PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک ویژه ی بازی THE MOVIES

behcinema
01-07-2010, 05:02
بنام خدا

با سلام .

بازی THE MOVIES یک بازی استراتژِی - مدیریتی و فیلمسازی است. کسانی که با این بازی آشنا هستند می دانند که این در این بازی شما یک استودیوی بزرگ هالیوودی فیلمسازی میسازید ودر آن فیلم میسازید بازیگر ، کارگردان و ستاره میسازید . فیلمنامه مینویسید .در جشنواره جایزه میگیرید و .......

البته این بازی مال سال 2006 است . اما بسیار بسیار زیباست و گرافیکش هم قشنگ است. این بازی یکی از تخصصی ترین بازیهای مدیریتی استراتژی است که تا بحال تولید شده.

من اکنون چهار سال است که همچنان دارم این بازی رو بازی می کنم.

من دیگر تمام نکته ها و چیزهای این بازی را بلدم و به نوعی شاه این بازی شدم. تعریف نباشه ولی فکر کنم کم کسی پیدا بشه که اینقدر مثل من این بازی رو بازی کرده باشه و همه چیز هاشو بدونه.

پس من آماده ام تا حاصل تجربیات 4 ساله ام را در اختیارتان بگذارم.

این بازی نکته ها و چیزهای جالب و بسیار زیادی دارد که انگار هیچ وقت تمام نمیشود. مثلا همین دیروز من پس از 4 سال باز یک چیز جدید در این بازی کشف کردم.

هر سوالی دارید بفرمایید تادر خدمت باشم.

در هیچ جا در اینترنت من تاپیکی که تمام مسایل این بازی را در خود داشته باشدو ویژه ی این بازی باشد ندیدم.

در ضمن پک الحاقی این بازی هم

با نام THE MOVIES : STUNT & EFFECT چند ماهی بعد از اکران بازی آمد.

اینجا درباره ی این بازی ( یکی از زیباترین بازیهای استراتژی عمرم که 4 سال عمرم رو روش گذاشتم و عاشقش هستم) هر چه میخواهید مطرح کنید و بپرسید.

amin 2010
01-07-2010, 13:38
عزیزم تا÷یک قبلی بسته شد اینم بسته میشه برای زدن یه بحث جدید باید اطلاعات کافی تریلر ها عکس ها و... رو بزارین شما کلا توی این تا÷یک گفتین 4 ساله دارین اینو بازی می کنین!!!!

behcinema
02-07-2010, 18:05
با سلام دوباره .
با سپاس از شما.
بله درسته ممکنه هنوز خیلی ها این بازی رو نشناسن چون مهجور واقع شده
من از خودم در این پست همونطور که دوستمون گفت یه معرفی از این بازی مینویسم.
سپس هر سوالی درباره ی بازی داشتید من در خدمتم
امیدوارم با هاش آشنا بشین و ببینین که چه بازی جذابی هست.

