PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن lcd در لپ تاپ dell 1310

mojtaba_gk671
30-06-2010, 13:45
سلام
من از لپ تاپی که گرفتم واقعا ناراضی هستم تا حدی که دیگه هرگز تن به خرید دل نمی دم.
الان یک سال هست استفاده می کنم باطریش سوخته حالا اون به درک مشکل بدتری که با لپ تاپ قبلی دل م داشتم دوباره تو این یکی هم ایجاد شده!
قبلی رو که دزدیدند و نفهمیدیم مشکلش از چی بود ولی این یکی مشکلش اینه :
وقتی سیستم ری استارت می شه یا روشن می شه ال سی دی خاموش هست ولی اگه از حفظ رمز عبور و دکمه ها رو درست بزنیم صدای لود شدنن ویندوز و اینا میاد. یعنی مشکل مربوط به ال سی دی هست که چیزی رو نشون نمی ده ، حالا اگه توی این حین با دکمه Fn+F8 ال سی دی رو روشن کنم فقط صفحه که خاموش بود کمی نورانی تر می شه ولی تاریکه و هیچی نشون نمی ده . حالا اگه 10 یا 15 بار ری استارت کنیم و مشت بهش بزنیم شاید مثل این دفعه درست بالا بیاد و الان یکی از اون دفعه هاست.
جان ما هر کی می دونه مشکل از چیه و چجور باید حل کرد به دادم برسه چون معلوم نیست دفعه بعد سیستم LCD روشن بشه یا نه!:41:

hamid.7003
30-06-2010, 14:14
سلام
من از لپ تاپی که گرفتم واقعا ناراضی هستم تا حدی که دیگه هرگز تن به خرید دل نمی دم.
الان یک سال هست استفاده می کنم باطریش سوخته حالا اون به درک مشکل بدتری که با لپ تاپ قبلی دل م داشتم دوباره تو این یکی هم ایجاد شده!
قبلی رو که دزدیدند و نفهمیدیم مشکلش از چی بود ولی این یکی مشکلش اینه :
وقتی سیستم ری استارت می شه یا روشن می شه ال سی دی خاموش هست ولی اگه از حفظ رمز عبور و دکمه ها رو درست بزنیم صدای لود شدنن ویندوز و اینا میاد. یعنی مشکل مربوط به ال سی دی هست که چیزی رو نشون نمی ده ، حالا اگه توی این حین با دکمه Fn+F8 ال سی دی رو روشن کنم فقط صفحه که خاموش بود کمی نورانی تر می شه ولی تاریکه و هیچی نشون نمی ده . حالا اگه 10 یا 15 بار ری استارت کنیم و مشت بهش بزنیم شاید مثل این دفعه درست بالا بیاد و الان یکی از اون دفعه هاست.
جان ما هر کی می دونه مشکل از چیه و چجور باید حل کرد به دادم برسه چون معلوم نیست دفعه بعد سیستم LCD روشن بشه یا نه!:41:

اول اینکه خروجی ازش بگیر یه مانیتور یا ال سی دی PC و به خروجی VGA که داره وصل کن ببین بازن همینطوره؟ که مطمئن شی از ال سی دی لپ تاپته
وقتی سیستم روشن میشه کاملا سیاهه یا اگه خوب دقت کنی تصویر داره ولی نور نداره؟
واسه تست بزار بره تو ویندوز آهنگ ویندوزو که زد کلیک Start رو بزن چند بار ببین جایی که منو استارته معلومه اگه دقت کنی
اگه اینطوریه یا از فلورسنت ال سی دیه یا از برد های ولتاژ ال سی دی
در ضمن کاملا موافقم که DELL افتضاحه! ولی نه افتضاحتر از HP !!

kevin1023
01-07-2010, 16:39
حالا اگه 10 یا 15 بار ری استارت کنیم و مشت بهش بزنیم شاید مثل این دفعه درست بالا بیاد و الان یکی از اون دفعه هاست.

