psa باشه ! که cimena 4d از این پشتبانی نمی کنه

silsin
04-08-2010, 13:06
شما برو درباره بازی The ball تحقیق کن .

saeed_cpu_full
04-08-2010, 13:08
یکی از نقاطی که واقعا با یونتی من لذت ببردم میدونید چی بود؟؟؟ یونتی میتوانه مستقیم از cinmea 4d انیمشن خودشو بگیره ! در حالی که udk تو این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده . حتما باید انیشمن psk و psa باشه ! که cimena 4d از این پشتبانی نمی کنه

+ انیمیشن های مایا
+ Full Rigging Body
+ انیمیشن های endorphin

مکس رو امتحان نکردم ... ولی ساپورت میکنه

شما برو درباره بازی The ball تحقیق کن .
عزیز این الان چه ربطی داشت ؟!
The ball رو بازی کردم .. یه مدت که با UDK کار میکردم میخواستم یه اسلحه ی جاذبه بسازم با دقت در بارش تحقیق کردم
آخرم نتونستم اسلحه ی جاذبه رو بسازم !

silsin
04-08-2010, 13:12
خیلی هم ربط داشت اینرو با UDK ساختن بهترین ماد سال هم شده دلیل نشده شما نمی تونی یه اسلحه جاذبه بسازی اونا نتونن .
اصلا تا یکی دو روز دیگه خودم در باره اسلحه جاذبه مقاله می نویسم که جوابتو بگیری.

saeed_cpu_full
04-08-2010, 13:16
خیلی هم ربط داشت اینرو با UDK ساختن بهترین ماد سال هم شده

:31::31::31:
بحث سر Muscle Mesh بود یه دفعه شد بهترین ماد سال

دلیل نشده شما نمی تونی یه اسلحه جاذبه بسازی اونا نتونن
مگه من گفتم اونا نتونستن !! :18:
میگم بازیش کردم خوب اسلحه ای که دست این بنده خدا هست توپ رو جذب میکنه پس یعنی اونها این رو ساختن

اصلا تا یکی دو روز دیگه خودم در باره اسلحه جاذبه مقاله می نویسم که جوابتو بگیری.
من با UDK کار نمیکنم ولی حالا مقاله رو بنویس ... ببینیم چجوری میشه ساخت

iload
04-08-2010, 13:19
سلام

چه خبر شد من یه پست دادم تاپیک فعال شد . الان باد برم بیرون میام یه حال اساسی میدم هم به یونیتی کارها هم به آنریل کارها .

یه نکته رو بگم که UDK = UE3 ?! :31::27::21:

parvizamd
04-08-2010, 14:35
سلام

چه خبر شد من یه پست دادم تاپیک فعال شد . الان باد برم بیرون میام یه حال اساسی میدم هم به یونیتی کارها هم به آنریل کارها .

یه نکته رو بگم که UDK = UE3 ?! :31::27::21:

علیررضا جان نفمیدم منظورت چیه ولی بعید میدونم موتوری مثل unreal engine مفتی مفتی بدن دست من و تو !!!میدونید اصلا قضیه این جور بحث مثل بحث اینتل و ای ام دی میونه من یه زمانی عشق amd بودم ولی دیدم تو فانوم 965 بلک شکست خورد . حالا اینم قضیه udk و یونتی . این جور بحث نه طراحان پارسی نه تو p30world نه هیچ جای دیگه نتیجه نداشته اما خیلی دوستان اینطور فکر می کنند برای مثال وقتی cinema 4d من قاطی کرد همه گفتند برو 3dmax کار کن . دلیل نمیشه چون هر برنامه اسم بزرگ کرده بهترین باشه !!! اگه خودم من یک روز بخواهم یک موتور بخرم یا گیم استدیو می خرم یا یونتی . برنامه های دیگه ویژگی خودشون دارند برای مثال milkshape بااینکه همش 6 مگه تعداد خروجی دو برار 3dmax هست و تقریبا هر خروجی ساپورت میکنه . میدونید مسله ما ایرانیا اینکه که هر ابزاری دم دستمونه مگرنه من دیدم با گیم استدیو که نصب udk هست چیا ساختند . عیب بزرگ udk تو اسکرپیت اینکه الکی باید درگیر کلاس تو در تو بشیم مطممن باشید چنین موتوری چندان ازش استقبال نمیشه مگر برای گروه های حرفه ای . خیلی بازی قشنگی تو دنیا هستند با موتوری غیر unreal engine ساخته شده اند . برای مثال godfather 2 با موتور cry engine ساخته شده . بزار یه چیز بگم شما اگر بنظرتون این موتور ساده و راحت هست برید یک بازی توپ باهاش بسازید و بفروشید .دعوا نداره که اما یک چیز بگم به نظر من موتوری خوبه که راهنماش کنارش باشه تا آدم بتونه به جواب سوالش برسه . نقلی از یک کتاب برای برنامه نویسان : مطممن باشید اگر برنامه تان بهترین عملکرد هم داشته باشد اما دیگران نتوان اند از آن استفاده کنند برنامه شما بدرد سطح آشغال می خورد

iload
04-08-2010, 14:43
سلام

اولا که مفتی نیست 25 درصد از فروشت رو میگیره .
دوم این که برم یه بسرچم بیام در مورد جفتشون بگم . که نگید رو هوا گفته . :31:

parvizamd
04-08-2010, 14:52
برای بازی غیرتجاری که مفتیه!

saeed_cpu_full
04-08-2010, 15:31
سلام

اولا که مفتی نیست 25 درصد از فروشت رو میگیره .
دوم این که برم یه بسرچم بیام در مورد جفتشون بگم . که نگید رو هوا گفته . :31:

یه بار دیگه هم بحث شده بود نمیدونم شما بودی یا یه نفر دیگه که لینک داده بود برای مقایسه ی UE3 با UDK
مهمترین فرقشون توی اسکریپت نویسی بود
UE3 فکر کنم ++C بود با قابلیت تابع نویسی و استفاده از توابع آماده ی Unreal Engine
واسه UDK برنامه نویسیش آنریل اسکریپت هست و محدود میشه به نوشتن کلاس

در ضمن الان یه سؤال برام پیش اومد ... مگه The Ball یه بازی نیست که با UDK ساخته شده ؟ پس چرا سایت های بازی بهش میگن ماد ؟!
یعنی خروجی های UDK ماد به حساب میان ؟! اگه اینطوریه پس چرا با UDK کار میکنید ؟! با Sandbox کار کنید ماد بسازید با گرافیک Crysis !!

silsin
04-08-2010, 15:40
علیررضا جان نفمیدم منظورت چیه ولی بعید میدونم موتوری مثل unreal engine مفتی مفتی بدن دست من و تو !!!میدونید اصلا قضیه این جور بحث مثل بحث اینتل و ای ام دی میونه من یه زمانی عشق amd بودم ولی دیدم تو فانوم 965 بلک شکست خورد . حالا اینم قضیه udk و یونتی . این جور بحث نه طراحان پارسی نه تو p30world نه هیچ جای دیگه نتیجه نداشته اما خیلی دوستان اینطور فکر می کنند برای مثال وقتی cinema 4d من قاطی کرد همه گفتند برو 3dmax کار کن . دلیل نمیشه چون هر برنامه اسم بزرگ کرده بهترین باشه !!! اگه خودم من یک روز بخواهم یک موتور بخرم یا گیم استدیو می خرم یا یونتی . برنامه های دیگه ویژگی خودشون دارند برای مثال milkshape بااینکه همش 6 مگه تعداد خروجی دو برار 3dmax هست و تقریبا هر خروجی ساپورت میکنه . میدونید مسله ما ایرانیا اینکه که هر ابزاری دم دستمونه مگرنه من دیدم با گیم استدیو که نصب udk هست چیا ساختند . عیب بزرگ udk تو اسکرپیت اینکه الکی باید درگیر کلاس تو در تو بشیم مطممن باشید چنین موتوری چندان ازش استقبال نمیشه مگر برای گروه های حرفه ای . خیلی بازی قشنگی تو دنیا هستند با موتوری غیر unreal engine ساخته شده اند . برای مثال godfather 2 با موتور cry engine ساخته شده . بزار یه چیز بگم شما اگر بنظرتون این موتور ساده و راحت هست برید یک بازی توپ باهاش بسازید و بفروشید .دعوا نداره که اما یک چیز بگم به نظر من موتوری خوبه که راهنماش کنارش باشه تا آدم بتونه به جواب سوالش برسه . نقلی از یک کتاب برای برنامه نویسان : مطممن باشید اگر برنامه تان بهترین عملکرد هم داشته باشد اما دیگران نتوان اند از آن استفاده کنند برنامه شما بدرد سطح آشغال می خورد

من هم چون بدون اطلاع داری می گی بهت جواب می دم.
کی گفته Godfather با کری انجین ساخته شده اسم موتورش Godfather engine 2 که بهش gengine 2 هم می گن
منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
در ضمن شما مگه کری انجین داری.
در حال حاظر نصف یا بیشتر بازی های کامپیوتری رو با این موتور می سازن . اگه می گین نه اینقدر لیست میارم که این تاپیک دیگه جانداشته باشه .
عیبی که از اسکریپ نویسیش گرفتی رو کاملا موافقم ولی یادت باشه همین باعث می شه یادگیری برای کاربر
راحتتر بشه .خود من چند ماه هم نمی شه انریل اسکریپت یادگرفتم که دارم اینجور تاپیک رو پیایین می ارم. :31:
اینم بگم که برنامه ای بیخودی اسم بزرگ نمی کنه . به خاطر قابلیت هایشه که اینقدر محبوب و پرطرفداره .

silsin
04-08-2010, 15:50
یه بار دیگه هم بحث شده بود نمیدونم شما بودی یا یه نفر دیگه که لینک داده بود برای مقایسه ی UE3 با UDK
مهمترین فرقشون توی اسکریپت نویسی بود
UE3 فکر کنم ++C بود با قابلیت تابع نویسی و استفاده از توابع آماده ی Unreal Engine
واسه UDK برنامه نویسیش آنریل اسکریپت هست و محدود میشه به نوشتن کلاس

در ضمن الان یه سؤال برام پیش اومد ... مگه The Ball یه بازی نیست که با UDK ساخته شده ؟ پس چرا سایت های بازی بهش میگن ماد ؟!
یعنی خروجی های UDK ماد به حساب میان ؟! اگه اینطوریه پس چرا با UDK کار میکنید ؟! با Sandbox کار کنید ماد بسازید با گرافیک Crysis !!