بازی THE MOVIES (که معنی نامش می شود فیلم های سینمایی) یک بازی استراتژی _مدیریتی است که شما در آن یک استودیوی فیلم سازی درست میکنید . بازی از سال 1920 شروع میشود. شما ابتدا یک زمین وسیع برای ساختن استودیوی فیلمسازی ( شرکت فیلمسازی) دراختیار میگیرید. قبل از این شما یک نشان ( آرم) و یک نام برای استودیوی خود میسازید.
درابتدا گوینده ی بازی مقداری آموزش به شما میدهد . سپس ساختمانهایی برای ساختن می آیند که شما به آنها نیاز دارید. ساختمانهایی که شما به وسیله ی آنها بازیگر ، کارگردان ، سیاهی لشکر، فیلمبرداروعوامل دیگر را میسازید.همچنین ساختمانهایی که درآنها کارگر(برای تعمیر دکورها و ساختمانها) و رفته گر(برای نظافت استودیو)میسازید. همچنین ساختمانی برای اکران و نمایش و فروش فیلم ها.و چنیدین ساختمان دیگر. شما همچنین ابزاری برای زیبا سازی استودیوی خود دارید(مانند گل، درخت،مجسمه،سنگفرش و.....)
شما در این بازی میتوانید فیلمنامه نویس استخدام کرده و در یکی از ژانرها ( ژانر= گونه ی سینمایی. مثلا ترسناک ، خنده دارو..) که 5 ژانر است از او بخواهید فیلم نامه بنویسد. ژانرها عبارت است از:
1_ کمدی2_اکشن3_علمی تخیلی 4_ وحشتناک 5_عشقی
سپس میتوانید آن فیلمنامه را بفروشید یا آن را در ساختمان خاصی گذاشته وبرایش عوامل(کارگردان _بازیگر_ و .....) انتخاب کنید. آن ها در طی زمان خاصی فیلمنامه را می خوانند و سر صحنه ی فیلمبرداری میروند. شما می توانید آنها را هنگام فیلمبرداری ببینید . پس از اینکه فیلمبرداری تمام شد . فیلم آماده ی نمایش است . شما فیلم را برداشته و آن را داخل ساختمان اکران و نمایش می گذارید. سپس از صفحه ی بازی وارد یک یک صفحه ی دیگر می شوید و در آنجا صدای تشویق تماشاچیان می آید و رتبه و درجات مختلف فیلم خود را می بینید . با زدن دکمه ای شبیه به چشم فیلم خود را می توانید ببینید.
بازی از سال 1920 میلادی شروع می شود . ودر ابتدا فیلم ها به شکل زیبایی سیاه و سفید و صامت ( بی صدا و فقط با صدای موسیقی) است. امکانات هم در ابتدا محدود می باشد . هر چه زمان می گذرد فیلمها پیشرفته تر شده و امکانات استودیوی شما نیز بیشتر و بهتر می شود. تغییرات در این زمینه دقیقا با تغییرات واقعی تاریخ سینما مطابقت دارد.مثلا در تاریخ واقعی سینما رنگ از سال 1930 وارد سینما شد و در بازی هم از سال 1930 به بعد فیلمها رنگی میشود.البته شما ساختمانی به نام LABORATORY دارید که می توانید در آن محقق و پژوهشگر استخدام کنید تا روش های جدید فیلمسازی را کشف کنند.
فیلم های ساخته شده ی شما پس از اینکه به نمایش در آمد شروع به درآمد و پول زایی برای شما میکند. هرچقدر فیلم بهتر باشد بیشتر فروش می کنند.
رادیو و عوامل دیگری هم مثل تیتر روزنامه ها در بازی هستند که می گویند در حال حاضر مردم بیشتر از چه ژانری خوششان می آید که اگر شما در آن ژانر فیلم بسازید فروش بیشتری خواهد کرد.مثلا در بین سالهای 1940 تا 1945 که زمان درگیری و جنگ جهانی دوم است مردم بیشتر از ژانر اکشن و یا گاهی هم از ژانر کمدی ( برای بر طرف شدن غمهایشان) خوششان می آید.
یکی ازابزارهای جالب بازی بخشی جداگانه برای ساختن ستاره ها و بازیگران مورد علاقه ی خودتان است.شما در این بخش که خارج از بازی است ، می توانید چهره سازی کنید و بازیگر رویایی و ذهنی خودتان را به هرشکلی با نامی که برایش انتخاب میکنید بسازید و سپس در هر زمانی در بازی او را وارد کنید.
بیشتر چیزها در این بازی رتبه دارند.مثلا بازیگران و فیلمها و استودیوها(به غیر از استودیوی شما چندین استودیوی دیگر نیز وجود دارند که شما با آنها رقابت می کنید). بازیگران و فیلم ها و استودیوها بر اساس اینکه چقدر خوب هستند (که برای هر کدام دلایل و عوامل مختلفی برای خوب بودن و بد بودنشان وجود دارد) ستاره میگیرند( بیشترین ستاره ، 5 ستاره است).و در رتبه های اول ، دوم ، سوم وچهارم و..... قرار میگیرند.