ببين با باز و بسته كردن يا ضربه كوچيك به پشت lcd تصوير ميده ، ممكنه از كابل فلت باشه

mojtaba_gk671
01-07-2010, 21:18
اول اینکه خروجی ازش بگیر یه مانیتور یا ال سی دی PC و به خروجی VGA که داره وصل کن ببین بازن همینطوره؟ که مطمئن شی از ال سی دی لپ تاپته
وقتی سیستم روشن میشه کاملا سیاهه یا اگه خوب دقت کنی تصویر داره ولی نور نداره؟
واسه تست بزار بره تو ویندوز آهنگ ویندوزو که زد کلیک Start رو بزن چند بار ببین جایی که منو استارته معلومه اگه دقت کنی
اگه اینطوریه یا از فلورسنت ال سی دیه یا از برد های ولتاژ ال سی دی
در ضمن کاملا موافقم که DELL افتضاحه! ولی نه افتضاحتر از HP !!

من نمی دونم چرا با اینکه مشترک این بحث هستم ایمیل نیومد که جواب دادین بهش.
خب ، من خروجی بخوام بگیرم می شه وصل کنم ویدئو پروژکتور؟ ضمنا اگه lCD مشکل داره چرا بعضی وقت ها روشن می شه و بعضی وقت ها نه؟!
موقعی که روشن می کنم لپ تاپ رو صفحه کاملا تاریک هست ولی وقتی با دکمه میان بر روی صفحه کلید ال سی دی رو روشن می کنم کاملا کمنور هست صفحه و یک رنگ و سیاه ، هیچ تصویری نداره

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:16 PM ----------

ببين با باز و بسته كردن يا ضربه كوچيك به پشت lcd تصوير ميده ، ممكنه از كابل فلت باشه
موقعی که روشن می کنم لپ تاپ رو اگه تصویر نداشته باشه با هیچ مشت و لگد و اینجور چیزا تصویر نمی ده.
ولی وقتی چندین بار روشن خاموش می کنم درست می شه. این بار که الان باشه خیلی از دفعات قبل دیرتر درست شد فکر کنم نفس های آخرشه

kevin1023
01-07-2010, 22:35
وقتي ميبيني كه صفحه سياه ولي نور صفحه كم و زياد ميشه ،ممكنه مربوط به كارت گرافيك باشه و با يه ريورك حل ميشه ،

‌البته از انجايي كه مين اين سري خيلي خوب ساخته شده :18: بعضي موارد خاص زير عمليات ريورك فوت ميكنن

نميدونم چرا دل سري vostro 1510-20 1310-20 توليد كرد ، بيشترين خرابي‌ها را همين سري و xps داشتن

جالب اينجاست 1015 -1088 سري vostro كمترين خرابي را داره با اينكه با كانفيگ پايين‌تري عرضه ميشن

mojtaba_gk671
01-07-2010, 23:32
وقتي ميبيني كه صفحه سياه ولي نور صفحه كم و زياد ميشه ،ممكنه مربوط به كارت گرافيك باشه و با يه ريورك حل ميشه ،

‌البته از انجايي كه مين اين سري خيلي خوب ساخته شده :18: بعضي موارد خاص زير عمليات ريورك فوت ميكنن

نميدونم چرا دل سري vostro 1510-20 1310-20 توليد كرد ، بيشترين خرابي‌ها را همين سري و xps داشتن

جالب اينجاست 1015 -1088 سري vostro كمترين خرابي را داره با اينكه با كانفيگ پايين‌تري عرضه ميشن

نور صفحه کم و زیاد نمی شه!
صفحه خاموشه وقتی با Fn+F8 روشنش می کنم صفحه باز هم سیاهه اما نور داره یعنی روشن شده. انگار LCD روشنه ولی داره تصویر یک صفحه سیاه رو نشون می ده بدون هیچ نویز و رنگ و تغییر روشنایی!
من دوستم هم همین لپ تاپ رو تقریبا همزمان با من گرفت من یک سال و 4 ماهه ازش استفاده می کنم دو ماه پیش باطریش سوخت و الان هم این مشکل رو داره ولی مال اون هم که ساخته چینه، (مثل این یکی) ، کاملا سالمه و تا حالا مشکلی نداشته !!!:18:

hamid.7003
02-07-2010, 02:26
من نمی دونم چرا با اینکه مشترک این بحث هستم ایمیل نیومد که جواب دادین بهش.