بازی The ball یک بازی ساخته شده توسط انریل تورنمنته که خیلی هم جایزه برده .
الان هم به درخواست اپیک اون رو به طور کامل روی Udk اوردن که با خروجی همراه باشه .
منابع:

saeed_cpu_full
04-08-2010, 16:03
من هم چون بدون اطلاع داری می گی بهت جواب می دم.
کی گفته Godfather با کری انجین ساخته شده اسم موتورش Godfather engine 2 که بهش gengine 2 هم می گن
منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
در ضمن شما مگه کری انجین داری.
در حال حاظر نصف یا بیشتر بازی های کامپیوتری رو با این موتور می سازن . اگه می گین نه اینقدر لیست میارم که این تاپیک دیگه جانداشته باشه .
عیبی که از اسکریپ نویسیش گرفتی رو کاملا موافقم ولی یادت باشه همین باعث می شه یادگیری برای کاربر
راحتتر بشه .خود من چند ماه هم نمی شه انریل اسکریپت یادگرفتم که دارم اینجور تاپیک رو پیایین می ارم. :31:
.
شما بازی هایی که با UE3 ساخته شده رو به حساب UDK میزنی ؟! :27:
برنامه نویسی دو انجین زمین تا آسمون فرق داره
خودت فکر کن ببین UE3 برنامه نویسیش عین UDK هست ؟! یعنی بری تو فولدر Scripts یه کلاس رو انتخاب کنی تغییرش بدی بعدش UDK رو ببندی دوباره باز کنی ببینی برنامه کار میکنه یا نه !!!!
اگه UE3 اینجوری بود مطمئن باش هیچ شرکتی دنبالش نمیرفت
حالا شما هی خودتون رو گول بزنید بگید UDK همون UE3 هست !

اینم بگم که برنامه ای بیخودی اسم بزرگ نمی کنه . به خاطر قابلیت هایشه که اینقدر محبوب و پرطرفداره
نصف یونیتی هم طرفدار نداره ! میگی نه بیا قسمت Unity Answers یا فروم یونیتی ببین چقدر سریع تاپیک زده میشه .. عضو جدید اضافه میشه
ببین تا اینجا یونیتی چقدر فروخته ... چند بار دانلود شده و ...
فقط ببین از همین ایران که همه زورشون میاد برای یه انجین پول بدن ( چون کرکش میاد ) چند نفر یونیتی رو پیش خرید کردن !
باز هی بگو UDK پرطرفدار و محبوب

در ضمن اون قسمت قابلیت هارو یه توضیح میدی ؟ منظورت کدوم قابلیته که یونیتی نداره یا نمیتونه ساپورتش کنه ؟

بازی The ball یک بازی ساخته شده توسط انریل تورنمنته که خیلی هم جایزه برده .
الان هم به درخواست اپیک اون رو به طور کامل روی Udk اوردن که با خروجی همراه باشه .
منابع:

یعنی یه بازی توسط یه بازیه دیگه ساخته شده ؟! :18: چون آنریل تورنمنت بازی بود
فکر کنم منظورت ادیتورش باشه ... پس بازی با UDK ساخته نشده .. ایمپورت شده روی UDK
راستی در مورد فرق اسکریپت نویسی توضیح ندادی

iload
04-08-2010, 17:05
سلام

اول یه نکته رو بگم . ما با هم به این نتیجه رسیدیم که فقط تو اسکریپت نویسی تفاوت وجود داره . پس میرم سر گرافیک .
اینا عکس بازی هست که با آنریل اینجین ساخته شده و حتی ورژن قابلیت گرافیکیش از UDK پایین تره . کیفیت رو ببین ! این از گرافیک . و برتری آنریل به یونیتی .

بعد تا اونجایی که من میدونم یونیتی 3 بعد تابستون میاد و همون روزام کرای 3 میاد خوب کدوم به نظر شما ؟

saeed_cpu_full
04-08-2010, 17:12
iload عزیز لطفا به تاپیک یونیتی برید ویدئویه سرباز رو ببینید که فقط توش از لایت مپ به عنوان تکلنوژی گرافیکی استفاده شده
در مورد گرافیک چندین بار بحث شده .. یونیتی یه چیزایی رو ساپورت میکنه که CryEngine یا Unreal Engine 3 اون رو ندارن و باید به صورت
Add-on بخری و به عنوان پلاگین استفاده کنید . ولی یونیتی اون رو مجانی داره ! صفحه های قبلی این تاپیک رو ببین ... مقاله هارو بخون
اگه بحث سر گرافیک باشه من کلی دلیل میارم که خروجی Unity 3 نسبت به UDK برتری داره
در ضمن من نمیدونم منظور شما از اینکه CryEngine 3 میاد چی هست ... یعنی اونم مجانی میشه ؟
بعدش شما هم که فقط دنبال گرافیک بهتر هستید اگه مجانی بشه UDK کشک میشه و CE3 میشه محبوب دل هاتون !

اول یه نکته رو بگم . ما با هم به این نتیجه رسیدیم که فقط تو اسکریپت نویسی تفاوت وجود داره . پس میرم سر گرافیک .
اسکریپت نویسی مهمترین قسمت یک انجین هست

iload
04-08-2010, 17:59
خوب آره کرای قراره رایگان بیاد با شرایت بهتر از یونیتی و آنریل و من از همون اول که اعلام شد کرای 3 رایگان میاد منتظرشم و یونیتی و آنریل رو برای کسب تجربه کار میکنم و بس . ( شاید یه چیزی هم ساختیم ؟! ) ون ویدیو رو دیدم که میگم آنریل بهتره دیگه . تازه تا من خودم کار نکنم نمیتونم .... !

یه گیمر وقتی بازی میکنه نمیگه با چه تکنیکی کرافیک خلق شده کیفیت رو میبینه . بعد اون بازی هایی که شما از ea نام بردید . زیاد جالب نیست و حتی تو سایت gamespot هیچی ازش پیدا نکردم . و یه نکته جالب این بازی ها رایگانن یعنی که کسی براشون پول نمیده .

یه بازی درست و کامل من با یونیتی ندیدم . که منتشر شده باشه . اگه شما دیدی به ما هم بگو . همه چی رو میگن قرار بیاد هم Need For Speed : World و هم interstellar marines و جالب بدونید که بازی Need For Speed : World نسخه رایگان و تحت وبش با یونیتی ساخته میشه نه نسخه اصلی ؟! یعنی یه ورژن تبلیغاتی رایگان یا یه دموی آنلاین از بازی اصلی ؟!

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:55 PM ----------

در مورد اسکریپت نویسی باید بگن شما هر کاری میتونی بکنی ولی اگه بلد باشی . شما میگی ادیتور بساز اخه مگه مریضم بیام یه ادیتور بسازم . هرچی بخای خودش داره .

ولی خوب این رو قبول دارم که سی بهتره چون آینده هم داره .

یه اعتراف : اگه روزیبخوام یه بازی بسازم با یونیتی میسازم چون خیلی آسونه . ولی کیفیتش به نظر من به آنریل نخواهد رسید چه برسه به کرای .

saeed_cpu_full
04-08-2010, 18:10
یه گیمر وقتی بازی میکنه نمیگه با چه تکنیکی کرافیک خلق شده کیفیت رو میبینه .

یه سؤال از شما دارم ... تا به این دقت کردید که سری Call of Duty ( مخصوصا از نسخه ی 4 به بعد ) به دلیل استفاده از تکلونوژی های روز گرافیک زیبا و بسیار عالی و سبک رو داشته و همه ی سایت ها توی نقد گرافیکش میگفتن سبک هست و اکثر سیستم ها اون رو با آخرین جزئیات اجرا میکنن
یا مثلا بازی Alan Wake که یه گرافیک بسیار عالی داره + نورپردازی زیبا که به علت استفاده از همین تکلونوژی ها فریم ریتش از 25 پایین تر نمیاد و همین تکلونوژی ها باعث شده گرافیک بازی ها توی کنسول اینقدر پیشرفت کنه
افرادی که میگن Crysis بهترین گرافیک رو داره اصلا به عنوان گیمر قبولشون ندارم
چند نفر در حال حاضر میتونن کرایسیس رو روی آخرین جزئیات بازی کنن ؟

عزیز الان شما محدودیت گرافیکی توی یونیتی نداری .. منم میتونم چند مدل بیارم با 100000 Polygon + شیدر های سنگین و بازی درست کنم که کرایسیس رو از نظر گرافیک بزاره جیب بقلش :31: ولی چه قایده وقتی نتونم ازش 4 فریم بگیرم ؟! الان همه ی سایت ها مهمترین قسمت گرافیک رو سبک بودن با توجه به جزئیات گرافیکی میدونن

بعد اون بازی هایی که شما از ea نام بردید . زیاد جالب نیست و حتی تو سایت gamespot هیچی ازش پیدا نکردم . و یه نکته جالب این بازی ها رایگانن یعنی که کسی براشون پول نمیده .
Tiger Woods که دموش تازه عرضه شده و چند هزار دانلود داشته و نسخه ی فاینال پولی هست
Lego Star Wars هم که یه بازیه تجاری بود و پولی بود و چند وقته منتشر شده و امتیازات تقریبا خوبی هم گرفته

یه بازی درست و کامل من با یونیتی ندیدم . که منتشر شده باشه . اگه شما دیدی به ما هم بگو .
منم یه بازیه درست حسابی از UDK ندیدم هر چی دیدم با UE3 ساخته شده بود
این همه بازی نام بردم ... شما برو فروم یونیتی قسمت Showcase بازی های تجاری خیلی خیلی زیادی میبینی
من گفتم چند تا بازی از یه استودیوی معروف بگم

همه چی رو میگن قرار بیاد هم Need For Speed : World و هم interstellar marines و جالب بدونید که بازی Need For Speed : World نسخه رایگان و تحت وبش با یونیتی ساخته میشه نه نسخه اصلی ؟! یعنی یه ورژن تبلیغاتی رایگان یا یه دموی آنلاین از بازی اصلی ؟!
چند بار گفتم بدون اطلاعات حرف نزنید خواهشا
نسخه ی اصلی هم با یونیتی ساخته شده ... چون توی سایتش زده برای اجرا باید وب پلیر یونیتی رو داشته باشید
در ضمن نسخه ی اصلی هم تحت وب اجرا میشه و یه بازیه آنلاین هست

در مورد اسکریپت نویسی باید بگن شما هر کاری میتونی بکنی ولی اگه بلد باشی . شما میگی ادیتور بساز اخه مگه مریضم بیام یه ادیتور بسازم . هرچی بخای خودش داره .

ولی خوب این رو قبول دارم که سی بهتره چون آینده هم داره .