مثلا اگر شما فیلم خوبی بسازید ( و تمام چیزهایی که باعث خوب شدن فیلم می شود مثل روابط بازیگران با هم ، حقوق آنها ، خوب بودن ژانر، سالم بودن دکورها و....... را رعایت کنید) فیلم شما ستاره ی بیشتری میگیرد و حتی ممکن است در رده ی اول فیلمها تا چند سال قرار گیرد و در این صورت فروش خوبی میکند.همچنین هرچه بازیگران شما بیشتر تمرین کنند و فیلم بازی کنند و.... رتبه و ستاره شان بالاتر میرود . استودیوی شما نیز هرچه بودجه و پول بیشتر، پرستیژ و زیبایی محیطی بیشتر و فیلمهای بیشتر و بهتری داشته باشد و جایزه های بهتری بگیرد رتبه و ستاره اش بالاتر و بیشتر میشود.
آهان اینو یادم رفت بگم یکی از زیباترین بخش های این بازی جشنواره ای است که هر 5 سال یکبار بر پا میشود و در آن به بهترین فیلم ، بهترین ستاره(بازیگر یا کارگردان)و بهترین استودیو جایزه می دهند . این جشنواره دو مجری دارد که آنرا اجرا می کنند.
میگم این بازی نکات بسیارزیادی داره و اگه بخوام همشو بگم خیلی طولانی میشه. بازی بسیار رویایی و زیبایی هست و که با ذوق و هنر و فکر کامل طراحی و ساخته شده.
شما به غیر از همه ی اینها باید استودیوی خود را تمیز، زیبا و سالم نگه دارید ، حقوق همه ی ستاره ها(بازیگران و کارگردانان) و کارکنانتان را تعیین کنید، به فکر استراحت ، استرس ، خستگی، غذا و نوشیدنی ستاره هایتان باشید ، برای آنها دستیار تهیه کنید، برای آنها ساختمانهایی برای استراحت و زندگیشان ( به نام Trailer ) بسازید . می توانید آنها را در هر ژانر تمرین دهید تا درآن ژانر بهتر بازی کنند. می توانید برایشان مصاحبه تلویزیونی ترتیب بدهید.
عکاسانی در جلوی استودیو وجود دارند که می توانید آنها را نزدیک ستاره هایتان ببرید تا از آنها عکس بگیرند و باعث معروفتر شدن آنها و بالاتر رفتن امتیاز مطبوعات آن ستاره هایتان بشوند. بعلاوه باید به فکر روابط ستاره ها با هم باشید تا با هم دوست شوند (مثلا آنها را در رستوران بگذارید تا غذا بخورند و با هم حرف بزنند) و برای کارکنانتان دستشویی و ساندویج فروشی درست کنید.
همچنین در ساختمانی می توانید آنها را آرایش کنید و لباسها و مدل موهایشان را عوض کنید .
برای هر ژانر دکورهای مختلفی وجود دارد . مثلا برای ژانر اکشن دکورها و ساختمانهایی مثل : صحرا ، بانک،زندان،جنگل،شهر جنگ زده و.... وبرای ژانر عشقی دکورها و ساختمانهایی مثل : بار(کافه ی شبانه)،سالن رقص ، خانه ی زندگی ، هتل ، اتاق خواب و .... و همچنین برای دیگر ژانرها....