وقتی به سوالت جواب داده میشه واست ایمیل نمیاد یعنی من که تا حالا نیومده!!!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ
خب ، من خروجی بخوام بگیرم می شه وصل کنم ویدئو پروژکتور؟

آره فرقی نداره
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ

ضمنا اگه lCD مشکل داره چرا بعضی وقت ها روشن می شه و بعضی وقت ها نه؟!

اگه ببینم بهتر میتونم نظر بدم ولی احتمالا یه IC هست که ولتاژ رو به های ولتاژ میده خرچنگیه و معمولا پشت سوکت ال سی دی رو مادر برده مشکل داره احتمال زیر 5% که از گرافیک باشه!

mojtaba_gk671
02-07-2010, 17:35
ممنون از راهنمایی هاتون برای تعمیر کجا ببرمش؟
من شنبه (فردا) امتحانام تموم می شن و باید برم بیرجند !
الان هم مشهدم آیا جایی هست که یکی دو روزه مشکل رو رفع کنن و اطمینانی باشن؟ یا باید بفرستم تهران؟
---
یک نکته رو هم بد نیست بگم من هر چی لپ تاپ دل داشتم و دیدم موقعی که استند بای می کنم و دوباره می خوام روشن کنم ال سی دی روشن نمی شه!!
یه لپ تاپ دل داشت داداشم برد گارانتی تهران کلی توش گشتن گفتن مشکل نداره مال من هم همینجوری بود دادم مشهد 3 هفته دستش بود تیکه پارش کرد و آخرش گفت هیچیش نیست.
الان که سیستمم رو روشن کردم موقع لود شدن صفحه خاموش بود تا اینکه صدای بالا اومدن ویندوزم اومد (راستی سون هست مشکل از این می تونه باشه؟!) دکمه Fn+F8 رو زدم ال سی دی سالم و کامل روشن شد و کف کردم.
اصلا اتفاقای عجیبی می افته این دل واقعا سازنده هاش جادوگرند.

majid_3ma
03-07-2010, 11:27
از فلورسنت هست یا های ولتاژ میتونه باشه
بیشتر این مشکل شبیه های ولتاژ هست

mojtaba_gk671
03-07-2010, 13:40

این حرفتون رو متوجه نمی شم!

majid_3ma
03-07-2010, 14:20
منظورشون اینه که سری وسترو 1310 خیلی بد دستگاهیه
البته وسترو ها همشون همینجوریند

amirzxc123
19-08-2010, 14:30
سلام من یه لپ تاب dell 1510 vostro daram روش کد گذاشتم الان یادم رفت میشه کد مادرش رو بهم بدین:20::11:

hoseinezci
24-08-2012, 08:03
سلام. من هم در حین روشن بودن دستگاه مشغول کار با سیم های ال سی دی بودم که اتصال کوتاه به وجود اومد و صفحه رفت. ال سی دی روشنه ولی صفحه سیاهه. مانیتور اکسترنال هم جواب میده. مشکل از کجا است؟

MehrdadSComputer
10-11-2012, 19:10
سلام دوستان
من لپ تاپdell studio 1555 دارم(4 ساله).
دیشب سیستمم رو ری استارت کردم ولی خیلی طول کشید و ری استارت نشد در نتیجه دکمه پاور رو چند ثانیه نگه داشتم و خاموش شد ولی وقتی دوباره روشنش کردم صفحه LCD لپ تاپ اصلا رئشن نمیشه،
خود سیستم کار می کنه چون وقتی وارد ویندوز میشه، صداش میاد ولی صفحه همچنان خاموشه،
این روش که به برق وصل نباشه و باتریش رو در بیارم و دکمه پاور رو چند ثانیه نگه دارم رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد.
حیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.