یه اعتراف : اگه روزیبخوام یه بازی بسازم با یونیتی میسازم چون خیلی آسونه . ولی کیفیتش به نظر من به آنریل نخواهد رسید چه برسه به کرای .
من کی گفتم ادیتور بساز ؟ گفتم کلا اگه بخوای هم نمیتونی بسازی !
در مورد جمله ی آخر مراجعه بشه به چند صفحه قبل که در مورد گرافیک بحث شده بود

iload
04-08-2010, 18:19
خوب مشکل رفت سر این که UDK با UE3 یکی نیست . نه فایده نداره همش کل کل من اون چیزی رو که میبینم میگم برتری گرافیکی .
بهتر بحث رو ادامه ندیم چون به نتیجه نمیرسه .

---------- Post added at 07:19 PM ---------- Previous post was at 07:18 PM ----------

این رو میگم چون وقت ندارم بیشتر از این بحت کنم و تازه نتیجه هم نده !

parvizamd
05-08-2010, 05:42
این جاش تقصیر من پشت کاور بازی نوشته بودpowerd by CryEngine!!!

---------- Post added at 07:42 AM ---------- Previous post was at 07:38 AM ----------

این بحث ها فایده نداره ! چرا وقت و کارت اینترنتمون حرومون می کنیم نمی دونم؟؟؟؟؟

keb
05-08-2010, 10:37
بهترین انجین گیم میکر:31::27: هم ساده ست هم راحته هم آسونه هم سخت نیست هم مشکل نیست هم ...
یه دونه از پست هام پاک شده از صفحه های قبل.:13:

saeed_cpu_full
05-08-2010, 10:55
بهترین انجین گیم میکر:31::27: هم ساده ست هم راحته هم آسونه هم سخت نیست هم مشکل نیست هم ...
یه دونه از پست هام پاک شده از صفحه های قبل.:13:

عنوان تاپیک رو نگاه کن
اسم گیم میکر توش میبینی ؟!
قوانین پست اول رو هم بخون ... لطفا اسپم ندید

parvizamd
05-08-2010, 14:25
البته یک چیزم بگم دلیل شاخ بودن call of duty به نظر این که با گرافیک بالای که داره نیاز به قطعات بالایی نیست!

Prince_ of _Persia
05-08-2010, 20:14
البته یک چیزم بگم دلیل شاخ بودن call of duty به نظر این که با گرافیک بالای که داره نیاز به قطعات بالایی نیست!

بخاطر چند نکته است اول اینکه مدل ها پلی های کمتری نسبت به بازیهای مشابه دارند. کیفیت تکسچر ها هم همینطور.
یه دلیل عمده اش هم بخاطر lod بالای callofduty هست که تا دو متر از آبجکت دور می شی lod ایش فعال می شه و جزییاتش می یاد پایین بطوری که وقتی تو یک اتاق هستید غیر از اون اتاق چیز دیگه ای رندر نمی شه مگه اینکه تو دیدتون باشه اونم با احتساب lod

parvizamd
06-08-2010, 06:04
بخاطر چند نکته است اول اینکه مدل ها پلی های کمتری نسبت به بازیهای مشابه دارند. کیفیت تکسچر ها هم همینطور.
یه دلیل عمده اش هم بخاطر lod بالای callofduty هست که تا دو متر از آبجکت دور می شی lod ایش فعال می شه و جزییاتش می یاد پایین بطوری که وقتی تو یک اتاق هستید غیر از اون اتاق چیز دیگه ای رندر نمی شه مگه اینکه تو دیدتون باشه اونم با احتساب lod

به این میگن تخصص تو بازی سازی

keb
06-08-2010, 10:55
شاخ بودن CoD بیشتر به خاطر گیم پلی شاخشه.

saeed_cpu_full
06-08-2010, 11:19
شاخ بودن CoD بیشتر به خاطر گیم پلی شاخشه.

صفحه ی قبل رو نگاه کنید :13:
ما داشتیم در مورد گرافیک صحبت میکردیم

iload
06-08-2010, 12:24
سلام

حالا Cod چه ربطی به یونیتی و آنریل داره ؟

silsin
11-08-2010, 11:14
یه سوال بی ربط کسی میدونه اون علامت + جلوی اسم من چیه؟
در ضمن اگه نمی دونید جدیدا سازندگان ایرانی رفتن به سراغ udk و حتی کسایی که با یونیتی هم پروژه داشتن رفتن سراغ یو دی کی حالا شما بگین دلیل این کارشون چی بوده. این خبر ها کاملا موسقه حالا اگه شک دارین من همهیه این بازی ها رو نام می برم

NINJA0098
11-08-2010, 11:17
سلام به همه.
راستش من 6-7 صفحه رو خوندم ولي فعلا وقت ندارم بقيه رو بخونم تو اين چند صفحه ميبينم كه فقط داريد ايراد ميگيريد كه چرا تغيير سبك بازي تو udk از unity سخت تره من اصلا تعصبي برخورد نميكنم چون به دلايلي من و دوستام تصميم داريم از آنريل به يونيتي نقل مكان كنيم.
حالا اول بايدبگم كه شما اگه نميتونيد تغيير كاراكتر رو 15 دقيقه اي انجام بذيد كه اشكال از udk نيست.
يا اگه شما نميتونيد زاويه و فاصله ي دوربين رو دو سه دقيقه اي تغيير بديد هم همينطور.
يه سوال هم پرسيده بوديد كه چرا هنوز unreal engine فروش داره ولي بازي سازاي بزرگ به udk رو نميارن . جوابش خيلي خيلي سادس . بازي سازاي بزرگ وقتي يه بازي رو ميسازن به هيچ وجه حاضر نميشن 20 درصد فروش رو به يكي ديگه بدن. براي همين ترجيه ميدن 600 هزار دلار رو اول بدن(گه رو قيمت اشتباه نكم) تا هم سورس رو در اختيار داشته باشن و هم بتونن براي xbox و ps3 بازي بسازن .
در ضمن شما اينجا هي ميگيد يونيتي اينو داره يونيتي اونو داره . به نظر من شما داريد از همه تعصبي تر برخورد ميكنيد چرا؟ چون شما بهتره به جاي اين كه فقط مزيتاي يونيتي رو بشمريد به udk هم يه نيم نگاهي بندازيد.
شرمنده اگه يه طرفه از udk دفاع كردم آخه اينقدر بهش بد گفتيد كه دلم نيومد چيزي نگم.

saeed_cpu_full
11-08-2010, 11:24
یه سوال بی ربط کسی میدونه اون علامت + جلوی اسم من چیه؟
در ضمن اگه نمی دونید جدیدا سازندگان ایرانی رفتن به سراغ udk و حتی کسایی که با یونیتی هم پروژه داشتن رفتن سراغ یو دی کی حالا شما بگین دلیل این کارشون چی بوده. این خبر ها کاملا موسقه حالا اگه شک دارین من همهیه این بازی ها رو نام می برم
لطفا این بازی هارو نام ببرید ...

سلام به همه.
راستش من 6-7 صفحه رو خوندم ولي فعلا وقت ندارم بقيه رو بخونم تو اين چند صفحه ميبينم كه فقط داريد ايراد ميگيريد كه چرا تغيير سبك بازي تو udk از unity سخت تره من اصلا تعصبي برخورد نميكنم چون به دلايلي من و دوستام تصميم داريم از آنريل به يونيتي نقل مكان كنيم.
حالا اول بايدبگم كه شما اگه نميتونيد تغيير كاراكتر رو 15 دقيقه اي انجام بذيد كه اشكال از udk نيست.
يا اگه شما نميتونيد زاويه و فاصله ي دوربين رو دو سه دقيقه اي تغيير بديد هم همينطور.

تغییر کاراکتر توی یونیتی 1 دقیقه هم وقت نمیگیره + توی یونیتی هر دوربینی که بخواین یا به صورت آماده هست یا با دستکاری مقدار هاش میتونید اون رو به دوربین دلخواهتون تبدیل کنید که این هم 1 دقیقه زمان نمیبره

يه سوال هم پرسيده بوديد كه چرا هنوز unreal engine فروش داره ولي بازي سازاي بزرگ به udk رو نميارن . جوابش خيلي خيلي سادس . بازي سازاي بزرگ وقتي يه بازي رو ميسازن به هيچ وجه حاضر نميشن 20 درصد فروش رو به يكي ديگه بدن. براي همين ترجيه ميدن 600 هزار دلار رو اول بدن(گه رو قيمت اشتباه نكم) تا هم سورس رو در اختيار داشته باشن و هم بتونن براي xbox و ps3 بازي بسازن .
خوب پس فعلا مشخص شد که فرق UDK با UE3 علاوه بر شیوه ی برنامه نویسی ، در اختیار داشتن سورس کد هم هست

در ضمن شما اينجا هي ميگيد يونيتي اينو داره يونيتي اونو داره . به نظر من شما داريد از همه تعصبي تر برخورد ميكنيد چرا؟ چون شما بهتره به جاي اين كه فقط مزيتاي يونيتي رو بشمريد به udk هم يه نيم نگاهي بندازيد.
شرمنده اگه يه طرفه از udk دفاع كردم آخه اينقدر بهش بد گفتيد كه دلم نيومد چيزي نگم.
خوب شما مزیت های UDK در مقابل یونیتی رو بگید ! صد بار هم این جمله ی زیر رو تکرار کردم :
بگید UDK چی داره که یونیتی نداره یا نمیشه اون رو توش پیاده سازی کرد ...

silsin
11-08-2010, 11:27
اقا همین سیستم کاور گیری یه نمونه اونه می تونید اینجوری درست کنید.((من ساختم که می گم))

saeed_cpu_full
11-08-2010, 11:31
اقا همین سیستم کاور گیری یه نمونه اونه می تونید اینجوری درست کنید.((من ساختم که می گم))

چی ؟! :31: منظورت رو نفهمیدم

NINJA0098
11-08-2010, 11:56
چی ؟! :31: منظورت رو نفهمیدم
حتما بازي gears of war رو بازي كردي و ميدوني كه تقريبا هر بازي سوم شخصي كا الان داره مياد داره از سيستم كاور گيري اين بازي پشتيباني ميكنه (تقليد ميكنه).
شرمنده من الان بايد برم قول ميدم فردا يا پس فردا دوباره بيام و بهتون ثابت كنم udk به اون بدي ها كه شما ميگيد نيست.
البته من يونيتي 3 رو قبول دارم ولي نه اينقدر كه شما بگيد از udk بهتره.