هر چه زمان بگذرد و شما هم تحقیق کنید ساختمانها و امکانات بیشتری باز می شود. مثلا دکور های بیشتر ، گل و درخت و مجسمه و حوض های بیشتر،ساختمانی برای تبلیغات فیلمها ،ساختمانهای فیلمنامه نویسی بیشتر و بهتر و حتی کیفیت تصویر فیلم ها نیز کم کم بهتر میشود. همچنین جایزه ها ی جشنواره نیز بیشتر می شود ( مثل جایزه ی زیبا تیرین و با پرستیژترین استودیو و یا بهترین کارگردانی و....)
دو ساختمان بسیار جذاب و جالبی که کم کم باز میشوند یکی ADVANCED SCRIPT است و یکی دیگر POST PRODUCTION .
ساختمان ADVANCED SCRIPT فوق العاده است چرا که شما در آن می توانید خودتان فیلمنامه ی رویایی و مورد علاقه ی خودتان را بسازید. در این ساختمان شما ژانر و نام فیلم را تعین کرده وسپس می توانید هر کدام از دکورها را برایش انتخاب کنید.با انتخاب هر دکور ، مجموعه ای از صحنه ها جلویتان قرار میگیرد با انتخاب هر صحنه می توانید انیمیشن آن را و اتفاقی که در آن صحنه می افتد را ببینید. می توانید حتی آنرا تغییر دهید. مثلا نور آن را شب یا روز کنید و هوا را آفتابی و یا بارانی کنید و یا جهت رد شدن بازیگر را عوض کنید.
برای هر ژانر صحنه های مختلفی می تواید انتخاب کنید مثلا برای ژانر عشقی صحنه ی رقصیدن ، حرف زدن ، گل دادن ، بوسه زدن ، خوابین روی تخت و..... هر بازیگر را هم می توانید برای هر صحنه یا برای کل فیلم گریم کنید.سپس با اتخاب همه ی صحنه های مورد علاقه و مورد نیاز خود می توانید فیلم نامه ی تان را برای ساخته شدن بفرستید به ساختمان مخصوص خود.
در ساختمان POST PRODUCTION نیز می توانید کار های پس تولید و نهایی را روی فیلم ساخته شده و فیلم برداری شده ی خود انجام دهید. خیلی جالبه وقتی فیلمتون رو روی این ساختمون بذارید ، اصلا وارد یک محیط جدا میشید. یک چیزی شبیه به یک نرم افزار تدوین و میکس و مونتاژ فیلم جلوتون قرار میگره(مثلا مثل movie maker ) . شما در اینجا می تونید افکت های صوتی ، موسیقی ، نوشته و زیر نویس به فیلمتان اضافه کنید. تیتراژ فیلمتان ( نوشته و نام های ابتدای فیلم) را بلند یا کوتاه کنید و یا نوع فونت ورنگ و تصویر زیر آن ( تصویر زیر نوشته ها ی اول فیلم ) راعوض کنید. می توانید صحنه های گرفته شده را نصف کنید آنها را جا به جا کنید حتی می توانید صدای خود را نیز با میکروفون روی فیلم ضبط کنید. حتی می توانید بویسله ی گزینه ای صدای خود را روی لب یکی از بازیگران ، که در صحنه مشغول بازی است بگذارید.
این بازی قشنگ که اگر بازی کنید معتادش میشوید واقعا یک استودیوی واقعی فیلم سازی را برایتان ایجاد میکند.
حتی میتوانید فیلم های خود را از بازی به روی هارد خود انتقال دهید و اکسپورت کنید و بعدا آنها را در مدیا پلیر ببینید و به دیگران هم نشان دهید.