در ضمن پرنس جان ما هم روي udk گروهي و حرفه اي كار كرديم ولي با ايمپورت مدل يا متريال براي مدلا يا كاراكترا به مشكل نخورديم فقط تو آنري اسكريپت بود و ليسانس كه اونم اگه اعضا وقت داشتن مطئنم ميتونستيم با اونا كنار بيايم.
يه سوال هم از من يكي پرسيده بود كه با كراي كار كردم يا نه . بايد بگم ما با cry engine 2 و illusion engine و mortal engine و sky board game designer كار كرديم كه دوتاي آخري دوتا انجين روسيه كه چندتا از دوستامون برامون فرستادن كه موتوراي خوبي هم بودن .

saeed_cpu_full
11-08-2010, 12:02
حتما بازي gears of war رو بازي كردي و ميدوني كه تقريبا هر بازي سوم شخصي كا الان داره مياد داره از سيستم كاور گيري اين بازي پشتيباني ميكنه (تقليد ميكنه).
خودم میدونم کاور چیه ... منظور جملش رو نفهمیدم

شرمنده من الان بايد برم قول ميدم فردا يا پس فردا دوباره بيام و بهتون ثابت كنم udk به اون بدي ها كه شما ميگيد نيست.
البته من يونيتي 3 رو قبول دارم ولي نه اينقدر كه شما بگيد از udk بهتره.
من نمیگم UDK بد هست ... میگم یونیتی 3 از UDK بهتر هست !

در ضمن پرنس جان ما هم روي udk گروهي و حرفه اي كار كرديم ولي با ايمپورت مدل يا متريال براي مدلا يا كاراكترا به مشكل نخورديم فقط تو آنري اسكريپت بود و ليسانس كه اونم اگه اعضا وقت داشتن مطئنم ميتونستيم با اونا كنار بيايم.
مدل هایی که Muscle Mesh یا Skeletal Mesh یا Full Rigging Body هستن رو اگه تونستین ایمپورت کنید :31:

يه سوال هم از من يكي پرسيده بود كه با كراي كار كردم يا نه . بايد بگم ما با cry engine 2 و illusion engine و mortal engine و sky board game designer كار كرديم كه دوتاي آخري دوتا انجين روسيه كه چندتا از دوستامون برامون فرستادن كه موتوراي خوبي هم بودن .
!
شما با Cry Engine 2 کار کردی ؟!؟!؟!؟! :18::18::18:

parvizamd
11-08-2010, 16:24
دوستان لطفا این بحث رو تموم کنید ! با هر کدوم که خوبه و راحت هستید بازی بسازید اگه مستقطل رایگان هست لینک بدهید اگه تجاری بفروشید !

keb
11-08-2010, 17:57
انقدر ایراد نگیرید. من فقط میخواستم غیر مستقیم بگم که جفتشون یه اندازه خوبن که نه سیخ میسوزه نه کباب.

NINJA0098
11-08-2010, 23:06
[QUOTE=saeed_cpu_full;526450
شما با Cry Engine 2 کار کردی ؟!؟!؟!؟! :18::18::18:[/QUOTE]
بله كار كرديم .همين دوست دوستمون كه تو روسيه ست در حقمون لطف كرد و بهمون يه هفته نوت بوكشو قرض داد.
حتمااسم شركتyanoe‏ رو به زودي ميشنوين.
با اين حال من هنوز تا وقتي كه يونيتي3 نياد نميتونم قبول كنم از udk‏ بهتره.
آقا parvizamd‏ اين موضوع بهتره ادامه داشته باشه تا هركس بتونه بهترين انتخابو داشته باشه.
يه نظري دارم بهتره تو بست اول نتايج رو بزاريد.

Prince_ of _Persia
12-08-2010, 07:40

ما لیسانس رو گرفتیم . اون مشکلاتی که گفتم در اصل فنی نیست ظاهری هست که احتمالا شما زیاد سخت نگرفتید. مثلا اگر شما یک ستون تو بازی داشته باشید یا یک کاراکتر بعد بهش نرمال مپ هم بدید حتی اگر خط uv رو تو فتوشاپ گرفته باشید باز هم وقتی نرمال بهش می دید خط uv مثل یک خط صاف تابلو می زنه بیرون. چاره اش هم تو فروم udk یکی نوشته بود که این هست که اطراف uv رو باید رنگی مخصوص بدی .

مشکل دوم اینکه اگر دو تا uvset نداشته باشی که یکیش ماله lightmap هست با دادن directional light آبجکت به طرز عجیبی نورانی می شه که بعضی وقتها کمتر و بعضی وقتها بیشتر هست و نور رو درست bounce نمی کنه .

اگر از مایا هم skeletal mesh وارد کنی و مدل اسلحه یا کاراکتر باشه bone ها ت رو rotate می کنه مگر اینکه بر طبق دستور العمل خودش عمل کنی . کلا از این جور قلق ها udk زیاد داره که بعضی هاش بدجور رو اعصاب می ره.

بعد از اینکه دکمه build all رو می زنی به error هایی که می یاد دقت کن. اکثرا این خطاها را نادید می گیرند ولی اینها واقعا خطا هستند که ظاهر یا perfomance رو تحت تاثیر قرار می دهند.

silsin
12-08-2010, 11:07
لطفا این بازی هارو نام ببرید ...

باشه من همه رو جمع می کنم با عکس و اسم خود شرکت ها فقط یه کمی طول می کشه.

[QUOTE=saeed_cpu_full;5264396]چی ؟! :31: منظورت رو نفهمیدم

منظورم اینه که شما برو یه سیستم کاور بساز دیدی که دوستان گفتن بازی های دیگه از اون تقلید کردن . حالا اگه تونستی بسازی حداقل واسه مقایسه کردن بگو چقدر طول کشید یا کدهاشو بیار اینجا بزار با مال من مقایسه کن .
این می شه یه مقایسه که ایا توی یونیتی می تونی این کار رو بکنی یا نه

silsin
12-08-2010, 15:01
کدهای کاور رو توی قسمت یو دی کی گذاشتم برین ببینین

NINJA0098
12-08-2010, 20:27
مهديار جان قبول دارم كه يه سري قلق داره ولي به غير از build all‏ ما به بقيه ي مشكلات شما نخورديم. اروري كه توbuild all‏ ميده رو تو فروم مطرح كن شايد بتونيم كمك كنيم.

Prince_ of _Persia
13-08-2010, 07:42
مهديار جان قبول دارم كه يه سري قلق داره ولي به غير از build all‏ ما به بقيه ي مشكلات شما نخورديم. اروري كه توbuild all‏ ميده رو تو فروم مطرح كن شايد بتونيم كمك كنيم.

ممنون عزیز. ما در حال حاظر مشکلی نداریم. منظورم این بود که موقعی که bulid light رو می زنی اون مواردی که لیست می کنه خطاهایی هست که برای lightmap می ده و باید بهشون توجه بشه.که متاسفانه اکثریت دوستان بهش توجه نمی کنند.

saeed_cpu_full
14-08-2010, 13:34
يه نظري دارم بهتره تو بست اول نتايج رو بزاريد. مشکل اینجاست که به نتیجه ای نرسیدیم !! :31:

منظورم اینه که شما برو یه سیستم کاور بساز دیدی که دوستان گفتن بازی های دیگه از اون تقلید کردن . حالا اگه تونستی بسازی حداقل واسه مقایسه کردن بگو چقدر طول کشید یا کدهاشو بیار اینجا بزار با مال من مقایسه کن .
این می شه یه مقایسه که ایا توی یونیتی می تونی این کار رو بکنی یا نه
توی یونیتی ساخت کاور خیلی خیلی راحته ... از توابع Distance میتونی برای مشخص کردن فاصله ی کاراکتر با کاور استفاده کنی و با Input ها هم دکمه ی مورد نظر رو برای کاور تعریف کنی ... بقیش هم اجرای انیمیشن و تغییر Position هست
حالا اگه بازیت اول شخص باشه بخوای کاور هم بزاری ( مثل Rainbow Six ) دو تا دوربین میسازی ، به دوربین دوم کامپوننت Follow رو اضافه میکنی و بعدش در موقع کاور بین دو دوربین Switch میکنی ..

لینک بالا یه سیستم کاور ساده هست که با نسخه ی مجانی Unity 2.6 ساخته شده ... توی Showcase نمونه های بهتری هم میتونید پیدا کنید

برای ساخت همین سیستم کاور صد تا راه دیگه داری . من یکی از راه هاش رو گفتم . توی بخش Scripting یونیتی یه سرچ بکن طرز ساختش رو میبینی... خودت مقایسه کن این روش راحت تره یا UDK

iload
14-11-2010, 16:09
خوب حالا که یونیتی اومده میتونیم در موردش بهتر بحث کنیم . :21:

3Dmajid
14-11-2010, 16:52
خوب حالا که یونیتی اومده میتونیم در موردش بهتر بحث کنیم . :21:

من هر وقت با یو دی کا قشنگ کار کردم میام نظرمو میگم :31:

edlin
21-01-2011, 11:33
سلام

من از اين ورژن نرم افزار استفاده مي كنم
UDKInstall-2010-02-BETA

فايل exe بازي رو نميده
يكي از بچه ها يه نرم افزاري پيدا كرده ميگه با اون ميگيره ولي نه اسمشو ميگه نه به ما ميده
اگه ممكنه يا نرم افزارو معرفي كنيد
يا يه راحي جلو پاي ما بزاريد

ممنونتون ميشم

aliscan
21-01-2011, 12:13
سلام

من از اين ورژن نرم افزار استفاده مي كنم
UDKInstall-2010-02-BETA

فايل exe بازي رو نميده
يكي از بچه ها يه نرم افزاري پيدا كرده ميگه با اون ميگيره ولي نه اسمشو ميگه نه به ما ميده
اگه ممكنه يا نرم افزارو معرفي كنيد
يا يه راحي جلو پاي ما بزاريد

ممنونتون ميشم
سلام
اگه این سوال رو تو تاپیک مربوط به خودش بپرسین زودتر جواب میگرین.اونوقت یعنی چی که فایل exe بازی رو نمیده؟یعنی یو دی کی مشکل داره باز نمیشه؟یا یه مپ ساختین می خواین با پسوند اجرای داشته باشین؟تو تاپیک خودش سوال کنتید و کامل توضیح بدین تا راهنماییتون کنن:46:
حالا یه نیگاه اینجا بندازین ببینید همینه یا نه:21:

Reza Azimy_RW
21-01-2011, 18:50
عجب تايپيكيه!
من كه نتيجمو گرفتم
دم همه بچه هايي كه پست دادن گرم

YAHYA-PRO
23-01-2011, 11:47
دوستان از بین این موتورها کدوم واسه یادگیری یه تازه کار (تازه کارم که نه کسی که تقریبا هیچی نمیدونه) خوبه ؟
کدومشون ساده تره؟
ولی ویدئو آموزشی داشته باشه
بعد موتورش یه طوری باشه گرافیکی(دو بعدی و سه بعدی منطورمه) همه فن حریف باشه ! مثلا پشتیبانی از ترنسپرنت و فایل های فلش و ...
یکی از بچه های اینجا داره بازی میسازه قراره کمکش کنم واسه گرافیک و .... میخوام یه خورده کلیات ازش یاد بگیرم اگه یادم بده:31:
بعدش با یکی از اینا کار کنم
گرافیک بازی خودش جالبه سبکش جالبه مراحلش هم جالبه (اینو جدیدا متوجه شدما!:31:)
یهو علاقه مند شدم

Reza Azimy_RW
23-01-2011, 14:06
دوستان از بین این موتورها کدوم واسه یادگیری یه تازه کار (تازه کارم که نه کسی که تقریبا هیچی نمیدونه) خوبه ؟

ولی ویدئو آموزشی داشته باشه
بعد موتورش یه طوری باشه گرافیکی(دو بعدی و سه بعدی منطورمه) همه فن حریف باشه ! مثلا پشتیبانی از ترنسپرنت و فایل های فلش و ...خوب برنامه نویسی بلدی ؟ چه زبانی ؟
اگه هیچی از برنامه نویسی نمیدونی بهترین گذینه Quest 3D هست . البته همونم خیلی سخته ولی کم کم با ساختار برنامه نویسی هم اشنا میشی و بعد خیلی کمکت میکنه اگه خواستی یه موتور دیگه با یه زبان برنامه نویسی دیگه رو یاد بگیری . تا اینجا هم که این تایپیکو دنبال کردم همه قابلیتهای این موتورها رو داره ولی استفاده از اونا پیچیدس یا مثلا باید به برنامه اضافه کنی اون قابلیتو .

کدومشون ساده تره؟Unity :31:
ابته اساتید اینجا هستن بهتر میتونن کمک کنن من چیزی بارم نیس !:27:

یکی از بچه های اینجا داره بازی میسازه قراره کمکش کنم واسه گرافیک و .... میخوام یه خورده کلیات ازش یاد بگیرم اگه یادم بده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یادت میده !

iload
23-01-2011, 16:47
من فقط یه جمله میگم :

یه موی کندیده UDK رو به 1000 تا Unity نمیدم . یا به عبارتی یه ادیتر در حال هنگ UDK رو با کل Unity عوض نکنید . تمام!.

نکته : تجربه کار با جفتشون رو دارم .

saeed_cpu_full
23-01-2011, 17:01
من هم بعد از کلی کار کردن با هر دو ادیتور اعلام میکنم UDK بهتره ... Unity چند تا چیز اساسی رو نداره که واقعا سرعت ساخت بازی رو میاره پایین

Reza Azimy_RW
23-01-2011, 17:31
رفیق شفیق همون اول کار میکردی باهاش ! کلی چیز دانلود کردیم ! گمراه شدیم رفت !
هر چند الافتیم !

iload
23-01-2011, 18:01
من هم بعد از کلی کار کردن با هر دو ادیتور اعلام میکنم UDK بهتره ... Unity چند تا چیز اساسی رو نداره که واقعا سرعت ساخت بازی رو میاره پایین

سلام

دمت گرم که حق رو میگی . ممنون از این رفتار درست :10:

هر چند الافتیم !

شما که نباید به حرف من یا اقا سعید انتخاب کنی . خودت تست کن شاید یونیتی برای تو از UDk بهتر بود ؟!

saeed_cpu_full
23-01-2011, 20:24
هر چند الافتیم !

یونیتی مشکل UV کردن و ساخت شیدر داره که واقعا من رو زده کرد ! توی فیدبک ها قول داده بودن که این مشکل رو توی یه آپگرید از نسخه ی 3 بر طرف میکنن که این کار رو انجام ندادن.
در هر صورت از همه ی دوستان که با خوندن این تاپیک یونیتی رو انتخاب کردن عذرخواهی میکنم :11:

parvizamd
24-01-2011, 08:32
آه خدای یک زمانی من به شدت از udk دفاع می کردم تا اینکه سعید جان خودمون من به شدت از udk زده کرده کشوند طرف یونتی .
خوب درسته یونتی مثل udk نمیشه اما در حد خوش خیلی خوبه!
دوست عزیز مشکل untiy اینکه خیلی چیز ها udk نداره .اما بگید که script نویسی تو udk پدر آدم در می آره .مگرنه یونتی به دود پای
udk نمی رسه .اما طبق حرف شما عزیزان برای یونتی کلی ادیتور برای شیدر هست.

saeed_cpu_full
24-01-2011, 15:55
آه خدای یک زمانی من به شدت از udk دفاع می کردم تا اینکه سعید جان خودمون من به شدت از udk زده کرده کشوند طرف یونتی .
خوب درسته یونتی مثل udk نمیشه اما در حد خوش خیلی خوبه!
دوست عزیز مشکل untiy اینکه خیلی چیز ها udk نداره .اما بگید که script نویسی تو udk پدر آدم در می آره .مگرنه یونتی به دود پای
udk نمی رسه .اما طبق حرف شما عزیزان برای یونتی کلی ادیتور برای شیدر هست.

برای شیدر نویسی کلی ادیتور هست ( هنوز هم میگم ) و حتی بعضی هاشون در حد متریال ادیتور مایا هستن ( بدون اغراق ) ولی مشکل اینجاست که نسخه ی Final همه ی این ادیتور ها پولی شده ! با نسخه ی Beta هم هر شیدری میسازی یه Logo از کمپانی سازنده میفته روی اون متریال! توی اسکریپت نویسی بر خلاف تصور UDK بهتره ! درسته یونیتی خیلی خیلی انعطاف پذیرتره و هر چیزی که فکر کنی میشه باهاش بسازی ولی متأسفانه برای ساده ترین چیز ها ( بالا یا پایین رفتن یک شیء وقتی یک دکمه رو بزنیم ، روشن یا خاموش کردن یک لامپ و یا حتی سیستم UI ) توی یونیتی باید کد بزنی ولی توی UDK همش توی کمتر از 1 دقیقه انجام میشه ! تا قبل از اومدن یونیتی 3 سازنده ها همه میگفتن که یونیتی توی این نسخه برای ساخت فول گیم آماده میشه ولی متأسفانه این حرفشون اصلا درست نبود چون اگه خودشون هم به این حرفشون اعتقاد داشتن برای 3rd Person Prefab توی یونیتی 3 یه کنترل آرکید گونه نمیزاشتن.

اگر وقت کنم یه پست میزنم که کامل توضیح بدم چرا بیخیال یونیتی شدم

parvizamd
24-01-2011, 16:39
دوستان چرا همه تون فکر می کنید سوم شخص یا اول شخصه بهترین بازی های دنیا هستند بزارید یک مثال بزنم ChickenInvaders2Xmas بازی آرکید جالبی بود که همه ازش خوش آومد مهم ایده بازی و خلاقیت بازی ساز ها و مهارت برنامه در گیم پلی و ذوق گرافیست هست.برای مثال dreamland بازی پر طرفدار بود که توسط استدیو فنایی زده شده بیرون .مشکل سر اینجین نیست .یونتی هم موتور خوبیه هست درسته UDK عالیه یونیتی در حد قدرت منده هست.این مقایسه دقیقا مثل اینکه که بیایی VB6 رو VS2010 مقایسه کنیم.

ولی خودمونیم سعید جان اوضاغ دقیقا برعکس شد.

saeed_cpu_full
24-01-2011, 19:19
دوستان چرا همه تون فکر می کنید سوم شخص یا اول شخصه بهترین بازی های دنیا هستند بزارید یک مثال بزنم ChickenInvaders2Xmas بازی آرکید جالبی بود که همه ازش خوش آومد مهم ایده بازی و خلاقیت بازی ساز ها و مهارت برنامه در گیم پلی و ذوق گرافیست هست.برای مثال dreamland بازی پر طرفدار بود که توسط استدیو فنایی زده شده بیرون .مشکل سر اینجین نیست .یونتی هم موتور خوبیه هست درسته UDK عالیه یونیتی در حد قدرت منده هست.این مقایسه دقیقا مثل اینکه که بیایی VB6 رو VS2010 مقایسه کنیم.

ولی خودمونیم سعید جان اوضاغ دقیقا برعکس شد.

اولین نفری که توی این فروم اومد و گفت که دست از ساختن Full Game با کیفیت کم بر دارید من بودم ... دقیقا همین بازی های آرکید رو میشه توی UDK با کیفیت بهتر در آورد. اصلا من خودم The Secret ( پروژم ) رو بیخیال شدم و چسبیدم به ساخت بازی آرکید و هدفم هم Xbox Live هست.
حرف من این نبود که نمیشه با یونیتی بازی اول شخص یا سوم شخص ساخت. حرفم این بود که خود سازنده ها با کار هایی که کردن مشخص کردن که هنوز انجین خودشون رو به عنوان یه انجین سازنده ی فول گیم قبول ندارن
پرویز جان الان درست حسابی برو تحقیق کن
مطمئن باش تو هم بر میگردی سمت UDK

Reza Azimy_RW
24-01-2011, 20:56
دوستان کسی نمیدونه با Quest3D هم میشه برای XboxLive بازی ساخت یا نه ؟
پولی هم میدن یا نه ؟ ایران تحریمه ؟

Omid_Sadeghvand
24-01-2011, 21:04
حالا شما بگید فلان موتور بهترینه فلان موتور قدرتمنده و ... میخواید چی رو ثابت کنید!!؟
خروجیتون از UDK یا Unity یا ترگ یا موتور دیگه ای چی بود!!؟ آیا کار مثبتی با این موتورها انجام دادید!!؟
جز این که یه موتور خاصی رو قدرتمند کردید و یه موتور دیگه رو ضعیف!!؟
فردا یه موتور قویتر میاد همه میرن طرفش بعد اون قبلی رو ول میکنید!! تا ابد ادامه داره
همه اینا رو که گفتم با خودم هم بودم:46:

بهرحال موفق باشید:11:

iload
24-01-2011, 22:06
حرف من این نبود که نمیشه با یونیتی بازی اول شخص یا سوم شخص ساخت. حرفم این بود که خود سازنده ها با کار هایی که کردن مشخص کردن که هنوز انجین خودشون رو به عنوان یه انجین سازنده ی فول گیم قبول ندارن
پرویز جان الان درست حسابی برو تحقیق کن
مطمئن باش تو هم بر میگردی سمت UDK

خیلی موافقم !