این بازی بسیار زیباست و تا به حال هنوز بازی دیگری ( بویژه در زمینه ی هنر فیلم ساختن ) مانند این ساخته نشده.
ه...ه..ه...ه...ه..ه..ه...ه..... خسته شدم بسکه نوشتم.
بهتون پیشنهاد می کنم حتما این بازی رو بازی کنید.
می تونید ازتو گوگل واسه ی خرید پستی بازی هم سرچ کنید.
البته این بازی یک پک الحاقی هم بنام THE MOVIES : STUNTS&EFFECTS دارد که روی بازی اصلی نصب می شود. بیشتر فروشگاههایی که خود بازی را داشته باشند، آن را هم دارند. با نصب این پک امکانات جالب دیگری از سال1960 به بعد در زمینه ی جلوه های ویژه(مانند تربیت بدل کار و رزمی کار برای صحنه های اکشن ، انفجار، پرواز سفینه در فضا وخیلی چیز های دیگر) به بازی اضافه می شود.

سایتهایی برای سفاش بازی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این هم عکس هایی از بازی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

behcinema
02-07-2010, 19:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم عکسهای دیگری از بازی :

این هم بخش ساختن بازیگر مورد علاقه ی خود:

ببخشید که بقییه ی عکس ها رو اینجوری گذاشتم چون گفتم باز شاید گیر بدن

این هم تریلر:
THE MOVIES :

THE MOVIES : STUNTS&EFFECTS:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ----> البته این فیلتره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ----> این فیلتر نیست

گرافیک بازی هم قشنگ است .
بازی ساخت lionhead stodio و Activition است
سیستم مورد نیازش هم اینه :
Windows® 98SE/ME/2000/XP
• Pentium® III 800 MHz or Athlon™ 800MHz processor or higher
• 256MB RAM
• 8x Speed CD-ROM drive (1200KB/sec sustained transfer rate) and latest drivers
• 650 MB of uncompressed free hard disk space (plus 500MB for Windows® swap file)
• 100% DirectX® 9.0c compatible 16-bit sound card and latest drivers
. nvidia Geforce 3 or beter ( grafic 64

هر سوالی داشتید بفرمایید . در خدمتم .
هیچ تاپیکی درباره ی این بازی نیست . بیاین این تاپیک رو یه تاپیک خوب در باره ی این بازی کنیم.

Big-Boss
03-07-2010, 12:43
بازی خوب و با پتانسیل بالایی بود خودم یه مدت سرگرمش بودم .
نمیدونم چرا ادامه ندادن واقعا جای توسعه داشت چون یه ایده ناب بود میتونست کاری که the sims کرد رو بکنه.
متاسفانه فقط یه پک توسعه دهنده براش عرضه شد بعد ادامه ندادن.

behcinema
10-07-2010, 17:03
بازی خوب و با پتانسیل بالایی بود خودم یه مدت سرگرمش بودم .
نمیدونم چرا ادامه ندادن واقعا جای توسعه داشت چون یه ایده ناب بود میتونست کاری که the sims کرد رو بکنه.
متاسفانه فقط یه پک توسعه دهنده براش عرضه شد بعد ادامه ندادن.

بله کاملا درست است .واقعا بازی با پتانسیل بالا و یه ایده ی ناب بود .
شاید دلیل ادامه ندادنش شکست بازی از لحاظ مالی باشه. چون این بازی یک طرح بسیار نو بود که تا حال هم تکرار نشده .
البته باید این را هم گفت که شاید یکی از دلایلش هم این است که بازی مقداری تخصصی است ( در خصوص سینما)یعنی فرد باید کمی با سینما و یا تاریخ آن آشنا باشد و یا حداقل به آن و به فیلمسازی علاقه داشته باشد . شاید یکی از دلایلی که زیاد فروش نکرد همین بود.
البته هرگز نمیشود از زیبایی ها و نکات نو وجالب بازی گذشت. بازی هیچ وقت تمام شدنی نیست نکات بسیار دارد و بی اندازه سرگرم کننده است و دارای امکانات بسیار زیاد و بسیار واقعی ( شبیه یک استودیوی فیلمسازی) است .بازی هنوز هم یک شاهکار است.
متاسفانه برای این استودیوهای بازی سازی پول مهمترین چیز است. برای همین مدت هاست که چیز نویی در زمینه ی بازیسازی ندیده ایم و یا اگر هم دیده ایم، بسیار بسیار کم و محدود . هر بار که این شرکتها کمی از بحثهای مالی خود را جدا کرده اند شاهد یک نوآوری و خلاقیت بوده ایم. قصه ی THE MOVIES نیز همین است. بازی ای که نوآوری و خلاقیت را بسیار داشت و دارد و به صورت بسیار زیاد و نامحدود خود را در اختیار بازیکن قرار میدهد تا هرآنچه در رویایش است را عملی کند و بیشترین لذت را ببرد.نمیدانم شاید روزی هواداران این بازی در نامه ای از شرکت ACTIVISION و LIONHEADSTODIOS بخواهند که این بازی ادامه یابد.