Mostafa 3D
24-01-2011, 23:15
البته من خیلی تو کار بازی سازی نیستم ولی یه مدت داشتم یونیتی کار میکردم ولی بعد از آشنایی با UDK دیگه کلا یونیتی رو بیخیال شدم راستش توی یونیتی هر کاری که میخوای بکنی باید هی اسکریپت بنویسی ولی UDK خیلی اسکریپت نویسیش کمه البته یونیتی یه قابلیت خوبی داره اونم خروجی وبی که میگیره خیلی باحاله

saeed_cpu_full
24-01-2011, 23:33
دوستان کسی نمیدونه با Quest3D هم میشه برای XboxLive بازی ساخت یا نه ؟
پولی هم میدن یا نه ؟ ایران تحریمه ؟

تا اونجایی که من میدونم ربطی به انجین نداره ... اگه بازیت خوب باشه صد در صد برای فروش میره توی XL و کاری هم ندارن که ایرانی هستی یا نه

حالا شما بگید فلان موتور بهترینه فلان موتور قدرتمنده و ... میخواید چی رو ثابت کنید!!؟
خروجیتون از UDK یا Unity یا ترگ یا موتور دیگه ای چی بود!!؟ آیا کار مثبتی با این موتورها انجام دادید!!؟
فردا یه موتور قویتر میاد همه میرن طرفش بعد اون قبلی رو ول میکنید!! تا ابد ادامه داره

از اون خطی که توی نقل قول پر رنگ کردم احساس میکنم شخص مورد خطابت، من هستم به خاطر همین جواب ها مربوط به خودم هست و جمع نمیبندم
امید جان. انتخاب کردن یه انجین و ادامه دادن کار با اون مهمترین چیز برای یک بازیساز هست. من رو الان نگاه کن ! چند ماه وقتم رو به خاطر یه انتخاب اشتباه از دست دادم. اینکه بیای یه دفعه یه انجین رو انتخاب کنی صد در صد کار اشتباهی انجام دادی. یونیتی یه سری چیز های اساسی رو نداره . UV ابتدائی ، نبودن ادیتور UI ، نداشتن شیدر ادیتور ، نداشتن یه ادیتور درست و حسابی برای طراحی مرحله و مهمتر از همه ساپورت نکردن Vertex Animate. وقتی یه کاری با یونیتی 5 دقیقه طول میکشه و با UDK همون کار با کیفیت بهتر توی زمان کمتر انجام میشه چرا باید انتخاب اشتباه کنیم و صرفا برای اینکه یه خروجی گرفته باشیم با همون انجین قبلی کار کنیم. من میتونستم The Secret رو تموم کنم ولی میدونم که انجام این کار کاملا اشتباهه و فقط وقت تلف کردنه. در مورد اینکه انجین جدید میاد حرفت کاملا درسته و اصلا باید اونجوری باشه ! اگه اون انجین که جدید میاد قوی تر باشه و خصوصیاتش بهتر از انجینی که من الان دارم باهاش کار میکنم باشه صد در صد میرم سمت اون انجین. ما که شرکت بازیسازی نیستیم یه انجین مخصوص خودمون ساخته باشیم و هر روز هم در حال آپدیت باشه ! ما بازیساز مستقل هستیم یعنی از امکانات محدودی که اطرافمون هست بهترین هاش رو انتخاب کنیم.

iload
25-01-2011, 00:06

اگه خدا بخواد تا یه 4-5 ماه دیگه یه خروجی خوب ارائه میکنم که کاره قوی باشه . من اخلاقم اینه که یا یه کاری نمیکنم یا اگه بکنم به بهترین نحو انجامش میدم .
اگر کاری رو با بهترین نحو انجام ندم اون کار تفریحی هست و تا همین چند وقت پیش بازی سازی هم برام تفریحی بود ولی حالا جدی شده !

parvizamd
25-01-2011, 07:36

ای خدا امید جان خیرت بده حرف دلم زدی .من می خواستم بگم از امید جان بگیرید به هرچی دست می زنه طلا می شه:31:

parvizamd
25-01-2011, 07:42
تا اونجایی که من میدونم ربطی به انجین نداره ... اگه بازیت خوب باشه صد در صد برای فروش میره توی XL و کاری هم ندارن که ایرانی هستی یا نه

از اون خطی که توی نقل قول پر رنگ کردم احساس میکنم شخص مورد خطابت، من هستم به خاطر همین جواب ها مربوط به خودم هست و جمع نمیبندم
امید جان. انتخاب کردن یه انجین و ادامه دادن کار با اون مهمترین چیز برای یک بازیساز هست. من رو الان نگاه کن ! چند ماه وقتم رو به خاطر یه انتخاب اشتباه از دست دادم. اینکه بیای یه دفعه یه انجین رو انتخاب کنی صد در صد کار اشتباهی انجام دادی. یونیتی یه سری چیز های اساسی رو نداره . UV ابتدائی ، نبودن ادیتور UI ، نداشتن شیدر ادیتور ، نداشتن یه ادیتور درست و حسابی برای طراحی مرحله و مهمتر از همه ساپورت نکردن Vertex Animate. وقتی یه کاری با یونیتی 5 دقیقه طول میکشه و با UDK همون کار با کیفیت بهتر توی زمان کمتر انجام میشه چرا باید انتخاب اشتباه کنیم و صرفا برای اینکه یه خروجی گرفته باشیم با همون انجین قبلی کار کنیم. من میتونستم The Secret رو تموم کنم ولی میدونم که انجام این کار کاملا اشتباهه و فقط وقت تلف کردنه. در مورد اینکه انجین جدید میاد حرفت کاملا درسته و اصلا باید اونجوری باشه ! اگه اون انجین که جدید میاد قوی تر باشه و خصوصیاتش بهتر از انجینی که من الان دارم باهاش کار میکنم باشه صد در صد میرم سمت اون انجین. ما که شرکت بازیسازی نیستیم یه انجین مخصوص خودمون ساخته باشیم و هر روز هم در حال آپدیت باشه ! ما بازیساز مستقل هستیم یعنی از امکانات محدودی که اطرافمون هست بهترین هاش رو انتخاب کنیم.
سعید جان اشتباه پیدا کردم.uv ساپورت میکنه بدون مشکلی تو cinmea 4d .برای vertex animtaion باید از سskined meshاستفاده کنی برای مثال تو جزیره یونتی (مثال خود یونتی ) اون پرنده از بازیکن فرار می کنه پاهاش انتخاب کن کمی بچرخونش یا جابه جاش کن همون طور که می بنید پاه هنوز به پای پرنده چسبیده در حالی که کشیده شده.بحث kissmentبا unreal script قاطی نکنید این دوتا باهام خیلی فرق می کنند .راستی سعید جان چند وقته پیش با len falre یونتی مشکل پیدا کردی ؟ مشکل چیه بود ؟

saeed_cpu_full
25-01-2011, 10:04
سعید جان اشتباه پیدا کردم.uv ساپورت میکنه بدون مشکلی تو cinmea 4d .برای vertex animtaion باید از سskined meshاستفاده کنی برای مثال تو جزیره یونتی (مثال خود یونتی ) اون پرنده از بازیکن فرار می کنه پاهاش انتخاب کن کمی بچرخونش یا جابه جاش کن همون طور که می بنید پاه هنوز به پای پرنده چسبیده در حالی که کشیده شده.بحث kissmentبا unreal script قاطی نکنید این دوتا باهام خیلی فرق می کنند .راستی سعید جان چند وقته پیش با len falre یونتی مشکل پیدا کردی ؟ مشکل چیه بود ؟

خودش UV نداره ... FPSC هم میتونه شیء که UV شده رو ایمپورت کنه. تازه UV که ساپورت میکنه هم مشکل داره. بعضی موقع ها قاطی میکنه باید از نو UV کنی.
Vertex Animate رو توی خود ادیتور ساپورت نمیکنه. الان شما برو یه Cube بساز ( توی خود یونیتی ) بعدش سعی کن که Vertex هاش رو تکون بدی
Kismet توی UDK برای ساخت یه سری اتفاق های معمولی توی لول هست. مثلا ساخت آسانسور یا روشن خاموش کردن یه لامپ.
مشکلم با Lens Flare این بود که هنوز یه ادیتور برای ساخت یا ویرایش Lens Flare نزاشتن! باید یه تکسچر آماده گیر بیاری با فتوشاپ تغییرش بدی تا Lens Flare خودت رو بسازی !

Reza Azimy_RW
25-01-2011, 11:01
یه سرچ زدم اینجا انگار نوشته برای Xbox Live فقط میشه با XNA بازی ساخت ؟!:

توی این لینک هم توضیحات کاملی از ماکروسافت گذاشته یکی که زبانش خوبه خواهشا" ببینه چجوریه جریانش خیلی خیلی برام مهمه :

خوب بحث تایپیک رو منحرف نکنیم ! ( خودم اومدم گند زدما ! ) :

منم حرفه Omid Sadeghvand رو قبول دارم ادم یه انجینی رو که رفت دنبالش باید تا اخرش ادامه بده ( البته اگه اون انجینی محدودیتی نداشته باشه مثله گیم میکر یا گیم استادیو ) . از این شاخه به اون شاخه پریدن هیچ سودی نداره جز اینکه وقتتو تلف میکنی و هیچ وقت نمیتونی ادعا کنی من فلان موتور رو کاملا کار کردن باهاش رو بلدم .
منم تصمیم گرفتم LUA Script رو توی Quest 3D یاد بگیرم چون شنیدم اگه این زبانو بلد باشه دیگه پروژه هات پیچیده نمیشن که تنها ضعف همین پیچیدگی بود .

Omid_Sadeghvand
25-01-2011, 11:04

من منظورم شخص خاصی نبوده! منظورم همه بچه های انجمن هستش و همه اونایی که میخوان بازی بسازن
اگر تو وقتو روی یه موتور غیر از UDK گذاشتی این کار باعث شد تا تجربت زیاد بشه پس نگو وقتمو تلف کردم!