(( اگر بازیسازان این را بدانند که بازی باید همه جوره در خدمت بازیکن باشد و به حرفش گوش دهد نه بازیکن در خدمت بازی ، خیلی از مسایل حل می شد))

به هر حال امیدوارم این بازی را بگیرید و بازی کنید و بیشتر به این تاپیک بیایید.
هر سوالی داشته باشید در خدمتم.خوشحال می شوم راهنمایی کنم.

FLAMEBOY
15-08-2010, 22:43
میدونید مشکل بازی چی بود؟ واسش تبیغ نکردن
خیلی باحال بود

new evil
15-08-2010, 23:50
بازی خوبی باید باشه اگه جایی دیدم حتما می گیرم
این بازی ساخت شرکت لاین هد هست یعنی شرکت سازنده ی Black & white یه پدیده ی استراتژی دیگه که اونم دنبالشو نگرفتند
من عاشق بلک اند وایتم

MobinS
16-08-2010, 00:56
آره بازیش خیلی قشنگ بود ، درست مثل بلک اند وایت فقط چند مشکل بزرگ توی گیم پلیش داشت : خیلی کنترل بازیگرا سخت بود ، همیشه یا ناراحت بودن یا خسته بودن ، یا با استرس با یا حوصلشون سر میرفت. این که آدما رو می گرفتی خیلی مسخره بود! کارتونیش کرده بود! نمره دادن به فیلم ها کلا خیلی خیلی چرت بود! برای این که پول به دست میووردی فقط باید فیلم می ساختی ، مهم نبود چطور باشه.فیلم های تک سکانس ، درسته کم فروش می کرد ولی همزمان من 5 تا می ساختم! برای همین از بازی بدم اومد! بنظرم بازی فقطی قشنگ میشه که با ترینر پولش بازیش کنی! دیگه نگران پول نباشی! اونطوری می تونستی بشینی و یک فیلمنامه ی توپ می نوشتی! یک مشکل دیگه شم نباید اینقدر سکانساش کم بود! کلا 200 نوع سکسانس نداشت! مثلا باید 2000 تا سکانس داشته باشه! بعد دکورشمکه هیچی! فقط واسه خشگلی بود ، هر چی دکور زیبا هم درست می کردی نمره فیلم بالا نمیرفت! کلا اگه این مشکلاتش حل شه و توی نسخه دوم با یک اسپانسر پولدار شروع به کار کنند دوباره انقلابی توی این سبک بازیا میشه!! درست مثل black & withe

Arrowtic
16-08-2010, 01:21
آقا فيلمنامه رو ميشه خودمون تو بازيش بنويسيم؟يا نه يه نفرو ميذاري فقط بهش ميگي سبك اكشن اون ميشينه فيلم ميسازه؟دوست دارم فقط سبك دست ما نباشه.كارهايي كه بازيگرا در فيلم ميكنن و... همه در كنترلمون باشه.

MobinS
16-08-2010, 08:58
آره ، میشه توی ساختمون advanced Script فیلمنامه نوشت! کارهای وسط فیلم برداری دست کارگردان هست ، تو نمی تونی کاری بکنی!

soheilarfaei
14-10-2016, 21:39
سلام
اقا پک سوپراستارشو از کجا بگیریم