Omid_Sadeghvand
25-01-2011, 11:10
اگه خدا بخواد تا یه 4-5 ماه دیگه یه خروجی خوب ارائه میکنم که کاره قوی باشه . من اخلاقم اینه که یا یه کاری نمیکنم یا اگه بکنم به بهترین نحو انجامش میدم .
اگر کاری رو با بهترین نحو انجام ندم اون کار تفریحی هست و تا همین چند وقت پیش بازی سازی هم برام تفریحی بود ولی حالا جدی شده !
آفرین به کارت ادامه بده.

silsin
25-01-2011, 12:59
سلام
نمی دونم چرا دوباره این بحث شروع شده . توی جاهای مختلف و سایت های مختلف اینجور بحث ها رو دیده بودم که اخرش به فحش و فحش کاری کشیده بود . پس به نظر من بیخودی خودتون رو حرص ندید . این انجین ها کار خودمون نیستند که بخوایم واسشون حرص بخوریم و امکانات این رو بزنیم سر اون .
اما راجب به بحث . من درباره یونیتی نمی تونم نظر بدم چون کلا سه ماه باهاش کار کردم .ولی انریل انجین که تجربه دوسال و نیم باهاش دارم می تونم یه چیزهایی بگم. از اول این انجین معروف ترین انجین جهان بود چه در زمینه ارکید و چه بازی های بزرگ و حرفه ای .
از بازی های کوچیک و خوش ساختش همAlien Breed 2 Assault . دوما سادگی توی کار با خود انجین . که هرکسی تری دی کار باشه باهاش امکان نداره مشکل داشته باشه . حالا می گیم نه اونا با این فرق داره . یو دی کی رو میگم. ادیتورهای گوناگون شامل facefx که شما می تونید یه کارکتر رو مجبور به حرف زدن کنید .یا ui که قبل از اینکه scalefrom بیاد قویترین بود توی ساخت منوهای شروع بازی . یا animationtree که میشه با جرات گفت که توی هیچ جای دیگه نمی تونید همچین چیزی پیدا کنید با این ابزار به راحتی میشه اوناع حرکات و اعمال رو انجام داد . اصلا با همین امادش میشه مثلا کاری کرد که یه کارکتر مثلا اول با سرعت کم داره حرکت می کنه یه انیمیشن داشته باشه با سرعت متوسط حرکت می کنه یه انیمیشن و با سرعت زیاد یه انیمیشن دیگه و یا مثلا موقع افتادن یه انیمیشن دیگه .و یا کار با فیزیکش . توی کدوم انجین شما دیده بودید که بشه با یه راست کلیک یه مدل رو فیزک دار کرد(kactor) یا نورپردازی ها که بهترین کارها رو میشه با اون انجام داد و حتی در حد انجین اصلی انریل کفیت ها رو بالا برد. که این مسعله تا الان تقریبا انجام شده . یا همین کیسمت . کیسمت شامل یه سری کد ها و دستورالعمل های اماده توی برنامه هست که کار کاربر رو راحت کنه وگرنه یه چیز جدا نیست و اصلا میشه با کدنویسی دستورات و اعمال دلخواه رو به راحتی به کیسمت داد . کلا میشه گفت این کیسمت یه محصول امادست که ما فقط کار منتاژ کردن اون رو انجام میدیم . در ضمینه کدنویسی . من الان خودم به صورت جدی یه 3 چهار ماهی که کارباهاش رو شروع کردم. باور کنید واقعا لذت داره برنامه نویسی انریل اسکریپت. شما می تونی هرکاری رو توش انجام بدی . نمی خوام اغراق کنم ولی توی بعضی از موارد سادگیش در حد vb6 . این زبان یه زبان کاملا شیئ گراست که کاربران این زبان رو هنوز راحت تر کرده که به جای اینکه کلی کد بنویسن و پوست خودشون رو واسه کدنویسی بکنن به راحتی با یه مفهوم وارث و موروث کد کلی رو سرهم بندی کنن. انواع اعمال مختلف فقط با نوشتن چند تا متغیر و چند تا تابع همین .از من می شنوین توی قسمت برنامه نویسش هیچسختی نیست که همه میگن بیخودی فقط بزرگش کردن . (این چیزهایی که گفتم فقط با تجربه کردن نشون داده میشه)
در ضمن تنها بدی که این انجین داره در دسترس نبودن کدهای native که کلا هم نباید باشه چون اگه یه کسی بتونه به کدهای منبع انجین دسترسی داشته باشه دیگه چه نیازه به انریل انجین .
و کلی امکانات دیگه مثل : قابلیت شیدر نویسی توی matrial editor یا کنترل کامل رو مشخصه های تصویری مثل glow یا motion blure یا deth fo filde و کلی امکانات دیگه در ضمن به هیچ وجه هم نمی شه از کنسول جدیدی که ساپورت می کنه گذشت ios رو میگم . و در ضمن من توی فروم اون شایعات رو راجب دو گزینه شنیدم که بیاد دیگه کولاک میکنه . 1- ساپورت اندروید 2- اومد انجین تحت دایرکس 10 ..
این چیزی بود که من توی این انجین دیدم . حالا شما بگین بهتر از این انجین رایگان چی هست.!
در ضمن ببخشید که طولانی شد خواستم کلی بگم.

saeed_cpu_full
25-01-2011, 13:07
یه سرچ زدم اینجا انگار نوشته برای Xbox Live فقط میشه با XNA بازی ساخت ؟!:
توی این لینک هم توضیحات کاملی از ماکروسافت گذاشته یکی که زبانش خوبه خواهشا" ببینه چجوریه جریانش خیلی خیلی برام مهمه :

خوب بحث تایپیک رو منحرف نکنیم ! ( خودم اومدم گند زدما ! ) :

منم حرفه Omid Sadeghvand رو قبول دارم ادم یه انجینی رو که رفت دنبالش باید تا اخرش ادامه بده ( البته اگه اون انجینی محدودیتی نداشته باشه مثله گیم میکر یا گیم استادیو ) . از این شاخه به اون شاخه پریدن هیچ سودی نداره جز اینکه وقتتو تلف میکنی و هیچ وقت نمیتونی ادعا کنی من فلان موتور رو کاملا کار کردن باهاش رو بلدم .
منم تصمیم گرفتم LUA Script رو توی Quest 3D یاد بگیرم چون شنیدم اگه این زبانو بلد باشه دیگه پروژه هات پیچیده نمیشن که تنها ضعف همین پیچیدگی بود .

یه ایمیل به مایکروسافت بده بگو یه بازی خوب ساختم که با انجین یونیتی ساختم و میخوام برای XL منتشر کنم
بعدش ببین چجوری به ایمیلت جواب میدن ...

من منظورم شخص خاصی نبوده! منظورم همه بچه های انجمن هستش و همه اونایی که میخوان بازی بسازن
اگر تو وقتو روی یه موتور غیر از UDK گذاشتی این کار باعث شد تا تجربت زیاد بشه پس نگو وقتمو تلف کردم!
خوب من یه سؤال دارم :
وقتی کسی اصول بازیسازی و مراحل ساخت یه بازی رو میدونه کار با یه انجین دیگه چه تجربه ای واسش میاره ؟

parvizamd
25-01-2011, 17:54
دوستان به سادگی می توانم ادعا کنم گیم میکر از 3dgs ,untiy3d,torgue انتطاف پذیر تره !!!!
(الان همتون شاخ در می آرید:31:)

Omid_Sadeghvand
25-01-2011, 18:41
وقتی کسی اصول بازیسازی و مراحل ساخت یه بازی رو میدونه کار با یه انجین دیگه چه تجربه ای واسش میاره ؟

یادته به من گفتی که چند ماه روی Udk کار کردم ولی خوشم نیومد رفتم تو کار یونیتی! اینو تجربه میگی یا یه چیز دیگه!؟:20:
بعدش این هم بگم که اینجا ایران است و قانون کپی رایت وجود نداره...ما این موتورهایی که میگیم بدرد نمیخورن اونور کلی تلاش و زحمت میکشن تا بتونند بخرنش و به آسونی هم از دستش نمیدن:20:

Mostafa 3D
25-01-2011, 18:56
بعدش این هم بگم که اینجا ایران است و قانون کپی رایت وجود نداره...ما این موتورهایی که میگیم بدرد نمیخورن اونور کلی تلاش و زحمت میکشن تا بتونند بخرنش و به آسونی هم از دستش نمیدن:20:

با این حرفت کاملا موافقم

NINJA0098
25-01-2011, 19:01
آقا باز بحث رفت سر مقایسه ....
بیخیال شید.
یونیتی اصلا انجین بدی نیست و کار کردن باهاش (مخصوصا تو کد نویسی) زیاد سخت نیست ولی اگه از اول وقتت رو بزاری رو udk به نظر من بهتره.
این بحثو هم ادامه ندید کار به جاهای باریک میکشه ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iload
25-01-2011, 19:03
این بحثو هم ادامه ندید کار به جاهای باریک میکشه ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه با منطق بحث بشه چرا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟!

Omid_Sadeghvand
25-01-2011, 19:06
آقا باز بحث رفت سر مقایسه ....
بیخیال شید.
یونیتی اصلا انجین بدی نیست و کار کردن باهاش (مخصوصا تو کد نویسی) زیاد سخت نیست ولی اگه از اول وقتت رو بزاری رو udk به نظر من بهتره.
اصلا بحث سر این دو تا موتور نیست!!:31:
من که دیگه ادامه نمیدم هر کسی هر موتوری رو کار میکنه موفق باشه.

parvizamd
26-01-2011, 07:45
دوستان به سادگی می توانم ادعا کنم گیم میکر از 3dgs ,untiy3d,torgue انتطاف پذیر تره !!!!
(الان همتون شاخ در می آرید:31:)

میدونم اکثر فکر کردید من چیز پروندم و گفتم اما چیزی که گفتم عین حقیقته .یک انجین 25 دلار که کاربرانش کلی امکانات بهش اضافه کردند. نکته جالب اینجاست که دستورات که گرافیک سه بعدی بکار رفته مشابه دستورات directx
هست . برای مثال تو هیچ کدام موتور های 3dgs,untiy,torgue قابلیت culling داریکس دست برنامه نویس نیست در حالی که به سادگی این قابلیت در گیم میکر موجوده هست .
حرف آخر تو این تاپیک اینه:
برید از خارجی ها یاد بگیرید که این موتور 25 دلار چقدر توسعه دادند و امکانات بهش اضافه کردند
نگید فلان موتور بهتره این بهتره اون بهتره .یک کار تمیز بدین بیرون . همه بازی قشنگ با یونتی یا udk یا unreal
ساخته نشدند.
بازی سرزمین رویا با گیم میکر ساخته شده و کلی طرفدار پیدا کرد
بازی آتش سرد جناب آقای رضا عظیمی (رفیق خودمون ) با اون همه ذوق و سلیقه کلی طرفدار پیدا کرد
کارهای امید جان واقعا ترکونده
و....

مهم ذوق و استعداد خودتونه نه انجین

لطفا بحث تموم کنید .انتخاب انجین واقعا بحث تکراری هست ....

راستی نینجا جان بازی زال چی شد؟
گفتم فضا عوض بشه!

NINJA0098
26-01-2011, 13:02
نگید فلان موتور بهتره این بهتره اون بهتره .یک کار تمیز بدین بیرون . همه بازی قشنگ با یونتی یا udk یا unreal
ساخته نشدند.
بازی سرزمین رویا با گیم میکر ساخته شده و کلی طرفدار پیدا کرد
بازی آتش سرد جناب آقای رضا عظیمی (رفیق خودمون ) با اون همه ذوق و سلیقه کلی طرفدار پیدا کرد
کارهای امید جان واقعا ترکونده
و....

مهم ذوق و استعداد خودتونه نه انجین
موافقیم

راستی نینجا جان بازی زال چی شد؟
اوووووووه اون که کنسل شد و بعدش رو دوتا دیگه داریم کار میکنیم . من خودم یادم رفته بود

گفتم فضا عوض بشه!
حالا فضا عوض شد؟

parvizamd
26-01-2011, 13:50
امیدوارم فضا عوض بشه

Reza Azimy_RW
26-01-2011, 16:14
سلام دوستان . جواب ایمیلمو ماکروسافت داد :

Hello Reza,

Thank you for contacting Microsoft online support for XBOX. I am Dandreb and I will be helping you today with this issue.

I understand that you would like to submit a game you created using the Engine Quest3D 4.3.2 to Xbox LIVE. We appreciate this opportunity to be of help.

Reza, here's how to submit a game.

This will be done through following a simple 4-step process:

1. Create

2. Submit

3. Peer Review

4. Play

We understand that with great power comes great responsibility, and if we're going to allow the community to have that breadth of content, we need to provide the tools to allow the community to manage it. We've already talked about the first step, "create." The next step in the process is "submit," where as a developer you need to provide information about your game and classify it using consistent guidelines. After you submit your game, it is in the hands of your peers who will review the game based on a few basic principles. Your fellow App Hub reviewers will be making sure there is no prohibitive content like IP infringement or seriously objectionable subject matter. Then they will make sure you have classified your game correctly. This isn't to put constraints on your game, but rather, it is to make sure consumers are accurately informed about what they are downloading. Once your game successfully passes peer review, it is pushed through to Xbox LIVE. It is as simple as "create," "submit," "review" and "play."

Thank you for your time and understanding.

Should you need to reply to this e-mail, please reply 'with history' (include any previous e-mail) or reference to Service Request Number 1147687627 so we can expedite our service to you.

Thank you for visiting Xbox.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). If you should have future questions on Xbox products or services, please be sure to revisit our Web site as we are continually adding information to enhance our service.

Best Regards,

Dandreb
Microsoft XBOX Support Services

چی گفته ؟!
حال میکنید بهم گفته Helo Reza !!! اسم کوچیکمو ! ادم حسه غرور بهش دست میده به قوله احسان !:31:

parvizamd
26-01-2011, 16:17
واقعا تبریک میگم

silsin
27-01-2011, 10:56
سلام من برات ترجه می کنم . چون دیدم حرفهای جالبی میزنه همه رو همین جا میزارم .

سلام رضا
از شما برای تماس با سرویس پشتیبانی Microsoft در ضمینه XBOX تشکر می کنیم .من Dandreb هستم و امروز به شما در مورد این موضوع کمک می کنم.
من متوجه شدم که شما می خواهید بازی خودتون رو با QUEST3D 4 برای XBOX LIVE بسازید.که ما از این فرصت برای کمک به شما استفاده خواهیم کرد.
رضا, این مراحل دادن یک بازی به ماست:
که برای انجام اون چهار مرحله وجود داره
1-ساخت
2-تحویل دادن
3-پیش نمایش
4-بازی
ما میفهمیم که با یک قدرت زیاد میشود قدرتمندانه پاسخگو بود. و اگر ما بخواهیم به عامه مردم اجازه ارتباط و دسترسی به اینگونه سرویس ها بدهیم ما نیاز داریم که امکاناتی را برای کنترل این بخش از مردم عامع را فراهم کنیم.(فکر کنم اینجا منظرش اینه که ما به مردم عادی این سرویس ها رو نمی دیم چون معلوم نیست چی بسازن و ما همچین امکاناتی رو برای کنترل این بازی ها نداریم)
ما حالا اماده ایم که صحبت کنیم درباره اولین قدم"ساخت" و قدم بعدی در این فرایند ارائه دادن .هر بازی ساز یا توسعه دهدنده بازی نیاز داره تا ابتدا اطلاعاتی را درباره بازی خودش فراهم کنه و ان را به صورت یک راهنما طبقه بندی کنه.بعد از این شما باید بازی خودتون رو ارائه بدید در اینجا این نظارت بر عهده شماست که چگونه بخواهید ان را ارئه دهید که ارائه خوب در اینجا نیاز به اصول و مدیریت بصری بازی دارد(اینجا هم مگه که بازی شما باید موقع رونمایی یا همون ارئه باید طوری باشه کاربر همون اول کفش ببره)در ادامه شما باید به مسائل قانونی ساخت بازی هم عمل کنید تا بازی شما موجب شکایت یا پیگیری قانونی نشود چون در مورد این گونه جرایم به صورت سخت گیرانه ای عمل می شود.انگاه شما می توانید که مطمئن باشید بازی شما به درستی طبقه بندی شده است.در بازی شما نباید بازدارندگی وجود داشته باشد ,اما ترجیحا, شما مجبورید که اطلاعات مورد نیاز برای دریافت بازی خود بدهید(من که قوانین XBOX LIVE رو نمی دونم نمی دونم چه جوری بازی رو از اون جا می شه دریافت کرد اما شاید یه چیزی هست که اینجوری روش تاکید کرده)هنگامی که بازی شما موفق شد جوارز پیش نمایش رو بگیره, انگاه در XBOX LIVE قرار خواهد گرفت. این بود ساده ترین توضیح برای مراحل ساخت –تحویل –پیش نمایش و بازی (قرار گرفتن بازی توی XBOX LIVE)
از وقتی که برای خواندن و فهمیدن این نامه گذاشتید تشکر می کنیم.
درصورتی که شما سوال دیگری را درباره سرویس درخواستی خودتون دارید می توانید همین نامه را REPLY کنید تا ما به شما کمک کنیم. درخواست شما به شماره 1147687627 ثبت شده است.
از شما برای بازدید سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تشکر می کنیم. اگر شما سوال های دیگری را درباره محصولات XBOX دارید می توانید از طریق وب سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با ما ارتباط داشته باشید.
بهترین احترامات
Dandreb
سرویس پشتیبانی XBOX مایکروسافت

support.microsoft.com/

parvizamd
27-01-2011, 11:30
فکر قسمت شکایات همون کراکی بودن نرم افزار و سن بازی می باشد

Reza Azimy_RW
27-01-2011, 17:04
بی نهیات ممنونsilsin جان - جواب خیلی از بازیسازای مستقلو دادی

فکر قسمت شکایات همون کراکی بودن نرم افزار و سن بازی می باشد
اگه اینجوری باشه که نمیشه برای ایکس باکس لایو بازی ساخت که ؟!
در ضمن اینکه گفته از همه افرادی نمیتونیم بپذیریم منظورش این بوده باید شرکت داشته باشی یا مثلا بازیت توپ باشه ؟!
در کل نتیجه گیری این نامه اینه که من بازیمو بسازم دیگه یا نه ؟ ( منم گاگول ! )
اصلا میخواید یه تایپیک : مراحل ساخت و ارایه بازی به Xbox Live بزنم اونجا با همکاری هم هی ایمیل بدیم جوابامونو کامل بگیریم ؟ هر چند فکر کنم دیگه نیازی نباشه ! هرکی موافقه یه تشکر بزنه قربون دستش !:40:

MARTIN
28-01-2011, 10:56
فک کنم ایران تحریم هم باشه...

Reza Azimy_RW
28-01-2011, 12:12
فک کنم ایران تحریم هم باشه...
تو ایمیل نوشتم از ایرانم . چیزی که نگفته

hasansmoke
28-01-2011, 15:29
سلام به همه.من تازه این پست رو دیدم و وقط هم نکردم تمام صفحه ها رو بخونم.
اول باید بگم من خودم با یونیتی کار میکنم.فرق هایی که این دو موتور دارند اول و بیشتر و مهم تر از همه در سیتم رندر اونها هست.
شما اگه یه بازی در یونیتی داشته باشید که فریم ریت اون از 40 پایین تر بیاددیگه بازی کردن عذاب اور میشه.به نوعی فریم ریت میپرونه در حالی که در موتور هایی مثل udk یا cry ممکنه در بعضی بازی ها فریم ریت رو 10 باشه اما ما راحت میتونیم بازی کنیم.
در مورد بعدی نداشتن شیدر نورمال مپ سایه دار در یونتی هستش که در udk وجود داره و کیفیت بازی رو خیلی بالا میبره.
مورد بعدی نبود یک ابزار مثل bsp brush برای طراحی داخلی مرحله در یونیتی هست که در یو دی کا وجود داره.
مورد بعدی سیستم انیمت قدرتمند انریل هست که در یونیتی هم وجود داره ولی خیلی افتضاح ساخته شده و خیلی مشکل داره.البته برای بعضی کارها مناسب هست.
مورد بعدی برنامه نویسی ساده یونیتی هست و قابلیت اضافه کردن ادیتور در یونیتی که فکر کنم در یو دی کا وجود نداره.
مورد بعدی فیزیک تخریب پذیر و انیمت تصویر دوبعدی هست.
مورد بعدی متریال ادیتور خیلی قدرتمند هست که در یونیتی وجود نداره.البته یک شیدر ادیتور ساده داره که واقعا قدرتش در برابر ادیتور udk هیچی نیست.
مورد بعدی نورمال مپ ترین(زمین) هست که در یونیتی وجود نداره اما یکی از کاربر ها ساخته که تنها 4 تا تکسچر نورمال مپ قبول میکنه و تازه شاید بهینه هم نباشه.
تازه در یونیتی امکان بریدن قسمتی از ترین وجود نداره که خیلی بد هستش.
مواردی مثل برتری مه و سیستم ذرات و ... هم وجود دارند.
و یکی از موارد دیگه سیستم شبانه روز هست که واقعا خیلی شاهکار هستش.و در یونیتی وجود نداره و فکر کنم حالا حالا هم نیاد.
اما به علت گستردگی که موتور یو دی کا در ابزار ها داره نیازمنده اینکه در هر زمینه یک متخصص باشه پس برای ساخت بازی هایی با تعداد نفرات زیاد مناسب هست.
در حالی که یونیتی خیلی ساده است.
یونیتی بیشتر ابزار های موجود در udk رو داره ولی به شکل ساده تر.
اصلا اسم یونیتی هم به همین خاطر گرفته شد.
فعلا برای ساخت بازی سطح بالا با یونیتی مشکل فقط پروندن فریم ریت و نبود شیدر نورمال مپ سایه دار هست.که اگه این دو مشکل حل بشه دیگه ساخت بازی های تراز اول دنیا با یونیتی امکان پذیر میشه.